chcę pomóc biednym rodzinom .... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » chcę pomóc biednym rodzinom ....

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 9 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 316 ]

77

Odp: chcę pomóc biednym rodzinom ....

Mam do oddania ubranka/rzeczy dla niemowląt (chłopięce), mógłbym oddawać na bieżąco przez dłuższy czas. Szukam na prawdę ubogiej rodziny którą moglibyśmy wesprzeć chociaż by w ten sposób. Możliwa jest też inna pomoc w miarę możliwości.
Oszustom, handlowcom, cwaniakom i leniom bezrobotnym - dziękuję. Odrazu zaznaczam że zanim cokolwiek oddam - najpierw sprawdzę czy rodzina rzeczywiście jest w potrzebie, dlatego proszę aby kontaktowały się ze mną osoby NAPRAWDĘ potrzebujące pomocy bądź osoby które mogą podać namiary na takie rodziny!!!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

witam
Znam pewna rodzine ktora potzrebuje pomocy maja 8 dzieci na utrzymaniu rodzice sa schorowani niepracuj obydwoje dzieci saa chore dwojka , potrzebuja jakiejkolwiek pomocy od ludzi dobrego serca . wiecej na priv .

79

Witam Serdecznie mam na imię Olga Bardzo potrzebuje państwa pomocy jestem na rencie 9 lat nie pracuję ,Do tej pory żyłam z zasiłków mieszkam tylko z mama ,lecz mama mi zachorowała a zasiłki mam do końca Października ,i nie wiem co dalej a zima tuż tuż brak węgla na zimę martwi mnie najbardziej z Mamy  zdrowiem nie najlepiej a mimo to chodzi do gospodarza ciężko pracować ,wiem że są osoby pewnie bardziej potrzebujące .Mieszkamy na wsi koło Kwidzyna mam 27 lat mieszkamy w domku jednorodzinnym ,prosiła bym osoby o dobrym sercu o pomoc wiem że można na was liczyć o każda pomoc nie tylko finansowa a taka jak np wysłanie paczuszki z żywnością,kosmetyki bądź chemia jak proszek do prania  lub buciki na zimę mam rozmiar 41 i mama 42 .zostawiam mejla bądź gg 4168919 i tel 603683192 Dziękuję za poświecenie mi czasu i przeczytaniu tego postu zawsze się martwiłam o kogoś a o sobie myślę na ostatnim miejscu Pozdrawiam serdecznie Olga

Reklama

80

Witam Serdecznie mam na imię Olga Bardzo potrzebuje państwa pomocy jestem na rencie 9 lat nie pracuję ,Do tej pory żyłam z zasiłków mieszkam tylko z mama ,lecz mama mi zachorowała a zasiłki mam do końca Października ,i nie wiem co dalej a zima tuż tuż brak węgla na zimę martwi mnie najbardziej z Mamy  zdrowiem nie najlepiej a mimo to chodzi do gospodarza ciężko pracować ,wiem że są osoby pewnie bardziej potrzebujące .Mieszkamy na wsi koło Kwidzyna mam 27 lat mieszkamy w domku jednorodzinnym ,prosiła bym osoby o dobrym sercu o pomoc wiem że można na was liczyć o każda pomoc nie tylko finansowa a taka jak np wysłanie paczuszki z żywnością,kosmetyki bądź chemia jak proszek do prania  lub buciki na zimę mam rozmiar 41 i mama 42 .zostawiam mejla bądź gg 4168919 i tel 603683192 Dziękuję za poświecenie mi czasu i przeczytaniu tego postu zawsze się martwiłam o kogoś a o sobie myślę na ostatnim miejscu Pozdrawiam serdecznie Olga

81

asiasz57 napisał/a:

