objawy po odstawieniu afobamu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2009-08-23 12:40:32

atina
Przyjaciółka Forum

Re: objawy po odstawieniu afobamu

Facet napisał:

Citabax, Cital, Aurex i masa innych odpowiedników to citalopram, lek p-depersyjny z grupy SSRI. Jak większość (wszystkie?) antydepresanty nie powinien wywoływać uzależnienia, jest lekiem stosowanym często w terapii podtrzymującej, czyli długotrwale smile
Skoro dobrze się czujesz, to bądź spokojna wink

Wielkie dzięki Facet tak samo mówi mi moja Pani doktor,czuję się dobrze po nich ale nie na tyle silna żeby z nich rezygnować.smile

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#40 2009-08-23 12:44:07

atina
Przyjaciółka Forum

oliwka napisał:

lady in black napisał:

Zazdrościsz mi malucha w domu? he he ,to weź się do ''roboty'' masz dopiero 38 lat to jeszcze nic straconego , na wiosnę moja sąsiadka urodzila dzidziusia w wieku 40 lat , jest bardzo zadowolona i ja z resztą też bo już myślałam że będę najstarszą mamą w okolicy.

Mama mojego męża szwagra urodziła córke dwa miesiące temu majac 45 lat a zresztą mnie mama też urodziła majac 42 to chyba żaden wstyd!

Wiem,wiem....że i kobiety po 40stce rodzą zdrowe i sile dzieci,moja teściowa urodziła jak miała 42 lata.Ale nie chciałabym decydowac się na dziecko tylko dlatego żeby było terapią na moją chorobę,z nią musze uporać się sama.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#41 2009-08-24 06:33:04

oliwka
100% Netkobieta

Masz rację Atinko małe dziecko to wcale żadne rozwiązanie żeby pomóc sobie w chorobie ja tylko tak napisałam,że są matki w naszym społeczeństwie,które rodzą w pózniejszym wieku i to żaden wstyd.Nie sugerowałam wogóle,że Ty masz podjąć taką dezyzje bo nie wiadomo czy byłoby to  dobre rozwiaznie w Twoim przypadku i czy przyniosłoby upragniony rezultat.W moim przypadku był to strzał w dziesiątke ale ja miałam dopiero 27 lat i miałam i tak plany,żeby mieć więcej dzieci niz jedno.Mam nadzieję,że nie pomyslałaś nic złego.

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#42 2009-08-24 09:53:49

atina
Przyjaciółka Forum

Oczywiście Oliwko nie pomyślałam nic złego smile może to tak zabrzmiało wink
Biore ten swój Citabax i jest jak na razie dobrze,a takie drobne incydent jaki mial miejsce tydzień temu to znak że jeszcze nie jestem gotowa żeby przerwać kurację.Fakt w tym dniu od rana nie czułam się najlepiej,oczywiście moje dolegliwosci były związane z przebytą operacją.Bolała mnie głowa,było mi jakoś nie dobrze i zapewne to przyczyniło się że lęk powrocił.

#43 2009-08-25 07:44:39

lady in black
O krok od uzależnienia

ATINA temat dzidziusia to poruszyłam trochę tak pół żartem pół serio i mam nadzieję, że dobrze odczytałaś moje intencje bo przecież macierzyństwo to indywidualna sprawa każdej z nas i jakże mogłabym ci tu cokolwiek sugerować. Fakt, że  dzieci absorbują mnie od rana do wieczora , ale to dobrze bo nie mam czasu rozczulać się nad sobą, czasem tylko myślę jak fajnie mają matki takie jak ty , które ''odchowały'' już swoje pociechy i mają więcej czasu dla siebie.        OLIWKA  pisałaś , że brałaś leki homeopatyczne czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat? jakie jest ich działanie ? jak długo je brałaś? Nie wiedziałam że nerwicę można leczyć homeopatią , właściwie nigdy nie myślałam o zmianie sposobu leczenia ale podsunęłaś mi myśl , że może warto spróbować ...

