Nieśmiałość - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Nieśmiałość

Od małego byłam już nieśmiałym dzieckiem, które bało się powiedzieć swojego zdania na forum oraz miałam niskie mniemanie o sobie. Myślę że to wszystko przez mojego ojca, który zawsze czepiał się mnie o najmniejsze rzeczy czy moje zachowania. Teraz jestem już dużo starsza, więc tak bardzo sobie nie pozwala, jednak nadal mam żal że uważa mnie za niegodną osobę do rozmów. Podczas dorastania miałam trudny okres, bałam się ludzi i prawie nie wychodziłam z domu. Myślę że wtedy akurat kilka czynników spowodowało taką sytuację. Udało mi się jednak to zwalczyć z czego jestem bardzo dumna. Wyrażam już swoje zdanie, mam trochę znajomych-na to nie narzekam. Lecz najbardziej męczy mnie ta niepewność w podejmowaniu decyzji, strach przed większą grupą ludzi ( gdy jestem w większym gronie znajomych nie mam przebicia głosu albo jeśli mam coś powiedzieć czy nawet przeczytać przed forum na studiach paraliżuje mnie stres i analizuje każde słowo jakie powiedziałam, przez co uznaje ze jestem głupia bo powiedziałam coś za dużo czego nie powinnam). Zastanawiam się jak sobie z tym poradzić, bo stres oddziałuje na nas prawie codziennie ale jak go zmniejszyć do minimum. Może ktoś ma jakieś porady?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nieśmiałość

Oj sama wiem. Co to znaczy. Wiesz co. Postanowiłam, że działam. Małymi kroczkami. Robię coś dla siebie. Poszłam do fryzjera. Zapisałam się do psychologa. Dużo zmienia nasze podejście do życia. A przede wszystkim myślenie. Po co, na co. No i co to da. Nic. Trzeba działać. Rób dla siebie, bo nikt nie będzie prowadził Cię za rękę.

3

Odp: Nieśmiałość

Nie nazwałbym tego nieśmiałością - według mnie jesteś po prostu introwertyczką. Polecam zrobienie sobie testu osobowości - wpisz w googla "16personalities". Klucz to poznać swoje słabe i mocne strony oraz pokonywanie trudności. Jak zrobisz test daj znać jakim typem jesteś. Ja też przez jakiś czas myślałem, że coś ze mną jest nie tak, że innym łatwiej przychodzą pewne rzeczy z którymi ja mam problem. Zacząłem trochę interesować się psychologią i dowiedziałem się że jest 16 typów osobowości, spośród których jestem jednym z rzadszych. Poczucie że jest ze mną coś nie tak zniknęło i zacząłem po prostu świadomie korzystać ze swoich mocnych stron, rozwijać się i starać walczyć ze słabościami.

4

Odp: Nieśmiałość

Ja również mam problem z nieśmiałością, od lat mam ten problem i nie umiem go rozwiązać

[tu był nieregulaminowy link i został usunięty przez moderatora]

5

Odp: Nieśmiałość
SuperMario napisał/a:

Nie nazwałbym tego nieśmiałością - według mnie jesteś po prostu introwertyczką. P

Dziewczyna boi się mówić publicznie przed grupą na studiach, ale to nie jest nieśmiałość?

I co w ogóle ma tutaj introwertyzm za znaczenie? W ogóle na jakiej podstawie określać ją jako introwertyczkę? Strachem przed ludźmi? Strach, że mówi coś głupiego?
Nie mówię, że dziewczyna nie jest introwertyczką, ale po tym wpisie nie da się tego ocenić. Sam motyw typami osobowości uważam również za dobrą opcję i warto się tym zainteresować.


Moją poradą będzie przede wszystkim wizyta u specjalisty. Sama widzisz, że problem leży głębiej, przez relacje z ojcem.
Odnośnie samego stresu, każdy go odczuwa. Jedni bardziej, drudzy mniej. Nie każdy ma siłę przebicia i umiejętność opowieści przez grupą. Nic na siłę. Przede wszystkim, akceptacja.

Boisz się, że inni pomyślą, że mówisz głupoty. Czy Ty tak innych oceniasz? Jestem pewna, że nie. Więc wierz mi, oni ciebie także nie oceniają. A nawet jak walniesz wtopę - nie zrobisz niczego, czego nie zrobił każdy z nas dziesiątki razy.

6

Odp: Nieśmiałość

Też tak mam. Mogę tylko powiedzieć, że z wiekiem to może stanowić coraz większy problem. Na przykład w postaci trudności w pracy. Z wiekiem coraz zwykle coraz więcej ludzie od nas oczekują. Taki strach przed oceną, trudności w podejmowaniu decyzji, utrudniają osiąganie wyników w pracy, podejmowanie nowych odpowiedzialności. W pracy nie jest tak, że wszystko się wszystkim podoba, często nie da się wszystkim dogodzić. Trzeba się konfrontować z innymi. Jak masz możliwość, to skorzystaj z pomocy terapeuty. I próbuj się poznać oraz zaakceptować, że możesz popełnić błąd, albo komuś może się się nie podobać to co powiesz. Tak po prostu bywa.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.
Odp: Nieśmiałość

Ja straciłam w młodym wieku mamę, tato pił... długo czułam, że nikt mnie nie zaakceptuje... i chyba nigdy nikt do końca nie zaakceptował. Ale nie o to chodzi. Zaakceptuj siebie, niewielu to potrafi, a to właśnie to daje siłę, siłę, która cię nie złamie tak łatwo co opinia osób, które nie mają o niczym pojęcia. Zostaw siebie sobie i zaakceptuj. Praca przyjdzie NATURALNIE potem

8

Odp: Nieśmiałość

Musisz próbować i sama przełamywac takie sytuacje. Powoli, z premedytacja az sie do tego przyzwyczaisz.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021