Opiekunka w Anglii albo Niemczech - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-07-25 15:43:28

Maria48
Niewinne początki

Opiekunka w Anglii albo Niemczech

Mam 48 lat, od 3 lat nie pracuje stale tylko dorywczo, uczę się angielskiego, znam tez komunikatywnie niemiecki. Chce wyjechać jako opiekunka osoby starszej  do pracy w Niemczech albo Anglii. Wykonywałam juz taką pracę. Mam także duże
doświadczenie w opiece nad chorymi. Gdzie znaleźć takie ogłoszenia ? Ile można zarobić ?

#2 2007-07-27 22:44:11

Truda
Niewinne początki

Re: Opiekunka w Anglii albo Niemczech

Witam. Ja jeżdżę do pracy do Austrii i Niemiec od kilkunastu miesięcy. Najpierw pracowałam na czarno - ale to nie jest dobre rozwiązanie, wiesz zależy na jaką trafisz rodzinę i podopiecznego. Ja trafiłam dwa razy fajnie i byłam zadowolona ale raz trafiłam po prostu fatalnie. Rodzina nie płaciła tyle na ile sie umówiliśmy, nie było za dużo jedzenia a dziadek był ciągle zły i nerwowy i dawał w kość. Miał tez początek Alzheimera wieć no po prostu tragedia. Teraz pracuje przez agencje i jest ok.  Jeżeli chodzi o zarobki to są różne. Słyszałam , że kobiety zarabiają 600 Euro miesięcznie i są takie co zarabiają 1000 . Wszystko zależy od tego jak umiesz niemiecki i jakie masz papiery i doświadczenie w opiece. Ciężka praca i tyle trzeba powiedzieć.

#3 2007-07-29 12:52:26

Puma
Słodka Czarodziejka

Nie ryzykowałabym z pracą na czarno smile Wyjechała do takiej pracy kiedyś moja koleżanka, wróciła po tygodniu z wielkim płaczem. Zawsze lepiej mieć jednak oparcie w agencji w polce - choć agencje są różne, więc lepiej się wcześniej upewnić czy ta z którą wyjeżdżamy jest sprawdzona.

#4 2007-08-01 22:41:02

Maria48
Niewinne początki

No ale jak sprawdzić taką agencję ?

#5 2010-03-14 22:35:23

MERY44
Na razie czysta sympatia

Kochane Panie piszcie o agencjach wysyłające opiekunki do pracy w Niemczech .Znam dużo Pań , które szukają pracy w ten sposób ale nie wszystkie są uczciwe te agencje .Piszcie o tych dobrych godne polecenia i o tych złych przestrzegajcie inne Panie .Mysimy sobie pomagac nawzajem a nie dac robic się w lolo pośrednikom .Pozdrawiam cieplutko .

#6 2010-05-20 22:55:24

alma50
Zaglądam tu coraz częściej

Witam wszystkie opiekunki. Czy zna ktoś agencję Work Force z Wrocławia? Za każdą opinię będę bardzo wdzięczna.    Pozdrawiam.

#7 2010-05-21 16:00:45

coco59
Przyjaciółka Forum

Witam..Odkad pamietam to panie pracujace jako opiekunki,narzekały na agencje...jechałam raz z pania co nagle zachorowała..
Wiec miała operacje tu w Niemczech...a pracowała legalnie ,w szpitalu stwierdzili ze chorobe musiała nabyc juz w Polsce,i płaciła całkowite koszty leczenia,co sie okazało ubezpieczenie przez agencje nie było honorowane...i nie dostała zadnego zwrotu pieniedzy...
I teraz gdzie tu uczciwosc ,ale mysle ze agencje Niemieckie sa uczciwsze..tylko proponuja mniejsze pieniadze..i uwierzcie mi zadna agencja nie jest w stanie zapewnic,ze trafi sie na super rodzine...chyba ze to osoba lezaca,lub z Alzheimera itp.ale wymagania ogromne...trzeba sie nastawic na ciezka prace..Powodzenia kochane Panie...

