Z tyłu liceum, z przodu muzeum - jak chcemy się zestarzeć? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2013-06-12 14:03:09

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Re: Z tyłu liceum, z przodu muzeum - jak chcemy się zestarzeć?

A czy nie uważacie, że Polki zbyt wielką wagę przykładają do wyglądu? Jak pomyślę o innych nacjach, jak np.Angielki, Niemki, to chyba tam takiej presji nie ma.

#40 2013-06-12 14:12:02

YOGI bear
Net-facet

Jaga Baba07 napisał:

Tzn. termin "rycząca ...(tu wpisz sobie dowolny wiek)" według mnie odnosi się nie do zaniedbanych kobiet, a raczej do dziewcząt i pań, które są przekolorowane. Przy czym przekolorowanie dotyczy nie tylko stroju, lecz także zachowania, które ma skupić uwagę innych. Oczywiście skupiają uwagę, lecz w sposób negatywny.

Wiesz... One na prawdę ryczą big_smile, tzn. w towarzystwie zachowują się bardzo hałaśliwie sad.

Jaga Baba07 napisał:

Szepnęłam do mamy, że gdybym była facetem, to wolałabym pójść do łóżka z tamtą panią, a nie z młódką, która wygląda, jak "pożal się Boże".

Ja jestem tolerancyjnym demokratą big_smile.
Żadnej bym z łózka nie przegonił big_smile.
Młódka może się jeszcze "wyrobić" smile, a głupia 40-stka już raczej nie sad.

#41 2013-06-12 14:15:39

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Catwoman napisał:

A czy nie uważacie, że Polki zbyt wielką wagę przykładają do wyglądu? Jak pomyślę o innych nacjach, jak np.Angielki, Niemki, to chyba tam takiej presji nie ma.

Potwierdzam! I pisalam o tym niejednokrotnie. Nie mylic tego nalezy z uroda, ktora na szczescie natura dosc szczodrze Polki obdarzyla.

Ale faktem jest, ze tyle ile przecietna Polka zuzywa czasu, energii i kasy na ciuchy, kosmetyki, kosmetyczki, fryzjera, buty, torebunie , bizuterie i wszystko co ma ja uslicznic w jeden miesiac to moje tubylczynie przez rok nie potrafia. W domu bida z nedza piszcza ale na nowe buty kasa musi sie znalezc. I cale to fiokowanie, malowanie, odchudzanie, solariumowanie to juz jest jakas paranoja.

Kobieta tu gdzie mieszkam chce byc przede wszystkim zdrowa, co za tym idzie w miare szczupla. A ubieraja sie..coz, praktycznie i wygodnie choc nie zawsze ladnie. Natomiast zamiast na wyglad modelki bardziej stawiaja na samospelnienie i realizacje marzen zawodowych i spolecznych. Czyli ksztalca sie, zdobywaja zawod, prace, zakladaja rodziny. W Polsce czesto obserwuje taka zaleznosc: musze byc ladna (ladniejsza niz konkurencja) zeby zdobyc meza, jak nie zdobede meza, to kto mnie utrzyma?

Tego w Polkach nie lubie - uzaleznienia sie od meskiego ramienia i portfela. I po to cale to strojenie sie w piorka jak pawie. Mniej tej zaleznosci i stresu zwiazanego z "lapaniem meza" i tez dalybysmy sobie na luz z lataniem po galeriach jak wsciekle osy:)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

#42 2013-06-12 14:17:43

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Mnie również ta presja nie odpowiada. Zdecydowanie stawiam na zdrowie.

#43 2013-06-12 14:21:03

nikandra
Przyjaciółka Forum

Catwoman napisał:

Nie wiem jak tam Angielki ale w Niemczech żadnej presji nie ma- obawiam się też, że nigdy nie było big_smile big_smile
W Niemczech gdy idziesz ulicą i  natkniesz się na dobrze ubraną Kobietę to pomijając kolor skóry od razu wiesz że to cudzoziemka smile
Zatem tu problem nie istnieje a to że Polki zbyt dużą uwagę ....no troszkę może wink

#44 2013-06-12 14:25:53

nikandra
Przyjaciółka Forum

Mussuka napisał:

Kobieta tu gdzie mieszkam chce byc przede wszystkim zdrowa, co za tym idzie w miare szczupla. A ubieraja sie..coz, praktycznie i wygodnie choc nie zawsze ladnie. Natomiast zamiast na wyglad modelki bardziej stawiaja na samospelnienie i realizacje marzen zawodowych i spolecznych. Czyli ksztalca sie, zdobywaja zawod, prace, zakladaja rodziny. W Polsce czesto obserwuje taka zaleznosc: musze byc ladna (ladniejsza niz konkurencja) zeby zdobyc meza, jak nie zdobede meza, to kto mnie utrzyma?

