Październikowe mamy 2014 :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Październikowe mamy 2014 :)

Strony 1 2 3 102 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 6,580 ]

Temat: Październikowe mamy 2014 :)

Hej, zapraszam dziewczyny "rozsypujące" się w październiku, ja mam termin na 16tego:)
Może wymienimy się doświadczeniami i wiedzą we wspólnym temacie czyli ciąża, poród i przyszłe macierzyństwo.
Ja jestem w ciąży pierwszy raz, 18tc.
pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witam się i ja smile
Pierwsza ciąża, termin na 11 big_smile
Brzuuuszek już rośnie, jakieś pukanka od środka są, ale jeszcze kopniaków jako takich chyba nie odczułam smile
Wizytę mam za dwa dni i wtedy pewnie dowiem się czy synuś czy córcia. A Ty Olivka już wiesz? smile

3

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

a ja żadnych ruchów jeszcze nie poczułam, ale brzuszek rośnie:)
na przedostatniej wizycie lekarz powiedział, że chłopak prawdopodobnie, na ostatniej chciałam to potwierdzić i co najśmieszniejsze byłam tak zajęta oglądaniem obrazu usg, że zapomniałam zapytać:D ale na kolejnej wizycie - 26.05 na pewno nie zapomnę big_smile dodam jeszcze, że od początku marzyłam o dziewczynce, no ale cóż smile
Teraz rozważam, czy zapisać się na usg 4d czy dać sobie spokój ze względu na koszty.... A Ty Madzia myślałaś o tym??

4

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej gratuluje Wam dziewczyny. Oliwka ja robiłam 4d gdy byłam z pierwszym w ciąży. Mam nagrane na płycie. Cudowne przeżycie. I z obecnym dzieckiem tez pojde napewno. Fakt koszt jest ale jakie przeżycie.

5

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej Dziewczyny.
Ja mam termin na 15.10, jeszcze nie wiem synuś czy córcia, ale psychicznie nastawiamy się z tatusiem na synka  smile  Brzuszek już widać i nie da się tego pomylić z żadną oponką wink ale jestem szczęśliwa bo waga pokazuje tylko 1kg na plusie, więc trzymam kciuki sama za siebie oby dalej tak mało przybierać. Na szczęście skończyły wszelkie dolegliwości typu mdłości,wymioty itp i pierwsze 13 tygodni to był prawdziwy dramat.

6

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivka ja na pewno pójdę na 4d. Mój mąż nie był ze mną jeszcze na żadnym usg ale na 4d oczywiście pójdziemy razem. Koszt spory ale pamiątka na zawsze. I dla rodziców i dla dziecka. Myślę że warto smile Tym bardziej że ja na wizyty chodze na nfz, to tym bardziej za taką jedną mogę zapłacić.

Asiula mnie też męczyły nudności i wymioty, zazwyczaj wieczorem. Teraz już jest ok. Co do wagi to mi przypomniałaś że muszę się zważyć smile ale to jutro z rana. Mam nadzieję, że też nie będzie dużo smile kiedy masz teraz wizytę?

Dziewczyny macie już jakieś imiona wybrane? smile

7

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

U mnie bedzie Krzys smile co do pierwszego trymestru mialam tylko mdlosci, niekiedy bardzo meczace, ale ogolnie nie bylo zle. Teraz wszystko sie zmienilo, samopoczucie, smak itp. Jesli chodzi o wage ja juz przybralam duzo. Z tym ze na poczatku chudlam, wazylam 55 kg. Teraz waze juz 63:( tragedia!!!jakos nie umiem odmowic sobie zachcianek smile poza tym jeszcze nie podjelam decyzji co do usg 4d. Robie usg co miesiac, prywatnie, na tym zwyklym jest wszystko ok, a za ponad 200zl mozna dzidziusiowi cos kupic bo kurcze i tak co miesiac za wizyte i usg place. W kazdym razie ja.moze i bym chciala ale wszyscy mi odradzaja z mezem na czele. Mowia ze bedzie wszystko ok a lepiej zainwestowac w szkole rodzenia.

8

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej!

Mój lekarz powiedział że połówkowe robi się 23-24 tydzień i to będzie właśnie te 3D.
A Ty moola tak wcześnie idziesz? Pewnie za tydzień potwierdzą, że dziewczynka smile

Olivka ładne imię wybraliście, takie tradycyjne smile

Ja zaczynałam od wagi 50 kg, a teraz mam 50,8, więc na razie się cieszę smile

9

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej.
MadziaW termin wizyty mam na 27.05. Wczoraj rozmawialiśmy z tatusiem na temat płci, usg i tego czy chcemy wiedzieć kto się chowa w brzuszku... no i się zdziwiłam: po 1 tatuś chciałby córeczke (najważniejsze,żeby zdrowe było, ale fajne jakby dziewczynka), a po 2 nie chce się dowiedzieć, chce mieć niespodziankę przy narodzinach. No tym mnie zaskoczył maksymalnie i sama nie wiem co robić, bo jeśli on nie chce to ja też nie mogę wiedzieć bo jak znam siebie to prędzej czy później wygadam mu, więc chyba sama muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać do października. A jak jest u Was, wasi partnerzy jak uważają czekają z niecierpliwością na usg, czy też mówią, że ma być niespodzianka?