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

#8 2010-05-28 13:35:44

alma50

Witam wszystkie opiekunki. Czy któraś z rodaczek pracuje lub w czerwcu będzie pracować w Leverkusen? Byłoby mi bardzo miło mieć kontakt. Ja tam będę od 13 czerwca.  Pozdrawiam.

#9 2010-05-28 21:40:49

selena35
Niewinne początki

Mój dziadzia zmarł,więc szukam nowej pracy,niestety słabo znam niemiecki i nie znam namiarów na uczciwe firmy,mogę pracować od zaraz,dziewczyny pomożecie.

#10 2010-06-11 14:37:43

MERY44
Na razie czysta sympatia

z firmą Helper 24 z Gliwic i nie polecam tej firmy .Od rodziny kasują kupe szmalu a ty dostajesz tą koncówkę Ładnie i pięknie mówią ale i na euro tracisz .Pozdrawiam Wszystkie Opiekunki .Trzymajcie się ciepło i probujcie dogadac się z rodzina .Pracujcie same na siebie a nie na masę nierobow , którzy poczuli , że mozna na opiekunkach zrobic niezłą kasę .

#11 2010-07-19 11:50:15

niuna
Niewinne początki

Hej Dziewczyny.Jestem tu nowa i wybieram się do pracy jako opiekunka ale obawiam się rozmowy w j.niemieckim .Powiedzcie jakie są pytania na takiej rozmowie przez telefon

#12 2010-07-23 22:59:05

alma50

Naprawdę nie masz się czego bać. Bardzo proste pytania typu co się robi w domu,opowiedzieć o swojej rodzinie,jak się nazywasz,wiek,co umiesz gotować ,twoje doświadczenie,coś tam przetłumaczysz i to wszystko.     Powodzenia.

#13 2010-10-19 14:07:07

MERY44
Na razie czysta sympatia

Kochane Panie Opiekunki trochę ruszyło z miejsca w naszej sprawie w Niemczech .Podaję stronę .Przeczytajcie ten artylół i wypowiedzcie się na jego temat .Pozdrawiam Wszystkie Panie ciężko pracujące a oszukane tak jak ja przez pseudo firmy , agencje .
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6121877,00.html

#14 2010-11-09 20:48:10

ada50+
Niewinne początki

Kochane Panie,które ciężko pracują jako opiekunka!!!ŻADNE FIRMY.....tylko prywatnie trzeba znależć wtedy możecie zarobić same dla siebie,a nie napychać kieszenie pośrednikom.......Pozdrawiam

#15 2011-01-28 23:41:19

kika123

witam wszystkie panie ktore pracuja jako opiekunki,panie ktore pracuja w firmie helper24,prosze o kontakt,odezwijcie sie na tym forum,to wazne.mam do przekazania wzne informacje.prosze dajcie znac.z powazaniem kika123................

#16 2011-01-31 17:19:55

Czarna Zołza
Na razie czysta sympatia

witam.
Sama pracuję przez agencję i wygląda to tak:agencje mają gdzieś dobro pracownika tylko troszczą się o pracodawców. Dzwonią do opiekunek z ofertą pracy i mówią zawsze, że dziadziu czy babcia są mili, sympatyczni, bezproblemowi, a na miejscu zastajesz sieczkarnie. Gdybym nie potrzebowała tej kasy... Ludzie z agencji wiedzą, że jedziemy z potrzeby i robią z nami co chcą. To samo się tyczy niemieckich rodzin. Jak przyjedzie opiekunka to oni myślą, że mają "białego niewolnika", który zrobi wszystko. Dziewczyny nie dajcie się!

I must be fine cause my heart's still beating...

