Książki warte przeczytania - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#153 2011-01-17 15:36:29

Kaja83
Przyjaciółka Forum

Re: Książki warte przeczytania

dziewczyny, chciałabym polecić wszystkim kobietkom lubiącym tzw. powieści sagi, książkę Kate Morton Zapomniany Ogród, to długa, wielopokoleniowa powieść, z tajemniczym wątkiem, akcja toczy się w 19 wieku, a także w latach 70 i w roku 2005, niezwykle wciągająca powieść raczkującej pisarki, ktora moim zdaniem zasługuje na największe laury za tę pozycję, polecam, zaczęcam smile

będzie wam ciężko odłożyć książkę na półkę tongue

... you make me feel like a natural woman ...

#154 2011-01-17 17:52:52

P&P
100% Netkobieta

"Dom sióstr" Charlotte Link, polecam.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

#155 2011-01-18 22:47:25

wanilia
Tajemnicza Lady

A ja polecę coś z zupełnie innej beczki:) "Póki pies nas nie rozłączy" Romualda Pawlaka. To autor, który do niedawna pisał przede wszystkim powieści z gatunku fantasy... a tutaj dla odmiany napisał sobie taką śmieszną, lekką powieść dla kobiet:) I wyszło mu to świetnie!

#156 2011-01-31 20:51:54

toczka
Wróżka Bajuszka

Ja polecam ksiażki Carlosa Ruiza Zafona. Ksiązki dla osób z dużą wyobraźnią smile

#157 2011-01-31 21:34:19

Czarna Zołza
Na razie czysta sympatia

a ja nie wiem czy ktoś już pisał, ale ja polecam książki Cecelii Ahern, mimo, że mam ochotę ją sprać. Poza tym Nieznośnego Karolka; Małgorzatę Musierowicz; a kiedyś to lubiałam czytać Pippi Pończoszankę i Mary Poppins:)
Ogólnie mam taki mały problemik z pamęcią, więc często nie pamiętam co już czytałam:) Luzik...

I must be fine cause my heart's still beating...

#158 2011-02-01 13:44:05

julkajulka
Na razie czysta sympatia

Słyszałyście może o książce Jakuba Małeckiego "Dżozef"? To jakaś nowość na rynku, czytałam parę recenzji i wszystkie są pozytywne:) Zaintrygowało mnie w tej książce sformułowanie "połączenie realizmu magicznego i powieści dresiarskiej". Zastanawiam się nad jej kupnem, ale najpierw chciałbym zasięgnąć Waszej opinii...Słyszeliście o tej książce?

#159 2011-02-04 15:04:23

Kaja83
Przyjaciółka Forum

"Jedz,módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert

... you make me feel like a natural woman ...

#160 2011-02-07 18:37:59

kry
Niewinne początki

julkajulka napisał:

Słyszałyście może o książce Jakuba Małeckiego "Dżozef"? To jakaś nowość na rynku, czytałam parę recenzji i wszystkie są pozytywne:) Zaintrygowało mnie w tej książce sformułowanie "połączenie realizmu magicznego i powieści dresiarskiej". Zastanawiam się nad jej kupnem, ale najpierw chciałbym zasięgnąć Waszej opinii...Słyszeliście o tej książce?

Do przeczytania tej książki skłoniła mnie uwaga kolegi, że jest to "świetna alternatywa dla Masłowskiej". I muszę przyznać, że warto - trochę surrealistyczna, lecz momentami bardzo dosadna. Tak właściwie takie książki trudno opisać - je trzeba przeczytać:)

A wracając do głównego tematu, ze swojej strony chcę polecić "Mój Afganistan" Małgorzaty Władkowskiej. Jeszcze nigdy wcześniej temat wojny w Afganistanie nie stał mi się tak bliski, jak po lekturze tej właśnie pozycji (ba, przed przeczytaniem jedyne co wiedziałam o tym kraju to to, gdzie leży;/). Autorka opisuje tu swoje przeżycia po wysłaniu na misję (a raczej po dobrowolnym zgłoszeniu się na nią) i to, jak to tam wszystko tak naprawdę wygląda, bez bawienia się w polityczne dociekania racji. Ta pozycja pozwoliła mi wyrobić sobie własną - niezależną od tego co podają media - opinię na temat tego konfliktu i osób, które decydują się na wyjazd, narażając swoje życie... Dlaczego walczą? O co? Czy warto? Z pewnością warto przeczytać i się przekonać;)

