Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 101 ]

1 Ostatnio edytowany przez dorrottaa (2009-05-14 18:39:53)

Temat: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Zależy mi na tym, żeby CODZIENNIE I myła i suszyła. Bo ja tak robię i w sumie na razie mam ładne, lśniące, nieprzesuszone włosy, ale boję się, że po latach mogę mieć bardzo zniszczone.
A ja muszę suszyć, bo myję włosy rano i nie pojde do szkoły z mokrymi.
Tylko wolę o odpowiedzi z wlasnego doświadczenia, bo takie regułki, jak to, że suszarka niszczy to ja wiem, ale czy jest ktoś, kto robi tak praktycznie jak ja i moze cos powiedziec? Czy sie włosy niszczą? Czy to nie jest az takie dla nich 'straszne" ( codziennie i mycie, i suszenie )
BArdzo Was prosze o pomoc.


Ja pytałam o suszenie, co jest również bardzo istotne, a nie tylko mycie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Był podobny temt i dziewczyny wypowiadały się w nim o codziennym myciu włosów. Proszę o korzystanie z wyszukiwarki.
http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=72188#p72188

3

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja codzinnie myje i susze wlosy rano od kilku lat i powiem Ci, ze kiedys mialam piekne, geste i mocne wlosy a teraz wychodza mi one garsciami hmm doslownie...w lazience w ktorej susze wlosy jest czarny dywan (z moich wlosow)...tak mi wypadaja, ale nie wiem, czy to od tego, czy od farbowania. Ale raczej od suszenie, bo farbuje wlosy stosunkowo rzadko i uzywam dobrych farb.

4

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja kiedys tak robilam przez dwa miesiace.zaprzestalam,mycia suszenia codziennego bo oslabilam wlosy..przez to

5

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

A ja tak robię przez prawie całe swoje długie już życie.  Muszę już też systematycznie farbować włosy. Od czasu do czasu używam odżywki. Nie stosuję lakierów. Włosy mam w formie, choć zdarza się okres intensywnego wypadania. Wtedy robię kurację - szampon z czarnej rzepy i do łykania - skrzyp polny z mikroelementami. Jak dotąd pomagało.

6

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

codziennie myje i susze wlosy.Maj krotkie,rano wygladam,jakby piorun strzelil.Gdybym nie wymyla ich to chyba by mnie do pracy nie wpuscili.
Co 3 miesiace farbuje wlosy.Uzywam szamponu Timotei i wcale nie nie mam gestych wlosow.Mam cienkie i malo.Zawsze tak mialam,to chyba jest rodzinne

7

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja tez codziennie myje wlosy. Gdybym wyszla z nieumytymi, to powiedzieliby "panna z mokra glowa" bo przetluszczaja mi sie bardzo! No i susze tez codziennie. Dochodzi farbowanie... I to wszystko sprawilo, ze fryzjerka dzis prawie za glowe sie zlapala wink Chodzi szczegolnie o przesuszone koncowki. Polecila mi jedwab. Ehh moje wlosy nie sa w za dobrej kondycji...

8

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też codziennie myje rano włosy rano!! i nie zauważyłam żeby było słabsze.

9

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ale dziewczyny po co coidziennie myyjecie włosy? czy to możliwe że aż tak wam się przetuszczają? może lepiej zmienić kosmetyki do pilęgnacij włosów a nie myć ich codziennie i nie suszyć bo to taka katorga dla nich.

10

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też myje i susze codziennie, strasznie mi sie przetłuszczają. Robię to już od lat i nie zauważyłam zeby mi się jakoś mocno zniszczyły.
Kasiu, niestety niektórzy mają pecha... Ja myję rano, wieczorem mam już "nieświeże", a rano mam tak przetłuszczone, że z się wstydze z takim łbem wyjść z domu, bo ludzie pomyślą, ze z tydzień nie myłam ;-)

11

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja też myję codziennie i suszę. jak rano umyję to wieczorem już mam tłuste- szczególnie to widać na grzywce.
oczywiście że włosy się niszczą ! szczególnie końcówki musze podcinać bardzo często, warto używać preparaty na rozdwajające się końcówki, maski proteinowe do włosów, robić sobie kuracje na włosy (domowe - o tym w innym wątku, albo takie w salonie fryzjerskim).

