Trudności w relacjach z siostrą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Trudności w relacjach z siostrą

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Trudności w relacjach z siostrą

Witam. Mam problem ze starszą siostrą i już nie wiem co robić.
Jesteśmy z siostrą we dwie, jest ode mnie starsza o 8 lat. Mamy tylko mamę, bo ojciec zmarł dawno temu na raka. Siostra jest singielką, ma 45 lat. Ja mam rodzinę, dzieci. Siostra mieszka z mamą i to właśnie przez to są nasze konflikty.
Siostra od kilkunastu lat z mniejszymi lub większymi przerwami pracuje za granicą. W związku z tym dobrze zarabia. Matka natomiast ma bardzo niską emeryturę. Całe życie oszczędzała, odkładała i uzbierała trochę gotówki, którą "kisi" na pogrzeb (na domiar złego naoglądała się w TV, że pogrzeb kosztuje kilkanaście tysięcy i te oszczędności to jej majątek). Na wszystko sobie żyłuje, żyje bardzo skromnie. Natomiast jak siostra jest w Polsce to nie oszczędza na wydatki. Niestety robiąc zakupy chce dzielić wszystko na pół na co mama się nie zgadza, bo ją na to nie stać (ledwo zostaje jej na życie po odjęciu opłat i leków). Dodatkowo mamy na utrzymaniu działkę letniskową, która jest jak studnia bez dna.
Siostra często krzyczy na mamę, że na nic nie chce się składać itp. Mi jej oszczędność też przeszkadzała, ale wytłumaczyłam sobie, że nic nie da gadanie, kłótnie itp. I po prostu sobie odpuściłam. Tyle ile mogę to pomagam, szczególnie na tej działce. Siostra dużo włożyła w działkę i dalej chce ją upiększać, ale nas na niektóre rzeczy nie stać. I dlatego też mamy konflikt, taki cichy, niby wszystko jest OK, ale czuć napięcie w powietrzu. Oliwy do ognia dolała ostatnia sytuacja, kiedy to siostra wymyśliła, że będzie remontować werandę na działce. Wszystko miało już być OK, ale zadzwoniła kilka dni temu i powiedziała, że nic nie robi bo mama nie chce dać na materiały budowlane. Nie ciągnęłam tematu, a potem zapytałam o to mamę. Powiedziała, że siostra bardzo na nią nakrzyczała i, że powiedziała, że wsadzi jej te oszczędności do trumny. Matka strasznie płakała i mówiła, że nie zrozumiała za co ona ma zapłacić, a za co siostra, że myślała, że to będzie kilka tysięcy i dlatego powiedziała, że nie ma.
Napisałam potem do siostry, że rozmawiałam z mamą i na spokojnie powiedziała, że na te materiały budowlane da. Napisałam jeszcze, że bez sensu kłócić się o pieniądze, że mama jej nie zrozumiała, że nic nie poradzi na jej charakter itp. Siostra od kilku dni i do mnie się nie odzywa.
Nie wiem już co robić, nie chcę być po niczyjej stronie. Nie chce też konfliktów. Pomóżcie, jak z taką osobą rozmawiać? Siostra ma ciężki charakter, wszystko musi być tak jak ona chce, nie uznaje kompromisów, jak ja np na tej działce zrobię coś po swojemu to często jej to nie pasuje. Uważa, że wszystko jest jej, bo ona np coś na tą działkę to kupiła. Ja jak byłam za granicą, to też inwestowałam, ale nigdy nikomu bym tego nie wypomniała.
Ciężko mi z tym i martwię się o mamę, bo widzę, że to przeżywa, a jest schorowaną starszą osobą.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2019-05-15 23:13:39)

Odp: Trudności w relacjach z siostrą

Witaj Maggii.
Jest takie przysłowie: powiedziały jaskółki, że niedobre spółki.
A kto jest właścicielem tej działki letniskowej?
Korzystasz ze swoją rodziną z tej działki?
Macie z siostrą ustalony udział w jej utrzymaniu?

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

3

Odp: Trudności w relacjach z siostrą

Jak wygląda status tej działki, na kogo ona jest zapisana? Jak na was wszystkie, to siostra mogłaby po prostu was spłacić i zająć się tą działką tak jak chce, na własną odpowiedzialność i koszt.

4

Odp: Trudności w relacjach z siostrą
Maggi82 napisał/a:

Nie wiem już co robić, nie chcę być po niczyjej stronie. Nie chce też konfliktów.

Jeżeli Ciebie ta sprawa bezpośrednio nie dotyczy, to właściwie dlaczego masz się opowiadać po którejkolwiek ze stron? Mama jest dorosła, siostra podobnie, niech między sobą ustalą kwestie finansowe i wszystkie inne, które wywołują między nimi konflikty. To jest przecież ich problem, dlatego Ty bierz w tych rozmowach udział tylko w takim zakresie, który Ciebie dotyczy, a w resztę się nie wtrącaj.
No chyba, że jest coś jeszcze, o czym w swoim poście nie wspomniałaś?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Trudności w relacjach z siostrą

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018