Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Strony 1 2 3 972 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 63,178 ]

Temat: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dziewczyny zalozylam nowy temat poniewaz chce zostac mama i mam taka cicha nadzieje ze w krotkim czasie moje marzenie sie spelni smile
Zapraszam wszystkie dziewczyny.
Chce zeby ten topik byl dla nas czyms gdzie mozemy sie wzajemnie pocieszac,podbudowywac na duchu.
Wymieniac zdaniami.A wiec zapraszam wszytskie ktore staraja lub beda sie starac o dziecko smile
Przedstawie sie jestem Lidka mam 24 lata.
Obecnie jestem na kuracji tabletkami antykoncepcyjnymi.
od zawsze mialam nieregularne cykle,dwa lata temu mialam usuwany torbiel czekoladowy.
Teraz jak twierdzi moj gin jestem zdrowa smile
Juz we wrzesniu koncze kuracje i zaczynam starania smile
Zapraszam wszystkie chetne staraczki smile

Dziewczyny ktore juz zaszy po jakis przejsciach piszcie jak wam sie udalo zajsc w ciąże smile
Moze jakies porady?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Liduś :*

Doołączam , jak obiecałam smile

Buziaki. Kasia :*

3

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

kasiu cos tu smutno u nas sad
Ale moze jakies dobre duszyczki do nas dolacza trzeba czasu.A moze akurat nam sie tu rozkreci towarzystwo.Ja wlasnie wrocilam ze spacerku z psem,teraz ide pod prysznic i bede siedziala i sie nudzila smile
Tak sobie dzis spotkalam kolezankie z dzieckiem miesiecznym i mowie do meza a moze ja nie bede robila tej kuracji 4 miesiace tylko 3 tongue Juz nie moge sie doczekac tego dzieciatka smile
Dziewczyny zapraszamy na topik...

4

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dobrze Lidka Cie rozumiem smile

    Bardzo długo czekałam, aż mój Ukochany będzie czuł się gotowy, nie chciałam nalegać, wiem, że to poważna, życiowa decyzja. W końcu nastąpił ten długo oczekiwany moment-poważna rozmowa- i wzięlismy sie "do roboty" smile Co prawda staramy się dopiero od miesiąca, ale już teraz świruję.
Chciałabym już wiedzieć, nie mogę się doczekać.
Czasami mam wrażenie, (podswiadomość,)że na pewno jestem w ciąży, innym razem czuje, że na pewno nie. termin spodziewanego okresu już się, zbliża, czuję "nienormalne" bóle w podbrzuszu. I sama nie wiem czy to z powodu okresu(choc nigdy tak nie miałam) czy może to z powodu ciąży.

       czuję się rozstrojona psychicznie tongue Dobrze, że Ukochany mocno stapa po ziemi smile:)


Życzę Liduś powodzenia w staraniu się. Wrzesień już niedługo. Mam nadzieję, że wszystkim się z Nami podzielisz smile

Ola

5

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Ola jak fajnie ze sie odezwalas smile
Milo mi bedzie dzielic sie z toba swoimi doswiadczeniami.
Ja jak juz pisalam na razie nie moge sie starac poniewaz jestem na tabletkach anty ale juz niedlugo je skoncze brac i w tedy do dziela tongue
A robilas sobie jakies badania przed planowanymi staraniami? Pijesz kwas foliowy?
A tobie zycze z calego serca zeby sie udalo jak najszybciej smile
Nie stresuj sie,co ma byc to bedzie smile
Ja wiem ze ja za bardzo pragne tego dziecka i mi juz na psychice to sie odbija.Ale teraz jak zaczne starania to wszystko na luzie tongue
Odzywaj sie czesciej smile


kasiu a co u ciebie? Zagladaj tu czesciej moze rezkreci sie to nasze nowe forum smile

6 Ostatnio edytowany przez Celia (2009-08-20 13:15:12)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Cześć Dziewczyny smile Ja również dołączam do "staraczek", jednak proszę się nie gniewać, że nie będę tutaj teraz często, ponieważ jeszcze ze względu na wakacje może być różnie. wink Ja na razie jestem na 2-mies. kuracji dermatologicznej, jednak potem chcę na poważnie starać się o potomstwo. Chciałam już teraz, a nawet kilka tygodni temu, lecz podjęłam decyzję, że najpierw wyleczę to, co musze, a potem myślę już o dzieciątku. smile
Fragolinkaaa, rozmawiałaś już może z gin., po jakim czasie od odstawienia tabl. ant. można zajść w ciążę?

