Botox czy wypełniacz - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2010-12-11 23:50:15

Manami
Niewinne początki

Re: Botox czy wypełniacz

Amelka zgadzam się też z Tobą a propos kwasu hialuronowego. W Miejskiej Farmie pieknosci gdzie chodze stosują Stylage (moze znasz ten preparat) i tez go moge z czystym sumieniem polecic, daje dobry efekt i długo sie trzyma - przetestowałam na sobie.
Z tym, ze trzeba rozróznić - botoks służy blokowaniu nadmiernej mimiki twarzy (np. tak jak u mnie ;-) - sieję się oczami)  - kwas - to po prostu wypełniacz zmarszczek które już powstały. Ja oba zabiegi stosuje na zmianę - jak mowi dr Rogala i tutaj sie z tym zgodzę - przepłacanie kremów nie ma sensu, bo nie daje zadnego efektu - lepiej zaoszczędzić trochę i zrobic sobie zabieg. To nie prawda ze sa one szkodliwe - pod warunkiem ze lekarz chce pomoc a nie zarobic i zna sie na tym co robi.
Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam ! smile

Amelka28 napisał:

Ja polecam zdecydowanie kwas hialuronowy, przede wszystkim jest on produkowany w naszym organizmie więc robiąc wypełnienie zmarszczek w zasadzie dostarczamy organizmowi znajomą substancję. Jeżeli miałabym polecić jakiś konkretny zabieg to zdecydowanie preparatem Esthelis Soft firmy Anteis. Przy niwelacji powierzchownych zmarszczek jest rewelacyjny. Efekt jest wart swojej ceny. Zresztą ja zawsze wychodzę z założenia, że twarz jest moją wizytówką więc jestem żywą reklamą tego, że w krótkim czasie można znowu spojrzeć w lustro bez obaw smile Ja stosowałam kurację w celu pozbycia się blizn, ale jeżeli zamierzasz zniwelować delikatne zmarszczki to gorąco polecam ten zabieg. Przede wszystkim nie miałam obrzęków i siniaków co było dla mnie bardzo ważne.

#40 2010-12-17 14:30:31

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Amelka28 napisał:

Żeby zniwelować drobne zmarszczki mimiczne warto skorzystać z zabiegu preparatem Esthelis Soft, tym bardziej, że masz 26 lat. Podaje się go bardzo płytko pod skórę, co także jest jego zaletą, ładnie się uplastycznia i rozprowadza, materiału nie czuje się pod skórą. Idealny jak masz cerę cienką i delikatną.

A orientujesz się może w jakiej cenie jest takowy zabieg z wykorzystaniem kwasu esthelis soft? Po Nowym Roku postanowiłam sobie, że coś ze sobą zrobię, dlatego zdecydowałam się na kwas hialuronowy, ponieważ pomimo tych moich 26 lat i starannego dbania i pielęgnacji skóry, pozostawia ona wiele do życzenia sad Za niedługo to ja 1/2 wypłaty będę przeznaczać na kremy przeciwzmarszczkowe, które i tak nic nie dają. Już naprawdę wolę odżałować ten jednorazowy wydatek i później mieć spokoj na kilka miesięcy - wówczas ograniczę się do kremu za 20-30 zł, a nie tak jak teraz za 259 zł hmm

#41 2010-12-27 09:47:06

lukrecja7777
Tajemnicza Lady

Ja byłam ostatnio w jednym gabinecie wykonującym takie zabiegi w Bydgoszczy i tam cena preparatu estelis soft zabieg na twarzy czy szyi kształtowała się od 800 do 850 zł za 1 ml. Było nawet kilka pań, które po raz kolejny wstrzykiwały go sobie i bardzo sobie chwaliły ten preparat i jego efekty.

#42 2010-12-28 09:52:41

klaudia84
Słodka Czarodziejka

No to w sumie nie jest aż tak źle jezeli chodzi o ceny zabiegów z wykorzystaniem tychże właśnie kwasów. Mnie znajoma mówiła, że ona płaciła 1100 zł za amułkę restylane. To duża różnica cenowa, nawet bardzo duża.