#161 2011-02-11 12:48:39

Marysia85
Na razie czysta sympatia

Dziewczyny 23 lutego ukaże się książka Lauren Oliver "7 razy dziś". Czekam niecierpliwie, bo w Stanach i UK już szaleją na punkcie tej książki. W ogóle to znajduje się na liście bestsellerów New Yorka Timesa. Książka opowiada o Sam Kingston, młodej Amerykance, lekceważącej wszystkich ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ma cudownego chłopka, trzy wierne przyjaciółki i cały świat w nosie. Dopiero poranek po pewnej imprezie zmienia jej życie. Kiedy budzi się rano zaczyna przeżywać na nowo ubiegły dzień.

#162 2011-02-14 13:06:32

Migrena
Niewinne początki

Przeglądałam co polecacie, stwierdzam że nikt jeszcze nie napisał czegoś więcej o literaturze latynoskiej - a przecież warta jest wspomnienia.

Przeczytałam ostatnio najlepszą książkę jaka wpadła mi w ręce do tej pory, warta uwagi dla tych z Was, które lubią dobrą literaturę z wyższej półki.
Julio Cortazar "Opowiadania tom I"  - zbiór opowiadań argentyńskiego pisarza, wspaniałego twórcy opowiadań o drugim dnie. Nad każdym opowiadaniem należy się zastanowić, pisze metaforycznie, łączy realne z nierealnym, a koniec zawsze zależy od nas jak go zinterpretujemy. Czyta się długo, ale nie mozolnie. Po prostu rozkoszuje się językiem jakim pisze. Jestem ogromnie usatysfakcjonowana po przeczytaniu.

Opowiadania i wszystkie książki Cortazara wydane są przez Media seria Muza, bardzo piękne wydanie - skusiłam się na zakupienie większej ilości książek z tej serii. Już nie jego autorstwa, stwierdziłam, że chcę poznać literaturę latynoską. Przeczytałam Mayoral "Smutny to oręż co nie broni się słowem" - leciutka króciutka opowieść, ale brakowało mi w niej języka Cortazara więc dostała ode mnie niską ocenę na Biblionetce.
Obecnie czytam Somozę "Szczegół. Trzy krótkie opowieści" - to już bardziej przypadło mi do gustu.

A tak poza latino, dla każdej kobiety szczególna książeczka:
"Wieża z klocków" Kotowskiej Katarzyny

Dla wieczornych chwil z wciągającą książka:
Archer Jeffrey - opowieści, w których zakończenie zawsze nas zaskoczy!
Dan Brown - dla mnie "Anioły i demony" czytając książkę bez oglądania filmu, bo książka rewelacja a film - hmmm.

Jeśli chodzi o lekką sentencję o życiu:
Coelho (bez dwóch zdań) wiele się człowiek nie namęczy czytając, a znajdzie prawdy najprawdziwsze. Przeczytałam prawie wszystkie książki, oprócz weroniki polecam "Demon i panna prym".

Aby poczuć się w kręgu magii:
Harry Potter - stara jestem ale podobał mi się

Mój mąż poleca S. Kinga - nie tylko horror ale i zwykłe opowiadania.

Dla chętnych poczytania o naszej egzystencji, religii i etyce:
Tischner!!! Wymaga skupienia - ale pięknie pisał.

A z kanonu lektur szkolnych:
"Zbrodnia i kara"

Z polskiej literatury:
Jerzy Pilch - dla tych co lubią cięty język

Chyba tyle ode mnie.

#163 2011-02-16 12:53:05

justyna88m
Niewinne początki

Trafiłam tu na forum , ponieważ sama dziś wyruszam do biblioteki i mam ochotę poczytać, już spisałam tytuły bo niektóre mnie zaciekawiły ,dzięki:)
Ja również polecam "11minut"
Polecam także "Pamiętnik narkomanki" Barbara Rosiek , bardzo dobra książka warta przeczytania.
Z takich może bardziej dla nastolatek ale dobrze mi się ją czytało to "Panna Nikt" Tomek Tryzna
Polecam również kryminał "Mesjasz" bardzo dobra książka,ciekaw i wciagająca , do końca nie spodziewałam się kto jest mordercą, polecam bardzo:)
Jeśli znacie jeszcze jakieś dobre kryminały to piszcie z chcęcią poczytam:)

