Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#24055 2011-03-09 07:31:41

nanas
Przyjaciółka Forum

Re: Po 50 - Netkafejka 50 + - dla kobietek w kwiecie wieku

Witam od rana.
Zabalowałyście wczoraj jak kaze tradycja. Ja nie mogłam sie wczoraj do Was przełaczyć, miałam bardzo zajete popołudnie i wieczór.
Najpierw zakupy...udało mi sie kupic buty które wybrałam sobie juz jesienia, ale nie mogłam sie zdecydować czy czarne z popielem czy popiel z czarnym smilesmile i tak zleciało do pierwszych sniegów. Ale nie ma tego złego...... teraz je kupiłam o  90 zł taniej.
Potem kosmetyczka i biegiem do teatru. Przedstawienie z serii  lekkie, łatwe i przyjemne.
Po powrocie pakowanie walizek.... I tak zleciało do północy.
Dzisiaj mam nadzieję troche odsapnąć....
Życząc miłego dnia zabieram sie do pracy.
Troche pustawo ostanio zrobiło sie w Kafejce. !!!!

Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili, w której go potrzebowałaś

#24056 2011-03-09 07:34:01

morawa
Przyjaciółka Forum

dzien dobry dziewczynki ,taka padnieta bylam w czoraj caly dzien mama byla ,pozniej pojechalismy meble do kuchni kupic ,caly czas gotowala sie galareta ,a dzisiaj dopiero zrobie ,dzisiaj popielec ,to brda ryby ,mam sledzie ,ale ja sobie ugotuje ziemniaczki ,i mam zsiadle mleko ,ale balowalyscie wczoraj ,capnelam troszke tortu ,oj te slodycze mnie utuczyly ,mama mowi kup sobie chrom ,ale ja jestem przeciwniczka tych wszystkich specyfikow ,musze przestac jesc hi hi baski juz nie ma ,gdzie ona pojechala hi hi pozdrawiam .

przyjaciel to ten ,kto przychodzi, gdy caly swiat odchodzi

#24057 2011-03-09 07:37:41

morawa
Przyjaciółka Forum

nanas pozdrawiam ,przeczytalam ze czasem podszewka w butach maluje ,i pisza zeby mydlem toaletowym posmarowac ,ja mam takie buty ,biore sie dzisiaj za te buty hi hi http://kawa-czy-herbata.wdfiles.com/local--files/start/kawa.jpg

#24058 2011-03-09 08:07:36

Mufa
Przyjaciółka Forum

Hej laseczki smile

Ale wczoraj pobalowałyście.
A i panowie Was odwiedzili. No no, ciacha pierwsza klasa! smile

Karnawał się skończył, a ja ani razu nie zabalowałam sad

Morawko wypróbuję ten sposób na buty, bo mi jedne farbują. Ciekawe, czy będzie skuteczny.

Wracam do papierzysków, pa pa, miłego dnia.

#24059 2011-03-09 08:14:27

morawa
Przyjaciółka Forum

ja tez sprawdze ,wiecie ze cukru brakuje ,wczoraj w tesco byl po 4,09to jeszcze nie taki drogi bo juz po 5zl sprzedaja ,kupilam 2kg ilez mozna kupic ,ludzie calymi wozkami kupuja .http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26405/cukier5.jpeg

#24060 2011-03-09 08:28:32

morawa
Przyjaciółka Forum

hi hi
Niepotrzebne skarby świata by szczęśliwym być niezmiernie lepiej gładzić płatki róży niż zamartwiać się o ciernie czasem trzeba tak niewiele uśmiech w pracy, dowcip w sklepie by wydobyć z zakamarków nasz optymizm... i już lepiej. Miłego dnia .

#24061 2011-03-09 08:31:35

niu7nia
Przyjaciółka Forum

Witam  popielcowo -  i zapraszam na poranną kawkę  .
http://img52.imageshack.us/img52/6263/713921slecinkyeuimages.gif

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

#24062 2011-03-09 08:35:56

niu7nia
Przyjaciółka Forum

Popielec
http://img339.imageshack.us/img339/5997/bbbth.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/1573/67673182.jpg

#24063 2011-03-09 08:47:05

polinka62
Przyjaciółka Forum

Witajcie Dziewczynki.Bardzo żałuję że się wczoraj do Was nie dołączyłam bo widzę że dobrze się bawiłyście.Widzę że Panowie zapewnili Wam różnorakie rozrywki i stoły zastawione .Ja Dzień Kobiet i Ostatki spędzałam w Ośrodku .Podopieczni przygotowali wierszyki ,piosenki a potem jak poszli do domu to zaczęliśmy imprezować w zamkniętym gronie .Było przesympatycznie choć bez takich atrakcji ze strony Panów.Wróciłam do domu wieczorem i już nie chciało mi się włączać komp.Ale dzisiaj wszyscy grzesznicy głowę popiołem sypią  i do świąt koniec rozpusty.

