opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 171 ]

Temat: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam serdecznie,
czy któraś z Was moje drogie koleżanki pracowała może jako opiekunka osób starszych ? W Niemczech, Anglii albo Holandii lub Szwajcarii ? Moja , bardzo dobra koleżanka tak sobie dorabia w Niemczech i jest bardzo zadowolona z takiej pracy. Czy któraś z Was miała kontakt z taką pracą ? Ja znam dobrze niemiecki i właśnie się zastanawiam nad takową alternatywą dorabiania. ..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Koleżanka jechała za granice jako opiekunka osób starszych właśnie do niemiec  i z tego co mówiła była zadowolona tylko że to nie jest zbyt łatwa praca...

3

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Ja pracowalam.Trafilam na fajne osoby.Jestem bardzo zadowolona.Dalej bym bardzo chetnie jezdzila a le sytuacja rodzinna nie pozwala.
Jesli ktos zna jezyk i nie boi sie pracy ze starszymi i chormi ,jak najbardziej polecam

4

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Moja mama się zajmowała się jako opiekunka osób starszych taką starszą parą Anglików. Było strasznie. Babcia była okropna i rządziła się w tym domu cały czas, mimo że z drugiej strony jest schorowana i niewiele już mogła. Latała po tym całym domu od strychu po piwnicę i mama bała się że kiedyś upadnie i coś sobie zrobi.  Wszystko chciała sama robić i nic do niej nie docierało, a że miała słaby wzrok to wiecie raz chciała zrobić ciasto z kg cukru bo nie dała się przekonać, ze to cukier tylko myślała że to mąka. Skąpa była jak złoto - mama schudła tam z 10 kg ! Dziadek robił pod siebie - trzeba go było myć , poza tym miał chore nogi więc trzeba go było szarpać w tę i we w tę. Nikogo nic nie obchodziło z tej rodziny ani nic. Mama miała potem kłopoty z kręgosłupem.  Trudna praca za marne grosze.

5

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Hey
Wprawdzie nie jestem kobietą ale pracowałem w firmie która zajmuje się opieką.
Nawet przez kilka miesięcy byłem opiekunem dwojga staruszków. Najgorszych w niemczech smile
Wszystcy uciekali od nich dlatego ja tam skończyłem.
Cóż, ta praca bywa czasami dosyć ciężka.
Jeżeli jednak uważasz że poza złością masz we krwi coś więcej. Bywa często też bardzo fajna.
Wszystko w twoich rękach, jak dobrze do sprawy podejść. To najgorszy podopieczny okazuje się być człowiekiem. Może czasami już starym. Ale człowiekiem, który potrzebuje nas do życia.
Da się to robić.
Ale jeżeli czujesz że podtarcie tyłka dziadkowi będzie ponad twoje siły. Zapomnij o tej robocie.
Jeżeli jest inaczej. Mogę spróbować pomóc ci po starej znajomości
smile

6 Ostatnio edytowany przez agileo (2010-03-16 13:33:58)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

cześć, ja pracuję już kilka lat w Niemczech. A więc zależy na jakich ludzi trafisz, jaki stan zdrowia itd. Ja zmieniłam pierwotne miejsce, przećwiczyli mój charakter lepiej jak w małpim gaju. Koleżanki też opowiadaja niesamowite historie. Teraz mam tak sobie, ale wdzięczność dzieci. Robię co trzeba, ale nikt nie mówi kiedy najlepiej i co. Mam neta, telefon darmo i samochód. Ale fakt, że czasem po prostu ma się doła, brak normalności, spotkań ze znajomymi itd. Wszystko da się znieść przy odpowiednim założeniu, poza tym uważam, że co szkodzi spróbować? pozdr

7

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

myślę że agileo ma rację smile zawsze warto próbować, jak nie zawsze można zmienić pracę. powodzenia

8

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

zastanawiam się czy w Polsce jest możliwość podjecia takiej pracy.?? niestety nie jestem w stanie wyjechac za granice poniewaz wychowuje sama dwie coreczki

9

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam **)            Powiem wam tak ja mieszkam na prowincji wiec wiadomo tam ceny są niewielkie za tego typu prace -opiekowałam się przez 1,5 roku obłożnym panem -praca jak praca trzeba mieć do tego podejście z sercem i pomyśleć ze możne to nas tez spotkać ,jeżeli osoba nie jest specjalnie złośliwa to można pracować ,gorzej jeżeli twój podopieczny ma jeszcze coś z głową to dylemat bo to gorze niż małe dziecko ani nakażesz ani nakrzyczeć nie wytłumaczysz bo nie bardzo dotrze .Trzeba cierpliwości .Ale powiem wam że wolałabym taką prace niż opiekę nad małym dzieckiem -tym zajmowałam się lata temu zanim zostałam- mamą- słowo to dopiero jest odpowiedzialność za czyjeś maleństwo .Jeżeli ktoś by dał mi dziś taką prace za godną zapłatę zdecydowała bym się bez wahania -natomiast za granica nigdy nie pracowałam wiec nie wiem jak to jest w innym kraju .  Mój podopieczny  zmarł w związku ze swoją chorobą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia  majka

10

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Moja znajoma pracowała jako opiekunka staruszki w niemczech.Wychodne miała tylko w niedzielę na dwie godziny!Nie mogła zostawiać podopiecznej samej.W niedzielę przed południem odwiedzał ją syn to tylko wtedy mogła wyjść z domu.Tylko na balkon wychodziła na powietrze, bo tamta pani była na wózku!

11

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Myślę, że do takiej pracy trzeba też mieć jakieś powołanie i nie bać się wyzwań. Osoby starsze są róże i trzeba ich słuchać i im dogadzać, dlatego też osoby które brzydzą się czynności higienicznych lub współpracy ze starszymi nie powinny korzystać z tego typu ofert. W dodatku trzeba być też sprytnym i zaradnym, te cechy na pewno pomogą w tego typu pracy. No i uśmiech i miłe usposobienie też nie zaszkodzi smile

12

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam i mam pytanie,czy podejmując pracę jako opiekunka osób starszych muszę wyrejestrować się z urzędu pracy?

13

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Jeżeli już ktoś chce wyjeżdżać jako opiekunka osób starszych- najlepiej wyjeżdżajcie i szukajcie pracy same dla siebie, lub przez znajomych w Niemczech. Moja kuzynka pracuję w takiej firmie co wysyła opiekunki osób starszych do Niemiec i prawdopodobnie strasznie zdzierają pieniądze z tych biednych opiekunek które sami wysyłają. Bo Np. Oni biorą od klienta najmniej 1500 Euro ( i z tego co mówiła kuzynka, żadna firma nie bierze mniej ) A takiej opiekunce wypłacają 900 czy max 950 , gdzie reszta kasy ? Wiele klientów płaci jednak dużo więcej bo i stawki 2000 Euro często za wykwalifikowaną opiekunkę czy osobę z papierami medycznymi się zdarzają. Ale co z tego , skoro taka biedna opiekunka osób starszych dostanie na łapę 1100 . Jasne firma musi z czegoś żyć, nie mówię nie, ale w tym momencie ci pośrednicy wszyscy tyle zdzierają że może wychodzi to połowa zarobków takiej opiekunki. Nie dajcie się zwieść ! Szukajcie same pracy, jest internet są możliwości. Byle nie z jakąś niesprawdzoną agencją u której będziecie robić za murzyna.