#44 2009-08-25 10:18:00

atina
Przyjaciółka Forum

Oczywiście Lady in black że odebrałam to jako żart big_smile aż mi się dzisiaj w nocy śniło że urodziłam śliczną dziewczynkę big_smile
Wiesz ja myślę jednak że jak ma się małe dzieci jest mniej czasu na myślenie i wyobrażanie sobie nie wiadomo czego-obowiązki których trzeba dopilnować.A tak jak w moim przypadku,dzieciaki zaczynają kroczyć własnymi ścieżkami,mąż często w pracy a ja myślę......chociaż ostatnio bardzo absorbuje mnie to forum i każdą wolną chwilę mu poświęcam,być może to mój nowy nałóg.....smile

#45 2009-08-27 23:10:24

oliwka
100% Netkobieta

lady in black leki homeopatyczne brałam ponad rok.Mogłam je brać bezpiecznie przez całą ciąże jak i karmienie piersią.Jak to wygladalo najpierw mój lekarz przeprowadzil ze mną bardzo długi wywiad i potem przepisał leki.Były to małe fioleczki z granulkami,które brałam 3 razy w tygodniu.3 rodzaje tego typu leków miałam.Były to Ignatia Amara,Natrium Muriaticum i Pulsatilla.Działały na depresje,nadmierną wrażliwośc emocjonalną,zmienność nastroju jak i bolesne skurcze żołądka na tle nerwowym a to dokuczało mi bardzo.Nic nie mogłam jeść tylko wymioty i ból brzucha...W moim przypadku pomogło..Ale pamiętaj,że również tych leków nie można stosować bez konsultacji z lekarzem.Bo mogą również zaszkodzić.Mam w domu gdzieś jeszcze telefon do Stowarzyszenia Homeopatów..Napewno leczenie homeopatią jest długo terminowe.

#46 2009-08-27 23:13:13

oliwka
100% Netkobieta

atina napisał:

ostatnio bardzo absorbuje mnie to forum i każdą wolną chwilę mu poświęcam,być może to mój nowy nałóg.....smile

Atina lepszy taki nałóg niż inny!!! Tym bardziej,że można komuś pomóc,powiedzieć miłe slowo lub podać ciepłą dłoń!

#47 2009-08-28 08:28:50

Beatriz35
Słodka Czarodziejka

Afobam przez trzy lata brała moja mama.W tej chwili jest w trakcie odtrutki.Wycofywanie go będzie trwało 2 lata polegajace na zmniejszaniu dawki aby calkowicie przestać go zażywać.Odbywa się to pod ścisłą kontrolą  lekarza.Nie wolno odstawiać go natychmiast.

#48 2009-09-04 07:07:47

atina
Przyjaciółka Forum

lady in black przestałaś pisać sad jeśli jeszcze pojawiasz się na forum napisz jak się czujesz?

Beatriz jak mama to znosi? Cały czas nie mogę pojąć,jak leki które mają pomagać doraźnie lekarze wypisują pacjentom przez długie lata,przecież dobrze wiedzą czym grozi tak długotrwałe przyjmowanie.

#49 2009-09-07 10:05:37

lady in black
O krok od uzależnienia

Cześć dziewczyny ! bardzo mi miło że mimo iż nie było mnie na forum to jednak nie zapomniałyście o mnie , a nie było mnie z przyczyn technicznych ,zmieniałam operatora i po rozwiązaniu jednej umowy ok. 2 tygodni czekałam na podłączenie z innej sieci, no ale już jestem i z pewnością często będę tu zaglądać bo to forum też strasznie uzależnia... tylko że ja nie mam nic przeciwko temu , później napiszę coś więcej bo sporo zajęć dziś przede mną pozdrawiam was serdecznie.

#50 2009-09-15 07:26:56

lady in black
O krok od uzależnienia

Atina , Oliwka , zaglądacie jeszcze czasem na forum? jakoś nigdzie nie mogę znaleźć waszych wpisów, jeśli tak odezwijcie się , pozdrawiam.