#24064 2011-03-09 08:49:33

Ba-Cha
Przyjaciółka Forum

No HeYYYyy Myszki Moje................loltonguetongue

tak pisałam wcześniej mam dostęp do Netu straszny tongue   nie wiem czy zdąże to nawet wysłać lollollol
a już nie mówiąc o czytaniu   http://www.youtube.com/watch?v=vx2u5uUu3DE  słucham sobie muzy
http://www.youtube.com/watch?v=_7A6Ah6dBic tonguetonguetongue  http://www.youtube.com/watch?v=CrQPYads2Zc i tyle lol

zatwierdzam lol

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

#24065 2011-03-09 09:06:29

wifa
Przyjaciółka Forum

http://wgrywacz.pl/images/585storczyk.jpg

WITAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY CHORE I ZDROWE I TE KTÓRE WYJECHAŁY

Ostatnio edytowany przez wifa (2011-03-09 09:16:41)

#24066 2011-03-09 09:22:52

morawa
Przyjaciółka Forum

hi hi
Zielono mi

Stara zasada kosmetyczna mówi, że to, co dobre dla żołądka, jest też dobre dla skóry. O dobrodziejstwach płynących z regularnego spożywania zielonej herbaty pisano już wiele. Magiczne działanie antyoksydantów wychwalano pod niebiosa. Zielona herbata sprawdza się także, jako tonik. Napar z liści nie zatyka porów i chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Poza tym sprawia, że skóra jest bardziej sprężysta, znikają zaczerwienienia, a niedoskonałości maleją.

#24067 2011-03-09 09:25:44

water50
Przyjaciółka Forum

Witam!
http://4imgs.com/306/x/435608_FULL.jpg
noc mialam spokojna (tylko nie moglam zasnac jak sie obudzilam kolo 3.30), teraz jest jak na razie bez wiekszych atrakcji.
Maz mi wczoraj sporo pomogl z synem i to w pozytywnym sensie, syn sie uspokoil. Dzis mowi ze jakby rano jakies jazdy byly to ze mna pojedzie do osrodka go odwiezc.
Coz, czasami trzeba sie rozstac zeby wyszly te pozytywne cechy - podobnie mialam w poprzednim malzenstwie; po rozwodzie jak dwaj przyjaciele; przed rozwodem darcie kotow i zlosliwosci. Moze z niektorymi ludzmi to tak dziala?
Przeszlam sie wczoraj na nogach z centrum Charleville do tego osiedla - jest bite 10 min, chodnik, nieopodal strumyczek, jakies laki. Tylko sporo dzieci widzialam bo to glownie mlodzi ludzie zasiedlaja. Ja - jak wiecie - jakos do dzieci sentymentu nie mam i to mnie troche odstrasza wink Ale ostatecznie dzieci nie sa na moim podworku i w moim domu a przez okna pcv nic nie slychac wink
Z podworka jest widok na budowe ktora prawdopodobnie zostanie uprzatnieta bo inwestorowi skonczyly sie ecie pecie wink Trzy lub cztery szkielety domow strasza.
Za to drugi agent (ten fajny z ktorym mi sie dobrze gadalo na rozne tematy) od tego domu 33 Park pare rzeczy mi wyjasnil, nie wciska nic na sile ale powiedzial ze mialby ze dwie propozycje na ktore moglabym rzucic okiem a on postaralby sie zeby poszly za te sama cene co Lios na Ri. 33 Park bedzie negocjowal na 120 000, mial jeszcze jakis wolno stojacy tez w granicach miasteczka i tez powiedzial ze pogada ze sprzedajacymi ale najpierw obejrze, moze dzisiaj. Nic nie kosztuje a rzucic okiem mozna.
Ja jestem kupiec konkretny, nie biore pozyczki tylko kupuje za gotowke wiec sie o mnie bija wink
A dom to nie telewizor, trzeba sie kilka razy zastanowic.
Syn pojdzie ze mna tamte obejrzec ale jak widzial ten nowy to juz sie zdecydowal, nawet planowac zaczyna wink Tam bedzie mial lepiej bo komunikacja publiczna - dojedzie sobie sam do miasta, tylko mu musze zalatwic legitymacje na znizki. Kupie mu karnet na weekendy bedzie jezdzil do Limerick i Cork, zawsze jakas rozrywka, kolege moze zaprosic bo jest miejsce.
Gdybym jednak obrocila sie o 180 stopni i wybrala 33 Park z jakichs powodow (jesli pojdzie taniej) to pierwsza rzecz: ubikacja na parterze, nastepnie biore sobie polskich budowlancow i robia mi z garazu studio. Wyjdzie mi z 8 tys, 2 tys umeblowanie. Tu z kolei jest duzo miejsca na rzeczy a w Lios na Ri wlasnie nie ma, trzeba organizowac, no i koszty. Szafa wbudowana to wydatek rzedu ok 1000 euro.