Tego w Polkach nie lubie - uzaleznienia sie od meskiego ramienia i portfela. I po to cale to strojenie sie w piorka jak pawie. Mniej tej zaleznosci i stresu zwiazanego z "lapaniem meza" i tez dalybysmy sobie na luz z lataniem po galeriach jak wsciekle osy:)

Gdyby po wojnie zamiast komuny nastąpiła od razu demokracja pewnie obecne życie wyglądałoby tak jak opisujesz.
Natomiast co mnie wkurza w Niemkach to to iż posiadają fundusze wyglądają jak kocmołuchy.
To dopiero jest paranoja!
Bo z gó...a zrobić coś nie każdy potrafi.
Inna sprawa to ,że nie lubię zbytniej przesady w wyglądzie która  niestety aż nazbyt często cechuje nasze rodaczki.

#45 2013-06-12 14:35:57

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Dobrą tu sprawę Mussuka poruszyłaś: gdy się zastanawiałam nad tym tematem, do tych samych wniosków doszłam: Polki (na szczęście nie wszystkie) kierują się zasadą jaskiniową: "muszę wyglądać ładnie, by się spodobać samcowi, a potem już będę miała święty spokój".
I coś innego: kobiety podobno stroją się dla innych kobiet smile Dlaczego zatem Polki nie starają się pokazać własnego intelektu i tym zabłysnąć , a "odbiorczynie" zwracać uwagę na intelekt innych kobiet, za to zwracają uwagę na wygląd?

#46 2013-06-12 14:36:16

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Ja nie lubie przesady w zadna strone, ani takiej, ktora z kobiety ma stworzyc dwunogie bozyszcze dla meskiego oka, a w rezultacie robi jakas pudernice od malego do starego ani tez takiej, kiedy niewiasta wylazi (doslownie) z domu na zasadzie "jak ja Pan Bog stworzyl. To nie znaczy, ze nago tylko z koltunem na lbie, bez kapki makijazu i w pogniecionym tygodniowym dresie. I koniecznie z poobryzanymi pazurami i zwisajacym petem w ustach.

Zloty srodek jest zawsze najlepszy:)

#47 2013-06-12 15:15:02

Vian
Redaktor Działu Psychologia

Co myślicie o 45-letniej kobiecie ubranej identycznie jak jej córka?

Moja mama ma 60 i ubiera się jak ja. Nie waży 120kg, idealnej figury nie ma, normalną taką. Mini nie nosi, aczkolwiek jakby miała nogi jak Isabele Adjani to pewnie by nosiła. Słucha też takiej muzyki jak ja, chodzi na trip-hopowe i progresywne koncerty, gdzie 90% publiczności jest 3-krotnie młodsza od niej i nikomu to nie przeszkadza, wręcz powiedziałabym, że jest fajnie odbierana przez moich znajomych, czasem sporo młodszych nawet ode mnie. Z drugiej strony nie jest jakaś fafarafa hop-do-przodu, nie ma piercingu, nie ma czerwonych włosów, tatuaży, normalna jest, tylko się nie ubiera jak stara baba - w powłóczyste spódnice do ziemi i jakieś bluzeczki a la "pani na poczcie". Zresztą mało kto by jej dał 60-tkę. Spotykała się z młodszym facetem, dokładnie 17 lat młodszym i to nie ona jego wyrwała, a on ją.

Sposób mówienia też ma raczej młodzieżowy (jedno z jej ulubionych słówek to "hajs" ^^ ), ale to też nikogo nie razi, bo robi to zupełnie niewymuszenie. Z drugiej strony nie znosi przekleństw łącznie z "zajebiście".