#51 2009-09-15 08:06:05

oliwka
100% Netkobieta

Witaj Lady in black:)Wiesz,że wczoraj własnie o Tobie pomyslałam i zaglądałam tutaj.Kurcze jakieś przyciąganie:):)Ja jestem cały czas na forum....chyba za słabo szukałaś:Dbig_smile A tak poza tym,co u Ciebie,jak Twoje samopoczucie? No i jak maleństwo oczywiście?
U mnie ok.Ale przychodzi jesień i moje samopoczucie ulega troszke zmianie.Jestem śpiąca i troszke rozdrażniona.Ale trzymam sie.Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-09-16 22:00:21)

#52 2009-09-15 14:02:53

atina
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

Atina , Oliwka , zaglądacie jeszcze czasem na forum? jakoś nigdzie nie mogę znaleźć waszych wpisów, jeśli tak odezwijcie się , pozdrawiam.

Jestem tutaj przez caly czas,no może nie dosłownie ale codziennie staram się być smile
Oliwka ma rację jesień dla nerwic to nie najlepszy okres,wpadamy w przygnębienie,stany depresyjne dają o sobie znać....ale ja nie poddam się,muszę iść do przodu,żadne lęki już mną nie zawładną.Ale jestem dzisiaj waleczna-co?,w ubiegłym tygodniu nie było dnia żeby nie ryczała ale na szczęście to już za mną.
Piszcie dziewczyny.....smile

#53 2009-09-15 16:56:06

lady in black
O krok od uzależnienia

Dziewczyny, cieszę się że jednak jesteście ostatnio na forum zaglądałam tak z do skoku i dość pobieżnie przeglądałam , a to dlatego że dzieci mi się rozchorowały jedno po drugim tak że miałam szpital w domu i''urwanie parasola,,, no ale już zdrowieją  i wszystko wraca do normy. Wiecie tydzień temu byłam u lekarza , opowiedziałam mu o moim kiepskim samopoczuciu po odstawieniu afobamu , a on zmienił mi lek z coaxilu na xetanor (lek na nerwicę) i dalej przepisał afobam doraźnie jak zwykle , no nie... receptę wzięłam ale nie wykupiłam . Biorę tylko ten xetanor  1 tabletkę dziennie no i zobaczę bo na efekty trzeba poczekać ok 2 tygodni.     OLIWKA a ty nie bierzesz już żadnych leków? ATINA  ja też ma czasem gorsze dni , ale staram się nie poddawać ponurym myślom no i ,,cały czas do przodu''he he(jak mówi Krzynówek)

#54 2009-09-16 20:30:29

Roxana
Przyjaciółka Forum

Przeczytałam wasze posty dziewczyny. Może się wtrącam , ale ja tez kiedyś zażywałam zomiren i inne leki na depresję i lęki . Do kościoła sama nie chodziłam bo dotawałam lęku . Odkąd mam chorą watrobę ,musiałam zacząc leczyć się sama poprzez wyciszanie , pomaga ale jeszcze długa droga przedemną . Teraz od czasu do czasu biorę sedam 3 , musze bo od rana chodzę roztrzepana i nie moge sie na niczym skupić , wszystkie obowiązki i problemy zawalaja mi glowę , mam natłok w głowie i nie daje sobie rady . Teraz jest jesień , moja pora na depresję ,podobnie jak innych , boje się że znów mnie dopadnie i będę sie bała z domu wyjść .

lady in black- a czy ten afobam odstawiałaś stopniowo?

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

#55 2009-09-17 09:23:05

lady in black
O krok od uzależnienia

Roxana , afobam odstawiłam nagle z dnia na dzień i chyba dlatego wystąpiły u mnie takie objawy , chociaż lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi ,że to mógł być nawrót choroby bo ja nie brałam go w dużych ilościach , od kontrolą lekarza i nie powinnam być uzależniona , ale coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć bo brałam go przez ok 2 lata. Zaciekawiła mnie twoja metoda leczenia przez wyciszenie , napisz coś więcej na ten temat.

#56 2009-09-17 20:28:23

atina
Przyjaciółka Forum

Lady możesz być z siebie dumna że nie wykupiłaś Afobamu,ja  mam zawsze przy sobie w torebce tylko że Alprox.Jak przestałam brać tak jak radziła mi Pani doktor od tej pory nie zażyłam ani razu,Ona twierdziła że powinnam go mieć przy sobie w razie silnego napadu ale ja już nie zażyję tego świństwa.
Roxano jak długo brałaś zomiren?

