błąd w myśleniu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » błąd w myśleniu?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 81 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 3,061 ]

77

Odp: błąd w myśleniu?
Girl_full_of_dreams napisał/a:

Wlasnie, bo chyba czlowiek ostatecznie zyje po to, zeby kochac... mam na mysli druga polowke. Eh.
Hm, tyle ksiazek w zyciu przeczytalam, a teraz mam pustke w glowie.
Harry Potter big_smile bardzo lubie. Lubie tez ksiazki, przy ktorych mozna sie usmiac. Na przyklad Bridget Jones. Ostatnio czytalam "Dziewczyne z pociagu" niby wciagnelo, ale nie powalilo mnie na kolana. Kupilam tez ksiazke Pawlikowskiej o kodach podswiadomosci ale im dalej czytalam, tym bardziej sie tylko irytowalam. Lanie wody strasziwe. Teraz chce dorwac ksiazke "Chce byc kochana tak jak chce" Piegowata polecila

EDIT: ale ze mnie traba, kocham tworczosc Dana Browna (Kod da Vinci itd) i Simona Becketta, to z kolei autor thrillerow medycznych

Znam smile
Do "Dziewczyny z pociągu jeszcze nie dotarłam"...
Z thrillerów polecam Lisę Gardner (dość mocne), ewentualnie Joy Fieldieng (takie bardziej babskie)
Jestem też miłośniczką Joanny Chmielewskiej i jej poczucia humoru - znasz?
Ewentualnie Monika Szwaja - fajny humor, życiowe dylematy, zwyczajne postaci, polska rzeczywistość...
W typie Browna nieco odkryłam niedawni autora Jamesa Rollinsa... polecam...

Reklama
Zobacz podobne tematy :

A to musze siegnac, bo lubie takie mocne ksiazki. Chmielewska znam ale nigdy nie czytalam. To tez dopisuje do listy smile
A ksiazka, ktora najbardziej mna wstrzasnela, przypomnialam sobie!
Tom Knox "Sekret Genezis" niesamowita, mocna. Trzyma w napieciu, ze woooow. Polecam, chyba ze czytalas juz smile

79 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-04-05 20:26:55)

daj spokój, życie jest nieprzewidywalne. Między ustami a brzegiem pucharu wiele może się zdarzyć, cóż dopiero w życiu smile
Bądź sobą, rób, co lubisz, myśl pozytywnie, żyj i nie zamykaj się na możliwości, jakie niesie każdy dzień. Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się jutro smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.
Reklama

80

I to właśnie uwielbiam w kontaktach z ludźmi - wymianę informacji!! Nie znam Knoxa - chętnie skorzystam...
Moje ulubione z chmielewskiej: "nie-boszczyk mąż" (hehe, co za tytuł!!! smile, "depozyt", "porwanie"...
Dzięki książce trafiłam na to forum.. przeczytałam książkę o przyjaźni kobiet, które poznały się na internetowym forum dla kobiet, które poroniły... nie wspomnę już autorki i tytułu... Zresztą, tego szukam między innymi w książkach: INSPIRACJI smile

To ide jutro do ksiegarni kupic cos! smile
A Knoxa polecam. Myslalam, ze zejde na zawal podczas czytania. Nieziemska akcja i niebywale opisy morderstw. Tak dokladne, ze az mam ciary jak o tym teraz pisze.

Prawda, zycie jest nieprzewidywalne... ale nie zapuka mi teraz do drzwi Ryan Gosling, co? A szkoda! Boski facet big_smile

Reklama

82

To ide jutro do ksiegarni kupic cos! smile
A Knoxa polecam. Myslalam, ze zejde na zawal podczas czytania. Nieziemska akcja i niebywale opisy morderstw. Tak dokladne, ze az mam ciary jak o tym teraz pisze.

Prawda, zycie jest nieprzewidywalne... ale nie zapuka mi teraz do drzwi Ryan Gosling, co? A szkoda! Boski facet big_smile

Ja zamawiam Harrisona Forda w wersji Indiany Jonesa ha ha

Ale fakt, wszystko, absolutnie wszystko sie moze zdarzyc. No moze poza tymi panami, chociaz kto wie? ;D

84

Ja ostatnio kupiłam Pokój Emmy Donoghue - film teraz w kinach jest. Ale się nie zabrałam jeszcze.