#17 2011-02-22 19:58:48

kika123

do kika 50.trudno znalesc odpowiednia firme,zaznaczam firme,nie agencje.gdyz to znaczna roznica.agencje nastawione sa na szybki zysk,nie troszczac sie o pracownikow.to tylko od nas opiekunek zalezy czy zdecydujemy sie na taka wspolprace.po to istnieja takie portale.pytanie tylko co z kobietami ktore nie maja dostepu do neta.one sa najbardziej narazone na wykorzystanie przez oszustow.
pozdrawiam wszystkie kobiety ktore tak ciezko pracuja i nie dajcie sie podejsc oszusta.....................
z powazaniem kika123

#18 2011-05-13 21:22:28

tygrysica
Zbanowany

ada50+ napisał:

Kochane Panie,które ciężko pracują jako opiekunka!!!ŻADNE FIRMY.....tylko prywatnie trzeba znależć wtedy możecie zarobić same dla siebie,a nie napychać kieszenie pośrednikom.......Pozdrawiam

dokladnie zadne firmy!!!!na czarno placa co tydzien jak jest fatalnie to mozna zjechac ja pracowalam to cos o tym wiem gdyby ktoras z pan potrzrbowala na zastepstwo zapraszam moja niedoszla tesciowa rowniez pracuje moj chlopak tez

#19 2011-05-13 22:40:54

bbojbl
Niewinne początki

Tygrysica masz jakies namiary na ta prace na czarno? Jeśli moglabyś mi podać  z góry baaardzo dziekuje.

#20 2011-05-13 22:50:33

tygrysica
Zbanowany

obecnie rowniez szukam pracy zle mnie zrozumialas

#21 2011-05-27 14:48:11

bisiol
Niewinne początki

Witam Panie!Jestem osobą prywatną nie prowadzę agencji posredniczej, mieszkam w Niemczech bardzo pilnie poszukuję pani do opieki nad starszą osobą,a konkretnie dwiema, babcia leżąca, dziadek z początkującą demencją bardzo mili i kochani ludzie ,jestem sąsiadką ich córki i to właśnie ona poprosiła mnie o pomoc.Obowiązkowo wymagany język niemiecki.Bardzo proszę o kontakt.

#22 2011-06-03 19:14:44

kasjopejka
Niewinne początki

Zobacz oferty na Poloniuszu, tam nie musisz znać doskonale języka, bo jest duża liczba polskich ogłoszeń. "nagraj" kilka ofert i dopiero wtedy możesz myśleć o wyjeździe. smile Korzystniej niż w agencjach, bo cała kasa dla Ciebie.

#23 2011-08-24 13:56:28

ssaalli
Niewinne początki

Witam serdecznie!!!!jestem nowa na tym forum i tez szukam pracy jako opiekunka,ale w okolicach Berlina/tam bede mieszkala od listopada/.Pracowalam wczesniej w tym charakterze,ale moja corcia sie zlitowala i dala mi wnusia do pilnowania,ale 3 lata minely szybko i pora wracac do pracy,a tu wiadomo jak jest.Gdyby ktoras z Pan znala strony biur w Niemczech obslugujace berlin i okolice bardzo prosze o adresy z gory dziekuje i pozdrawiam Jadwiga!

#24 2011-09-26 16:46:44

sarenka67
Niewinne początki

witam smile orientujecie sie czy majac 20lat agencja promedica24 zatrudni mnie jako opiekunkę w niemczech?

#25 2013-05-07 16:34:20

BiuroRPO
Niewinne początki

Witam,

Jestem Maciej Czekaj,
Biuro Rzecznika Praw Opiekunek na terenie Niemiec

Na prośbę Opiekunek i z polecenia nowo powołanego Rzecznika Praw Opiekunek na terenie Niemiec, przygotowaliśmy anonimową Ankietę celem poznania bieżącej sytuacji Opiekunek.
W oparciu o spostrzeżenia i wnioski wypływające z ankiety powstanie portal branżowy oraz spis praw i przywilejów na które Opiekunki będą mogły się powoływać. Będą one spisane w regulaminie portalu branżowego na którego straży stoi Rzecznik Praw Opiekunek.

Przeczytałem też tutaj liczne negatywne komentarze o opinie na temat funkcjonowania biur pośrednictwa i agencji oraz niemieckich Rodzin.

W odpowiedzi te problemy powstał urząd Rzecznika oraz powstanie portal Internetowy dzięki któremu Opiekunki otrzymają bezpośredni dostęp do ofert pracy niemieckich rodzin. W praktyce sprowadza się do tego, że każda Opiekunka będzie mogła znaleźć pracę będąc pośrednikiem sama dla siebie. Dla Opiekunek oznaczać to będzie 200-300 euro miesięcznie więcej w portfelu.