http://www.youtube.com/watch?v=_FpoKPcDLww

#24068 2011-03-09 10:08:35

Jovita
Przyjaciółka Forum

Witajcie Dziewczynki srodowo ... smilesmilesmile
U mnie, zgodnie z wczorajsza prognoza pogody, jest pochmurno i siapi drobny deszczyk ... temp. na gorze -8 st.C,
a na dole pewnie ok. 1-2 st. C na plusie ...  niemilo ...

Poczatek karnawalu, czy jego koniec, to dla mnie wsio rawno... hahaha   bo ja i tak nigdzie nie baluje, tylko z Wami ... big_smilebig_smilebig_smile
W Holandii te tradycje sa bardzo slabe, a wlasciwie ich nie ma ... Mozna powiedziec, ze Holendrzy sie nie bawia ... nie umieja,
sa strasznie dretwi ...
co rzuca sie w oczy nie tylko narodom slowianskim, ale nawet Muzulmanom ... big_smilebig_smilebig_smile    Oczywiscie, jak w kazdej regule, sa wyjatki ...
ale to tylko wyjatki ... wszak wiadomo, ze jedna jaskolka nie czyni wiosny ...
Krotko mowiac, w Polsce na stypie jest znacznie weselej, niz tutaj na weselu ... big_smilebig_smilebig_smile

Zycze Wam, Zabcie, jak zwykle milutkiego, udanego dzionka i ...  d o  z a r a z ...smilesmilesmile

http://img705.imageshack.us/img705/5372/bezmilegodnia6.jpg

#24069 2011-03-09 10:23:00

liliana
Przyjaciółka Forum

WITAJCIE DZIEWCZYNY!!!!

Melduję się,że właśnie wróciłam wypoczęta, odstresowana, wytańczona a nawet opalona jednym słowem szczęśliwa.Było super pogoda
  wymarzona prawie co dzień słońce, a piękniejszej plaży jak tam to nie widziałam . Teraz trzeba zmierzyc się z rzeczywistością sporo natworzyłyście będę miała co czytac, ale najpierw muszę ogarnąc sprawy zawodowe, pozdrawiam serdecznie wink wink wink

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.

#24070 2011-03-09 10:28:04

wifa
Przyjaciółka Forum

WATER,przy kupnie domu, wazny jest każdy  element układanki.Nawet taki jaki jak dojazd.
Dzieci za oknem, cały czas nie będą dziećmi, za chwilę będa nastolatkami.
To mieszkanie, które pokazałaś u nas, bardzo mi sie podobało.
Widać, że zadbane, przestronne, ale Ty na miejscu najlepiej wiesz i widzisz co dobre dla Ciebie i Twoich bliskich.
Oglądnij wszystkie, może znajdziesz jeszcze lepsze i za mniejszą gotówkę. Powodzenia dziewczyno.

MORAWKA a Ty co od rana z ta herbatą zieloną, Ty dziewczyno szukaj coś na kaca po wczorajszym dniu.

[LILIANA, a Ty jeśli można wiedzieć to skąd wróciłaś, bo jak piszesz o słońcu i plaży, to jakoś mi się markotno zrobiło, bo u nas pomimo,że świeci słońce , to za ciepło nie jest.

Ostatnio edytowany przez wifa (2011-03-09 10:37:26)

#24071 2011-03-09 10:28:08

Jovita
Przyjaciółka Forum

Morawko ... piszesz, ze ludzie wykupuja cukier ... tutaj taki run na sklepy jest nieznany ... 
Ile pieniedzy mozna oszczedzic na cukrze ?... nie dajmy sie zwariowac ... Akurat cukier jest tym artykulem, ktorego ograniczenie
wchodzi nam tylko na zdrowie ... hahaha  big_smilebig_smilebig_smile   a do antyoksydantow nalezy nie tyylko zielona herbata, ale i najzwyklejsza wit. C, a wiec cytryny i te owoce, ktore zawieraja ja w duzych ilosciach ...

