"Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 270 ]

77

Odp: "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

za rok??? matko... nie wytrzymam. Chyba doczytam w książce.
Polecam "Dextera"

Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

Również bym z chęcią doczytał ale wolę, żeby serial mnie zaskakiwał. smile Pierwszy raz mam tak, że wolę ekranizację od oryginału.
O Dexterze myślę od jakiegoś czasu, spróbuję ugryźć ten serial. Pozdrawiam.

Nie ma że mogłeś uniknąć swych błędów, nie ma szans.
Gdybyś ich mógł uniknąć, prawdopodobnie nie był byś ten sam.

Jutro zaczynam oglądać. Obiecałam, że dam się wciągnąć wink

Reklama

80 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-08-09 20:11:52)

A ja właśnie od tygodnia czytam, bo nie chce mi się czekać na nowy sezon lol i dopiero 1500 stron za mną yikes

|---------------|------>

81

Ja już w czytaniu doszłam WRESZCIE do momentu, który mnie zaskakuje smile
Ponoć w kolejnych seriach filmowych ostro odeszli od oryginału. Ja zauważyłam pierwszą, znaczącą rzecz czytając książkę- ale nie będę pisać, ze względu na tych, co oglądają smile

Reklama

82

Ja w polowie 2 serii przestalam ogladac i chyba musze zaczac od poczatku :-P

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.
Prinzessin_de napisał/a:

Ja w polowie 2 serii przestalam ogladac i chyba musze zaczac od poczatku :-P

Wczoraj wieczorem obejrzeliśmy 2 odcinki. Prawdę mówiąc, to mam mieszane uczucie.

84

Nie mogę się doczekąc kolejnego sezonu. big_smile

85

Ja zrobiłam coś, co robię bardzo rzadko: zaczęłam oglądać ponownie smile

86

Jeden z najlepszych seriali ever!!!! Oczywiście książki z całej serii wszystkie przeczytane smile

87

Mistique ja też czytam, jestem przy końcu 3. serii. Ale podobno, co mnie średnio cieszy film coraz bardziej odbiega od książki hmm

88

Catwoman napisał/a:

Mistique ja też czytam, jestem przy końcu 3. serii. Ale podobno, co mnie średnio cieszy film coraz bardziej odbiega od książki hmm

W książce o wiele więcej bohaterów, wątki są dłuższe, bardziej rozbudowane  - co jest akurat zrozumiałe. Ogólnie książka > serial, ale serial daje radę na maxa.

89

Czytam właśnie "4.sezon" smile

90

A 4. sezon ma być dopiero w kwietniu 2014 sad <ślurp_ślurp>
Przeczytałam, że właśnie teraz, we wrześniu ekipa wyjeżdża do Chorwacji kręcić 4. sezon. A także do Islandii i Irlandii.
Jak dobrze, że jest książka!!

91

Jak miałam HBO to ogladalam.A teraz zadowalwm się książka.:-)

gg 48623644

92

Też się zastanawiam na książkami, bo czekać rok, ale znowu czytanie może popsuć oglądanie. big_smile Tak się zawsze mówi na odwrót, ale ja tylko znam serial i go lubię. smile

93

Markizik jeśli lubisz czytać, to zachęcam!! Ja już się serialu nie mogę doczekać bo na razie przeczytałam kolejną część "Gry.." i jestem ciekawa jak to wszystko (i jak wiernie) przedstawią w serialu, a dzieje się dużo!

94

Lubię wątki Aryi , Tyriona i Daenerys.

gg 48623644

95 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-09-17 10:54:32)

Ja też smile I jeszcze obserwuję z zaciekawieniem upadek Cersei oraz przemianę Sansy. Jestem ciekawa co dalej Littlefinger kombinuje.

96

Słuchajcie, a w książce też jest tak dużo seksu jak w filmie? Muszę przyznać, że czasem mnie to raziło...

"chciałbym umieć znów/ o miłości gadać/ bez banalnych słów/ i zmęczonych fraz"

97

Tzn. nie ma opisanych scen seksu, jest tylko wzmianka.

98

To w takim razie się skuszę na przeczytanie. Swoją drogą, choć ogólnie serial mi się podoba, to odnoszę wrażenie, że obecnie bez nadmiaru seksu nic się nie sprzeda...

"chciałbym umieć znów/ o miłości gadać/ bez banalnych słów/ i zmęczonych fraz"

99

bosa - gdzie tam jest nadmiar seksu, bo ja chyba jakaś ślepa jestem.