14

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Łatwo powiedzieć gorzej znaleźć,poniekąd masz racie Sarii tyle że jak być pewnym tego co oferuje" internet "- a jeśli już ktoś pracuje to nie chce się wyzbyć takiej pracy. Szukałam takiej pracy na zamiany (urlop ,jakaś okoliczność itp..) i niekoniecznie można coś znaleźć wiec weź i szukaj ........   Jak ???

15 Ostatnio edytowany przez sarii (2010-01-04 22:52:03)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Wiesz, wiem ,że nie jest łatwo. Ale jak mi kuzynka to oczywiście wszystko w sekrecie opowiedziała co oni tam wyprawiają to włosy mi dęba stanęły. No bo jak można tak wykorzystywać te biedne opiekunki ? Ale to nie wina kuzynki - jej też żal tych opiekunek ale co ma robić ? Ja tylko raz byłam jako au pair w Niemczech w Hamburgu i napatrzyłam się na pracę  tych pań co się opiekowały osobami starszymi. Ni wiem jak w innych krajach. Ale ci niemieccy staruszkowie wcale nie są tacy fajni. One nie raz przez nich płakały. Spotykałyśmy się na kursie niemieckiego i dużo mi opowiadały płacząc jaka to ciężka praca. Głodno, chłodno i do domu daleko - w skrócie.  No bo opuszczają rodziny, często siedzą tam długo samotność bolii. Majka w 2011 mają otworzyć i tak rynek pracy we wszystkich krajach co teraz jest zamknięta więc wszystko się chyb a zmieni !  A w jakim kraju chciałabyś pracować jako opiekunka osób starszych ? Znasz język kraju do którego się chcesz wybierać ?

16

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Cześć Sarii ,myślałam o takim zajęciu ponieważ pracowałam jakiś czas z osobami starszymi ,obłożnymi wiec wiem w czym rzecz ,natomiast gdyby Mi się coś trafiło to mogła bym skorzystać  z językami obcymi  gorzej, wolała bym żeby była to rodzina polsko języczna lub mieszana
Rozumiem że twoja kuzynka wykonuje swoją prace i chwała jej za to ze ostrzega innych jak jest w takich firmach bo człowiek bez doświadczenia niewiele wie .Pozdrawiam

17

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii
sarii napisał/a:

Wiesz, wiem ,że nie jest łatwo. Ale jak mi kuzynka to oczywiście wszystko w sekrecie opowiedziała co oni tam wyprawiają to włosy mi dęba stanęły. No bo jak można tak wykorzystywać te biedne opiekunki ? Ale to nie wina kuzynki - jej też żal tych opiekunek ale co ma robić ? Robi to co szefostwo każe . Ja tylko raz byłam jako au pair w Niemczech w Hamburgu i napatrzyłam się na pracę  tych pań co się opiekowały osobami starszymi. Ni wiem jak w innych krajach. Ale ci niemieccy staruszkowie wcale nie są tacy fajni. One nie raz przez nich płakały. Spotykałyśmy się na kursie niemieckiego i dużo mi opowiadały płacząc jaka to ciężka praca. Głodno, chłodno i do domu daleko - w skrócie. Więc jak pomyśleć ile kasy im jest zabierane to żal ich bardzo. No bo opuszczają rodziny, często siedzą tam długo samotność boli i nie mają pojęcia że ktoś im zabiera połowę pensji. Majka w 2011 mają otworzyć i tak rynek pracy we wszystkich krajach co teraz jest zamknięta więc ten handel ludźmi i wyzysk opiekunek się skończy !  A w jakim kraju chciałabyś pracować jako opiekunka osób starszych ? Znasz język kraju do którego się chcesz wybierać ?

Macie Panie rację .Praca opiekunki to ciężka i odpowiedzialna praca zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym Wyzysk opiekunek przez Agencje to nawet nie wiem jak nazwac .Potrzebny jest tu prokurator , adwokat aby przyjrzał się temu haniebnemu postępowaniu .Nawet piszą Panie opiekunki , że są zastraszane przez te Agencje .Przyznacie Panie , że to sprawa dla Prokuratora .Nie dośc , że biorą za opiekunkę masę pieniędzy za nic to jeszcze straszą .To gorsze niż hamstwo .Ja bardzo chciałabym i chyba Wszystkie Opiekunki aby ktoś przerwał ten węzeł .Te agencje dzialają poza prawem i wszyscy o tym dobrze wiedzą .Zróbmy wszystko Drogie Panie aby zakonczyc to .Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego dnia .

18 Ostatnio edytowany przez muskki (2010-03-18 15:06:04)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Babeczki  kochane ja tez pracowałam długo za granicą jako opiekunka i dam wam parę rad. Nigdy nie wyjeżdżajcie za granice bez umowy w rękach ! To podstawa, nie dajcie sie zwieźć ze wam doślą mailem, pocztą czy pociągiem podrzucą ! Są takie firmy co na tym zerują i co po tem ? Nie macie nic !  Zostajecie na lodzie i nikt wam nie pomorze. Jak jakaś agencja może nazywać się legalną jak wam nie da w 21 wieku umowy do reki ? Nie badzcie naiwne !!! To pierwszy znak jak kombinuja z umowa ! Umowe powinnyscie dostac od razu jak tylko ja podpiszecie. W każdej legalnej pracy tak jest przecież. Zawsze pytajcie też czy jesteście ubezpieczone ! I od jakiej kwoty! No i nigdy nie dajcie sobie dzielic kasy na jakies premie i podstawy, co jasne to jasne ! Nie mówiac juz o tym ze normalna kasa za opieke w unii to 1500 euro - nizsza to brednie i świadczy o tym ze nie cenimy my polki swojej pracy i tanio nas maja.

19 Ostatnio edytowany przez agileo (2010-03-16 13:46:29)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

witajcie smile
owszem, cuda się dzieją z naszymi rodaczkami w tej pracy. Niestety nie ma na to złotego środka. Jak z Polski znaleźć "staruszków" potrzebujących pomocy? Przecież oni najczęściej nie maja neta. Często ogłoszenia w necie, to pośrednicy i agencje. ŻERUJĄCE !!! Moje zdanie to tzw. jedna pani drugiej pani. To najbezpieczniejsza metoda.
Nie popieram pracy na czarno, bo szkoda czasu, brak świadczeń i można łatwo zostać oszukanym na zapłacie itp. Na tym forum istnieje wątek, gdzie Polka opisuje jak zamiast umówionych 1300 dostała 300 i została wyrzucona z domu z walizkami!! Nie wszystkie agencje są podłe, ale polecone sprawdzone są pewne.
Wiecie, sądzę, że czasami też niektóre opiekunki płacą ogromnie wygórowaną cenę za naiwność. Przykre to oczywiście, ale nie dawajmy się zwodzić, ostrożności nigdy zbyt wiele.
Znam firmy nierzetelne, ale forum to nie miejsce na reklamę.
Pozdr.

