Qlaira - nowa antykoncepcja - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2011-01-08 19:59:48

betaanna
Niewinne początki

Re: Qlaira - nowa antykoncepcja

Witam. Przez 3 lata brałam Harmonet, jednakże moje libido spadło prawie do zera hmm moja Pani ginekolog przepisała mi Qlaire, że niby wszystko wróci do normy...
Jednak tak się nie stało. Na domiar złego mam straszne huśtawki nastrojów, plamienia, krwotoki z nosa i jak na 26 lat koszmarny problem z cerą! W Harmonecie było to choć dobre, że żadne wypryski mnie nie atakowały, a teraz koszmar. No i cena zostawia wiele do życzenia.... Zmieniłam ginekologia, a mój nowy lekarz zdziwił się że takie tabletki dostałam, bo niby są one przeznaczone dla kobiet po 40 roku życia, teraz mam zacząć brać Ragulon, zobaczę jak to będzie, ale wiem jedno na pewno nie wrócę do Qlairy, bo generalnie są to źle wydane pieniądze.

#40 2011-01-10 09:42:48

Annuar
Powoli się zadomawiam

betaanna napisał:

Witam. Przez 3 lata brałam Harmonet, jednakże moje libido spadło prawie do zera hmm moja Pani ginekolog przepisała mi Qlaire, że niby wszystko wróci do normy...
Jednak tak się nie stało. Na domiar złego mam straszne huśtawki nastrojów, plamienia, krwotoki z nosa i jak na 26 lat koszmarny problem z cerą! W Harmonecie było to choć dobre, że żadne wypryski mnie nie atakowały, a teraz koszmar. No i cena zostawia wiele do życzenia.... Zmieniłam ginekologia, a mój nowy lekarz zdziwił się że takie tabletki dostałam, bo niby są one przeznaczone dla kobiet po 40 roku życia, teraz mam zacząć brać Ragulon, zobaczę jak to będzie, ale wiem jedno na pewno nie wrócę do Qlairy, bo generalnie są to źle wydane pieniądze.

Mi też gin polecił Qlairę na spadek libido po Yasmin, choć nie zapewniał że na pewno będzie lepiej. Biorę prawie pół roku. Nie jest lepiej sad
Plusem jest minimalny (choć nie super regularny) okres. Minusem bolesność piersi.
Na szczęście nie mam problemów z cerą (może dlatego, że i tak mam kiepską - zauważyłam że na problemy z cerą skarżą się kobiety które wcześniej nie miały z nią problemów). A cena za tabsy faktycznie spora.
Ja dzisiaj idę do gina i chcę prosić o receptę na krążek NuvaRing - to chyba ostatnia szansa na wzrost libido. Ciekawa jestem jak podziała na Ciebie Ragulon (?)

#41 2011-01-10 22:41:10

betaanna
Niewinne początki

Mi też gin polecił Qlairę na spadek libido po Yasmin, choć nie zapewniał że na pewno będzie lepiej. Biorę prawie pół roku. Nie jest lepiej sad
Plusem jest minimalny (choć nie super regularny) okres. Minusem bolesność piersi.
Na szczęście nie mam problemów z cerą (może dlatego, że i tak mam kiepską - zauważyłam że na problemy z cerą skarżą się kobiety które wcześniej nie miały z nią problemów). A cena za tabsy faktycznie spora.
Ja dzisiaj idę do gina i chcę prosić o receptę na krążek NuvaRing - to chyba ostatnia szansa na wzrost libido. Ciekawa jestem jak podziała na Ciebie Ragulon (?)

