Blokada w kontakcie z facetami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Blokada w kontakcie z facetami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: Blokada w kontakcie z facetami

Choć mam już 18 lat nigdy nie miałam chłopaka,ba nigdy nawet się nie całowałam..jakoś tak wyszło.Wiem,że mogłabym go mieć,ale jakoś nie natrafiłam na tego odpowiedniego,a jak już takiego znajdę to jest nieosiągalny.Poza tym jakoś nie mogę się przełamać do kontaktów z chłopakami..Myślę,że jak wyjadę na studia to kogoś poznam..szczególnie kręcą mnie murzyni i mulaci...
Czy to normalne,że mam jakąś taką małą blokadkę przed kontaktami z facetami?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Blokada w kontakcie z facetami

A co to jest normalność?

Też długo miałam blokadę przed facetami. Nie bardzo lubiłam z nimi gadać, bo zaraz czerwieniłam się i język się plątał. No i bałam się, że doświadczę powtórki z pierwszego "związku", więc podświadomie zawsze tworzyłam barierę między sobą a jakimkolwiek chłopakiem z którym gadałam. Nie szukałam nikogo na siłę, po prostu czekałam i miałam nadzieję, że jak zjawi się TEN właściwy, to będę wiedziała, że to ON.
Narzeczony mnie dopiero odblokował. Przez tygodnie rozmów pokazał, że z facetami da się normalnie gadać i nie trzeba się ich bać wink Mieliśmy po 19 lat, więc ja też się nie spieszyłam wink

Daj sobie czas. Studia na pewno Cię otworzą na nowe kontakty. Chyba, że postanowisz odciąć się od ludzi na roku ale uwierz mi, nie warto.

3

Masz dopiero 18-nascie lat smile)
W tym wieku na pewno bym się nie przejmowała tym, że sięnigdy nie całowałam smile
Jesteś wyjątkowa i czekasz na tego jedynego =]

4

Jak dla mnie ideał nie istnieje

5

Jeśli średnia w naszym pierwszego razu to lekko ponad 17 lat a ty masz 18 to nie masz czym sie przejmować. Wiem że nie piszesz o pierwszym razie tylko narazie o mieniu chłopaka. Nie masz czym się martwić. Ja miałam 23 lata jak mialam pierwszego. Jeśli twoje upodobania skłaniają cie do ciemnoskórych czy ciapatych to nic w tym nie ma złego i dziwnego:) są gusta i guściki no i o gustach się nie dyskutuje:)

6 Ostatnio edytowany przez Bożena (2010-04-11 18:14:35)

Post usunięto-osoba jest niepełnoletnia. Bożena

7

Ja z moim byłym całowałam się w wieku 17 lat po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie chodziłam z żadnym chłopakiem, nikomu się nie podobałam.

Wiecie co jest najgorsze? ja jestem brzydka, a mimo to chciałabym zeby facet pokochał mnie za moją dusze i wnętrze a nie za wygląd. Bo on się może zmieniać diametralnie- ale to co jest w środku, tak łatwo się nie przeistacza. Marzy mi się żeby wygląd był dodatkiem, a nie głównym argumentem związku. I najgorsze jest poczucie, ze faceci patrzą głownie na wygląd w pierwszym momencie- ja nawet przebojowa nie jestem, trudno nawiązuje kontakty z chłopakami w cztery oczy to jak ten wartościowy się znajdzie? Nie dość że brzydka, to jeszcze zamknięta w sobie. Wątpię, żeby znalazł sie taki, który postara się mnie zrozumieć i nie skreśli od razu.

To tylko ja..

8

Nie ma kobiet brzydkich,tylko zaniedbane!