7

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Ja wiem, luz i te sprawy, ale długo czekałam na ta chwilę. zdaje sobie sprawę, że dopiero jedna próba była, ale teraz, przed spodziewanym okresem, trochę świruję. Boli mnie ten brzuch, jak pisałam nigdy tak nie miałam, i każde pójście do wuceta, to nadzieja, że nie zobaczę, wiecie, oznaków okresu.
Wiem, też, że to z reguły zajmuje parę miesięcy, taki stranie, ale ja już bym chciała tongue
Co do badan.. Zrobiłam sobie cytologie przed i biorę kwas foliowy. Na moje pytanie, Pani ginekolog powiedziała, kwas foliowy i do dzieła tongue

Skończcie leczenie. Jak mamusia bedzię zdrowa-bliższa droga do zdrowia dzieciątka smile

fragolinkaaa, ten torbiel, to coś poważnego?szczerze mówiąc to niedokładnie wiem co to, jakie są tego objawy...

8 Ostatnio edytowany przez Katharsis (2009-08-20 14:55:22)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

O kurcze , witam nowe !

To jak już tak się przedstawiamy to i ja się opiszę . Jestem Kasia , mam 24 lata , we wtorek- 3dni temu poroniłam wczesną ciążę .
Teraz muszę odczekać aż przestanę krwawić i zamierzam jak najszybciej znów zacząć się  starać i znów być szczęśliwą ciężarną z nadzieją ...
W pierwszą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu intensywych starań. Od początku coś było z nią nie tak bo najpierw nie było nic widać a jak już zobaczyłam maleńki pęcherzyk to okazało się , że wcale nie rośnie.
Nie chcę wdawać się w szczegóły , bo to ma być topik z nadzieją , ale zaczęłam plamić i 3 dni później już było po wszystkim.
Wczoraj byłam u lekarza i pęcherzyka już nie ma ...

Z Lidzią znamy się z innego forum.

Witam jeszcze raz i odzywajcie się jak najczęściej smile Pozdrawiam !

9

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Celia bardzo milo ze sie odezwalas smile
Pisz kiedy i jak tylko bedziesz mogla smile
Ola torbiel milam czekoladowy a to znaczy ze powstal on w skutek nieregularnych okresow .
Byla w nim krew dlategojego nazwa czekoladowy ,a co jest gorsze ze jak ktos ma te torbiele to pozniej moze miec endometrioze  sad
Ja na szczescie tej choroby nie mam! Duzo kobiet jest bezplodne przy tej chorobie.
Torbiele mi nie odrastaja i sie ciesze tongue
Ja nie czulam zadnego bolu jak mialam te torbiele.Poszlam do gina w 2007 roku w pazdzierniku bo chcialam zaczac starania o dziecko i sie zbadac.Gin mnie zbadal i wykryl tego torbiela.
Od pazdziernika do stycznia mialam leki bo gin myslal ze moze po lekach te torbiele sie wchlona a one urosly.
W styczniu 2008 mialam operacja laparotomie.Czyli otwierany brzuch jak przy cieciu cesarskim i usuwane trobiele sad
teraz czuje sie ok.No mam jeszcze jedno wskazanie od gina ze mam sie odchudzac (nie objadac sie ) tongue
Jak narazie udalo mi sie schudnac 8 kg od poczatku tego lata smile
A wiec to juz postepy.
Ja z kasia bylysmy na innym topiku ale tam juz dziewczyny pozachodzily w ciaze i juz maja swoje tematy tongue
A Celia pytalas kiedy po odstawieniu mozna sie starac? A wiec moj gin mowi ze jak odstawie mam zaczekam jeden cykl  do czasu az dostane natrualny okres  a pozniej do dziela smile
Ja dlugo nie biore tabletek a wiec nie musze robic dlugiej przerwy.
Kasiu trzymam kciuki za szybkie zajscie i szczesliwa ciaze.Wam tez dziewczyny zycze owocnych staranek tongue Ale sie rozpisalam tongue tongue tongue


przeniesiony post z 18:35  MagdaZ
Nie ma nikogo ?
kasia co robisz? jak ci minol dzien?

10

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dzień dobry dziewczyny!!!

              Jutro rano mija 2 tydzień od "mozliwosci zajscia w ciaze" Wyjezdzamy na weekend, korciło mnie aby zrobić dziś rano test. Ale powiedziałam sobie- co ma być to będzie.
Z nowych obserwacji- nie boli mnie już brzuch. Weekend wszytsko rozstrzygnie.