10

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula78 my doczekać się nie możemy na poznanie, a szczególnie ja. Na taką niespodziankę na pewno bym się nie zdecydowała, a to z powodu wyprawki którą trzeba jednak zorganizować przed narodzinami, a nie wyobrażam sobie nie wiedzieć jakie ubranka kupować, w jakich kolorach przygotować pokój itd. Nie wiem czy Twój mąż zdaje sobie z tego sprawę w jakiej sytuacji pewnie Ciebie stawia, bo znając życie wyprawką w większość to Ty się będziesz zajmować. Ja sobie nie wyobrażam kupować wszystkiego po narodzinach. Dla nas niespodzianka będzie na USG jak nam lekarz powie czy synuś czy córcia.
To Twoja pierwsza ciąża?

11

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej smile Tu zeszłoroczna październikowa mamuśka. Co prawda termin był na koniec września ale moje Małe przedłużyło sobie brzuszkowanie o 10 dni smile
Życzę Wam spokojnej ciąży i lekkiego porodu! smile
Jak chcecie o coś zapytać to chętnie odpowiem smile

12

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

MadziaW, tak to moja pierwsza ciąża. Przygotowanie wyprawki to nie jest problem, jest tyle pięknych rzeczy w wielu różnych neutralnych kolorach, że można spokojnie na pierwszy tygodnie Maleństwo przygotować, a pokój i tak nie będzie ani różowy (mam od zawsze awersje do tego koloru) ani niebieski, wymarzyłam sobie żółty z białymi dodatkami, więc kolejny kłopot z głowy. Zdziwił mnie poprostu fakt, że w obecnych czasach można chcieć czekać do porodu smile

13

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula zdecydowaliście już czy będziecie czekać? smile
Ja w następnym tyg idę do gina-endo, wizyta z USG więc może wtedy się dzidzia odpowiednio ułoży smile doczekać się nie mogę, nie wytrzymałabym do porodu smile

14

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja chcialam od razu znac plec. Ciekawosc nie dalaby mi spokoju:-)  ide na usg w dzien mamy wiec jeszcze potwierdze. Konczy sie juz 19 tc i czekam na pierwsze ruchy. Czasem mam wrazenie, ze juz cos czulam ale to w gornej czesci brzucha wiec pewnie jedzenie sie przewraca hehe... dam znac jak po wizycie :-).
Zdrowka zycze dziewczyny :-)

15

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivka ja już czuję tak od dwóch tygodni. Nie aż takie mocne, ale to na pewno dzidzia a nie moje wnętrzności wink
Dzisiaj idę do gina-endo i może i ja się dowiem smile

16

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej Mamusie:)
Dołączam do Waszego grona.
Ja mam termin na 5 października, co prawda przesunięty bo wcześniej był na 28 września smile
Jak na razie mam +1 do wagi ale brzusio wyraźnie się zaokrąglił:)
W 13 tygodniu lekarz powiedział,że "wygląda" na dziewczynkę ale mam sobie tego nie brać do siebie jeszcze heh. 21 maja mam następną wizytę z USG połówkowym i może dzidzia pokaże co tam ma:) Może pokaże bo nie lubi się pokazywać, na USG zawsze tyłeczek prezentuje albo plecki heh:)
Od początku ciąży jestem bardzo nastawiona na dziewczynkę.
Ogólnie dziecko jest BARDZO ruchliwe... obecnie jestem w 20t5d ciąży a pierwsze ruchy czułam w 17 tyg.Teraz to nawet mąż czuje i już nawet mam pierwszy filmik nagrany ( położyłam sobie na brzuchu papierowy pilniczek i widać jak podskakuje lekko).

W przyszłym tygodniu wybierzemy się z mężem na pierwsze wspólne zakupy dla dziecka...jako że ciążę będę nosić całe lato wolę już teraz zacząć kompletować wszystko bo nie wiem jak będę znosić upały,puchnące nogi i ból pleców ( niestety mam schorzenie kręgosłupa i tego nie ominę zapewne).

Też oglądam sporo filmików z porodów , polecam serial dokumentalny "Położne". Wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć:)

17

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Cześć Dziewczyny. Zdecydowaliśmy, po długich rozmowach ... poczekamy, wszyscy dookoła zdziwienia i zasmuceni (najbardziej dziadkowie, bo nie wiedzą czy kupować sukienki, czy spodenki smile )
Wczoraj chyba pierwszy raz czułam swoje maleństwo wieczorem takie fajne bąbelki w brzuszku mi pływały, i na pewno nie były to moje jelita wink Fajne uczucie, tatuś mówi, że mi tego zazdrości.

