Polecane i odradzane kierunki studiów. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 161 z 161 ]

111

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
daenerys7 napisał/a:

Jeżeli chodzi o lekarski, to sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Studia są bardzo ciekawe, to jest pewne. Jednak bez specjalizacji jest to bardzo ciężki kawałek chleba, a lekarz rodzinny szczerze mówiąc zarabia słabo... Więc jak lekarski, to tylko ze specjalizacją. A że na specjalizację (jakąkolwiek, nawet nie jakąś super dobrą) jest się ciężko dostać, to wiadomo wszystkim. Chyba, że ma się plecy, wtedy wszystko idzie łatwiej... wink Sama się czasami zastanawiam, czy jednak się nie zdecydować, lecz znajomości mam zerowe i trochę się obawiam, że mogłabym skończyć w jakiejś przychodni w pcimiu dolnym z nieciekawą pensją.

kammiś, jeżeli mam być szczera, to przyszłych lekarzy na lekarskim jest... jak na lekarstwo. Dominują babki, jak na większości uniwersytetów medycznych. Jak ktoś myśli o podrywie, to lepiej polibuda, ewentualnie ekonomiczny. tongue btw, czemu zlewają studentów innych kierunków niż prawo i medycyna? O.o Czyli mam rozumieć, że na świecie powinni być tylko lekarze i prawnicy? I kammiś, nie potraktuj osobiście tego, co napiszę teraz, bo jest to tylko moje zdanie i zdanie kilku osób po prawie. Prawo straciło dużo z prestiżu, o pracę jest o wiele trudniej niż kiedyś, bo mnóstwo ludzi kończy ten kierunek. Za prawo można sobie nawet zapłacić... Dlatego na te studia nigdy bym się nie zdecydowała.

Za medycyne tez mozna zaplacic.
Palnelas glupstwo - ze lekarz rodzinny nie ma specjalizacji. Lekarz pierwszego kontatku MA SPECJALIZACJE. Medycyna ogolna lub choroby wewnetrzne. Wiesz ze z chorob wewnetrznych specjalizacja jest dluzsza niz na przyklad radiologia.
Stazysta zarabia slabo. Lekarz nawet i internista nawet i w Pcimiu Dolnym nie zarabia zle, masz zle dane. Akurat mam bylych sasiadow - rodzine lekarska i interesowalam sie swojego czasu tym tematem. Nie, nie narzekaja na zarobki i praktycznie kazdy jak juz ten LEP zda idzie na specjalizacje.

Dominuja babki a moj poprzedni post to byl ZART. mial na celu jedynie zobrazowanie podejscia spoleczenstwa.

Czemu zlewaja? Nie wiem. Ale sama nie chcialabym miec faceta z polibudy - znam wielu - inny swiat. Ekonomiczny ok - sama jestem tez na ekonomii. Ale nie lubie technicznych, tak jakos. Wole swojego po prawie tongue

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".
Zobacz podobne tematy :

112

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
ola_15 napisał/a:

Ja obecnie studiuje na pierwszym roku energetyki na AGH, łatwo nie jest, ale polecam. Nie zmieniłabym mojego kierunku na inny, mimo, że jest mi ciężko ze względu na matematykę, której w LO na biol-chemie miałam o wiele mniej niż inni.

Co do pedagogiki, mam w tym zawodzie pół rodziny smile Przede wszystkim rozwaliła mnie gdzieś wzmianka w tym wątku, jakoby nauczyciele otrzymywali czternastki, co jest oczywistym fałszem. 13stki tak, ale nie 14stki. No i oczywiście słynne dni wolne... Rzeczywiście jest ich pewnie więcej niż w innych zawodach, ale to nie jest prawda, że nauczyciele w wakacje czy ferie leżą i pachną. Po zakończeniu roku mają konferencje, zakończenie semestru, wypisywanie setek tysięcy zbędnych, ale wymaganych papierków itp, pół września jeżdżą do szkoły na kolejne Rady Pedagogiczne i przygotowywanie sal, pomocy naukowych, robienie inwentaryzacji i podobnych rzeczy. Od poniedziałku mamy ferie, jaka szkoda, że moja mama w poniedziałek, wtorek i dziś również siedzi w pracy nad jakimiś kolejnymi dokumentami i innymi rzeczami, a dodatkowo była w pracy w sobotę, ponieważ pilnowała dzieci podczas dyskoteki walentynkowej czy karnawałowej... I nikt jej za 5 godzin latania za tymi dzieciakami extra nie zapłaci, ani za siedzenie w piątek po lekcjach do wieczora i dekorowanie sali. No i poza tym to o czym wszyscy mówią, niż demograficzny, zamykanie szkół, prywatyzacja itp. Choć akurat w prywatnej szkole łatwiej znajda prace ludzie świeżo po studiach. U mnie w okolicy są 3 szkoły niepubliczne i pracują tam stażyści i młodzi ludzie za parę groszy i nie wszyscy mają umowy o pracę, niektórzy cywilno-prawne. Także łatwo nie jest.