Też miałam NuvaRing ale tylko przez miesiąc. Dość sporo kosztuje, skutków ubocznych jako takich nie odczuwałam, pewnie dlatego, że za krótko go miałam. Duży plus, że nie trzeba pamiętać o anty smile i nie czuć, że cokolwiek się "ma". Niestety zrezygnowałam gdyż Mój mężczyzna nie za bardzo tolerował krążek podczas stosunku hmm uważał, że przeszkadza mu....
Też czekam z niecierpliwością na to co będzie po Regulonie, niestety mam jeszcze jedno opakowanie Qlairy i muszę je skończyć zanim zacznę nowe tabsy. Więc na ich temat wypowiem się dopiero za jakiś czas smile

#42 2011-01-11 13:14:19

Annuar
Powoli się zadomawiam

betaanna napisał:

Też miałam NuvaRing ale tylko przez miesiąc. Niestety zrezygnowałam gdyż Mój mężczyzna nie za bardzo tolerował krążek podczas stosunku hmm uważał, że przeszkadza mu....

Hm... ja również zastanawiam się jak Mój Mężczyzna obierze NR. Byłoby ironią gdybym ja była zadowolona, a jemu coś przeszkadzało ;(
Nie był zachwycony, gdy opowiadałam Mu o krążku, ale ponieważ Mu również zależy na poprawie "naszych stosunków" wsparł ten pomysł.
Czytałam, że najczęściej facetom nie przeszkadza, czasem go czują ale jest to nawet stymulujące. Twój przypadek jest chyba pechowy, tak bywa...
Eh...

#43 2011-01-28 18:06:05

Connie
Niewinne początki

Witam,
mam do sprzedania 2 opakowania tabletek Qlaira-oryginalnie zafoliowane, termin ważności 08.2014 i paragon z apteki.(płaciłam 55zł za opakowanie -sprzedam taniej). Odstawiam, bo staram się o potomka. kontakt: connielavel(at)wp.pl (connielavel(małpa)wp.pl)
Pozdrawiam

#44 2011-02-13 13:49:55

Connie
Niewinne początki

Witam,
mam do sprzedania 2 opakowania tabletek Qlaira-oryginalnie zafoliowane, termin ważności 08.2014 i paragon z apteki.(płaciłam 55zł za opakowanie -sprzedam taniej). Odstawiam, bo staram się o potomka. kontakt: connielavel(at)wp.pl (connielavel(małpa)wp.pl)
Pozdrawiam
Witam raz jeszcze ten post jest już nieaktualny.

#45 2011-02-13 18:52:21

xMalwina
Na razie czysta sympatia

pchelka_1989 napisał:

Zgadzam się. Odkąd biorę Qlairę okresu prawie nie mam smile

Ale czy to na pewno dobrze? sad
Bałabym się ingerować w organizm do tego stopnia. Wg mnie Matka Natura wie najlepiej, co dla nas dobre, więc jeśli mamy miesiączkować, to cóż. I tak mam wyrzuty sumienia, że faszeruję się substancjami, które blokują mi cykl dla mojej przyjemności...
Więc gdyby mój lekarz polecał mi Qlaire - zaprotestowałabym.

#46 2011-02-14 12:12:18

Annuar
Powoli się zadomawiam

xMalwina napisał:

pchelka_1989 napisał:

Zgadzam się. Odkąd biorę Qlairę okresu prawie nie mam smile

Ale czy to na pewno dobrze? sad
Bałabym się ingerować w organizm do tego stopnia. Wg mnie Matka Natura wie najlepiej, co dla nas dobre, więc jeśli mamy miesiączkować, to cóż. I tak mam wyrzuty sumienia, że faszeruję się substancjami, które blokują mi cykl dla mojej przyjemności...
Więc gdyby mój lekarz polecał mi Qlaire - zaprotestowałabym.

Sama zauważyłaś, że biorąc tabsy i tak ingerujemy w tzw. Matkę Naturę.