A co u Was?Miłego dnia, ja zabieram się do pracy...zaraz się zabieram

11

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dzień dobry dziewczyny!!!
Ola trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki smile
Ja nie pracuje jestem w domu gosposia...
Mieszkam we Wloszech,mam tescia chorego i na razie musze z mezem sie nim opiekowac.
Ale jak tylko zajde w ciaze bierzemy opiekunke i sami zaczynamy nasze zycie.
A skad jestes Ola ? gdzie pracujesz?
Fajnie ze wyjezdzasz na weekend,troche sie rozerwiesz smile
Kasia i  reszta co tam u was?

12

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Ola jest z łodzi smile

fajnie, Włochy, pieknie tam-wiem oczywiscie z obrazków. Włosi sa naprawdę tacy przystojni? smile:)

My nie jesteśmy małżństwem, ale kiedyś chcemy wziąść ślub-jak pojawi sie Dzidziuś.

nasz związek zaczęliśmy troche "od drugiej strony"Poznaliśmy się w Stanach, bardzo szybko ze soba zamieszkaliśmy. Pozniej był powrót do Polski- i juz nie mieszkaliśmy razem. bardzo bardzo tesknilismy- więc zamieszkaliśmy u Jego rodziców.

Moja praca- siedząca, mało rozwojowa, czetso się nudzę, ale mam juz umowę na stałe, a teraz kiedy chce zajść w ciążę, zmiana pracy nie wchodzi w gre... trzeba poświęcic co, żeby mieć coś innego smile

a  Ty, Fragolinkaaa, długo jestes męzatką?

Ola

13

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Ola ja mam meza Wlocha smile
Ale nie wiem czy sa bardzo przystojni tongue
Ja go kocham i sie ciesze ze mam takiego meza a nie innego smile
Ja juz 3 lata jestem po slubie (12 sierpnia)
A czy to ma zanczenie czy jestescie po slubie czy nie? Wazne ze sie kochacie i chcecie dalej byc ze soba smile




Jezeli chcesz to mozemy na nk sie zobaczyc tongue
Jak sie zdecydujesz to przesle ci link na email smile
Nasza Kasia cos sie nie odzywa sad
Kasiu napisz cos,jak sie czujesz?

14

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Chetnie zobacze Wasz zdjecia.

Ja niestety swoich na anszej klasie nie mam, ale mogę przesłać mailem.

Az mnie ciekawi, jak sie poznaliście, pewnie jakaś romantyczna historia!!

15

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

A czemu nie masz fotek na nk? sad A wiec na forum masz email to przeslij zdjecia smile
ja Ci wysle link na nk.Duzo zdjec nie mam ale ...

16

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Cześć Dziewczyny smile We wrześniu mija mi pierwsza rocznica ślubu, dlatego chcielibyśmy z mężem 2. rocznice obchodzić już z maleństwem. Zaczynam porządne starania od października. Na razie moim oczkiem w głowie jest mój kilkutygodniowy bratanek. smile
Pozdrawiam smile smile

17

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

czesc Dziewczyny.

Niestety, pierwszy miesiąc prób zakończony niepowodzeniem sad
Wczoraj dostałam okres....Wiem, że to nie tragedia, bo zazwczaj staranie o dziecko trwa dłużej niż miesiąc, ale smutek wielki.
Wczoraj miałam wielkiego doła, do tego wszystkiego pokłóciłam się z R.
Mam nadzieje, że powiedzenia "nie ma tego złego...." "co sie odwlecze..." maja tu zastosowanie.

... a na dodatego tak bardzo mnie brzuch boli, caly czas na tabletkach....

18

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Błyskotka, cierpliwości, a na pewno wkrótce się uda. smile

19

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

bylkotka nie zamartwiaj sie smile ja juz 2 lata sie staram smile
uda wam sie na pewno...
ja juz uciekam spac.Dolacza do nas nowe dziewczyny Madzia i Agnieszka smile
Ona byly kiedys na innym forum ze mna i z kasia ale tamto forum jest bez nadziejne a wiec zalozylam nowe smile
A wiec kochane pisac wszystko i dzielic sie wszystkim z nami smile
Dobranoc do jutra..Zapraszamy wszystkie ciezarne i staraczki.

20

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Widze ze cos tu sie nie klei rozmowa i ze nie bedzie nic z tego topiku sad
Szkoda...Ale coz...

21

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Kurcze ja mam 26 lat, a nie myśle o tym jeszcze.....

