Jak oczyścić organizm? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 236 ]

77

Odp: Jak oczyścić organizm?

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Jednak zależy mi na tym ,aby dieta ta była prosta i pozwoliła przynajmniej minimalnie ustabilizować pracę jelit. Nie mam zbytnio silnej woli jeżeli chodzi o zmianę nawyków żywieniowych,również nie potrafię stosować się do diet ,w których wyznaczone są poszczególne godziny do posiłków. Mówię już ,że nie jest to dla mnie.
Poszukuję czegoś dosłownie łatwego i nie wymagającego wielkiej uwagi.
Obecnie udaje mi się pić dużo wody, nie jem zbytnio słodyczy i planuję rozpocząć jakieś ćwiczenia.

If I had just one more day I would tell you how much that I've missed you
Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

Ech, to trudne zadanie. smile
Ale niech będzie tak: piję dużo herbaty (zielonej i białej) i zwykle to pomaga jakoś ustabilizować organizm (napojom typu cola dziękujemy smile). Więcej owoców i warzyw, z herbat polecam Irving Tea SPA sea detox - zielona herbata i algi (czyli działanie oczyszczające), ale smakujące niesamowicie smacznie i bez zapachu alg. Od niedawna w sklepach. Kupiłam i mogę polecić.

79

Co do alg - jak dla mnie są smaczne więc może zacznę pijać herbatę częściej ^^.

Reklama

80

fobia napisał/a:

Nie mam zbytnio silnej woli jeżeli chodzi o zmianę nawyków żywieniowych,również nie potrafię stosować się do diet ,w których wyznaczone są poszczególne godziny do posiłków. Mówię już ,że nie jest to dla mnie.

Jakbym siebie czytała heh zmiana diety - ciężko, a głodówka już w ogóle nie wchodzi w grę! smile No i musi być smacznie wink Ja w końcu spróbowałam tego plusssza - przyznam, że jak przed kuracją miałam częste bóle głowy tak teraz nie mam.. aaa no i spróbowałam go na kaca big_smile działa heh

81

Dziewczyny proszę Was! Piszecie o jakiś suplementach zamiast wziąc 1 z brzegu diete 1000kcal. i ćwiczyć.
Wszystko w nadmiarze Wam zaszkodzi czy to herbata czy chrom. Rozlegulujecie sobie metabolizm i będzie krzyk.

Reklama

82

Ale tak jak pisałam ja i np. fobia nie mamy najmniejszej ochoty przechodzić na diety smile co do ćwiczeń to całkiem inna sprawa, bo piszemy tu o oczyszczaniu organizmu z toksyn a nie o nabraniu formy smile Chodzi o krótko czasowe oczyszczenie organizmu z tzw. zanieczyszczeń wink

83

Ja mam straszne problemy trawienne. I bawi mnie w tym wszystkim to ,że jak idę do lekarza to zamiast zaproponować mi jakąś oczyszczając dietę to przepisują mi masę tabletek ,po których czuję się dosłownie gorzej. Dlatego ich nie biorę i staram się jeść tak ,by sobie na zaszkodzić. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to wykonuję je jednak są to na okolice brzucha. Na więcej nie mam mobilizacji.
Graszka powiem Ci ,że ja już nie mam ochoty truć się tabletkami sad. Chcę wypróbować jakąś dietę,ale taką na prawdę nie wymagającej zbyt wielkiej uwagi.

84

Ale plusssz nie ma w sobie jakiś strasznych składników tylko żurawinę, ekstrakt z kaktusa i same witaminy i minerały. Także nie zaszkodzi. Poza tym stosuje go jako uzupełnienie diety właśnie.

85

Odświeżam wątek, bo myślę, że jest tego wart. Sama borykałam się z problemami przemiany materii i koszmarnymi bólami głowy - dziś jestem pewna, że wszystkiemu był winny zanieczyszczony organizm. Przypadkiem trafiłam na Herbatę TIENS ze strony zdrowa-rodzina pl . Po trzech tygodniach wszystko się ustablilizowało, nawet nieregularne miesiączki są tylko przykrym wspomnieniem, a teraz głowa mnie boli tylko, jak za oknem szaleją z młotem pneumatycznym wink

86

Fakt, temat ciekawy smile Oczyszczanie jest jeszcze dobre po rzuceniu palenia, choć chyba jeszcze lepsze gdy ktoś pali... Do tego jeszcze wchodzi odpowiednie 'nawodnienie' organizmu, bo nadmiar wody też dobrze na nas nie wpływa.

