pralka - jaką wybrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pralka - jaką wybrać?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

1

Temat: pralka - jaką wybrać?

Jaką byście poleciły pralkę? Moja aktualna strasznie kiepsko już pracuje, swoje lata zresztą mam. A może pralko-suszarka? Widziałam w sklepie fajną od LG i zastanawiam się jak taki sprzęt sprawdza się w praktyce?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pralka - jaką wybrać?

Jeśli chodzi o zwykłą pralkę to Polar.Moim zdaniem są najlepsze.Mam już drugą tego producenta,z tym ze ta pierwsza sużyła ok 12 lat-czyli długo.No i mają prosty program:)

Bąbelek 21.03[*]:(

3

Polara już chyba nie ma? A przynajmniej nie takiego jak kiedyś.

Szczerze? Nie ma teraz dobrych pralek wszystko jest tak zrobione żeby działało krótko i żeby trzeba było kupić nowe, moja pralka po roku zaczęła bardzo głośno pracować mimo że to dobry model, dobrej marki.

Nie ma sensu więc inwestować nie wiadomo ile i tak pochodzi kilka lat nieważne jaka to firma i jak droga pralka sad wszystko jest teraz badziewne.

Reklama

4

Małpa69 napisał/a:

Polara już chyba nie ma? A przynajmniej nie takiego jak kiedyś.

Szczerze? Nie ma teraz dobrych pralek wszystko jest tak zrobione żeby działało krótko i żeby trzeba było kupić nowe, moja pralka po roku zaczęła bardzo głośno pracować mimo że to dobry model, dobrej marki.

Nie ma sensu więc inwestować nie wiadomo ile i tak pochodzi kilka lat nieważne jaka to firma i jak droga pralka sad wszystko jest teraz badziewne.

Polar nadal są,jednak wersja nowoczesna z otwieraną górą:)

Bąbelek 21.03[*]:(

5

Obawiam się tylko że to już nie to samo sad

Reklama

6

Nie wiem jaką konkretnie, ale mogę dać Ci jedną radę - pamiętaj żeby zwrócić uwagę czy posiada opcję samoczyszczenia!

7

Ja polecam pralki whirlpool są najlepsze kupiłam ją 5 lat temu a moja matka używa whirlpoola już 13 lat smile

Człowiek najszybciej i najlepiej uczy się, ucząc innych.

8

Ja tylko dorzucę, że lepsze są ładowane z przodu, bo jak od góry to nie wykorzystasz pralki jako dodatkowej półki.

9

Eco bubble Samsunga.

Antoś  - 7 VIII 2013 - czysta postać szczęścia smile
Aniela i Izabela - 11 VI 2015  smile

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

10

ja swoją pierwszą pralkę (którą mam do tej pory) kupiłam z firmy BECO- otwieraną z przodu i działa mi już 7 lat. Jest bardzo wytrzymała a prania dużo robiłam i robię do tej pory jak to przy 2 dzieci. Nie polecam pralek otwieranych od góry moja mama musi takie kupować bo się w łazience jej inne nie mieszczą i w ciągu tych 7 lat pracy mojej pralki ona już miała 3.

11

Też miałam BEKO i powiem tak: nigdy więcej.
Byle program trwał ponad 3h. Głośna. Tańczyła po całej łazience.
Jak się popsuła byłam przeszczęśliwa.

12 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-11-18 20:51:01)

Ja mam POLARA (PTL 1109) ładowaną od góry (z racji braku miejsca) i raz mi się otwarła podczas prania, tzn bęben się otworzył wink Sprzączka od spodni zahaczyła o drzwiczki... hałas taki że myślałam, że mi się dom na głowę wali big_smile

Ale ogólnie jestem z niej zadowolona, od tego incydentu nic jej nie dolega wink Dość cicho chodzi, programów sporo ale i tak zazwyczaj korzystam z trzech, dobrze wiruje, ma opóźnienie startu z którego często korzystam smile Nie posiada wyświetlacza (bo nie chciałam go mieć). W sześciostopniowej skali mogę dać mocne, naprawdę zasłużone 4 wink

13

Bubuś smile

14 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-11-18 21:03:38)

Zielony_Domek napisał/a:

Bubuś smile

Tak? wink
Ja nawet nie przypuszczałam, że tak się może zrobić big_smile

15

Rozbawiło mnie to co napisałaś i nie mniej mi za złe ale do męża mówię pieszczotliwie Bubuś smile

16

Zielony_Domek napisał/a:

Rozbawiło mnie to co napisałaś i nie mniej mi za złe ale do męża mówię pieszczotliwie Bubuś smile

Spoko wink

A wracając jeszcze do pralki zapomniałam o jej dużym plusie - doskonała relacja cena-jakość wink
Kosztowała coś koło 900 zł a naprawdę przyzwoicie jest zrobiona smile

17

Moja mama z kolei używa też w tym przedziale cenowym pralki Siemens. I też sobie chwali.

18 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-11-29 16:09:26)

mhh, najlepiej kup coś z zakresu 1500zł - jeśli chcesz nowy sprzęt. droższe to często przepłacanie za markę, a tańsze to buble. Zresztą teraz wszystko jest tak projektowane, by się rozpadało po pewnym czasie, najlepiej tuż po okresie gwarancji i ludzie kupowali nowe... zresztą, masz tu poradnik: link do strony usunięty

19

Ja nie mam dobrego doświadczenia z Whirpoolem, znajomym już na początku użytkowania zepsuła się elektryka (grzanie) i sprzęt był podobno nie do naprawienia, taniej było kupić nową, niż naprawiać.
Właśnie stoję przed wyborem nowej pralki i będę się kierować marką, opiniami, zużyciem wody, prądu, poziomem hałasu, ilością obrotów (im wyższy, tym lepiej) i wymiarami. Mam małą łazienkę i wejdzie tam pralka o głębokości 40 cm. Ładowanej od góry nie chcę, bo wiem, że czasem są problemy z wyważeniem bębna.

