Umowa na okres próbny a ciąża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Umowa na okres próbny a ciąża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Umowa na okres próbny a ciąża

witam zaczęłam prace w marcu , dostałam umowę na okres próbny na trzy miesiące (pół etatu)
umowa kończy mi się 31 maja , prawdopodobnie jestem 4-5 tygodniu ciąży(udało się po 5 latach , choć bardzo się nie staraliśmy ) , jak to jest teraz z pracą ? , mogą mnie zwolnić ?
ile trzeba przepracować żeby dostać zasiłek ? , postaram się pracować jak najdłużej ale nie wiem jak to będzie (praca fizyczna , kasjer -sprzedawca )

Zobacz podobne tematy :
Odp: Umowa na okres próbny a ciąża

Jestem na 95% pewna, że tak, bo masz umowę na czas określony. Po prostu jesteś chroniona do końca umowy. A potem pracodawca się z tobą żegna.

3

Odp: Umowa na okres próbny a ciąża

Jeśli Twoja umowa zawarta została na trzy miesiące, to ulegnie ona przedłużeniu do dnia porodu. Tylko kobieta zatrudniona na umowie na okres próbny krótszy niż jeden miesiąc nie jest objęta ochroną, ale jeśli jest to umowa na okres próbny przekraczający miesiąc albo na czas określony i miałaby ulec rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, to w takim wypadku ulega ona przedłużeniu do dnia porodu. Nie jest konieczne dokonywanie jakiejkolwiek czynności ani przez pracodawcę, ani przez kobietę w ciąży. Po spełnieniu powyższych warunków umowa ulega przedłużeniu z mocy prawa.

Kodeks pracy przewiduje jednak kilka sytuacji, w których pracodawca może Cię zwolnić. Dozwolone jest to w przypadku szczególnych okoliczności, jakimi jest upadłość lub likwidacja Twojego pracodawcy albo wtedy, gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z Twojej winy, przy czym warunkiem koniecznym do spełnienia jest tutaj uzyskanie zgody zakładowej organizacji związkowej.

4

Odp: Umowa na okres próbny a ciąża

Jeśli Twoja umowa zawarta została na trzy miesiące, to ulegnie ona przedłużeniu do dnia porodu pod warunkiem że w dniu zakończenia umowy na okres próbny będziesz w w ciąży powyżej 3 msc. W innym przypadku nie podlegasz ochronie i pracodawca może zwolnić. Podobnie jak w sytuacji gdy masz umowę na okres próbny zawarta na okres krótszy niż 3 miesiące.
Informacje wprost z Panstwowej inspekcji pracy.

5

Odp: Umowa na okres próbny a ciąża

Pracodawca poprosi cię przed końcem umowy o zaświadczenie od ginekologa w którym tygodniu ciąży będziesz w dniu końca umowy i jeśli będzie to skończony 12 tydzien przedłuży umowę do dnia porodu.Wtedy należy ci się macierzyński

6

Odp: Umowa na okres próbny a ciąża

Jest dokładnie tak jak napisali poprzednicy

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Umowa na okres próbny a ciąża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2023