18

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ooo jak słodko:-)  tez chce poczuc babelki :-)

19

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Cześć smile

U mnie będzie synuś smile w piątek się dowiedziałam.

Jak się czujecie? smile

20

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja się czuję wyśmienicie oprócz zgagi i nerwów (zrobiłam sie strasznie nerwowa i wybuchowa).  Madzia a jakie imię?? Co do ruchów chyba w końcu czuje jak się wierci i uczę się odróżniać je od trawienia :-)  nawet mąż po przyssaniu się do brzucha twierdzi ze  słyszy ruchy w płynie i głuche stukanie hehe. Nie wiem co on tam słyszy ale niech sobie słuchs:-) 
Czy ktoras z was wie czy glukoze na czczo robia normalnie z krwi czy z palca czy inaczej??

21

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivka u nas będzie Piotruś smile
O glukozie na razie nic nie wiem.. ale chyba normalne kłucie jak do krwi.

Dziewczyny jak dzidzi muzyczkę puszczać? smile Przez słuchawki?

22

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja jutro mam USG połówkowe, mam nadzieję,że dzidzia pokaże co tam ma i będzie to bardziej pewna informacja niż ostatnim razem smile Aj nie mogę się doczekać smile)

23

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

A ja niespodziewanie wczoraj byłam u lekarza, rana zobaczyłam małą plamke krwi na bieliźnie i odrazu wcisnęłam się poza kolejnością na fotel, żadnych widocznych niepokojących objawów i powodów lekarz ani w badaniu,ani w usg nie odkrył,poza tą jedną plamą więcej nie było,ale stres i niepokój ogromne.Na wszelki wypadek najbliższe dni mam leżeć i maksymalnie się oszczedzać.

24

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja muzyczki nie puszczam bo chwilowo mam awarię sprzetu, ale moim zdaniem zwykłe puszczanie wystarczy bo dzidzia słyszy już zewnętrzny świat. A najlepiej to spiewaj sama, niech poznaje Twoj glos:-)  pózniej przy kołysankach będzie już przyzwyczajony do Twojego spiewu :-)

25

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula dobrze że lekarz tak szybko Cię przyjął i że wszystko dobrze.

Sandra daj znać jak po wizycie smile

Olivka z moim śpiewem to raczej będzie ciężko wink

U nas spokojnie, brzuszek rośnie, mały się rusza, wizyta dopiero za 2 tygodnie.

26

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Madzia,muszę przyznać, że Niemiecka służba zdrowia jest dobra,tutaj dobro pacjenta jest najważniejsze więc w takiej sytuacji nie było mowy,żeby mnie nie przyjął. Dziewczyny chcialam jeszcze zapytać,czy któraś z Was ma problem z wypadającymi włosami? Wiem, ze po porodzie mogą pojawić się takie problemy,ale u mnie już od około 2-3 tak się sypią,że jeszcze troche to chyba sklep z perukami odwiedze. Wyniki krwi mam w normie bo specjalnie robiłam badania. Nie mam pomysłu skąd taki kłopt.

27

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja mam ten problem. Przed ciaza tez mialam, teraz jest jeszcze gorzej. Biore falvit mame od miesiaca ale poprawy nie widac. Musze zapytac lekarza co robic. Jesli nic mi nie doradzi zainwestuje w specyfiki do wolosow. Polecam seboradin w ampulkach kolor czerwony. Kiedys stosowalam 2 miesiace i pomoglo. Jedno opak. Jest na 2 tyg. Nie kupuj w aptece. Polecam sklep internetowy, koszt 1 opak to ok 32 zl. Najlepiej kupic od razu 4, wtedy wysylka tansza albo za darmo, a stosowac trzeba ok. 2 miesiace potem mozna zrobic przerwe. Wciera sie codziennie wieczorem w skore glowy. Mozesz poczytac jeszcze na forach o innych skutecznych srodkach. Zapytaj tez lekarza, moze przepisze Ci jakies witaminy z duza iloscia cynku o ile mozna takie brac w ciazy. Pozdrowionka smile

28

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula nie wiedziałam że mieszkasz w Niemczech smile

Problemu z włosami nie mam, więc nie pomogę hmm

Jak tam Wasze wyprawki? smile Ja mam niewiele, 30 bodziaków dzieciach siostry, jedno nowe od znajomych i jedno które sama kupiłam tongue Jutro jadę do Lidla po spodenki i może bodziaki smile

29 Ostatnio edytowany przez Asiula78 (2014-05-22 10:09:53)

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Dzięki Olivka,za tydzień jade do Polski,trochę dziadkom pomarudzić smile więc będę miała łatwiejszy dostęp sprawdze na własnej głowie wink Dziewczyny,czy macie ciąźowe zachcianki? Bo dla mnie to obcy temat,nie mam smaków na cokolwiek, ale za to przyszły tatuś owszem,co rusz mnie zaskakuje słowi "zjadłbym..." albo "mogłabyś przygotować...". Stwierdziłam, ze my naprawdejesteśmy razem w ciązy, ja rosne,a on ma zachcianki,hihi. U mnie z wyprawki jest narazie zmiana pościeli do łożeczka i wczoraj kupiłam 2 pary body w kolorze zielonym i żółtym żeby było uniwersalnie smile poza tym stoją już 2 paczki pampersów.

