Pomoc dla jeżowego dzidziusia- zbiórka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Pomoc dla jeżowego dzidziusia- zbiórka

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 60 z 60 ]

39

Odp: Pomoc dla jeżowego dzidziusia- zbiórka

super.a jest możliwośc,ze zostanie na stałe u Ciebie?

Aby zna­leźć miłość, nie pu­kaj do każdych drzwi. Gdy przyj­dzie two­ja godzi­na, sa­ma wej­dzie do twe­go do­mu, w twe życie, do twe­go serca.  smile
Nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

"czasami trzeba sięgnąć dna, żeby się od niego odbić".
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-08-05 00:38:57)

Jeżeli jeż nie będzie nadawał się do wypuszczenia na wolność to wtedy zostanie z nami, a jeśli nie będzie powodów by nadal żył w niewoli to wróci na wolność.

Biorę za niego pełną odpowiedzialność i jestem gotowa na różne scenariusze. Załatwiłam już zresztą dwa rodzaje dokumentów, jeden od jeżowej fundacji, a drugi od leśniczego (ale ten dostanę dopiero za jakiś miesiąc), świadczą one o tym że jeż znajduje się pod fachową opieką, wszystko odbywa się według zaleceń specjalisty i jest jeżem wymagającym opieki człowieka.

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile
"Daj mi odwagę, abym się nie bała, lecz daj mi też pokorę abym nie była głupia"

41

To dobrze,że trafił na Ciebie i go piesek odnalazł inaczej pewnie byłoby po nim.

Aby zna­leźć miłość, nie pu­kaj do każdych drzwi. Gdy przyj­dzie two­ja godzi­na, sa­ma wej­dzie do twe­go do­mu, w twe życie, do twe­go serca.  smile
Nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

"czasami trzeba sięgnąć dna, żeby się od niego odbić".
Reklama

42

Kiedy go znaleźliśmy to mimo że zdecydowaliśmy się go ratować nie miałam wiele nadziej wyglądał fatalnie, mały, wychłodzony, śmierdział od zaropiałej rany, cieszę się że przeżył i tak ładnie rośnie, niestety martwi mnie jego ciapowatość, dzisiaj dostał złapanego przez nas żuczka i znowu to samo co było wcześniej z drewnojadami, bał się go hmm

12.03.2016 smile

43

Mój pies boi się ślimaków. W sytuacji gdy po deszczu wystawiają rogi z muszli. Szczeka jak na zagrożenie, domaga się usunięcia ich z jego drogi. Biorę je więc do ręki i rzucam w krzaki. I wtedy jest zadowolony, idziemy dalej spokojnie polną drogą aż do następnego.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Reklama

44

No to pies moich rodziców lubi ślimaki jeść hmm Trzeba jej pilnować bo potrafi je rozgryźć i zjadać, a w sumie ani to wskazane dla psa i ślimaka też szkoda wink
Jeż szczęśliwy, teraz śpi, zakopał się po uszy w sianku wcale go nie widać smile

12.03.2016 smile

45

Małpo, daj mu czas na dojście do siebie, może wtedy jak już się wykuruje, nabierze sił, wagi i wieku to będzie prawdziwym jeżem. Czy tam jeżycą. tongue A jak nie to gdzieś na pewno znajdzie dla siebie dom, jak nie u Ciebie to w zoo czy innym przytulisku.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

46

Jeż ma się dobrze waży już 600 g smile

12.03.2016 smile

47

710 gram smile

12.03.2016 smile

48

Bardzo szybkie tempo wzrostu. Fajnie, że tak rośnie.

49

Tak jak Ci pisałam, jeż musi z nami zostać przynajmniej do wiosny, potem są dwie opcje.

1) Znalezienie odpowiednich ludzi z ogrodem, którzy zrobią mu wybieg i będą go dokarmiać, z czasem wybieg można otworzyć na resztę ogrodu. Jednak to będzie bardzo trudne i nie łudzę się że znajdę chętnych i odpowiednich ludzi.

2) Jeż pozostanie z nami jako zwierzę domowe (szkoda by było bo na pewno lepiej byłoby mu w ogrodzie, ale jeśli to będzie konieczne znajdzie schronienie u nas)

Niestety jego zachowanie nie daje mu absolutnie żadnych szans na przeżycie na wolności bez żadnej opieki. Głównie dlatego że jeż był maleńki i jego mama nie mogła go nauczyć tego co ważne. Niechętnie je nowe rzeczy, prawie ze wszystkim jest przeprawa, chociaż wczoraj o dziwo bez problemu zjadł szprotkę smile

12.03.2016 smile

50

W lasach, na polach jest susza. Zaobserwowałam brak drobnych zwierzątek na powierzchni ziemi. Zawsze było pełno spacerujących  rozmaitych żuczków, różnych niezidentyfikowanych jak dla mnie owadów.  A teraz ich nie ma. Albo wyginęły z powodu suszy albo ukryły się gdzieś.
Nie ma dżdżownic, nie ma ślimaków. Kleszczy nawet nie ma bo moje pies i kot już od kilku tygodni nie złapały żadnego.
A rok temu nie było dnia bez kleszcza na którymś ze zwierzaków.
Jak sobie radzą jeże obecnie z pozyskiwaniem jedzenia to nie wiem.
To i pewnie lepiej aby jeż na zimę został z ludźmi.