20

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Mnie najbardziej zastanawia ta naiwność, że babeczki jezdza bez umów ! A potem sa lzy ! Jechałam w autobusie i kilka takich spotkałam co z agencji a umów nie miały!  A przeciez to nie XIX wiek zeby umowy nie miec. To harówa praca ciezka i niewdzieczna - przeciez kazdy wie ze sie haruje cały tydzien, w swiatki , piatki i niedziele - wiec niech chociaz dobrze placa.  Trzeba sie buntowac i zadac 1500 mowie wam. szkoda zdowia za 900  euro , co to dzis jest 900 euro jak najczesicej trzeba przenosic babke czy dziadka i dziwgac i siadaja kregoslupy ! O tym juz nikt nie mowi. Dobrzy są, juz oni wiedza gdzi nas wysylaja. Ale udaja wielkie zdziwienie potem jak czlowiek mowi ,że nie daje rady to juz nie maja litosci.

21

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Duszyczko
W Polsce możesz pracować jako opiekunka do osób starszych, ale za marne grosze. Które nie będą adekwatne do Twojej pracy i wysiłku jaki
w nią wkładasz. Twierdze tak ponieważ kiedyś miałam wątpliwą przyjemność pracować w tym charakterze.

22

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Dzięki Wam ,że piszecie prawdę o opiece nad starszymi zwłaszcza w Niemczech.Ja znam niemiecki dosyć dobrze, i biorę pod uwagę taka prace. Ale co się kogoś zapytam, jak to wygląda to słyszę :
świetnie ,fajnie.Mam babke super!na chodzie, sama sie ubiera, myje itd.......,inna kolezanka znow ma taka świetna babke-żywiołową,że co dziennie wypija 1 litr piwa!!!!!!?????? po prost SUPER!
Nie wiem dlaczego ludzie nie chcą powiedzieć prawdy.Możliwe ,że komuś się taka trafi "babka na chodzie", ale myślę ,że to rzadkość. TU DOWIEDZIAŁAM SIE PRAWDE! DZIEKI

23

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Wazna tez informacja o tych agencjach.Tak myslałam ,że to tak wygląda,a teraz wiem na pewno.
Ja mam troche koleżanek co tam pracują, raczej na czarno (bez agencji-garba) ale tez prawdy nikt nie powie ile zarabia.
Ja jestem 50+, i mozliwe,że będe musiała taką prace podjąć,to juz coś wiem,dzięki Wam jak to jest.

24 Ostatnio edytowany przez Bożena40 (2010-03-18 15:22:16)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

To prawda co piszecie. Ale muskki z tym ubezpieczeniem to też tak czasem człowiek się nadzieje jak głupek. Ja miałam ubezpieczenie tzw. EKUZ europejska karta zdrowia czy coś takiego z agencji i dajcie ludzie spokój z takim ubezpieczeniem . Miałam takie krwawienie po tygodniu pracy, sprawy kobiecie i musiałam iść do szpitala. Okazało się, że miałam małego guzka i musieli wyciać. Nic wielkiego ale już EKUZ tego nie obejmował. Bo  to nie bylo cos co mi sie zdarzylo w niemczech tylko w polsce ! No ludzie a kto wie co w nim do konca siedzi ?   Ten ekuz to taka lipa- jakieś same podstawy poza tym żadenej łaski agencje nie robią bo każdy go może sobie wyrobić w urzedzie jak wyjezdza do pracy lub na wczasy za granice. A ja kiedyś obdzwonilam agencje i wszystkie na tym jada ! Tylko to ubezpieczenie maja. A co jak nam sie cos odpukac stanie ? O wtedy ci cytuja jak mi jedna panienka w telefonie ze ekuz tego nie obejmuje i sama mam zaplaciic 500 euro za operacje i pobyt dzień w szpitalu. Pieknie nie ? szkoda ze czlowiek taki głupi był przed wyjazdem bo jakby wiedzial to by wysmial ten ich ekuz cały. Takze zwracajecie uwage czy daja te agencje tylko ten ekuz bo jesli tak to nic to nie jest warte i jakby cos same bedziecie obciazone kosztami a taki ekuz to mozna sobie samemu wyrobic i zadna ich zasluga. A praca w opiece - dziewczyny wy moje drogie ciezka jest strasznie.   Ja bylam i w niemczech i w hiszpanii i moge tylko powiedziec ze w hiszpani ta starosc przynajmniej jeszcze fajna jakas i ludzie na ogól starsi bardziej jacys pogodni. Ale w niemczch - koszmar. Nas tam nie lubia i nic tego nie zmieni. A to pokolenie do opieki to 80-90 czyli z czasów wojny jeszcze wiec sami wiecie - oni maja we krwi zeby nas polaków nie nawidziec bo przegrali wojne przecież. Takze jak jedziecie to tylko za dobre pieniadze bo stracicie
kupe nnerwów a opieka nad fajnymi osobami to jak los na loterii ! przeciez nie ludzcie sie ze w tych agencjach wiedza do kogo was wysylaja. Najczesciej oni na oczy nie widzieli tych ludzi tylko plota wam androny dalej co im te rodziny  podopiecznych przez telefon wciskaja. I potem czlowiek jedzie do milej pani z pielucha a tam sie okazuje hospicjum juz ! takze oszukaństwo straszne jest. Wiadomo czlowiek duzo moze zniesc, ale przynajmniej niech to bedzie za godne pieniadze - 1500 to minimum moim zdaniem !

25

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

cześć,
Bożena40, masz rację, EKUZ w NFZ wyrabiaja za darmo. I prawda, że agencje wielkie g.. wiedzą co za stany naprawdę mają. Wykorzystują nas jak diabli, bo jak podpiszesz umowę, to czopka. A rezydent? W wielu agencjach tylko na papierku. Moja koleżanka wykupuje ubezpieczenie zagraniczne w Allianz. Pokrywa więcej kosztów, ona mowi że wszystkie, ale nie jestem pewna. Współczuję Ci tego, co przeszłaś. Niemcy nienawidzą Polaków, ale pampersów jeszcze bardziej, biora nas, bo własnie tylko do tego w/g nich się nadajemy. Wiekszości ich, nie mówię, że wszyscy tacy.

maria2364, gdyby te wszystkie takie słodkie staruszki były, to by "gł.." Polki nie były potrzebne. raz, ze z nienawiści jakiejs wrodzonej do naszego narodu, a dwa to ze sknerstwa. Jak jest nieruchawa, to z kolei psychiczna, zdrowych do opieki brak.