#57 2009-09-18 08:16:12

lady in black
O krok od uzależnienia

Atina nie wykupiłam afobamu bo bałam się że kiedyś się skuszę i znów zacznę go zażywać, a od czasu tych panicznych lęków o których pisałam w pierwszym poście one więcej nie wystąpiły, czasem odczuwam niepokój większy lub mniejszy ale panicznym lękiem nazwać tego nie mogę. Teraz mam przepisany xetanor 1 tabletkę rano ,tylko  niezbyt dobrze się po nim czuję jestem jakoś nadmiernie pobudzona . A jak twoje samopoczucie Atina? Roxana napisz coś o tym wyciszaniu , może z Atiną też wypróbujemy tej metody.

#58 2009-09-18 08:53:47

oliwka
100% Netkobieta

lady in black napisał:

OLIWKA a ty nie bierzesz już żadnych leków?

Leki na depresje brałam ostatni raz trzy lata temu po śmierci brata.Od tego momentu nie i naprawde modlę się,żeby nigdy już nie brać.
Ostatnie dni były dla mnie pełne złego samopoczucia.Bolała mnie głowa,moje myśli były pesymistyczne,do tego pobudzona i nerwowa.Zero chęci do czegokolwiek...Wystraszyłam się,że coś zaczyna się dziać,ale dzisiaj jest lepiej.Dostałam wczoraj porządnego kopa od koleżanki przez GG i jej słowa bardzo utkwiły mi w głowie.Biorę też od kilku dni magnez,aby uzupełnić jego niedobór,bo piję dużo kawy,pale i do tego ciągły stres...Myślę,że pomoże zlikwidowac pierwsze sygnały.
Ale tak na spokojnie zastanawiam sie skąd wzieło sie to pogorszenie i chyba złożyło sie na to wiele czynników...Pogoda,stres,przeziębienie i okres...więc kumulacja tego wszystkiego dała taki efekt.Ale nie nie poddam się.Dzisiaj mam piękny uśmiech na twarzy i mam nadzieję,że tak zostanie.smilesmile

#59 2009-09-18 09:19:57

Roxana
Przyjaciółka Forum

atina napisał:

Lady możesz być z siebie dumna że nie wykupiłaś Afobamu,ja  mam zawsze przy sobie w torebce tylko że Alprox.Jak przestałam brać tak jak radziła mi Pani doktor od tej pory nie zażyłam ani razu,Ona twierdziła że powinnam go mieć przy sobie w razie silnego napadu ale ja już nie zażyję tego świństwa.
Roxano jak długo brałaś zomiren?

Brałam go pół roku , ale źle sie po nim czułam , moja lekarka testowała na mnie różne leki ,juz nawet nie pamietam ich nazw , ale wszystkie mam gdzies schowane . Każdy lek ma skutek uboczny ,opisywany w ulotce , ja zawsze miałam skutki uboczne odwrotne . Zamiast zatrzymania okresu , ja miałam okres przez 17 dni. Zamiast zaparć , miałam biegunki . Teraz podjadam sedam , bo tylko on na mnie wpływa pozytywnie. A tak wogóle , leczyłam się 2 lata , jesli mozna nazwac to leczeniem.

lady in black napisał:

Roxana , afobam odstawiłam nagle z dnia na dzień i chyba dlatego wystąpiły u mnie takie objawy , chociaż lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi ,że to mógł być nawrót choroby bo ja nie brałam go w dużych ilościach , od kontrolą lekarza i nie powinnam być uzależniona , ale coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć bo brałam go przez ok 2 lata. Zaciekawiła mnie twoja metoda leczenia przez wyciszenie , napisz coś więcej na ten temat.