Witam wszystkie biedne rodziny  , które  potrzebują pomocy
i tych wszystkich , którzy mogliby mi pomóc w znalezieniu  takich rodzin (osób) .
Od kilku dni staram się znaleźć adresy takich rodzin .
Niestety są tylko fundacje , którym przestałam ufać .
Nie wiem w jaki sposób mogę dotrzeć do takich rodzin.
Mogę pomóc im finansowo oraz  obdarowując ogromną ilością odzieży
w bardzo dobrym stanie ( przywieziona z USA , ale przytyło mi się i nawet nie zdążyłam ani raz założyć ).
Człowiek jest tyle wart ile zrobi dla drugiego człowieka ......
a ja nic dla nikogo nie zrobiłam jeszcze ....
no oprócz moich dzieci , ale one świetnie dają sobie radę bez mojej pomocy...
a ja chcę wreszcie zrobić coś dla drugiego człowieka ....
tak bezinteresownie z dobrego serca.....
Będę wdzięczna wszystkim o wskazówki jak szukać rodzin
NAPRAWDĘ potrzebujących pomocy.
Joanna

Reklama

82

Ja chętnie pomagam potrzebującym, ale nacięłam się już tyle razy, że zawsze najpierw dokładnie to sprawdzam. Np moi sąsiedzi latają do Mopru po zasiłki a mają dwa samochody, motor, wlasny dom. Ale mają zasiłki, bo on mimo, że dużo zarabia na papierze ma grosze. W zeszłym roku dostali nawet paczki ze "szlachetnej paczki" I jak tu pomagać?

83

nie oszukujmy się, osoby naprawdę potrzebujące same nie poproszą o pomoc bo się wstydzą, nie chcą być gorsi, do mopsu to chodzą tacy co mają i im ciągle mało albo zazwyczaj jak im brakuje na butelkę bądź na fajki... są naprawdę potrzebujący w mopsie ale jest to grupka osób. znam taką rodzinę co jest w potrzebie a mops odprawia ich z kwitkiem. jest to starsze małżeństwo utrzymujące sie z 700zł mies gdzie po opłaceniu brakuje im na leki i żywność. a taki co ma 2tyś mies na osobę to dostaje z gminy. GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ? jeśli ktoś jest chętny pomóc tej rodzinie to proszę pisać na maila

84

Witam Jaka sprawiedliwość na tym świecie ,człowiek nie pali nie pije pisze potrzebuję pomocy a tu odzywaja się mężczyżni że pomogą wzamian za seks powiedziałam że za taka pomoc dziekuje wiec nie jest tak jak myślicie moja mama Tyra 12 h w polu by było nam lepiej ,racja takie osoby jak my wstydzimy sie pisac o pomoc kazdy inaczej to odbiera ale sa ludzie z sercem tez takich spotkałam na swej drodze jestem ucziwa lecz jestem na 1 grupie renty nie moge sama podjacpracy serce mi peka jak widze mamusie tak zmeczona ale kazda matka chce dobrze dla dziecka Pozdrawiam życzę wam miłego dnia oraz dużo uśmiechu na twarzy Olga

85

witam.jestem.kasia.jestem.w.trudnej.sytuacji.finasowej.mam.300zl.co.miesioc.nie.starcza.mi.na.zycie.nie.dlugo.swienta.moja.corka.ma.3.lata.i.nie.wyobrarzam.sobie.aby.w.te.swienta.znow.nic.nie.dostala.prosze.was.o.,pomoc

86

bardzo dziękujemy pani AGNIESZCE Z WARSZAWY która chce pomóż i wyśle do rodziny ubrania bardzo sie przydadzą dziękujemy raz jeszcze i pozdrawiamy

87

Witam pani Joanno ,przeczytałam pani ogłoszenie ,że chce pani pomóc biednej rodzinie .Jesteśmy taką rodziną ,gdzie jest smutek i żal do losu dlaczego my? ,dlaczego nam to się przytrafiło.?Mam na myśli chore,niepełnosprawne dziecko,gdzie jest bardzo ciężko wyżyć z skromnego zasiłku ,rehablitacjia ,zabiegi kosztują. .Byłaby bardzo wdzięczna za pomoc ,za okazanie dobrego serca pozdrawiam Jola.