Politologia- znajoma siedzi na bezrobociu, a druga ma pracę, dzięki ustawionym rodzicom

Filologie- zależy jaka, koleżanka studiuje węgierską i sądzę, że jeżeli dobrze trafi to może nieźle zarabiać. Na angielską nie ma po co iść.

Filmoznawstwo- to istny śmiech na sali nie obrażając nikogo, moja kuzynka skończyła 2 lata temu. Ma pracę, a i owszem, w firmie u swojej siostry. Jako jedna z 3 osób w całej grupie ma stałą pracę w kraju (nie w zawodzie). Ponad połowa ludzi w jej grupy niestety za granicą i to nie na wygodnych, dobrze płatnych posadkach, na które chętnie pojechali. Reszta albo gdzieś dorabia raz tu raz tam, albo nadal szukają...

Wiadomo, trzeba dokonywać wyborów zgodnych z zainteresowaniami, bo nie wyobrażam sobie, żeby typowy humanista studiował na moim kierunku i ogarnął matematykę, fizykę czy chemię. Z resztą ktoś kto za tym nie przepada nie miałby szans się dostać. Podobnie jak nie widzę typowego matematyka na polonistyce czy socjologii, chociaż to już prędzej, bo wielu ludzi uzdolnionych matematycznie posiada ogólne zdolności do zapamiętywania, szybkiego myślenia itp.

Kolejnym przypadkiem ludzi, których nie ogarniam są studenci takich kierunków, że nie wiadomo co to jest i na co komu i raczej absolwenci takich kierunków nie mają nic prócz tzw. Wyższego wykształcenia. Mam na myśli kierunki typu: bezpieczeństwo wewnętrzne, zdrowie publiczne, bezpieczeństwo narodowe, migracje międzynarodowe, relacje międzykulturowe czy religioznawstwo i tym podobne. Jeżeli ktoś się tym interesuje i chce poszerzać swoją wiedzę to jasne, czemu nie, ale jak rozmawiam z ludźmi, którzy idą na takie studia przekonani, że ledwo skończą to dostaną pracę za niezłe pieniądze, z perspektywami, to ogarnia mnie pusty śmiech.

Filmoznawstwo, religioznawstwo...
Hehhehehehehe
Ja sobie kotoznawstwo wymysle i bede studiowac moze.
To parodia a nie studia.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

113

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

No bo filmoznawstwa nie studiuje się dla pracy, tylko dla własnych zainteresowań. Zresztą jak większość kierunków.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

114

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

kammiś, można zapłacić, ale nie ma jej na uczelniach prywatnych. A co za tym idzie, nadal trzeba mieć bardzo dużo pkt z matur.

Nie palnęłam głupstwa, tylko był to skrót myślowy. Tak się potocznie mówi. Miałam na myśli konkretne specjalizacje typu: ginekologia, dermatologia, onkologia itd. Nie wiem, może to też zależy od województwa. Też znam wielu lekarzy (dobrze znam) i widzę jak to wygląda. Są tacy, którzy zrobili super speckę i maja teraz życie jak w Madycie. Są też tacy, którym niestety nie poszło aż tak dobrze i nie żyją na jakimś super poziomie. Oczywistym jest, że lekarz nigdy z głodu nie umrze, ale powodzi im się bardzo przeciętnie. Jeżeli wziąć pod uwagę, jak ciężkie studia kończyli, to jest to trochę smutne. To potwierdza, że żadne studia, nawet tak świetne jak medycyna nie gwarantują kokosów. Dlatego należy też brać pod uwagę nasze zainteresowania.

Nie wiem co Was tak bawi w filmoznawstwie... To chyba oczywiste, że mało osób idąc na te studia zakłada, że będzie pracować w sektorze ściśle związanym z tymi studiami. Jest to po prostu rozwijanie pasji. Osobiście podziwiam ludzi, którzy mają na tyle odwagi, by spełniać nawet tak nieżyciowe marzenia. W tej kwestii podzielam zdanie cslady.

115

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
daenerys7 napisał/a:

Nie wiem co Was tak bawi w filmoznawstwie... To chyba oczywiste, że mało osób idąc na te studia zakłada, że będzie pracować w sektorze ściśle związanym z tymi studiami. Jest to po prostu rozwijanie pasji. Osobiście podziwiam ludzi, którzy mają na tyle odwagi, by spełniać nawet tak nieżyciowe marzenia. W tej kwestii podzielam zdanie cslady.

