Iberystyka - KUL czy UMCS? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Iberystyka - KUL czy UMCS?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez grazka34 (2018-05-15 19:21:47)

Temat: Iberystyka - KUL czy UMCS?

Hej smile Gdzie polecacie studiować hiszpański, na KUL czy UMCS?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Iberystyka - KUL czy UMCS?

Obie uczelnie są na porównywalnym poziomie. Weź tylko pod uwagę, że UMCS ma klasyczną iberystykę, na której wybierasz hiszpański albo portugalski, a potem masz całe studia poświęcone temu obszarowi językowemu i kulturowemu. Masz też tam do wyboru tylko dwie specjalności, czyli tłumaczenia i języki specjalistyczne (czyli też tak naprawdę tłumaczenia tylko bardziej wyspecjalizowane). KUL nie ma iberystyki, ma za to hispanistykę, na której uczysz się dwóch języków romańskich, z tym że hiszpański jest wiodący. Nie wiem, jakie tam są specjalizacje. To chyba w ogóle jakaś nowość, bo wcześniej mieli tylko romanistykę, na której hiszpański był drugim językiem. Przejrzyj sobie programy studiów i zobacz, który do Ciebie bardziej przemawia.

3

Odp: Iberystyka - KUL czy UMCS?

Nie polecam pchać się nikomu na iberystyke na umcs. Większość osób ucieka stamtąd po 1 roku, atmosfera na uczelni jest beznadziejna, rodzimi Hiszpanie traktują studentów w bardzo chamski sposób. Trzeba mieć mocna psychikę żeby tam wytrzymać, są osoby, które musiały skorzystać z pomocy psychologa. O hispanistyce na kul słyszałam same pozytywy.

4

Odp: Iberystyka - KUL czy UMCS?

Zdecydowanie ODRADZAM studiowanie hispanistyki/ iberystyki na UMCSie. Ciężko wytrzymać psychicznie na tym kierunku przez niektórych prowadzących. Wizyta u psychologa gwarantowana. Mimo wielokrotnego zgłaszania co roku sprawy do władz Instytutu, nikt nic z tym nie robi i przymyka się oko na to, że jedna z prowadzących znęca się psychicznie nad studentami. Większość prowadzących bardzo demotywuje studentów i nawet jeśli stanie się na rzęsach i tak usłyszy się komentarz w stylu: „Spodziewaliśmy się po tobie czegoś więcej”. Zdecydowanie bardziej polecam studiowanie iberystyki na innych uczelniach gdzie panuje przyjemna atmosfera, a student jest doceniany za swój wysiłek.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Iberystyka - KUL czy UMCS?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024