Czy faceci po rozwodzie umia byc ojcem w kazdym calu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy faceci po rozwodzie umia byc ojcem w kazdym calu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Czy faceci po rozwodzie umia byc ojcem w kazdym calu?

Witam,tak jak w tytule czy jeszcze sa faceci ktorzy po rozwodzie dbaja o swoje dzieci i utrzymuja z nimi kontakt?

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Czy faceci po rozwodzie umia byc ojcem w kazdym calu?

Ja mam jeszcze lepsze stosunki z dzieciakami w sensie ze chyba zmadrzalem i spokornialem.

3

szaramyszka7777@wp.pl napisał/a:

Witam,tak jak w tytule czy jeszcze sa faceci ktorzy po rozwodzie dbaja o swoje dzieci i utrzymuja z nimi kontakt?

Tak są.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..
Reklama

4

Myszko, a tak na marginesie: co u Ciebie słychać? Odzywałaś się czasami na "...cudownym...", pamiętam Cię.

Chcialabym aby moj byly mial dobre stosunki z dziecmi ale niestety tak nie jest.To Ty starales sie Piotrze miec kontakt z dziecmi czy bardziej Twoje Dzieci?

Reklama

Piegowata bardzo mi milo ze mnie pamietasz,cudowne.....czytam ale jakos nie nastraja mnie na pisanie.Zalozylam nowy temat bo zmarl moj byly tesc a moj najmlodszy syn byl bardzo z dziadkiem zrzyty a nie mial dobrych relacji z wlasnym ojcem .Moj byly chce sie spotkac przed pogrzebem swojego ojca z moim synem ale synek nie chce a ja zachodze w glowe co mam zrobic,czy powinni na slle utrzymywac kontakt czy nie?

Snake z tego co slyszalam o Tobie na cudownym.....tobardzo Cie podziwiam.A dzis poprostu potrzebuje wsparcia.

8

Snake z tego co slyszalam o Tobie na cudownym.....tobardzo Cie podziwiam..

Niemożliwe wink

A dzis poprostu potrzebuje wsparcia.

Ojcowie - rozwodnicy są różni jak różni są ludzie. Znam pierwszy lepszy przykład, gdzie facet rozwiódł się z powodów mocnych komplikacji współżycia z małżonką ale dziećmi zajmują się nadal wspólnie. Raz są u niej, raz u niego.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

9

Myszko, ja stawałam na głowie, żeby mieć kontakt z synem, który po rozwodzie został z ojcem. Mimo że mały miał reakcje lękowe i potrafił mi powiedzieć: "Mama, idź stąd!", nie odpuszczałam.
Nie mam pojęcia, jaka jest Wasza sytuacja. Jeśli ojciec jest poprawny w stosunku do syna, to pozwalałabym na spotkania, bo to ważne dla dzieci. Nie na siłę, oczywiście, ale niech chociaż przyjdzie "cześć" synowi powiedzieć. Niech dziecko nie czuje się odrzucone przez, bądź co bądź, jednego z rodziców.

Opowiedz wiecej snake o tym przykladzie,czy od poczatku tak bylo?

Piegowata niestety moj byly od poczatku nie bardzo utrzymywal kontakt z dziecmi zajal sie swoim zyciem chyba to mi bardziej zalezalo na jego kontaktach z dziecmi.Moj najmlodszy syn juz sie poczol odtracony bo w czesniej to chociaz telefony od ojca odbieral ale potem juz nie.Wie ze jego ojciec mieszka z nowa narzeczona i wychowuje wspolnie z nia jej dzieci,moj najstarszy syn tak twierdzi a najmlodszy cierpi i nie chce ojca widziec.

Nikogo nie da sie zmusic do wlasciwego zachowania. sad
Oczywiscie ze ja inicjowalem kontakt z dziecmi. Przeciez bez nich umieralem. Inna tez rzecz  jak sie ma nowa rodzine i w dodatku szczęśliwą.  Wtedy mimo zaabsorbowania trzeba umiec znalezc czas. Mi to nie sprawialo trudu ale to indywidualna sprawa.

13

Myszko, myślę, że za tą niechęcią syna kryje się tak naprawdę ból bycia odrzuconym. Mimo wszystko próbowałabym podtrzymywać ich relację. Nie siłą, nie przymusem, ale niech się zobaczą, niech mały wie, że tata przyszedł.