51 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-08-21 14:02:05)

Myślę że na skutek upałów i susz wiele zwierząt ucierpi, słyszałam też że temperatura wody była tak wysoka że ryby zdychały, pożary z powodu suszy to też wiele śmierci, bo przecież tam są zwierzęta.

Jeże ogólnie jak jest sucho i upalnie nie wychodzą, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, najwięcej ich można zaobserwować w nocy, ale wtedy gdy jest wilgotno, wtedy każdy spacer to kilka do kilkunastu napotkanych jeżaków, a jak było bardzo sucho to nie widziałam żadnego.

Za chwilę się biorę za jeżowe sprzątanie, a potem trochę się z nim pobawię i tak sam z siebie nas zaczepia, dziki już na pewno nie będzie, to przynajmniej się nie będzie nudził smile

12.03.2016 smile

52

Heh u nas też będą znowu jeżyki  smile   
Mąż pojechał je odebrać,ponoć trzy będą.                             
Nic więcej nie wiem,jak dotrą to może dam jakieś zdjątko,gdyby ktoś był ciekawy.

W zeszłym roku,nasz piesek uratował jeżyka.
Mały nie miał jednej łapki.
Gdy nabrał masy,trzeba było go oddać.   
Potem z Krakowa przyjechały 2 jeżyki,te po odchowaniu wypuściliśmy na wolność. 

Trzymajcie proszę kciuki za maluchy.

53

Trzymam smile dawaj znać jak się mają

12.03.2016 smile

54

Na liczniku już 800g. Kolejny raz dziękujemy za pomoc Kleomie smile

12.03.2016 smile

55

Małpo,jak Twój jeż? 

Nasze zeszłoroczne już na wolności smile
Zime hibernowały w piwnicy,potem ogród i fru...

W tym roku już 3 u nas były.

56

Moj jeż został z moim byłym partnerem, musieliśmy wszak sprawiedliwie podzielić się naszą gromadką. Rana zagoiła się zupełnie, igliwie odrosło, nauczyłam o jak jeść robaczki, bo się ich bał, nauczył się sobie sam je znajdować i oczywiście urósł, choć jest już zdrowym jeżem, to mocno przywiązał się do ludzi,

W tym roku spotkałam kilka jeżaków, które eksmitowałam z ogrodu, są tutaj trzy psy, więc nie byłyby zbyt bezpieczne, a ponieważ były zdrowe i dobrze odżywione, mogły pozostać na łonie natury. Zawsze jednak gdy znajdę jeża sprawdzam czy wszystko z nim w porządku.

12.03.2016 smile

57

To prawda,jeze się przywiązuja,zmieniają tryb życia,godziny czuwania,dlatego u nas są miesiąc,dwa.
Przychodzą maleńkie,wycieńczone,jak wydobrzeją idą dalej smile

58

Może nie do końca w temacie, ale pojawiły się tu także kwestie pielęgnacji i opieki nad jeżami, dlatego pozwolę sobie na wtrącenie.
Z roku na rok śmiertelność wśród jeży jest coraz większa (giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw, trucizn na gryzonie i ślimaki), dlatego - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są bardzo pożyteczne - warto im pomóc, na przykład budując specjalny domek, który może sympatycznym kolczatkom posłużyć za schronienie.   

Zresztą 10 listopada obchodzimy Światowy Dzień Jeża, a to świetna okazja wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

59

Uczulam że nadchodzi zima, małe jeże, jeże za chude nie będą w stanie już zdążyć nabić masy, aby przetrwać sen zimowy, takie jeżaki wymagają przezimowania w komfortowych warunkach z dostatkiem jedzenia i ciepła.

To samo dotyczy jeży znalezionych w zimę, jeśli nie śpią coś musiało się stać, taki jeżak również wymaga opieki.

12.03.2016 smile

60

Przydatnym źródłem wiedzy o jeżach, kiedy wymagają pomocy i jak się zaopiekować, jest strona Fundacji Igliwiak, zakładka "O jeżach".

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

Posty [ 39 do 60 z 60 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Pomoc dla jeżowego dzidziusia- zbiórka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016