Na chwilę obecną 154 Opiekunki z którymi się już skontaktowaliśmy wypełniły wspomnianą Ankietę.
Mamy coraz lepszy obraz problemów z jakimi borykają się opiekunki a portal Opiekunek nabiera coraz bardziej realnych kształtów właśnie dzięki opinii i pomocy Opiekunek.
Opiekunkom które znamy jak i nam wydaje się dobrym pomysłem to że portal branżowy jest zaprojektowany przez Opiekunki dla Opiekunek.

Wyzwania które przed sobą postawiliśmy:
Co zrobić aby rozwiązać problemy Opiekunek.
Jak zwiększyć zarobki Opiekunek.
W jaki sposób podnieść wiedzę Opiekunek na temat miejsca, rodziny i podopiecznego z którymi Opiekunka będzie mieć do czynienia.
Jak w prosty sposób Opiekunka może zostać swoim własnym pośrednikiem.
Do kogo Opiekunka może się zwracać w przypadku pojawiających się problemów.
Skąd Opiekunka może czerpać wiedzę i regulacje prawne związane z tą branżą.

To czego teraz potrzebujemy od Opiekunek, to odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. 10-15 minut czasu na wypełnienie teraz anonimowej ankiety, wpłynie korzystnie na rynek międzynarodowej opieki.
Ankieta do wypełnienia jest dostępna pod poniższym adresem:
hilfendo.pl

Na przestrzeni ostatnich 10 lat rynek opieki coraz bardziej się pogarszał. Jest okazja to zmienić. A zmienić mogą to tylko Opiekunki. Ankieta, Rzecznik i portal są tylko narzędziami w rękach Opiekunek.

Wypełniając tę ankietę teraz, dajesz dobry przykład wzięcia spraw w swoje ręce dla swoich koleżanek po fachu. Zastanów się czy nie było by warto ich poinformować o takiej możliwości.

Wszelkie pytania, pomysły i uwagi prosimy kierować na adres mailowy:
brpo(a)polonia.de

Ostatnio edytowany przez BiuroRPO (2013-05-07 16:36:53)

#26 2013-05-08 09:04:22

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

BiuroRPO napisał:

Witam,

Jestem Maciej Czekaj,

Na prośbę Opiekunek i z polecenia nowo powołanego Rzecznika Praw Opiekunek na terenie Niemiec, przygotowaliśmy anonimową Ankietę celem poznania bieżącej sytuacji Opiekunek.
W oparciu o spostrzeżenia i wnioski wypływające z ankiety powstanie portal branżowy oraz spis praw i przywilejów na które Opiekunki będą mogły się powoływać. Będą one spisane w regulaminie portalu branżowego na którego straży stoi Rzecznik Praw Opiekunek.

Przeczytałem też tutaj liczne negatywne komentarze o opinie na temat funkcjonowania biur pośrednictwa i agencji oraz niemieckich Rodzin.

W odpowiedzi te problemy powstał urząd Rzecznika oraz powstanie portal Internetowy dzięki któremu Opiekunki otrzymają bezpośredni dostęp do ofert pracy niemieckich rodzin. W praktyce sprowadza się do tego, że każda Opiekunka będzie mogła znaleźć pracę będąc pośrednikiem sama dla siebie. Dla Opiekunek oznaczać to będzie 200-300 euro miesięcznie więcej w portfelu.

Na chwilę obecną 154 Opiekunki z którymi się już skontaktowaliśmy wypełniły wspomnianą Ankietę.
Mamy coraz lepszy obraz problemów z jakimi borykają się opiekunki a portal Opiekunek nabiera coraz bardziej realnych kształtów właśnie dzięki opinii i pomocy Opiekunek.
Opiekunkom które znamy jak i nam wydaje się dobrym pomysłem to że portal branżowy jest zaprojektowany przez Opiekunki dla Opiekunek.