Bawi mnie to, że kiedy moja kuzynka szła na ten kierunek to zarówno ona jak i jej cała rodzinka wszyscy byli święcie przekonani, że ona skończy te studia i od razu dostanie świetna pracę, będzie pisać recenzje filmów i gazety będą ją cytować big_smile
Jeżeli ktoś chce iść na te studia, niech idzie, niech rozwija pasje, ja sama jak będę kiedyś miała czas i pieniądze (jeżeli to kiedykolwiek nastąpi ) chciałabym postudiować zaocznie fizykę, dla siebie, po prostu. Ale ktoś, kto wybiera taki kierunek jak filmoznawstwo czy coś podobnego powinien się liczyć z rynkiem pracy, z zapotrzebowaniem itp, a nie rozgłaszać wszem i wobec jak to będzie znana, sławna, cytowana i nie wiem co jeszcze. Nie ogarniam ludzi, którzy tak robią. Dla mnie to studiowanie dla samego studiowania. Widzę jak zrobiło część moich znajomych, wybrali byle jaki kierunek, żeby się nie przemęczać, móc imprezować i poszli na studia, bo przecież wszyscy idą...

116

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Minęła moda na tekst, że medycyna to powołanie. Wszyscy postrzegają ten kierunek raczej jako intratny, przyszłościowy, z pewną pracą. I te słowa - ,,ciężko się dostać". Ciężko, to prawda. Ciężko wdrożyć się w naukę, której jest naprawdę dużo. Ale po pewnym czasie ciężko sobie wyobrazić, że można studiować coś innego. Te studia są nietypowe, odmienne. Studiowałam rok na uczelni technicznej zanim przeniosłam się na medycynę. I nagle z zajęć jak w szkole - ławki, zadania, sprawdźmy wynik - przeniosłam się na wymagający, ale totalnie pasjonujący kierunek. Zajęcia od początku są nowością - czy to prosektorium, czy praca z mikroskopami czy w koncu kontakt z pacjentem. I wierzcie, na poprzednim kierunku myślałam sobie ,,Kurczę, to nie fair, bo ludzie też muszą się tutaj tyle uczyć, ta kosmiczna matematyka, robienie rysunków inżynierskich, to wymaga wiedzy, czasu, a i tak wszyscy myślą, że uczy się tylko na LEKu". Potem poszłam na medycynę. I tak, nikt się na serio nie uczy, tylko lek tongue Ale z czasem to staje się normą, naturalnym jest, że siada się do książek i siedzi nad nimi tydzień tongue
Polecam medycynę wszystkim, którzy chcą zmierzyć się z sobą i z czymś zupełnie nowym wink
I jeszcze - co to znaczy być inżynierem wink. Na uczelniach jest teraz tyle kierunków, dających inż, że głowa mała. Może być nawet inż marketingu.
Kiedyś sobie uroiłam, że dobre zawody to te, które przydatne są w czasie wojny. I tego się trzymam, choć mam nadzieję, że nie będziemy musieli sprawdzać.

117

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Najbardziej opłaca studiować się teraz kierunki ścisłe. Prawda jest taka, że ludzi po wyspecjalizowanych, ścisłych kierunkach pracodawca sam będzie szukał. Wiadomo - nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje (bardzo żałuję, że nie dane mi było urodzić się matematyczką). Z drugiej strony uważam, że kierunki typu (bez urazy oczywiście) turystyka i rekreacja, to strata czasu - lepiej spożytkuje się go robiąc kursy, zdobywając certyfikaty itp. niż idąc na studia byleby tylko je mieć.

118

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
isztar12345 napisał/a:

Polecam medycynę wszystkim, którzy chcą zmierzyć się z sobą i z czymś zupełnie nowym wink

Ja jednak nadal uważam,  że do medycyny trzeba mieć powołanie. Jest mnóstwo nauki tak jak piszesz, a więc trzeba być osoba zdolna - to raz. A dwa,  że trzeba to lubić. Także można polecać medycynę,  mówiąc że to bardzo fajny kierunek dla ludzi z pasją,  ale trzeba się jednak do tego nadawać smile osobiście podziwiam studiujących medycynę,  sama bym się do tego nie nadawała smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

119

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Też bardzo szanuję takie osoby co poszły na medycynę bo ja zdecydowanie bym na to nie poszła i się na to nie odważyła..Tak przeglądając statystyki bezrobotnych to bardzo okej jest iść na taki kierunek techniczny jak Automatyka i Robotyka, Informatyka i tego typu podobne..Zdecydowanie najgorzej iść na jakiś humanistyczny kierunek typu - psychologia, pedagogika resocjalizacyjna

