Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 94 ]

Temat: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Hej dziewczyny.

Wiadomo,że podczas ciąży ( jak i przed) wskazane jest zażywanie kwasu foliowego."Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka raz na dobę co najmniej przez 1 miesiąc przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży".

Lekarz polecił mi tabletki FOLIK-w aptece "Dbam o zdrowie" kosztują one 13,65zł za 60sztuk. Lub 17,65zł za opakowanie 90sztuk.
W sumie cenowo jest ok-jako że zażywa się jedną tabletkę dziennie to najmniejsze opakowanie starczy praktycznie na miesiąc.

Ja mieszkam w Niemczech i tu bardziej polecane są tableki Femibion 1-przed poczęciem i na I trymestr ciąży.

Niestety są One dość drogie bo zapłaciłam dziś 19,99euro za opakowanie 30tabletek.
W Pl w aptece "Dbam o zdrowie" kosztują 38,10zł za opakowanie 30tabletek... na święta wybieram się do PL i zastanawiam się czy nie kupić sobie zapasu na kilka miesięcy.
Zastanawiam się tylko,które tabletki są lepsze? W internecie trochę czytałam,że po Femibionie kilku dziewczynom włosy niestety wypadały albo miały mdłości ( wiadomo,że każdy organizm reaguje inaczej).

Więc chciałabym poznać wasze opinie na ten temat.
Może macie też jakieś inne tabletki/kapsułki z kwasem foliowym.

Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

nie wiem czy pomogę bo nie mam rozeznania w tym temacie, ale ja caly czas łykam FOLIK 0,4 mg, jesli nie jestes w ciąży tylko dopiero się staracie to myślę że folik będzie wystarczający, szkoda przepłacać wink w rossmanie np można kwas foliowy kupić o wiele taniej niz w aptece, choć ja przewaznie kupuje w aptece..
moze inne dziewczyny coś więcej ci doradzą, pozdrawiam smile

3

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Tu u mnie w jakiś drogeriach też na pewno są jakieś zamienniki, nie rozglądałam się jeszcze hmm Nawet nie wiem pod jaką nazwą szukać heh.
Ale tak szczerze to chyba wolę zaopatrywać się w znane "marki" w aptekach.
Na razie znam tylko Folik i Femibion smile

4 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2013-12-06 13:01:41)

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Jak nie trudno zauważyć Femibion jest zestawem witamin natomiast w Foliku jest tylko kwas foliowy.

ja od początku ciąży przyjmuję Folik i dodatkowo zestaw witamin Falvit, więc cenowo wcale pewnie nie wyjdzie taniej.
Przed ciążą brałam tylko Folik.

5

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

jak pojdziesz do apteki i poprosisz o kwas foliowy to na 99% dostaniesz FOLIK bo chyba jest najbardziej popularny wink najważniejsze to zeby dawka byla własnie 0,4 mg

6 Ostatnio edytowany przez pretty_woman (2013-12-06 13:29:28)

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Sandra znana marka nie oznacza lepszej jakości. Ja w pierwszym trymestrze brałam tylko kwas foliowy, kupowałam własnie w rossmanie dosć tanio (a poleciła mi tam kupować moja gin), choć nie pamiętam już ceny a skład jest taki sam jak w znanym i droższym Foliku. W drugim trymestrze zaczęłam dopiero brać Femibion ale już dwójkę.

Przy staraniach z tego co słyszałam wszędzie mówią o kwasie foliowym no ale wiadome witamin niby nigdy za wiele, choć osobiście nie lubię faszerować się suplementami diety i na pewno bym sobie odpuściła femibion przy staraniach.