Baska ... zakasaj rekawy i popraw ten dostep do Netu !!! bo mi Ciebie brakuje!!! ...big_smilebig_smile
Od ponad roku, gdy wchodzilam do Kafejki, to zawsze tu bylas i serwowalas mi kawe...
a wiesz ... przyzwyczajenie jest druga natura ... hahaha   
i choc Dziewczynki bardzo sie staraja, to ja wciaz tesknie za Twoja kawusia, bo na jej smaku jestem tu wychowana ... big_smilebig_smilebig_smile

#24072 2011-03-09 10:32:56

Jovita
Przyjaciółka Forum

Hej, Lilianko... witaj  !!! smilesmile po powrocie do starych pieleszy, czyli do Kafejki ... smilesmilesmile 
Wlasnie mialam pytac Dziewczynek, kiedy mijaja te 3 tygodnie, bo juz sie zgubilam ... 
Najwazniejsze, ze wrocilas i do tego wypoczeta i zadowolona ... przeciez wlasnie po to sie wyjezdza ... big_smilebig_smile

#24073 2011-03-09 10:56:45

Lusilka
Przyjaciółka Forum

Witajcie Dziewczynki-witaj Lilianko po dlugiej nieobecnosci,
najwazniejsze,ze wyjazd spełnił swoje zadanie i wróciłas naładowana pozytywna energią.
Mam nadzieję ,ze uszczkniesz rąbka tajemnicy i napiszesz więcej szczegółów o wyjeździe.
Coraz wiecej osób pisze,ze ma problemy z netem-ja od wczoraj również, ni stąd ni zowąd wyłacza mi się i to po parę razy.

Podwyzki cukru mnie nie obchodzą, bo tak jak pisze Jovita-jego ograniczenie wyjdzie nam tylko na zdrowie.
Ja kupiłam pare kg i to wystarczy na bardzo długo.W żadna panikę nie mam zamiaru wpadać,ani w kolejkach stać.Czas komuny był pod tym wzgledem koszmarny i powtórki z rozrywki nie będzie.

Wszystko na urodzinki wnusi mam juz przygotowane/placek własnie w piecu,/ wiec teraz tylko zadbam o swoja urodę.
A jeszcze zapowiedziła sie znajoma na kawkę.Co miałam zrobić, lubię ja ,wiec na chwilę tez się spotykamy.

Dziewczynki-sloneczko u mnie piekne , więc i Wam zyczę, aby mocno swiecilo i dalo duzo ciepełka.
na razie pa pa

Boże,uzycz mi pogody ducha,abym znosiła to, czego zmienić nie mogę.Użycz mi odwagi,abym zmieniała to,co zmienić mogę.I madrosci,abym odrózniała pierwsze od drugiego.  Katarzyna Miller "Być kobietą i nie zwariować" -modlitwa o pogodę ducha.

#24074 2011-03-09 11:00:43

water50
Przyjaciółka Forum

Irlandczycy sie bawia ale jak wypija, bez procentow nie ma zabawy - choc sa wyjatki. W naszej okolicy, w Ballinvreena, odbywaja sie co tydzien od maja do wrzesnia "tance na skrzyzowaniu" i to jest impreza 100% bezalkoholowa.
http://www.ballyhouracountry.com/destin … ling-house

No i masz - jak zdecyduje sie na nowy dom bede musiala kupic... komorke wink
Fura, skora... wink
http://www.gardensheds4less.ie/uploads/products/1296828696.jpg
bo co do skory to jeszcze z mezem nie uzgadnialismy - czy zostaje, czy ja zabieram. Skora z dzika wyprawiona, wisi w hallu.
wink
Komorke to moge tez kupic tanio uzywana bo nie zalezy mi na nowej, byle spelniala swoje zadanie.

Ostatnio edytowany przez water50 (2011-03-09 11:17:47)

#24075 2011-03-09 11:11:59

Jovita
Przyjaciółka Forum

Polinko ... no, rzeczywiscie ... wczoraj byla podwojana okazja do balowania, bo i Dzien Kobiet i Ostatki ... smilesmile
Dobrze, ze udalo Ci sie te okazje milo wykorzystac ... smilesmilesmile

Water ... to widze, ze Ty dziana babka jestes ... az mnie zamurowalo ... smilesmile  nic dziwnego, ze maklerzy sie o Ciebie bija .... big_smilebig_smile
Swoja droga, nezly socjal daja w tej Irlandii, jesli zdolalas zaoszczedzic gotowke na domek ... big_smilebig_smile
Mam coraz wiecej ochoty, by sie tam przeniesc ... hahaha big_smilebig_smile  bo tutaj, jak juz pisalam, nie ma nawet mowy, by osoba pobierajaca
zasilek socjalny mogla kupic domek, ani na kredyt, ani za gotowke ... bo zadnego kredytu, oczywiscie, nie dostanie, a jesli  ma pieniadze
na domek, to znaczy, ze ma z czego zyc, wiec o zasilku socjalnym nawet nie ma co marzyc ... najpierw musi przejesc domek,
a gdy juz bedzie gola, to moze zapukac do socjalu ... I jest to, zreszta, calkiem logiczne ... pomoc socjalna jest wylacznie dla ubogich...
Bardzo interesuja mnie irlandzkie przepisy ...bo szukam kraju, gdzie jest pod tym wzgledem najlepiej ... big_smilebig_smile