120

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

A teraz pora ciemne strony medycyny. Studia były ciężkie ale mega satysfakcjonujące. Nie zamieniłabym lat na uczelni za żadne skarby świata. Owszem nauka pochłaniała większość czasu ale zostawała tez coś na tzw. życie towarzyskie. Wcale nie trzeba było siedzieć w książkach 24/7. Poza tym trening czynił mistrza.
1. Zarobki. Nie jest źle ale do ideału daleko. Specjalizacja (5-6 lat) - czyli czas kiedy juz jest się lekarzem ale takim jakimś niedorobionym, przypada na okres kiedy ludzie łączą w pary i dążą do prokreacji. Jeżeli chce się zapewnić jako taki byt rodzinie to podstawowa pensja i wymagane do specjalizacji 3 dyżury w miesiącu nie wystarczą. Znajomi rekordziści potrafią spędzać na dyzurach 12-16 dni/miesiąc. O nieznajomych się nie wypowiadam. Sama nie tak dawno gnalam po pracy do drugiej pracy do tego 1-2 dyżury/ tydzień. Pensje z tego są może dobre ale nie bajecznie. Ale na mieszkanie w kredycie na 30 lat starczy i samochód też na kredyt i wakacje. I teraz to dopiero nie ma czasu na nic.
2. Nagminne łamanie praw rezydentów - zmuszanie do przekraczania uprawnień, zostawania po dyżurach, zmianowy system pracy (coraz bardziej popularny), pomniejszanie pensji o godziny przeznaczone ustawowo na odpoczynek po dyżurze.
3.#@#%#% system z pakietem onkologicznym na czele - kłody pod nogi a za kłodami fosy z aligatorami.

Ja nie żałuję wyboru, bo nie wiem co innego mogłabym robić. Nie jest to jednak lekki kawałek chleba. To cholerna odpowiedzialność i nie odpowiednie do tego zarobki. To wściekłość gdy chcesz pomóc i nie możesz bo system działa jak działa.

Szczerze nie poleciłabym tych studiów chłopakowi - prędzej coś z kręgu IT, co da dobre zarobki w pracy 8h/dobę z wolnymi weekendami i świętami. No właśnie - lekarze pracują w święta smile. W Wielkanoc byłam w pracy, w Wigilię też, poprzednią też i w lany poniedziałek rok temu i....

121

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Z pewnością renomą i popularnością cieszą się takie kierunki jak prawo, medycyna i informatyka. To trzy najbardziej prestiżowe kierunki. Mogę powiedzieć nt. pkierunków humanistycznych: wiele z nich jest zupełnie nieprzydatnych, jak np.: socjologia, politologia. Bez sensu iść na takie studia, bo pracy po nich nie ma, chyba że stanowią one dodatkowy kierunek, dopełnienie do głównego kierunku to wtedy ma to sens. Pozdraiwam smile

122

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Moim zdaniem ekonomia, to kierunek godny polecenia, a  dodatkowo specjalizacja bankowość po mecenatem pko bp. Spoko opcja na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

123

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Witam mam 30 lat bardzo marzę o studiach położniczych. Czy warto iść w tym wieku na studia położnicze mając 30 lat?

124

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
ania.szulc napisał/a:

Witam mam 30 lat bardzo marzę o studiach położniczych. Czy warto iść w tym wieku na studia położnicze mając 30 lat?

Nigdy nie jest za późno na naukę. Jeśli Cię to interesuje i masz chęć, czas to ja bym się nie zastanawiała.

[tu był niedozwolony link]

125

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

No to wychodzi na to że ja prawdopodobnie zasilę grono bezrobotnych lub co gorsza czeka mnie praca w sklepie przy kasie, bo studiuje Pedagogikę i Psychologię;p ale przynajmniej jestem usatysfakcjonowana bo studiuje to co lubie, a na kierunki ścisłe nie mam zdolności pozatym nie cierpię z wzajemnością matematyki to była zmora mojego szkolnego życia, zresztą myślę o tym by zrobić póżniej jeszcze kulturoznawsto bo też mnie to zawsze interesowało, no i nie spieszy mi się do roboty, i tak emeryturę będe miała pewnie póżną, więc po co już teraz iść pod nóż;p

Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia, ale pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.

126

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Z tego co widzę, to najlepsza opcja na dzisiejszy dzień to Politechnika i wszystko co związane z IT. Praca zarówno w Polsce jak i poza naszym Państwem. Nauczcie się jeszcze arabskiego a kilka lat po studniach będziecie mieli już 6 zer na koncie wink

Blog mojego kolegi...
o podróżach!
www.bezwalizek.pl

127

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Catwoman napisał/a:

Jako dodatek, na pewno dobry smile No i ciekawy- aż szkoda, że tak dużo chce się dróg budować w tym kraju, a tak mało zwraca się uwagę na tą piękną stronę życia smile

Bo zawód ma czemuś służyć?
A jaką przydatność dla społeczeństwa będzie miało 100 wypuszczanych kulturoznawców co roku?

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

128

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Jeśli ktoś chciałaby znaleźć pewną pracę to zdecydowanie powinien iść w branżę IT. Jednak co raz cześciej się słyszy, ze brakuje dobrych socjologów, politologów, mimo że jest mnóstwo absolewntów na rynku. Zatem, jeśli ktoś chciałaby pójść na humanistyczny kierunek powinien robić coś więcej niż tylko studia. Działać, rozwijać się, poznawać ludzi z tej branży itp.