30

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Dziewczyny ja wybieram sie dzis do Biedronki bo maja 4 opak chusreczek nawilzonych+pudełko plastikowe, zestaw patyczków i wacików dla niemowląt, płyny i proszki lovela, staniki do karmienia, bluzki ciazowe, majtki, pieluchu itd... 3 pierwsze pozycje zamierzam kupic:-)  co do zachcianek nie mam specjalnie i z mężem mamy tak samo duze apetyty:-) stawiam teraz na sałate, rzodkiewke, pomidory, soki robie z marchwi, jabłek i innych dostepnych i tanich owoców i codziennie to samo. Duzo marchwi w ciąży polecam - moja mama z siostra duzo jadla, siostra ma ładną karnacje, ladnie sie opala i nigdy nie miala problemu z zębami. Samej marchwi nie lubię ale mam sokowirowke i w polaczeniu z innymi owocami jest pycha.
Dzis zrobilam badania. Morfologii mi gin nie zapisal bo mam ksiazkowa, ale glukoze - az sie boje o cukrzyce ciazowa no i tsh zeby sprawdzic jak tarczyca i standowo mocz. Ponadto przy okazji dostalam swoja polozna z przychodni ktora sie ma ze mna skontaktowac w najblizszym czasie i pewnie na spotkanie sie umowimy. Bylam w szoku tongue przeciez to tylko nasza sluzba zdrowia hehe.
Milego i malo upalnego dnia zycze Wam dziewczyny. Pozdro.

31

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula ja nie mam zachcianek. Ale często chce mi się trochę coli napić. Jeszcze wcześniej jak miałam wymioty to na prawdę pomagała, a teraz też lżej na żołądku jak się jej napije. Oczywiście nie za dużo, ale np. wczoraj o 22 szłam do osiedlowego sklepu bo bym chyba bez coli nie zasnęła tongue ale to taki pojedynczy przypadek. Jeśli chodzi o 'ciążę' mojego męża, to brzuch rośnie mu tak samo jak mi tongue obecnie jest większy niż mój, zobaczymy jak będzie za kilka miesięcy, mam nadzieję, że to jednak ja go wyprzedzę wink

Olivka byłam w Biedronce, kupiłam sobie leginsy szare i spodnie dresowe granatowe. Mam blisko więc mogłam kupić, zmierzyć w domu i wymienić rozmiar. Zastanawiałam się nad proszkami do prania, ale nie lepiej kupić od razu większe opakowanie? Są takie? Patyczki i waciki kupię wieczorem i zastanawiam się jeszcze nad sudocremem czy to dobra cena? Było jeszcze chyba mleczko do prania? ale nie wiem czy to brać czy tylko proszek wystarczy?
O marchwi kiedyś czytałam, że nie powinno się dużo w ciąży jeść, bo za dużo witaminy A się dostarcza, ale nic więcej nie pamiętam, później w necie poszperam. A soczki też lubię:)
Z kolei w Lidlu są dziś spodenki i body na krótki, długi rękaw. Pojadę po południu po spodenki, może body. 2 szt za 19,90. Nie wiem czy jeszcze będą, bo tam zawsze rano wykupują co lepsze, ale Lidla mam 3,5 km od domu a mpkami to mi się nie chce.

32 Ostatnio edytowany przez Asiula78 (2014-05-22 13:36:39)

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivka,z tą marchwią to aż tak nie szalej, marchew ma dużo witamin A,a ostatnie badania mówią o tym,że jest ona w nadmiarze szkodliwa dla maleństwa. Chociaż ja wiem,że moja mama całą ciąże ze mną piła tylko sok z marchwi,urodzilam sie podobno aż pomarańczowa i nic poza tym nic mi nie było,tylko miłość do soku z marchwi mi została do dziś big_smile Tobie Madzia coli się chce a mi piwa,ale na szczęście są bezakloholowe, hura!! smile

33

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

No moze i z ta marchwia przystopuje i bede pic co 2 dzien. Krem sudocrem tez kupilam bo jakas babka w sklepie mi polecila jak zobaczyla ze sie nad tym zastanawiam. Chusteczki i patyczki tez kupilam. Co do loveli wzielam na razie tylko plyn na pierwsze ciuszki, proszek jest maly i sie raczej nie oplaca. Pozniej zaczne szukac w necie po taniosci na allegro albo od kogos.  A jesli chodzi o ubrania to nie kupuje w biedronce ze wzgledu na jakosc, nie przepadam.
Czy ktoras z was miala kiedykolwiek rwe kulszowa?? Ja mam od jakis 3 miesiecy, nie jest ona od ciazy wiec zaczynam sie martwic. Ide jutro do internisty z tym  watpie, ze mi pomoga bo przeciez w ciazy mi badan nie zrobia ani lekow nie dadza. sad

34

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja mam rwe,chwilami boli dość mocno,zwłaszcza jak poleże za długo na lewym - zalecanym boku, ale w tej chwili nie da się nic z tym zrobić,niestety.