Wyzwania które przed sobą postawiliśmy:
Co zrobić aby rozwiązać problemy Opiekunek.
Jak zwiększyć zarobki Opiekunek.
W jaki sposób podnieść wiedzę Opiekunek na temat miejsca, rodziny i podopiecznego z którymi Opiekunka będzie mieć do czynienia.
Jak w prosty sposób Opiekunka może zostać swoim własnym pośrednikiem.
Do kogo Opiekunka może się zwracać w przypadku pojawiających się problemów.
Skąd Opiekunka może czerpać wiedzę i regulacje prawne związane z tą branżą.

To czego teraz potrzebujemy od Opiekunek, to odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie. 10-15 minut czasu na wypełnienie teraz anonimowej ankiety, wpłynie korzystnie na rynek międzynarodowej opieki.
Ankieta do wypełnienia jest dostępna pod poniższym adresem:
hilfendo.pl

Na przestrzeni ostatnich 10 lat rynek opieki coraz bardziej się pogarszał. Jest okazja to zmienić. A zmienić mogą to tylko Opiekunki. Ankieta, Rzecznik i portal są tylko narzędziami w rękach Opiekunek.

Wypełniając tę ankietę teraz, dajesz dobry przykład wzięcia spraw w swoje ręce dla swoich koleżanek po fachu. Zastanów się czy nie było by warto ich poinformować o takiej możliwości.

brpo(a)polonia.de

A kto was mianował na tego rzecznika? Rząd?

#27 2013-05-08 09:05:48

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

sarenka67 napisał:

witam smile orientujecie sie czy majac 20lat agencja promedica24 zatrudni mnie jako opiekunkę w niemczech?

Nie wykluczone. Pytanie tylko czy jakaś rodzina Cię zechce wybrać, o 20 lat to trochę za mało. Ale jeśli jesteś odpowiedzialna to może się uda. Praca w opiece dla młodej dziewczyny - hmmm.

#28 2013-05-17 12:38:14

BiuroRPO
Niewinne początki

Witam ponownie,

Było kilka komentarzy odnośnie postu, który wcześniej zamieściłem - chciałbym na nie możliwie w pełni odpowiedzieć.

Po pierwsze dziękuję za wszystkie uwagi. Rozumiem i szanuję zdanie osób które sceptycznie podchodzą do tematu. Reakcja jaka powstała na forum doskonale obrazuje rynek opieki w Niemczech. Przez szereg lat Opiekunki były wykorzystywane i naciągane, a teraz po prostu nie chcą dać się ponownie oszukać.

Do moich aktualnych obowiązków należy odpowiadanie Opiekunkom na wszelkie pytania i komentarze. Nazywam się Maciej Czekaj i jestem ekspertem oraz trenerem mediacji i komunikacji.

Dziękuję za poruszenie tematu organizacji. Tak. Inicjatywa jest „prywatna” i Rzecznik został powołany przez kancelarie polonia.de (Wirtschaftskanzlei Polonia UG) oraz MobileAge GmbH. Rzecznik i portal branżowy nie jest wymysłem urzędnika, który po studiach i zza biurka prawdziwego życia nie poznał, tylko odpowiedzią na patologie rynku pracy opieki w Niemczech.
W tym też celu została założona spółka MobileAge GmbH, której inicjatorzy  przejęli portal społecznościowy polonia.de oraz pragną zbudować portal dla opiekunek wykluczający te agencje i pośredników którzy działają nie z chęci pracy dla ludzi, tylko w celu szybkiego wzbogacenia się na często bardzo ciężkich i skrajnych sytuacjach życiowych u opiekunek oraz rodzin.
Prace nad portalami rozpoczęliśmy już w 2012 roku. Finansowane są z prywatnych pieniędzy właścicieli: pana Tomasza Sladkowskiego oraz Piotra Stolarczyka. Z tych tez pieniędzy jest tez finansowana działalność całego Biura Rzecznika Praw Opiekunek w Niemczech.

