Pierwsza wizyta u ginekologa - wasze wrażenia :) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2013-03-13 10:20:29

Margolinka
Redaktor Działu Miłość

Re: Pierwsza wizyta u ginekologa - wasze wrażenia :)

Mandaryno, powiem ci cos w tajemnicy...

...ja stresuje sie bardziej przed wizyta u dentysty big_smile
Ginekolog przy borowaniu w bolacym zebie to pikus lol

"Mądrego widać, głupiego słychać."

#40 2013-03-13 10:50:29

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Ja po raz pierwszy poszłam do gin., mając 16 lat bo chciałam pigułki. Poszłam na NFZ, za bardzo kobieta nie chciała mi ich zapisać, miesiąc później poszłam prywatnie i dostałam bez problemu, nawet za darmo.

Nie mam wielkiego szczęścia do ginekologów, a byłam już chyba u piętnastu różnych big_smile Najczęściej wiązało się to z przeprowadzkami, a żaden nie zaciekawił mnie na tyle, bym była skłonna do niego jeździć przez pół miasta.

Najmilej wspominam lekarza, gdy mieszkałam na Cyprze - Cypryjczyk, ale ten z kolei zaraz po badaniu chciał się ze mną umówić big_smile

Teraz właściwie wybieram tego, do którego dostać się najszybciej i sama wiem co chcę, zatem tylko go instruuję big_smile Raz, dwa i po sprawie.

#41 2013-03-15 13:03:53

caro0119
Szamanka

Nie jestem jeszcze na tyle pewna siebie w pewnych sprawach żeby wiedzieć co chcę zawsze.... smile chyba mi się udało pozbyć zapalenie po miesiącu brania różnych leków. Było strasznie. Ale w końcu to za mną smile Mam nadzieję że zaraz mi to nie wróci.

Też wolę iść go ginekologa niż do dentysty.... Jakoś szybciej, milej.

Patrz sercem - najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

#42 2013-03-24 11:08:42

przyjaznygin.pl
Niewinne początki

Podziel się z nami swoimi przeżyciami. Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON oraz organizacja Kampania Przeciw Homofobii zapraszają do wzięcia udziału w projekcie - Bezpieczny Fotel? Kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej, którego celem jest poprawa jakości usług świadczonych przez ginekologów/ginekolożki. Do wypełnienia ankiety zapraszamy osoby od 12-ego roku życia, kobiety z niepełnosprawnościami oraz osoby LBTQ. Anonimowa ankieta dostępna jest na stronie: przyjaznygin.pl, zarówno dla osób, które chodzą na wizyty ginekologiczne regularnie, były raz, chodzą sporadycznie, czy też nigdy nie były. Każda opinia jest ważna, Twoja również!

#43 2013-03-24 11:49:08

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

PONTON jest fajny smile

#44 2013-03-25 18:25:24

Bacik0104
Niewinne początki

Mogę coś na świeżo napisać o mojej pierwszej wizycie bo była ona tydzień temu smile Pewnie dalej bym siedziała w domu ale lekarz proktolog mnie wysłał go ginekologa żeby upewnić się czy wszystko jest w porządku i nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ale przejdźmy do sedna sprawy ;p Poszłam do poleconego przez niego ginekologa bo przecież wcześniej żadnych doświadczeń nie miałam. Najpierw zapisałam się u niego na usg dopochwowe a że w tym gabinecie nie miał fotela do badań więc zapytał mnie czy pracuje ja mówię, że nie a on kazał mi się zarejestrować w poradni k w pobliskim szpitalu. Zdziwiło mnie to, że nie polecił mi swojego prywatnego gabinetu jak robi większość lekarzy. U nas nie trzeba się wcześniej rejestrować tylko przychodzi się w ten sam dzień do rejestracji i na wizytę. Wiadomo stresowałam się ale myślałam, że będzie ze mną gorzej smile Wchodzę do gabinetu a lekarz na wstępie pyta "jak tam zdrówko" z uśmiechem na twarzy i od razu stres ustąpił smile W ogóle ten lekarz sprawił, że nic a nic nie czułam się skrępowana. Poprosiłam o badanie cytologiczne bez najmniejszego problemu mi zrobił, zbadał i powiedział co i jak. Był baaardzo delikatny, miły i uprzejmy. Naprawdę byłam w szoku czemu tyle kobiet boi się ginekologa jak tam nic strasznego nie ma big_smile No może poza tym odjechanym i odrażająco wyglądającym samolotem, który zapewne pamięta stan wojenny big_smile Dodam, że mam 23 lata ( tak, wiem ciemnogród iść w tym wieku 1 raz do gienka) i u nas w przychodni za badanie cytologiczne do 25 r.ż. się płaci. Więc pytam lekarza ile płacę za badanie bo przecież mam 23 lata a on "Ja pani tak to zrobiłem, żeby pani nie musiała płacić " smile Teraz mam iść 15 kwietnia po wyniki zobaczymy czy będzie równie miło jak na pierwszej wizycie smile

#45 2013-03-27 19:52:15

caro0119
Szamanka

Wiele kobiet się boi bo albo jeszcze nie były albo mają nieprzyjemne wrażenia z poprzednimi lekarzami. Gratuluję przebrnięcia przez ten pierwszy raz smile

Patrz sercem - najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

#46 2013-04-01 16:47:04

costa.21
Niewinne początki

Hay dziewczyny Prosze powie mi któraś o przebiegu 1 wizuty u ginekologa boje sie a mam bardzo duzo plamienia śluzu i nie wiem co to jest i sie bardzo wstydze Ginekologa.? piszczie ruwnież na GG- 35432306
- Co powinnam wiedziec
-Co powinnam ubrac
- Czy uzywacie przed badaniem husteczek mokrych intywnych.?

#47 2013-10-24 20:21:55

angela_20
Zbanowany

cześć dziewczyny. ja mam pytanie. mam 16 lat i boleśnie miesiączkuje wiem ze powinnam isc do ginekologa ale się boje i wstydzę. może ktoraś z was była na takiej wizycie z takim problemem ?

#48 2013-10-24 20:34:17

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Po toż się właśnie do ginekologa idzie smile Dla niego to żadna nowość, wierz mi smile

#49 2013-10-24 21:30:57

angeela20
Zbanowany

ja się bardzo boje swojej pierwszej wizyty. a naprawdę musze iść :/

#50 2013-10-25 08:38:13

Fikusna
Zaglądam tu coraz częściej

Przyzwyczaisz sie, chyba każda kobieta boi się pierwszej wizyty. może idź do kobiety ginekologa, będzie Ci łatwiej. Jeśloi musisz - nie zwlekaj, to naprawdę nic strasznego.

#51 2013-10-25 11:23:48

ChcęByćMamą
Netbabeczka

Ja byłam pierwszy raz mając 15 lat u pana i nie wspominam jakoś zbytnio strasznie . Pan przyjemny , zabawny . Tylko mój A. był troszkę zazdrosny hehe tongue A teraz szukam jakiegoś dobrego ginekologa najlepiej pana , bo jednak każdy mówi że lepiej iść do faceta bo jest bardziej delikatny.

#52 2013-10-25 16:09:07

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

To, czy się pójdzie do faceta czy do kobiety akurat nie ma żadnego znaczenia.

#53 2013-10-25 21:00:52

ChcęByćMamą
Netbabeczka

W sumie racja . Ale spotkałam się że kobiety wolą chodzić bardziej do panów niż pań smile

Stopka forum