Alimenty a covid - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Alimenty a covid

Witam, zwracam się do Was z pytaniem. Jak wygląda u Was sprawa regulowania alimentów w czasach covid. Mój ex mąż poprosil mnie dzis o zmniejszenie kwoty alimentów ze względu na mniejsze zarobki spowodowane covid.
Jak to wygląda u Was? Czy miałyście takie prośby?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alimenty a covid

A jesteś w stanie zweryfikować, czy jego sytuacja finansowa faktycznie uległa pogorszeniu, że nie może realizować obowiązku alimentacyjnego?

Bo o ile interpelacja poselska w sprawie obniżania alimentów w czasie koronawirusa z maja 2020 zawierała informację, że, cytuję: zmiana wysokości zarobków, utrata pracy, pogorszenie sytuacji zdrowotnej czy majątkowej osoby zobowiązanej do płacenia alimentów mogą stanowić przesłanki uzasadniające rozważanie przez sąd obniżenia wysokości świadczenia alimentacyjnego” tak dochodzi do szeregu nadużyć ze strony alimenciarzy, którzy wykorzystują sytuację związaną z pandemią na fałszowanie dochodów, obniżanie ich wartości i tak dalej. Niby póki co sądy podchodzą do takich wniosków bardzo ostrożnie i większość wniosków o zabezpieczenie "na COVID" jest oddalanych, to nie jest powiedziane, że byłoby tak w Twoim przypadku. Nie wiem jakie masz relacje z  byłym mężem, ale może warto udać się po poradę prawną?

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024