A czy to prawda, że nawet jeżeli wypełniacz przestanie działać, to miejsca na skórze, gdzie był wstrzyknięty kwas hialuronowy w dalszym ciągu są tak jakby w lepszym stanie niż pozostała część skóry? Nie umie się dokładnie wysłowić, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi big_smile

#43 2010-12-30 15:21:39

lukrecja7777
Tajemnicza Lady

Tego nie wiem, ale przyznam, iż mnie tym zaciekawiłaś. Chyba najlepiej zapytać o to lekarza medycyny estetycznej. Znalazłam stronę, gdzie będzie można uzyskać na te pytania odpowiedź od specjalisty, może tam zapytaj: http://www.pogotowieestetyczne.com/

#44 2011-01-04 13:00:48

nerl
Na razie czysta sympatia

Teraz już się raczej odchudzi od botoksu. On nigdy nie daje naturalnego efektu. Ja jakiś czas temu w amaya zrobiłam sobie biorad na twarz. Jest to całkiem przyjemne, takie ciepło rozchodzi się po całej twojej twarzy i szyi. Efekt był od razu, twarz po prostu promieniała i była gładziusieńka. Oczywiscie trzeba to od czasu do czasu powtarzać. Ja mam zamiar za jakieś parę miesięcy

#45 2011-01-15 19:55:24

Manami
Niewinne początki

nie piszcie takch bzdur prosze - lepiej zasiegnijcie opinii wiarygodnego lekarza ... ja mam zaufanie do dr Macieja Rogali i jeszcze sie nie zawiodlam smile
oczywiscie ze botoks daje NATURALNY efekt ! - trzeba go tylko zaaplikowac w odpowiedniej dawce - a w jakiej to juz wie lekarze !
ja w tym miesiacu zaaplikowalam juz po raz kolejny i nie mam efektu maski, za dwa tygodnie uzupelnie reszte kwasem hialuronowym smile
i jeszcze jedno - botoks moga stosowac nawet mlode dziewczyny - jak mowia najnowsze badania kliniczne - te ktore maja problem z nadmierna mimika twarzy - oczywiscie wszystko w rozsadnych dawkach !
na pewno lepiej zaoszczedzic pieniadze i nie wydawac ich na byle jakie kremy, bo kremy naprawde nic nie daja (a przetestowalam wszystkie najdrozsze).

pozdrawiam !

#46 2011-01-16 21:25:33

Doris2727
Przyjaciółka Forum

Witajcie
a jeżeli chodzi o zmarszczki pod oczami...co najlepiej zrobić? jaki zabieg..najmniej inwazyjny...?

"Tak niedoskonała, że aż idealna..'' cała Ja smile

#47 2011-01-18 14:09:19

kisses
Wkręcam się coraz bardziej

Chyba obstrzykiwanie jakimś preparatem. Jeżeli chodzi o okolice oczu, to najlepszy jest botox, ale to i tak trzeba rozmawiać indywidualnie z lekarzem, bo to on podejmuje decyzje odnośnie tego ile i gdzie wstrzyknąć preparat. Tak że doradzam żeby wybrać po prostu dobrego specjalistę.

#48 2011-01-18 18:29:09

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Manami napisał:

ja w tym miesiacu zaaplikowalam juz po raz kolejny i nie mam efektu maski, za dwa tygodnie uzupelnie reszte kwasem hialuronowym smile

Aż się przeraziłam czytając to co napisałaś. Po raz kolejny w miesiącu wstrzyknęłaś sobie botox???? Matko i córko - litości!!!! Jak ty wstrzykujesz sobie botox kilka razy w miesiacu to zapewne musisz wygladać BARDZO NATURALNIE big_smile big_smile big_smile

Nie chce być złośliwa, ale takie wypełnienie to raz do roku, częściej według mnie nie potrzeba. I to wyłącznie kwasem hialuronowym, bo efekt jest bardziej naturalny, nie sztuczny.

Do doris2727,

Jeżeli chodzi o zmarszczki pod oczami i np. podkowy, to chyba najlepsze wyjście to mezoterapia igłowa, gdzie masz wstrzykiwane odżywcze koktajle. Efekt jest naprawdę naturalny, a skóra nawilżona od środka. Możesz zdecydować się np. na mesolis. Zresztą poczytaj na rzetelnych stronach www o mezoterapii igłowej i jej działaniu smile

#49 2011-01-19 12:12:31

lukrecja7777
Tajemnicza Lady

Nic z tego nie rozumiem skoro wypełniałaś botoksem, to po co teraz uzupełniać kwasem i co???I to w tak krótkim odstępie czasowym. Kwas hialuronowy  (np. Estelis, Fortelis, Mesolis) może być zastosowany praktycznie do wszystkich typów zmarszczek i efekty są o 2-3 razy dłuższe niż w przypadku botoxu (nawet do 1,5 roku). Zaś botoks nie, bo on paraliżuje mięśnie np. przy mimice twarzy.

P.S. Coraz częściej się słyszy, iż ujawniono, że wieloletnie stosowanie botoxu w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaniku mięśni a w przypadkach zastrzyków w głowę nawet raka mózgu.