Ciężka sprawa jest tym wyciszaniem , przez pierwszy miesiąc mordowałam się sama z sobą ,nie spałam nie jadłam z domu nie wychodziłam , ryczałam bez powodów , miałam majaki . itp.  Nawet najmniejsze problemy mnie przerastały , ale postanowiłam walczyć z tym i wstając rano , powtarzałam sobie ,że nic sie złego nie dzieje ,wmawiałam i wmawiam  sobie, że nie jestem zdenerwowana , gdy ktos mnie wkurzał , śmiałam się i olewałaam tę osobę , tak samo jak problemy których ciągle jest duzo . Natłok pracy zostawiałam , wmawiając sobie ,że praca nie zając nie ucieknie ,tak mam do tej pory , ponieważ jestem ,a raczej byłam pracoholikiem , teraz już nie przejumuje sie bałaganem , zrobię jak będzie na to czas. Nie myje okien co miesiąc , nie zmieniam pościeli co tydzien , nie szkuam śmieci przez lupe na podłodze . Wszystko co złe odsówam od siebie , chociaż czasem mi sie nie udaje. Walczę dalej , nie słucham ludzi którzy mnie denerwóją i poniżają tak jak robi to moja matka , no i jestem na odwyku od mojej matki . To dzięki niej , nie wiem co to dzień bez stresu , lęku , majaki przeszły. Jeśli same sobie nie pomożemy nic nam nie pomoże , tabletki tylko na chwilkę wyciszą ,ale nie wyleczą do końca . A ja chcę życ jak normalny człowiek . Bałam sie gdzies sama pojechać , teraz jadę wszędzie gdzie tylko mogę , zmuszanie sie było okropne ,lecz dało efekt.

Każdy lek który bierze się około roku uzależnia ,  trzeba robić przerwy , nie wiem dlaczego lekarze sądzą inaczej . Mój tato uzaleznił sie kiedyś od tranxny , teraz wcina sedam od 4 lat , juz na niego nie działa tak jak powinien, ale jego lekarz nic z tym nie robi. Ja zażywam sedam jak muszę , czyli na wiosnę i jesień , to moje najgorsze proy roku.

Myślę ,że powinnaś stopniowo zmniejszać dawki afobamu , przynajmniej tak pisze na większości ulotek , leków ktore są na depresje , nerwice i natręctwa. Możliwe , że dlatego tak źle się czułaś bo odstwiłas nagle , a to jest barzdo niebezpieczne.

Ostatnio edytowany przez Roxana (2009-09-18 09:21:09)

#60 2009-09-18 15:20:20

Roxana
Przyjaciółka Forum

Od roku , wmawiam sobie , że jestem spokojna , że problemy to nic w porównaniu z moim zdrowiem .Gdy zaczynam sie denerwoać lub czegos bać , siadam w odludnym miejscu i z calej siły odpędzam od siebie to co mnie nadchodzi. Niestety czasem sie mi nie udaje , czasem tracę wiarę w siebie , ale w wiekszości przypadków udaje mi się wyciszyć , tylko że to powtarzanie sobie ,że jestm spokojna jest dla mnie strasznie męczące . Nie wiem tylko jak sobie poradzić z natręctwami , z tym cholerstwem nie radze sobie.

#61 2009-09-19 13:48:14

lady in black
O krok od uzależnienia

OLIWKA , widzę że ty podobnie jak ja też prowadzisz niezbyt zdrowy tryb życia ja też piję dużo kawy i niestety palę , staram się to rekompensować jem dużo warzyw i owoców i zażywam witaminę C , ale magnez też by się faktycznie przydał. Trochę przeszkadzają mi te nałogi , ale jak tu się ich pozbyć jak w życiu tyle stresów i wiecznie jakieś problemy na głowie   .ATINKA co tam u ciebie ? nie odzywasz się ostatnio...  ROXANA dzięki za odpowiedź , taką metodę też stosuję i rzeczywiście niekiedy jest skuteczna, ale czasem nie wystarcza... Wiecie co dziewczyny postanowiłam nie brać xetanoru źle się po nim czuję jestem jakaś pobudzona, rozdrażniona i ogólnie ,,przymulona" , że tak powiem, dziś nie wzięłam i czuję się dobrze , zobaczymy co będzie dalej , postąpiłybyście tak samo na moim miejscu czy mimo wszystko brałybyście nadal?