12

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja jak myję włosy wieczorem to i tek rano mam przetłuszczone .:/

13

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ej to jest beznadziejne ja myje co 3 dni i jest ok nie miałabym ochoty myć codziennie włosów no bez przesady nie przeginajcie

14

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

No wiesz, droga Sarenko są różni ludzie i różne potrzeby, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ja również codziennie myję włosy i się do tego przyzwyczaiłam...

15

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Niestety ja również musze myć codziennie włosy. Jak umyję po rpacy to na drugi dzień nie sa pierwszej świeżości, ale do końca pracy wytrzymam i po pracy znów myję. A jeśli idę biegać to moje włosy "wytrzymują" do wieczornego biegania. Kiedyś myłam co 2 dzień, ale chyba od tabletek antykoncepcyjnych mi się bardziej przetłuszczają. Sama nie wiem, ale tylko z tym to kojarzę. Myję je więc codziennie, do tego suszę i czasem używam prostownicy.

16

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?
Sarenka napisał/a:

ej to jest beznadziejne ja myje co 3 dni i jest ok nie miałabym ochoty myć codziennie włosów no bez przesady nie przeginajcie

nikt to nie przegina. przetłuszczające się włosy moga być też skutkiem stosowania antykoncepcji. każdy organizm jest inny

17

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?
Sarenka napisał/a:

ej to jest beznadziejne ja myje co 3 dni i jest ok nie miałabym ochoty myć codziennie włosów no bez przesady nie przeginajcie

wiesz to często nie wynika z ochoty ale z musu, jeśli ktoś ma taką potrzebę, włosy szybko się przetłuszczają to dlaczego mają tego nie robić? osobna sprawa to taka w jaki sposób będa zachowywały się takie włosy po dłuższym okresie czasu, codziennego stosowania tych wszystkich odżywek i preparatów. ale nie bądź taka niesprawiedliwa, bo co głowa to inne włosy wink

18

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja codziennie myję, suszę rzadko, ale prostuję dzień w dzień, czasem nawet kilka razy dziennie...

I włoski mi się jeszcze trzymają, po myciu używam odżywek do spłukiwania, raz- dwa razy w tygodniu nakładam maskę, a do tego jedwab do włosów... I się nie niszczą, a robię tak codziennie od jakiegoś roku conajmniej:)

19

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Myślę, że włosy bardziej niszczą się od farbowania. Też codziennie myję, suszę, prostuję i wszystko z moimi włosami jest ok. Natomiast nigdy nie farbowałam, no może zacznę, gdy osiwieję.

20 Ostatnio edytowany przez kircke (2010-05-21 17:52:45)

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja myję włosy każdego ranka. mycie wieczorne na nic by się zdało, bo rano znowu są uklepane i ble.
do tego to wieczne przetłuszczanie... (tak, próbowałam wiele razy 'przetłuścić' włosy, pozwolić im wytłuścić się w cholerę, ale na nic to)
do tego farbowanie u fryzjera co 2-3 miesiące, suszenie każdego dnia i prostownica raz na tydzień?
od zawsze miałam 'cienkie i słabe' włosy, niepodatne i w ogóle druty proste. czasem robi im wolne i zostawiam, szczególnie po odżywce (henna wax). ale myślę, że zdążyły przyzwyczaić się już do mnie wink

21

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja tez myję codziennie, potem susze i prostuje. Jeżeli nie użyje jedwabiu to moje włosy są straszne. Matowe, rozdwajające się końcówki i w ogóle są jak siano ;/ Ale jeżeli ich nie umyje to źle sie czuje sad

22

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja myję co prawda codziennie, ale zazwyczaj nie używam suszarki. Jeśli już koniecznie musisz je myć rano (a nie np. na wieczór) to podobno lepiej jest suszyć strumieniem zimnego powietrza i nie trzeć ręcznikiem kiedy są jeszcze mokre. Po myciu zawsze używam jedwabiu do włosów i jest dobrze :]

23

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Tak  to ja .Codziennie myje włosy ale i je prostuje.Chociaz tego drugiego chiałabym juz unikac bo mam suche włosy.