Co do skutków ubocznych, chyba przy każdych tabletkach mogą wystąpić jakieś hmm jak nie wypróbujesz to się nie dowiesz hmm ja przy dwójce nie mam żadnych smile

7

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja brałam FOLIK i było ok. Tam masz tylko kwas foliowy a w innych mogą  być jeszcze dodatkowe witaminy. Jeżeli zamierzasz brać dodatkowe witaminy to się rozejrzyj co jest w asortymencie w aptekach ale pamiętaj że kwasu foliowego trzeba brać co najmniej 0,4 mg dziennie (wychodzi tabletka dziennie). Taka jest dawka zalecana w Polsce i chyba w Europie ogólnie. Jeżeli zdecydujesz się na jakiś kompleks witamin to sprawdź jaka jest zawartość tego kwasu w kapsułce.
Osobiście wolałam brać kwas foliowy osobno i witaminy osobno, nawet jeżeli w witaminach będzie dodatkowo kwas foliowy to go nie przedawkujesz bo nadmiar organizm wydali bez problemu.

8

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja od samego początku brałam folik - ale kilka dni. Później przeszłam na Falvit Mama. Dużo witamin dla kobiet w ciąży i karmiących zawiera kwas foliowy i myślę, że to w zupełności wystarczy. Z samym folikiem czułam się tak jakoś... mniej bezpiecznie, a tak to zawsze jakiś komplet witamin to jest.

9

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja po witaminach wymiotowałam często. Jakoś nie przyswajam ich dobrze i ciągłe nudności miałam. Nie każdy lekarz każe brać witaminy... Różne podejście jest

10

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja biorę femibion bo jest lepszy wg tych lekarzy z którymi rozmawiam, podobno lepiej się go przyswaja.
W aptece femibion 2 kosztuje ok 60 -70 zł, więc dużo, ale są apteki internetowe nie od kogoś tylko normalna apteka gdzie można kupić za pół ceny, więc już nie jest to aż tak kosmiczna różnica smile

11

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Jeżeli się dopiero starcie o dziecko, to wystarczy sam folik. Mi lekarz na początku ciąży też polecał tylko folik, chociaż powiedział, że jak mam taką ochotę to mogę brać femibion1, bo zawiera też inne składniki poza kwasem foliowym. Oczywiście wtedy albo folik albo femibion1, bo pamiętam, że femibion1 miał 0,4 mg kwasu foliowego w składzie. Po pierwszym trymestrze miałam brać femibion2, ale lekarz polecił mi inne tabletki, o bogatszym składzie.

12

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Myślę,że skończę te opakowanie Femibionu i kupię Folik.Może na początek faktycznie wystarczy:)
Na razie nie przyjmuję innych witamin.

13

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Jeżeli masz zróżnicowaną dietę i wyniki badań są ok to nie musisz brać innych witamin oprócz kwasu foliowego. Ja brałam witaminy raz na 2 -3 dni właśnie przez nudności. Malutki rozwija się super i wyniki są dobre. Nie warto czasem histeryzować i wydawać kasy.

14

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Myślę,że jak będę się dobrze odżywiać to nie będzie potrzeby zażywania dodatkowych witamin.
Nie histeryzuję:) Nawet nie jestem jeszcze w ciąży,zapoznaję się na razie z tematem kwasu foliowego:)

15

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

hej

ja od swojego lekarza usłyszałam że skoro planuję ciąże to dobrze żeby tak 2-3 miesiące wcześniej zacząć brać kwas foliowy i brałam folik
a po zajściu zalecił branie witaminek więc kupuję falvit mama bo mi pasują cenowo i już nie brałam samego kwasu foliowego
uważam że lepiej brać witaminki bo ciężko zapewnić odpowiednią ilość wszystkich samą dietą.
ja pomimo tego że pilnuję co jem i biorę witaminy i tak dodatkowo muszę teraz brać żelazo
bo jestem w 7 miesiącu i mam słabe wyniki krwi .

16

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

No widzicie każda ciąża jest inna i inne kobiety maja wymagania. Jedne biorą witaminy i nadal mają niedobory a inne panie nie biorą i wszystko jest ok... Grunt to nie wariować, myśleć co się robi i szukać najlepszego rozwiązania

17

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Myślę, że femibion ma dobrą dawkę kwasu foliowego, chociaż przed zajściem w ciąże warto jest 3 miesiące łykać kwas foliowy, żeby organizm zgromadził. Femibion jest w dobrej cenie w porównaniu do niektórych witamin dla ciężarnych , ja brałam i wyniki były ok.Uzupełniałam jedynie żelazem, bo hemoglobina trochę była za niska.