129 Ostatnio edytowany przez Iris7 (2016-07-05 13:15:52)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Jest na pokładzie ktoś po romanistyce lub lingwistyce stosowanej? Jak wrażenia? Fajno jest? tongue Jednego wyboru z rozsądku (kompromis, jeśli chodzi o zainteresowania i rozsądek) już dokonałam, dlatego teraz chcę się dobrze bawić. big_smile
Opinie odnośnie innych filologii niż romańska również mile widziane, jednak najbardziej właśnie nią jestem zainteresowana. :>

130

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Polecam wszystkim studia w języku angielskim. Jak dla mnie jest to ciekawe przeżycie, które może otworzyć w przyszłości bardziej międzynarodowe możliwości kształcenia się smile

[tu był nieregulaminowy link]

131

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Wszystkim którzy po ukończonych studiach chcą być samodzielnie utrzymującymi się dorosłymi ludźmi, a wizytę w PUP uznają za porażkę tych wszystkich lat edukacji, polecam zaznajomienie się z raportami dostępnymi na stronie: http://absolwenci.nauka.gov.pl/ Najlepiej porównajcie zarobki po kilku kierunkach (w tym tzw. prestiżowych) żeby mieć jako taki ogląd sytuacji. Może część z Was raporty te uratują przed popełnieniem młodzieńczej głupoty i zdanie się na myślenie życzeniowe: "Ja będę inna/y. Mnie się uda!". Tysiące chciałoby być jak Elon Musk. Udaje się to promilowi.

132

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Wcześnie urodziłam dziecko i nie miałam okazji skończyć szkół takich jakie planowałam dlatego korzystam z okazji na nauke kiedy tylko mogę. Teraz wybrałam wsb i ide dalej w kierunku logistyki. Spedycja i logistyka to zawsze był mój konik wiec czemu się ograniczaac.

133

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Studiuję obecnie czwarty kierunek. Ciężko było mi znaleźć coś dla siebie i dopiero teraz za tym czwartym razem wiem, że dobrze trafiłam:) Chociaż początkowo było mi z tym ciężko(rodzina naciskała, tłukli mi do głowy że studia najważniejsze, że bez papierka nie ma życia) to papier nie jest tak ważny jak doświadczenie zawodowe. Przynajmniej moim zdaniem - wiem, że wiele osób może się z tym nie zgodzić. Dobra praca dobrą pracą ale powiedzmy sobie szczerze czy "przemęczenie" studiów, które mogą zapewnić dobrze płatną pracę, uczenie się tylko po to, żeby zdać i zapominanie 10 minut po egzaminie czego się nauczyło, albo co gorsza uczenie się całkowicie bez zrozumienia jest po prostu potworną stratą czasu. Co z tego, że dostaniemy świetną pracę bo możemy wylegitymować się dyplomem skoro zaraz się nas z firmy pozbędą bo studia niczego nas nie nauczyły? Wybór kierunku jest bardzo ważny i z własnego doświadczenia powiem że nie ma co wybierać kierunki które mają zrobić wrażenie na rodzicach(wiem wiem... głupie - ale w moim przypadku tak było i do teraz żałuję to tylko podkopało moją wiarę w siebie) albo bo koleżanka ten wybrała. Studiowałam fizjoterapię, socjologię, marketing i wiecie co? nie pamiętam już niczego czego się tam nauczyłam;) teraz studiuję grafikę i to była chyba moja najlepsza decyzja:) jeżeli macie artystyczne dusze i zacięcie do "dzubania" to osobiście polecam właśnie ten kierunek:)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Lewra, zazdroszczę, że w końcu znalazłas!
Ja po roku studiowania czegos zupełnie nie w moim stylu, mam dosc. Płakałam po zajęciach, siedziałam na prochach na sesji. Owszem, srednią mam dobrą, ale uczelnia jest bardzo oporna. Najbardziej dobiło mnie niezaliczenie przedmiotu przez fakt, że wykładowca się spóźnił z wpisaniem oceny, co skresliło mnie do kandydowania o stypendium...
Marzę o kolejnym kierunku - może ten dociągnę, może nie...
Jestem bardzo ambitna, marzyłam o czyms innowacyjnym, marzyłam o byciu naukowcem... A aktualnie użeram się na jakims Transporcie...
Kategorycznie ODRADZAM Akademię Morską w Gdyni. Już na samych dniach otwartych odradzali różne kierunki kobietom - takie tam równe traktowanie wink
Szkoda w ogole palców i klawiatury używać na tę uczelnię.

