"Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Strony Poprzednia 1 2 3 4 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 277 ]

39

Odp: "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Bo to dobry gracz jest.

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Marka Ragnos napisał/a:

Ależ ta rodzina egzystuje na rozdmuchanym poziomie tylko dzięki niemu, nienawidzą go ale wiedzą że bez niego byliby nikim.

Przynajmniej 2/3 tej rodziny zamieniłoby rozdmuchany poziom na normalnego ojca, który bardziej troszczyłby sie o nich niż o pozory.

Zawsze mnie wpieniali tacy ludzie, serio, a znam takich z reala - w rodzinie stosują politykę zamordyzmu, dzieciaki chowają żelazną ręką, wybierają im szkoły, zajęcia pozaszkolne, studia i ustawiają całą przyszłość, oczywiście okraszając to pieniędzmi, a potem wielkie zdziwko i poczucie niesprawiedliwości, że dzieciaki wcale nie są za to wdzięczne, a żona wystąpiła o rozwód. Jak nadzorcy niewolników w Stanach - oni też uważali, że wiedzą najlepiej, co czarnym potrzeba, a czarni powinni bez szemrania wykonywać polecenia i być wdzięczni nie wiem jak za wielka opiekę. Idioci.

41

Nadzorcy niewolników w 99% byli czarni, a kto wie lepiej czego czarny potrzebuje niż inny czarny?

Reklama

42

Człowiekowi najbardziej w życiu potrzebna jest miłość i akceptacja. I nikt mi nie wmówi, że nie; nawet zapierający się tego człowiek, potrzebuje miłości i akceptacji by normalnie funkcjonować. I nie wygra z tym ani inteligencja, ani konsekwencja, ani władza.

W "Grze o tron" można zobaczyć różnych ludzi; fakt, najbardziej zniewoleni są ci wysoko urodzeni bo nie mogą sami o sobie decydować, zwłaszcza kobiety- one w ogóle służą jedynie za inkubatory.

Z przyjemnością będę natomiast obserwować losy Jona Snow, Aryi i Kalisi; ich droga biegnie nieco inaczej niż pozostałych.

ps. czy gdzieś udało Wam się dorwać 3. sezon 9. odcinek?  Bo oglądaliśmy z mężem przez ostatnie kilka tygodni aż do tego i nagle info, że premiera 3 czerwca- przez chwilę sądziłam, że to info sprzed roku.

43

Wczoraj był Memorial Day i emisję przesunięto na 02.06.

A z tymi inkubatorami to przesadziłaś bo mało kto może podskoczyć do Cersei ...oprócz taty oczywiście.

Reklama

44

Cersei.... ona już swoje zrobiła, ma tą trójkę dzieci bodajże. Zatem zadanie na życie wykonane.
Co powiesz o Sansie? Ja w niej widzę typowy przykład ofairy przemocy domowej pt."bo zupa była za słona" - na szczęście nie przypadła w udziale Jefreyowi.

45

Sansa?, wbrew pozorom to bardzo silna persona bo kto przetrwałby tak długo w gnieździe szerszeni?, a wszystko dopiero przed Nią.

46

Ja sądzę, tzn. tak przewiduję, że całkiem niezłą, rozgrywającą będzie Margaery Tyrell.

47

Marka Ragnos napisał/a:

Nadzorcy niewolników w 99% byli czarni, a kto wie lepiej czego czarny potrzebuje niż inny czarny?

Pierwsze słyszę o tych 99%, ale nie jestem specjalistką od historii niewolnictwa, więc się kłócić nie będę. Ok, zmieńmy "nadzorcy niewolników" na "właściciele niewolników". Pasuje nawet lepiej, a jestem dość mocno pewna, że 0% właścicieli niewolników było czarnych.

Sansa?, wbrew pozorom to bardzo silna persona bo kto przetrwałby tak długo w gnieździe szerszeni?

Wielkiego wyboru to jakby nie miała.