24

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja tez myje codziennie wlosy i susze jakos nic sie nie dzieje narazie....

25 Ostatnio edytowany przez MortarChaos (2009-08-26 22:52:45)

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja robiłam w taki sposób i na dobre mi to nie wyszło... Coraz bardziej stawały się przetłuszczone.. Na drugi dzień z rana gdy tylko wstałam były bardzo przetłuszczone. Teraz myję co 2 dzień i nie suszę. Czekam aż same wyschną ;-) i jest o lepiej. Nie mówię o efektach bardzo wielkich ale jakieś zawsze są ;-)


Co do prostowania to prostowałam sobie tylko grzywkę bo po umyciu mam jakąś fikuśną i mi stoi, wyglądało jak nie wiadomo co... Ale któregoś pięknego dnia sobie spaliłam te miejsce które prostowałam... I od tamtej pory prostownicy mówię zdecydowanie NIE.

26

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja też muszę myc codziennie , bo sie przetłuszczaja i klapną następnego dnia.
a znacie sposoby żeby te włosy jakoś zregenerować zeby nie było ich trzeba myć codziennie/?

27

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Najlepiej to wytrzymać nie myć codziennie tylko stopniowo, wpierw co 2 dzień przez jakiś czas itd... I nie kłaść żadnych odżywek przy każdym umyciu tylko raz na jakiś czas.

28

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

co tu dużo mówić-doczekasz się siana. ja niestety przez długie lata myłam dzień w dzień, suszarka, okres codziennego prostowania(choć to już daleko za mną). ogólnie wszyscy mi powtarzają, że włosy mam piękne ale ja czuję różnicę. już nie są gładkie czy naturalnie lśniące. teraz nawet po wyjściu od fryzjera ich stan mimo gładkich końcówek jest daaaaaleki od ideału. w końcu się wzięłam w garść i myje włosy co dwa-3 dni a jak są lekko przetłuszczone to nawet lepiej bo wystarczy "ulizać" je i spiąć gładko w kucyk, przy dużej dawce lakieru(mam grzywkę więc tylko lakier utrzymuje ją na miejscu). ale szczerze to moje zachowanie wychodzi teraz z lenistwa a nie z rozwagi:P

29

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też myję i suszę włosy. Niedawno zauważyłam że zrobiły się strasznie przesuszone. Stosuję odżywkę z Gliss Kura do suchych i zmęczonych włosów

30

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja osobiście tylko myje codziennie, ale moja mama codziennie rano myje i suszy i ma takie troszkę siano ale co dwa miesiące podcina końcówki więc nie jest źle wink Oprócz tego kupiłam jej ostatnio jedwab do włosów także jest dobrze. Możesz myć i suszyć codziennie ale liczy się też dodatkowa pielęgnacja (blasamy, serum itp itd).

31

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

suszenie codzienne to zabójstwo dla wlosów...

32

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

tośka jeżeli się używa odpowiednich kosmetyków to włosy sie aż tak nie niszczą.
Ja myje codziennie włosy oraz suszę. I nakładam odżywkę (do spłukiwania) do włosów suchych.
Nie tłuszczą mi się tak bardzo, moglabym myć co 2 dni włosy, ale nie lubie jak na drugi dzień są oklapnięte i takie nieświeże. Nie ma nic złego w codziennym myciu włosów. Skóra głowy jest taka jak inne części ciała. Nie moge zrozumiec niektórych kobiet, które raz na tydzień myja włosy. To tak jakby przez tydzień sie nie kąpały.

33

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Również myję codziennie włosy. Gdybym ich nie umyła na drugi dzień byłyby strasznie oklapnięte i tłuste u nasady. Suszę od czasu do czasu, częściej zimą,latem szybciej wysychaja same. Prostownicy nie używam- to dopiero jest zabójstwo dla włosów.
po umyciu włosów na końcówki nakładam odżywkę i nie narzekam.
raz w tygodniu robię maskę domowej roboty...