87

A problemy z trawieniem i pracą jelit mogą być też związane z niedokwasotą żołądka? Z tego co czytałam, w fachowej literaturze medycznej, twierdzą że tak jest. Do tego ja, po zjedzeniu większej ilości pokarmu, lub konkretnych produktów np. chleba razowego albo ciasta drożdżowego, mam smak takiej kwasowości w ustach.

Życie to najtrudniejsza zagadka. Nie ma jednego konkretnego rozwiązania, lecz wiele... Wybierz rozwiązanie sam człowiecze.

88

Skoro piszą tak w fachowej literaturze to tak jest. Może powinnaś pójść do lekarza?

89 Ostatnio edytowany przez justysia__1106 (2010-12-17 15:05:43)

Zaczne od tego ze moje problemy zaczeły sie od zabiegu .
Miałam wycinana cyste na jajniku i woreczek .długo miałam takze problemy z pęcherzem ale dałam rade .Nie potrafie sobie poradzic w zaden sposób z jelitami lekarze mówia ze wszystko jest dobrze ,jak moze byc dobrze jak przez ostatni rok co 3 miesiace byłam w szpitalu z ciezkim bólem brzucha do tego nadetym jak balon.zmieniłam lekarza stwierdził ZROSTY omg.wiec polecił robienie brzuszków bo zbierały sie we mnie gazy ,nie mogłam sie wypróżnić itp.ogólnie ból.zalecił duzo wody ,zielona herbatke,pełnoziarniste pieczywo ,warzywka ,owoce,sok ze swiezo wycisnietej cytrynki.Powiedziałam ok zmieniam diete ćwicze ,zdrowo sie odzywiam i wgl.Mój dzień wyglada tak ...
wstaje rano i robie na poczatek 100 -200 brzuszków zaparzam zieloną , ćwicze aerobic ,+rowerek.jem 3 kanapki z pełnoziarnistym chlebem ogólnie duzo owoców i warzyw oczywiście jabłko musi byc .Ide na spacer,szybki wolny marsz itp.obiad jakas zupka lub 2 danie ,kolacja zazwyczaj konczy sie o 18 jakies płatki ale zadko .mój efekt z ktorym borykam sie juz 5 lat ,ano jest taki ze jak odwiedze kibelek 1 raz w tygodniu zeby sie wypróżnić to ciesze sie jak dziecko /dodam jeszcze ze dziennie wypijam ok.5,6 szkl.zielonej  i 2l wody i nadal nic .
Chciałabym sobie oczyścić organizm prosze o pomoc .

Zgóry dziękuję!

90

dużo wody, zielonej herbaty, owoców, warzyw i... wizyty w saunie!
a w ogóle to najlepiej jak najmniej zanieczyszczać organizm, ja jestem maniaczką zdrowej żywności i kosmetyków naturalny, wierzę że to co jemy ma ogromny wpływ na wszystko - jak wyglądamy, jak się czujemy, ile żyjemy, czy chorujemy
Piszę też bloga o eco rzeczach, zapraszam - ecoprodukty.blogspot . com

Kosmetyki bez chemii!
Jedzenie bez konserwantów!
Porady jak być eco: www.ecoprodukty.blogspot.com

91

justysia__1106 napisał/a:

Zaczne od tego ze moje problemy zaczeły sie od zabiegu .
Miałam wycinana cyste na jajniku i woreczek .długo miałam takze problemy z pęcherzem ale dałam rade .Nie potrafie sobie poradzic w zaden sposób z jelitami lekarze mówia ze wszystko jest dobrze ,jak moze byc dobrze jak przez ostatni rok co 3 miesiace byłam w szpitalu z ciezkim bólem brzucha do tego nadetym jak balon.zmieniłam lekarza stwierdził ZROSTY omg.wiec polecił robienie brzuszków bo zbierały sie we mnie gazy ,nie mogłam sie wypróżnić itp.ogólnie ból.zalecił duzo wody ,zielona herbatke,pełnoziarniste pieczywo ,warzywka ,owoce,sok ze swiezo wycisnietej cytrynki.Powiedziałam ok zmieniam diete ćwicze ,zdrowo sie odzywiam i wgl.Mój dzień wyglada tak ...
wstaje rano i robie na poczatek 100 -200 brzuszków zaparzam zieloną , ćwicze aerobic ,+rowerek.jem 3 kanapki z pełnoziarnistym chlebem ogólnie duzo owoców i warzyw oczywiście jabłko musi byc .Ide na spacer,szybki wolny marsz itp.obiad jakas zupka lub 2 danie ,kolacja zazwyczaj konczy sie o 18 jakies płatki ale zadko .mój efekt z ktorym borykam sie juz 5 lat ,ano jest taki ze jak odwiedze kibelek 1 raz w tygodniu zeby sie wypróżnić to ciesze sie jak dziecko /dodam jeszcze ze dziennie wypijam ok.5,6 szkl.zielonej  i 2l wody i nadal nic .
Chciałabym sobie oczyścić organizm prosze o pomoc .