Ehh dziewczyny, mam takiego znajomego od kilku lat. Nic z tego będzie, już to przerabialiśmy. Charakterologicznie nie jesteśmy kompatybilni. Ale jest chemia. Zastanawiam się czy to ten etap samotności, że z braku laku itd...

85

Lubię aktorkę, która jest żoną Harrisona... Calista Flockhart, grała w serialu ALLY MCBEAL, który bardzo lubię...
To co jej będę chłopa odbijać, nie ? smile smile

86 Ostatnio edytowany przez Girl_full_of_dreams (2016-04-05 21:17:42)

Ona jest jego zona?! Nie wiedzialam smile

Aga jak jest chemia, to juz jest cos! Gorzej, gdyby nie bylo. Spotykalam sie kiedys z takim mega uroczym, spokojnym chlopakiem. Ale no... Nie bylo tego czegos. On byl taki wpatrzony we mnie, a ja sobie myslalam, ze kurcze, taki fajny chlopak, dobry, moze warto? Ale potem uznalam, ze lepiej, zebym dala sobie spokoj. A pozniej wyladowalam z kolesiem wlasnie z braku i laku, bo on strasznie nalegal. I byla klapa.

EDIT: Film "Pokoj" wooow. Zrylo mi banie lekko, jak ogladalam

87

Chemia tu nie wystarczy. Z tego nic nie będzie, ale ja nie umiem z tego zrezygnować, bo nie znoszę być sama. A on robi co chce...
Ale jest postęp. Zadbalam dziś o siebie. Zrobiłam sobie pyszny obiad, stek, a do tego sałatka z pomidorkami, awokado i oliwkami smile

Trzeba sobie dogadzac, a co smile
Ale czemu z gory zakladasz, ze nic nie wyjdzie fajnego? I co to znaczy, ze on robi co chce?

89 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2016-04-05 22:45:33)

Hej, laseczki smile
Miło patrzeć, jak wątek rozkwita i jak się nawzajem wspieramy. W kobiecym gronie też można się świetnie bawić.
Ja dziś byłam na basenie z synem, w drodze powrotnej spotkałam sąsiadkę i wylądowalam u niej na kawie (synuś do taty poszedł). Dopiero co wrócilam do siebie.
Jestem zmęczona, ale zadowolona z dzisiejszego dnia.
Widzę, że temat książek się pojawił. Ja także kocham czytać, choć ostatnio bardzo to hobby zaniedbałam, jak nigdy w życiu. Za to dużo czytam w internecie. Trzeba wróćić do słowa drukowanego.
Bardzo polecam wspominaną już przeze mnie "Chcę być kochana tak jak chcę" Katarzyny Miller.

P.S. O tych przyjaciółkach z internetu pisała chyba Agata Kołakowska.

90

rampampam napisał/a:

I to właśnie uwielbiam w kontaktach z ludźmi - wymianę informacji!! Nie znam Knoxa - chętnie skorzystam...
Moje ulubione z chmielewskiej: "nie-boszczyk mąż" (hehe, co za tytuł!!! smile, "depozyt", "porwanie"...
Dzięki książce trafiłam na to forum.. przeczytałam książkę o przyjaźni kobiet, które poznały się na internetowym forum dla kobiet, które poroniły... nie wspomnę już autorki i tytułu... Zresztą, tego szukam między innymi w książkach: INSPIRACJI smile

Była taka książka, rzeczywiście, ale tez już ani tytułu, ani autora nie pamiętam. Mialam ochotę ją przeczytać, ale odłożyłam na później.

91

Ala fajnie czyta się Was od samego rana smile
Książka "Chcę być kochana..." K.Miller powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich kobiet, które nie umieją żyć bez faceta. Zresztą każda książka Miller jest jak dla mnie rewelacyjna. Bardzo trafiają do mnie jej słowa.
"Dziewczyna z pociągu"- faktycznie nie powala, nie wiem skąd takie dobre recenzje...
A Pawlikowska mnie denerwuje smile za ten swój mega optymizm w każdej sytuacji i tak jak ktoś już tu napisał "lanie wody"...wolę już Jej książki o gotowaniu.
Udanego dnia Wam wszystkim !

