Jak skutecznie nauczyć się angielskiego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 103 z 103 ]

77

Odp: Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?
adam_K napisał/a:

Mi pomogły poza różnymi kursami także różne audiokursy, których sobie słuchałem chodząc pieszo do pracy (8 km w jedną stronę). Potem sięgnąłem do gazet i ksiązek. Może to dziwnie zabrzmi ale miałem motywację, bo tak bardzo chciałem poznać kogoś z zagranicy, ale się nie udało wtedy. Dużo potem pomogły misje wojskowe. A dziś z przyjemnością zaczynam uczyć się języka czeskiego. smile. Po cichu marzy mi się poznać jakąś miłą Czeszkę, z którą chętnie bym pokonwersował wink

Ja mam teraz kurs audio metodą Emila Krebsa (ze strony Krebsmethod.com) i też uczę się jadąc do pracy. Teraz myślę, że będę wysiadać dwa przystanki wcześniej i będę uczyła się spacerując. Fajna sprawa. Myślę, że jak skończę kurs to też wezmę się za książki i gazety.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

Ja również staram się nauczyć angielskiego i wychodzi to dość srednio. Probuje wszystkiego, od kursów internetowych po korepetycje. Fakt faktem, widze postęp, ale wydaje mi się on ciągle zbyt maly sad

79

Polecam stronę z serialami po angielsku ororo smile seriale są z napisami angielskimi więc też można coś z nich wynieść smile
Chyba i tak dobrze że już jest jakiś postęp niż jakby go nie było smile zawsze mogło być gorzej smile

"Nie zawsze umiemy docenić tego co w danej chwili mamy..."
Reklama

80

oglądanie filmow po angielsku i czytanaie ksiązek w tym języku, przy tym sprawdzając nie jasne dla Ciebie słówka

81

Oglądanie filmów i seriali, w moim przypadku, po hiszpańsku, sprawiło, że przesiąknęłam tym językiem, nawet staram się myśleć po hiszpańsku i sobie coś tam powiem na głos, gdy jestem sama (w  innym przypadku już dawno byłabym wariatką). Uczę się go też za pomocą angielskiego, którego też się uczę i myślę że mogłabym wrócić do niemieckiego, ale tylko na tej zasadzie. Moja rada, nie ucz się tyle gramatyki, bo to tylko przeszkadza w nauce , to całe wkuwanie regułek. Wiem to po sobie, nie byłam w stanie się wypowiedzieć na jakikolwiek temat. Teraz staram się korzystać z Oxford learner`s dictionary, Longmana, Macmillana i staram się w oparciu o przykładowe zdania z tych słowników budować własne zdania. Te słowniki są po prostu świetne, tak więc polecam. Cokolwiek zapisuję, staram się to robić albo po angielsku, albo po hiszpańsku. Haha, przynajmniej zaszyfruję przed ciekawskimi;)

Reklama

82

Combo "Super Memo' do A2 -B1 potem nauka z native'm, który nie zna polskiego. Rok czasu i śmigasz, bez zbędnego wysiłku smile

83 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2015-10-07 11:38:52)

Ja zapisałam się do szkoły językowej [spam] , bardzo odpowiadają mi zajęcia w grupach, dzięki nim mogę komunikować się z innymi, osłuchiwać się bo każdy ma inny akcent. Najważniejszym celem było dla mnie odważenie się mówić, potem już poszło z górki. Poza tym oglądam dużo filmików po angielsku, czytam w tym języku, wsłuchuję się w piosenki. Postęp jest ogromny smile

84

Mi bardzo pomogło oglądanie filmów po angielsku, z czasem osłuchałam się. Poza tym książki, warto czytać po angielksu takie które dobrze znasz po polsku, na przykład Harry ego Pottera  -to   bardzo wzbogaca słownictwo smile

85

Według mojej opinii najlepszą metodą nauki języka angielskiego - jak i każdego innego - jest metoda 5s. Jest to zarówno darmowa metoda, której zasady może stosować każdy, jak i kursy językowe w oparciu o metodę. Metoda 5s różni się od innych tym, że języka uczysz się odczuwać, a nie tłumaczyć. Dzięki temu nie ma powtórek, bo zawsze szukasz nowych doświadczeń dla słów i zdań. Nie ma monotonii i braku motywacji. NIe ma tlumaczenia sobie w myślach, ponieważ uczysz się myśleć po angielsku. Nie ma też zmęczenia, gdy z języka korzystasz, bo umysł uczy się korzystać z języka na poziomie podświadomym.