Ma też śmieszne akcje ze swoimi koleżankami, jeszcze ze szkoły. Dzwoni do niej jej przyjaciółka:
Przyjaciółka: K., pójdziesz z nami na koncert?
Mama: A jakiej kapeli..?
Przyjaciółka: K, zwariowałaś, jakiej kapeli! Chóru! W filharmonii!
Mama: ..... ^^'

#48 2013-06-12 16:13:38

Jaga Baba07
100% Netkobieta

No to Vian, mamy podobne mamy, nawet z tym młodszymi facetami (do mojej uderzał 23 lata młodszy tongue), ale mama twierdzi, ze facet jest jej niepotrzebny ^^.
No, może oprócz tych przekleństw, bo czasem zaklnie.

Pamiętam, jak mnie wkręciła w muzykę Eminema, uwielbiała go big_smile. Przez nią w gimnazjum rapu zaczęłam słuchać.

Przyszła moja koleżanka i opowiadała o jakiejś kobiecie,którą określiła jako "starszą". Moja mama zapytała się:
-Starsza? To ile mogła mieć lat?
-No, tak ok. 50.
-Milena, co Ty pier..., chcesz chyba dostać w łeb. Ja jestem po pięćdziesiątce, a jestem młoda. Chyba, że tego nie widzisz, to już musisz okulary sobie kupić.
big_smile

YOGI bear napisał:

Wiesz... One na prawdę ryczą big_smile, tzn. w towarzystwie zachowują się bardzo hałaśliwie sad.

A, to prawda, Yogi big_smile.

YOGI bear napisał:

Jaga Baba07 napisał:

Szepnęłam do mamy, że gdybym była facetem, to wolałabym pójść do łóżka z tamtą panią, a nie z młódką, która wygląda, jak "pożal się Boże".

No wiesz, ja mam tak, że niektóre osoby wydają mi się "niedomyte". Coś mnie w nich obrzydza.
I takich osób nie chciałabym mieć w łóżku tongue.

Dlaczego uważasz, że 40- tka nie może się już wyrobić?? Przecież do grobu się zwykle w takim wieku ludzie nie kładą?

Ostatnio edytowany przez Jaga Baba07 (2013-06-12 16:22:03)

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

#49 2013-06-12 16:35:05

kenobi
Net-facet

Przeszła też pani, która planuje egzaminy (na moje oko była po 50.)- zadbana, dobrze ubrana, szczupła.

No właśnie. Słuszne spostrzeżenie.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

#50 2013-06-12 16:35:13

YOGI bear
Net-facet

Jaga Baba07 napisał:

YOGI bear napisał:

Jaga Baba07 napisał:

No wiesz, ja mam tak, że niektóre osoby wydają mi się "niedomyte". Coś mnie w nich obrzydza.
I takich osób nie chciałabym mieć w łóżku tongue.

Takich do łóżka po prostu nie wpuszczam big_smile (i w żartach i w realu smile), więc nie muszę dywagować nad ich przeganianiem smile.
Chodziło mi o młode, "niedopracowane' (pod względem makijażu, doboru ubrania itp.) dziewczyny. Czasami jest to tylko kwestia braku odpowiedniego wzorca i towarzystwa.

Jaga Baba07 napisał:

Dlaczego uważasz, że 40- tka nie może się już wyrobić?? Przecież do grobu się zwykle w takim wieku ludzie nie kładą?

A co ta 40-stka robiła przez ostatnie 30 lat? W tym wieku człowiek jest już mniej otwarty na nowinki (nie chodzi o ciekawość świata), jest bardziej stabilny. Jeżeli przez 30 lat jakaś osoba nie dopuściła do siebie informacji, że źle się ubiera i źle zachowuje, to wątpię, aby zauważyła to po 40-stce sad.

Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-06-12 16:36:45)

#51 2013-06-12 16:41:15

Vian
Redaktor Działu Psychologia

Przyszła moja koleżanka i opowiadała o jakiejś kobiecie,którą określiła jako "starszą". Moja mama zapytała się:
-Starsza? To ile mogła mieć lat?
-No, tak ok. 50.
-Milena, co Ty pier..., chcesz chyba dostać w łeb. Ja jestem po pięćdziesiątce, a jestem młoda. Chyba, że tego nie widzisz, to już musisz okulary sobie kupić.