9

Felina wiesz ja myślę, że w prawdziwym związku wygląd jest tylko dodatkiem. Jednak każdy z nas patrzy w mniejszym lub większym stopniu na wygląd. Bo to nas przyciąga do tej drugiej osoby. Ale to może być taka drobnostka jak na przykład ładny uśmiech. Poza tym zgadzam się z bonitą22, że nie ma brzydkich kobiet tylko są zaniedbane.
Ja całowałam się po raz pierwszy w wieku 21 lat. Nigdy nie miałam faceta. Mam okropną blokadę w kontakcie z nimi i randka ze mną to wręcz jakiś koszmar, jak się zatnę to nic mi do głowy nie przychodzi co by można powiedzieć. I potrzebuję sporo czasu, żeby się otworzyć. Ale myślę, że w końcu znajdzie się ktoś kto 'zawiruje mój świat' heh:)

10

Ja calowalam sie pierwszy raz jak mialam 17 lat big_smile

Pearl,wszystko jest z Toba okey smile  Jak spotkasz tego wlasciwego....to wszystko minie wink

Felinka....napewno nie jestes brzydka..przestan !!  Kazda kobieta jest ladna na swoj sposob smile  Nie mow tak o sobie... sad

Ja takze chcialabym,aby facet pokochal mnie za moja dusze,za moje wnetrze...

Zawsze uwazalam i uwazam do tej pory,ze wyglad to jest tylko dodatek...szkoda,ze tak malo osob mysli w ten sposob sad

Felina napisał/a:

ale to co jest w środku, tak łatwo się nie przeistacza.

Czysta Prawda,wyglad sie zmienia z czasem, ale to co w NAS  nie.

Przelamiecie sie dziewczyny i bedziecie mialy super facetow smile    Ja tez bylam strasznie niesmiala...ale to sie zmienia z czasem .... z mojej niesmialosci nic nie pozostalo smile

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

11

a ja mam blokadę przed pierwszym razem z moim chłopakiem (patrz inne posty), bo boję się, że mnie potem zrani, zostawi i potraktuje jak zabawkę, a nie zniosłabym tego, gdyby zrobił mi jakąś taką krzywdę

moja blokada wynika z tego, że wcześniej już faceci mnie ranili w jakiś sposób, to taki uraz, który jednocześnie sprawia, że jestem ostrożna i staram się nie pokazywać, że mi cholernie na nim zależy (to jest plusem, bo jak człowiek pokazuje, że mu bardziej zależy to więcej traci= przykra prawda), to taki dystans, który jednocześnie jest chorą obawą

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

12

[b] Felina jak pisza dziewczyny,nie ma brzydkich kobiet ,tylko zakompleksione..

Jest jakas bariera ale mozna ja przelamac,to jest w naszej psychice...

Napewno jak spotkasz tego odpowiedniego faceta, i Cie pokocha..

To poczujesz sie Bosko i uwierzysz w siebie Pozdrawiam...

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

13

Ja mam 22 lata i też nigdy nie miałam chłopaka i nigdy sie nie całowałam.Jak zjawi się ktoś to mnie zawsze oblatuje strach i uciekam a niepotrzebnie.Nie wiem jak to zmienić, jak to pokonać.Ale myśle że jak się spotka tego właściwego to minie strach i blokada.Życze tego sobie i Wam wszystkim.

Nie można kochać innych,nie kochając siebie....

14

WIecie co ja myślę?

Że chce chyba żeby ktoś się mną zainteresował tak jak wyglądam na co dzień. Żeby pokochał moje podkrążone wiecznie oczy, piegi, duży nos. Nie wtedy jak bedą codziennie miała na sobie tonę tapety, ubrania za grube pieniądze.

Bo jak mnie pokocha taką, to chyba będzie znak, że dostrzegł coś w moim wnętrzu wartego miłości.

Choć mówię to z przekonaniem, chłopak który mnie zapewniał że jestem jego ideałem, ze nic mu nie przeszkadza, dziś po zerwaniu z jego słów wynika że ten ideał to całkiem nie ja.

To tylko ja..

15

dziś po zerwaniu?
jak Ty to przeżyłaś, jest Ci smutno bardzo czy jakoś się 3masZ?