22

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Eh dziewczyny,

     Dziś się dowiedziałam, że żona mojego kolegi z pracy jest w ciąży. Mama zawsze mi powtarzała, że nie można zazdrościć...
     Tak sobie pomyślałam, że długo trzeba czekać między jednym a drugim okresem, kiedy można zajść w ciążę. Cały miesiąc czekania.

     fragolinkaaa co się dzieje, nie widzę Cię ostatnio.
Czekam na wiadomość od Ciebie.
Całusy Kochane!

23

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Blyskotka ja teraz mam troche zajecia w domu smile
Ale czasem zajrze do kompa ...
Mam nadzieje ze to nasze forum w koncu ruszy !!!
Mialy dolaczyc do nas inne dziewczyny ale chyba nie dolacza bo cos powoli sie rozwija to wszystko.Kasia,Agusia i Madzia piszcie z nami smile
Moze wk oncu cos tu sie ruszy smile A no Blyskotka ciezko nie zazdroscic sad Tym bardziej ze czlowiek sie stara i nic nie wychodzi a inny raz dwa i juz dziecko w drodze tongue
Uciekam do zajec.Bede tu zagladala.Buziaki

24 Ostatnio edytowany przez Celia (2009-09-06 10:48:41)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dziewczyny, jak tam Wasza "nadzieja..."? Ja na razie uzbroiłam się w cierpliwość i staram sie o tym panicznie nie myśleć. Pozdrawiam smile
http://www.gify.org/bazagif/zolte_buzki/faccina209.gif

25 Ostatnio edytowany przez reszka (2009-09-06 14:11:31)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Jak to jest, że ktoś chce mieć dziecko i nie może, a taka co nie chce, to ma:/
Cześć dziewczyny. Mam na imię Ania, mam 22 lata. W przyszłym roku w czerwcu wychodzę za mąż:) Zaraz po ślubie mamy w planie starania o dzidziusia:) Teraz kupujemy dom na wsi i niedługo tam się wyprowadzamy. Przez ostatnie 5 lat brałam tabletki anty z przerwami. W czasie tych przerw miałam różnie z miesiączką. Raz miałam na czas, a przez kolejne 60 dni nie było nic. Teraz tabsy odstawiłam, bo narzeczony mnie namówił i się okazało od mojego nowego gina, ze nie był to preparat zbyt dobry (microgynon21). Wciąż pobolewa mnie podbrzusze, jakbym miała dostać okres, ale to jeszcze nie czas na to. Do ślubu ? mniej więcej chcę się jeszcze zabezpieczać, a starania zacząć od ślubu ? jak pisałam:)Tak wiec lekarz mi zapisał nuva ring ? czytałam o nim na forum, wiec nie pytam o jego działanie. Lekarz mi powiedział, że mogę wyciągnąć krążek i działać w sprawie dziecka:)  Chcę poznać wasze zdanie, czy dobrze robię dalej się zabezpieczając w ten sposób??? Jesteście kobietami, które się starają o dzieciaczki, więc pewnie takie tematy nie są obce i macie w jednym paluszku:) Proszę o radę:) Pozdrawiam:) życzę wszystkim powodzenia:)

26

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

czesc Celia!

         Caly miesiac czekalam na te plodne dni. Zaczelismy sie juz starca. To nasze drugie podejscie. Jestem dobrej mysli.
        kupilismy z R. testy owulacyjne. ja to sie denerwuje juz jak je robie, za kazdym razem nie moge sie doczekac, kiedy wyjda dwie kreski. Nie nagli mnie czas, ale jak sie slucha ze niektore pary staraja sie tyle lat o dziecko, to ogarnia mnie panika... Nie wyobrazam sobie zycia bez malenstwa!
Znow czekanie na test ciazowy... Ja wiem, ze nie ma sensu robic go wczesniej niz w dniu spodziewanej miesiaczki, ale w zeszlym miesiacu nie wytrzymalam, zrobilam go wczesniej, Teraz na pewno cierpliwie zaczekam...

        Rekszka zgadzam sie, ze to niesprawiedliwe, jedni nie chca a maja, a inni staraja sie staraja i nic... Tak ycie skonstruowane...Miejmy nadzieje, ze Nam sie uda.
Co d Twojego pytania , to nie mam pojecia. osobiscie bralam tabletki przez bardzo krotki okres czas, szybko podjelam decyzje o odstawieniu ich, wolalam nie faszerowac sie hormonami.
ja na Twoim miejscu, nie majac pewnosci, do slusnosci lekarza- poszlabym do innego i zapytala o zdanie. Co dwie opinie to nie jedna.

Ola

27

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko
reszka napisał/a:

Jak to jest, że ktoś chce mieć dziecko i nie może, a taka co nie chce, to ma:/

Jak ktoś zna odpowiedź na to pytanie, jest najmądrzejszym człowiekiem na świecie.