Mama tak miała dopóki nie zaczęła więcej czasu spędzać ze swoimi koleżankami z dawnej szkoły. Teraz dzieli kobiety na siebie i pozostałe ^^'

A co do oceniania swojego wieku to fajnie kiedyś pracy szukała. Przegląda ogłoszenia i czyta
- ... miłą panią po 30-tce... O, to dla mnie!
- No mama, co Ty, jak po 30-tce to dla ciebie...
- No co, 55 to jest PO 30-tce, nie?

^^

#52 2013-06-12 17:33:38

NinaLafairy
Przyjaciółka Forum

Moja mama cudownie wygląda. Mój tata też,
Nigdy nie zapomnę jak szłam ulicą i koledzy taty myśleli, że jestem jego żoną (miałam 17 lat), albo jak wieeele razy ludzie nie mogli uwierzyć, że moja mama nie jest w moim wieku i jest moją matką.
Ja się ubieram jak pindzia elegancka i w porównaniu do wyluzowanego stylu mojej mamy , wyglądam sama czasem jak matka.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

#53 2013-06-12 18:00:57

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Przede wszystkim nie przesadzac z makijazem. Po czterdziestce, albo nawet wczesniej, podklad zaczyna "osiadac" w zmarszczkach, co wyglada okropnie. Dobre kremy, zadbanie, dobre ciuchy, odpowiednia fryzura (naprawde, 50latki z dlugimi wlosami wygladaja zalosnie)- jest sie dama. Probowanie sie wcisnac w minowe neonowa, niewazne jaka ma sie figure, jest smutnym widokiem. Troche tak jak facet w srednim wieku, co za wszelka cene chce nosic obcisle dzinsy i skorzana kurtke.

A starzenia sie nie boje. Pokazuje jakie fajne, dlugie zycie prowadzilam.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#54 2013-06-12 18:04:53

Jaga Baba07
100% Netkobieta

A to zależy, czy ktoś po czterdziestce ma zmarszczki.

Obie moje babcie mają na karku 80-tkę, a zmarszczek praktycznie wcale.
To samo jest z mamą, czyli jak mniemam mnie też czeka bezmarszczkowe życie big_smile.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

#55 2013-06-12 18:17:05

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Jaga, faktycznie zalezy, ale odrzuca mnie jak kobita ma tyle tapety, ze wyglada jakby ja lopata nakladala. Im czlek bardziej wiekowo zaawansowany tym lepiej wyglada dyskretny makijaz. Fajny, modny, ale z umiarem.

Z drugiej strony sa tez takie panie co po osiagnieciu 40 wskakuja w bezksztaltne wory (ktore zwia spodnicami i bluzkami), czego ja kompletnie nie rozumiem hmm Bycie starsza nie oznacza bycie aseksowna.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

#56 2013-06-12 18:19:07

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

a co sądzicie o "wyrywaniu" młodej krwi ? big_smile

#57 2013-06-12 18:27:48

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Czemu nie. Mnie sie tam zdarzyl romans czy dwa z 20- letnimi chlopakami (jak sama mialam 30-33 lat). Przyjemne? A jakze smile

#58 2013-06-12 18:40:11

NinaLafairy
Przyjaciółka Forum

Ja tam  młodych nie lubię. I nie dogaduje się z nimi.
A co do długich włosów, to niekoniecznie prawda. Wiele jest kobiet z długimi włosami po 50, i ślicznie wyglądają. Krótkie nie każdemu pasują, a niektóre obcinają, żeby się pozbyć kobiecości, bo już stare.
Zgadzam się jednak co do makijażu, wystarczy spojrzeć na Danutę Szaflarską, którą już wymieniłam i Ninę Andrycz.

Ostatnio edytowany przez NinaLafairy (2013-06-12 18:44:03)

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

#59 2013-06-12 18:46:30

BabaOsiadła
Moderator

Ja nie lubię młodszych, sama myśl mnie odrzuca. Ale potrafię zrozumieć, że dla kobiety 40-50 letniej zainteresowanie 20-latka może stanowić ogromny komplement.

"Cięcie! Po reżysersku to znaczy: morda!"