34

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja też codziennie myje, susze a nawet czasem praostuje (kiedyś nawet prostowałam codziennie) ale są one dosyć zdrowe, nie wypadają, nie łamią się więc jest ok;) stosuje tylko profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji z jedwabiem i nie używam żadnych preparatów do stylizacji

35

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja muszę codziennie myć włosy z tego względu, że jeśli wieczorem ich nie umyję, to przez cały następny dzień okropnie swędzi mnie skóra głowa, że idzie zwariować. Ale nie suszę ich suszarką, tylko daję spokojnie wyschnąć we własnym tempie.

36

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Właśnie od codziennego mycia włosy się Wam przetłuszczają.
Ja myję co dwa, trzy dni a do kąpieli włosy związuje, żeby ich nie zamoczyć.
Wasze włosy sie przyzwyczaiły do codziennego mycia i dlatego już na wieczór wyglądają jak wyglądają.

37

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Jest w tym prawda, że skóra wytwarza więcej łoju, bo codziennie jest on spłukiwany.

38

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja robię tak, że włosy myję czasem dzień po dniu i tylko jak mi się spieszy je suszę. Jak stosowałam Twoją 'metodę' to miałam właśnie 'sianowate włosy'..

39

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?
kasiulka188 napisał/a:

Ale dziewczyny po co coidziennie myyjecie włosy? czy to możliwe że aż tak wam się przetuszczają? może lepiej zmienić kosmetyki do pilęgnacij włosów a nie myć ich codziennie i nie suszyć bo to taka katorga dla nich.

A ja nie używam kompletnie żadnych kosmetyków,lakierów itp.,przetestowałam setki szamponów, i jedno wiem na pewno - na moje włosy działa tylko ich umycie na jeden/dwa dni sad

40

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja myję codziennie i suszę , ale staram się używać chłodnego nawiewu , który tak nie niszczy włosów.

41

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

A ja uwazam, ze to nie jest jaks tam fananberia, czy przyzwyczajenie. Mam bardzo cienkie i delikatne wlosy i codziennie rano jak wstaje - wstyd mi, na glowie stog siana i nie pomagaja zadne "wyprobowane" sposoby. Przetrzymywalam je nieraz i po ponad tydzien, zeby odzwyczaic od codziennego mycia. Mam w nosie - wole dobre samopoczucie i zdrowy rozsadek, niz opinie "znawcow". Myje codziennie glowe szamponami w miare neutralnymi, czyli jak najmniej chemii. Potem nie wycieram, tylko w turbanie z recznika pozwalam na wchloniecie wilgoci. Nastepnie - doslownie kropelka (nadmiar skeja i obciaza wlosy) odzywki z czarnej rzepy, ulatwia rozczesywanie i chroni przed suszarka. Probowalam rowniez jedwabiu i stwierdzilam, ze to zbedny wydatek, bo odzywka ZIAI ma dla mnie rownie skuteczny efekt. Wlosow nie farbuje od ok. roku. Raz na tydzien lub dwa stosuje maske - kupna np. z karite lub robie sama - zoltko, oliwa i cytryna. Czasem na wiosne, kiedy wypadaja kupuje X- PANTOTEN. Wlosy mam zdrowe, lsniace, koncowki nierozdwojone - naprawde mozna codziennie myc i suszyc, tylko rozsadnie stosowac i kosmetyki i... nawiew smile
Pozdrawiam

42

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Od niepamiętnych czasów myję włosy rano (codziennie) i suszę je suszarką. Powiem tak - są okresy, że włosy to zanoszą (zwłaszcza gdy dobrze się odżywiam, mam czas, żeby trochę je popielęgnować, chodze regularnie do fryzjera itp.) Gorzej, jak przychodzi zima...Przesuszam je suszarką, wychładzam w drodze na uczelnię (zwlaszcza jak zapomnę czapki), robi się z nich wtedy straszliwe siano - tak jest na przykład teraz - które muszę reanimować u fryzjera bądź z pomocą siostry (maniaczki pielęgnacji włosów)

43

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

witam Was, ja równiez codziennie z rana myję włosy, nawet w zimę, a potem je susze suszarka, nie wyobrażam sobie, żebym ich rano nie umyła, miałabym oklpniete i muszę powiedzieć, że na pewno przetłuszczone, bo im częściej sie je myje, tym szybciej się przetluszczają, ale mimo to i tak dalej będę je tak myć.....

