Groźba samobójstwem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Groźba samobójstwem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Groźba samobójstwem

Witam. Co mam zrobić, jeśli mój facet grozi mi że się zabije? Bardzo się o niego boje, ale nie wiem, czy reagować na to, czy nie. Boje się, że on mnie tylko tak straszy i jeśli będę reagować to dam mu tylko powód aby robił coś więcej. Ale z drugiej strony boje się, że to nie są tylko jego groźby...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Groźba samobójstwem

Uciekać, wyprowadzić się, urwać kontakt, zerwać, dać sobie z nim spokój.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Tylko ogólnie to jest bardzo dobry człowiek. Miał bardzo źle życie. A mianowicie został kompletnie odrzucony przez rodziców. Urodził się przez przypadek, jako 5 dziecko i był od zawsze gardzony. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć...

4

No i co z tego?

Chcesz to z nim zostań, bądź lekiem na całe zło, nie miej własnego życia i pilnuj, żeby sobie czegoś nie zrobil. Tyle, że nie na tym polega bycie w związku i partnerstwo.

5

Ja bym zgłosiła ten fakt na policję a z panem zerwała kontakt.

6

Judyta 235 napisał/a:

Tylko ogólnie to jest bardzo dobry człowiek. Miał bardzo źle życie. A mianowicie został kompletnie odrzucony przez rodziców. Urodził się przez przypadek, jako 5 dziecko i był od zawsze gardzony. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć...

Dlatego Ty też masz mieć złe życie?

7

On wymaga pomocy specjalisty, bez tego czarno widze jego/wasze zycie

8

To może jak go do tego nakłonić? Nie chodzi mi o to, by robić to na siłę, ale co mówić i robić, aby on sam zrozumiał, że tego psychologa potrzebuje? Ja też to widzę, ale on kompletnie nie. Według niego, to wszyscy mają go gdzieś nikt go nie rozumie, nikt nie słucha, że to wszyscy wokół są źli, a on żadnego specjalisty nie potrzebuje...

9

Nijak. Nie dasz rady jeżeli on sam nie będzie chciał.

Jak grozi samobójstwem to dzwoń na 112 i niech po niego przyjadą. To nie Twoja odpowiedzialność.

10

Ok, dzięki. W najgrszych snach nie myślałam, że mnie taki związek spotka. Mój facet potrafi nagle, z chwili na chwilę wybuchnąć, że ja go za wszystko obwiniam, a później płakać jak dziecko. Czy ogólnie ktoś miał podobną sytuację, podobne zachowania u partnera?

11

Judyta 235 napisał/a:

Ok, dzięki. W najgrszych snach nie myślałam, że mnie taki związek spotka. Mój facet potrafi nagle, z chwili na chwilę wybuchnąć, że ja go za wszystko obwiniam, a później płakać jak dziecko. Czy ogólnie ktoś miał podobną sytuację, podobne zachowania u partnera?

Tak, ja mialam cos takiego.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

12

Judyta 235 napisał/a:

Witam. Co mam zrobić, jeśli mój facet grozi mi że się zabije? Bardzo się o niego boje, ale nie wiem, czy reagować na to, czy nie. Boje się, że on mnie tylko tak straszy i jeśli będę reagować to dam mu tylko powód aby robił coś więcej. Ale z drugiej strony boje się, że to nie są tylko jego groźby...

Zadzwonić na policję i zgłosić, że osoba o takim i takim imieniu, i nazwisku grozi samobójstwem. Podać adres, pod którym może się znajdować.
I to właściwie tyle.

13

Winter.Kween napisał/a:
Judyta 235 napisał/a:

I jak to wyglądało dalej? Chcesz to opisać? Było lepiej, czy tylko gorzej?

14

Judyta 235 napisał/a:
Winter.Kween napisał/a:
Judyta 235 napisał/a:

I jak to wyglądało dalej? Chcesz to opisać? Było lepiej, czy tylko gorzej?

Jasne, ze nie bylo lepiej. Skonczylo sie wiszeniem z jedna noga za oknem, a ja juz nie moglam powstrzymac smiechu z glupoty tej sytuacji.
Kopnelam w tylek i tyle. Nie umarl oczywiscie, nadal zyje.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

15

Problem w sumie polega na tym, że ja zawsze byłam pewna siebie i takich facetów też szybko potrafiłam pogonić. Teraz to nie jest takie łatwe...

16

Rozmawialiscie o tym dlaczego chce sie zabic? Nieudane cdziecinstwo to nie powod. Moze w doroslym zyciu stworzyc rodzine, byc ojcem. Odrzucenie przez rodzicow tego nie przekresla. Jego wybuchy zlosci sa zapewne powodowane niska samoocena. Lata pracy przed Toba jesli chcesz n nim byc.

17

Dużo bardziej bym się obawiał, gdyby nagle stał się wesoły i zaczął domykać wszystkie sprawy.

18

Hej smile Kiedyś były groził mi dwa razy, że się zabije. Pierwszy raz wróciłam do niego, bo realnie przestraszyłam się, że sobie coś zrobi. Wpadł w histerię, ryczał jak opętany, klęczał, na okrągło powtarzał, że idzie się zabić.. Wariatkowo po prostu big_smile Drugi raz nie dałam żadnej szansy, a ponadto popukałam się w głowę i powiedziałam mu prosto w oczy, że to wstrętny szantaż i żadna miłość z jego strony.. Rozstaliśmy się z wielu innych powodów, choć myślę sobie, że już słysząc takie szantaże z jego strony powinnam go zostawić. Po czasie zrozumiałam, że człowiek, który szantażuje w ten sposób 2 osobę jest chory psychcznie... Drugą teoretycznie ukochaną osobę obciąża poczuciem winy i zastrasza po to, by z nią być. Serio chcesz być z kimś takim? W moim odczuciu taki człowiek jest skrajnie niedojrzały emocjonalnie i nie wiadomo co może mu odbić w przyszłosci, skoro teraz tak się zachowuje. Ja bym wiała gdzie pieprz rośnie w podskokach od takiego człowieka. Być może dlatego, że przekonałam się na własnej skórze co znaczy być z kimś takim. A i po czasie nie żałuje decyzji. Mam spokój psychiczny a nie jestem na okrągło męczona przez osobę, która nie rozumie, że druga osoba ma własne życie.. Ty zrobisz jak uważasz oczywiście smile

19

A i co też jest ważne.. mało prawdopodobne, że gościu się zabije.. do tego potrzeba cholernej odwagi. Ja myślę, że facet po prostu jest cwany i myśli, że tanią zagrywką i szantażem zatrzyma przy sobie 2 osobę. A nawet gdyby to zrobił - przecież nie masz wpływu na to jakie decyzje podejmuje. Jest dorosły, jeśli życie mu niemiłe jego sprawa. Ty masz swoje i całe życie przed tobą. Nie możesz się obwiniać za czyjąś głupotę. Po prostu nie masz na to wpływu. Mi takie podejście pomogło właśnie wybić mu z głowy takie pomysły. Oczywiście ex żyje do tej pory i ma się dobrze ;p

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Groźba samobójstwem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018