#60 2013-06-12 19:43:37

Jaga Baba07
100% Netkobieta

adlernewman napisał:

Jaga, faktycznie zalezy, ale odrzuca mnie jak kobita ma tyle tapety, ze wyglada jakby ja lopata nakladala. Im czlek bardziej wiekowo zaawansowany tym lepiej wyglada dyskretny makijaz. Fajny, modny, ale z umiarem.

Zgodzę się, ale to samo tyczy się nastolatek, dziewcząt krótko po dwudziestce, czy pań 30+, 40+, 50+, 60+, itd.
Makijaż zbyt mocny, tzw. tapeta jeszcze nikomu urody nie dodała.

Catwoman napisał:

A co sądzicie o "wyrywaniu" młodej krwi ?

A co sądzicie, gdy młoda krew "wyrywa" tą bardziej dojrzałą tongue?

Napisałam, że do mamy uderzał w tamtym roku chłopak przed trzydziestką, ja nie byłam zadowolona tongue. Ale z drugiej strony jestem dumna, że mama podoba się facetom w każdym wieku smile.
To przecież nic złego, jeśli obie strony są dorosłe, to mogą robić, co tylko chcą.

Ostatnio edytowany przez Jaga Baba07 (2013-06-12 19:44:12)

#61 2013-06-12 20:07:55

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Co jest fascynujace to to, ze jak mlode chlopaki do starszej kobiety uderzaja, to nie tyle jest to zafascynowanie uroda (a niektore 50 sa, ze z krzesla mozna spasc), ale charakterem, inteligencja, wyksztalceniem. Jakos sie strony wyrownuja.

#62 2013-06-12 20:23:06

Anhedonia
100% Netkobieta

Mussuka napisał:

Olinka napisał:

Dokładnie tak - to jest brak gustu, samokrytycyzmu i klasy. Niemniej i tak to, co wypada małolacie z racji jej nieokrzesania i nieukształtowania - ten wiek jednak rządzi się swoimi prawami, u dojrzałej kobiety robi się żałosne

Mussuka napisał:

tez nie wiem:) jakas zasciankowosc z nas wylazi, skoro kobieta w kwiecie wieku powinna w chuscie na glowie i pasiastej zapasce paradowac.

Olinka napisał:

Nigdy w życiu czegoś takiego nie napisałam yikes i mam nadzieję nie napisać. Tym bardziej, że dopóki mogę sobie na to pozwolić, to sama chętnie to i owo pokazuję, za to mam taką granicę, której za nic nie przekroczę.

Nie o Twojej opini pisalam:) Ogolnie, o opini spoleczenstwa polskiego wzgledem kobiet po 40-tce. Jakas magiczna liczba, po ktorej nic tylko na nieszpory pomykac i w garach sie zamknac. W adekwatnym do tego stroju, zeby ksiedza, wojta i wiekszosci parafianek nie gorszyc;)

Właśnie bardzo mnie zaciekawiło - skąd te wnioski o chuście i zaściankowości?
Bo, że nie o metrykę chodzi ogółowi, a o robienie żałosnego wrażenia na otoczeniu (mam wrażenie?) smile Teraz już ani 40 ani 50 nie jest żadna magiczną liczbą. Jak ktoś ma ZGRABNE i ponętne nogi, to sobie może nosić te mini do upojenia, dopóki sobie życzy i dobrze się z tym czuje.
Istnieje jednak niewymuszona elegancja czy smak, niepodążające za żadnym tłumem - i ani parafianie ani ksiądz dobrodziej nie są tu żadnym bodźcem. Jedynie fakt, że osoby te zdają sobie sprawę co im pasuje a w czym byłyby po prostu śmieszne. I to właśnie ta granica (?), o której pisze Olinka. WCALE nie metryka tongue I tyle smile
Jane Fonda mi się podoba smile

#63 2013-06-12 20:29:43

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Czescia jest figura/ uroda, czescia wiek. Dorosla kobieta, ktora zachowuje sie jak podfruwaja jest smieszna. Czterdziestolatka, ktora sie seksownie, eleganco ubiera i flirtuje- absolutnie nie.