18

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Kwasu foliowego organizm nie gromadzi tylko wydala nadmiar. Dlatego powinno się łykać regularnie żeby potencjalny płód miał do niego stały dostęp

19

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Moim zdaniem, skoro lekarz poleca folik to wie co mówi, co do suplementów diety to wiadomo, żeby skumulowały się w organizmie trzeba je brać przez dłuższy czas. A jeżeli chodzi o cenę, to zdrowie dziecka jest bezcenne...

20

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Cześć

Ja polecam femibion 1  i 2 ,ja biorę już femibion 2 i jestem zadowolona .
pozdrawiam

21

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja też biorę femibion, najpierw oczywiście był natal 1, a teraz natal 2, włosy mi po nim bynajmniej nie wypadły wink ale za to znacznie poprawiły się wyniki, które miałam dość kiepskie.

22

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Dla mnie przewagą jest zawarta w składzie metafolina. Stąd swój głos oddaję na femibion. smile

23

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja dokładnie z tych samych przyczyn również głosuję na femibion. smile

24

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

25

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Femibion zawiera  kwas foliowy +  L-metylofolian wapnia (metafolina). Chyba dlatego łatwiej się przyswaja.

26

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

ja musiałam brać witaminy, bo wyniki kiepskie, mimo całkiem przyzwoitej diety, wszystko z zalecenia lekarza, nie wymyśliłam sobie tego sama;)

27

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
sylfka napisał/a:

Femibion zawiera  kwas foliowy +  L-metylofolian wapnia (metafolina). Chyba dlatego łatwiej się przyswaja.

No tak, bo metafolina folian tylko po prostu w lepiej przyswajalnej formie.

28

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

A słyszałyście o połączeniu kwasu foliowego z inozytolem?

29

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
sandra9011 napisał/a:

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

Nie mają takiego samego składu. Skąd ten pomysł?

30

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
bluepearl napisał/a:
sandra9011 napisał/a:

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

Nie mają takiego samego składu. Skąd ten pomysł?

Może chodziło o ilość kwasu foliowego?

31

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
bluepearl napisał/a:
sandra9011 napisał/a:

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

Nie mają takiego samego składu. Skąd ten pomysł?

Chodziło mi raczej o tą samą zawartość kwasu foliowego.
W sumie skład kwasu też mają ten sam, bo jest tylko jeden rodzaj kwasu,prawda?:)

32

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
sandra9011 napisał/a:
bluepearl napisał/a:
sandra9011 napisał/a:

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

Nie mają takiego samego składu. Skąd ten pomysł?

Chodziło mi raczej o tą samą zawartość kwasu foliowego.
W sumie skład kwasu też mają ten sam, bo jest tylko jeden rodzaj kwasu,prawda?:)

no chyba tak, ale może być w innej postaci również, nie pamiętam tylko nazwy... coś na "m" smile

33

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

metafolina, aktywna forma kwasu foliowego, której organizm nie musi już przetwarzać, tylko od razu wykorzystuje wink

34

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Wchłania się w pełni, chyba inaczej jak w przypadku samego kwasu foliowego.

35

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Niewątpliwie stąd podział pomimo że zarówno kwas foliowy jak metafolina to potrzebne kobiecie w ciąży foliany.

36

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
Chochlik napisał/a:

Niewątpliwie stąd podział pomimo że zarówno kwas foliowy jak metafolina to potrzebne kobiecie w ciąży foliany.

Najważniejsze, żeby niedobory uzupełniać smile.  Hiperwitaminoza też nie jest dobra dla dziecka, więc według mnie, jeśli brak wskazań do przyjmowania preparatów wielowitaminowych, Folik jest lepszym rozwiązaniem.

37

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

ja przy pierwszej ciąży brałam femibion ale cena jest za wysoka i przy drugiej będę szukała czegoś tańszego smile

38

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Zwykły folik wystarczy, jest też tani i skuteczniejszy bo jest lekiem a nie suplementem.