#62 2009-09-19 16:33:15

Roxana
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

OLIWKA , widzę że ty podobnie jak ja też prowadzisz niezbyt zdrowy tryb życia ja też piję dużo kawy i niestety palę , staram się to rekompensować jem dużo warzyw i owoców i zażywam witaminę C , ale magnez też by się faktycznie przydał. Trochę przeszkadzają mi te nałogi , ale jak tu się ich pozbyć jak w życiu tyle stresów i wiecznie jakieś problemy na głowie   .ATINKA co tam u ciebie ? nie odzywasz się ostatnio...  ROXANA dzięki za odpowiedź , taką metodę też stosuję i rzeczywiście niekiedy jest skuteczna, ale czasem nie wystarcza... Wiecie co dziewczyny postanowiłam nie brać xetanoru źle się po nim czuję jestem jakaś pobudzona, rozdrażniona i ogólnie ,,przymulona" , że tak powiem, dziś nie wzięłam i czuję się dobrze , zobaczymy co będzie dalej , postąpiłybyście tak samo na moim miejscu czy mimo wszystko brałybyście nadal?

Jesli dobrze się czujesz to nie bierz tego xetanoru.
Ja się dzisiaj czuję fatalnie , a powód mojej choroby chodzi po domu i mnie dołuje.

#63 2009-09-20 07:34:19

lady in black
O krok od uzależnienia

Wszystko co złe odsówam od siebie , chociaż czasem mi sie nie udaje. Walczę dalej , nie słucham ludzi którzy mnie denerwóją i poniżają tak jak robi to moja matka , no i jestem na odwyku od mojej matki . To dzięki niej , nie wiem co to dzień bez stresu , lęku , majaki przeszły. Jeśli same sobie nie pomożemy nic nam nie pomoże , tabletki tylko na chwilkę wyciszą ,ale nie wyleczą do końca . A ja chcę życ jak normalny człowiek . Bałam sie gdzies sama pojechać , teraz jadę wszędzie gdzie tylko mogę , zmuszanie sie było okropne ,lecz dało efekt.             ROXANA masz problemy z mamą? mieszkacie razem? Aż się wierzyć nie chce , żeby najbliższa osoba była powodem twojej nerwicy. Napisz coś o tym jeśli to nie jest zbyt osobiste dla ciebie. Pozdrawiam.

#64 2009-09-20 20:14:42

atina
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

.ATINKA co tam u ciebie ? nie odzywasz się ostatnio...  Wiecie co dziewczyny postanowiłam nie brać xetanoru źle się po nim czuję jestem jakaś pobudzona, rozdrażniona i ogólnie ,,przymulona" , że tak powiem, dziś nie wzięłam i czuję się dobrze , zobaczymy co będzie dalej , postąpiłybyście tak samo na moim miejscu czy mimo wszystko brałybyście nadal?

Dziękuję jak na razie wszystko w porządku,na szczęście napadów lęku brak,samopoczucie-no cóż różniez tym bywa ale raz gorsze raz lepsze mają chyba wszyscy.
Lady,wiesz ja jak zaczynałam brać swój Citabax przez pierwsze dwa dni czułam się fatalnie,moja doktor stwierdziła później że to zupełnie normalne że organizm też musi się przyzwyczai do nowego leku.....a ten xetanor to jest lek do długoterminowego przyjmowania?
Tryb życia też zapewne ma wpływ na nasze samopoczucie ,no ale powiedzcie czy mamy już zrezygnować ze wszystkiego?
Ja nie paliłam przez 5lat,teraz znów zaczęłam sobie popalać,kawę piję bezkofeinową,alkoholu zero.....a lęki występowały,tak że myślę że to siedzi w nas gdzieś nagromadzone przez lata bardzo głęboko.
Trzymajcie się dziewczynki,razem nie poddamy się smile

#65 2009-09-23 11:52:49

Roxana
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

Wszystko co złe odsówam od siebie , chociaż czasem mi sie nie udaje. Walczę dalej , nie słucham ludzi którzy mnie denerwóją i poniżają tak jak robi to moja matka , no i jestem na odwyku od mojej matki . To dzięki niej , nie wiem co to dzień bez stresu , lęku , majaki przeszły. Jeśli same sobie nie pomożemy nic nam nie pomoże , tabletki tylko na chwilkę wyciszą ,ale nie wyleczą do końca . A ja chcę życ jak normalny człowiek . Bałam sie gdzies sama pojechać , teraz jadę wszędzie gdzie tylko mogę , zmuszanie sie było okropne ,lecz dało efekt.             ROXANA masz problemy z mamą? mieszkacie razem? Aż się wierzyć nie chce , żeby najbliższa osoba była powodem twojej nerwicy. Napisz coś o tym jeśli to nie jest zbyt osobiste dla ciebie. Pozdrawiam.