28

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Często obserwuje się, ze liczne rodziny są wśród osób biednych, mniej wykształconych. Moja mama ma zdanie, że to dlatego, że te kobiety nie są wyedukowane na temat antykoncepcji, nie łykają tabletek etc. "A nie to co te współczesne dziewczyny, a potem się dziwią, ze nie mogą być w ciąży". Mam nadzieje, że się moja mamusia myli;)

29

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dziewczyny trzymam ze Wszystkie kciuki,na pewno bedzie Wam dane zostać szczęśliwymi mamusiami.:)

30

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Moze troche w tym prawdy, w tych tabletkach, ale sadez z tego wsyztskiego e na to nie ma reguly. Czasami mlodzi, zdrowi, teoretycznie mogliby tylko dzieci robic, nie moga zajsc w ciaze. Ja osobiscie mysle ze jedna z przyczyn jest stres. teraz takie glupie czasy. Caly czas w biegu, w pracy stres, w drodze do pracy stres (korki), a w domu malo czasu by sie zrelaksowac, zrobic cos dla siebie. ....

31

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Witam Kobietki:)
Na poczatek gratuluje fajnego pomyslu! Dobrze jest sie wspierac w tak waznych momentach naszego zycia. Jestem co prawda swiezo upieczona mamusia, ale chcetnie wlacze sie do dyskusji. W koncu nie tak dawno bylam na Waszych miejscach. Poki co zycze Wam powodzenia. Pamietajcie...nic na sile:)
Pozdrawiam.

32

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Sasha, ale fajnie ze ejstes!!

       Przede wszytskim gratulacje!! Bardzo chetnie poslucham, jak to u Ciebie bylo, dlugo probowaliscie? Stosowalas jakies "specjalne obliczenia" typu testy owulacyjne itp??
        No i przede wszytskim chetnie sie dowiem jak sie ma twoje Malenstwo!!

Ola

33

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Tak, tak koniecznie napisz w wolnej chwili, jak to było u Ciebie Sasha:) pozdrawiam wszystkie tu piszące dziewczyny:)

34

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Czas prób w tym miesiacu mam juz za soba. teraz znow to czekanie.... Nie lubie tego, chcialabym juz teraz robic test, a u czekac trzeba jeszcze... Wyjezdzamy w ten weekend, zeby zajac sie czyms, nie myslesc...nie zwariowac

35 Ostatnio edytowany przez niecierpilwa'84 (2009-09-20 18:34:12)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dolaczam do waszego grona starajacych sie o potomstwo... My z mezem staramy sie o dziecko juz od czerwca i ... nie wychodzi nam jakos. Bralam tabletki anty przez 4,5 roku odstawilam je w marcu. Co miesiac bieglam do apteki po testy i z bijacym srcem odczytywalam wyniki... negatywne. Dzisiaj doczytalam sie na necie, ze zle odczytywalam swoje dni plodne, uzywalam tez kalkulatorow wiec mam nadzieje, ze one pomoga bardziej niz moje wlasne wyliczenia. Dzis pierwszy dzien spoznia mi sie okres - nic mojemu mezowi jeszcze nie mowilam, nie chce znowu robic mu nadzieji. Dlatego dopisuje sie do forum. Zycze wszystkim powodzenia.

36

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Jeśli nie udało by wam się zajść w ciążę a któraś z desperowanych dziewczyn byly w niechcianej ciazy chcialy by oddac zrobily byscie to dla siebie i tego dziecka?? To Tylko Ciekawość

37

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Witam kobietki smile:)
Nieregularne miesiączki, szybki tryb życia, nieprawidłowe odżywianie no i przede wszystkim stres mają duże znaczenie na to iż przedłuża się okres starania o dzidziusia
Czynnikiem, który również wpływa na to, że odwleka się czas upragnionej ciąży jest fakt, ze kobieta za bardzo tego pragnie, za bardzo o tym myśli, podporządkowuje całe swoje życie smile chociaż wcale  w tym nic dziwnego, skoro się czegoś aż tak bardzo pragnie...

Trzymam za was kciuki i życzę z całego serduszka owocnych starań smile

38 Ostatnio edytowany przez niecierpilwa'84 (2009-09-21 18:54:43)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Niepokorna to trudna decyzja. Rozmawialismy kiedys z mezem czy chcielibysmy kiedys zaadoptowac dziecko nawet jakbysmy mieli juz swoje. Ja bym sie sklaniala nawet nad rodzinnym domem dziecka ale moj maz boi sie takiej odpowiedzialnosci. Mowi, z to by byla zbyt duza mieszanka roznych genow.