44

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja tak codziennie myje susze i prostuje i po dluzszym czasie wlosy duzo na tym traca - radze Ci od poczatku uzywac preparatow, ktore chronia przed wyokimi temperaturami

45

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też codziennie myje włosy i susze  bo rano jestem nie do poznania jakby piorun strzelił w szczypiorek hahaha.Powiem Ci ze myje od lat i nie mam problemu z włosami a dodatkowo maluje czesto.To chyba zalezy od organizmu jakie ma sie włosy.:)

46

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja myję i suszę co 2 dni. I powiem że to już trwa od jakiegoś roku. A jakbym chciała zostawiś je na 3 dzień to bym z domu nie wyszła ^^ Może wiecie co zrobić żeby się mniej przetłuszczały hm...? gdzieś słyszałam że podobno pomaga sok z cytryny....ale niewiem...nie próbowałam jeszcze tego.

47

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też codziennie myję włosy, wprawdzie ich nie suszę ale prostuję, czasem nawet 2 razy dziennie.. Na punkcie włosów mam obsesję, muszą być mega proste.. wink Poza tym mają tendencję do przetłuszczania się, więc jeśli raz na jakiś czas zrobię jednodniową przerwę w myciu to wygladam nienajlepiej.. Dodatkowo włosy szybko przesiąkają róznymi zapachami, co mi osobiście bardzo przeszkadza i nie wyobrażam sobie, że mogłabym myć je rzadziej..

48

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Przez dłuższy czas także myłam i suszyłam włosy dzień w dzień -po jakimś czasie wyglądały strasznie sad pełno tych małych odstających włosków na całej głowie! brr wyglądałam jak rażona piorunem tongue  Później postanowiłam się trochę przemęczyć, i myję co drugi dzień. Mam długie włosy, więc na drugi dzień, kiedy są już mniej puszyste robię sobie kitkę smile A grzywkę, która jest przetłuszczona, myję pod kranem, suszę i jest super, nikt nie powiedział mi, że mam tłuste włosy tongue I ważne jest kupić porządną suszarkę, bo po pierwsze łatwiej i szybciej, po drugie mniej się elektryzują smile

pozdrawiam

49

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Codziennie myję włosy wieczorem, ale już ich nie suszę. Idę spać z mokrą głową. Rano czasami lekko je wyprostuję, lub też nie jeżeli w miarę się układają. Nie lubię idealnie prostych włosów, wolę fale, lekko nieułożone. Prostuję je tylko wtedy, gdy każdy włos sterczy w inną stronę tongue

50

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja codziennie myje i suszę, używam lakieru i mam rzeczywiście trochę przesuszone sad ale staram sie stosowac jakieś maseczki - mysle ze troche pomagają.

51

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja tez muszę myc codziennie, bo inaczej wyglądam jakbym nie myłam z miesiąc....

52

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja myję co dzień albo co 2 dzień. Staram się nie suszyć ich co dzień. Włosy póki co mam w dobrej kondycji. Po odzywkach włosy wieczorem już wyglądają nieświeżo, dlatego używam dobrego szamponu. Wiele już wypróbowałam i najlepiej podchodzi mi Dove. Z Gliss kur są fajne odżywki, ale stosuję je tylko wtedy, gdy włosy są już naprawdę przesuszone... Pozdrawiam! wink