#50 2011-01-19 13:14:08

afadro
Dobry Duszek Forum

Doris2727 o mezoterapii i innych zabiegach jakie można zrobić na zmarszczki możesz też poczytać na stronie pogotowia estetycznego, znajdziesz przez google.
Manami w sumie dobrze, że w miejsce gdzie jest wypełnienie botoksem wstrzykniesz kwas bo przynajmniej skóra będzie nawilżona, bo sam botoks strasznie wysusza skórę.

#51 2011-01-26 11:15:15

arpka
Na razie czysta sympatia

Nigdy więcej botoksu!!! Ja ostatnio zdecydowałam się na nowośc mezoterapię igłową  preparatem modelis. Cudotwórca to Pani doktor Iwona Lelonkiewicz z Wrocławskiej Urody:-)
Sam zabieg okazał się bezbolesny a to dzieki  bardzo niskiej sile wstrzykiwania umożliwiającej stosowanie cienkich igieł O efektach zabiegu nie muszę za wiele pisać wystarczy że przytoczę słowa mojego męża kóry zobaczył mnie jako pierwszą - "wyglądasz zajebiścieiście. A co do pogotowia estetycznego to nie tylko możesz poczytac o samym zabiegu ale i sprawdzić czy gabinet kóry wybrałaś na zabig ma certfikat.

#52 2011-01-31 11:16:41

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Stronka "pogotowia estetycznego" rzeczywiście się przydaje, bo można się sporo wyedukować o kwasach hialuronowych jak również mezoterapii igłowej. Teraz bynajmniej nie będę już nikogo męczyć na forum swoimi ciągłymi zapytaniami, bo wszystkie odpowiedzi na moje pytania już znalazłam tongue

#53 2011-02-08 13:56:06

Lillka
O krok od uzależnienia

polecam kwas hialuronowy (jak wiekszosc z Was z tego co widze smile ) ale chcialabym tez poruszyc inne zagadnienie, a mianowicie slyszalam ostatnio duzo o przeszczepianiu tkanki tluszczowej pod skore twarzy, co powoduje, ze jest ona mlodsza, gladsza itp. No i oczywiscie mysle, czy by nie wyprobowac tej metody, ale chcialabym sie czegos wiecej dowiedziec. Czy ktoras z Was miala z nia do czynienia?

#54 2011-07-22 13:12:28

renata 83
Niewinne początki

ostatnio natrafiłam na super produkt FreezeFrame który stanowi alternatywę dla botoksu.Wygładził zmarszczki przy oczach od razu po zastosowaniu z naprawdę widocznym efektem!!!smile byłam totalnie zaskoczona tym jak dobrze to działa - serdecznie polecam te produkty:)

#55 2011-07-26 23:11:46

fumcia_001
Niewinne początki

botox, ale co za dużo to nie zdrowo wink

#56 2011-08-31 20:02:43

Chochlik
Szamanka

ja troszeczkę nie mogę pojąć zamysłu tematu. W podjęciu decyzji w jaki sposób pozbyć się danego dyskomfortu, nie wiem jak inaczej nazwać problem, w gruncie rzeczy chodzi o to, że idzie się na pierwszą wizytę i to lekarz ma przedstawić możliwości i  pomóc w podjęciu decyzji dopasowując ją do danego przypadku. Nie każdy zabieg można zastosować u danej kobiety. Swego czasu przeglądałam intensywnie książkę "Chirurgia plastyczna" napisaną przez dr Sankowskiego, która dała mi do myślenia na ten temat.

#57 2011-09-22 09:28:24

certyfikowani
Zaglądam tu coraz częściej

Bez wątpienia tego typu zabiegi ingerują w wygląd naszej twarzy.Jest ona naszą wizytówką i trzeba o nią wyjątkowo dbać.Dlatego zanim zdecydujecie się na zabieg wybierzcie odpowiedniego lekarza!Najlepsi są oczywiście ci certyfikowani.Dają nam pewność,że cały zabieg,jak i jego efekty będą prawidłowe.

#58 2011-10-10 21:22:24

Chochlik
Szamanka

certyfikowani napisał:

Dlatego zanim zdecydujecie się na zabieg wybierzcie odpowiedniego lekarza!Najlepsi są oczywiście ci certyfikowani.Dają nam pewność,że cały zabieg,jak i jego efekty będą prawidłowe.