39

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Najkorzystniej kupować większe opakowania,wtedy jest taniej. Ja zamawiam folik w aptece internetowej i za 90 tabl. płacę ok 17 zł

40

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

A nie płacisz dodatkowo za przesyłkę? Ostatnio widziałam 90 tabletek folika za 13  zł  to porównaj teraz sobie smile

41

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Widze, że to tutaj jest najbardziej żywa dyskusja, a ja wpisałam się w drugim wątku. No, ale to się powtórzę. Lekarz też tlumaczyl mi o tym, że to kwestia przyswajania i polecił Femibion Natal 1. Mam jednego ginekologa, ktory pracuje razem z moją mamą i co jak co, ale nie polecił by mi nic co nie byłby pewny, że miałoby działać lepiej od tańszych zamienników. Więc dla mnie wybór jest prosty wink

42

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
sandra9011 napisał/a:

I folik i femibion mają taki sam skład kwasu foliowego smile
Femibion jest tylko droższy smile

Jeśli chodzi o dodatkowe witaminy to moim zdanie nie powinno się brać nic czego nie zalecił lekarz.
Witaminy można znaleźć w innych źródłach, nie tylko w tabsach.

Femibion zdecydowanie! Wiecie dlaczego, bo jako jedyny zawiera metafolinę.
Czym jest metafolina? Jest to aktywna gotowa do wykorzystania forma kwasu foliowego.
Dlaczego to jest tak ważne? Okazuje się jednak, że u blisko 50 proc. kobiet zachodzą błędy metaboliczne, które uniemożliwiają aktywację folianów do ich użytecznej formy. Nawet pomimo odpowiedniej diety, taki stan wywołuje zaburzone przyswajanie kwasu foliowego i skutkuje jego niedoborem, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla nienarodzonego dziecka.
Dlatego nie warto ryzykować i lepiej zainwestować w droższe, ale dające pewność tabletki.
Można też wykonać badania, które sprawdzą czy nasz organizm radzi sobie z metabolizowaniem kwasu foliowego, ale one są dosyć drogie.

43

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Lucyme masz rację, ja brałam femibion bo polecił mi go ginekolog. I właśnie tłumaczył podobnie do ciebie. Lepiej troszkę dopłacić ale mieć pewność, że robimy dla nas jak najwięcej dobrego. I nie przesadzajmy mówiąc że płacimy nie wiadomo jak wielkie pieniądze. Przecież on nie jest drogi!

44

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Femibion ma dodatkowo inne witaminki ja pozniej bralam dha i ani razu nie chorowalam w ciazy, a tak to zasze jakies przeziebienie czy cos mi pomoglo...

45

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Rzeczywiscie zauwazylam ze femibion jest bardzo popularny wsrod moich ciezarnych kolezanek.

46

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

A po co ten dodatkowy składnik dla organizmu ciężarnej kobiety? Czy już sam folik nie wystarczy? Przecież i tak wchłania się w całości bo to syntetyk ...

47

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
janja napisał/a:

A po co ten dodatkowy składnik dla organizmu ciężarnej kobiety? Czy już sam folik nie wystarczy? Przecież i tak wchłania się w całości bo to syntetyk ...

Ale Folik to tak samo produkt , który ma w skladzie kwas foliowy. Rozmowa jest, żeby określić, ktory  z tych dwóch jest lepszy i z jakich powodów. To, że Femibion ma dodatkowo inne składniki jest jego plusem. Ale kolejnym jest też to, że ma tą inna formę kwasu co mnie osobiście bardzo zachęciło.
Wyżej ktoś pisał o cenie, ale nie wdaje mi się, żeby 5-10 zł miesięcznie miała na prawdę, aż takie znaczenie jeśli może chodzić o dobro nas i naszego dziecka.