53 Ostatnio edytowany przez Fela (2011-02-22 17:36:07)

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja przez 7 lat myłam i suszyłam suszarką włosy codziennie. Włosów nie miałam bardzo zniszczonych. Raz jak poszłam do fryzjerki i powiedziałam, że ostatnio moje włosy były podcinane 1,5 roku temu, do tego myję i suszę je codziennie, to nie wierzyła, mówiła że są takie zdrowe. Nie używałam żadnych odżywek, włosy miałam niefarbowane. Największy wpływ na stan naszych włosów ma właściwe odżywianie. Ja jestem maniaczką zdrowego odżywiania, myję włosy najtańszym szamponem za 3 zł, do tego używam prostownicy co drugi dzień, a wszyscy się mnie pytają jakim szamponem myję włosy, że mi się tak błyszczą. Obecnie myję włosy co drugi dzień.

54

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

terz tak robię i mam strasznie zniszczone i cienkie włosy...

55

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Codzienne mycie wlosow ich nie niszyczy, Tylko wazne jest by dosc czesto zmieniac szampon i odzywki ;D Bo nasze wloski potrzebuja co i raz innych skladnikow wink A co do suszenia do to najmniej niszczy wlosy ale najlepiej pod koniec suszenia dmuchac przez chwile zimnym powietrzem.. w dobrych suszarkach jest taka funkcja wink
A moze warto wprowadzic sobie nalog np: Pod koniec mycia puscic na glowe strumien zimnej wody;] a w wolnej chwili nakladac maseczke regenerującą ;D Wloski beda zdrowe jak rybka... ;D

56

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

myję swoją czuprynę codziennie, lecz nie codziennie suszę ją suszarką, czasem pozwalam, by schła sama. od czasu do czasu rzucam sobie na główkę jakąś odżywkę. w obecnym okresie przedwiośnia zauważyłam, że więcej włosków mi wypada, dlatego lecę dzis do apteki po wyciąg ze skrzypu polnego - to zawsze mi pomaga. Włoski są wówczas mocniejsze

57

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też codziennie od kilku lat myję i suszę włosy bo strasznie mi sie przetłuszczają i nie zauważyłam, zeby były bardziej zniszczone są jak zawsze, ale używam odżywek i masek, brałam tez jakis czas belissę smile

58

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ależ dziewczyny, włosy przetłuszczają się nie tylko dlatego,że się wam ten łój wypłukuje cały i skóra produkuje go więcej (inaczej byśmy miały tak z chyba każdą częścią ciała) bo ten wyprodukowany przy codziennym myciu wystarczyłby na 2 dni, ale przez niedokładne wypłukanie kosmetyków. Każdej z nas się wydaje, że wszystko pięknie wypłukuje, ale fryzjer uświadomił mnie że wcale tak nie jest.  Włosy płuka się 3-4 razy dłużej,niż się je myje, powinny "zgrzytać" w palcach, nakładać odżywkę na końcówki i voila. Po wysuszeniu szczotkowanie ok 3 minut całej głowy i jest cacy i spokój na 2-3 dni.

59

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja myję codziennie, ewentualnie co 1,5 dnia wink , chyba od zawsze. Po prostu muszę i tyle. Używam odpowiednich odżywek i nie mam większych problemów z włosami niż moje koleżanki, które myja raz w tygodniu.

60

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też myję codziennie i suszę. Miałam przesuszone, ale od kiedy znalazłam fajną odżywkę i stosuję ją codziennie jest o niebo lepiej. No i korzystam z każdej okazji kiedy włosy mogą wyschnąć same smile chociaż rzadko się to zdarza...