Ja za książkę się nie biorę póki co, ale serialu oglądam drugi sezon i nawet mi się podoba.

"Si vis pacem - para bellum"

100

Ja należę do tych, którzy przepadli już po pierwszym odcinku big_smile Uwielbiam ten serial- jak zacznę ,,przed spaniem" to potrafię oglądać do rana big_smile
Obecnie jestem w połowie 3. sezonu. Uwielbiam Khalessi i Johna Snowa.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

101

gothka napisał/a:

Uwielbiam Khalessi i Johna Snowa.

Ja też big_smile I Tyriona, i Aryę smile
teraz czytam pierwszą część "Taniec ze smokami" jestem nasycona, spokojna bo wiem co się wydarzy big_smile

102

Catwoman napisał/a:
gothka napisał/a:

Uwielbiam Khalessi i Johna Snowa.

Ja też big_smile I Tyriona, i Aryę smile
teraz czytam pierwszą część "Taniec ze smokami" jestem nasycona, spokojna bo wiem co się wydarzy big_smile

Tyriona uwielbiam, zwłaszcza filmową wersję, ale ponad wszystko fascynuje mnie postać Ogara i bardzo żałuję, że autor jakoś nie rozwinął bardziej wątków z nim związanych. Jon Snow mnie drażni, Aryę bardzo lubię. Lubię też Brienne i Roose'a Boltona.

Mnie po 3 sezonie obejrzanym niedawno jakoś oświeciło i zaczęłam czytać książki, jestem pod koniec "Starcia Królów". Powiem szczerze, że odkąd czytam książkę, to mam bardzo mieszane uczucia. Serial odbiega od książki, ale to ma dobre i złe strony. Jakkolwiek autor miał niesamowity pomysł, warsztat pisarski itp. to chwilami mam wrażenie, że pewne sceny są opisane strasznie płasko i mało obrazowo. Uważam, że zadyma na ulicach Królewskiej Przystani lepsza była w serialu niż w książce. W filmie pomimo, że odbiegał trochę od tego co było w książce ta scena bardzo zapadła mi w pamięć, była dynamiczna, pełna akcji, klimatyczna. W książce to jest kilka stron bardzo płaskiego, beznamiętnego opisu, wszystko taki w sumie jakby się nic nie stało. W ogóle mam wrażenie, że sceny akcji to nie jest dobra strona George'a Martina, czytałam dużo, dużo lepsze. Natomiast jeżeli chodzi o Turniej Namiestnika w pierwszym sezonie, to serial dał tyłka po całości. Strasznie mnie też w serialu wkurza, że mieli czas i miejsce na sceny w stylu ser Loras goli klatę Renly'emu w wannie, a relacja między Sansą i Ogarem jest prawie przemilczana, choć w książce to jest moim zdaniem jeden z ciekawszych wątków. Nie podoba mi się też, że Arya służyła w filmie jako podczaszy Tywina Lannistera, a w książce to był Roose Bolton. Przez to kompletnie tracą sens jej życzenia śmierci, póki nie przeczytałam książki to było dla mnie skrajnie nielogiczne, że nie chciała śmierci Tywina albo Góry.
Poza tym serial ogląda się dość lekko, a książka pomimo, że świetna to chwilami jest droga przez mękę niestety. Czytam, jest jakaś akcja, dzieje się, jest ciekawie po czym wątek się urywa i przez kolejne 20-30 stron muszę czytać o jakichś nudach. Bran to jest dla mnie w książce postać nie do zniesienia na przykład. Zasypiam na jego rozdziałach, z Jonem i Davosem na początku było podobnie. Poza tym opisy akcji jak wspomniałam słabe, wszystko ma odrobinę takiego ciężkiego nadęcia momentami, choć to wciąż rewelacyjna książka.

103 Ostatnio edytowany przez indonesia (2013-12-29 03:38:16)

Gra o tron oczywiście wymiata, ale Wikingowie też dają radę - jeśli ktoś lubi tego typu klimaty ;-)

--------------------------
@Twitter

104 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-12-29 07:07:38)

WitchQueen napisał/a:

Tyriona uwielbiam, zwłaszcza filmową wersję, ale ponad wszystko fascynuje mnie postać Ogara i bardzo żałuję, że autor jakoś nie rozwinął bardziej wątków z nim związanych. Jon Snow mnie drażni, Aryę bardzo lubię.