#164 2011-02-16 16:31:11

wild_flower
Przyjaciółka Forum

Wczoraj, skończyłam czytać "Sztuka podróżowania" (Alain de Botton) Urzeka wdziękiem, z jakim autor przygląda się ulotnym szczegółom naszej codziennej egzystencji. To opowieść o wiecznym niepokoju, który każe nam przemierzać kontynenty, niecierpliwie wertować książki, wpatrywać się w twarze nieznajomych.
"Włóczędzy" (nie pamiętam autorki)- pięknie napisana powieść o tym, co wydarzyło się przed masakrą na Placu Tiananmen. Porusza prostota i wyważony styl, w jakim autorka opisuje tragiczne wydarzenia.
"Upadek Gigantów" (Ken Follett)- pierwsza część epickiej opowieści rozgrywającej się na tle burzliwych wydarzeń początku XX wieku.
"Radykalna ewolucja" (Joel Garreau)- książka o technologicznych perspektywach ludzkości.

"Nieznośna lekkość bytu" (Kundera Milan)
"Świat Diabła" (Jerofiejew Wiktor)- mój ulubiony pisarz smile.
"Bliźnięta Fahrenheit" (Faber Michel)
"Siedem lat później" (Giffin Emily)
"The Devil's Star" (Nesbo Jo)
"Headhunter" (Nesbo Jo)

...i, mnóstwo innych wink

Ostatnio edytowany przez comete (2011-02-16 16:31:39)

#165 2011-02-22 12:17:53

bordo
Niewinne początki

Czytam właśnie książkę "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak" Wendelin Van Draanen i muszę przyznać, że książka jest świetna;-).
Juli kocha się w Brysie, on początkowo jej nie chce, ale potem, po kilku latach, nie może przestać o niej myśleć i tęskni za nią...Polecam, miło się czyta;-)

#166 2011-02-22 15:18:59

Marysia85
Na razie czysta sympatia

A propos Lauren Oliver i ksiązki "7 razy dziś", obejrzałam filmik promujący. Jest kilka części. jeśli byłybyście zainteresowane to podaje link: http://www.youtube.com/watch?v=StzjsD977uE smile

#167 2011-02-22 15:22:44

:)Karolala
Przyjaciółka Forum

Polecam ksiazki Grishama  i Kinga

#168 2011-02-24 12:05:09

kobietka20
Szamanka

Kaja83 napisał:

"Jedz,módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert

To mój numer 1! smile Bardzo mądra książka dobra dla wszystkich dziewczyn i kobiet, które chcą poukładać swoje życie i uwierzyć w siebie. Lektura tej książki naprawdę dużo mi dała, więc jak jest wam smutno, a życie daje wam w kość, to polecam! smile

#169 2011-02-27 23:02:54

wanilia
Tajemnicza Lady

"Niebieskie migdały" - Katarzyna Zyskowska Ignaciak

Bardzo fajna, ciepła opowieść o samotnej, młodej matce, która stara się pookładać sobie życie

#170 2011-03-02 08:08:33

wik
Netbabeczka

NIELEGALNE ZWIĄZKI
BIERKI- to sa ksiazki które ostatnio czytałam i jestem na tak

#171 2011-03-02 10:32:26

caramel
Do zakochania jeden krok

"Dziwny przypadek psa nocną porą". Może nie należy do literatury lekkiej, ale można z niej dużo dowiedzieć się o autyzmie, poza tym bardzo dobrze się czyta.
Polecam.

#172 2011-03-04 19:16:23

bulla
Na razie czysta sympatia

wik napisał:

NIELEGALNE ZWIĄZKI
BIERKI- to sa ksiazki które ostatnio czytałam i jestem na tak

Ja właśnie skończyłam Berka. Też dobry.

#173 2011-03-04 22:28:13

Meredith Grey
Netbabeczka

A ja historycznie ostatnio
Romualda Romańskiego polecam wszystkim lubiącym historię. A dla zainteresowanych militariami, ostatnio czytam Grom- siła i honor. Świeta książka, Polecam wink
i oczywiście nieśmiertelna Chmielewska;)

Wojny przychodzą i odchodzą. Żołnierze są wieczni.
GG. 25300166

#174 2011-03-08 14:45:20

Marysia85
Na razie czysta sympatia

W końcu "7 razy dziś" Lauren Oliver przeczytałam. Książka jest super, co tu więcej pleść:) Sam Kingston naprawdę nie ma żadnego jutra. Musi ciągle przeżywać wydarzenia felernego piątku 12 lutego. Sam nauczy się jednak akceptacji dla ludzi i nie będzie już nimi pogardzać. Ta książka to prawdziwe katharsis dla zabieganego świata zapatrzonego w wieczny pęd i zważanie tylko na siebie. To tyle ode mnie, bo obiecałam, że napiszę jak skończę.