48

Vian napisał/a:

Pierwsze słyszę o tych 99%, ale nie jestem specjalistką od historii niewolnictwa, więc się kłócić nie będę. Ok, zmieńmy "nadzorcy niewolników" na "właściciele niewolników". Pasuje nawet lepiej, a jestem dość mocno pewna, że 0% właścicieli niewolników było czarnych.

A tych czarnych to kto sprzedawał białym za błyskotki i świecidełka?

Wielkiego wyboru to jakby nie miała.

Mogła uciec z Ogarem podczas szturmu Stannisa na KP.

49 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-05-28 14:02:24)

A tych czarnych to kto sprzedawał białym za błyskotki i świecidełka?

A jakie to ma znaczenie?
Jak ja Cię złapię w siatkę, dam pałką w łeb a potem sprzedam jakiemuś Turkowi, to znaczy, że ten Turek z automatu wie lepiej, co dla Ciebie dobre a co nie? Gdzie tu jakakolwiek logika...

Mogła uciec z Ogarem podczas szturmu Stannisa na KP.

Prawda? Z dość konkretnie pijanym, szalonym zabójcą, który mógł się nią zająć albo zgwałcić, zabić, sprzedać, zgwałcić i zabić, zgwałcić i sprzedać - dosłownie wszystko. Też mi wybór. Z jakiegoś wysokiego okna mogła też wyskoczyć, przytulić się do kamieni kilkadziesiąt metrów poniżej, ale to też dość marny wybór.

50

Dla rozluźnienia atmosfery, wklejam coś smile ściśle związane z serialem big_smile
http://i.huffpost.com/gen/1077916/thumbs/o-EMILIA-CLARKE-NO-MAKEUP-570.jpg?6

51 Ostatnio edytowany przez Marka Ragnos (2013-05-28 14:54:42)

Vian napisał/a:

Jak ja Cię złapię w siatkę, dam pałką w łeb a potem sprzedam

o widzę, że tak jak ja lubisz pikantniejsze klimaty. wink

Vian napisał/a:

jakiemuś Turkowi, to znaczy, że ten Turek z automatu wie lepiej, co dla Ciebie dobre a co nie? Gdzie tu jakakolwiek logika...

tym Turkiem był inny czarny z krwi i kości a tak na marginesie to czemu od razu Turek kojarzy Ci się z przemocą?, w Niemczech mieszkasz?

Vian napisał/a:

Prawda? Z dość konkretnie pijanym, szalonym zabójcą, który mógł się nią zająć albo zgwałcić, zabić, sprzedać, zgwałcić i zabić, zgwałcić i sprzedać - dosłownie wszystko.

Ogar jest businessmanem więc pewnie odsprzedałby ją bratu jako virgina intacta więc bez obaw, w końcu Arye też chciał sprzedać a włos jej z głowy nie spadł.

Vian napisał/a:

Z jakiegoś wysokiego okna mogła też wyskoczyć, przytulić się do kamieni kilkadziesiąt metrów poniżej, ale to też dość marny wybór.

o jak romantycznie pląsnąć sobie z wysokiej wieży, widzę że szarpią Tobą przeciwstawne emocje smile

52

tym Turkiem był inny czarny z krwi i kości a tak na marginesie to czemu od razu Turek kojarzy Ci się z przemocą?, w Niemczech mieszkasz?

Mieszkałam, ale tu akurat miałam historyczne skojarzenia, to raz, a dwa - dlaczego z przemocą? Nic nie pisałam o Turkach i przemocy. Swego czasu, jeszcze za czasów imperium otomańskiego, Turcy ponoć mieli wiele... hm... sympatii dla takich zadziornych chłopców jak Ty. ;-)

Ogar jest businessmanem

Ok, sprawa jasna, never ever się nie dogadamy. big_smile

o jak romantycznie pląsnąć sobie z wysokiej wieży

Masz bardzo dziwne pojęcie romantyzmu...