35

Odp: Październikowe mamy 2014 :)
MadziaW napisał/a:

Asiula dobrze że lekarz tak szybko Cię przyjął i że wszystko dobrze.

Sandra daj znać jak po wizycie smile

Olivka z moim śpiewem to raczej będzie ciężko wink

U nas spokojnie, brzuszek rośnie, mały się rusza, wizyta dopiero za 2 tygodnie.

Hejo. U mnie po wizycie pozytywnie. Dzidzia waży ok.405g i jest fikuśna,co też bardzo odczuwam.
Pokazywała nawet doktorowi język podczas badania Usg:) No i tak jak myślałam,pozostało przy pierwszej " diagnozie", że to dziewczynka smile
Następna wizyta 18.06 i będę musiała uzbroić się w cierpliwość bo będę miała robiony test glukozowy i będę musiała godzinkę posiedzieć w przychodni smile

36

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula czy robilas sobie w ciazy tsh?? Moze to byc powod wypadania wlosow. Ja zrobilam i jest za wysokie. Leki brac czas zaczac. Tylko endokrynologa mam dopiero 14tego czerwca. Boje sie ze jesli mam ten wynik od dawna moglam dziecku krzywde zrobic sad

37

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivka,ja od "wczesnej młodości" czyli od około 20 lat lecze swoją tarczyce,jestem pod stałą kontrolą endokrynologa,zarówno  tutaj jak i w Polsce mam "swoich" lekarzy, w obecnej chwili poziom TSH jest idealny.Tak jak mówisz  głównie dlatego tak późno zostane mamą i wiem, że teraz najważniejsze to kontrolować hormonek:)  Postaraj się na tą pierwszą wizyte iść w pełni przygotowana, wszelkie wyniki badań:morfologia,poziom żelaza,TSH,FT4,mozesz też wykonać antygeny tarczycowe-nie wiem jak u Ciebie w mieście,ale ja lutym na taki komplet badań wydałam 130 zł i dzięki temu nie marnowałam  czasu po wizycie na laboratorium i  i oczekiwanie na kolejny termin,bo lekarz odrazu miał pełen obraz i mógł nową dawke leku ustalić..A teraz tutaj tylko co miesiąc kontrolnie TSH i nowa recepta.

38

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Mi tsh wyszlo teraz 3,7, ft4 12,21. Co o tym sadzisz?? Przed zajsciem w ciaze raz mialam wysoki wynik 7,8.Potem robilam jeszcze 2 razy i wyszlo idealne. W miedzyczasie przez miesiac bralam eutyrox 50, ale odstawilam bo sie zle po nim czulam. No i miesiac pozniej zaszlam w ciaze. Nigdy ogolnie nie mialam tarczycy, tak mi sie przynajmniej wydaje. Jestes w temacie wiec powiedz jak myslisz, czy do tej pory moglam dziecku wyrzadzic krzywde nie kontrolujac tsh?? Z drugiej strony boje sie brac tych lekow zebym znow sie zle nie czula...

39

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja się czuje koszmarnie kiedy nie biore leków. Uważam,że nierozsądnie postąpiłaś odstawiając leki,chyba że było to w porozumieniu z lekarzem. Niestety często bywa tak,że na eutyrox jest się skazanym do końca życia i samodzielne leczenie wink przynosi odwrotny skutek. Nie umiem Ci powiedzieć, czy wyrządziłaś maleństwu krzywde,wydaje mi się,że nie bo te wyniki nie odstają mocno od normy, ale nieprawdą jest, że  nigdy nie miałaś tarczycy bo dlaczego w takim razie przyjmowałaś leki? Mi moja lekarz od początku choroby powtarzała, że jak tylko zajdę w ciąże to musze się częściej kontrolować,no i zapamiętałam.

40

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Dzieki Asiu za odp. Jestem zielona w tym temacie dlatego nie wiedzialam ze to takie wazne- badania tsh w trakcie ciazy. Gin tez mi nie kazal robic bo ostatnie wyniki byly dobre. A napisalas ze bez lekow sie zle czujesz? Czyli jak?

41 Ostatnio edytowany przez Asiula78 (2014-05-25 10:05:42)

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Ja bez leków mam ogromne bóle głowy i podskakuje mi ciśnienie :'( Jest to chyba tak, że jeśli przed ciążą nie było kłopotów z tarczycą to wystarczy kontrolnie sprawdzić TSH i na tym koniec, natomiast jeśli któraś z nas choruje to niestety trzeba to pilnować.

42

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Dziewczyny mnie mój gin wysłał do endokrynologa bo miałam 2,61 a norma jest tam zapisana do 2,5. Dostałam najmniejszą dawkę Eutyrox. Inne dziewczyny piszą, że powinno być koło 1 w ciąży. Co Wasi lekarze mówią o normie?