muskki, naiwność niestety okazuje się bardzo katastrofalna w skutkach. Umowę niby na miejscu dostaniesz, ale jak się pociąg nie wykolei albo Twój opiekun raczy sie zjawić. I wcale nie ma się nawet 900 na umowie, tylko polską najniższą!!!! Reszta to dieta, rozłąkowe itp. Nie płacą od tego podatku, nie jest to też podstawa do naliczenia ZUS-u, czyli oszczędzają. No i nie dajcie się zwieść cudowi, ze z agencją w Polsce jesteście na urlopie. SMIECH!! NIEPRAWDA!! Niektóre płacą urlopu 200 zł/ mies. TO KPINA!!!
Pozdr i nie dajmy się! smile

26 Ostatnio edytowany przez anitkaa (2010-03-19 22:51:07)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii
agileo napisał/a:

cześć,
No i nie dajcie się zwieść cudowi, ze z agencją w Polsce jesteście na urlopie. SMIECH!! NIEPRAWDA!! Niektóre płacą urlopu 200 zł/ mies. TO KPINA!!!
Pozdr i nie dajmy się! smile

Oczywiście nie ma zadnych urlopów.  O urlopach zapomnijcie. No i trzeba bardzo uwazac bo mozna pracowac jak niewolnik od switu do zmierzchu nikt tam nie przestrzega w tych rodzinach jakichs godzin pracy. Najlepiej zalatwiac prace  opiekunek przez urzedy pracy w kraju do ktorego jedziemy. Tak moja mama sobie zalatwila przez holenderski urzad pracy https://www.werk.nl/portal/page/portal/ … /werknemer i jest bardzo zadowolona. Normalne godziny, nie ma pracy w weekendy i jest normalnym pracownikiem a nie biedna polka ktora mozna wykorzystac.

27

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Hej !!Chcialabym sie was zapytac,jakie jest wasze zdanie o agencjach Niemieckich,bo o Polskich to masakra..jedno oszukanstwo...Czy sa bardziej uczciwe....

28

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Jeżeli chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech to polecam  się starać przez ARBEITSAMT, legalnie i żadnych problemów z ubezpieczeniem normalnym czy pieniędzmi. Już za kilka miesięcy w 2011 to będzie bardzo proste. Teraz trzeba się troszkę nachodzić, ale znam wiele osób co tak pracują i strasznie sobie chwalą. Jest się wtedy panem siebie. I co tu dużo mówic. Co do niemieckich firm ... nie mam wyrobionego zdania, ale chyba jest jednak lepiej. Jeżeli masz  niemiecką umowę  i to praca legalna to masz gwarancję. Pod tym kątem niemcy są skrupulatni i na żadne szwindle sobie nie mogą pozwolić bo tam jest kontrola non stop takich firma - nie tak jak u nas.

29 Ostatnio edytowany przez agileo (2010-05-28 16:53:26)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

cześć Netkobietki,

no, niestety i niemieckie firmy pozwalają sobie traktować Polki przedmiotowo. Nie wiem czy mozna, ale niemiecka firma dumnie nawołująca do niebios:
1. Nie ma możliwości zmiany miejsca raz przydzielonego
2. Zarobki tak kiepskie jak przez polską.
3. Umowę podpisujesz na miejscu tzn. w Niemczech, do tej pory nie wiesz gdzie jedziesz i jaki stan     chorego ( jak to oni- zawsze cudowny).
4. Brak możliwości wcześniejszego zjazdu do domu!!
5. Jak Ci nie pasuje, to nie rusza ich czy masz i kiedy czym wrócic do Polski. Odwożą na dworzec, bez kasy na podróż i zostawiają.
6. Rezydent-opiekun? Chyba brak.
Mozna by jeszcze wiele powiedzieć, ale to najpierwsze, które mi przyszły na mysl.

Najlepiej sprawdzone polecone miejsca lub niemieckie biuro pracy. Ja tak pracuję i jestem zadowolona. Zawsze rodzina i ja mamy jakieś możliwości, a nie gł... Polka przyjechała, no to juz zostanie, bo co ma zrobić. Zobowiązania maja obie strony i jest OK. Fakt, trochę biegania, żeby załatwić pozwolenie na pracę tutaj, to trwa dość długo, ale warto.

Pozdr, życzę udanej niedzieli smile

30

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Dziewczyny ,ja mieszkam w niemczech ale zajmuje sie babcia ,mojego przyjaciela i tak pomyslalam zeby to zalatwic legalnie ,mam meldunek ,nigdy o tym nie myslalam bo mam ubezpieczenie w Polsce,ale na przyszlosc bo nie chce wracac...doradzcie cos..

31

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

hej droga coco59,

cóż tu poradzić, rozumiem, że nie chcesz wracać do PL, tak? Skoro tak, tu pracujesz, jesteś związana z chłopakiem tutaj, to chyba warto postarać się o pozwolenie o pracę. Meldunek już masz, więc sprawdzą Cię, to trwa ok. 3 m-cy takie wydanie Arbeitsgenehmigung. Ja bym się postarała, zawsze leci staż tutaj, masz świadczenia zdrowotne itd., a po 5 latach tu pracy masz prawo do renty/ emerytury stąd też. Po drugie, nie życzę Ci tego absolutnie, ale gdyby związek Twój się rozpadł, to już możesz legalnie bez kłopotów i stresu szukać pracy w innym miejscu.
To moje zdanie, ale pytałaś.
Ursulka pisze, że niedługo 2011, ale nie wydaje mi się, że będzie to aż tak łatwe. Niemcy są bardzo zasadniczy. A pozwolenie na pracę możesz wykorzystać też na poszukiwanie roboty w innej dziedzinie. Moim zdaniem lepiej już je teraz mieć, niż starać się za rok. Chetnych może być więcej lub co innego wymyślą znowu.

pozdr. i życzę owocnego myślenia. No i pochwal się decyzją, proszę. smile

32

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Dziekuje bardzo za rade ,bede dzialac,a co z tego wyjdzie...

zobaczymy Pozdrawiam Cieplutko...

33 Ostatnio edytowany przez Vera (2011-01-04 17:12:06)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

--------

34

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

To miało być do innego watku,  ale poniekąd i tu pasuje smile

35

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

tak Vero,
masz rację, że przez agencję nie tak łatwo znaleźć dobre miejsce. Często jest tak, że jedna, piąta i dziesiąta Polka była, nie wracały, nikt nie chce już tam jechać, to co? Pewnie, do agencji, bo ta chcąc zarobić przyśle jakąś. W dodatku nie wyjedzie ona przed końcem umowy, bo nie dostanie kasy.
...... no i zwykle na początku są zawsze łzy, a stres do końca świata i jeszcze jeden dzień. Ciężka ta nasza robota, a tak niewielu ją docenia hmm