Do tego miejsca się zgadzamy, dorzuciłabym do swoich ulubieńców Jaimego Lannistera. Świetna, dynamiczna, niejednoznaczna postać. Jego siostrzyczka jest antypatyczna jak kocia kupa, ale dość ciekawa.

Trzecia seria chyba jeszcze bardziej odbiega od książkowego oryginału, ogólnie chyba to na plus choćby z tego względu, że nie nudziłam się przy oglądaniu.

105

Vian napisał/a:
WitchQueen napisał/a:

Tyriona uwielbiam, zwłaszcza filmową wersję, ale ponad wszystko fascynuje mnie postać Ogara i bardzo żałuję, że autor jakoś nie rozwinął bardziej wątków z nim związanych. Jon Snow mnie drażni, Aryę bardzo lubię.

Do tego miejsca się zgadzamy, dorzuciłabym do swoich ulubieńców Jaimego Lannistera. Świetna, dynamiczna, niejednoznaczna postać. Jego siostrzyczka jest antypatyczna jak kocia kupa, ale dość ciekawa.

Trzecia seria chyba jeszcze bardziej odbiega od książkowego oryginału, ogólnie chyba to na plus choćby z tego względu, że nie nudziłam się przy oglądaniu.

No Jaime też jest świetny, ale ja się mogę wypowiedzieć tylko na podstawie trzeciego sezonu serialu, bo książki nie doczytałam jeszcze do momentu, gdzie jest go jakoś więcej. Lubię też Bronna. Razem z Tyrionem są prześmieszni smile
Cersei jest okropna, ale i tak nie pobije Melissandre z Ashai. Ta czerwona zdzira doprowadza mnie do szału.

106

Moim zdaniem serial jest trochę przegadany , za dużo paplaniny za mało się dzieje... Ale musiałam zobaczyć wszystkie odcinki .

Pozdrowienia smile

107

Mistique napisał/a:

Jeden z najlepszych seriali ever!!!! Oczywiście książki z całej serii wszystkie przeczytane smile

Mam tak samo!;)

108

Już niedługo czwarty sezon, czułam przyjemne podniecenie po nowym trailerze. Jamie ma nową fryzurę, a Khaleesi nowego Daario, który nadal nie wygląda jak Daario Naharis. big_smile

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

109

Czytam książkę i zdecydowanie.... Daario Naharis książkowy różni się od tego filmowego- czyżby kolorowa broda była zbyt trudna dla charakteryzacji? big_smile

110

I książka i serial zdecydowanie na tak smile Ja oglądam i czytam na zmianę. I też z niecierpliwością czekam na kolejny sezon. Śledząc posty widzę, że nie jestem odosobniona co do rankingu ulubionych postaci. Mnie najbardziej przypadli do gustu:
Tyrion - za inteligencję, spryt i niesamowitą wolę przetrwania wśród harpii, jakimi są członkowie jego rodziny
Arya - za łamanie stereotypu, że dziewczynce ze znacznego rodu nie wypada/ nie wolno/ nie przystoi
Khal Drogo - przy jego wyglądzie nawet rodowe dzwoneczki we włosach nie szpecą wink
Danaerys - za niezłomną wolę walki
i... Cersei - bo to zła kobieta była

"Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego..."

111

Gemma mam te same typy smile prócz Cersei- dokładnie jest ZŁA smile (evil) i dlatego jej nie lubię smile

112

Ale Cat, gdyby wszyscy w tej książce lub filmie byli krystalicznie dobrzy i słodcy jak słoik miodu, byłoby niesamowicie nudno smile Tak, Cersei jest zła. Ale ma kobietka charakter. I właśnie dlatego ja ją lubię. Przekornie smile

"Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego..."

113

Charakter ma każdy. Ona ma zły charakter big_smile
To oczywiście moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać wink

A co sądzicie o postaci Jona Snow?

114 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-02-21 19:40:28)

Catwoman napisał/a:

Czytam książkę i zdecydowanie.... Daario Naharis książkowy różni się od tego filmowego- czyżby kolorowa broda była zbyt trudna dla charakteryzacji? big_smile

Podejrzewam, że chodziło raczej o to, że przeciętna kobieta oglądająca serial nie uznałaby za seksownego faceta z błękitną brodą. ;-) Mnie raczej zastanawia, dlaczego Tywinowi odmówiono bokobrodów i czemu ser Barristan na wygnaniu zamiast bujnego brodziszcza dostał jakiś tygodniowy zarościk... sad I gdzie w ogóle jest Silny Belwas..?! Lubiłam Silnego Belwasa...

Posty [ 77 do 114 z 270 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016