Przemoc psychiczna jest przestępstwem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Przemoc psychiczna jest przestępstwem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Przemoc psychiczna jest przestępstwem

Przemoc psychiczna jest przestępstwem, nierzadko również przyczyną podjęcia kroków prawnych zmierzających do uzyskania rozwodu z orzekaniem o winie osoby ją stosującej. Oczywiście mogą jej towarzyszyć także inne rodzaje przemocy - fizyczna, seksualna, ekonomiczna, zaniedbanie. Choć to właśnie ta psychiczna jest najczęstszą formą stosowanej przemocy, to nie pozostawia widocznych śladów, dlatego trudno ją udowodnić. 

Przemoc emocjonalną najczęściej definiuje się jako wywieranie wpływu na zachowanie, myśli i stan fizyczny osoby bez jej zgody przy użyciu środków komunikacji interpersonalnej. Typowe formy znęcania się psychicznego obejmują groźby, molestowanie psychiczne i obelgi.
Jak to dokładnie wygląda? Jest to zagadnienie bardzo szerokie, ale najprościej temat ujmując jest to znęcanie się w postaci urągania czyjejś godności osobistej. W toksycznej relacji, w której występuje, pojawia się agresja słowna i regularna krytyka – krzyk, niesłuszne oskarżenia, przedrzeźnianie, wyzwiska, obelgi, inwektywy, uszczypliwe aluzje, wulgaryzmy. Toksyczny partner okazuje pogardę, lekceważy drugą osobę, poniża przy ludziach, niszczy rzeczy osobiste, narusza korespondencję, ogranicza swobodę do podejmowania własnych decyzji życiowych, przerywa rozmowy telefoniczne, nie szanuje wysiłku, pracy ani jej opinii. Stosowane są różne techniki wywierania presji, ale z zasady sprowadza się to do sprawowania kontroli nad partnerem.   

Toksyczni partnerzy często zaprzeczają swoim agresywnym zachowaniom, wmawiając ofiarom, że to one sprowokowały ich do agresji, a te z czasem naprawdę zaczynają w to wierzyć. Mało tego, oskarżają partnera o brak zrozumienia, a przed znajomymi i rodziną, aby uśpić czujność i wzbudzić zaufanie, udają troskliwych i opiekuńczych. Mnóstwo jest w ich zachowaniu manipulacji, która stosowana latami wywołuje w psychice drugiej osoby wyraźny i trwały ślad.

Nie przez przypadek ten temat umieściłam w dziale "Prawo", a nie na przykład "Psychologia" czy "Trudna miłość", bo chciałabym, abyśmy porozmawiali jak radzić sobie w sytuacji, kiedy taką przemoc musimy udowodnić przed właściwymi organami, na przykład przed sądem, gdy chcemy uwolnić się od tyrana, a jednocześnie zabezpieczyć swoje interesy w sytuacji starania się o rozwód z orzekaniem o winie toksycznego partnera.   

Jeśli zagadnienie znacie z autopsji, macie jakieś doświadczenia lub posiadacie stosowną wiedzę, zachęcam do zabrania głosu. Jestem przekonana, że taka wymiana informacji i praktycznych wskazówek może okazać się cenna dla każdej osoby, która musi poradzić sobie z tym naprawdę trudnym problemem.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :
Odp: Przemoc psychiczna jest przestępstwem
Olinka napisał/a:

jak radzić sobie w sytuacji, kiedy taką przemoc musimy udowodnić przed właściwymi organami, na przykład przed sądem, gdy chcemy uwolnić się od tyrana, a jednocześnie zabezpieczyć swoje interesy w sytuacji starania się o rozwód z orzekaniem o winie toksycznego partnera.

Wystarczy nagrywać, po prostu i aż tyle smile
Np. zakupić okulary szpiegowskie z ukrytą kamerką i wszystko będzie jak na dłoni.

Do tego można nosić ze sobą włączony dyktafon, który wygląda jak pendrive i będzie wszystko dla nas nagrywał.

Plus kilka ukrytych kamer w mieszkaniu ale nie w łazience tylko gdzieś na przedpokoju czy w kuchni i też będzie wszystko nagrane.

Potem pokazujemy przed sądem zgromadzone materiały i już nic więcej nie trzeba dodawać smile

3 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-07-28 01:33:20)

Odp: Przemoc psychiczna jest przestępstwem

Faktycznie, trudno udowodnić przemoc psychiczną.
Większość ofiar przyzwyczaja się do tego i ubiera to w " normalne życie".
Zwłaszcza przez to, "by sąsiedzi nie słyszeli!".
Ofiarami mogą być obie płcie, że zaznaczę.
W pysk dać nie można, bo w kajdany zakują.
Zadźgać? Pierdel, to nie wczasy jednak.
Wychodzi na to, że zebrać się w sobie trzeba i opowiedzieć w komisariacie, co się w domu dzieje, gdy nikt nie widzi i stara się nie słyszeć.
Niebieska karta, nieskuteczny wytwór panów od wymyślania "udogodnień", nie pomoże.
Żądanie interwencji patrolu policji, jej przebieg i efekt - taki, czy inny, utemperować powinna przemocowca.
Bo ofiara ma narzędzia ku obronie. Musi z nich skorzystać jednak.
Raz, drugi i trzeci, gdy konieczność zajdzie.
Sąsiedzi w końcu będą mieli dość i potwierdzą potrzebę interwencji. Dla świętego spokoju chociażby.
Niezbędna jest determinacja. "Panie poruczniku, na zewnątrz jesteśmy idealną parą. Co rodziny nasze powiedzą i znajomi!?" Niejednokrotnie to słyszałem przy skargach i żon i mężów. Czas w dupie zacząć to mieć, krótko mówiąc i zacząć się bronić.

facet po przejściach

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Przemoc psychiczna jest przestępstwem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018