Znajomości netowe i ochrona swoich danych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Znajomości netowe i ochrona swoich danych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Znajomości netowe i ochrona swoich danych

Witam.Jakiś czas temu też skorzystałam z portalu randkowego.Pisałam z dwoma panami:jeden zonaty a drugi po rozwodzie wiadomo wybrałam wolnego.Po jakiś czasie pisania zaczęły się spotkania,wydawał się naprawdę fajnym facetem.Koleżanka ostrzegała mnie przed takimi znajomosciami no i aby mi udowodnić swoją rację ona też zamieściła tam ogloszenie.A ten z którym się spotkałam do niej napisał.Rozczarowalam sie nim i wscieklam sie zerwalam z nim.Byłam rozzalona.Po jakimś czasie wróciłam na tamten portal chciałam uf sama nie wiem...Znów odezwał się ten żonaty,wyzalilam się mu,twierdził że chce mnie postawić na nogi.Pisaliśmy na różne tematy nawet niektóre słowa i poglądy były identyczne jak tego z którym się spotykalam.Wkoncu zdecydowalam się na spotkanie niestety to nie był on.Wscieklam sie na siebie i swoją głupotę i nadal tęskniłam za tamtym.Ale nadal pisałam z tym żonatym,jeszcze wówczas nie wiedziałam że pisze do mnie pod innymi nicami udając tego za którym tęskniłam.Dałam się nabrać i napisałam sms ach głupia .Takim cudem żonaty dostał mój numer i przejrzał moje sms,zdjecia i nie wiem co jeszcze.No cóż moja naiwność.Wiem że mnie skrytykujecie,ale chyba sobie sama zasłużyłam.Ale moje pytanie:jak zabezpieczyć telefon przed takim nieuczciwym pozyskiwaniem danych?Bardzo proszę o radę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znajomości netowe i ochrona swoich danych

Ale jak on niby przejrzał Twoje smsy mając tylko i wyłącznie Twój numer? Przecież to jest niemożliwe bez fizycznego dostania się do telefonu.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Witaj,niestety jest to możliwe jest taka aplikacja że mozna przejrzeć telefon chyba płatna

4

Nie żebym chciała coś reklamować ale może korzystać z "jablek"? wink
A tak serio: nie podawać nr telefonu nieznajomym.

All those moments will be lost in time, like tears in rain...

A co to są te jabłka i jak ich się pozbyc?

6

szaramyszka7777@wp.pl napisał/a:

A co to są te jabłka i jak ich się pozbyc?

jabłka trzeba posiadać, pozbyć się trzeba tego co się ma

lecz nie koniecznie, czasem wystarczy odrobina wiedzy informatycznej, jak się zabezpieczyć przed smile

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

7

No właśnie jak to jest możliwe, zeby tak przegladac smsy? Może ktoś dokładnie napisać, bo jestem ciekawa.

8 Ostatnio edytowany przez Amethis (2020-01-10 11:36:55)

kao_makao napisał/a:

No właśnie jak to jest możliwe, zeby tak przegladac smsy? Może ktoś dokładnie napisać, bo jestem ciekawa.

generalnie poprzedza to własna akceptacja(działanie) oparte na nieświadomości konsekwencji smile

na to nie ma skutecznego rozwiązania smile

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

9

Pierwsze słyszę, żeby to było możliwe. Chyba, że ktoś Ci wyśle dziwny link z wirusem, a ten wykrada Twoje dane z telefonu. Innej możliwości chyba nie ma, inaczej złodzieje by hurtowo okradali obcych ludzi z ich numerów kart płatniczych, itp.

10

Cyngli napisał/a:

Pierwsze słyszę, żeby to było możliwe. Chyba, że ktoś Ci wyśle dziwny link z wirusem, a ten wykrada Twoje dane z telefonu. Innej możliwości chyba nie ma, inaczej złodzieje by hurtowo okradali obcych ludzi z ich numerów kart płatniczych, itp.

Zgadzam sie z Cyngli. Po pierwsze mnostwo jest informacji w necie, ze takie "aplikacje" to oszustwo i naciaganie na kase a nawet jesli zakupisz taka apke to wlasnie sobie instalujesz wirusa, ktory Ci wykrada dane a nie sprawdzasz smsy z cudzego telefonu. Jesli ktos osobiscie nie mial takiej apki tylko slyszal albo czytal od rzekomych jest uzytkownikow o takowej to niech sie zastanowi nad swoja naiwnoscia.

11

Jedynie co mogę napisać to zawirusowany system w telefonie, co dalej robić znajdziesz w necie. Jest też słynny system "Pegasus" do włamań telefonicznych, ale w Twoim przypadku taka możliwość odpada.

Witam ponownie.Czyli co z takim zainfekowanym telefonem,,powrócić do ustawień fabrycznych a może jest jakiś antywirus na telefon?

13

Oczywiście, że jest antywirus na telefon.
Jedna w dalszym ciągu to jest mało realne, że ktoś dostał się ze swojego telefonu do Twoich smsów. Więc tutaj bym się zastanowiła, bo może to zupełnie coś innego, a nie włamanie?

14 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-01-14 07:49:16)

To co to jeszcze może być i jak sie tego pozbyć?

