Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Hej. Muszę się wyżalić trochę a nie bardzo mam komu. Sprawa wygląda tak, ze po maturze nie skończyłam studiów. Zabrakło kasy i było też kilka innych powodów. Teraz nie mogą nigdzie znaleźć pracy lepszej niż gdzieś na kasie, czyli za najniższą krajową. Mam 25 lat, nie stać mnie na wynajem mieszkania ani w ogóle na nic. Mój narzeczony jest po technikum. Też ma problem ze znalezieniem przyzwoicie płatnej pracy. Na studia w tej chwili żadne z nas nie pójdzie bo nie bardzo nas stać. Po za tym priorytetem w tej chwili jest wesele. Rodzice, ani moi ani jego, nie pomogą, bo nie mają z czego. Mieszkamy razem u jego rodziców, więc chociaż odpadł nam koszt wynajmu mieszkania, ale i tak nie wiem jak z tak niskich pensji odłożyć dwadzieścia pare tysięcy złotych na ślub i przyjęcie. Frustruje mnie ta sytuacja, bo nie stać nas na podniesienie kwalifikacji zawodowych, żeby znaleźć lepszą pracę, nie stać nas na wesele, o mieszkaniu nie wspominając. Jak wy sobie radzicie? Co mogą zrobić młodzi ludzie, którym rodzice nie są w stanie pomóc? Marzymy o dziecku, o założeniu rodziny, ale chcemy podejść do tego odpowiedzialnie. Pracując za najniższą krajową, mieszkając kątem u rodziców sami nigdy nie będziemy mogli pozwolić sobie na potomstwo. Czy ktoś z was był/jest w podobnej sytuacji? Jakieś pomysły jak przez to przebrnąć i ruszyć w końcu z miejsca?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Wyjazd do pracy na sezon za granicę( razem) wchodzi w rachubę?

3

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

-skromniejszy ślub
-szkolenia dofinansowane z UE
-darmowa szkoła policealna zaoczna (co drugi weekend, więc bez problemu można połączyć z pracą na etacie)

jak widać, możliwości jest wiele.

4

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Jak Was tu nic nie trzyma to wyjedzie razem za granicę. Po co się w Polsce  męczyć za grosze? Wyjedzcie na pracę sezonowe albo na coś w tym stylu... szybko odlozycie i na wesele i na mieszkanie

5

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Z tego co się orientuję, to studia wyższe są w Polsce za darmo chyba, nie? tongue Nie trzeba od razu wyjeżdżać do innego miasta...

Po drugie 20 tyś. na wesele zdołasz uskładać, a na studia nie?

6

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Albo pomyśleć o własnym biznesie smile

7

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Nie musicie robić nie wiadomo jakiego wesela, to raz. A dwa - naprawdę nie płacąc za czynsz nie jesteście w stanie nic odłożyć z dwóch wypłat?

8 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2018-10-04 09:17:15)

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Mając taką sytuację jak Wasza i brak jakichkolwiek zobowiązań - wyjechałabym na jakiś rok za granicę, odłożyła pieniądze, zwiedziła trochę inny kraj i kulture przy okazji, zastanowiła się tam na spokojnie czego chcę ,co bym chciała robić w Polsce. Potraktowałabym taki wyjazd jak niesamowitą przygodę i możliwość zarobienia porządnych pieniędzy. Wyjeżdżałam sezonowo na takie prace za granicę - dzięki temu miałam pieniądze na cały rok studiów.

Pamiętaj też że same studia nie gwarantują super pracy - to zależy od tego gdzie mieszkasz, jakie są oferty prace, jakie studia skończysz, jak bardzo Ty sama jesteś obrotna itp itd.

Jeśli wyjazd za granicę nie wchodzi w grę to pomyśl w ten sposób. Mieszkacie z rodzicami, zakładając że obydwoje zarabiacie po te 1500 zł - nie jesteście w stanie odłożyć paru stów miesięcznie? Są różne kursy np dla mężczyzn na wózek widłowy, są szkoły roczne czy dwuletnie policealne, rozejrzyjcie się co jest dostępne u Was.

My z mężem nigdy nie mieliśmy pomocy rodziców, musimy płacić za wynajem, do tego mamy dziecko. Ja mam fajną pracę, ale też kiepsko płatną, mąż wcześniej pracował w innej firmie, ale postawił wszystko na jedną kartę i założył własną firmę - opłaciło się ryzyko. Czasami trzeba się bardziej postarać.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

9

Odp: Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

"Jeśli wyjazd za granicę nie wchodzi w grę to pomyśl w ten sposób. Mieszkacie z rodzicami, zakładając że obydwoje zarabiacie po te 1500 zł - nie jesteście w stanie odłożyć paru stów miesięcznie? Są różne kursy np dla mężczyzn na wózek widłowy, są szkoły roczne czy dwuletnie policealne, rozejrzyjcie się co jest dostępne u Was."

No dokładnie. Ja jestem sama, płacę za czynsz za mieszkanie, jedzenie itd., a i tak potrafię odłożyć parę stów miesięcznie. Potrzeba chęci.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Brak pracy, kwalifikacji, perspektyw

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018