53

Vian napisał/a:

Swego czasu, jeszcze za czasów imperium otomańskiego, Turcy ponoć mieli wiele... hm... sympatii dla takich zadziornych chłopców jak Ty. ;-)

Trafiłaby kosa na kamień - mój pra......stryj walczył przeciw Turkom pod Cecorą wraz z hetmanem Żółkiewskim i razem z nim poległ. Ja nie mam tak chwalebnych dokonań ale też coś tam udało mi się na nich zwojować. Kilka lat temu podczas imprezy firmowej na riwierze tureckiej pobiłem 2 Turczynki naraz: barmankę i recepcjonistkę w tym samym czasie tak, że jeszcze długo po tej bitwie przysyłały mi smsy z prośbą abym wrócił na rewanż i pobił je raz jeszcze smile

Vian napisał/a:

Ok, sprawa jasna, never ever się nie dogadamy. big_smile

ach nie bądź okrutna

Vian napisał/a:

Masz bardzo dziwne pojęcie romantyzmu...

Każdy z nas jest inny

54

Może serial ten nie jest jakimś fenomenem, ale można się wczuć w panujący tam klimat.
Każda z postaci to inna historia. Każda jest inna i wydaję mi się, że to czyni ten serial wyjątkowym.
Podczas perypetii bohaterów wciąż odkrywamy ich ukryte oblicza, obserwujemy ich zmiany.

55

Ja uważam, że jest fenomenem, bo to bodajże jedyny serial fantasy na poziomie. Jaką ma konkurencję? Xennę wojowniczą biegunkę? Jakiegoś tam młodocianego Merlina?

56 Ostatnio edytowany przez FollowMe (2013-06-01 06:47:05)

Bardzo się z mężem wkręciliśmy w ten serial:) Pomijając różne niedociągnięcia- po prostu wciąga. Lepiej oglądnąć to, niż to co wieczorną porą serwuje nam nasza telewizja...
Joffrey bym rozszarpała własnymi rękoma-głównie za to co zrobił tej "pani" która przyszła go zabawić:) i za jego prostackie docinki, ot za cały charakterek:)
Podoba mi się przemiana Tyriona-on naprawdę zakochał się w tej prostytutce i wydaje mi się, że ma dosyć swojej chorej rodzinki. I jeszcze Jaime-też przechodzi przemiane!
No a piękna i władcza Kalisi-wydaje mi się, że zrobi niezłą pomianę ze swoimi smoczkami:)

Obejrzeliśmy wszystkie odcinki, szkoda, że teraz trzeba czekać na następny sezon.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

57

Zazwyczaj nie oglądam seriali ale Gra o Tron jest dla mnie świetnym czasoumilaczem. smile Boję się czytać co niektóre posty bo jak trafię na spoiler to wszystko popsute. wink Jestem w połowie drugiego sezonu. Jak dla mnie gra aktorska jest świetna, lubię takie klimaty.

Nie ma że mogłeś uniknąć swych błędów, nie ma szans.
Gdybyś ich mógł uniknąć, prawdopodobnie nie był byś ten sam.

58

Zachęcona dobrymi opiniami i namowami znajomych zaczęłam wczoraj oglądać. Obejrzeliśmy z lubym 3 pierwsze odcinki i za chyba siedemnastym razem, jak usłyszałam "Winter is coming", miałam ochotę rzucić czymś w telewizor big_smile Ale poza tym jednym irytującym szczegółem zapowiada się ok, chociaż nie powiem, żebym się specjalnie wkręciła od razu.

59

Nienawidzę tego hasła zważywszy na to, jak długo w tym roku czekaliśmy na wiosnę.

60

Oglądaliście 3.sezon 9.odcinek? Jednak to prawda co widuję w demotach nt. autora książki
http://static.someecards.com/someecards/usercards/MjAxMi1kY2Q4MTg0NzA4ODE2MjY5.png
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdPVJwzeokfcDTJpsO3l_X78a3q9MZRAiOMxwN08DJ5o-GL8jK
big_smile

61

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lzw7f1xTVw1qg5ja6o1_500.jpg

62

Zadziwiające jak wielką wagę ludzie przywiązują do mało znaczących postaci.