#175 2011-03-09 10:19:09

Lucy
Wkręcam się coraz bardziej

Z nowości polecam "Dlaczego nie jestem ateistą" Lipskiego. Książka nietypowa, jak na tę kategorię, czyli poruszająca kwestię wiary i niewiary. Dobra, bo napisana w stylu : "lekki - sympatyczny- poruszający" Sama pewnie nie sięgnęłabym po pozycje o takim tytule, ale po namowie siostry przeczytałam kilka stron, no i się wciągnęłam:) Polecam naprawdę wszystkim bez względu na poglądy, bo celem książki nie jest rozprawa nad poglądami innych, krytyka, czy próba nakłonienia do wiary, ale opis przeżyć i przemyśleń własnych autora zawartych w ciekawej opowieści.

#176 2011-03-15 21:26:19

silence
Na razie czysta sympatia

Chmielewska jest świetna. "Klin" wciąga niesamowicie.
A ostatnio zaczytuje się w ksiązkach Emily Giffin, każda z nicha jest bardzo dobra.

#177 2011-03-17 14:27:02

fasola
Tajemnicza Lady

Lucy napisał:

Z nowości polecam "Dlaczego nie jestem ateistą" Lipskiego. Książka nietypowa, jak na tę kategorię, czyli poruszająca kwestię wiary i niewiary. Dobra, bo napisana w stylu : "lekki - sympatyczny- poruszający" Sama pewnie nie sięgnęłabym po pozycje o takim tytule, ale po namowie siostry przeczytałam kilka stron, no i się wciągnęłam:) Polecam naprawdę wszystkim bez względu na poglądy, bo celem książki nie jest rozprawa nad poglądami innych, krytyka, czy próba nakłonienia do wiary, ale opis przeżyć i przemyśleń własnych autora zawartych w ciekawej opowieści.

Też czytałam! Również pozytywnie się zaskoczyłam. Mnie, jako absolwentce psychologii, bardzo podobały się wszystkie opisy z zakresu psychologii społecznej. Czytając książkę Lipskiego, od razu widać, że jest on dobrym specjalistą z zakresu wywierania wpływu. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do "Dlaczego nie jestem ateistą", bo książka daje dużo do myślenia i sprawia, że czytelnik bardziej zaczyna się zastanawiać nad sensem swojego życia.

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

#178 2011-04-01 14:22:34

paprotka
Zaglądam tu coraz częściej

a ja polecam "Pokalanie" Czerwińskiego:) podobna proza do Hłaski jeśli ktoś lubi

#179 2011-04-05 13:16:39

sylwiunia23
Zbanowany

Ja szczerze proponuje ksiazke fredericka forsytha,,szepczacy wiatr"piekna wzruszajaca opowiesc o dozgonnej milosci.naprawde warto przeczytac

,,Nigdy nie jestesmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy,gdy kochamy"

#180 2011-04-05 14:16:17

paprotka

a tak z ciekawości zapytam-gdzie kupujecie książki?

#181 2011-04-07 20:51:24

kasia1208
Netbabeczka

paprotka napisał:

a tak z ciekawości zapytam-gdzie kupujecie książki?

gdzie się tylko da,ale najczęściej na allegro najtaniej,często też sprzedaję książki aby móc kupić nowe wink
a żeby wrócić do tematu aktualnie przeczytałam"Dlaczego nie jestem ateistą"Lipskiego"Trzepot skrzydeł"Grocholi Polecam obie
Dzisiaj zabieram się za Martę Fox"Coraz mniej milczenia"

Ostatnio edytowany przez kasia1208 (2011-04-07 20:54:42)

Bra­kuje nam od­wa­gi, żeby podążać za marze­niami, za zna­kami. Może stąd bie­rze się smutek?  P.Coelho

#182 2011-04-12 14:16:27

paprotka

no ja odkryłam, że w wiekszości przypadków selkar jest bezkonkurencyjny. ceny maja duzo nizsze:)

#183 2011-04-15 18:35:24

bethy
Powoli się zadomawiam

Ja polecam ostatnio przeczytaną książkę "Dzisiaj narysujemy śmierć". Bardzo mocna, ale tzreba wiedzieć, zdawać sobie sprawę z rzeczy, w niej opisanych.