Tak mieszkam jeszcze z matką , w naszym wspólnym domu ,ktory ojciec postawił a ja z mężem wykończyliśmy . Dom jest duży , tylko brak w nim miłości. Przez wiele lat robiłam wszystko czego matka zapragneła , urabiałam sobie ręce dla niej , bo wmawiała mi ,że to dla naszego dobra / wielka bzdura . Wszystko co robiłam , robiłam to dla niej . Uzależniłam się psychicznie , musiałam ją pytać o pozwolenie wyjścia do sklepu . Można by było napisać książkę o tym co przeszłam , alew szkoda czasu . Teraz kończymy swój dom , może za rok sie tam wprowadzę i wkońcu dowiem się co to przeżyć dzień bez stresu i obawy przed własna matką. Na razie jestem na odwyku od niej . Ale to co sie ze mna działo , to wszystko jej zasługa .

#66 2009-09-23 14:30:39

lady in black
O krok od uzależnienia

ATINA widzisz ty źle się czułaś 2 dni po zaczęciu nowego leku , a ja po 2 tygodniach zażywania czułam się fatalnie i tak się jeszcze wahałam czy czy brać go czy nie , ale gdy pewnego ranka obudziłam się z dość silnym bólem głowy i mdłościami jak nie porównując kobieta w pierwszych miesiącach ciąży to postanowiłam przerwać to chyba nie jest lek odpowiedni dla mnie . Teraz czuję się lepiej ,przynajmniej fizycznie , bo powodów do stresu to mi ostatnio nie brakuje , pisałam wam, że nie dawno że dzieci mi chorowały i teraz znów młodsza córka choruje , dosłownie po kilku dniach po skończonym antybiotyku , wydawało mi się że jest już zdrowa , a tu od nowa to samo .  pozdrawiam.

#67 2009-09-24 14:51:46

berta
Niewinne początki

Witam Was ! Czy moze ktos mi powiedziec czy moge zazywac Milocardin w ciazy?

#68 2009-09-24 17:19:11

lady in black
O krok od uzależnienia

Jeśli to jest lek na receptę powinnaś poradzić się lekarza albo wpisz w googlach nazwę na pewno będą jakieś informacje.

#69 2009-09-24 20:15:46

atina
Przyjaciółka Forum

lady in black napisał:

ATINA widzisz ty źle się czułaś 2 dni po zaczęciu nowego leku , a ja po 2 tygodniach zażywania czułam się fatalnie i tak się jeszcze wahałam czy czy brać go czy nie , ale gdy pewnego ranka obudziłam się z dość silnym bólem głowy i mdłościami jak nie porównując kobieta w pierwszych miesiącach ciąży to postanowiłam przerwać to chyba nie jest lek odpowiedni dla mnie . Teraz czuję się lepiej ,przynajmniej fizycznie , bo powodów do stresu to mi ostatnio nie brakuje , pisałam wam, że nie dawno że dzieci mi chorowały i teraz znów młodsza córka choruje , dosłownie po kilku dniach po skończonym antybiotyku , wydawało mi się że jest już zdrowa , a tu od nowa to samo .  pozdrawiam.

Wiesz ja uznaję zasadę że z codziennym stresem muszę poradzic sobie sama,bo na to mam wpływ.....gorzej na napady lęku,bo zapewne sama wiesz że na nie, nie mamy wpływu,pojawiają się nie wiadomo skąd.
Za dobrze byłoby gdybyśmy na najmniejsze niepowodzenia zażywali cudowną tableteczkę i wszystko byłoby ok

Berta w ciąży bez konsultacji z lekarzem nie można zażywać żadnych leków,nic nie stoi na przeszkodzie zapytać się lekarza,przecież to chodzi o dobro dziecka.