Dzien dobry dziewczyny smile
Cisze sie, ze wszystkie robimy postepy! Bo robimy smile
Dzis znow taki piekny dzien! Przynajmniej u mnie.
Co do Pawlikowskiej, to niestety, ale ona wydaje co roku po kilka lub nawet wiecej ksiazek, ostatnio widzialam jakis poradnik o kotach. Pani Beata jest znawczynia doslownie wszystkiego, a jak ktos jest do wszystkiego, to jest... wiadomo. Poza tym ona naprawde leje wode, malo tego uznala, ze fakt, ze zostala zgwalcona (wspolczuje bardzo) to jest jej wina, bo ona to przyciagala, czy cos takiego. Slabo mi sie zrobilo i rzucilam w kat ta ksiazka.
A co do ksiazek takich o kobietach ja czytalam ksiazke o tytule 'Urzekajaca' tez polecam

93

Trzeba sobie dogadzac, a co smile
Ale czemu z gory zakladasz, ze nic nie wyjdzie fajnego? I co to znaczy, ze on robi co chce?

To nie o to chodzi, by rozważać czy ta znajomość ma jakąś szansę się rozwinąć. Nie ma. I ja o tym nie myślę, nawet tego nie chcę. Ale chciałabym mieć chociaż jakiś wpływ na tę relację. A nie mam. On odwołuje spotkanie, bo praca, a ja kolejnym razem i tak się z nim spotkam. By zapełnić czas, by poczuć się chwilę fajnie. Bo samotność jest taka zła... Dlatego się godzę na to. Błędne koło...

Boję się czytać teraz ten Pokój, po takiej rekomendacji wink

94

Jak o tym wszystkim myślę, co tutaj piszemy, to mi wychodzi taki wniosek, że te ludzkie samotności bywają jakościowo różne... I każdemu czego innego w tej jego samotności najbardziej brak... wcale chyba niekoniecznie mężczyzny jako takiego (choć jakowyś sobowtór harrisona... ech...)...
Tak czy inaczej, dochodzę do wniosku, że mnie aktualnie brakuje głównie towarzystwa na co dzień. Umiejętność bycie ze sobą samą chyba już posiadłam. Do tego praca i dziecko dochodzi. I jakieś tam domowo-życiowe codzienne obowiązki.
Ale to, co zostaje, chciałabym bardzo choć w jakiejś części spędzać jednak w towarzystwie innych homo sapiens smile

95

Dzien dobry dziewczyny smile
Cisze sie, ze wszystkie robimy postepy! Bo robimy smile
Dzis znow taki piekny dzien! Przynajmniej u mnie.
Co do Pawlikowskiej, to niestety, ale ona wydaje co roku po kilka lub nawet wiecej ksiazek, ostatnio widzialam jakis poradnik o kotach. Pani Beata jest znawczynia doslownie wszystkiego, a jak ktos jest do wszystkiego, to jest... wiadomo. Poza tym ona naprawde leje wode, malo tego uznala, ze fakt, ze zostala zgwalcona (wspolczuje bardzo) to jest jej wina, bo ona to przyciagala, czy cos takiego. Slabo mi sie zrobilo i rzucilam w kat ta ksiazka.
A co do ksiazek takich o kobietach ja czytalam ksiazke o tytule 'Urzekajaca' tez polecam

A kto jest autorem tej "Urzekającej" ?

Szkoda, ze nie mieszkamy wszystkie w jednym miejscu. Byloby naj smile
Autorami sa John i Stasi Eldregde

97

A skąd jesteście? Ktoś z Trójmiasta?