pozdr. smile

36

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Tak, przez agencje sie jedzie w ciemno,albo sie uda albo glowa w reczniku,ja pierwszy raz przyjechalam od
kobiety polki brala 50 eu za zalatwienie co miesiac..trafilam do dziadka babci,i bardzo serdecznej corki
moge tylko powiedziec tyle ,dziadek w porzadku a te dwie glowa mala,skape wredne zazdrosne i do tego
brzydkie landary a wymagania wieksze jak w szlacheckiej rodzinie,babka tylko krzywym palcem pokazywala co mam
robic,potrafila zezrec 20 murzynkow i obrobic caly tapczan,corka jak robilysmy zakupy to sobie nakupila caly koszyk
a im to co najtansze,praktycznie przez dwa lata jadlam na okraglo limburger,twarog ,marmolade..
ach mogla bym pisac bez konca...w czasie mojego pobytu ja jedna wytrzymalam a zmienilo mnie osiem polek..
A na koniec powiem gdyby nie moja siostra to bym byla w wariatkowie.dorobilam sie silnej nerwicy i depresji
przed ostatnim wyjazdem od nich to modlilam sie zeby zobaczyc jeszcze dzieci,a jezdzilam dwa lata.  Nie pisze
zeby kogos wystraszyc bo to byl moj wybor,ale jak sobie przypomne te biedne polki ..z tymi odrostami wlosow
wymeczone ,krew mnie zalewa i nie daj Boze choroby tutaj w niemczech ,bo te ciezko zarobione pieniadze..
nie starczyly by na leczenie,a do tego jedna polka drugiej polce potrafi narobic tyle swinstw i przykrosci az
strach pomyslec,no ale teraz moge powiedziec ze nie wszyscy niemcy to potwory,Zycze wszystkim z calego
serca dobrych rodzin i spokojnej pracy ,bo to naprawde ciezki chleb.Pozdrawiam Cieplutko
Milego Wieczoru ????

37

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Prosze napiszcie, czy jak ktos NIE MA: ma prawo jazdy,doświadczenia,nie umie robić zastrzyków , ale dosyć dobrze zna niemiecki, to ma szanse poradzic sobie  przy osobach starszych.???

38

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

cześć smile

Mario, język to podstawa, żeby było TOBIE miło, jak się dogadasz i Ciebie nie obgadają i nie wyprowadzą w ciemny las. Przyda Ci sie odporność na stres i miłe usposobienie. Nie powiem, czasem można się poryczeć ze złości na ludzi i cały świat. Całej reszty można się nauczyć. Nie wszyscy wymagaja prawka, bo się boją o ich limuzyny wiekowe i zabytkowe. Jeśli stan wymaga robienia zastrzyków, to biorą pielęgniarkę lub Pflegedienst. Praca opiekunki to zazwyczaj pomoc w domu, sprzątanie, gotowanie lub dbanie o dietę, jeśli masz diabetyka.

Oj Coco, też tak miałam, że płaciłam haracz, a o ich zachowaniu i Polek to możemy chyba wieki dyskutować. Teraz też mam fajna rodzinkę, przynajmniej tych, którzy mają tu coś do powiedzenia, więc da się znieść. Mimo wszystko chcę do domu. Mam jeszcze tylko 8 dni!!!

Pozdr. cieplutko.

39

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii
Maria2364 napisał/a:

Prosze napiszcie, czy jak ktos NIE MA: ma prawo jazdy,doświadczenia,nie umie robić zastrzyków , ale dosyć dobrze zna niemiecki, to ma szanse poradzic sobie  przy osobach starszych.???

Maria masz szanse ,bez prawojazdy i robienia zastrzykow,bo to robia

Mi sie wydaje pielegniarki,a najlepiej do sprawdzonych miejsc,przez

Kolezanki znajomych....Musisz sie czuc na silach,bo zawsze jest

Ryzyko, Boze ach strach mi cokolwiek radzic Pozdrawiam Cieplutko

Powodzenia!!!

40

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Babki napiszcie jeszcze coś o swojej pracy!, jakieś trudne sytuacje, jak sobie poradziłyscie???
co, nieprzewidzianego może sie zdarzyć!?

41 Ostatnio edytowany przez Bożennka (2010-04-07 22:02:52)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Jeżeli chodzi wam  o Niemcy to mogę wam jedno powiedzieć dziewczyny bo byłam już z 3 różnych firm i się wywiedziałam co nie miara różnych rzeczy. Nie dajcie się zwieść na byle jaką co tylko mają oferty i chodzi im o zysk - muszą zarobić i sie nachapac jak najwięcej do 2011 przecież. I to prawda co tu ktoś napisał - że praca opiekunki warta jest na zachodzie min. od 1500 euro lekko !!! Lekko !!! Inaczej to śmiech i żałość.  Nie dajcie się kochanienkie Co nas szwaby znów mają ograbiać ? Jeszcze jak jakaś fajna osoba do opieki to ujdzie ale do tej roboty to do fajnej odą niemki Nam polkom najgorsze przypadki zawsze dają ! Ile to ja jechałą w autobusie i kobitki płakały jak to tam są poniżane, jak im w tych czasach np. na jedzenie dają kilak Euro. Pytajcie od razu ile na jedzenie dostaniecie od rodziny osoby do opieki. Ciekawe, która firma wam powie ! A ja raz miałam tak że pojechałam i córka babci mi pokazuje zamrażarnik - tu masz gotować na cały miesiąc z tego co tu jest. A tam jakieś stare mięsa i kiełbasy były ! Nawet na bułkę nie dali sad I byłam z firmy, takze takie to tam ptrzez nich sprawdzanie ofert jest. Pytajcie czy mają koordynatorów na terenie Niemiec  Większość firm nawet nie ma tam nikogo i jak przyjdzie co do czego człowiek zostaje tam sam z tym wszystkim biedny i załamany. Gorzej jak w obozie. Jak maja koordynatorów na terenie to jeszcze przynajmniej taki podjedzie i pogada z rodziną. ale najgorsze firmy to takie co nikogo nie mają ! Tylko dzwonisz do takiej firmy , a tam cie jeszcze ochrzania ze sobei wymyślasz, albo cie wywalaja z roboty zebys nie orbil klopotów i taka rodzina idzie na przemial dalej i znow chwala innej kobiecie chodz wiedza ze tam bylo jak w obozie byle interes sie krecil., cos pociagna przeciez jeszcze miesiac dwa - dla nich kasa to zawsze. Mialam firme co byl koordynator na terenie niemiec to przynajmniej pan przyjechał , zobaczył, ocenił i byla normalna domowa interwencja i rodzine wyrzucili a nie mnie.  Takze uwazajcie moje drogie. Jak firma nie ma koordynatorów co dojada to to jest dno

42 Ostatnio edytowany przez Magda56 (2010-04-07 22:18:55)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Ja miałam jechać  w międzyczasie moje drogie z takiej jednej agencji ale zrezygnowałam. Agencja mi nie chciała dać umowy jak ja podpisałam! Mówili ze doślą bo coś tam ble ble, bo nie wiadomo gdzie będę pracować i jakie będą zarobki i musy wpisać dopiero i takie ble ble ble tak tam mamili że przecież mogę przyjechać przed wyjazdem po te umowę - nie podobało mi się to.  Bez umowy to ja nie mam żadnych praw i moge sobie jechać nie wiadomo gdzie ! Szukam teraz przez znajomych. Pytałam córki prawniczki i też odradziła z tymi kombinowanymi umowami. Jak nie daja umowy to już to może śmierdzieć. Córka powiedziała że w każdej umowie musi być wpisane miejsce pracy,  rodzaj pracy, warunki pracy, okres zatrudnienia oraz wynagrodzenie. No i umowę muszą dać jak podpiszecie! To podstawa !