Właściciele spółki nigdy nie prowadzili działalności agencyjnej lub pośrednictwa przy załatwianiu pracy (Opiekunkom). Sporadycznie w przypadkach nagłych i pojedynczych kancelaria polonia.de pomaga nieodpłatnie znaleźć pracę. Główną działalnością kancelarii która powstała przy portalu polonia.de (r.z. 1996) jest obsługa i pomoc emigrantom z Polski w Niemczech, pomagając im w niemieckiej rzeczywistości. Zdobyte doświadczenia oraz kontakty z licznymi Opiekunkami pozwoliły rozpocząć prace nad portalem, który będzie kojarzył bezpośrednio i (takie przynajmniej są plany) Opiekunki z Rodzinami udostępniając im wzajemnie dane kontaktowe. Portal nie jest pośrednikiem i nie planuje działalności agencyjnej.
Co do polepszenia sytuacji Opiekunek. Na portalu branżowym spodziewamy się w przeciągu roku setek Ofert pracy w każdym miesiącu. Im większa przejrzystość rynku – im więcej informacji o stronach, o potrzebach podopiecznych i ich stanie zdrowia, o wymaganiach opiekunek i rodzin - tym większe bezpieczeństwo i bardziej świadoma decyzja z obu stron. Jak każdy rynek - tak i ten może funkcjonować i regulować się sam - po prostu muszą być ku temu stworzone właściwe warunki. Za takowe uważamy "kompletne informowanie obu stron". Co dotychczas jest traktowane ze strony wielu agencji bardzo mało rzetelnie: wiele opiekunek jedzie do Niemiec w ciemno i bez przygotowania, a wiele rodzin nie wie kto tak naprawdę przyjeżdża.
Wczesne zaangażowanie i jeszcze bardziej dokładne poznanie potrzeb opiekunek, np. przez ww. ankietę daje to możliwość spisania praw i zasad moralnych jakie będą obowiązywać na portalu branżowym a których strażnikiem jest Rzecznik Praw Opiekunek w Niemczech (RPWN). Ankieta jest przeprowadzana również po to, aby prawa te odpowiadały potrzebom Opiekunek. Pozycja RPWN ma tez na celu doinformowanie opiekunek o prawach i zasadach pracy w Niemczech również poza sferą portalu, tak ażeby umiały się upominać o swoje prawa, ale i znały swoje obowiązki i odpowiedzialność.

Liczne osoby który wypełniły już ankietę na pewno zauważyły że można ja wypełnić bez podawania danych kontaktowych. Zależy nam na opiniach i reprezentatywnym poznaniu rynku. To Panie same decydują czy chcą pozostać w kontakcie czy nie. Jednak sprawa jest na tyle rozwojowa, że daliśmy Opiekunkom możliwość pozostawienia namiarów. Dlatego też porzuciliśmy pomysł ażeby powiązać np. ankietę z konkursem.

Są tez juz pierwsze wyniki, które np. wskazują na to ze opiekunki oczekiwałyby ażeby koszta znalezienia pracy zostały obniżone o ponad 92,6%. Z naszych kalkulacji wynika ze przy udziale min. 100 opiekunek rocznie będzie to możliwe – a czym więcej opiekunek i rodzin znajdzie się na portalu tym bardziej będzie możliwa dalsza obniżka kosztów. Kosztów które w obniżają dochody opiekunek. Ile dokładnie agencje biorą z dochodów wiedza Panie najlepiej. Ceny za „opiekę” nad opiekunką i np. księgowość rzędu 150-200 Euro miesięcznie wydaja nam się na dzień dzisiejszy co najmniej lichwiarskie.

Zastanawiamy się dlaczego nasza ankieta wywołała tyle emocji?
Czy zagrażamy interesom finansowym tak mocnej grupy pośredników?