Na pogrzebie tescia sie zobacza ale jego ojciec bedzie ze swoja narzeczona i boje sie ze moj syn to bardzo przezyje a ja nie wiem jak wlasnemu dziecku pomoc niestety.

15

Na pogrzebie tescia sie zobacza ale jego ojciec bedzie ze swoja narzeczona i boje sie ze moj syn to bardzo przezyje a ja nie wiem jak wlasnemu dziecku pomoc niestety.

To są bardzo trudne sytuacje. Możesz pomóc tylko tak, że będziesz mądrze wspierać i będziesz obecna. Na to nie ma recepty i leku sad

16

Piegowata'76 napisał/a:

Myszko, myślę, że za tą niechęcią syna kryje się tak naprawdę ból bycia odrzuconym. Mimo wszystko próbowałabym podtrzymywać ich relację. Nie siłą, nie przymusem, ale niech się zobaczą, niech mały wie, że tata przyszedł.

Ale nie ona ma te relacje podtrzymać. Ona ma nie zabraniać. Za podtrzymanie relacji z dziećmi każde z rodziców samo za siebie odpowiada. Myszko, nie bierz na siebie odpowiedzialności za postępowanie dla męża - to zawsze niedobrze się kończy.

17

Strasznie dużo żalu widać w Tobie od samego początku.
Na pewno nie da się po rozwodzie być z dzieckiem tak samo jak przed, bo nawet czasu dla dziecka jest mniej. A jeżeli Twój ex nie chce z dzieckiem rozwijać więzi to nic na to nie poradzisz. To tylko i wyłącznie jego sprawa.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

18

W tym momencie chyba zalezy od Twojego syna, czy chce sie widziec (rozmawiac) z ojcem. Nie piszesz, ile ma lat, a to, mysle, tez ma wplyw na sytuacje.

Odpowiadam za to, co piszę, nie za to, co komuś sie wydaje.

19

Powiem jak wyglądało to z moim ojcem. Moi rodzice rozwiedli się, kiedy miałam 9 lat. Do 4 klasy podstawówki poszłam już do innej szkoły, bo wyprowadziłam się z mamą. Na początku tata się interesował i płacił alimenty. Tak jak wcześniej mnie bił, czasem nawet kablem lub pasem wojskowym, tak później był kochany. Twierdził, że jestem na takie rzeczy za duża. Później zainteresowanie zmalało a pieniędzy od niego nie było.

Drugi mąż mojej mamy miał córkę z pierwszego małżeństwa. Dostawała ona od niego dużo i z tego co pamiętam nakłamała o nauce, żeby wyjść na tą co się stara zadbać o siebie, ale potrzebuje jego pomocy. Widziałam ją u nas za to tylko raz. Na mojego brata a jego syna płaci regularnie i po niego przyjeżdża, ale nie czuję żeby był ojcem w każdym calu.

Za to znam historię pewnego faceta. Miał kogoś. Ona była w ciąży. Ale nie zawsze im się układało. Miała załatwioną pracę będąc w ciąży. Niestety źle jej było z Jego rodzicami, którzy zawsze szczerze mówili co sądzą o różnych sytuacjach w ich życiu. Coś w stylu, niestety dziewczyno, ale tym razem nie masz racji. Było i na odwrót. Pojechała kiedyś na chwilę do mamy swojej i tak już została. Facet mieszka na śląsku. Ona na mazurach. Facet ten ma taką pracę, że ma często kilka dni wolnego. Jedzie do córki. Zajmuje się nią. Odbiera ją z przedszkola. I to jest ojciec w każdym calu.

Mogę to podsumować tak. Jeśli rodzice mają do siebie jakiś żal i nie potrafią się dogadać to może być ciężko. Tamten facet z tamtą osobą, mimo iż się nie kochają i nie będą ze sobą nigdy, rozmawia z nią i wie co się dzieje u córy.