#184 2011-04-15 18:47:07

motylek79
Przyjaciółka Forum

H. Hessego - Narcyz i złotousty, Demian, Wilk stepowy, Sidharta
J.L.Borgesa - Powszechna historia nikczemności
W.Whartona -Franky Furbo
R.Tagore - Dom i świat
A.Huxleya - Nowy wspaniały świat
...

Niech ten bajzel niech płonie, niech płonie, niech płonie....

#185 2011-05-09 11:17:48

Janos
Niewinne początki

Info o książkach na stronach internetowch Wydawnictwa Znak

Czysta jak łza i

Czyste szaleństwo

Nowa seria kryminalna Charlaine Harris, autorki serii o Sookie Stackhouse, na podstawie której powstał serial Czysta krew

Premiera serii 18 maja

Kolejne tomy w czerwcu, sierpniu i listopadzie

Niedługo wystartuje strona lilybard.pl

I już rusza profil bohaterki na fb

Ostatnio edytowany przez Janos (2011-05-09 11:19:57)

#186 2011-05-09 18:40:45

CupraFR
100% Netkobieta

Ja zaczęłam czytać teraz "Samotność w sieci" Janusza L. Wiśniewskiego. Znajoma która mi ją pożyczyła, gorąco mi ją poleca i ciągle pyta czy już zaczęłam czytać. smile Ciekawa jestem czy na prawdę jest taka bestsellerowa jak mówi moja znajoma. Może któraś z Was ją czytała?

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#187 2011-05-09 20:05:14

żyworódka
Przyjaciółka Forum

CupraFR napisał:

Ja zaczęłam czytać teraz "Samotność w sieci" Janusza L. Wiśniewskiego...
...Może któraś z Was ją czytała?

Czytałam i jak najbardziej ją polecam. Nie jest łatwa w czytaniu, ale jak najbardziej na czasie, bo to o miłości z internetu. Na podstawie tej książki jest film pod tym samym tytułem, z Magdaleną Cielecką w roli głównej -ale nie oglądałam go.
To mój ulubiony autor. Polecam inną jego książkę " Los powtórzony"

"Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi. Zawsze znajdziemy kogoś, kto winien jest naszemu nieszczęściu i porażce, kogoś, kogo chcielibyśmy wykluczyć. Przyjęcie doktryny, która uwzniośli tę zawiść i poczucie krzywdy, daje pocieszenie i siłę." Carlos Luiz Zafón.

#188 2011-05-09 20:09:50

kasia1208
Netbabeczka

żyworódka napisał:

CupraFR napisał:

Ja zaczęłam czytać teraz "Samotność w sieci" Janusza L. Wiśniewskiego...
...Może któraś z Was ją czytała?

Czytałam i jak najbardziej ją polecam. Nie jest łatwa w czytaniu, ale jak najbardziej na czasie, bo to o miłości z internetu. Na podstawie tej książki jest film pod tym samym tytułem, z Magdaleną Cielecką w roli głównej -ale nie oglądałam go.
To mój ulubiony autor. Polecam inną jego książkę " Los powtórzony"

oczywiście czytałam bardzo mnie wciągnęła smile ma wiele wątków, dlatego można ją przeczytać ponownie.... choć czasem zbyt wiele wywodów naukowych choćby dotyczących DNA
Obecnie przeczytałam "Ono" Doroty Terakowskiej gorąco polecam

Ostatnio edytowany przez kasia1208 (2011-05-09 20:10:25)

Bra­kuje nam od­wa­gi, żeby podążać za marze­niami, za zna­kami. Może stąd bie­rze się smutek?  P.Coelho

#189 2011-05-11 21:50:31

odwrotnacola
Do zakochania jeden krok

Jedna z moich ulubionych - "Wilk stepowy".............

#190 2011-05-11 22:09:14

Roskalinda
100% Netkobieta

Polecam książki Joli Picoult - dla wszystkich którzy lubią życiową literaturę.
Dla tych którzy lubią troszkę fantastyki ale w umiarkowanej ilości świetna książka ,,Anielscy obrońcy''
No i naturalnie Zafon ,,Cień wiatru'' oraz ''Gra Anioła''.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

Stopka forum