W tym nowym domku troche mnie zrazil ten mur w ogrodzie i samochod pod samym oknem w salonie ... ale Ty, oczywiscie,
masz swoje wlasne priorytety i nimi musisz sie kierowac ... smilesmile  zreszta, w rzeczywistosci, wszystko wyglada na pewno inaczej,
niz na zdjeciach ..

Wifa ... to prawda, ze dzieci rosna, ale zanim dorosna, to moga bardzo mocno dac sie we znaki ... Pol roku, rok wystarczy,
by czlowieka wykonczyc, a nastolatki tez potrafia mocno dopiec ... np. glosna muzyka, albo jezdzac pod oknami skuterami
bez tlumika ...
tak wiec dzieci moga dostarczyc  uciazliwosci przez wiele lat ... smilesmile  Jesli sie je lubi, to nie ma sprawy ...smilesmile
Dlatego ja, osobiscie, wybieram miejsca spokojniejsze ...
Moja mlodsza kolezanka, ma za sasiadow przez sciane kobiete z 17-letnia corka ... i juz pare razy zwracala jej uwage ...
Dziewczyna biega po schodach, jak stado koni, puszcza jakies techno na caly regulator, a sasiadka, klocac sie z corka  wrzeszczy ...
Moja kolezanka ma 35 lat, ale nie lubi dzieci, za to uwielbia spokoj i jej maz tez ...  Jej maz pracuje na zmiany, wiec spi rowniez w dzien
i choc do specjalnie wrazliwych na halas nie nalezy, to jednak czasem tez nie wytrzymuje ...  Ich dom jest z tych starszych,
a wiec nie ma najlepszej izolacji ... W nowo wybudowanych domkach jest pod tym wzgledem duzo lepiej ...

Ostatnio edytowany przez Jovita (2011-03-09 11:15:58)

#24076 2011-03-09 11:24:16

water50
Przyjaciółka Forum

Na domek to mam ze sprzedazy dzialki w Krakowie, a zasilek dostaje bo zajmuje sie osoba niepelnosprawna i nie podlega on dyskusji jesli chodzi o dochody czy oszczednosci (nawet lokalny milioner ktorego corka ma zespol Downa tez pobiera ten zasilek) - mowiac szczerze, wolalabym nie miec potrzeby pobierania tego zasilku (szczegolnie w takich okresach jak teraz kiedy syn jest naprawde uciazliwy). I to nie jest tak ze socjal daje komu pasuje...
A do wlasnego domu mam prawo jako ze sie rozstaje z mezem i on zatrzymuje dom bo jest jego - i socjal sie cieszy ze nie musi mi doplacac do czynszu (jak wiekszosci osob w mojej sytuacji).

#24077 2011-03-09 11:32:23

water50
Przyjaciółka Forum

Jovita napisał:

W tym nowym domku troche mnie zrazil ten mur w ogrodzie i samochod pod samym oknem w salonie ... ale Ty, oczywiscie,
masz swoje wlasne priorytety i nimi musisz sie kierowac ... smilesmile  zreszta, w rzeczywistosci, wszystko wyglada na pewno inaczej,
niz na zdjeciach ..

Mur tez mi sie zbytnio nie podoba ale mozna go pomalowac na jasny kolor, zasadzic rosliny, powiesic kosze z kwiatami i juz inaczej. Te szkieletowe chalupy maja zostac wyburzone.
Samochod pod oknem to prewencja wink - ale czy w jednym, czy w drugim czeka mnie to samo. Chyba, ze zrezygnuje z czterech kolek w przyszlosci wink
Potrzebuje sporo miejsca na rozne rzeczy ktorych mi sie troche uzbieralo, ale za to skonczylam ze skladowaniem - tylko to, co potrzebne. Nie kolekcjonuje jak kiedys.

#24078 2011-03-09 11:57:48

Nanusia
Przyjaciółka Forum

Witajcie Dziewczynki

No i po święcie.
Dla mnie to już za duzo wrażeń i dzisiaj tylko ból głowy.
Muszę żyć spokojnie bo potem wszystkie imprezy odchorowuję.