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

16

nie.. zerwał ze mną ponad tydzień temu, tylko dziś jak pisał mi o swoim ideale kobiety jak powinna wyglądać to nie ja smile Trzymam się zależnie od godziny- różnie bywa

To tylko ja..

17

dziś nasunęła mi się taka myśl, że kobieta nawet jak ma faceta to powinna być niezależna, bo jak wiadomo z facetami różnie bywa hmm

18

nie przejmuj się, ja też miałąm taką barierę i całowałam się jak miałam 18lat:) nie wspomne o pierwszym razie w wieku 20 lat. i też czekałam na tego jedynego, na miłość.Napewno tego nie żałuje, chociaż mój zwiazek po 3 latach się rozpadł.Ale warto czekać.Pózniej wszystkie chwile się miło wspomina a nie żałuje. pozdrawiam:)

19

Teraz to moja samoocena spadła poniżej zera. Ktoś komu ufałam, karmiłam się jego komplementami okazał się nic nie wartym draniem. Mam wrażenie że wszystkie jego słowa były warte tyle co zeszłoroczny śnieg. A był jedyną osobą w ciągu całego mojego życia która umiała powiedzieć mi miłe słowo... na temat oczu, piegów. A teraz... mówi mi ze może gdybym bardziej o siebie zadbała :] mówi mi jakie go dziewczyny kręcą- tona tapety, solarium... a pamiętam jak dziś kiedy mówił, ze woli naturalne dziewczyny bo nie chce całować kosmetyków.. hmm

Więc wychodzi na to, że nawet chłopakowi się nie podobałam. To jest wyczyn hmm

To tylko ja..

20

Felina, Ty jesteś potwornie zakompleksiona! I słowa chłopaka interpretujesz tak, aby jeszcze bardziej te kompleksy pogłębić. Uwierz w to, że w tamtych chwilach komplementy mówił Ci szczere. Nie wyszło Wam - trudno, bywają gorsze dramaty, ale nie wierzę, że Wasz związek rozpadł się przez Twoje piegi czy nos. Już prędzej przez Twoje kompleksy, o których się chłopak nasłuchał i w końcu zaczął wierzyć, że faktycznie z jakimś potworem się zadaje...

A generalnie bym Ci radziła trochę się ogarnąć. Nie namawiam na solarkę i tonę makijażu, ale jakiś lekki makijaż nie zaszkodzi, odpowiednio dobrana fryzurka, strój. Bardzo marzycielskie podejście - żeby chłopak pokochał Cię z wyglądem zapuszczonej kury domowej. Owszem, jeśli już zwróci na Ciebie uwagę, jeśli go zainteresujesz, jeśli Cię pokocha - wtedy nie będzie miało znaczenia czy masz makijaż czy nie, czy wyszłaś właśnie od fryzjera czy jesteś rozczochrana i zaspana... Nie musisz zachwycać wszystkich naokoło - wystarczy, że nie będziesz straszyć wyglądem. Ale trudno oczekiwać od 20-letniego chłopaka, żeby zaczynał znajomość od podziwiania Twojego wnętrza...

21

Wybacz- ale jak facet po 2 latach mówi mi że jego ideałem jest czarna niunia z duża piersią to nie spadłaby tobie samoocena? Zwłaszcza że mówił ci przez tyle miesięcy że jesteś jego ideałem i wszystko w tobie kocha? Bo ja się poczułam jak idiotka. Dobrze wiedział, ze mnie to zaboli i moja samoocena spadnie. Zawsze była niska, on ją podniósł a teraz?? Powiedział mi że go średnio krecę i ja dobrze wiem jakie on lubi dziewczyny hmm

I jestem zakompleksiona- jak mam nie być skoro ktoś komu ufałam tak mnie potraktował. Moze przesadzam- ale był jedyna obcą osoba która mi powiedziała miłe słowo.

To tylko ja..

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Blokada w kontakcie z facetami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018