86

Rok oglądania filmow-seriali amerykańskich i brytyjskich z polskimi napisami na początek a język znacznie sie poprawił. Polecam. Można łączyć przyjemne z pożytecznym

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"
chcesz pogadać- GG 56542064

87

co człowiek, to inna metoda smile ale dużo zależy też od talentu, jedni mają latwość w nauce języków, inni nie mogą załapać melodii.
Jednemu wystarczą filmy w oryginale z napisami i piosenki, inny ma pod gorkę nawet z nauczycielem. Moja znajoma chodzi 3 lata i szczerze mówiąc, niewiele umie. Inna nauczyła się sama, tak biegle nadaje, jakby mówiła w tym jęz. od dziecka. Teraz uczy się hiszpańskiegi i francuskiego rownolegle i nawija całkiem dobrze.
Najłatwiej jednak moim zdaniem nauczyć się np. wyjeżdzając na rok gdzie gadają tylko po angielsku i nie masz wyjścia - chcesz czy nie chcesz, osłuchujesz się z językiem na każdym kroku, w formie jakiej najczęściej używają ludzie a nie martwych formułek, jakich uczysz się z książek. I całe zwroty wpadają Ci do głowy, nie musisz wkuwać słowek. No ale łatwo się mówi - wyjedż na rok smile Dlatego trzeba sobie radzić na miarę mozliwości.

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.

88 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-11-30 11:58:25)

adiaphora napisał/a:

co człowiek, to inna metoda smile ale dużo zależy też od talentu, jedni mają latwość w nauce języków, inni nie mogą załapać melodii.
Jednemu wystarczą filmy w oryginale z napisami i piosenki, inny ma pod gorkę nawet z nauczycielem. Moja znajoma chodzi 3 lata i szczerze mówiąc, niewiele umie. Inna nauczyła się sama, tak biegle nadaje, jakby mówiła w tym jęz. od dziecka. Teraz uczy się hiszpańskiegi i francuskiego rownolegle i nawija całkiem dobrze.
Najłatwiej jednak moim zdaniem nauczyć się np. wyjeżdzając na rok gdzie gadają tylko po angielsku i nie masz wyjścia - chcesz czy nie chcesz, osłuchujesz się z językiem na każdym kroku, w formie jakiej najczęściej używają ludzie a nie martwych formułek, jakich uczysz się z książek. I całe zwroty wpadają Ci do głowy, nie musisz wkuwać słowek. No ale łatwo się mówi - wyjedż na rok smile Dlatego trzeba sobie radzić na miarę mozliwości.

Hehehe... ja się tak nauczyłam "angielskiego" - teraz ciężko pracuję nad tym, zeby się go oduczyć (ja mam jeszcze ten problem, że przez pewien czas większość osób z mojego otoczenia to byli cudzoziemcy, dla których jęz. angielski był drugim językiem - taka specyfika miasta, w którym mieszkam big_smile )- nauka "na żywca" ma tę wadę, ze uczysz się mowy potocznej, pełnej błędów językowych (chyba, ze masz to szczęście, że obracasz się w towarzystwie samych osób posługujących się RP English + nienaganną gramatyką - w innym wypadku nauczysz się nie angielskiego, ale lokalnej gwary big_smile)  a angielski z okolic Manchesteru może się w konsekwencji okazać znacznie innym językiem od dajmy na to takiego cockneya  big_smile

Porównywalnie to tak jakby uczyć się polskiego na Śląsku albo Kaszubach big_smile

chloe2 napisał/a:

Rok oglądania filmow-seriali amerykańskich i brytyjskich z polskimi napisami na początek a język znacznie sie poprawił. Polecam. Można łączyć przyjemne z pożytecznym

W ogóle słuchanie języka w każdej postać jest bardzo skuteczną metodą nauki, zwłaszcza na początek. Ja się w ten sposób zaczęłam uczyć hindi od zera - 2 miesiące temu nie byłam w stanie odróżnić pojedynczych słów - zaczęłam słuchać tego języka maniakalnie niemal, bo po kilka-kilkanaście(!) godzin dziennie - po prostu w KAŻDEJ wolnej chwili miałam/mam w uszach słuchawki, z których sączyło mi się coś w tym języku - muzyka, audiobooki, radio itp.
I w dwa miesiące nauczyłam się kilkudziesięciu słów (znaczy nauczyłam się o wiele więcej, ale słów typu ja, ty, tak, nie itd nie biorę pod uwagę) mnóstwo słów "znam" jako dźwięk, natomiast nie znam jeszcze znaczenia, ale sam fakt, ze już są one zakodowane w mojej głowie to właśnie efekt jedynie słuchania, nie typowej nauki.