43

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

No widać,że naprawde trzeba być ostroznym!!, dzieki za te opinie, i prosze o jeszcze:)i=)

44 Ostatnio edytowany przez Magda56 (2010-04-26 11:58:13)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Dziewczyny jeśli chodzi o Niemcy mam dla nas dobra wiadomość !!! Od czerwca wchodzi taka ustawa o stawkach za pracę w Niemczech Od maja 2011 roku zostanie otwarty niemiecki rynek usług. Niemiecy  boją się taniej konkurencjii wobec tego ustalają minimalne stawki branżowe. Od czerwca 2010 opiekunki osób starszych otrzymają 8,50 euro za godzinę a za  sprzątanie pomieszczeń 8,40 !!!!!

45

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

O to dobrze wiedzieć, że koniec z tą tanią siłą roboczą ! Ja zyje w Niemczech i mi wstyd ze tak sie Polki daja wykorzystywac Niemcom. Mi się wydawało, że coś musi ruszyć przed tym 2011 bo te stawki były na prawdę głodowe. Tak piszecie ja powiem tylko ze jechalam kiedys pociagiem z taka dziewczyna co miala prace operki w niemczech i jej agecnja na umowie napsiala co ma robic w sensie obowiazki a potem dala jej jeszcze taki lit od rodziny z obowiazkami tez. No i ona wiecie, robila te obowiazki z listu jak u nich byla bo na umowie to bylo tak ogolnie : opieka nad dzieckiem, a w lisice byly konkrety ze ma z nim o tej i o tej isc na spacer itd. I wiecie co ? Raz poszla z tym dzieckiem na spacer i potknela sie. Tak nieszczesliwie ze zlamala noge, cos jej sie przestawilo. I wiecie , myslala ze dostanie jakies odszkodowanie z agencji czy cos w koncu to byl wypadek na miejscu pracy - oni ja jeszcze wysmali ze sienie trzymala obowiazkow w umowie. Poszla z tym do sadu pracy i przegrala tam bo agencja udawala ze nie wie o liscie od rodziny tylko miala robic to co ma w umowie. I sedzia uwierzyl ,ze ten list byl tylko dla informacji. Ale pracodawca to byla ta agencja i powinna byla robic tylko to co w umowie byle. Tak mi sie to skojarzylo do tego co piszecie.

46

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

"Magda 56" Super! naprawde, ze napisałaś, o tych stawkach,i od kiedy, obowiazuja.
Myslę,że te na czarno co pracują, takich pieniędzy nie dostana, ale jakaś baza do uzgodnień już jest.
Moja znajoma to pracuje na czarno za 1000 euro.
Teraz to jej chyba pomoże, jakąś podwyżke wynegocjować.:)

47

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Magda56 ale powiedz jak, to jest, bo przecież, Polki tam mieszkają przy tych rodzinach, i w zasadzie sa całymi dniami, to jak liczyć te 8,50 lub 8,40 .
Chyba nie ma tak, że 8 godzin-opieka potem sprzatanie, lub razem opieka i w międzyczasie sprzątanie...?
w zasadzie jest sie chyba cały dzień na obrotach??

48

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

No właśnie, i pomysł co to za jakies dziadostwo z tymi agencjami i że nikt się jeszcze do nich nie doczepił. Bo jak pracujesz w polskich to podlegasz pod polskie prawo , nie ? No tak na logikę biorąc tak. No bo zus masz oplacany w polsce i tu ci dolicza do emerytury skladki a nie zagranica. Ja tak juz mysle nad tym i mysle no i to jedno wielkie jakies nieporozumienie. Bo skoro jestes pod polskie
prawo to logiczne ze polskie prawo cie obowiazuje za tym co idzie tez polskie swieta powinno sie miec wolne bo to ustawowo no ale pzrzede wszytskim masz tak ze 8 godzin sie pracuje jak na umowe i potem sa nadgodziny. No w kazdej pracy tak jest w polsce. I nigdzie nie pracuje sie w weekendy . No chyba za masz zmianowa jakąs prace. Wiec w ogole co to za praca tam gdzie sie siedzi calymi tygodniami bez niczego ? No powiedz sama ? No to jest wszytsko nielegalne zupelnie z polskim prawem. Nie ? No ale teraz jak bedzie to ze oplata za godziny to sie duzo zmieni w koncu.

49

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

No ja od moich kolezanek słyszę ze one caly bozy dzien tam siedza z tymi staruszkami. Obled.

50

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii
Magda56 napisał/a:

Dziewczyny jeśli chodzi o Niemcy mam dla nas dobra wiadomość !!! Od czerwca wchodzi taka ustawa o stawkach za pracę w Niemczech Od maja 2011 roku zostanie otwarty niemiecki rynek usług. Niemiecy  boją się taniej konkurencjii wobec tego ustalają minimalne stawki branżowe. Od czerwca 2010 opiekunki osób starszych otrzymają 8,50 euro za godzinę a za  sprzątanie pomieszczeń 8,40 !!!!!

Magda,to prawda stawki beda ,ale czy dla nas,pomysl.. caly dzien i noc z taka babcia...doslownie na rzadanie
Ich nie interesuje to bo w zamian dostajesz ,jedzenie spanie,ciepla woda i kapiel,korzystasz z pralki ,ogrzewania i takie tam ble,ble..
A z drugiej strony jak zatrudnia niemke,to juz ma cennik w rece,i kasuje doslownie za wszystko ,za ubranie ponczoch medycznych...
Za zrobienie zakupow np.14 euro,one sie cenia ,niestety my polki tania sila robocza i wszyscy wiedza ze tylko bieda nas zmusza do Tej harowy,i to wykorzystuja,ja sasiaduje z niemka pracuje dwie godz. dziennie w przedszkolu sprzata,kiedys ja odwiedzilam i mowie czemu lisci nie zgrabisz, a kto mi zaplaci za to dwie godz. to dwie, az mi sie przykro zrobilo, bo polacy pracuja tak dlugo az
Skoncza,i naprawde robia dokladnie i czysto,rowniez polki sie staraja,niektore ponad sily...i niepotrzebnie....
Poprostu trzeba z gory ustalic ,i konkretnie podejsc do obowiazkow,co sie bedzie robic i za co,
Domagac sie wolnego i przede wszyszystkim nie wyreczac innych w pracy..mam na mysli ,do koszenia wynajmuja ludzi i placa...
A dziewczyny ,pierwsze chwytaja za kosiarki i kosza i tak robia wiele wiele innych rzeczy...
Zycze szczescia,i powodzenia....Pozdrawiam