"Okres" przy tabsach to i tak nie okres ani normalna miesiączka tylko "krwawienie z odstawienia". To czy będzie bardziej czy mniej (jak w przypadku Qlairy) obfity nie ma znaczenia... to i tak już nie jest fizjologia Matki Natury wink

Ja brałam Qlairę przez pół roku i te skąpe, bezbolesne "okresy" były bardzo komfortowe i wygodne smile

#47 2011-02-14 15:50:24

xMalwina
Na razie czysta sympatia

I właśnie z wyżej wymienionych powodów dręczy mnie fakt brania tabletek... Ale raczej nie ma innego środka antykoncepcyjnego, który miałby taką samą skuteczność jak tabletki i który byłby mniej ingerujący w organizm. sad

#48 2011-02-14 18:52:31

Lilium1992
Niewinne początki

marteczka napisał:

Witam serdecznie, piszę ponieważ mam pewną wątpliwość, która mam nadzieję któraś z was rozwieje smile A mianowicie podczas mojej ostatniej wizyty u ginekologa Pani doktor poleciła mi nowe super tabletki Qlaira, wcześniej brałam Yaz. Zaleciła mi rozpoczęcie nowego opakowania Qlaira po zakończenia stosowania Yazu, czyli następnego dnia po zakończeniu brania tabletek placebo, czyli w sumie tak samo jakbym sobie brałą dalej Yaz. Po zakupieniu tych nowych tabletek dokładnie przestudiowałam ulotkę z której jednocześnie wynika że nowe opakowanie Qlaira powinnam rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej zawierającej substancję czynną tabletki Yazu, czyli tabletki placebo powinnam pominąć. Strasznie jestem już skołowana tymi rozbieżnymi informacjami i bardzo proszę o pomoc i informacje, za które z góry dziękuję. smile

wiesz co Ci powiem? ialam odwrotnie. z qlaira przechodzilam na yaz wink w Twoim przypadku musi wygladac to tak: yaz ma 4 biale tabletki, wyrzucasz je, i zamiast 1 tabletki placebo bierzesz pierwsza tabletke Qlaira. proste wink

#49 2011-04-04 13:14:13

m.natalia
Niewinne początki

Drogie dziewczyny!Nigdy wczesniej nie stosowalam zadnych tabletek antykoncepcyjnych, jedynym zabezpieczeniem byla prezerwatywa. Zdecydowalam sie na tabletki z dwoch powodow:antykoncepcja i uregulowanie okresu. Balam sie zaczac brac jakiekolwiek tabletki wczesniej bo nalezy do tej grupy ludzi, ktorzy kiepsko reaguja na nowosci, i w ogole jakies ingerencje. Nawet po zwyklych antybiotykach itp zle sie czulam, i zoladek fiksowal. Ale zdecydowalam sie w koncu na qlaire. I nie zaluje. Jestem po pierwszym opakowaniu. Na tabletki nie powiem zlego slowa. Mi osobiscie bardzo pasuja. Samopoczucie sie nie zmienilo, nie mam zadnych objawow depresji ani nie przytylam. Libido nawet troszke podwyzszone:P Przez pierwsze kilka tabletek, lekko pobolewaly piersi, ale praktycznie tak jakby w ogole nie bylo bolu. Nie wystapily tez do tej pory zadne krwawienia w miedzy czasie a to tez dobry znak smile Duzym plusem jest to ze tabletki sa z naturalnych skladnikow, a tym samym nie ingeruja az tak bardzo w nasze wrazliwe hormony. Kosztuja okolo 45-50zl a lepiej dolozyc i miec tabletki ktora beda dobre i w miare bezpieczne ze wzgledu na mala ilosc hormonow. Nie bojcie sie probowac!Powodzenia:)

#50 2011-04-07 20:13:23

Lena90
Niewinne początki

Witam serdecznie smile
Dzisiaj zaczęłam pierwsze opakowanie Q mam pewne obawy czytając dolegliwości niektórych pań wypowiadających się tutaj... Dodam że wcześniej brałam Cilest po których faktycznie spadło mi libido do 0, zaczęłam włosy gubić garściami i miałam okropne huśtawki nastrojów... Od jakiś 3 miesięcy moje miesiączki były bardzo obfite jak się okazało mam mięśniaki na macicy dlatego pani doktor przepisała mi Q aby zmniejszyć krwawienia... Mam nadzieję że te tabletki coś pomogą chociaż czytając niektóre wpisy bardzo się obawiam co będzie dalej...  Pozdrawiam smile