Oj ja calkiem w druga strone niestety

99

Cześć:) Czytam Wasze opowieści od pewnego czasu i wypowiedzi jakie pochodzą od każdej z Was są zbieżne z moim osobistymi doświadczeniami.Też od pewnego czasu jestem samotną mamą 2 małych dzieci-oczywiście porzuconą co mentalnie do dziś się odbija na mojej psychice i codziennym funkcjonowaniu,lecz obecność dzieci nie tylko mnie mobilizuje,ale też czuję,że moje myśli wówczas stają się racjonalne przy układaniu harmonogramu każdego dnia.Pozdrawiam Was:)

Witamy w naszym gronie smile
Podziwiam takie kobiety jak Ty! Bohaterki smile

101

rampampam napisał/a:

Jak o tym wszystkim myślę, co tutaj piszemy, to mi wychodzi taki wniosek, że te ludzkie samotności bywają jakościowo różne... I każdemu czego innego w tej jego samotności najbardziej brak... wcale chyba niekoniecznie mężczyzny jako takiego (choć jakowyś sobowtór harrisona... ech...)...
Tak czy inaczej, dochodzę do wniosku, że mnie aktualnie brakuje głównie towarzystwa na co dzień. Umiejętność bycie ze sobą samą chyba już posiadłam. Do tego praca i dziecko dochodzi. I jakieś tam domowo-życiowe codzienne obowiązki.
Ale to, co zostaje, chciałabym bardzo choć w jakiejś części spędzać jednak w towarzystwie innych homo sapiens smile

Jeśli  mogę  się wtrącić   to  bardzo słuszne spostrzeżenie:)  skoro jestem singlem  warto ten czas  na coś spożytkować poznać nowych ludzi , rozwijać się  , zapełniać czas  , niech każda nowa normalna znajomość nas rozwija , otaczanie się  ludźmi pozytywnymi  podnosi jeszcze bardziej  naszą wartość  . Trzeba szukać raczej pozytywnych  aspektów  każdej sytuacji  w której się znajdziemy. Wychodzić  z domu najczęściej jak się da  i być zadowolonym  z przeżytych chwil  . Jeśli mamy złe   też dać sobie prawo do tego aby te złe przeżyć .
A Panie  z dziećmi  maja dla kogo żyć , mają wpływ na kształtowanie  charakteru  maluchom , mogą dbać o dzieci i o  siebie i tak naprawdę  sa mniej samotne .Zresztą samotność  wynika raczej z podświadomości  niż  z tego czy z kimś jesteśmy czy nie .  Wiec nie ma tak źle  jakby mogło sie wydawać smile .

102 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2016-04-06 19:42:01)

Banalna, ale jakże prawdziwa jest sentencja o słynnej szklance pełnej do połowy.
To prawda, że bardziej niż brak partnera doskwiera niedobór najzwyklejszego ludzkiego towarzystwa. Pochowaliśmy się w samochodach, domach, przed monitorami. A tak bym poszła z kimś po prostu na wiosenny spacer. Może być koleżanka, może być miły sąsiad. Tylko na spacer, nic więcej.
Za mojego dzieciństwa wystarczyło z domu wyjść, a dziś pustki na ulicach.

103

Olka37 napisał/a:

Cześć:) Czytam Wasze opowieści od pewnego czasu i wypowiedzi jakie pochodzą od każdej z Was są zbieżne z moim osobistymi doświadczeniami.Też od pewnego czasu jestem samotną mamą 2 małych dzieci-oczywiście porzuconą co mentalnie do dziś się odbija na mojej psychice i codziennym funkcjonowaniu,lecz obecność dzieci nie tylko mnie mobilizuje,ale też czuję,że moje myśli wówczas stają się racjonalne przy układaniu harmonogramu każdego dnia.Pozdrawiam Was:)

Olu, witaj.
Z dziećmi jest i łatwiej, i trudniej. Trudniej, bo brak czasu dla siebie, tyle obowiązków, ale łatwiej, bo jest dla kogo żyć, kim myśli i serce zaprzątnąć. Mój syn mieszkał ze mną przez jakiś czas po wyprowadzce od męża. Wtedy samotność zupełnie nie zaprzątała mi głowy, nie miałam czasu o niej myśleć, ani jej poczuć.

104

Ja też nie lubię Pawlikowskiej smile Wszystkie rozumy kobieta pojadła. Ale może komuś się przyda.

105

Aga30 napisał/a:

A skąd jesteście? Ktoś z Trójmiasta?

Niestety, drugi koniec kraju, prawie Bieszczady ["prawie" robi wielką różnicę smile]

O! To ten sam koniec kraju co moj smile
Czasem mysle, ze fajnie byloby miec dziecko. Dzieci to szczescie. Tak mi sie wydaje.
Szklanka do polowy pelna... Ja i moj wieczny pesymizm to raczej szklanka do polowy pusta.