Na tamtym portalu ktoś mi napisał że internet daje duzo możliwosci i myślę ze to ta osoba zainfekowała mi telefon albo to wysłane zdjecie miało coś

15

może warto zapytać tego, co niby twierdzi, że ma Twoje smsy? O ile sam fizycznie nie miał Twojego telefonu w ręce to jest naprawdę mało możliwe, że Ci się aż tak włamał.

zerwałam z nim kontakt i napewno nie miał mojego telefonu w rece

17

To skąd wiesz, że miał coś z Twojego telefonu?

myślę ze nawet jakimś cudem zainstalował mi gps bo bywał u mnie w pracy i widziałam go na zakupach.A wiem ze czytał bo na tamtym portalu uzył wielu słow które dostałam w sms od innego faceta z którym sie spotykałam.Zreszta sam mi powiedział ze chciałby przeczytac te sms,ja mu ich nie pokazałam .

19

myślę ze nawet jakimś cudem zainstalował mi gps bo bywał u mnie w pracy i widziałam go na zakupach.A wiem ze czytał bo na tamtym portalu uzył wielu słow które dostałam w sms od innego faceta z którym sie spotykałam.Zreszta sam mi powiedział ze chciałby przeczytac te sms,ja mu ich nie pokazałam .

Szara Myszko, to naprawdę nierealne, żeby przeciętny facet dostał się do Twoich smsów... Może zbieg okoliczności?
Pomyśl sama, ile osób ma Twój numer telefonu. Gdyby takie proste było dostanie się do czyichś smsów mając tylko numer, nie uważasz, że już dawno ktos by wpadł na jakieś ochronienie tego?

Poza tym smsy zapisują się na telefonie, a nie na karcie z numerem. Kartę zawsze można przenieść do innego telefonu, więc jak on może to zrobić?
A to, że widziałaś go na zakupach? Może po prostu wiedział, że tam będziesz? Trzeba było zgłaszać na policję.

20

Na tamtym portalu ktoś mi napisał że internet daje duzo możliwosci i myślę ze to ta osoba zainfekowała mi telefon albo to wysłane zdjecie miało coś

Jeżeli nie czujesz się na siłach sama z telefonem sobie poradzić to idź do jakiegoś serwisu, tam Ci pomogą (wcześniej pousuwaj kompromitujące rzeczy np jakieś zdjęcia nie tego).

21 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-01-14 07:50:24)

Lady Loka na tamtym serwisie ktoś mi pisał ze jego niunia ma gps,,teraz zaczynam wszystko rozumieć pisał o mnie a jeśli kogoś powiadomisz o tym jest to prawnie legalne.To samo z czytaniem tych sms też powiedział że chciałby je przeczytać a więc poinformował mnie o tym.Wówczas nie zdawałam sobie z tego sprawy że facet moze byc aż tak mściwy i przebiegły aby pisać ze mną pod różnymi nickami.

Janix2 zresetowałam telefon,powróciłam do ustawień fabrycznych,zainstalowałam antywirus czy jeszcze powinnam pójść do serwisu czy wystarczy?
A kompromitujących rzeczy na telefonie nie posiadam,nigdy nie bywałam na tego typu portalach i jak widze to nie powinnam w takich miejscach bywać.Ludzie są bardzo przebiegli i mściwi.

22

Lady Loka na tamtym serwisie ktoś mi pisał ze jego niunia ma gps,,teraz zaczynam wszystko rozumieć pisał o mnie a jeśli kogoś powiadomisz o tym jest to prawnie legalne.To samo z czytaniem tych sms też powiedział że chciałby je przeczytać a więc poinformował mnie o tym.Wówczas nie zdawałam sobie z tego sprawy że facet moze byc aż tak mściwy i przebiegły aby pisać ze mną pod różnymi nickami.

Yyy nie, to tak nie działa.
Jeżeli on Ci mówi, że chce Twoje smsy to nie jest równoznaczne z tym, że może sobie je przeczytać. Dalej uważam, że nie jest to fizycznie możliwe bez dostępu do Twojego telefonu.

23

Janix2 zresetowałam telefon,powróciłam do ustawień fabrycznych,zainstalowałam antywirus czy jeszcze powinnam pójść do serwisu czy wystarczy?
A kompromitujących rzeczy na telefonie nie posiadam,nigdy nie bywałam na tego typu portalach i jak widze to nie powinnam w takich miejscach bywać.Ludzie są bardzo przebiegli i mściwi.

Szkoda bo liczyłem na parę fotek smile . A na poważnie: nie udostępniaj telefonu innym osobom, uważaj na co klikasz szczególnie w wiadomościach otrzymanych od innych i to powinno wystarczyć.

24 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-01-14 07:51:29)

Z tamtym portalem dałam sobie spokój i z szukaniem faceta tez,a więc rozumiem że ten reset telefonu i antywirus powinny wystarczyć czy tak?

Chyba w tych czasach wszyscy korzystamy z internetu tylko nie zdajemy sobie sprawy że trzeba zabezpieczyć urzadzenia np telefon.Jeszcze znalazłam kilka kodów blokujących przekazywanie danych mam nadzieję że to wszystko wystarczy.

25

Szaramyszko, nie pisz, proszę, postu pod postem, to wbrew naszemu Regulaminowi. Jeśli chcesz coś dopisać do swojej wypowiedzi, użyj opcji „edytuj”.

Witam,przepraszam za pisanie posta za postem.Wszystkim dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Znajomości netowe i ochrona swoich danych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018