kłopoty Polaków w Anglii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 131 do 136 z 136 ]

131

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

"Tak czy inaczej, każdy normalny na umyśle będzie wyżej stawiał bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich oraz w ogóle pojęte dobro własne od tej patologicznej idei "poprawności politycznej" i "tolerancji" złodziei i morderców którzy nie dość że mordują to jeszcze nawołują do tego innych i to w imię swojej nie lepszej religii."

Dokładnie. Nie mamy wcale obowiązku przyjmować do siebie jakichkolwiek ludzi, ja wiem, że część z tych osób jest naprawdę poszkodowana, ale jak niby mamy oddzielić osoby, które są pokrzywdzone przez los od zwykłych brutali, przez których czulibyśmy się w niebezpieczeństwie we własnym kraju?

Zobacz podobne tematy :

132 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-02 23:02:54)

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

To czemu przyjmujemy Ukraińców big_smile Jest traktat na który powołały się włochy oraz Grecja o solidarności w przyjmowaniu uchodźców. Polska mogła przyjąć np 5  i sprawa była by już dawno pozamiatana. Nie widzisz iż tu chodzi o debilną politykę postawienia się aby się postawić.

Poniżej ciekawa rozmowa z taśm Morawieckiego rozszyfrujcie o co mu chodzi.


Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku... i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier.... za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

(…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier... i rowy, ku... kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania.

Matuszewska: No, ale to jest trudne.

Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę.

Matuszewska: Tak.

Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

Matuszewska  „przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej”.
Morawiecki  „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.

133

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

A ja się zastanawiam co będzie z Polakami w UK teraz. Cały Brexit toczy się jak jakiś po*ebany autobus do przepaści i niczego nie można być już pewnym.

Mieszkam w tym kraju 18 lat, studiowałam, pracuję, ale już na przykład przez ileś lat nie miałam prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, no i doopa, bo mi tych lat nie doliczą do okresu bycia w kraju. Nie jest to katastrofa, bo wg ichnich założeń udowodnić muszę tylko 5 lat na kartę stałego pobytu, ale jakoże ten cały cyrk może się skończyć wylotem z Unii bez żadnej umowy, to moja karta będzie nic nie warta po 29 marca przyszłego roku. I co ja mam wtedy zrobić? Zostawić narzeczonego, wrócić do kraju i mieć przyszłe małżeństwo na odległość przez skypa??? A co z naszym domem i kredytem? Sprzedać i podzielić się po połowie?

I to te wszystkie ksenofobiczne świnie z Tory Party chcą nam (zresztą nie tylko Polakom) zrobić.

134 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-08 03:25:34)

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

Było za dobrze to teraz będzie tylko gorzej. May powinna podać się do dymisji. Czemu tak boi się suwerena tj ponownego referendum...
Teraz się doucz Liberalizm to ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek. Liberalizm powstał w epoce oświecenia, w sprzeciwie wobec absolutyzmu i instytucji feudalnych. W XIX wieku stał się szerokim, postępowym ruchem politycznym. Początkowo miał często charakter antydemokratyczny. Z czasem jednak przyjął wartości demokratyczne w formie demokracji liberalnych. Liberalizm jest obecnie jednym z trzech dominujących stanowisk politycznych, obok konserwatyzmu i lewicy Najbardziej znaczący podział w ramach liberalizmu zachodzi między socjalliberałami a liberałami klasycznymi. Ja jestem gdzieś bliżej liberalizmu klasycznego.

135

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

Ja wiem co to jest liberalizm klasyczny więc nie musisz mnie douczać. Douczaj tych co nie wiedzą.

Co do Brexitu, May nie może poddać się do dymisji, bo w ten sposób rozwaliłaby rząd torysów i spowodowałaby nowe wybory, których nie mają ani nikłej szansy wygrać. Zresztą, dowiodłaby tym samym, że spaprali negocjacje z Unią i nie mają żadnych pomysłów. Ten rząd jest określany co prawda jako najgorszy we wpółczesnej historii, ale opozycja labourzystów jest tak mierna, że zębami i pazurami się trzymają stołków.

Obie partie uwikłane są w ideologicznie motywowane gierki. Torysi (przynajmniej z tej najbardziej głośnej frakcji kompletnych lunatyków i cynicznych milionerów) chcą odciąć UK od Unii by kontrolować całkowicie rynek, zlikwidować zabezpieczenia pracownicze i wywalić emigrantów. Labourzyści pokroju Corbyna czy Mcdonnela chcą się dorwać do władzy i odcinając się od Unii wprowadzić swoje socjalistyczne pomysły. Co prawda obie te szalone frakcje są mniejszościami w obydwu partiach, ale skutecznie terroryzują resztę członków.

I tak sobie stoimy, my obywatele, pomiędzy jednym i drugim blokiem wariatów.

136 Ostatnio edytowany przez authority (2018-10-08 23:31:18)

Odp: kłopoty Polaków w Anglii

Nie było do ciebie skasowali mój post i innej osoby. Nawet z postu na który odpowiedziałaś skasowali obrazek z wyników wyborów ze Szwecji. Pisałem iż dostałem ksywę Szwed ponieważ po partnersku traktowałem żonę. To jakiś user wleciał mi z lewakiem tak samo nazywając liberała gospodarczego skrajnym lewakiem.
Jak akurat nie mieszkam w UK ale cześć mojej rodziny owszem.

Posty [ 131 do 136 z 136 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » kłopoty Polaków w Anglii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024