88

Droga Pani Joanno, po raz pierwszy weszłam na tę stronę gdyż bardzo  potrzebujemy pomocy a nie wiem do kogo się zwrócić. Mamy małe dzieci Faustynkę i Maksymilianka. Jesteśmy rodziną uczciwą. Za każdą pomoc będziemy wdzięczni i z góry dziękujemy. Proszę o kontakt 516037514

asiasz57 napisał/a:

i tych wszystkich , którzy mogliby mi pomóc w znalezieniu  takich rodzin (osób) .
w bardzo dobrym stanie ( przywieziona z USA , ale przytyło mi się i nawet nie zdążyłam ani raz założyć ).
Joanna

89

Witam Pani Renato 23 !..... nie wiem w jakim celu przekopiowała Pani mój , który zamieściłam w kwietniu .....o tej pory pomogłam kilku rodzinom , ale ja nie jestem żadną milionerką ani organizacją charytatywną .....mieszkam w Niemczech ....rzadko bywam w Polsce a, że  nie znałam żadnej biednej rodziny, która wymagałaby pomocy dlatego zamieściłam ten post . Teraz  jednak cały czas pracuję w Niemczech i nie mam możliwości znowu przyjechać do Polski. Zresztą wszystko co miałam już dawno porozdawałam .....przepraszam , ale mój post już dawno stracił ważność.

90

Kochani, zwracam się do Was z ogromna prośbą. Znajomi znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej... Zbliżają się Święta, wiem ze wielu z Was odpowie wielkim sercem na ten post:) potrzebują wszystko, środki czystości, jedzenie, odzież, leki itp. Na pomoc czeka 4 wspaniałych dzieciaków! 2 z nich może skorzystać ze stypendium, wiec jeśli ktoś mógłby przy okazji zakupów poświecić chwile i zabrać fakturę-byłabym wdzięczna! Wszelkie info na priv, liczę na Wasza pomoc i Dziękuje! Pamiętajcie, ze dobro wraca do Nas ze zdwojona siła!

91

Mam dwa wory ciuchów po moim synku, rozmiar od 84cm do 104cm. Są w różnym stanie, trzeba by jeszcze je przejrzeć, ale chętnie oddam potrzebującej osobie. Jedyne, o co proszę, to odbiór osobisty, ponieważ jest tego za dużo, by wysyłać pocztą. Jest kombinezon na zimę, czapki, no różności. Zainteresowanych proszę o maila, na pewno się dogadamy w sprawie odbioru osobistego.

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

92

Cynicznahipo napisał/a:

Mam dwa wory ciuchów po moim synku, rozmiar od 84cm do 104cm. Są w różnym stanie, trzeba by jeszcze je przejrzeć, ale chętnie oddam potrzebującej osobie. Jedyne, o co proszę, to odbiór osobisty, ponieważ jest tego za dużo, by wysyłać pocztą. Jest kombinezon na zimę, czapki, no różności. Zainteresowanych proszę o maila, na pewno się dogadamy w sprawie odbioru osobistego.

Cyniczna polecam dać ogłoszenie na tablicy/OLX.
Wtedy znajdą Cię ludzie z Twojej okolicy.
Jakiś czas dałam ogłoszenie to zgłosiło się tyle chętnych, że niemal casting musiałam robić.

Dzięki temu poznałam tupet niektórych...

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

93 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-11-18 12:36:35)

gojka102 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Jakiś czas dałam ogłoszenie to zgłosiło się tyle chętnych, że niemal casting musiałam robić.

To już zrobiłam. Odezwała się jedna Pani na fb, weszłam na jej profil i zobaczyłam obkolczykowaną babkę, w salonie plazma, dzieci z zabawkami z Fisher Price'a... Stwierdziłam, że jeszcze poczekam na inne uczciwe oferty...