To prawda nazwisko powinno widnieć na liście na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. A tego typu zabiegi tylko w renomowanych Klinikach. Jakby coś nie daj Boże nie poszło ma się pewność że się jest pod opieką ni nie trzeba  nagle latać w poszukiwaniu różnych specjalistów. Moja koleżanka do Sankowskiego zdecydowała się pójść na wydawać by się mogło banalny laser, ale nie wszędzie testują jego nasilenie na pacjentach tam owszem.

Ostatnio edytowany przez Chochlik (2011-10-10 21:22:40)

#59 2011-10-27 13:54:37

hartagram
Niewinne początki

Proponuję Drogie Panie zajrzeć do tematu PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA >> masaż liftingujący twarzy czy odmładza ?

i przejrzeć do końca smile

polecam gorąco

#60 2012-02-18 16:35:26

Juanita
Dobry Duszek Forum

a ja proponuje pomyslec o biorad zamiast wstrzykiwania czegokolwiek :-)z tego co sie dowiedzialam daje rewelacyjne efekty

http://www.klinikabbc.pl/zabiegi-na-twa … ing-twarzy

#61 2012-03-02 15:50:41

pieknabardzo
Niewinne początki

.mowimyjak .pl/styl-zycia/moda-i-uroda/cala-prawda-o-botoksie-czy-wstrzykiwanie-botoksu-boli,14_37513.html tutaj cos dla tyc ktorzy sie boją bólu...

#62 2012-03-07 12:11:32

mad65
Niewinne początki

Polecam radiesse - świetna nowa metoda, w Łodzi niedrogo robi lekarz chirurg w: studiourodyola.pl. Ja tam się ostrzykiwałam i ajestem bardzo zadowolona, ceny konkurencyjne, bo lekarz zaprzyjaźniony, ale daje atest, i bierze odpowiedzialność. Aha, i darmowa konsultacja, powtórne wizyty kontrolne..
Botox też miałam robiony tam i gdzie indziej też, ale radiesse to jest to..

#63 2012-05-11 12:59:58

Joanna80
Niewinne początki

To jest tak, że kwasem wypełnia się większe, głębsze zmarszczki. Botoks natomiast "uspokaja, relaksuje" twarz, bo zmniejsza aktywność wybranych mięśni twarzy - nie paraliżuje ich! więc nie ma się co bać, tylko trzeba dobrze sprawdzić gabinet, w którym chcesz przeprowadzić zabieg. Lekarz musi być doświadczony, żeby nie dał Ci za dużej dawki preparatu. Ja korzystałam tylko z kwasu, w Gabinecie Med. Estetycznej NewU w Krakowie i mogę go w 100% polecić.

#64 2012-05-14 11:35:17

rozwielitka
Wkręcam się coraz bardziej

O botoksie krążą legendy mocno wydumane, a tak naprawdę coraz więcej kobiet przekonuje się do tej formy walki z procesem starzenia się skóry.
Mity chyba warto obalać, o czym m.in.: spam
U mnie problem wiąże się z mimika twarzy, uśmiecham się tysiąc razy na dobę chyba smile))

#65 2012-05-15 11:20:15

monikab
Do zakochania jeden krok

Jak dla mnie botox to jedna z najskuteczniejszych sposobów walki ze zmarszczkami. Niestety często jesteśmy uprzedzeni do pewnych rzeczy i trudno się później nam do tego przekonać. Ja jestem zwolenniczką i lada dzień sama zamierzam pozbyć się kurzych łapek:).

#66 2012-05-29 14:18:09

brownskin

Dla botoxu, do którego rzeczywiście większość kobiet jest uprzedzonych, jest kilka alternatyw. Można zastosować kwas hialuronowy,  odopwiednie wypełnienie i dobór preparatu pozwala naprawdę zdziałać cuda (moja znajoma z warszawy była w spam na takim zabiegu) Takim kwasem można wypełniać fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki głębokie, można zrobić wolumetrię twarzy, kontur ust. Obok kwasu hialuronowego dość znany jest też kwas L-polimlekowy, który z kolei pobudza komórki do produkcji większej ilości kolagenu.

#67 2012-05-31 10:10:26

izunia78
Niewinne początki

Przekonałam się do botoxu po kilku zabiegach, jakie miała moja przyjaciółka. Wygląda naprawdę świetnie i od razu poprawiło jej się samopoczucie. Trafiła na bardzo fajną panią doktor (o ile dobrze pamiętam dr Kulczycką) i teraz chodzi do gabinetu także na inne zabiegi. Sama zastanawiam się nad botoxem, ale chyba poczekam jeszcze z 2-3 lata smile

#68 2012-08-08 11:06:19

sonik222
O krok od uzależnienia

A czy ktoś może we Wrocławiu robił ten zabieg? Będę bardzo wdzięczna za namiar do konkretnego specjalisty.