"Pyrka" pokaż te buty.
Chyba nawet wiem jakie.Zamszowe?

Fajnie,że znowu jesteś z nami Lilianko.

Water,duży jest podatek od nieruchomości w Irlandii?
Pośrednik ile % bierze?
Te wszystkie opłaty,jak wpis do księgi wieczystej i przepisywanie wszystkiego są wysokie?

Jovitko,nie zazdroszczę tych cudów pogodowych.
Którego jedziesz do syna?

#24079 2011-03-09 12:21:34

Jovita
Przyjaciółka Forum

Water ... nie bierz tego osobiscie, bo ja Cie absolutnie nie rozliczam smilesmile  tylko jak juz napisalam wczesniej, bardzo interesuja
mnie same przepisy ...
Szczerze mowiac, nie mam duzej orientacji w zasilkach dla osob w Twojej sytuacji, tzn. wychowujacych niepelnosprawne dzieci ...
jedynie zwyklych socjologow ... big_smilebig_smile  a jestem bardzo chetna sie dowiedziec ... i chodzi mi tylko o porownanie, jak z tym jest
w poszczegolnych krajach, nic wiecej ...
I zdecydowanie wierze, ze wolalabys nie miec uprawnien do tego zasilku i miec zdrowe dziecko ... kazdy by wolal ... smilesmile
W Holandii np. do czyszu i do skladek ubezpieczeniowych doplaca nie socjal, a urzad skarbowy ... 
Tak wiec socjal chetnie kladzie lape na wszelkich wlasnosciach, czym zmusza ludzi do wynajmowania mieszkan ...
Jedynie pracujacym o wiekszych dochodach, ktorzy nie dostaja tych dodatkow, bardziej oplaca sie kupic dom, niz go wynajmowac ...
bo placa co m-c tyle samo, a po 20-tu latach dom bedzie ich wlasnoscia ... Tutaj do rzadkosci nalezy kupowanie domu za gotowke ...
wszyscy kupuja na kredyt i spalacaja latami ... raty moga sobie odpisac od podatku ...

#24080 2011-03-09 12:45:52

Jovita
Przyjaciółka Forum

Nanusiu ... chyba moj wyjazd sie troche opozni ... Tak naprawde, to ja chcialam jechac na przelomie maja i czerwca,
ale syn sam mnie namawial na Wielkanoc, bo to i swieta i bede tez miala wtedy ferie ... 
Teraz mam w pracy luzy, wiec jest mi to obojetne, bo zawsze moge wziac wolne ...
Syn wynajal to obecne mieszkanie w pojedynke i nie planowal wspolokatorow, ale jakis czas temu przyjechal do niego kolega z Bulgarii
i zajal druga sypialnie, przeznaczona dla gosci np. dla mnie ...  hahaha  a w salonie kanapa sie nie rozklada ...
Teraz tego kolegi czasowo nie ma, bo czekal na zezwolenie na prace, ale wlasnie je dostal i zamierza wrocic...
Okazalo sie, ze pod koniec marca ma on egzaminy, bo wczesniej byl na jakis kursach w Anglii i w zwiazku z tym na poczatku kwietnia
wroci do Irlandii i zajmie swoj pokoj, a awaryjne mieszkanko nad sklepem jeszcze nie jest gotowe ... 
Syn mowi, zebym przyjechala teraz, ale teraz, to ja nie jestem gotowa ... hahaha  przede wszystkim duchowo ... big_smilebig_smilebig_smile 
a co ja tam bede robic w taka swinska pogode ?... ja czekam na cieplo ... big_smilebig_smile  w marcu nigdzie nie jade ... big_smilebig_smile

#24081 2011-03-09 12:54:03

wifa
Przyjaciółka Forum

NANUSIA, nie widzisz,ze zaczęłam Ciebie papugować w pisaniu hi..hi..http://wgrywacz.pl/images/500ara_20blekitna2.jpg

Ostatnio edytowany przez wifa (2011-03-09 12:57:43)

#24082 2011-03-09 12:57:16

Vera
Przyjaciółka Forum

Witam po dłuższej nieobecnosci:)smile

Nie było mnie kilka dni w domu, wczoraj tu weszłam , napisałam ładnego posta z życzeniami i.....komp sie zawiesił , jeszcze nie mogę odtworzyc swojego gg, bo mam skonfigurowac a nie zapisałam swojego numeru. Jak go nie odzyskam , chyba załozę nowe konto.
Tak więc dzisiaj,  choc życzenia nieaktualne,wszystkie  dziewczyny pozdrawiam smilesmile Po przeczytaniu ostatnich kilku stron , widzę nieobecnosc kilku osób. Wyjechały gdzieś? No i jakies sprawa z donosami.
Wiem, wiem, nie ma co wracac do jakis niemiłych spraw, po prostu zaskoczyło mnie to.
Wczoraj, dostałam po kwiatku od męskiej części rodziny i widok flakonu z żywymi kwiatami o tej porze roku ucieszył mnie.
   Teraz wreszcie czytam "Alchemika", piszę wreszcie, bo miałam okazje kilkakrotnie siegnąc po nią i nawet mi ją podsuwano ale jakos się wykręcałam.Zobaczę, czy jest tak interesujaca...przeczytałm już kilkadziesiąt stron i nie zachwyca mnie Ale dobrze się czyta.