107

O! To ten sam koniec kraju co moj smile
Czasem mysle, ze fajnie byloby miec dziecko. Dzieci to szczescie. Tak mi sie wydaje.
Szklanka do polowy pelna... Ja i moj wieczny pesymizm to raczej szklanka do polowy pusta.

Co do szklanki: ani pusta, ani pełna - pytanie, co w niej jest! To moja definicja realizamu!!!

108

Piegowata'76 napisał/a:
Olka37 napisał/a:

Olu, witaj.
Z dziećmi jest i łatwiej, i trudniej. Trudniej, bo brak czasu dla siebie, tyle obowiązków, ale łatwiej, bo jest dla kogo żyć, kim myśli i serce zaprzątnąć. Mój syn mieszkał ze mną przez jakiś czas po wyprowadzce od męża. Wtedy samotność zupełnie nie zaprzątała mi głowy, nie miałam czasu o niej myśleć, ani jej poczuć.

Zgadzam się: i łatwiej, i trudniej. Ja osobiście nie czuję się wcale mniej samotna z racji posiadania dziecka. Macierzyństwo to jedno, a moja jednostkowa samotność to drugie.
I owszem, bycie matką systematyzuje i określa mój świat. Ale coraz częściej jestem zmęczona ciągłą odpowiedzialnością za wszystko w pojedynkę. Przypominam albo raczej głoszę wszem i wobec: relacja matka - dziecko to nie jest sposób na zapełnianie pustki w życiu!!! DZIECKO NIE JEST DLA MATKI PARTNEREM DO ŻYCIA!!! Nie mylmy pojęć. To my, dorośli, jesteśmy za dzieci odpowiedzialni i z tego faktu wynika wszystko inne. (długo by można na ten temat)
Może to niestandardowe myślenie, ale ja właśnie TERAZ, póki dziecko jest w domu, czuje się najbardziej samotna. Jak mój syn dorośnie, to ja wreszcie wyjdę normalnie z domu ha ha

109

Szkoda, ze nie mieszkamy wszystkie w jednym miejscu. Byloby naj smile

Ja w mazowieckim...

To ja i Piegowata powiedzmy, mamy blisko do siebie. Oj szkoda, ze nie mozemy tak po prostu wyjsc z domow wszystkie i spotkac sie na kawie.
Co do dzieci, to nie mam i pewnie predko miec nie bede ale zapewne masz racje. Nawet dziecko nie zapelni tej tesknoty w sercu za wielka miloscia. Aczkolwiek miec dziecko to pewnie wielkie szczescie smile

111

To ja i Piegowata powiedzmy, mamy blisko do siebie. Oj szkoda, ze nie mozemy tak po prostu wyjsc z domow wszystkie i spotkac sie na kawie.
Co do dzieci, to nie mam i pewnie predko miec nie bede ale zapewne masz racje. Nawet dziecko nie zapelni tej tesknoty w sercu za wielka miloscia. Aczkolwiek miec dziecko to pewnie wielkie szczescie :)

A pewnie, kocham moje dziecko i jak już pisałam: wyznacza mój świat. Niemniej jednak nigdy nie byłam kobietą, której wystarczyłoby tylko macierzyństwo. Zawsze były mi potrzebne różne sfery w życiu, które by współistniały.

Mysle, ze kazda kobieta marzy o tym, zeby przezyc milosc niczym z ksiazek Sparksa. Taka juz nasza natura...
Wlasnie w tej ksiazce "Urzekajaca" jest to opisane dobrze. Czego pragnie kobieta w zyciu i czego tez pragnie mezczyzna.

113

Ach, chętnie bym przeżyła! Pewnie by mi to doładowało baterie już na resztę życia!!!

Zawsze sie zachwycam tymi filmami, ktore zostaly nakrecone na podstawie jego ksiazek. Wszystkie widzialam oprocz tego najnowszego ale zawsze najpiekniejszym filmem pozostanie dla mnie °Pamietnik". Przepiekna historia... no i Ryan Gosling przepiekny big_smile

Posty [ 77 do 114 z 3,061 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 81 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » błąd w myśleniu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016