#69 2012-08-14 10:56:59

magda1m

hej, ja w zeszłym roku skusiłam się na pierwszy botox poziomych zmarszczek czoła, efekt super, przeszedł nawet moje oczekiwania, do 2 tygodni czoło stało się gładziutkie a brwi pozostały ruchome, więc super. Niestety efekt utrzymał się tylko miesiąc i teraz nie wiem może botox jest poi prostu nie dla mnie. Dodam, że miałam wstrzyknięte 8 jednostek, zdecydował o tym lekarz, odpowiednio do mojego wieku i potrzeb. Może to jednak za mało, podczas zabiegu powiedział, że mam bardzo mocne mięśnie czoła. Więc może to moja wina i botox i tak nie będzie dla mnie skuteczny. Efekt miał się utrzymać 4-6 m-cy, kurcze jeden to trochę za krótko. A teraz nie wiem czy wrócić do tego samego lekarza czy szukać innego, czy może pomyśleć o jakiejś innej metodzie (o wypełniaczach właśnie albo mikrobrazji igłowej). Te moje zmarszczki nie są jakieś takie strasznie duże, ale ja je widzę i naprawdę zaczynają mi przeszkadzać. Co radzicie?

#70 2012-08-21 13:29:56

monikab
Do zakochania jeden krok

sonik222 z Wro to mogę Ci dr Bliżanowską polecić, super specjalistka. Jak chcesz więcej info to pisz na priv:)

#71 2012-08-27 09:32:38

znudzonaOna
Dobry Duszek Forum

Zawsze wydawało mi się, że botoksowi poddają się tylko starsze panie. Byłam zaskoczona, kiedy ex mojego chłopaka (ok.25lat) napisała mu, że zamierza poddać się botoksowi. Mnie zastanawia tylko jedno: czy taki zabieg trzeba już powtarzać do końca zycia?

#72 2012-08-28 17:17:09

kastanieta
Niewinne początki

znudzonaOna napisał:

Zawsze wydawało mi się, że botoksowi poddają się tylko starsze panie. Byłam zaskoczona, kiedy ex mojego chłopaka (ok.25lat) napisała mu, że zamierza poddać się botoksowi. Mnie zastanawia tylko jedno: czy taki zabieg trzeba już powtarzać do końca zycia?

Zależy co rozumiesz przez "trzeba". Jeśli to, że efekt jest czasowy, to tak - trzeba. Porażone botoxem zakończenia nerwowe się regenerują i mięśnie wracają do pracy.

Jeśli przez trzeba rozumiesz przymus związany z tym, że bez botoxu twarz zacznie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem, to nie.
Więcej szczegółów możesz znaleźć tu: www[ ]dermedicus.pl/blog/index.php/2012/08/botox-porazajaco-skuteczny-na-zmarszczki/
Zamiast nawiasu wstaw kropkę.

#73 2012-08-31 09:26:48

november
100% Netkobieta

Teoretycznie wszystko jest dla ludzi, ale jak patrzę na te potwory, które powstały dzięki botoksowi i wypełniaczom, to stwierdzam, że wolę swoją twarz, a nie maskę, które po pewnym czasie powstanie. Ble!

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

#74 2013-05-27 18:31:42

hania30
Na razie czysta sympatia

Owszem wszystko jest dla ludzi, należy dobrać złoty środek. Jeżeli mamy niedoskonałości, które zaczynają nam przeszkadzać, a chcielibyśmy poczuć się lepiej... to dlaczego nie warto skorzystać?
Tutaj fajnie wszystko jest opisane przez specjaliste, wyjasniono na co zwracac uwage a czego unikac:
link usunięty

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-05-27 19:29:47)

#75 2013-06-25 22:37:08

icecreams94
Niewinne początki

wydaje mi się, że botox to najlepsze rozwiązanie. Jeśli pochodzisz z Warszawy to polecam Ci salon Denique na Mokotowie, bo z doświadczenia wiem, że tam warto iść - sama chodzę do tego salonu na botox i odbywa się to bez żadnych dodatkowych skutków ubocznych.

#76 2013-06-29 22:42:17

BOGNA1812
Zbanowany

Moja siostra umówiła się ostatnio na botox party. Ma iść w najbliższy wtorek.  Wiem, że ma być grupa 5 osób, małe przekąski, zdrowe koktaile,  spotkanie z wizażystką: takie warsztaty i co najważniejsze duuuuuże rabaty na botox. Ciekawe jak to w praktyce wygląda. Czy któraś z Was była na takiej "imprezie"?

Stopka forum