Nie będę ujawniać maili które otrzymaliśmy – zacytuje tylko jeden „egzotyczny” - wysłany z konta mailowego „Czesław”, zaczynający się słowami „Dostałam” (sugerującymi w pierwszym zdaniu, że pisze kobieta), a na koniec podpisany jako Andrzej:
„Wysłana do rodziny opiekunka po tygodniu pracy dostała zaliczkę od firmy i kieszonkowe od rodziny (często się to zdarza) no i wolną sobotę, gdyż rodzina w tym dniu zajęła się swoim podopiecznym. Wyjechali na parę godzin do miasta. Po powrocie do domu zastali leżącą, pijaną "opiekunkę" przed swoim domem , na widoku z ulicy. Pięknie?
A czy pan wie ile opiekunek podkrada alkohol w domu podopiecznego? jest mnóstwo skarg ze strony rodzin, brak płatności , zrywanie umów itd.
Są niezadowolone, marudzą. Jednak ponownie dzwonią, piszą i chcą jechać. Niech pan spróbuje im dogodzić. To typowo polskie: 2 Polaków i od razu trzy partie.
Musimy się jeszcze postarać o lektykę i nosić te panie może do pracy? 80- 90 % opiekunek nie posługuje się językiem niemieckim w sposób pozwalający na porozumiewanie się. Narobiło się w Polsce firm, firemek "szkoleniowych" dających "certyfikat" opiekunki po 1 miesiącu płatnego "kursu" także językowego, wmawiając im, że z takim papierem to bez problemu znajdą pracę w Unii Europejskiej. Panie mają od razu nos w górze i żądają traktowanie ich jako wykwalifikowaną Pflegekraft. Inspekcje Pracy.”

Prawda na pewno leży po środku i ta rozwścieczona osoba (Pan? Pani?) na pewno napisała ciut prawdy, ale czy jest ta osoba świadoma jak bardzo psychicznie wykańczająca może być i jest praca przy podopiecznych, nawet wtedy kiedy tylko spokojnie leżą w łóżku i w całym domu panuje absolutnie cisza? Nie zaprzeczam i nie zamierzam negować że są też opiekunki z problemami lub problematycznymi charakterami! Nie neguję również ze zdarzają się agencje które wykonują naprawdę dobrą pracę i które zasługują na reklamę. Wiemy też że wiele opiekunek miedzy sobą też nie działa bezinteresownie.
Ale jak wyżej opisany przypadek wygląda ze strony rodziny?
Zapłaciła za pośrednictwo np. 500-800 Euro wpisowego. Miesięcznie płaci 150-200 Euro za opiekę nad podopiecznym. A tu ww. przypadek. Czy agencja wykonała rzetelnie swoja pracę?

Na portalu opiekunek, również rodziny będą mogły wystawić referencje opiekunkom które u nich pracowały. W ten sposób opiekunki z dobrym przygotowaniem do tej odpowiedzialnej pracy, wykonujące swoja pracę rzetelnie i znające język niemiecki będą mogły wymagać wyższe ceny aniżeli niżej kwalifikowane osoby.

Dlatego nadal prosimy o 10 deka zaufania i wypełnienie ankiety ażeby podzielić się z nami waszymi doświadczeniami i sugestiami czego Wam potrzeba.

Ankieta do wypełnienia jest dostępna pod poniższym linkiem:
hilfendo (kropka) pl

brpo (a) polonia.de

Maciej Czekaj,

#29 2013-05-18 10:13:32

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

"Inicjatywa jest „prywatna” i Rzecznik został powołany przez kancelarie polonia.de (Wirtschaftskanzlei Polonia UG) "

Panie Macieju - powyższe zdanie mówi samo za siebie i nie wymaga chyba komentarza. Byłam opiekunką i znam ten rynek dość dobrze. To co Pan pisze jest moim zdaniem grubym nieporozumieniem. zakładam że chce Pan dobrze (dla czyich korzyści - pozostaje kwestią otwartą). Ale ja tego "nie kupuje". Pozdrawiam

#30 2013-05-31 09:09:11

Taube
Wkręcam się coraz bardziej

Witajcie ja tez jezdze do niemiec w lipcu bede miala urlop trafilam na bardzo fajna firme rzetelna solidna z moja babcia jestem juz rok i jest tak kochana ze glowa boli na swoje Zyczenie jestem miesiac w polsce a 3 w niemczech nie zawsze taka sie trafia ale firma o nas na prawde dba jak ktos chce to na priw napisze wiecej a tak nawiasem zaczelam jezdzic majac 20 lat smile