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

94

Kochani dziękuję za ubrania, dostała ta rodzina już sporo ubrań.Niestety tam brakuje opału, jedzenia i chociażby proszku do prania czy szamponu już nie wspominając o płynie do naczyń czy pampersach dla najmłodszego dziecka.Z tego co wiem to często ta kobieta używa pieluch tetrowych, a jak od kogoś dostanie pampersy to ubiera je tylko do lekarza.Ma przyznane stypendium mogłaby dzieciom kupić za to ciuchy bądź pomoce naukowe, ale oni nie mają innych rzeczy codziennego użytku, gdyby ktoś mógł załatwić fakturę na jej nazwisko to ona dostanie pieniążki i będzie mogła dzieciom kupić jedzenie czy chemię.Kiedyś ta rodzina ( mając sami nie wiele )pomagali innym teraz sami potrzebują pomocy i wstydzą się o nią poprosić dlatego ja postanowiłam w ich imieniu to zrobić.Sama często im pomagam, ale prowadzę niewielkie gospodarstwo rolne (prod.roślinna) i w tym roku z powodu suszy sami nie wiele mamy i już nie mogę ich wspomóc tak jak w tamtym roku...Może znajdzie się ktoś o dobrym sercu mogę im coś przewieźć jeśli ktoś coś ma na zbyciu...
p.s.
Kochani ci ludzie nawet nie mają lodówki gdyż się im popsuła i nie stać ich na naprawę czy kupno nowej...Może komuś zbywa w kujawsko-pomorskim okolice Wąbrzeźna i Grudziądza

95

Lenka,
sugerujesz by ktoś zrobił zakupy, wziął na nie fakturę na nazwisko tej pani, wysłał rodzinie a ta pani dostanie zwrot pieniędzy, których wcale nie wydała?

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

96

witam sa tu osoby o dobrym sercu ktore by mi i mojemu dziecku pomogly na prawde potrzeboje pomocy

97

witam,szukam osoby ktora pomogłaby kupic mojej mamie bojler gazowy nie stac nas kupic a w mieszkaniu zimno i bez cieplej wody jestesmy ze szczecina ,zrozpaczona corka

98

Pomogę biednej rodzinie. pisac na maila

99

]Witam wszystkie biedne rodziny  , które  potrzebują pomocy
Joanna

Joanno zgłosiła się do mnie Pani która jest chora i ma 10 dzieci i potrzebuje pomocy slodyczy zywnosci i ubrań.
Jesli jeszcze możesz pomóc prosze o kontakt ze mna  tel: 732 888 913

100

Witam serdecznie moje pytanie kieruje do osób o dobrym sercu nie oceniających odrazu nie skreślających drugiego człowieka tylko dlatego że jest biedny. Otóż zacznę od tego że mam 24 lata mam 2 dzieci krzysia 2 latka teraz 6grudnia skończył oraz julie 22grudnia będzie miała 2mc żyje z partnerką i matka dzieci jest nam bardzo ale to bardzo ciężko pracuje w tesco na kasie zarabiam 1100zł netto partnerka ma rentę po mamie 837zł wynajmujemy mieszkanie za 1000zł skup prąd gaz , ktoś może powiedzieć że drogo i po co lepiej skorzystać z mops nie zgodzę się prócz mieszania się w życie i sprawy osobiste nie robią nic aby rodzina była razem, ostatnio wylądowaliśmy na bruku propozycja pani socjalnej pani do samotnej matki ojciec do bezdomnych na szczęście przyjęła nas i dzieci moja mama na 22m2 mimo iż sama wynajmuje mieszkanie. Proszę wszystkie osoby mogące udzielić nam pomocy finansowej np opłacić mieszkanie prąd gaz czy dać nam na życie jakiś grosz bardzoo proszę święta tusz tusz a w lodówce piszczy dzieci mają jedzenie ponieważ muszą je mieć i jest to dla mnie priorytet jeżeli nie mam ja a dzieci mają jestem spokojny . Wiadomo jest tak czasem że nie ma nic żywcem mama mi nie pomoże ponieważ żyje w biedzie bracia nie pomogą ponieważ bieda własne dzieci i problemy. Od siebie mogę zaoferować własną pomoc w posprzątaniu ogródka domu ugotowania czegoś na obiad wyprowadzenia psa itp. Ręce do tyłka mi nie przyrosły . Osoby mające wątpliwość czy pomoc jest nam potrzebna może przyjechać do nas osobiście zobaczyć jak żyjemy że nie jesteśmy alkoholikami tylko najzwyklej  na świecie jest nam ciężko. Mieszkamy w krakowie po kontakcie mailowym podam telefon adres. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli.