#51 2011-04-13 17:51:49

kakaja
Niewinne początki

mam małe pytanko dotychczas brałam Novynette a teraz ginekolog przepisał mi Qlairę ponieważ mam plamienia...ale nie powiedział od kiedy mam zacząć Qlairę...a jestem w trakcie 3dnia przerwy brania novynette...
co zrobić...prosze o pomoc wink

#52 2011-04-19 20:40:06

monarii
Niewinne początki

Witam serdecznie lekarz przepisał mi Qlairę ,ale w trakcie pierwszego opakowania musiałam przerwać (duże i długie krwawienie) zostało mi jeszcze jedno opakowanie,zapakowane w foli data ważności 10.2013. U mnie we Wrocławiu kosztuje 39.90 ale ja odstąpie za 20 .Pozdrawiam wink  kontakt  foran@op.pl

Ostatnio edytowany przez monarii (2011-04-19 20:42:39)

#53 2011-05-03 07:22:52

73AniKa
Niewinne początki

Każde tabletki antykoncepcyjne są  różnie akceptowane przez nasz organizm dlatego trzeba spróbować zanim cokolwiek się moze stwierdzić czy są dobre czy służą ... wiele jest wypisanych skutków ubocznych ale kazda tabletka ma jakieś skutki uboczne ... żeby stwierdzić czy tabletki są dobre trzeba spróbować przez 3 msc to czas który organizm potrzebuje zaakceptować tabletki albo nie ... warto sie uzbroić w cierpliwość i dobrac tabletki do swojego organizmu ... brałam z 8 lat temu regulon żeby uregulować miesiączke ... na początku bolała mnie głowa tak 2 msc , miałam nudności , zaparcia , nie tyłam ale tez nie chudłam ... potem objawy zniknęły ...brałam je dwa lata potem zrobilam przerwę .... do tego roku ... męczyły mnie obfite miesiączki od dwóch lat w końcu lekarka stwierdziła ze mam nadmiar hormonu żeńskiego i musimy to poprawić ( tak prawdę mówiąc to nie bardzo mi się to spodobał bo mam cerę jak niejedna 20 latka  to zasługa hormonu młodości który mam w nadmiarze ) ale doszło do tego że zamiast jednej podpaski nosiłam dwie i byłoby dobrze kiedy te dwie zaczęły mi nie wystarczać wiec kupowałam pieluchy jednorazowe i one zaczęły mi nie wystarczać ...lekarka przepisała mi qlaire i z bardzo dużymi oporami kupiłam ja ... żadnych nudności , żadnych wyprysków na twarzy , żadnych bóli głowy i żadnych skutków ubocznych z wyjątkiem jednego który jest zapisany w ulotce , schudłam ...ale to mi akurat jest na reke wiec nie uważam że to skutek uboczny tylko w końcu hormony wyrównały sie po porodach i wrócę do swojej wagi sprzed parunastu lat ... zaznaczam ze przed zapisaniem tabletek  byłam badana  w tym celu dlatego też miałam odpowiednio dopasowane tabletki do danego problemu ... co za ironia nie brałam tabletek antykoncepcyjnych żeby zabezpieczyć się przed ciaza ...