(Typowa nauka to w tym wypadku nauka czytania:  हालाँकि सूर के जीवन के बारे में कई जनश्रुतियाँ प्रचलित हैं, पर इन में कितनी सच्चाई है यह कहना कठिन है। कहा जाता है उनका जन्म सन् १४७८ में दिल्ली के पास एक ग़रीब ब्राह्मीण परिवार में हुआ। जनश्रुति के अनुसार सूरदास जन्म से ही अंधे थे। आजकल थी अंधे आदमी अक्सर 'सूरदास' कहलाते हैं। कई लोगों ने उन्हें गुरु के रूप में अपनाया और उनकी पूजा करना शुरु कर दिया ।

big_smile big_smile big_smile (wbrew pozorom to bardzo prosty system pisma, choć na początku przeraża wink )

|---------------|------>

89

a czy ktoś z Was korzystał z korepetycji? Znajoma poleca mi stronę need a school - dzięki niej można szybko i skutecznie znaleźć dobrego nauczyciela. sama tak się uczy i twierdzi, ze to najlepszy sposób. jest to opinia jednej osoby więc taka trochę malo wiarygodna;) czy ktoś z Was może ma jakieś porównanie - korepetycje, prywatna szkoła językowa? bo sama do tej pory jedynie korzystałam z zajęc w normalnej szkole

90

Ja jeszcze we wrześniu tamtego roku nie byłam w stanie powiedzieć ani słowa po Angielsku,dosłownie bałam sie jak diabeł wody święconej ! Teraz mowię płynnie c1, jak sie w nocy budzę i jestem pol snem to potrafię do kogoś mowić po angielski haha.Co mi pomogło ? Kontakt z obcokrajowcami.Zakochalam sie w francuzie i chcąc nie chcąc musiałam sie nauczyć bo chciałam żebyśmy sie rozumieli nawzajem.Uczylismy sie razem,codziennie ( mieszkaliśmy ze sobą ) i to była moja najwieksza motywacja.
Im wiecej mam kontaktów zagranicznych tym lepiej sie uczę języka.Poznalam dużo osób z Anglii i jak czegoś nie rozumiem zawsze sb tłumacze .
Najlepsze sa kursy językowe za granica ale mam świadomość ze sa one bardzo drogie zazwyczaj .Jesli twój budżet jest typowo " studencki" polecam fiszki - jedziesz w metrze ,nudzi ci sie ,wyjmujesz fiszki i uczysz sie słówek.To wciąga !

Kaś

91

Mi najbardziej pomoglo tlumaczenie wierszy. Sprawialo mi to duzo przyjemnosci, bo poezja daje duze pole do popisu, mozna wykazac sie kreatywnoscia, i popadac przy tym w zachwyt nad slowem pisanym.

92

dobrze jest jak  szkoła zajmuje się tylko językiem angielskim, to wówczas zajęcia prowadzone  są na wysokim poziomie i fajnie jak prowadzi dodatkowe warsztaty i dużo rozmów po angielsku.

93

Od siebie mogę polecić kursy językowe organizowane przez ATJ Lingwista. Ceny są przystępne a jakość kursów naprawdę wysoka.

94

Też miałam problem z nauką języka. Tzn. uczyłam się wiele lat, a jak przyszło co do czego (rozmowa) to była blokada. Rozwiązaniem jest dużo słuchać i mówić. Mieć po prostu kontakt z językiem. Nie wkuwać gramatyki, ona sama przyjdzie. I najważniejsze - nie można bać się popełniać błędów!

95

Ja wiem, jak to jest. Czasem się nie chce, czasem się ludzie wstydzą iść na kurs, albo nie mają kasy. Ja studiuję niemiecki, nauczyłam się angielskiego i teraz uczę się włoskiego sama i idzie mi świetnie! Jakby co, to tutaj ostatnio opisałam całą strategię samodzielnej nauki języka, więc może się przydać. smile Trzeba tylko skopiować do wyszukiwarki link. smile

[link usunięty przez moderatorkę]

96

baju baj  >> jedyna droga to mieć czesty kontakt z językiem oglądaj wszystko i czytaj wszystko po angielsku