Ostatnio edytowany przez Vera (2011-03-09 13:00:30)

Granicą  jest  niebo.

#24083 2011-03-09 13:12:47

Jovita
Przyjaciółka Forum

Vero ... smilesmile chyba Cie sciagnelam telepatycznie ... hahaha   zamierzalam dzis do Ciebie apelowac, abys sie zglosila ... big_smilebig_smile
bo cos dlugo Cie u nas nie bylo ... smilesmile   Dzieki za zyczenia i przyjmij je rowniez ode mnie ... smilesmilesmile
Ja mam Twoj nr gg, bo kiedys mialysmy akcje wymieniania numerow ... Jesli wiec o ten dawny nr gg chodzi, to moge Ci go przeslac ... smilesmile

#24084 2011-03-09 14:34:51

water50
Przyjaciółka Forum

Jovito - wszelkie pozostale zasilki sa "means-tested" (czyli sprawdza sie finanse danej osoby), dom masz prawo miec jeden, od dalszych placi sie jakis podatek (nie wiem jaki i ile).
Mnie odbiora opiekunczy jak np syna oddam do zakladu (bo juz sie nim nie zajmuje) ale jakby nawet do tego doszlo to przeciez prace za te pieniadze znajde z palcem nie powiem gdzie, a starszy juz bedzie z domu wiec na jedna osobe to mi starczy).
Powiedzcie mi, czy pokoj 3 metry na 2,5 to jest bardzo maly, bo ja jakos nie umiem sobie tego przedstawic (mimo iz latam z tasma miernicza po calym domu)?

#24085 2011-03-09 14:36:19

Jovita
Przyjaciółka Forum

Dzisiaj jestem uziemiona zamowionymi torbami... musze czekac ... big_smilebig_smile   Wprawdzie z domu i tak nie zamierzalam dzis wychodzic,
bo jest brzydka pogoda, ale chodzenie na biezni tez na razie odpada, bo mam ja w ostatnim pokoju i przez warkot motoru, moge
nie uslyszec dzwonka do drzwi ...  Gdyby paczka byla dostarczana przez poczte, to moglabym ja odebrac dzis wieczorem sama,
w moim supermarkecie, ale przywozi ja kurier ...
Sprawdzilam na stronie przewoznika, ze przesylka zostala juz pobrana i jest w drodze ... a wiec pozostaje mi cierpliwie czekac ...big_smilebig_smile

#24086 2011-03-09 14:44:59

Jovita
Przyjaciółka Forum

Water ... pokoj 2,5 x 3 m jest bardzo maly, ale wszystko zalezy od tego, co w nim zamierzasz postawic, do czego ma Ci sluzyc ...
Ja w swoim najmniejszym - 3 x 3,2 m urzadzilam sypialnie ... wstawilam lozko 1,40 m , 2 szafki nocne a 40cm, szafe 140 x 60
i 2 komody a 70 x 40 ... zdolna jestem, co ?... hahahaha    no, nie powiem ... chociaz wszystko moge otworzyc, to jest dosc ciasno ... big_smilebig_smilebig_smile
Wczesniej w takim samym pokoju mialam wersalke, tez podobna szafe 140 cm, biurko 140cm i komode 80 cm i bylo duzo luzu ... big_smilebig_smile
Wszystko zalezy od ustawienia i rodzaju mebli ... Moja mlodsza kolezanka miala jeden pokoik 1,80 x 3 i urzadzila go jako goscinny
i swoj hobbystyczny ... hahaha  a to hobby, to czytanie ... lollollol  bo wiecej, to sie tam robic nie dalo ... big_smilebig_smile 
ale spac bylo mozna ... Wstawila tam duza wersalke, po rozlozeniu 145 cm szerokosci i mozna bylo przejsc miedzy nia, a sciana,
wiec nie bylo az tak zle ... big_smilebig_smile

Ostatnio edytowany przez Jovita (2011-03-09 14:51:44)