Mysle, ze gdybym byla teraz w takiej sytuacji, to pewnie bym pomogla znalezc takiej dziewczynie rodzine zastepcza, ktora stara sie od kilku lat o dziecko, a na pewno nie takiej, ktora sie stara np rok czy pol roku. O sobie bym pomyslala, dopiero gdyby wszystkie srodki nas zawiodly, wlaczajac w to IN VITRO czy surogacje.

39

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

witam smile zanim przeczytałam ten watek zalozylam swoj na ten temat   Własnie jestem w trakcie starania sie o  dzidziusia  i jestem bardzo ciekawa ile bede musiala czekac  i ile testow ciazowych zrobic lol smile

Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie  smile i zycze powodzenia smile

40

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

ja tez chciałabym zostać mamą..
nie miałam długo okresu i zrobiłam test ale była negatywny sad
w niedziele zaczął mi sie okres..
własciwie to marze o dziecku, ale sama nie wiem.. mam nieregularne cykle.. skąd mam wiedzieć kiedy starać sie bardziej..
ale pocieszam sie tym ze wiele dziewczyn któe tez mają nieregularne cykle mają dzieci.

41 Ostatnio edytowany przez niecierpilwa'84 (2009-09-23 19:41:48)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Polecam testy owulacyjne sa niedrogie, przed chwila sprawdzalam, kosztuja juz od 20zl za 20 sztuk. Bedziesz wiedziala na pewno czy masz owulacje.
Dostalam plamienie wczoraj gdy kochalam sie z mezem, ale w kolorze rozowym a do tej pory znalazlam zaledwie jedna krople na tamponie.
Jezeli jestem w tym procencie kobiet , ktore maja plamienia w czasie ciazy, to skad mam wiedziec, czy test pokaze mi prawde czy jestem w ciazy czy nie???
Chyba poczekam czy dostane okres nim zrobie test. Zaraz furii dostane...

42

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Niecierpliwa, doskonale Cie rozumiem!!!

        Ta niepewnosc jest najgorsza.... I codziennie rano pytanie, robic test czy nie??? Jak zrobie i wyjdzie negatywny to znow bede sie zamartwiac, a jak nie zrobie to bede sie zamyslac.... Codziennie rano mam takie dylematy.
        W tym miesicau nie wyrzymalam do dnia spodziewanej miesiaczki, zrobilam test- wyszedl negatywny, pozniej zylam nadzieja ze za wczesnie zrobilam ten test i jescze nic straconego... az do dzis. Niestey dstalam kolejny raz okres sad:(

Powiem wam, ze jak przychodzi ten czas " po okresie strania sie " Zauwazam i notuje w swojej glowie wszytskie nietendencyjne stany - fizyczne i psychiczne i dopatruje sie w tym objawow ciazy. Ja wiem ze musze odpuscic troche bo zwariuje, ale jak???


Ola

43

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Witam dziewczyny smile
Bardzo podoba mi się ten temat smile Na początku wydawało mi się, że mnie problem "wyczekiwania" nie dotyczy zbyt bardzo, ale jednak... Chyba wszystkie mamy podobne problemy. Postanowiliśmy z partnerem starać się o maleństwo. Ale nic na siłę. Zdecydowaliśmy, że "kiedy będzie, to będzie". Zdrowe podejście, więc myślałam że przeżywać nie będę. Ale jutro mam dostać miesiączkę, a dziś już modlę się żebym jej nie zobaczyła... wink

p.s. a gdzie podziała się koleżanka, która założyła ten temat? czyżby zaszła w ciążę? smile
Pozdrawiam cieplutko. A.

44 Ostatnio edytowany przez niecierpilwa'84 (2009-09-24 19:29:29)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Zrobilam rano test, wynik byl negatywny, a w kilka godzin pozniej pojawil sie okres. Mialam nadzieje, w koncu 6 dni spoznienia. Jutro biegiem po testy owulacujne i zaczynamy od nowa starania.  smile  A pomyslec mozna, ze jeszcze rok temu myslalam, ze zrobienie dziecka to taka prosta sprawa. Chcielismy zaczac starania okolo roku po slubie, najpierw 'zaplanowalam' sobie, ze zajde w ciaze w maju wiec urodze w lutym. Pozniej chcialam dziecko z maja, pozniej spodobal mi sie wrzesien. Teraz wiem, ze takich spraw nie da sie od tak zaplanowac. Po drodze zawsze znajda sie jakies problemy.