#64 2013-06-12 20:41:46

truskaweczka19
100% Netkobieta

Jestem jeszcze młodziutka, ale tak, czasem o tym myślę. Uważam, że nie do końca jest coś takiego co nie wypada. Owszem, są pewne kanony jak warto się ubierać, by podkreślać zalety, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie np rezygnować z pewnych strojów z racji tego, że np czasem nie będę w nich dobrze wyglądać. Wiem też, że mogą mi nie pasować pewne kolory, ale i tak czasem je założę, bo lubię. Wtedy nie obchodzą mnie miny ludzi, bo przecież to my mamy czuć się komfortowo.
Tak samo myślę z dojrzałymi czy starszymi kobietami i np mini. Wiele osób nawet młodych ma mankamenty, ale jeśli lubią mini, to nie uważam, by powinny z tego rezygnować. Większość zwraca uwagę na estetykę, ale w sumie jak kobieta dobrze czuje się ze sobą, to nawet jak widoczne są mankamenty cellulit czy inne, najróżniejsze, to i tak może być piękna. Zwłaszcza właśnie wtedy gdy jest pewna i nie idzie skulona.

Choć w sumie boję się starości, odchodzenia, tego, że kiedyś nic po nas nie zostanie. Niestety trochę przeraża mnie to. No, ale mówi się, że każda zmarszczka to jakieś doświadczenie życiowe i na pewno tak jest smile

Co do samych operacji plastycznych to też myślę, że nie będę przeznaczać pieniędzy na taki wypadek. Większość takich jest inwazyjnych, a twarz wygląda nienaturalnie, niby wygląda się młodziej, ale za to sztucznie i mi się to nie podoba, wolę twarz ze zmarszczkami, serio. No bo nie wyglądają one zawsze źle, jest sporo sposobów na nie, a jeśli bardzo dokuczają są też mniej inwazyjne zabiegi z tego co wiem i to nie jest wtedy operacja plastyczna, to drobny, mało inwazyjny zabieg. Czemuś takiemu prędzej bym się poddała.

No, ale jak pisałam na dzień dzisiejszy: starość i śmierć mnie przerażą, dlatego wolę o tym wiele nie myśleć. Staram się traktować jako coś odległego. No, ale wiadomo, trzeba będzie zaakceptować. Choć ciężko mi zaakceptować, że czas biegnie jak szalony i że za jakiś czas nie będzie w lustrze tej samej dziewczyny co teraz. Chociaż, raczej tu nie chodzi najbardziej o zmieniający się wygląd, ale właśnie o to, że czas tak szybko leci i ciężko się nim nacieszyć niestety.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-06-12 20:50:03)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#65 2013-06-12 20:50:11

BabaOsiadła
Moderator

Anhedonia napisał:

Jane Fonda mi się podoba smile

Mnie też smile Szczególnie w "Sposobie na teściową" big_smile

"Cięcie! Po reżysersku to znaczy: morda!"

#66 2013-06-13 08:17:48

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

A ja nie mam nic przeciwko nawet "dzidzi-piernik" smile Albo akceptuję w człowieku wolność do wyrażania siebie, albo nie. Akceptuję - niech każdy robi to, co chce. A jak przy tym wygląda? Tak, jak chce. W końcu mnie "dzidzia-piernik" nie musi się podobać smile

#67 2013-06-13 08:59:56

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Anhedonia napisał:

Właśnie bardzo mnie zaciekawiło - skąd te wnioski o chuście i zaściankowości?
Bo, że nie o metrykę chodzi ogółowi, a o robienie żałosnego wrażenia na otoczeniu (mam wrażenie?) smile

Skad? A chociazby na podstawie samego tematu watku? Nie brzmi on: co sadzicie o kobietach bez gustu tylko nawiazje do kobiet 40+ starajacych sie "odmlodzic". Zgadzam sie jedynie w tym, ze bezguscie jest bezwiekowe, natomiast nie rozumiem takiego starannego przygladania sie wlasnie kobietom po pewnej granicy wieku.
Nie zauwazylam tego w spoleczenstwie, w ktorym mieszkam, tu mozna ubierac sie wedle wlasnego widzimisie. W Polsce niestety czesto jestesmy brani pod lupe. A tego niestety nie lubie.