101

dzien dobry jestem mama 6 dzieci szukam pomocy chyba wszedzie lecz bez skutku jezeli ktos bylby zainteresowany pomoca dla dzieci prosze o kontakt nasza sytuacja jest naprawde ciezka.

102

asiasz57 napisał/a:

Joanna

Witam organizuję pomoc dla trzech wielodzietnych rodzin w tej chwili najbardziej potrzebna jest pomoc pani Barbarze samotnie wychowującej czwórkę dzieci potrzebne jest mleko Bebiko 3 oraz pampersy rozmiar 3 ale może być też 4 wiadomo dziecko rośnie jej malutka córeczka obecnie przebywa w szpitalu kobieta nie ma żadnej rodziny która mogłaby jej pomóc gdyby ktoś miał coś co mógłby podarować będziemy wdzięczni ja też działam na własną rękę nie jestem z żadnej fundacji

103

agnieszka_a napisał/a:
asiasz57 napisał/a:

Joanna

Witam organizuję pomoc dla trzech wielodzietnych rodzin w tej chwili najbardziej potrzebna jest pomoc pani Barbarze samotnie wychowującej czwórkę dzieci potrzebne jest mleko Bebiko 3 oraz pampersy rozmiar 3 ale może być też 4 wiadomo dziecko rośnie jej malutka córeczka obecnie przebywa w szpitalu kobieta nie ma żadnej rodziny która mogłaby jej pomóc gdyby ktoś miał coś co mógłby podarować będziemy wdzięczni ja też działam na własną rękę nie jestem z żadnej fundacji

Mogę uzyskać więcej informacji jak można pomóc?

104

Witam .
Jestem z Poznania.
Mam do oddania ubrania w rozmiarze s/m damskie. Będą pasować także na nastolatkę od lat ok 14. Jestem drobna i malutka wink
Jeżeli jest tutaj jakaś potrzebująca rodzina z okolic zapraszam do kontaktu.

25.03.2013 r. <3

105

witam serdecznie. mam taką biedną rodzinę której od jakiegoś czasu pomagam ale sama nie dam rady.Nie mają nawet na chleb a co dopiero na węgiel. Na swięta wysłałam im paczkę a co dalej? Koleżanka jest bardzo chora i mąż musi się nią opiekować mają czworo dzieci i są wspaniałą rodziną. Jeżeli ktoś ma ochotę im pomóc proszę o odp.

106

jagnajaga napisał/a:

witam serdecznie. mam taką biedną rodzinę której od jakiegoś czasu pomagam ale sama nie dam rady.Nie mają nawet na chleb a co dopiero na węgiel. Na swięta wysłałam im paczkę a co dalej? Koleżanka jest bardzo chora i mąż musi się nią opiekować mają czworo dzieci i są wspaniałą rodziną. Jeżeli ktoś ma ochotę im pomóc proszę o odp.

Napisz gdzie oni mieszkają  . Jeśli jest aź tak źle , moźe  ktoś będzie chciał ich odwiedzić i osobiście dostarczyć pomoc .

107

Agatan43 napisał/a:
jagnajaga napisał/a:

Napisz gdzie oni mieszkają  . Jeśli jest aź tak źle , moźe  ktoś będzie chciał ich odwiedzić i osobiście dostarczyć pomoc .

rodzina mieszka w kujawsko pomorskim

108

Witam wszystkie panie mam prozbe potrzebuje pomocy w formie żywnosci lub odzierzy co kolwiek bd bardzo wdzieczna mam 2dzieci oskar ma 5lat gabi 19miesiecy maż dokonuje prace dorywcze ja otrzymuje alimenty w wysokosci 800zl i rodzinego 154zl jest ciezko prosze dobra duszyczke o jakas pomoc dla dzieci i siebie dzienkuje :-)