=^-^=

97

Trzeba mieć sporo samozaparcia do nauki, to podstawa. Nawet najlepsze metody nie pomogą, jeśli się nie przyłożymy... Moim zdaniem można bardzo dużo nauczyć się samodzielnie - w Internecie jest mnóstwo filmów, tekstów i podręczników, z których można skorzystać do nauki każdego języka. Dla mnie fajnym początkiem jest słuchanie przez kilka godzin dziennie rzeczy w wybranym języku - piosenki, radio, audiobook, żeby się osłuchać. Duolingo ma fajne kursy dla początkujących i za darmo, ale do większości trzeba znać angielski, chociaż jest też kurs angielskiego dla Polaków. Do tego nauka 1000 najpopularniejszych słów, może trudno się porozumieć znając tylko je, ale to już jakaś solidna podstawa. Pomaga oglądanie filmów z napisami w danym języku, tłumaczenie piosenek, czytanie prasy, robienie fiszek. Fajnym wyjściem jest wyjazd na obóz językowy, na co najmniej dwa tygodnie, bo językowa immersja to najlepsza metoda nauki. No i systematyczność, nie można sobie odpuszczać, tylko pracować codziennie i wyznaczać jakieś realne cele, np. nauka 50 słów tygodniowo, napisanie kilku zdań o czymś albo przeczytanie artykułu na ciekawy dla nas temat.

[tu był nieregulaminowy link]

98

Nauka poprzez nauczenie się słów, tych najważniejszych oraz wymowa ich. Tak jak w poprzednim poście nauka tysiąca najczęściej używanych słówek jest dobrym kierunkiem. Są różne programy w internecie do nauki słówek. Strona naukaslowek.pl ma właśnie taki kurs nauki angielskiego. Oczywiście wymowa tych tysiąca słów też jest ważna.

99

Witam
Czy ktoś z Was korzystał z oferty Wyższej Szkoły Bankowej jeśli chodzi o szkolenia językowe - http://www.wsb.pl/kandydaci/kursy-jezykowe Czytałam, że mają oni w swojej ofercie kursy z języka włoskiego. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda z osobami prowadzącymi takie kursy językowe? Zależałoby mi, żeby część zajęć prowadzili lektorzy, wtedy szybciej uczymy się języka.
Znam już język angielski w stopniu zaawansowanym i teraz chciałabym nauczyć się jakiegoś drugiego języka obcego. Od kilku lat na wakacje jeździmy do Włoch i fajnie by było mieć możliwość porozumienia się z mieszkańcami w ich ojczystym języku.

100

Najlepsza metoda to konwersacje i wyjazd za granicę. Teoria to co  innego bo rozumiesz treść, ale od siebie dużo nie powiesz – u mnie przynajmniej tak było.

101

No wiesz niby tak, ale nie każdy ma możliwość i ochotę wyjechać żeby nauczyć się języka w konkretnym kraju. Żeby nauczyć się z seriali to latami trzeba siedzieć przed telewizorem. Ja mam małe dzieci i chcę wrócić do pracy, znaczy poszukać nowej bo tam gdzie pracowałam nie ma już dla mnie miejsca, ale do rzeczy. Nie mam możliwości wyjechać, ani chodzić codziennie do szkoły językowej, rozglądam się za jakąś opcją, w której część, a najlepiej połowa, a nawet większa odbywałaby się on-line. Czy jest gdzieś taka opcja?

102 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-01-22 16:30:11)

Jest calkiem sporo stron do wymiany językowej. Ja w ten sposob znalazlam partnera do nauki hindi/polski smile

Nie musze wyjezdzac do Indii zeby miec kontakt z zywym jezykiem - jest internet, radio, youtube no i zywi native speakerzy.

Poza tym jedna podstawowa sprawa - czy w Polsce, czy w Uk/USA podstawa jest nauka gramatyki - to g... prawda, ze jezyka uczy sie od "tubylcow".

Ten sposob mozna porownac do nauki polskiego od jaliegos prostego robotnika z fabryki big_smile piekna to bedzie polszczyzna tongue

|---------------|------>

103

Nie powiedziałabym, że "podstawa" to gramatyka. Podstawą jest kontakt z żywym językiem. Gramatyka jest konieczna na wyższym poziomie, wcześniej liczy się tylko i wyłącznie to, czy się dogadasz. A czy będzie to łamany język z wieloma błędami? Mało ważne.
Uważam, że szkoły i kursy stanowczo za dużo czasu poświęcają na gramatykę, zagłębiając się w szczegóły i wyjątki, które nie są potrzebne co najmniej do poziomu C1, a pomijają niezwykle ważną - kluczową wręcz - sprawę, jaką jest poprawna wymowa - j. angielski chociażby ma część innych dźwięków niż polski, ma też swój charakterystyczny rytm, który jest niezbędny w tym, żeby potrafić dogadać się nativem.

"Nie proś o miłość. O prawdziwą nie musisz. O fałszywą nie warto."

"Miłość to spotkanie dwóch świadomych, pelnych i zaspokojonych uczuciowo osób, które szukają towarzyszy w rozwoju a nie powerbanków do emocjonalnego ładowania" (Tokarz)

Posty [ 77 do 103 z 103 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016