#68 2013-06-13 09:02:38

Benita72
Przyjaciółka Forum

Chcialabym zestarzec sie z klasą. Byc swiadomą swojego wieku. Najsmutniejszy dla mnie jest ten czasem widoczny brak krytycyzmu w ubiorze i makijazu, kiedy kobiety na sile probuja zamaskowac uplyw czasu.

Z drugiej strony - widze czasem 60 - 70 letnie kobiety, ktore maja wiecej sexapealu niz nastolatka z pepkiem na wierzchu i mini - to chyba wyziera gdzies bardziej z głebi smile

#69 2013-06-13 09:04:40

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Mnie na tę refleksję wzięło, gdy zobaczyłam dwa teledyski Edyty Górniak:
"Jestem kobietą" i "Teraz-tu"; dwie te same, a diametralnie różne kobiety. Która Wam się bardziej podoba?

#70 2013-06-13 09:21:00

kropka12
Niewinne początki

Myślę, że "godne starzenie się" jest to sprawa indywidualna każdego z nas. Starzejemy się czy tego chcemy czy nie, ale jak będziemy się ubierać w tym okresie zależy tylko od nas i naszych możliwości. Wpływa na to wiele czynników m.inn. takich jak figura, samopoczucie oraz przejmowanie się tym "co ludzie powiedzą". Osobiście ludzkim gadaniem nie przejmuję się i dlatego mimo tego, że jestem w wieku starzejącej się kobiety ubieram się jak chcę. Dbam jedynie o to żeby nie "spaść" się jak moja sąsiadka i nie wyglądać jak niektóre młode dziewczyny nadążające za trendami modowymi, a wyglądające jak strachy na wróble, ale to jest już  temat na inny wątek jakże potrzebny.

#71 2013-06-13 09:23:09

Benita72
Przyjaciółka Forum

Mussuka napisał:

Wiec temat mialby sens, gdyby zaczynal sie od liczby 60 a nie 40.

O smile Tu moglyby sie oburzyc szesdziesieciolatki - mam wrazenie, ze sama zastawilas na siebie pulapke wink

Ja mysle, ze nie ma nic zdroznego w takim postawieniu tematu watku, o bezgusciu bezwiekowym tez mozna przeciez pogadac.. 40 lat to BIOLOGICZNIE czas, kiedy organizm zaczyna sie starzec, wszelkie wmawianie sobie, ze jest inaczej jest iluzją. Co nie znaczy, ze nadal nie mozna wygladac pieknie, elegancko i pociagajaco.

Powiem Wam, ze lubie przygladac sie kobietom (mezczyznom zreszta tez, ale to temat na inny watek wink ) i temu, jak wygladaja, jak sobie radzą z uplywem czasu - lub wlasnie, jak sobie NIE RADZA. Nie mysle, bym oceniala - raczej staram sie uczyc od pieknych, starszych kobiet ich sposobu na bycie pięknym. Zgadzam sie, ze decydujace w tym ma pogoda ducha ponadczasowa i pewien dystans do siebie.

#72 2013-06-13 09:25:20

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Ja nie chcę być piękna. Chcę być zdrowa, bo tyrać w Polsce będę musiała do śmierci (na razie jest do 65. r.ż., ale podejrzewam, że za kilka lat zmienią to na "dożywotnio") i chcę mieć tę samą radość i nastawienie do świata co teraz. A nawet lepszą smile

#73 2013-06-13 09:36:06

Benita72
Przyjaciółka Forum

A dlaczego nie chcesz byc piekna??

#74 2013-06-13 09:37:54

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Nie jest to dla mnie ważne po prostu. Lubię siebie.

#75 2013-06-13 09:41:30

Benita72
Przyjaciółka Forum

Ja tez lubie siebie. Co ma do tego piękno? smile Piekno nie jest dla mnie warunkiem koniecznym do lubienia siebie i zycia, ale uwazam, ze na pewno nie zaszkodzi wink.

Nie znam osoby, ktora swiadomie wybralaby mniejszą atrakcyjnosc - ale moze sie myle...

#76 2013-06-13 09:43:57

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

A co mi da to piękno?smile Męża już mam, w pracy też sobie forów nie załatwię, bo jestem freelancerem.

Stopka forum