#70 2009-09-25 15:03:19

oliwka
100% Netkobieta

Berta jeżeli jesteś w ciąży to bez konsultacji z lekarzem nie radziłabym brać  Ci żadnych leków.Prosze przeczytaj mój pierwszy post dodany w tym wątku.
Ja wprowadziłam nazwe tego leku,który podałaś w gogle i jest podana informacja,że nie wolno brać kobietom w ciąży ani karmiacym.

#71 2010-11-14 11:24:19

miska101
Niewinne początki

Hej! Znalazłam to forum przypadkiem. szukam informacji jak skończyć z tym lekiem Afobam i Venlectine. Zaczełam je brać w wieku 20 lat teraz mam 25 i nadal je biore. Afobam dorażnie raz, dwa razy w tygodniu, ten drugi co drugi dzień, bo jak nie wezme to boli mnie głowa, brzuch i czuje się fatalnie. Czasem wydaje mi sie że jestem zdrowa, ale dzisiaj na samą myśl o kościele robi mi się niedobrze. Narazie nie ide. Może po południu będzie mniej ludzi. Pozdrawiam

#72 2011-05-30 22:07:34

ambra676
Niewinne początki

mnie tez przepisano abofam...zaczalo sie tak poszlam po raz 1 do psychologa,niestety po wejsciu do gabinetu i poruszeniu mojego problemu zaczelam po prostu plakac i nie bylam sie powstrzymac lez,psycholozka zalozyla mi karte u psychiatry a ta przepisala mi abofam,no i odprawiono mnie do domu...wykupilam te takbetki,wzielam zaraz hym efektow nie bylo,no moze na drugi dzien,poczulam sie lepiej  ale po tym,co wyczytalam na forach wyrzucilam te tabletki,boje sie uzaleznienia,wyobrazcie sobie,ze psychiatra zalecila dawkowanie codziennie po jednej
dobrze,ze istnieje internet i fora,bo tak to pewnie wpadlabym z jednego uzaleznienia emocjonalnego w drugie farmakoogiczne

#73 2011-05-30 22:55:59

sandra.sandra
Przyjaciółka Forum

Wiecie co, ja mam afobam ale nie na codzień!
Na początku leczenia, gdy dostalam pierwszy atak lęku z paniką to dostałam JAKIŚTAMLEK (nie pamiętam nazwy) i do tego Afobam, ale najmniejsza dawkę i tylko do 2 tygodni miałam go stosować. On miał być mi kołem ratunkowym do czasu, aż lek właściwy nie zacznie działać. Potem został mi i brałam w wyjątkowych przypadkach. Dostawałam ataku paniki w aucie. Zatrzymywałam się, wyjmowałam Afobam i po chwili chowałam go spowrotem. Były tez momenty, że łykałam natychmiast i za chwilę myślałam, że zwariuję i najlepiej łyknęłabym całe opakowanie. Ale miałam świadomość, że nie tędy droga. Znalazłam tymczasowo "ujście" poprzez zmuszenie się do płaczu. Kamień spadał mi z serca (nie zawsze na dlugo, czasami na kilkanaście minut). Do tego psychoterapia behawioralno-poznawcza. Jeszcze nie jest OK, ale nie jest źle. Walczę.

smile

#74 2011-12-11 23:35:05

sylwia12
Niewinne początki

witam mam pytanie jak wy dziewczyny dajecie sobie rade z tym cholernym odstawieniem zomirenu bo ja nie mode biore go juz dugi czas i odstawienie jest okropne ja nie potrafie opisac co sie dzieje bo prubowala go odstawic i odstawienie jego jest okropne moze ktos mi pomuc

#75 2011-12-12 12:23:57

margolcia
Przyjaciółka Forum

Leków psychotropowych, antydepresantów i uspokajających nie wolno odstawiać bez konsultacji z lekarzem.
Lekarz ustala jak zmniejszyć dawkę, aby w końcu przestać brać. W przeciwnym razie powstaje tzw. zespół oddstawienny, którego efekty są baaaaardzo nieprzyjemne.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

#76 2011-12-14 22:19:50

sylwia12
Niewinne początki

witam jetem nowa i czytam wasze opinie o tym pierdolonym zomirenie biore go juz ponad 2 lata i nie mam na tyle sily aby go odstawic boje sie ze mnie udusi i nie tylko pomuzcie mi

Stopka forum