48

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

powiem wam, że jeśli chodzi o Folik to różnice w cenie są kosmiczne... ja wczoraj kupiłam w centrum handlowym w aptece 30 tabletek za 10 złotych i jakoś mi się wydawało to dużo (w porównaniu z tym, co słyszałam) i co? sprawdzam na ceneo, że np. w waptece można kupić 90 tabletek - czyli trzy razy więcej! - za niecałe 13 złotych!! wkurza mnie takie pogrywanie z ceną, tym bardziej, że wiadomo, że każda kobiet przed/w trakcie ciąży bierze kwas foliowy i to właśnie najprawdopodobniej Folik. zła jestem, już więcej w tej aptece nie kupię, tylko on line będę!

49

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Osobiście mi się wydaje, że lepiej wybrać fembion, gdyż skoro jest duże prawdopodobieństwo problemu przyswajania kwasu to pieniądze wydane na sam kwas i tak są zmarnowane. Więc lepiej zainwestować i mieć pewność wyboru. To właśnie brak kwasu jest odpowiedzialny za wiele wad: układu moczowego, cewy nerwowej, czy serca, a dla mnie zdrowie dziecka jest najważniejsze!

50

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Niestety nie od dzisiaj wiadomo, że ceny cenom nierówne, dlatego ja zawsze zanim kupię dany lek to zawsze sprawdzam ceny również w aptekach internetowych, a do tego mam taka swoja aptekę gdzie wiem, że ceny nigdy nie są przesadzone. Ja za Folik w aptece stacjonarnej za 90 tabletek płaciłam niecałe 15 zł.

51

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Witajcie,
Również jestem tego zdania, że folik jest tańszy, ale we właściwościach posiada jedynie kwas foliowy, natomiast femibion ma wiele witaminek i ten kwas foliowy.
Jestem za femibion...

A miałyście moze doświadczenia z prenatal classic?

52

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Chyba nie czytacie składów - Folik to nie jest jedynie sam kwas foliowy - zawiera też składniki pomocnicze takie jak: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, skrobia kukurydziana, aromat maracuja, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian. I dodam, że Folik jest LEKIEM a nie suplementem diety jak chociazby Femibion. Mój lekarz polecił Folik i powiedział, że jest najtańszy i najlepszy.

53

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Foiik nie jest lekiem, tylko suplementem diety,albo inaczej "uzupełniaczem braków".Folik nie leczy tylko uzupełnia braki witaminy B9.
Wiele zależy też od tego jaka kobieta ma zażywać kwas foliowy - jednej wystarczy kwas foliowy taki jak folik, inna będzie potrzebowała go z kompleksem a inna z mioinozytolem, dzięki któremu kwas foliowy w ogóle będzie mógł się w organizmie przydać (jak np. u mnie, bo mam PCOS, dlatego dla mnie najlepszy jest Inofem) - brałam zwykły folik to w ogóle się w moim organizmie nie przyswajał, w falvicie też było go za mało żeby mój organizm go przyswajał....

54

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

A właśnie, że Folik jako jedyny jest lekiem i nie żadnym suplementem. Lekiem potwierdzonym klinicznie długoletnimi badaniami... a przeciwieństwie do leków przy suplementach producent nie musi udowadniać ich skuteczności, czyli efektu leczniczego poprzez przedstawienie odpowiednich badań klinicznych. Dlatego na rynku roi się teraz od masy suplementów w kosmicznych cenach i próbuje sie nam wmawiac, ze tych suplementów potrzebujemy. A często tak na prawde nasz organizm potrzebuje jednej czy dwóch konretnych witamin, której mamy niedobor i okazac sie moze, ze jak kupimy je oddzielnie zaplacimy 5-10zł - a w suplemencie naprogramowo bac musimy wszystko, co niby dobre i placic po 40-50zł... a nawet wiecej. Dlatego ja jestem za tym, aby brac Folik i sprawdzic czy sie ma niedobory jakiejs konretnej witaminy i dodatkowo ja dostarczaj po pierwsze w pozywieniu, a dopiero pozniej np w formie tabletek.