43

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Moi endokrynolodzy też mówią o 2,5, że tak jest OK, ale proszę weźcie pod uwagę, że jak choruje od 20 lat i się leczę więc te wskazania też mogą być ciut inne niż u dziewczyn,które nigdy nie miały problemów z tarczycą.
Wczoraj wieczorem stwierdziłam, że w moim brzuchu mieszka mały piłkarz, oglądaliśmy mecz a to dziecko tak kopało, że chyba swój mecz rozegrało wink w każdym razie tak aktywne jak wczoraj to jeszcze nie było, no i kwestia podstawowe chyba mi rośnie nietoperz bo zauważam, że godziny wieczorne bardziej mu odpowiadają na baraszkowanie.

44

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula to piłkarzy mamy już dwóch smile mój też się wczoraj tak rozszalał że i w końcu mąż go poczuł smile i od wczoraj już tak mocniej się rusza że można czasami na zewnątrz poczuć.
Co do godzin to chyba zazwyczaj dzidzi wieczorem i z rana jest bardziej aktywna kiedy Ty już/jeszcze sobie leżysz, a w dzień Twoje chodzenie ją lula i śpi, albo Ty mniej ją czujesz bo jesteś w ruchu smile

45

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witam wink
ja również będę październikową mamusią, pierwszy dzidziuś i prawdopodobnie chłopczyk.
Termin na 8.10.2014 smile jak się czujecie?

46 Ostatnio edytowany przez GORKA (2014-05-26 08:47:33)

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witajcie.
Dopiero zobaczyłam że powstały pażdziernikowe przyszłe mamusie--przyjmiecie mnie?

Troszkę poczytam,muszę was poznać i nadrobić o czym pisałyście.
Jedynie z Madziąw się znamy z innego tematu--witaj madziu.

Kilka słów o mnie:

termin mam na 7 października, to moja pierwsza ciąża. Znoszę ją bardzo dobrze,ani razu nie wymiotowałam,innych objawów też nie posiadałam. Jedyny mój p[roblem to wykryte dwa mięśniaki,jak na razie monitorujemy je na bierząco i jest ok.Chodzę do lekarza na kasę chorych. Chwalę sobie mojego ginka -starszy pan,dużo nie mówi ale konkretnie. Wizyty jak do tej pory miałam u niego co 3 tyg za każdym razem usg i wizyta u polożnej.
Nie znam jescze płci,podejżewam że to z powodu slabego sprzętu u mojego ginka. Ale wcale mi to nie przeszkadza. Poczekam.

Pozdrawiam was serdecznie-- Olivka asiula sandra madzia---kogoś pominęłam? Chyba tyle.

A może napiszecie z jakich rejonów Polski jesteście? Ja dolny śląsk-dokładnie kotlina kłodzka.

47

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witajcie asiaa22 i Gorka, milo Was poznac.

48

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Cześć Gorka, czekałam tu na Ciebie smile

Witaj Asiaa smile

Ja od kilku dni namiętnie czytam wszystkie gazety dla mam, czuję taką niewiedzę, a to już połowa ciąży yikes

49

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witaj asiula.
Madziu ja też czuję dużą niewiedzę,wiem że dla mam które już poznały smak macierzyństwa może to być dziwne ale ja naprawdę wielu rzeczy nie wiem. Nawet jak mam wybierać ubranka to nie wiem co kupić. Jakie śpioszki jakie kaftaniki jakie pajacyki z długim czy krótkim rękawkiem....masakra.

50

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Gorka, też tak mam. Na wątku obok pytałam dziewczyn czy jak mam 30 body z krótkim rękawem (te dostałam) to czy jest sens kupowania z długim, ale nikt nie odpisał tongue Ale z dwie trzy pary kupię, bo jednak rodzimy prawie na zimę. Ja muszę się z mężem przejechać do jakiegoś większego sklepu i zacząć oglądać wózki i łóżeczka. Do 30 tygodnia chciałabym mieć już wszystko.. bo później to różnie może być, lepiej być wcześniej przygotowanym. W środę mam się spotkać z koleżanką, która rodzi w czerwcu to podpytam ją trochę co i jak radzi.

51

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Dziewczyny,ale Wam zazdroszcze tego, że możecie sobie gazety poczytać "doszkolić się" ja tutaj nie mam takiej możiwości,nie znam na tyle języka, żeby gazety i książki czytać,a koleżanki,które tutaj znam,rodziły tak dawno temu, że są prawie babciami,więc raczej niewiele pomogą,więc póki co zostają mi różne fora internetowe. Ale to nic za kilka dni przyjade do Gdyni to troche zaległości nadrobie.