#31 2013-06-20 22:04:22

justyna1981
Dobry Duszek Forum

Moja koleżanka kiedyś sobie sama znalazła prace jako au pair. Pracę bardzo fajnie wspomina, bo trafiła na super rodzinę i w ogóle z nimi dużo przeżyła. Mi zwłaszcza w pamiec zapadlo jak młody miał urodziny, 3 chyba... No i koleżanka musiała zrobić tort urodzinowy dla dziecka... Ja akurat wiem, że jest dobra w te rzeczy i przepis na tort urodzinowy ma niezły, więc dała radę... wyszedl super, mały się potem cieszył, szkoda tylko, że jak wyjeżdzała, to było dużo płaczu, bo wiadomo było, że kolejne urodziny już bez niej...
jednak się przywiązują do rodzin i ciężko wyjeżdżać...
Ale zawsze jakieś miłe doświadczenie, no i kasa smile

#32 2013-06-21 23:10:07

alapala
Powoli się zadomawiam

Hehe justyna, jaki morał z tego? zawsze jakiś przepis na tort się powinno mieć ze sobą big_smile
ale ja też miałam takie historie, a koniec końcow nic nie ratuje tak sytuacji jak np. puszysty sernik...

#33 2013-06-22 14:51:02

moncia76
Niewinne początki

Witam, jestem tu nowa , fajna ta stronka, ale za cholerę nie wiem jak mam założyć posta, proszę pokierujciw

#34 2013-06-22 15:24:02

moncia76
Niewinne początki

witam, jestem tu nowa, poczytałam sobie trochę, fajne, rzeczy są tutaj.Nie jestem już młoda, mam dzieci, męża, który zajmuje się tylko sobą i swoją pracą, jestem zdesperowana i bez pracy,i do jasnej cholery chcę wyjechać z tego kraju.Chcę znależć jakąś pracę za granicą, tylko jak ją zdobyć, znam komunikatywnie włoski i podstawy niemieckiego, i dość życia w tym kraju, może jest ktoś tak zdesperowany jak i chce pogadać

#35 2013-07-01 10:35:55

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

Moncia - o Włoszech zapomnij. Tam się zarabia teraz psie pieniądze. Włochy są w kryzysie. Wiem, ze jeszcze kilka lat temu kobiety jeździły tam do opieki i się to opłacało, ale dziś już nie. Jak znasz podstawy niemieckiego, to zgłoś się do kilku firm, niech Cię przeegzaminują i zobacz na co Cię stać. Może uda Ci się gdzieś dostać, a jeśli nie, to poucz się niemieckiego, poprzerabiaj słówka, Podszkolisz się i Niemcy na Ciebie czekaja.

#36 2013-07-16 17:15:22

kama8787
Niewinne początki

moncia76 napisał:

witam, jestem tu nowa, poczytałam sobie trochę, fajne, rzeczy są tutaj.Nie jestem już młoda, mam dzieci, męża, który zajmuje się tylko sobą i swoją pracą, jestem zdesperowana i bez pracy,i do jasnej cholery chcę wyjechać z tego kraju.Chcę znaleźć jakąś pracę za granicą, tylko jak ją zdobyć, znam komunikatywnie włoski i podstawy niemieckiego, i dość życia w tym kraju, może jest ktoś tak zdesperowany jak i chce pogadać

Witam Cię , ja właśnie po dłuższym namyśle zdecydowałam się na taki właśnie krok, sama znalazłam sobie pracę jako opiekunka do dziecka w Anglii , mam już wykupiony bilet , wkrótce wyjeżdżam , tz. siedzę prawie na walizce . Na początku jakoś nie mogłam sobie siebie wyobrazić z dala od rodziny zaznaczam że dzieci są już dorosłe ale po przemyśleniu doszłam do wniosku że to samo będę robić tam co i tu w domu a przynajmniej coś zobaczę, i to już chyba ostatni dzwonek.
     Pozdrawiam

Ostatnie tematy :

Stopka forum