Zgóry dziękuję!

akurat u mnie na wypróżnianie najlepiej działa... kawa z mlekiem, efekt natychmiastowy wink ale żeby jakoś szczególnie oczyszczała organizm to nie sądzę.

Ale słyszałam (sama nie próbowała bo nie mam takich problemów), że świetnie działa wrzątek z miodem wypity przed snem i rano szklanka ciepłej wody. I tyle. Ble regularnie

Kosmetyki bez chemii!
Jedzenie bez konserwantów!
Porady jak być eco: www.ecoprodukty.blogspot.com

92

Dobrze zbilansowana dieta, bogata w białko (np. mięso wieprzowe), oraz dużo błonnika...

93

A i do tego mięska lampka wina nie zaszkodzi:)

94

Miód we wrzątku się nie sprawdzi. W temperaturze powyżej 60 stopni traci swoje właściwości. Ale do letniej wody jak najbardziej. Druga opcja, mniej przyjemna, to sok z cytryny w pół szklanki wody. No i przede wszystkim sama woda.

95

Woda przegotowana, najlepiej z wyciśniętym sokiem z cytryny co rano to tak na dobry początek:] Co do diety to wiadoma sprawa, że powinno się jeść regularnie i zdrowo, no i błonnik.

96

Miałam podobnie, ale nie jestem lekarzem, dlatego polecam ci diagnozę irydologiczną. Lekarze badali koleżankę półtora roku i stwierdzili to samo, co irydolog w 5 minut. Tylko musisz wiedzieć, że to musi być dobry, doświadczony irydolog. Z całego serca polecam, bo rozwiązanie problemów zdrowotnych zaczyna się od właściwie postawionej diagnozy.

97 Ostatnio edytowany przez Agatka (2012-05-29 07:28:40)

spam

98

trzeba pić dużo wody. dobre jest też piwo smile

99

Piwo nie jest dobre. Ma zbyt dużo pustych kalorii. Ale dobrze działa na nerki - akurat nerki oczyszcza bardzo dobrze smile

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

100

jeśli chcecie oczywścić zdrowo swój ogranizm, to proponowałabym siegnąć po najprostszy sposób, zacznijcie doceniać błonnik, którego dobroczynne działanie nie sprowadza się wyłącznie do jego działania na układ pokarmowy. Posiada właściwości oczyszczające organizm. Błonnik pomaga eliminować z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, a także metale ciężkie. Błonnik pokarmowy jest niezastąpiony nie tylko w codziennej diecie, ale jest również pomocny w odchudzaniu. Jest to spowodowane tym, że posiada szczególne działanie - jak zmniejszenie apetyt - zwiększa objętość żywności bez zwiększania kaloryczność, zapewniając uczucie sytości. Tak więc wystarczy sięgnąć po błonnik, żeby zdrowo oczyścić organizm.

101

Również podłączam się do powyższej wypowiedzi! Trzeba tylko pamiętać, aby pić dużo wody, kiedy spożywamy błonnik. Dodatkowo betaglukany zawarte w błonniku obniżają cholesterol!

102

tak też prawda, ponadto zawarty w otrębach owsianych błonnik pokarmowy korzystnie wpływa nie tylko na obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi, ale także reguluje przewód pokarmowy, obniża poziom cukru we krwi, a nawet usuwa z organizmu kwasy żółciowe, toksyn i metale ciężkie.