51

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Czesc Dziewczyny!!!w kwietniu tego roku podpisalam umowe z jedna firma polska "I".Umowe powiedzieli ,ze przesla poczta .Na razie jeszcze jej nie mam .Do tego czasu dostalam 2oferty ale nie wypalily,bo niby jestem nagle za młoda (33LATA)śmiech na sali.Niemiecki znam bardzo dobrze ,bylam w niemczech ponad 3lata mam doswiadczenie w opiece(tylko na czarno ale chcialam legalnie )kazdy wiek jak jest szukaja oszczednosci.Zaproponowali mi teraz trzecia.Ma na miesiac ,bede zmieniac kolezanke.Szukam takiej pracy ,przy paniach ktore sa chodzace i nie sa obloznie chore,bo tylko takimi przy[padkami sie zajmowalam i te 1000euro na poczatek chcialabym miec.Znam dobrze sytuacje opiekunek i wiem ze sie wiecej zarabia.Dlatego sie tez cenie.Nie dam sie tym paniam w cokolwiek wpakowac.A po za tym ide w tym roku na studia germanistyczne i to by byla dla mnie dorywcza praca  i zeby miec kontakt z jezykiem.Jak ktos wie o jakies legalnej pracy i moze cos polecic to chetnie dziekuje z gory i tez pomoge.Nie wiem co to za firma jak beda krecic to zerwe umowe.Pozdrawiam  wszystkie panie i prosze o komntarze w tej sprawie.

52 Ostatnio edytowany przez Magda56 (2010-04-29 17:03:39)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Oj coco masz rację, niektóre dziewczyny jak wyjadą to robią ponad siły. I to psuje rynek - powiedzmy sobie szczerze, bo oni myślą, że mogą nas potem wykorzystywać. Czy jak isę idzie do pracy w polsce to sie siedzi od rana do 22 w niej ? No nie. Powiedzmy sobie szczerze. Dlatego tzreba się trzymać tego i tylk tego co jest w umowie i nie charowac tam bo nie jest to nic warte, a oni i tak nie doceią. Pzreciez to nie czasy zaborów czy II wojny swiatowej ludzie. Oczywiście ,że np. w Niemczech każda szanująca się opiekunka niemeicka kaze sobie placic za wszytsko dodatkowo ! I je szanuja tam.

Perle nie znam żadnej firmy na "I" niestety wiec nie moge sie wypowiedzieć. Ale jak wysyłają umowę pocztą to już mi się to nie podoba. Nie byłaś jej podpisać na miejscu ?

53

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

witam.od 4 lat pracuje w niemczech.2 lata pracowalam z firma ,to byl poprostu chorror.to ze firma podpisala niby umowe.wreczyla papierek.czulam sie pewnie,ze mam ubezpieczenie,zus.i takie inne duperele.a jak musialam pojsc do szpitala.to sie okazalo ze firma niczego nie oplacala,a niemcy nie chonoruja ubezpieczenia z polski.i pobyt w szpitalu musialam pokryc sama .dlatego nie badzcie naiwne ze cos tam placa.emerytury z tej pracy nie bedzie.bo w niemczech kazdy na swoja emeryture plac i samodzielnie.dlatego teraz pracuje  na czarno.ale sama oplacam niemieckie ubezpieczenie zdrowotne ,za 3 miesiace 145 e.od nieszczesliwycg wypadkow.i odpowiedzialnosci cywilnej razem na 3 miesiace160e.mam dobra prace 2 staruszkow 78 opa i 77 oma.w miare sprawnych.ja robie zakupy mam samodzielne mieszkanie. 5 godz codziennie tylko dla siebie nie musze ich dzwigac tylko pomoc  wstac z lozka .2 razy dziennie przychodza flegerin rano-wieczorem.nie zarabiam 1500e a 1200 .dostaje prezenty  od dziadkow i premie jak jade do polski.wszystkie urlopy platneponadto mam jedna zmienniczke ale w niedlugim czasie bedzie potrzebna na zmiane jedna osoba z dobra znajomoscia jezyka.niepijaca i niepalaca.jesli ktoras z pan zdecyduje sie na prace w niemczech sluze adresem    osoby ktora   mie polecila do tej rodziny.ale mozna pracowac u innej.pozdrawiam.

54

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam wszystkie opiekunki. Czy ktoś zna firmę Work Force z Wrocławia.Zamierzam od nich wyjechać do Niemiec jako opiekunka.Za każdą informację z góry dziękuję.

55

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam wszystkie Panie!
Szukam przyjaznej duszy z WOLFSBURGA do wspólnego spędzania wolnego czasu.Będę tam pracowała jako opiekunka od 17-ego maja.
Pozdrawiam serdecznie.

56 Ostatnio edytowany przez mijam (2010-05-28 10:47:36)

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Cześć Mari,
Jestem bardzo zainteresowana miejscem zmienniczki (ewent.  innym). Proszę podaj namiary.

Wyjeżdżam do Niemiec od 6 lat -mam sporą praktykę w różnych przypadkach, niemiecki biegły w mowie i piśmie.

Mam podobne doświadczenia z agencjami co Ty.

Zawsze jeździłam ?na czarno? ?po znajomości.
Niestety tamto źródło już od roku nieaktualne. Ostatnio po raz pierwszy dałam się namówić na wyjazd z agencji ?na umowę. Wyglądało to uczciwie ?miałam mnóstwo papierów: umowę o pracę, delegacje itd., na miejscu niemiecki przedstawiciel.
Wcześniej nigdy nie miałam problemów  (raz ból zęba ?poszłam prywatnie do dentysty).
Pech chciał, że tu po jakimś czasie dostałam potwornego ataku bólu, wymioty, gorączka. Karty EKUZ jeszcze nie miałam ?mieli dosłać pocztą, nie mogłam wezwać lekarza. Jakoś przetrwałam.
Po 2 tygodniach atak jeszcze gorszy, nie mogłam wstać, złapać oddechu?babcia wezwała lekarza ?wylądowałam w szpitalu.
Miałam operację (laparoskopia) ?okazało się, że to ogromna cysta na jajniku rośnie pęka i odnawia się. W międzyczasie w końcu doszła karta EKUZ.
Za operację, badania itd. nic nie płaciłam (a miałam ich mnóstwo i to b.drogich, bo nie mogli dojść co mi jest ?przewozili mnie nawet karetką do innej kliniki) . Dostałam rachunek ze szpitala (już do Polski) na 10 ? za każdy dzień pobytu w szpitalu.
I tu bardzo ważne!!!  Należy bezwzględnie dopilnować, żeby szpital zaznaczył, że był to ?Notfall?  -inaczej będziecie płacić za wszystko.
Odpłatność  10 ? za każdy dzień i 10 ? za każdą 1-szą w kwartale wizytę lekarską dotyczy wszystkich standardowo ubezpieczonych (nawet Niemców). Mnie szpital powiedział, że mam b.dobre ubezpieczenie AOK, bo widzieli że się waham z operacją (lekarze). Ale gdybym nie sprawdziła w administracji ?ciągle mnie szarpali dopóki w końcu nie przyszła karta EKUZ.
Oczywiście, szybciutko bo już po 2 tygodniach odezwał się NFZ (telefonicznie) i próbowali mi wmówić, że będę płacić, ale jedna zdecydowana rozmowa ?żeby dokładnie sprawdzili papiery ? załatwiła sprawę.
Niestety dla mnie finał taki, że straciłam miejsce . Ja jak głupia wyszłam na własne żądanie 1,5 doby po operacji, a agencja w międzyczasie wysłała już kogoś innego na moje miejsce.  Musiałam  wracać do Polski.
Mam nadzieję, ze komuś te wyjaśnienia się przydadzą.
Mari,  Proszę odezwij się, bo od tamtej pory nie mogę nic znaleźć, a nie chcę przez agencje ?straszny bałagan i każdy mówi co innego.