Witam,no i po pogrzebie.Mój syn widział ojca z daleka ale nie chciał z nim rozmawiać,nie nalegałam to ojcu powinno zależeć.Niebawem komunia syna,nie wiem jak to przetrwamy.Na poczatku zaproponowałam mojemu byłemu żebysmy wspólnie zorganizowali przyjęcie komunijne i wówczas się zgodził,a po miesiącu powiedział że nikogo nie bedzie zapraszał a jak go syn zaprosi to przyjedzie,bo on ma nowe zycie i napiety grafik.Zamórowało mnie poprostu ot ojciec.Dopiero jak syn mu napisał że rodziców się nie zaprasza chyba zmiękł i spytał czy znajdzie sie dla niego miejsce przy stole,zgodziłam się choc nie wiem czy sie jeszcze nie rozmysli i czy wogóle dobrze zrobiłam.

21

Witam,no i po pogrzebie.Mój syn widział ojca z daleka ale nie chciał z nim rozmawiać,nie nalegałam to ojcu powinno zależeć.Niebawem komunia syna,nie wiem jak to przetrwamy.Na poczatku zaproponowałam mojemu byłemu żebysmy wspólnie zorganizowali przyjęcie komunijne i wówczas się zgodził,a po miesiącu powiedział że nikogo nie bedzie zapraszał a jak go syn zaprosi to przyjedzie,bo on ma nowe zycie i napiety grafik.Zamórowało mnie poprostu ot ojciec.Dopiero jak syn mu napisał że rodziców się nie zaprasza chyba zmiękł i spytał czy znajdzie sie dla niego miejsce przy stole,zgodziłam się choc nie wiem czy sie jeszcze nie rozmysli i czy wogóle dobrze zrobiłam.

Sam się zastanawiam czasem nad odejściem od żony. Myślę wówczas jak wyglądały by moje relacje z synem. Moim zdaniem postępujesz prawidłowo. Nie utrudniasz ojcu kontaktu z dzieckiem, a że ojciec nie chce to nie możesz go do tego zmusić. Wiem, że to przykre. Wiem, że zadajesz sobie pytanie jak on tak może - przecież to jego syn.

Postępuj tak aby samej sobie nie móc nic zarzucić. Ja bym tak zrobił.

Tak staram sie postepowac abym nie miala sobie nic do zarzucenia zawsze dokladnie analizuje swoje postepowanie choc czasem to jest bardzo trudne.No i zawsze powtarzam ze robie tak a nie inaczej bo tak podpowiada mi sumienie chce aby dzieci nie mialy do mnie zalu ani pretensji kiedys gdy juz mnie nie bedzie.
Dzis mam bardzo dziwny dzien taki niespokojny,nie wiem czy to mozliwe czy to byl tylko sen ale jak wstalam w nocy do lazienki widzialam tescia stal u mnie w przedpokoju czulam jego obecnosc.Myslalam wczoraj o nim ze jest z nami no i chyba przyszedl ale czy to mozliwe?
Hrefi a dlaczego zastanawiasz sie nad odejsciem od zony?

Witajcie,długo milczałam no cóż życie.Już po komunii ,ojciec się zjawił i powiem szczerze że byłam zadowolona z przyjęcia komunijnego,było tak miło prawie że rodzinnie.Mój synek rozmawiał z ojcem ,opowiadał o wszystkim widziałam że dziecku brakuje ojca takiego kontaktu.Jeszcze jakiś czas po komunij utrzymywali dobry kontakt,lecz gdy synek dowiedział się że jego ojciec się żeni przestał odbierać telefony.Kontakt prawie zerowy niestety.Po miesiącu ojciec syna przyjechał chciał się z nim spotkać synek obiecał spotkanie po czym zmieniał zdanie.Wkoncu moj eks zadzwonił do mnie z pretensją ze chyba sobie nie radze z dzieckiem skoro syn nie chce się z nim spotkać,powiedział tez ze chyba ustali sądownie kontakty z dzieckiem a jak syn nie będzie sie z nim chciał spotykać to poprosi o badanie psychologiczne syna aby wyjaśnić dlaczego nie chce się z nim spotykać.Powiedziałam mu aby robił jak uważa ale raczej w ten sposób popsuje sobie i tak słabe kontakty.Po kilku minutach znów zadzwonił że nie bedzie szedł do sądu i ustalał kontaktów.Tym razem znów pretensja że syn nie chce sie z nim spotykać.Nie mam siły na ciągłe jego pretensje czy wogóle musze się z nim kontaktować odbierać telefony i sms?

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Czy faceci po rozwodzie umia byc ojcem w kazdym calu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018