135

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Gorzka Czekolada89, doskonale rozumiem tę ambicję. Nie jest proste tak po prostu olać szkołę prawda? takie okropne uczucie "poddaję się" naprawdę nieprzyjemne:( Mnie udało się troszkę zmienić podejście teraz trzymam się tego, że studiuję bo lubię i wiesz co? naprawdę przyjemne uczucie chodzić na zajęcia:) aż chce się wstać z łóżka na pierwsze wykłady;) Każdemu polecam poszukiwania swojej drogi nawet jeżeli trzeba "zmarnować" trochę czasu. Nie napisałam wcześniej gdzie studiuję: WSTI w Katowicach. Szkole można wiele zarzucić z resztą jak każdej. Nieogar w dziekanacie(chaos w planowaniu) i wielka chęć przeniesienia informatycznego(bo jest to uczelnia informatyczna) podejścia na artystów ale wykładowcy są świetni (większość!) i przedmiot ciekawy:)

136

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Tak naprawdę tylko garść kierunków zapewnia zatrudnienie i najczęściej nie należą one do tych najlżejszych. Dlatego jestem zdania, że należy po prostu pójść na to, co będzie sprawiało radość a przyszłość zależy od determinacji i samozaparcia. W ramach ciekawostki mogę podrzucić stronę z testem, dzięki któremu można określić predyspozycje zawodowe. Wiadomo, że to tylko taka luźna wskazówka, ale myślę, że warto go zrobić i zastanowić się nad wynikiem. Może podpowie jakieś rozwiązanie.

137

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

na pewno nie europeistyka :[
w tym roku kończę i mam zielonego pojęcia gdzie będę pracować

138

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja ci polecam studia przyszłościowa, ale nie w tym kraju. Jeżeli miałbym ci coś proponować. Wybierz studia na przykład oferująe filologię angielską z Erasmusmem i bądź możliwością wyjazdu na wymianę poprzez Nawy. Dzięki temu osiągniesz znacznie więcej.

139 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-11-29 23:40:27)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Nie polecam studiowania języków obcych , to może nie być pewna przyszłość w sensie zarobku.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

140

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

A ja polecam tongue ale języki "egzotyczne". Arabski, turecki, chiński, japoński. Zawsze można się dostać do korpo ukierunkowanego na konkretne państwo. Angielski też w korpo siądzie, ale wtedy trzeba znać jeszcze jakiś inny język dobrze, żeby coś zdziałać. Niemniej humaniści i tak mogą pracować praktycznie wszędzie, gdzie nie trzeba konkretnych studiów (w stylu architektury albo budownictwa), bo to bardzo szeroka dziedzina wink

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

141 Ostatnio edytowany przez Magie Blanche (2018-01-21 01:22:57)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Polecam filologię. Ja jestem na angielskiej. Jestem na ostatnim roku, a ja i większość ludzi u mnie już pracuje w szkołach czy indywidualnie co najmniej od 2-3 lat.
Poza tym jeszcze lepiej jest mieć znajomości big_smile

Podążaj za białym królikiem. // "Alice's Adventures in Wonderland", Lewis Carroll

142 Ostatnio edytowany przez jjbp (2018-01-31 21:57:48)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Jeśli chodzi o języki to ja wcale nie poleciałam w "egzotyczne", a w ilość tongue Znam na poziomie bardzo dobrym/biegłym 4 (łącznie z polskim), piątego się uczę, planuję naukę dalszych. Jak ktoś ma zdolności językowe i zapał to bardzo polecam, bo ze znalezieniem pracy nie miałam problemu nigdy smile a opcji jest sporo.
Języki są na tyle elastyczne, że przydają się jako baza w wielu branżach, a łatwo się 'przekwalifikować' - jakiś kurs, szkolenie i możesz pracować w miejscach o naprawdę różnym profilu.
Na zarobki tez nie narzekam.

143

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Studiuję pedagogikę i studia są wspaniałe, inspirujące... super!

144

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Urszula783 napisał/a:

Studiuję pedagogikę i studia są wspaniałe, inspirujące... super!

I statystycznie największa liczba bezrobotnych absolwentów ze wszystkich kierunków plus brak perspektyw na poprawę, bo dzieci rodzi się coraz mniej.

Ja jestem osobiście zadowolona z filologii, przyjemne i rozwijające studia. Poza tym wcale nie trzeba być nauczycielem lub tłumaczem. Wszelkiej maści międzynarodowe korporacje chętnie przyjmują filologów, bo generalnie łatwiej nauczyć kogoś codziennych obowiązków niż języka na naprawdę dobrym poziomie.

145

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

ja postawiłam na wyższą szkołe bezpieczenstwa bo przekonała mnie ich psychologia. kolega polecał tę uczelnie, czesne praktycznie śmiesznie niskie jak na ten kierunek, poza tym plany studiów konkretne.

146 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-05-29 11:03:51)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Trzeba mieć świadomość tego, że polecane kierunki studiów nie zawsze są dla nas. Ktoś wybiera studia humanistyczne, ktoś inny techniczne. Sama popełniłam ten błąd, i wbrew swoim zainteresowaniom zaczęłam studia na politechnice. Nie była to moja bajka i gdyby nie pomoc merytoryczna w pisaniu prac zaliczeniowych (polecam firmę wklejanie linków na forum jest złamaniem regulaminu, ponadto umieszczanie reklam w naszym serwisie jest płatne ), to zawaliłabym już pierwszy semestr. A tak udało mi się zyskać licencjat, choć łatwo nie było.