Nigdy nie podejzewalam, ze bede miala problem z zajsciem w ciaze. Jako nastolatka mialam przeczucie, ze bede mloda mama z 'wpadki'.

Trzeba myslec optymistycznie!!! smile) Dziewczyny glowa do gory, uda nam sie!!!

45

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Pierwsza moja mysl dzis po przebudzeniu to czy moze dzis zrobic test  hmm .. do okresu jeszcze 10 dni sad  mój T. twierdzi ze mam sobie glowki nie zaprzatac bo napewno juz jestem w ciazy  (patrzcie go jaka wrozka tongue) smile Doskonale pamietam Jego mine w zeszlym miesiacu kiedy najpierw test wyszedl negatywny a pozniej  dostalam okres ...napewno dalas tyle kropel ile trzeba ?.. hehe  big_smile  wiecie co myslę ze w tym czekaniu jest tez cos fajnego smile napewno bedziemy to kiedys miło wspominać wink  Pozdrawiam  smile

46

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Kama,

he he. Wszyscy faceci tak maja, wielkich twardzieli zgrywaja, " nie zaprzataj sobie glowy, nie mysl o tym, na pewno jestes w ciazy itp.." Mowia ze nie mysla, ze sie nie stresuja, a tak naprawde jak pojawia sie okres to przezywaja to bardziej od nas tongue
wszyscy wiedza, ze najlepiej na luzie do tego wszystkiego podejsc, ale... latwiej powiedziec, trudniej zrobic.

Milego dnia Kochane

47

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Ja już niedługo też zaczynam znowu starać się o dziecko, więc z nadzieją rozpoczynam jesień. smile

48

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko
błysKOTKA napisał/a:

Kama,

he he. Wszyscy faceci tak maja, wielkich twardzieli zgrywaja, " nie zaprzataj sobie glowy, nie mysl o tym, na pewno jestes w ciazy itp.." Mowia ze nie mysla, ze sie nie stresuja, a tak naprawde jak pojawia sie okres to przezywaja to bardziej od nas tongue
wszyscy wiedza, ze najlepiej na luzie do tego wszystkiego podejsc, ale... latwiej powiedziec, trudniej zrobic.

Milego dnia Kochane

Faceci  faktycznie  maja  swoje podejscie do tego tematu  niby spokój  a jednak  po kolejnej probie zaczynaja mysleć   i tlumaczyc  sobie pewne sprawy ... no tak bo macie te swoje dni pewnie nie trafilismy ..

ale najbardziej  "rozwaliła " mnie moja 10 letnia corka  Juz jakis czas temu  przeprowadzilam z nia rozmowe o dzieciach ciazy itp  Zreszta z podworka pewnie i szkoly dowiedziala sie drugie tyle ..wiadomo  Kiedy dwa miesiace temu zapytalismy ja czy chciałaby miec rodzenstwo  z iskierkami w oczach i odpowiedziała tak mamusiu !!  najlepiej braciszka !!  Po dwoch dniach intensywnego myslenia wrociła do mnie  z takim pytaniem :

- czy wy nie moglibyscie adoptować  takiego dzidziusia 
- dlaczego kochanie ?
- ..bo zeby miec dzidziusia trzeba "TO" zrobić  hehe big_smile 

Dwa dni biedna myslała nad tym i dała nam gotowe rozwiazanie  sprawy smile

49 Ostatnio edytowany przez Andrea (2009-09-27 10:29:10)

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Miesiączka przyszła i to idealnie jak w zegarku!!! tongue I pomyśleć, że dawniej miałam bardzo rozchwiane cykle...
niecierpilwa'84, mam takie samo wrażenie jak Ty... Kiedyś wydawało mi się, że spłodzenie dziecka to chwila i z głowy! Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie o wszystkich zabezpieczeniach, strachu przed ciążą itp... A teraz okazało się, że to nie takie proste.
Nie robię żadnych testów owulacyjnych, nie liczę dni... mam nadzieję, że dziecko będzie moją największą niespodzianką big_smile

hihi... dla 10-latki zrobienie TEGO, to gorsze niż zjedzenie wiaderka robaków tongue wink

50

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

i ja się nieśmiało wpisuje 4 lata starań zdiagnozowane PCO  szanse marne ale sie nie poddaje smile

51

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Baspie84, powiedz mi, po jakim czasie nieudanych staran nalezy podejzewac, ze cos jest nie tak, kiedy trzeba zaczac robic badania?

Widze, ze jak 4 lata sie straasz, to masz wieksze "doswiadczenie".