#54 2011-06-08 21:17:21

mizzle
Niewinne początki

hejka smile ja właśnie kończę pierwsze opakowanie i szczerze mówiąc jestem średnio zadowolona... neutral
zawsze miałam bolące i obfite miesiączki ( 9 dni ).
no i niestety od pewnego czasu miesiączka zaczęła się przedłużać do 3 tygodni sad
były bardzo obfite i w ogóle.
zaczęłam brać leki. no i był spokój na jakiś ponad tydzien. i znów zaczął się okres tak po prostu
i juz to chyba 15 dzien. chociaż juz nie jest tak bardzo obfite i bolące jak kiedyś.
ale nie podoba mi się to.

chociaż nie ukrywam faktu że 3tyg miesiączka zaczęła się od "pierwszego razu".
a chciałam iść na badania itd, ale wciąż jest ta cholerna miesiączka i nie mogę się od niej uwolnić.
przepisano mi kolejne opakowanie. może coś się poprawi. mam taką nadzieję hmm

Ostatnio edytowany przez mizzle (2011-06-08 21:18:48)

#55 2011-07-06 11:20:41

atoroD
Niewinne początki

WITAM. PO UKOŃCZENIU TERAPII HORMONALNEJ POZOSTAŁY MI DWA JESZCZE ZAFOLIOWANE OPAKOWANIA QLAIRY Z DATĄ WAŻNOŚCI WRZESIEŃ 2014 R. JEŻELI, KTÓREJŚ Z PAŃ LEKARZ PRZEPISUJE QLAIRĘ TO CHĘTNIE ODSPRZEDAM ZA MNIEJSZE PIENIĄDZE gg: 8156037

#56 2011-07-07 12:47:32

atoroD
Niewinne początki

Nieaktualne

#57 2011-08-04 20:12:31

Leemonka
Szamanka

Właśnie zaczęłam pierwsze opakowanie Q. Miałam dość długą przerwę jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się jak będę na nie reagowała. Widzę wiele różnych reakcji w Waszych postach - zobaczymy.
Tabletki dostałam, od pani doktor, bo mam niestety znowu torbiele sad
Mam nadzieję, że podziałają i obejdzie się bez kolejnej laparoskopii.

Pozdrawiam!

"Z Tobą chcę dzielić mój świat, zasypiać przy Tobie, dotykać Twych ust, unosić się nocą do gwiazd...z Tobą szczęście chcę dzielić na pół"... M... smile

#58 2011-09-03 18:42:09

kati1973
Niewinne początki

Witam! Mam takie małe pytanko czy to prawda że po braniu tablekek Qlaira zwiększa się obiętość piersi. Ja przez 10 lat brałam Yasmin lecz zmnieniłam na Lesine. Zaś od koleżanki dowiedziałam się że po Qlaira piersi się zwiększyły

#59 2011-10-05 21:58:53

annaza
Niewinne początki

Witam Mam do sprzedania 2 opakowania tabletek Qlaira. Jedno opakowanie jest zafoliowane, a drugie jest bez folii, nie brakuje żadnej pigułki. Termin ważności: 10.2013. Cena za 2 opakowania 50 zł + koszty wysyłki. Lekarz zapisał mi te tabletki, ale nie mogę ich brać. Jeżeli któraś z Pań jest zainteresowana to chętnie je odsprzedam. Kontakt:tel.691676417

#60 2011-10-24 22:52:12

niki315
Niewinne początki

Sprzedam 4 opakowania tabletek qlaira, jechałam za granice i kupiłam zapas, ale bardzo źle sie po nich czułam i odstawiłam je. Teraz nie przyjmuje żadnych tabletek ale mam złe wspomnienia z qlairą. Tabletki zafoliowane nie otwierane. Termin ważności mają do 08.2014. Cena do uzgodnienia. Wyśle pocztą polską może być priorytet jeżeli ktoś chce. Zainteresowane Panie prosze o kontakt telefon 796-103-218

#61 2013-11-04 11:32:05

Teo
Przyjaciółka Forum

Chciałabym odnowić temat smile

Jak widać, te "nowe" tabletki wcale nie takie nowe tongue Opinie jak zwykle różne, ale to przy tabsach normalne.

Kto je bierze teraz? Jak długo? Jak się po nich czujecie??

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

Stopka forum