#24087 2011-03-09 14:48:34

water50
Przyjaciółka Forum

to mialaby byc sypialnia dla starszego syna, gdybym wybrala ten drugi dom, 33 Park - jesli by sie zgodzili na moja cene, wiele za tamta lokalizacja przemawia - glownie to ze jest to miejsce juz "zasiedziale"; garazu bym nie ruszala na razie ale na pewno w pierwszej kolejnosci zrobilabym WC na parterze (albo nawet prysznic i WC); w duzym pokoju mialabym komputer, pracownie i wlasna sypialnie; mnie wystarczy lozko pojedyncze

#24088 2011-03-09 14:55:17

Jovita
Przyjaciółka Forum

Mysle, ze jako pokoj dla starszego syna, to wystarczy ... zalezy jeszcze, w ktorym miescu sa drzwi i okno, i jakie to okno jest  duze ...
i czy chcesz synowi wstawic wersalke, czy pojedyncze lozko ...
Mozesz tam lekko zmiescic spanie, biurko z krzeslem  i szafe ...
Ja nie moge spac na pojedynczym lozku, bo lubie duzo przestrzeni ... hahaha  dla siebie i dla koldry ... big_smilebig_smile 
ale juz zwyczajna wersalka o szerokosci  ok. 120 cm po rozlozeniu w zupelnosci mnie satysfakcjonuje ....

Ostatnio edytowany przez Jovita (2011-03-09 15:49:09)

#24089 2011-03-09 15:00:32

morawa
Przyjaciółka Forum

witam dziewczynki ,wpadlam na chwilke bo zaraz mam obiad hi hirybke usmazylam ,ziemniaki sie gotuja ,bylam na spacerku z kolezanka i z pieskiem oj ze 2godziny hi hi bo dzisiaj swieto to specjalnie nic nie robilam ,podobaly sie kolezance kolczyki co mama mi dala .pozdrawiam wszystkie gwiazdy ,wiosna idzie to ,trzeba sie odswiezyc ,ja juz bylam u fryzjera ,dzisiaj kolezanka ,teraz kolor musze zrobic u fryzjera hi hi

#24090 2011-03-09 15:44:55

water50
Przyjaciółka Forum

Lozko, jakis fotelik maly, biurko moze byc, stolik radio/TV i komode. Szafy mu nie bede wstawiac.
Pokoj bardzo jasny, duze okno, sprawia wrazenie wiekszego.
Wlasnie gadalam z tym agentem i idziemy z synem ogladac ten dom w piatek po poludniu.
I potem beda myslenice wink Ale jemu sie tez niezle namiesza w kalarepie, teraz to sobie snuje plany juz w tym nowym a tu nagle jeszcze jedna opcja big_smile
Psiakrec, nie mam tu oryginalu aktu malzenstwa tylko tlumaczenia przysiegle; musze zadzwonic dzisiaj do corki zeby mi wyslala poczta (lezy w Krakowie w szafie, wiem nawet gdzie).
Separacja bedzie orzeczona do ok 2-3 tygodni; ja nie wnosze zadnych roszczen w stosunku do majatku wlasnego meza. I vice versa.

#24091 2011-03-09 15:46:05

niu7nia
Przyjaciółka Forum

Jovi ?? a mojii przyjaciele z Dortmundu /ci którzy zaprosili mnie na 16 dni do HJlandii i Belgii w czerwcu u, roku/  maja zamiar na stare lata przenięśc sie do .Holandii , twierdząc ze tam będą mogli swobodniej korzystąc z zasłużonych enmerytur .
Maja zaprzyajażnioną starszą  holenderkę u której mieszkalismy i od niej  kupią  maly domek .
W stylu  cos takiegojak  Water pokazywała , także z małym ogródkiem i bardzo blisko  morza .
Zapoomniałam nazwy tego miasteczka , wioski ??   bardzo trudne do wymówienia .Miałam gdzies folder ale ......posiałam  hiii

#24092 2011-03-09 16:07:13

wifa
Przyjaciółka Forum

WATER ja zajmuję taki pokoik, niedawno zamieniłam sie  z mężem. Jest wspaniały. Mam pod jedną scianą tapczanik jednosobowy, stolik  z biureczkim,naprzeciwko szafa, po ukosie telewizorek.  Tak,ze moge pisać, na komie, ogladać telewizorek.Jest przytulny,ale nie wiem dla którego syna, bo goscia to tam trudno przyjąć. Jest to pokoik komputerowo-telewizyjny. Ja jestem bardzo zadowolona. Poprzedno miałam pokój 16 m2 i telewizor 40 cal. To była taka tylko opcja , albo telewizor albo komp.

Ostatnio edytowany przez wifa (2011-03-09 16:44:23)

Stopka forum