55

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja biorę folik tak jak brałam w pierwszej ciąży, jest on w formie leku  a nie suplementu, co oznacza, że miał mnóstwo dodatkowych badań, dodatkowo jest na rynku już tak długo, że nie wierzę iż nie działa, mój lekarz ma do niego zaufanie więc nie widzę potrzeby zmieniania go na cokolwiek innego

56

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Witam Was a czy nie lepiej lykac preparatow z witaminami i mineralami ja bardzo chwale witaminer prenatal za 60 tab chyba 17 zl placilam ale to ponad 2 lata temu teraz jestem w ciazy i jutro ide sobie kupic wiec sie przekonam ile teraz kosztuja.sam kwas foliowy to za malo a gdzie zelazo ? Tak potrzebne w produkcji krwinek.jak uwazacie, ale ja polecam cos z takich suplementów. Pozdrawiam

57

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja staram się dobrze odżywiać i żelazo oraz inne mikro elementy dostarczam w pożywieniu, więc sam folik powinien wystarczyć smile

58

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
Mya napisał/a:

Widze, że to tutaj jest najbardziej żywa dyskusja, a ja wpisałam się w drugim wątku. No, ale to się powtórzę. Lekarz też tlumaczyl mi o tym, że to kwestia przyswajania i polecił Femibion Natal 1. Mam jednego ginekologa, ktory pracuje razem z moją mamą i co jak co, ale nie polecił by mi nic co nie byłby pewny, że miałoby działać lepiej od tańszych zamienników. Więc dla mnie wybór jest prosty wink

nie nazywałabym foliku tańszym zamiennikiem, ze względu na to, że to zarejestrowany lek, a nie suplement, jak to co ty przyjmujesz. Leki mają troszę bardziej skomplikowaną drogę rejestracji i więcej badań muszą przejść aby być lekami, nie sądzę, aby nie były skuteczne.

59

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Folik to nie jest abosultunie żaden taszy zamiennik! A co do przyswajania, to ma on bardzo dobrą przyswajalność potwierdzoną badaniami skoro zarejestrowany jest jako LEK. Warto zwrócić uwagę, że inne suplementy diety typu femibion to nie jest tylko kwas foliowy, a zestaw witamin - a nie zawsze wszystkich dodatkowo syntetycznie potrzebujemy dostarczać do naszego organizmu. Warto więc najpierw zrobic sobie badania i dowiemy się jakie mamy niedobory, a może czegos za dużo i dopiero podejmować decyzje o doatkowych witaminach. Ja zaufaam folikowi i jedyne co dodatkowo musiałam brać to żelazo, bo troszkę miałam go za mało, a pozostalych witamin absolutnie nie potrzebowałam dodatkowo bo wszystko dostarczałam dzięki diecie bogatej w owoce i warzywa.

60

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja również stosuje Folik.

61 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2015-03-12 14:08:56)

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Ja w obu moich ciążach i przed i po urodzeniu brałam femibion [niedozwolony link]. To był jedyny preparat który mam wrażenie pomógł mi uporać się z mdłościami. Produkt otrzymałam najpierw w próbce od mojego lekarza  a później już kupiłam sama... podczas karmienia piersią też brałam femibion 2.

62

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Folik te z ma takie samo zastosowanie bo uwalnia od mdłości a dodatkowo poprawia nastrój i chroni od wielu groźnych chorób nawet osoby dorosłe.

63

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.
janja napisał/a:

Folik te z ma takie samo zastosowanie bo uwalnia od mdłości a dodatkowo poprawia nastrój i chroni od wielu groźnych chorób nawet osoby dorosłe.

nie słyszałam o takich zastosowaniach jak poprawa nastroju, ale na pewno kwas foliowy jest bardzo istotny nawet dla tych którzy nie są w ciąży i nie planują potomstwa

64

Odp: Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

To jeszcze wiedz, że niedobory kwasu foliowego mogą nasilać też depresję. Gdzieś czytałam, że z najnowszych badań wynika że osoby z   zaburzeniami psychicznymi i depresjami mają obniżony poziom kwasu foliowego we krwi. Dodatkowe dawki kwasu foliowego mogą  zapobiegają temu.

Posty [ 1 do 65 z 94 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Femibion 1 czy Folik?? KWAS FOLIOWY.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024