61

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

ja nie tylko myję i suszę codziennie, ale dodatkowo jeszcze je traktuję prostownicą;P do tego farba co 1,5 miesiąca..i nie widzę,żeby były jakieś straszne..trzeba je odpowiednia zabezpieczać, jakieś odżywki, maski, jedwab..;)

62

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?
Yuki napisał/a:

Ja też myje i susze codziennie, strasznie mi sie przetłuszczają. Robię to już od lat i nie zauważyłam zeby mi się jakoś mocno zniszczyły.
Kasiu, niestety niektórzy mają pecha... Ja myję rano, wieczorem mam już "nieświeże", a rano mam tak przetłuszczone, że z się wstydze z takim łbem wyjść z domu, bo ludzie pomyślą, ze z tydzień nie myłam ;-)

Im częściej przecież myjesz włosy, tym bardziej się przetłuszczają. Nie dziw się więc, że musisz to robić co ranek, skoro męczysz swoje włosy od lat, jak to sama napisałaś. Nie musiałaś ich tym zniszczyć, bo to jak bardzo są podatne na działania takich czynników jak np. suszarka zależy tylko i wyłacznie od Twojego organizmu, hormonów..
Nie polecam codziennego mycia, bo na pewno jeśli przez jakiś czas nie widać zniszczeń i osłabień, kiedyś to wyjdzie. Kiedyś próbowałam sama tak codziennie myć, ale szybko od tego odeszłam z czego bardzo się cieszę, bo teraz codziennie musiałabym się męczyć i przy okazji moje włosy.. -Których za wiele nie mam i nie są zbyt mocne. Myję co drugi dzień, regularnie. Staram się też myć co trzeci, kiedy wiem, że nazajutrz nie będę wychodzić z domu, bo fakt- tłuszcz na głowie to nie zbyt przyjemny widok i świadectwo o kobiecie. Czasem jest też tak, że ten drugi dzień, kiedy wieczorem mam umyć włoski, przechodzę już w takich trochę nieświeżych, ale jeszcze nie najgorszych.
No, ale decyzja należy jak zawsze do Ciebie. Miej świadomośc, że jednak im bardziej i dłużej przyzwyczajasz włosy do takich codziennych zabiegów trudno Ci będzie od tego odejść, a kiedyś na pewno się zdenerwujesz...

63

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Włosy myję codziennie i suszę przed pracą. Nie mam innego wyjścia, bo nawet kiedy umyję włosy wieczorem, rano wyglądają tragicznie. Używam lekkich odżywek do spłukiwania, bez silikonu. Stosowałam także szampony dla dzieci, jednak włosy wcale dłużej nie wytrzymywały. Próbowałam je przetrzymać kilka dni, ale mimo wszystko nie pomogło. Słyszałam opinię, że nasze włosy i skóra głowy wcale nie "przyzwyczajają się" do tego codziennego mycia. Po prostu taka już jest. Ktoś może sobie pozwolić na cały tydzień niemycia włosów, bo taki ma typ skóry, a niektóre osoby muszą umyć je dwa razy dziennie. Ja się już z tym pogodziłam, dbam o włosy jak tylko mogę i wydaje mi się, że wyglądają i są w całkiem niezłym stanie. Znam osoby które nie suszą, nie farbują, nie prostują włosów, używają lekkich kosmetyków, a ich włosy są i tak w bardzo złej kondycji

64

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Tylko kwestia taka żebyś używała szamponu do codziennej pielęgnacji, mycia.

Jeśli będziesz myła zwykłym szamponem to może mieć to złe skutki.

A co do suszenia to może i trochę niszczy włosy od tego ciepła dlatego warto używać odżywek do włosó wink

65 Ostatnio edytowany przez liki (2012-08-13 09:55:09)

Odp: Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Ja też myje codziennie i suszę bo mam loki i niestety jak wstaje rano to wyglądam jak rozczapirzony jeż z kręconymi kolcami i po prostu muszę umyć żeby je ułożyć.

Suszę zimnym powietrzem i jakoś nie zauważyłam żeby akurat codzienne suszenie im szkodziło (za to zmiana diety i klimatu bardzo źle wpływa na moje loki)

Ps. Zgadzam się z Tobą magda574 jak czasem nie ide nigdzie i nie umyje włosów danego dnia to tylko wyglądam jak ten jeż ale nie są tłuste ani nic, nie sądze że "przyzwyczaiły się" do codziennego mycia, chyba raczej to właśnie ja się przyzwyczaiłam. smile

Posty [ 1 do 65 z 101 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Czy jest tutaj jakaś osoba, która codziennie myje i suszy włosy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024