57

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

witajcie "netBabeczki", widzę, że niektóre dopiero się zadomawiają na forum, to super!!
Razem raźniej, choć tylko internetowo.
czy któraś z Was juz wie coś więcej o nowych stawkach, o których pisała Magda? Ja dziś dzwoniłam do biura pracy, nic facet nie wiedział, mam się zgłosić po niedzieli, hmmm. Dowiedziałam się tego co już wiemy, tzn. od zeszłego roku minimalna płaca brutto dla pomocy domowej to 1250. Na początku tygodnia mam nadzieję będą coś więcej wiedzieć i dotrą rozporządzenia.

coco59- co u Ciebie, jak postępy w załatwianiu spraw?

pozdrawiam smile

58

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Dziewczyny pomóżcie ja też szukam pracy w Niemczech,niestety słabo znam niemiecki,ale pracowałam już przy opiece przez rok czasu,dziadek był na wózku z parkinsonem,poradziłam sobie,niestety 4 maja zmarł,jak coś wiecie dajcie znać.

59

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam Panie ! Czy może któraś z was potrzebuje zmienniczki przy opiece?? Język niemiecki znam w miarę,potrafię się dogadać i zrozumiem. 9 miesięcy pracowałam przy pani leżącej w niemczech. Nie musi to być praca legalna. Pomożcie !

60

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam cieplutko wszystkie opiekuneczki. Czy któraś z pań jest w Bremen? Proszę o kontakt.  Pozdrawiam.

61

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Witam Was wszystkie koleżanki opiekunki.Jestem nowa, może któraś będzie tak uprzejma i napisze, co lepiej założyć; działalność w Polsce czy gewerbę.Co się lepiej opłaca.Jakie są plusy i minusy?Możecie się wypowiedzieć?Bardzo Was proszę.Anndrea

62

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

witajcie Kobietki smile
Anndrea, a więc działalność w Pl: na plus to:
               -łatwiej  i taniej w Pl iść do lekarza
               -niższe koszty utrzymania takiej działalności, chodzi o tani ZUS
minusy to taka działalność dla naszej skarbówki jest OK, bo płacisz podatek, ale dla niemieckiej nie całkiem, jeśli mieszkasz, jesz, spisz itd. u podopiecznego. Dla nich nie jesteś samodzielna.
Niemiecką gewerbę bardzo łatwo i szybko założysz, dosłownie 30-45 min, ale trudno ją zlikwidować, a koszty niemieckiego księgowego to ok.100-120 euro/mc.
Plusem jest za to ogromnym prawo do uzyskania tutaj rodzinnego na dzieci, jeśli Cię to dotyczy, no i wyższe zarobki, więc i kiedyś w Polsce emeryturka większa, a jak przepracujesz tutaj 5 lat, masz prawo do świadczeń także rentowych i emerytalnych stąd.
To podstawowe, co przyszło mi tak od razu na myśl. 3 maj się i życzę udanej decyzji.
Pozdr smile

63

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii
muskki napisał/a:

Babeczki  kochane ja tez pracowałam długo za granicą jako opiekunka i dam wam parę rad. Nigdy nie wyjeżdżajcie za granice bez umowy w rękach ! To podstawa, nie dajcie sie zwieźć ze wam doślą mailem, pocztą czy pociągiem podrzucą ! Są takie firmy co na tym zerują i co po tem ? Nie macie nic !  Zostajecie na lodzie i nikt wam nie pomorze. Jak jakaś agencja może nazyać się legalną jak wam ni da w 21 wieku umowy do reki ? Nie badzcie naiwne !!! To pierwszy znak jak kombinuja z umowa ! Umowe powinnyscie dostac od razu jak tylko ja podpiszecie. W każdej legalnej pracy tak jest przecież. Zawsze pytajcie też czy jesteście ubezpieczone ! I od jakiej kwoty! No i nigdy nie dajcie sobie dzielic kasy na jakies premie i podstawy bo oni wlasnie na tym oszukuja ile wlezie ! Nie mówiac juz o tm ze normalna kasa za opieke w unii to 1500 euro - nizsza to brednie i świadczy o tym ze nie cenimy swojej pracy i tanio nas maja.

Szczera prawda zgadzam sie z Toba CALKOWICIE a na ostrzezenie podaje nazwe i adres firmy KTORA OSZUKUJE I OKRADA i nic wiecej nie ma co pisac po prostu szkoda slow

DIPV OPOLE ul.11 Listopada 7/7 tel.784986194

Omijajcie szerokim lukiem  Pozdrawiam.

64

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

witam,z mojego doświadczenia wynika,że czy z firmą czy bez i tak zawsze byłam zdana sama na siebie,nieraz musiałam zacisnąć zęby a dumę schować głęboko,bo zarówno podopieczni jak i ich rodziny traktują opiekunkę jak kogoś na doczepkę,trochę taką służącą do wszystkiego.oczywiście zdarzają się i fajni ludzie- jak wszędzie.czas jednak pokazał,że jak sama się poddawałam to mnie chcieli normalnie jak cytrynę wycisnąć,szczególnie jeśli poprzedniczka i piekla serniki co i rusz i pieliła i gotowała dla calej rodziny,nie mając przy tym chwili wytchnienia.natomiast jak się człowiek szanuje od początku to już inaczej się niemcy na taką osobę zapatrują.

65

Odp: opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

hej, witaj na forum smile
no i masz rację, czasem Polki pokazują co potrafią, ale zrób raz, to już bedzie Twoim obowiązkiem na wieki i na pewno nie pojmą dlaczego raz nie mozesz.....przykre to, ale tak jest. No i trafić po takiej nadgorliwej dobrej dyszyczce to zjedzą razem z paznokciami. A fajni ludzie owszem są, trzeba trafić na to co się lubi. Każde miejsce jest inne, każdy podopieczny potrzebuje czego innego, landy różnią się kulturą i podejściem do życia. no i o miłości nie ma mowy. To jest tylko i aż ciężka praca.
super dnia smile

Posty [ 1 do 65 z 171 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » opiekunka osób starszych w Niemczech, Anglii i Holandii

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024