63

dawidj90 napisał/a:

Boję się czytać co niektóre posty bo jak trafię na spoiler to wszystko popsute. wink

No właśnie, może warto byłoby ustalić, że tutaj nie spoilujemy? Albo dodać w nazwie wątku "[UWAGA SPOILERY]"? wink Użytkownicy udzielający się w tym temacie są w różnych momentach oglądania, trochę szkoda psuć im (nam wink) przyjemność z oglądania smile

64

No ja dla przykładu mam zaległości ale już wiem, że kogoś tam uśmiercają. O ile pierwsze 2 sezony obejrzałam z biciem serca tak z 3 sezonem się męczę. Nie wiem o co kaman, ale po 15 minutach zasypiam. A tyle się dzieje.

65

Serial fajny na tle różnych podobnych. Niestety to tylko może 1/10 tego co tkwi w powieści, a może i to nie... Jak się czytało najpierw kolejne części, a potem ogląda serial, to widać. Na szczęście wyłączam sobie naturę złośliwą i krytykancką na czas emisji kolejnego odcinka. Mój ulubiony bohater książki to Jaimie Lannister, zaraz potem Ogar i Bron smile

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

66

Heh, wydaje mi się, że dopiero po najnowszym odcinku serialu ludzie, którzy nie czytali książek w końcu przejrzeli na oczy: George R. R. Martin jest sadystą i z przyjemnością uśmierci te osoby, które wszyscy bardzo lubią big_smile I dlatego ta seria jest niesamowita i prawdziwa, bo tu nie ma zmiłuj i darowania komuś życia, bo jest dobry... Nigdy nie wiesz co się wydarzy. A i nikt nie jest do końca bezpieczny wink

67

Dobro to pojęcie względne. Czyż szlachetność i prawość Eddarda Starka nie są irytujące i nie trącą swoistą pychą? Ed Stark przecież upada, bo odtrąca pomoc i rozwiązania mniej kryształowe niż on sam. W książce jak Ed Stark wygląda z drugiej strony jest świetnie ujęte z punktu widzenia Jaimiego Lannistera. W serialu jest to tylko zasygnalizowane. Rob Stark zmierza od głupoty do głupoty ku porażce. We wczorajszym odcinku podsumowują to dwie osoby będące sprawcami jego śmierci. Tywin Lannister, który powiedział, że najpierw dba się o dobro rodu, a potem o swoje zachcianki (i fajna rozmowa z Tyrionem smile ) i Roose Bolton tłumaczący Freyowi czemu zdradził Starka. Bo gdyby słuchał rad Boltona miałby już wygraną wojnę. No i ogólnie to była prawda.
A w ogóle, to postaci Lannisterów są jakby ciekawsze. Tywin to przecież mądry i zimny możnowładca budujący potęgę swojego rodu ale dbający o jedność i siłę kraju. Jego największą tragedią są jego dzieci. Pierworodny Jaimie, nadzieja rodu, który wstępuje do Gwardii Królewskiej w wieku 15 lat, co wiąże się z brakiem możliwości ożenku i przedłużenia rodu. Cersei, zapatrzona w siebie idiotka. I najmądrzejszy z nich Tyrion, który jest niestety karłem. Sam Jaimie jest przecież postacią złożoną i też tragiczną. Zakochany całe życie w jednej kobiecie i żyjący z piętnem czynu, którego nikt nie rozumie. Tyrion, jak pisałem najmądrzejszy ale i brnący od kłopotu do kłopotu, bo nie umie być tak bezwględny jak jego ojciec i dwór. Swoją drogą, serial dość łagodnie przedstawia jego fizjonomię, bo w książce jego twarz po oblężeniu stolicy wygląda okropnie. W serialu ogranicza się to do gustownej blizny, a przecież on już nie ma nosa smile

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

68 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-06-11 10:15:23)

Mnie serial wciągnął na dobre, na szczęście nowe odcinki pojawiają się szybko z lektorem, zatem komfort oglądania jest.
Ja na dzień dzisiejszy najbardziej kibicuję :
1) wilkorom big_smile moi  ulubieni bohaterzy smile
2) Jon'owi Snow
3) Arii.
Tyrionowi oczywiście też. Lubię bardzo jego postać.