Nigdy nie przypuszczalam, ze tak ciezko w ta ciaze zajsc... coprawda staram sie jeszcze nie tak dlugo, ale zaczynaja mnie nachodzic coraz gorsze mysli.

Licze na porade.

Pozdrawiam

52

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

błysKOTKA  , mówi się tak , że jeśli po ok 1,5 roku wam nie wychodzi  ,  trzeba się zbadać , ja na szczęście trafiłam do specjalisty a nie do konowała smile
Podstawa to pozytywne myślenie bez tego daleko nie "zajedziemy " smile

53

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Dzieki!!!
Do poltora roku jescze mi brakuje, ale ja to straszna panikara jestem tongue A poza tym z pozytywnym mysleniem to u mnie ciezko sad

bardzo dlugo czekalam na " gotowosc" partnera to zostania ojcem. Wiec teraz chcialabym jak najszybciej zostac mama.

54

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

nie panikuj wszystko się potoczy swoim torem zapewniam Cię wink  a z pozytywnym myśleniem to tylko u mnie może być ciężko , zanim się obejrzysz napiszesz tu: " Dziewczyny będę mamusią...."
Zobaczysz takie mam przeczucie... pozdrawiam Cię gorąco smile

55

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

cześć dziewczyny, jestem świeżo po założeniu konta wink

temat jak dla mnie idealny, bo od niedawna zaczęliśmy się [ja i mąż] starać o dzidziusia... od potencjalnego poczęcia minęło dopiero kilka dni a ja już świruję wink

56

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Lady... sukcesów życzę smile , i nie świruj bo czasem bywa tak , że można niemiło się rozczarować , no ale trzymam kciuki , żeby wszystko było po waszej myśli smile

57

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

LadyZgaga Tez tak na poczatku myslalam, swirowalam po "potencjalnym poczeciu" z kazdym miesiacem moj zapal opadal sad
Ale Tobie Kochana zycze zeby Wam sie udalo jak najszybciej zajsc w ciaze, zebys nie musiala sie stresowac tak jak ja tongue:P
Bede trzymala kciuki!!


MIŁEGO DNIA!

58

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko
błysKOTKA napisał/a:

LadyZgaga Tez tak na poczatku myslalam, swirowalam po "potencjalnym poczeciu" z kazdym miesiacem moj zapal opadal sad
Ale Tobie Kochana zycze zeby Wam sie udalo jak najszybciej zajsc w ciaze, zebys nie musiala sie stresowac tak jak ja tongue:P
Bede trzymala kciuki!!


MIŁEGO DNIA!

a jaki jest finał Twojej historii ??

59

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Jeszce nie ma finalu, caly czas sie starm smile:)

60

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

bry wieczorek wink


(nie)dziękuję wam za dobre życzenia wink

już zaczynam się zastanawiać nad zrobieniem testu ale nie kupuję go, bo wiem że narazie jest GRUBO za wcześnie.

błysKOTKO proces starania się jest niezwykle przyjemny ale mam nadzieję że uda ci się jak najszybciej smile ja dopiero zaczynam się starać i już dostaję kręćka, domyślam się co ty możesz czuć.

jak tam minął wam dzionek "staraczki"? wink

61

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Szybko, bo duzo pracy, a poza tym piątki takie sa, ze czlowiek czeka na 16 i na rozpoczecie weekendu smile:)A co u Was, pracujecie na codzien, uczycie sie??

62

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

mi sie zaczął niedawno rok szkolny na studiach, już ostatni na szczęście wink

dzień jak codzień, mój M pracował a ja się pokręciłam troszkę po mieście, wskoczyłam na zajęcia.. żadnych rewelacji. teraz puściłam go na tzw "męski wieczór" a sama leniuchuję-za zimno i nie chce mi się nigdzie isć

63

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

a u nas jak zwykle , co 2 lub 3 dni wieleeee przyjemności ze staranek ,praca spacerki z psiakiem i się kręci smile Lady kiedy testujesz ???

64

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

chyba ok wt-śr bo dłużej nie wytrzymam wink ale zobaczymy, jeżeli wyjdzie negatywny to troszkę ostudzę emocje i będę czekala jeszcze jakieś 2 tygodnie. dzisiaj na wszelki wypadek znowu były staranka wink

65

Odp: Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

no to wszystkie bedziemy czekać na dobre wieści smile , daj znać jak już coś bedziesz wiedziała smile

Posty [ 1 do 65 z 63,178 ]

Strony 1 2 3 972 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Nadzieja na dziecko - dla wszystkich starających się o dziecko

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024