147

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

148

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja skończyłam położnictwo i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z tego wyboru. Dlaczego? Ponieważ od małego wiedziałam, że jest to dla mnie. Praca sprawia mi ogromną przyjemność smile
Myślę, że każdy powinien podążać za głosem swojego serca.

149 Ostatnio edytowany przez Mathas (2018-05-29 17:19:14)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
AnnaPliszka napisał/a:

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

No wiesz, 4k to nie tak źle znowu. Wiadomo jak na studia stricte IT to mało, ale podejrzewam, że 90% studentów kierunków humanistycznych dałoby się pokroić za taką kwotę wink

150

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Niby piszecie, ze do medycyny nie trzeba miec powolania... jakies trzeba miec, samo przygotowanie do matury(przedmioty scisle) wymaga duzo wysilku i trzeba lubic taką tematyke. A praca to leczenie ludzi, kontakt z nimi- tez trzeba sie w tym odnalezc. To podobnie jak z medycyna weterynaryjna- duzo nauki w czasie studiow i po studiach, ciagle doksztacanie, kontakt ze zwierzetami i ich wlascicielami. Nie jest lekko wink ale pewnie taka praca przynosi duzo satysfakcji.

151

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Skończyłam studia informatyczne - na brak pracy i perspektyw na podwyżki zdecydowanie nie narzekam. Generalnie bardzo polecam

152

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Kierunki, po których praktycznie zawsze jest praca to kierunki medyczne. Dietetyk, fizjoterapeuta, kosmetolog, pielęgniarka, przy czym te są słabiej płatne, za to lekarski, stomatologia czy farmacja- po nich można fajną kasę zarobić, ale studia są jedne z najtrudniejszych i trzeba mieć psychikę ze stali
Z mat-fizów to najbardziej opłacalne są teraz informatyka (chociaż to taki zawód, że możesz trafić do korpo i zarobić 10 tyś a możesz robić za najniższą- zależy jak trafisz), automatyka i robotyka- dużo kasy, ale trudne studia, architekruta też ciekawy i opłacalny kierunek, przy czym mówię o zwykłej architekturze na politechnice a nie krajobrazy czy coś tam, ale ludzie budują budynki i rozwija się to, architekci są potrzebni
Z humanistycznych to prawo i psychologia. Sama się kiedyś zastanawiałam nad filologią, jednak teraz cieszę się, że tego nie wybrałam, bo jednak średnio z pracą potem

153

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Mathas napisał/a:
AnnaPliszka napisał/a:

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

No wiesz, 4k to nie tak źle znowu. Wiadomo jak na studia stricte IT to mało, ale podejrzewam, że 90% studentów kierunków humanistycznych dałoby się pokroić za taką kwotę wink

Średnia zarobku lekarza czy farmaceuty w Polsce to 4k, więc generalnie nie ma co narzekać na tą pensję

154

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Dla lekarza kariera po 40 dopiero sie rozwija, informatyk po 40 to tylko wlasna działalnosc bo żadna firma go nie zatrudni, polecam wygooglac 'ageism in IT'. Wiekszosc firm IT ma nieformalną regułe niezatrudniania nikogo po 40 niezaleznie od kompetencji.

155

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
foggy napisał/a:

Dla lekarza kariera po 40 dopiero sie rozwija, informatyk po 40 to tylko wlasna działalnosc bo żadna firma go nie zatrudni, polecam wygooglac 'ageism in IT'. Wiekszosc firm IT ma nieformalną regułe niezatrudniania nikogo po 40 niezaleznie od kompetencji.

Foggy, a poza odsyłaniem do googla jakieś konkretne źródło tych "danych" na temat domniemanej większości?

Przypominam, że jeśli chodzi o IT to nadal miejsc pracy jest więcej niż faktycznie wykwalifikowanych osób, to jedno. Drugie to to, że i dla programisty freelancera praca się znajdzie.

156

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Irminaa243 napisał/a:

Foggy, a poza odsyłaniem do googla jakieś konkretne źródło tych "danych" na temat domniemanej większości?

Przypominam, że jeśli chodzi o IT to nadal miejsc pracy jest więcej niż faktycznie wykwalifikowanych osób, to jedno. Drugie to to, że i dla programisty freelancera praca się znajdzie.

Ja może jakimś tam reprezentatywnym statystycznie przypadkiem nie jestem, ale cztery osoby z mojego otoczenia- ja, mój przyjaciel, kolega i jego były szef. Kolegę przyjąłem do pracy, bo szukałem kogoś z doświadczeniem. Facet 35+ szukał pracy prawie rok. Z większych firm nie dostawał  nawet odppwiedzi. Jego były szef, szef IT w dużej korporacji. Korporacja się rozpadła i gość, świetny fachowiec, w wawie szukał pracy trzy lata i nie mógł znaleźć. Ja, 50- szukałem pracy dwa lata, bez skutku. Wysłałem że dwieście CV, szukałem wawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Nic. Musiałem wyjechać poza Polskę aby znaleźć pracę. Mój przyjaciel, 40+ szuka pracy w Polsce od trzech lat. Bez skutku. Wszyscy czterej z branży IT, fachowcy z doświadczeniem. Tu gdzie jestem nie mogą się nadziwić, że ktoś z taka wiedza nie znalazł w Polsce pracy. Do Polski wrócę co najwyżej wydawać swoją zasłużoną emeryturę, choć, ze względu na to że mieszkałem za długo w gównianym kraju, ta nie będzie za wysoka.