103

Można użyć ziół wspomagajaco do oczyszczania z toksyn, jak wyczytałam, np Berberysu: jiaogulan.pl/berberys.html

104

zioła tak jak i owies pomogą oczyścić organizm, ale w przeciwieństwie do suplementów diety z apteki zrobią to zdrowo, nie ma potrzeby dodatkowo nadwyrężać naszą wątrobę i łykać jakieś medykamenty, wystarczy sięgnąć po zdrowe i naturalne składniki.

105

zgadzam się z powyższym .
Sama również oczyszczam organizm metodą zdrowotną : zioła , ostropest zmielony dodaję do lnu i wypijam .
Najzdrowsze są różnego rodzaju pestki zmielone i dodane do lnu do picia : pestki z dyni, słonecznik , ostropest .
Bardzo dobra metoda odtruwania wątroby z toksyn !!!

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

106

kiedyś ludzie nie mieli takiego dostępu do farmaceutyków dlatego leczyli się tym co mieli pod ręką, szkoda że w dzisiejszych czasach ludzie zapominają o naszych skarbach Ziemi i od razu chwytają za leki z apteki zamiast przekonać się że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

107

to prawda tak samo jest z owsem, który stracił swój świetlany czas, mówi się jak owies dla konia a przecież istnieje też powiedzenie - końskie zdrowie, zatem jakoś brak konsekwencji w naszym postępowaniu i dlaczego ludzie tak niechętnie jedzą owies, otręby i wszelakie zboża?? sad

108

Kochana musisz pić dużo herbaty - najlepsza jest czernowa! Pu Erh, ale nie z torebki ekspresowa, bo to lipa! całe liście herbaty ewentualnie z dodatkami. Polecam: AKSAMITY POCAŁUNEK, FITNESS, LETNIE ORZEŹWIENIE, wygoogleaj sobie, na pewno gdzie w necie sobie je znajdziesz! smile pozdrawiam!  :*

109

Potwierdzam! Pu Erh to rewelacja! smile schudłam w miesiąc 5,5 kg i to bez jojo, a do tego nie mam już problemów z zaparciami! brzuch stał się bardziek miękki nie napina się pa jedzeniu. moja ulubiona to aksamitny pocałunek, albo po prostu pu erh z żurawiną wink

110

Chochlik napisał/a:

to prawda tak samo jest z owsem, który stracił swój świetlany czas, mówi się jak owies dla konia a przecież istnieje też powiedzenie - końskie zdrowie, zatem jakoś brak konsekwencji w naszym postępowaniu i dlaczego ludzie tak niechętnie jedzą owies, otręby i wszelakie zboża?? sad

wydaje mi się że ludzie po prostu nie mają pojęcia o tym jak produkty zbożowe dobrze wypływają na nasz organizm, brak wiedzy na ten temat skutkuje tym że przy najdrobniejszych problemach od razu sięgamy po leki, co w perspektywie następnych lat odbije się na naszym zdrowiu.

111

Mało się o tym pisze/mówi i dlatego ludzie żyją w niewiedzy...Ostatnio moja koleżanka stwierdziła, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy białym cukrem a trzcinowym...trochę załamałam ręce!

112

przecież różnica jest zasadnicza, cukier brązowy jest zdrowszy i bardziej naturalny w porównaniu z białym, poza tym cukier brązowy zawiera mniej kalorii niż biały.

113

fobia napisał/a:

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Jednak zależy mi na tym ,aby dieta ta była prosta i pozwoliła przynajmniej minimalnie ustabilizować pracę jelit. Nie mam zbytnio silnej woli jeżeli chodzi o zmianę nawyków żywieniowych,również nie potrafię stosować się do diet ,w których wyznaczone są poszczególne godziny do posiłków. Mówię już ,że nie jest to dla mnie.
Obecnie udaje mi się pić dużo wody, nie jem zbytnio słodyczy i planuję rozpocząć jakieś ćwiczenia.

Jakiś czas temu przeprowadziłam na sobie oczyszczającą kurację Ewy Dąbrowskiej. Stosowałam ją przez 3 tygodnie, bez nawet najmniejszego odstępstwa. Czasem do niej wracam. Dzięki tej kuracji nauczyłam się jeść warzywa :-)
Niestety surowe warzywa mogą nasilić Twoje dolegliwości, więc chyba najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem.
Pozdrawiam!

114

a czy wiedziałyście, że regularne spożywanie otrąb poprawia przemianę materii oraz wspomaga oczyszczanie organizmu??

Posty [ 77 do 114 z 236 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016