52

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Cześć dziewczyny smile jestem mamą 4 miesięcznego urwiska smile czasem z nudów poczytuję wątki "dwupaków" smile Rodzicie w październiku więc w sumie na zimę. To jakie ubranka będziecie kupować uzależnijcie od warunków mieszkaniowych ( ile macie stopni ciepła zimą  w mieszkaniu/domu) U nas było ok 21 stopni w styczniu (wtedy rodziłam). W szpitalu opatulali mi dzieciaka niesamowicie, biedny strasznie się pocił ale pielęgniarki marudziły, że przeciągi i żeby uważać. Jednak w domu ubierałam go w body z długim rękawem i spodenki albo w bluzeczkę z długim i śpiochy. Pod spód krótki rękaw tylko na wyjścia z domu. Nie przegrzewajcie maluszków bo to dużo gorsze niż niewielki chłód. Czy maluszkowi ciepło sprawdzajcie na karku. Rączki mogą się dziecku pocić i będą chłodne cały czas tym bardziej że noworodki maja zaciśnięte piąstki. Jak wam będzie maluch kichał ale w czasie snu normalnie oddycha bez problemu to nie ma katarku tylko naturalne kichanie niemowlęce. Wcale nie oznacza to przeziębienia. W sezonie grzewczym obowiązkowo trzeba zaopatrzyć się w jakiś fizjologiczny roztwór donosowy dla niemowląt. Ja mam DisneMar. Psiknąć 2 razy dziennie i po paru minutach oczyścić nosek aspiratorem big_smile
Jeśli wam jest w sam raz w podkoszulku to maluszkowi wystarczy bluzeczka bawełniana z długim rękawkiem. Dziecko ubierajcie tylko troszkę cieplej niż siebie smile

53

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Każda z nas tak chyba ma, ale wydaje mi się, że ta pustka minie i wszystko wyjdzie ''w praniu'' smile
Właśnie wróciłam od ginekologa, maluszek zrobił mi prezent i idealnie się odwrócił i wiadomo na 100%, że będzie chłopiec.

caro3109 - imię Oliwier - przepiękne! Też bym chciała żeby mój maluch miał takie imię, no ale jego tatuś nie jest z tego zadowolony, dlatego zostaniemy jednak przy Alanie smile

54

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Hej dziewczyny. Dzis mialam wizyte u gina. Tsh kazał sie nie przejmowac za specjalnie. Powiedział ze w ciązy podwyzszone tsh jest bardzo mozlliwe aczkolwiek wizyta u endo jak najbardziej potrzebna i eutyrox 25 powinnam brac, tylko boje sie ze znow bede sie po nim zle czula. Powiedzial tez, ze w 1 trym. Mialam zapewne dobre tsh bo czulam sie dobrze - przy za wysokim bym to odczula. Teraz w sumie tez czuje sie dobrze, ale to wszystko wina witaminek ktore zawieraja jod.
Kolejna rzecz- chcialam potwierdzic, ze noszę chlopczyka a ten mały łobuz tylko dupke wypiął, nóżki złączyl i nie pokazal. Zagrozilam mu że za kare nie dostanie kolacji dzis. Lekarz sie tylko zaśmiał i powiedział ze nawet jakbym przez tydzień nie jadła to mały sobie poradzi. Tylko ja sis wykończe hehe.
Potem widziałam jak trzyma się paluszkami za stópkę:))
Poza tym wszystko dobrze, pomiary, komory serduszka pracuja idealnie, waży 370 g.
Ja tez przez miesiac 3 kg do przodu :> niestety...
Aaa i jeszcze jedno. Pytam gin czy to mozliwe ze czuje jak dzidzia sie kreci ale w gornej czesci brzucha? Smial sie i powiedzial ze mi kiszki marsza graja tongue dał mi jeszcze tydzień i powiedzial ze jak zacznie kopac to z niczym tego nie pomyle. A moj maz sie dziwil ze nie czuc jeszcze ruchow kiedy na usg on sie tak wierci i macha smile
No i witam nowe koleżanki na wątku smile
Milej nocki zycze :*

55

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiula przyjeżdżasz na krótki urlop czy na stało? Gazetek możesz sobie kupić dużo i nawet te starsze numery, będzie taniej a nie musi być nowa.

Caro dziękujemy bardzo smile miło jak ktoś tak sam z siebie chce pomóc i doradzić smile Jak ma się Twój synek? Czy teraz po 4 miesiącach jest już lepiej jak na początku? Kiedy mija ten najtrudniejszy czas?

Asia gratuluję synusia smile

Olivka ja też od tygodnia biorę Eutyrox25. Jakie miałaś objawy po nim że się boisz brać?

Chyba sami chłopcy u nas na razie big_smile

56

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Madzia, bralam eutyrox 50 jeszcze przed zajsciem w ciaze, w listopadzie. Po miesiacu brania co rano bylo mi bardzo niedobrze, a bylam na czczo wiec nie mialam czym wymiotowac. A jesc zaczynalam dopiero po poludniu. 3 dni po odstawieniu trafilam na pogotowie z tętnem 120. Potem wszystko się uspokoilo.