157

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

tez nie mam aktualnie pracy i mysle wyjechac / mam studia ale nie mam doswiadczenia

158

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Co do pasji, studiowania tego co się kocha, zaangażowania itp.

Mam w swoim otoczeniu pasjonata historyka, który za 3 tysiące uczy w szkole i nie wie, czy będzie miał co od września robić.

Znam też osoby, inżyniera, choć nie IT, skończył budowę maszyn, bo to miał pod nosem, a na studiowanie w innym mieście nie było stać ani jego, ani jego rodziców. Dzisiaj zasuwa na kontraktach jako specjalista za  1000€ na dzień.

159 Ostatnio edytowany przez renetka (2019-03-05 14:57:47)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Osobiscie uwazam, że studia w polsce dawno przestaly byc czyms co jest przepustką do pracy w zawodzie. Co jest ironiczne bo ja pracuje w zawodzie juz od drugiego roku, ale w moim przypadku to byl akurat zawsze moj konik.

160

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

W tych forumowych dyskusjach o kierunkach studiów widzę zawsze jeden poważny błąd w myśleniu. Mianowicie ludzie mają takie bardzo archaiczne podejście do studiowania rodem jeszcze z PRL-u i to podejście przekazują swoim dzieciom. Społeczeństwo wciąż traktuje studia trochę jak zawodówkę: jedne studia, jedne zawód, jedna praca przez całe życie. W dzisiejszych czasach tak się już  nie da. Świat za szybko się zmienia, jedne zawody się pojawiają, a inne znikają, i zawody te zwykle nie pokrywają się tak ściśle z akademickimi dziedzinami wiedzy. Ten błąd w myśleniu widać w powtarzających się pytaniach: czy po tym jest praca? Żadne studia nie dają pracy. A na rynku istnieje bardzo niewiele zawodów, do których trzeba tak naprawdę skończyć określony kierunek studiów. Zawód najczęściej trzeba zdobyć dodatkowo poprzez praktykę, doświadczenie i douczenie się na własną rękę. Za sam dyplom nikt nie da nam świetnej posady. Im jestem starsza, tym lepiej to rozumiem. Pracowałam już w trzech branżach i pracowali tam ze mną ludzie po naprawdę bardzo różnych kierunkach studiów. Przekwalifikowywanie się w dzisiejszym świecie jest rzeczą najzupełniej normalną.

Nie jestem przy tym przeciwnikiem studiów, wręcz przeciwnie. Ale trochę inaczej na nie patrzę. Studia są do poszerzania horyzontów, robienia z nas mądrzejszych ludzi, zdobywania wiedzy z danej dziedziny i poznawania ciekawych ludzi, z którymi kontakty później nam się przydadzą. Oczywiście dobrze, kiedy nasza ścieżka zawodowa mniej więcej pokrywa się z tym obszarem, z zakresu którego wiedzę zdobywaliśmy, zwłaszcza jeżeli jesteśmy tym obszarem szczerze zainteresowani. Ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten niezadowolony i słabo opłacany nauczyciel został księgowym albo programistą. Dzisiejszy świat wręcz wymaga od nas takiego kombinowania.

A ageism jest nie tylko w IT, wiele branż na to cierpi, choćby kreatywna. Dzisiejszy świat jest pod tym względem okrutny, wszyscy mają być młodzi i dynamiczni. Większość z nas prawdopodobnie będzie musiała stawić temu czoła i może właśnie się przekwalifikować albo otworzyć coś własnego.

161 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (Dzisiaj 00:35:58)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja nie widzę nic złego w ciągłym rozwijaniu się. Na szczęście mamy wolny wybór. Jak ktoś nie chce, to nie musi, na coś się godzi. Ważne, żeby robić to świadomie i nie dać sobą manewrować. osobiście stykam się raczej z hamowaniem kobiet, bo dom, bo dzieci, bo rodzina... osobiście bardzo lubię łapać okazje. Aktualnie mam taką okazje na nie spamujemy bardzo proszę. Ruszyła rekrutacja  na darmowe, dotowane z UE kierunki: transport, informatyka, grafika, filologia angielska z jęz. japońskim, zarządzanie. Chcę się rozwijać a dom i rodzinę prowadzą dwie osoby a nie jedna. Mam to zagwarantowane w Konstytucji.

Posty [ 111 do 161 z 161 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018