Jaimee przeszedł swego rodzaju przemianę. Tez z zainteresowaniem będę śledzić jego losy.

69

Jaime tak naprawdę nie przeszedł jakiejś wielkiej przemiany. W serialu tego tak nie widać, za to w książce tak, że głównie widzimy go oczami innych bohaterów. Osią jego życia jest rycerskość i miłość do siostry. Dla jednego i drugiego popełnił głupstwo zostając królewskim gwardzistą. W ten sposób pokrzyżował plany ojca wobec niego, a na dodatek okazało się, że rycerskość na służbie szalonego króla wygląda dość pokrętnie. No i z siostrą też został rodzielony. Jest postacią niejednoznaczą, bo przecież ratuje dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi łamiąc swoje przysięgi i zabijając Aerysa. Z drugiej strony dla siostry jest w stanie zabić dziecko vide Bran. No ale potem, poza III sezonem serialu będzie się działo ale nie piszę co smile
Najśmieszniejsze jest to, że główną sprawczynią dramatycznych wydarzeń w Siedmiu Królestwach jest Cersei. Bo wszystko zaczyna się od tego, że nie chce rodzić dzieci królowi Robertowi, a kiedy sprawa bękartów robi się coraz bardziej trudna do ukrycia doprowadza do jego śmierci. A kiedy wydaje się jej, że opanowała sytuację przekupstwem Eddarda Starka (życie jego i rodziny plus tron dla Sansy), to kochany synek psychopata rozpirza to w drobny mak. I jak mając takie dzieci i wnuki Tywin Lannister ma być miłym gościem smile

70

Jedyną nadzieją jaką wobec Tywina żywię to że zapanuje mocną ręką nad tym smarkaczem przebrzydłym, Geofreyem.

71

No to musisz z rok poczekać na ciekawe rozwiązanie tego problemu smile

72

czemu rokkkkk???

73

No bo kolejny sezon serialu, to chyba wcześniej nie będzie, może za pół roku. Chyba, że zajrzeć do książki smile Ja serial oglądam z przyjemnością choć wiem co się będzie działo.

74 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-06-11 13:38:22)

a skąd wiesz?
aaa z książki smile to ja zaczekam na kolejny sezon smile

75 Ostatnio edytowany przez marchewa91 (2013-06-11 16:26:46)

Catwoman napisał/a:

a skąd wiesz?
aaa z książki smile to ja zaczekam na kolejny sezon smile

Cat, serialowe sezony są zawsze na wiosnę big_smile zazwyczaj w okolicach święta Wielkiejnocy smile proponuję sięgnąć po książki, są naprawdę świetne i lepiej ukazują charaktery bohaterów, przez co łatwiej zrozumieć ich motywy postępowania. Serial jest świetny, zwłaszcza 1. część jest świetnie zekranizowana i wiernie odtworzona, ale im dalej, tym gorzej z tego, co zdążyłam się zorientować. Trzeciego sezonu widziałam tylko migawki.

A co do bohaterów i w ogóle całej fabuły - najlepsze w tych książkach jest to, że bohaterowie nie są oczywiści, czarni albo biali, ktoś kogo masz za ostatniego potwora okazuje się, że wcale taki do końca zły nie jest, zachowuje się tak, a nie inaczej, walczy zazwyczaj o przetrwanie big_smile Martin to mistrz big_smile:D:D

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

76

Skończyłem oglądać i aż smutno, że następny sezon za rok. sad Polecacie jeszcze jakieś seriale w podobnych klimatach (lub nie) i równie wciągające?

Nie ma że mogłeś uniknąć swych błędów, nie ma szans.
Gdybyś ich mógł uniknąć, prawdopodobnie nie był byś ten sam.

Posty [ 39 do 76 z 277 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016