109

Alicja alunia napisał/a:

Witam wszystkie panie mam prozbe potrzebuje pomocy w formie żywnosci lub odzierzy co kolwiek bd bardzo wdzieczna mam 2dzieci oskar ma 5lat gabi 19miesiecy maż dokonuje prace dorywcze ja otrzymuje alimenty w wysokosci 800zl i rodzinego 154zl jest ciezko prosze dobra duszyczke o jakas pomoc dla dzieci i siebie dzienkuje :-)

skad jestes

110

asiasz57 napisał/a:

Joanna

Witam dalej chce pani pomuc komuś finansowo i materialnie?

111

Witam mam syna 6 msc,i drugiego co ma 6 lat.Ja bylam za zasilku maciezynskim  ale ZUS mi odmuwil wyplaty ponieważ parę dni po terminie doszly moje papiery na dodatkowe maciezynskie i urlop rodzicielski.Wyslalam papiery do zusu bo bede sie odwolywac do sadu ale wiadomo jak to zus jak ma dac to nie,ale jak my mu cos mamy dac to pierwsi.Narzeczony zarabia 1700zl z czego placimy czynsz 1300 bo wynajmujemy mieszkanie,do tego dochodzą oplaty za przedszkole,internet.Wiec na życie nam zostaje 200zl plus moje alimenty na starszego syna 350zl co ubywa w MiG na mleko,pampersy.Pomoc z mopsu nam się nie należy ponieważ nam przekroczy parę groszy,a na rodzinę nie mialm co liczyć jak pracowalam i bylam na zasilku bo mi przekroczylo,tak samo dodatek do mieszkania tez nie dostalam do mi przekroczylo.Na dzień dzisiejszy żyjemy z dnia na dzień z pieniędzy kture mieliśmy odlozone ale juz się powoli kończą,może do 7-8 stycznia wyzyjemy na tych 150zl.Dlatego z wracam się do dobrych ludzi o jaka kolwiek pomoc materialna i finansowa.Wszelkie pytania udziela na emailu.

112

Smilenia napisał/a:

Pomogę biednej rodzinie. pisac na maila

A jaki jest ten mail,bo nie umie wyslac.

113

gojka102 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Witam,dalej ma pani te ciuszki?A jaka okolica?

114

ku_elina napisał/a:

Witam mam syna 6 msc,i drugiego co ma 6 lat.Ja bylam za zasilku maciezynskim  ale ZUS mi odmuwil wyplaty ponieważ parę dni po terminie doszly moje papiery na dodatkowe maciezynskie i urlop rodzicielski.Wyslalam papiery do zusu bo bede sie odwolywac do sadu ale wiadomo jak to zus jak ma dac to nie,ale jak my mu cos mamy dac to pierwsi.Narzeczony zarabia 1700zl z czego placimy czynsz 1300 bo wynajmujemy mieszkanie,do tego dochodzą oplaty za przedszkole,internet.Wiec na życie nam zostaje 200zl plus moje alimenty na starszego syna 350zl co ubywa w MiG na mleko,pampersy.Pomoc z mopsu nam się nie należy ponieważ nam przekroczy parę groszy,a na rodzinę nie mialm co liczyć jak pracowalam i bylam na zasilku bo mi przekroczylo,tak samo dodatek do mieszkania tez nie dostalam do mi przekroczylo.Na dzień dzisiejszy żyjemy z dnia na dzień z pieniędzy kture mieliśmy odlozone ale juz się powoli kończą,może do 7-8 stycznia wyzyjemy na tych 150zl.Dlatego z wracam się do dobrych ludzi o jaka kolwiek pomoc materialna i finansowa.Wszelkie pytania udziela na emailu.

czy tego mieszkania nie można zamienić na tańsze?
za przedszkole ile płacicie?

Posty [ 77 do 114 z 316 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 9 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » chcę pomóc biednym rodzinom ....

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016