57

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Madzia,na urlop wpadam,jesteśmy w trakcie przeprowadzki do większego mieszkania. Wszystko spakowałam,przygotowałam do wywiezienia, siebie też hihi.Wróce jak mój R,przygotuje nowe mieszkanko,myśle, że 2-3 tygodnie posiedze przyszłym dziadkom na głowie smile Na stałe mieszkam tutaj,jakoś sobie po wielu perypetiach i zawiłościach losu chyba ułożyłam życie. Olivka po tym co piszesz,mogę wnioskować,że eutyrox 50 to była zbyt wysoka dawka i stad takie objawy (ale ja lekarzem nie jestem).Nawet jeśli na tamten czas było tyle potrzebne,to z tego co wiem leczenie zaczyna sie od małych dawek,stopniowo zwiększając,żeby organizm się przyzwyczaił. Dziewczyny gratuluje chłopaków w brzuszkach!!

58 Ostatnio edytowany przez GORKA (2014-05-28 07:27:42)

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Witajice.

Asiula to ty w Niemczech mieszkasz? Tak?

Asia gratulację dla synusia. Już wiesz jakie będzie imie?

Caro dzięki za rady.

Przeglądam ciuszki na necie. Dziewczyny czy wy będziecie kupowały body z krótkimi rękawkami i bez nogawek? Nie wiem ale wydaje mi się że takie nam nie będą potrzebne. No chyba że takie ubiera się pod pajacyka,no nie wiem. Na dobrą sprawę w październiku nie będzie ta ciepło. Jak myślicie?

59

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Gorka ja co do ciuszków to jestem jeszcze zielona... ogólnie nie zamierzam ich wcale kupować, a to dlatego, że moja mama ma na strychu kilka toreb ciuszków do przebrania, trochę się na pewno dostanie jeszcze od znajomych używane bądź nowe jako prezenty. Pamiętajmy, że dzieciątko tak szybko rośnie, że nie zawsze zdążysz wszystko nałożyć. Jeśli zależy Ci na taniości poszukaj na necie używanych ciuszków, tzw paczek lub zestawów. Oczywiście do Kościoła, chrztu, lekarza czy jakieś uroczystości nowe się przydadzą;p ale ja bym z tym nie szalała. Ale to moje zdanie. Ja idę w oszczędność bo przecież tyle jest do kupienia!!

60

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivko ja właśnie patrzę na używki te tzw. paka dla niemowlaka. Fajne ceny a przecież ciuszki prawie jak nowe,bo jak pisałaś dzieci rosną jak na drożdżach to ile razy mają je na sobie. Dwa trzy?

61

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Tak Gorka w Niemczech mieszkam,narazie jeszcze na przedmieściach Koloni,ale wyprowadzamy się do Bonn,ze wzglądu na prace mojego R,będzie nam tam "wygodniej". Ja będę kupowała body z krótkim rękawkiem,bo tak mi mama podpowiada smile poza tym tutaj jest inny klimat,już dwie zimy nikt nawet płatka sniegu nie widział,a temperatura maksymalnie do około +5,więc ja aż tak zimowo się nie szykuje. Mnie zastanawia,czy kupować śpiworek do wózka,czy wystarcz rożek,lub koc?

62

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Asiu, ja wypatrzyłam na allego łóżeczko drewniane z dodatkami i właśnie z rożkiem. Zastanawiam się jednak, czy będzie on w ogóle potrzebny?? Śpiworek do wózka to wiadomo - całą zimę a ten rożek to do czego? Nawet ze szpitala jak dzidzie wyniesiemy w nosidełku to już nie w rożku... A jeszcze co do łóżeczek, to dlaczego w necie tak ciężko znaleźć łóżeczko z dodatkami, ale żeby był przewijak?? Praktycznie żadne nie ma przewijaka a każde ma baldachim którego nie chcę:/ Zależy mi też na szufladach u dołu.

63

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Olivko,maluszek śpi w rożku,tak przynajmiej było z dziećmi moich koleżanek,poza tym w szpitalu wymagaja rożka. Fatk przewijaka żadno łóżeczko nie ma,ja przynajmiej nie spotkałam,ale szuflady są często w łóżeczkach.

64

Odp: Październikowe mamy 2014 :)

Muszę zapytać jeszcze kuzynki która ma dzidzie, ale nie widziałam u niej rożka:/ Ale jak ma się przydać to kupię to łóżeczko z rożkiem w zestawie;p a przewijak:/ hmm może teść mi wystruga heheeh;p
A powiedzcie czy wyprawkę (mam namyśli te pierdołki) będziecie kupowały w sklepach? Ja na razie obczajam na all...ro i mam taki zamiar, by znaleźć jednego sprzedawcę i u niego kupić większość w jednej przesyłce, bo ceny na all mają chyba najlepsze. Z tego, co już zauważyłam to Warszawka się ceni (ja mieszkam pod warszawą)....Co do firm słyszałam, że akcesoria z NUKa są najlepsze (ale niekoniecznie najtańsze).

Posty [ 1 do 65 z 6,580 ]

Strony 1 2 3 102 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Październikowe mamy 2014 :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024