20

Polecam pralkę Whirlpool sama ją mam i jestem z niej bardzo zadowolona.

21

Sylia napisał/a:

Ja polecam pralki whirlpool są najlepsze kupiłam ją 5 lat temu a moja matka używa whirlpoola już 13 lat smile

Ja znów nie polecam.
Miałam... działała 2 lata, skończyła się gwarancja i "padła"...
A wywaliłam dośc sporo pieniędzy...

Polara polecam, też miałam, ale z racji przeprowadzki musiałam zostawić. A kosztowała w granicach 900 zł

22

Cześć polecił bym Ci pralkę Beko WMB 61431 M jest dosyć tania ale co najważniejsze bardzo dobra .W Rankingu pralek lipiec 2014 została zaklasyfikowana na pierwsym miejsu .

23

Moi osobistym zdaniem najlepiej wybierac te które nie sa przekombinowane i napakowane elektroniką bo mogą się szybciej popsuć. Ja mam taka z pokretłami, bez wyświetlacza i służy mi już 9 lat

Carpe Diem..

24

Dorka003 nie zgodzę się. Akurat mąż pracuje w dziale jakości, przyciski i elektronika sa testowane dość ekstramalnie.

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

25

Jakie macie pralki i jak się sprawują? Chciałabym poznać wasze opinie, ponieważ chcę wymienić moja starą, mam budżet 1000 zł i nie wiem na co się zdecydować.

26 Ostatnio edytowany przez Summerka (2014-09-30 16:21:23)

Mam starą   Whirpool i nie narzekam. Nie psuje się. Wadą może być niedokładność.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.

27

Mi ostatnio wpadła w oko pralka Electroluxa z funkcją parową, ma któraś z Was?
Jak to się w ogóle sprawdza ??

28

Ja jestem posiadaczem takiej pralki. Powiem ci, że jest bardzo fajna, para ma delikatny wpływ na ubrania.

29

rebeli napisał/a:

Mi ostatnio wpadła w oko pralka Electroluxa z funkcją parową, ma któraś z Was?
Jak to się w ogóle sprawdza ??

Ja mam LG z tzw. praniem parowym i przyznam, że przydaje się to bardzo jak muszę uprać sobie marynarki i koszule. Myślę, że to przydatna sprawa jak się chce odświeżyć szybko ubrania (trwa to niecałe pół godziny). Jest też coś takiego jak parowy program antyalergiczny i wtedy pierze się parowo w określonej liczbie stopni i wypłukuje się alergeny.

30

A czy taka funkcja pary tylko odświeża, czy też np usuwa lekkie zabrudzenia ?

31

rebeli napisał/a:

A czy taka funkcja pary tylko odświeża, czy też np usuwa lekkie zabrudzenia ?

Funkcja parowa działa na zasadzie, że ubrania ładnie, świeżo pachną i są jak wyprasowane. Więc wrzucam jak coś jest czyste, ale już nie pachnie tak ładnie, bo leżało w szafie albo mi się wygniotło. Nigdy zabrudzonych ubrań na to nie wrzucałam, raczej na krótki program je daję.

32

Jeśli chodzi o sprzęt AGD to zawsze stawiam na jakość, nawet jeśli miałabym zapłacić więcej, bo się opłaca, taki sprzęt nie zawodzi przez lata, w domu posiadam sprzęty marki hoover i jestem bardzo zadowolona.

33

askall napisał/a:

Funkcja parowa działa na zasadzie, że ubrania ładnie, świeżo pachną i są jak wyprasowane. Więc wrzucam jak coś jest czyste, ale już nie pachnie tak ładnie, bo leżało w szafie albo mi się wygniotło. Nigdy zabrudzonych ubrań na to nie wrzucałam, raczej na krótki program je daję.

Czyli raczej tylko odświezyć jak coś się miało na sobie chwilę.
Ech jak si okazało na już kupowac nie musimy ale, wypadało by się rozglądać za czymś.

34

szarlotta4 napisał/a:

sprzęty marki hoover i jestem bardzo zadowolona.

co to za marka ?

BOSH - na sprzęcie tej firmy się nie zawiodłem. Chyba czołgiem można w to strzelać i nic

36

Ważne, aby miała długą gwarancję, bo teraz robią tak pralki, aby specjalnie psuły się po okresie gwarancyjnym sad
U mnie pralka wysiadła dosłownie pół roku po 2 letnim okresie gwarancji.

37 Ostatnio edytowany przez janja (2014-11-11 10:22:08)

Taka 13 letnie pralka nie ma nowoczesnych rozwiązań jakie teraz mają nowe pralki. Poza tym są bardzo prądożerne bo nie mają silników direct drive, które właśnie powodują, że pralka pobiera mało prądu i cicho wiruje.

38

a macie pomysły jak rozwiązać problem "wędrującej" pralki ?
moja pralka podczas wirowania przesuwa się po płytkach, wypoziomowanie nie pomaga

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » pralka - jaką wybrać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016