Motywacja pracowników - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 71 z 71 ]

39

Odp: Motywacja pracowników

Kilka lat temu, jeden ze 100 najbogatszych Polaków kupił fabrykę w Niemczech.Traf chciał, że w czasie, gdy przyjechał po raz pierwszy obejrzeć nowy nabytek, padła najważniejsza maszyna, wtryskarka jakaś o ile pamiętam.Management spanikowany dzwonił po serwis, ale serwis nie dotarł przed przyjazdem nowego szefa.
A szef poinformowany o kompromitującym problemie ściągnął marynarkę, podwinął rękawy po czym zabrał się za naprawę, którą szczęśliwie samodzielnie doprowadził do końca.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Dobra motywacją dla pracowników jest rozsądna polityka firmy, zrobiono na podstawie Szwedzkich badań.
Tj jasne kryteria premii.Najlepiej by w zależności od wysiłku oraz kondycji firmy. Klarowna sytuacja zarobkowa. Tj każdy wie ile na danym stanowisku zarobi. Tak samo każdy powinien wiedzieć kto dostanie premię.

Nie leć na nieosiągalne bo się poparzysz.
Optymista nie ma wyobraźni, pesymista woli działania a realista ma to i to.
Pilna pomoc w temacie wyłudzonej pożyczki!!!

41

Ja w mojej pracy dostaję premie na święta bożego narodzenia oraz co pół roku i to niezła sumka.

Ale niestety jakikolwiek błąd w 80% przypadków to obcięcie premii do wypłaty, szukanie winnego, rozpamiętywanie tego faktu.

Jeśli ktoś zastępuje kogoś, ma podwójną ilość obowiązków przez dłuższy czas to nie dostaje premii za to, pochwały, podziękowania nic.
Bardzo dużo się wymaga, mobilizuje przez naciski, natomiast pochwały są baaardzo rzadko.

Nie daj boże jak ktoś wyjdzie przed szereg z jakimś pomysłem i popełni błąd - to i tak liczy się tylko ten błąd...

Reklama

42

Nowy rok i nowe wyzwania, dlatego ponawiam temat. Kto wie, może z początkiem roku urodzą się jakieś nowe pomysły ?

Cel bez planu jest tylko marzeniem

43

Dla mnie dobrą motywacją są wartościowe szkolenia. Najbardziej mnie cieszyło gdy firma zaproponowała mi bezpłatny kurs angielskiego. Zawsze jakieś dwa tysie zostaje w kieszeni. Od nowego roku motywacją pracowników zajmuje się firma zewnętrzna póki co jest ok, ale mamy w sumie dopiero luty. Na razie oprócz angielskiego dołożyli nam wejściówki na fitness, ciekawe co dalej wymyślą. A Wy z czego ucieszylibyście się bardziej dodatkowej kasy czy opłaconego kursu?

Reklama

44

Ja nie znoszę jak ktoś mi mówi, że robię coś źle, wtedy się wycofuję i odpuszczam. Uważam, że lepsze od wytykania błędów jest pokazanie jak coś można zrobić lepiej. Uważam też, że na motywację ma też wpływ atmosfera panująca w miejscu pracy jeżeli będzie zła będzie to przekładało się na jakość pracy. Jeżeli będzie miło i przyjemnie wtedy pracownik chętniej włoży więcej wysiłku w pracę.

45 Ostatnio edytowany przez cslady (2015-12-16 13:00:55)

Może być wiele możliwości motywacji. Jeśli pracujemy w grupie to fajnie mieć towarzyskich współpracowników bądź darmowe kursy dzięki którym możemy poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. U nas w firmie każdy pracownik ma kartę motywacyjną, możecie sobie poczytać o niej tutaj: SPAM bardzo fajne rozwiązanie.

46

kalinka86 napisał/a:

Ja nie znoszę jak ktoś mi mówi, że robię coś źle, wtedy się wycofuję i odpuszczam. Uważam, że lepsze od wytykania błędów jest pokazanie jak coś można zrobić lepiej. Uważam też, że na motywację ma też wpływ atmosfera panująca w miejscu pracy jeżeli będzie zła będzie to przekładało się na jakość pracy. Jeżeli będzie miło i przyjemnie wtedy pracownik chętniej włoży więcej wysiłku w pracę.

Tak, nikt tego nie lubi ale są pewne granice tego do kiedy można komuś stale podpowiadać. Nie sądzisz? Praca pracą, ale jednak trzeba zrozumieć że wszystko kosztuje.
W swojej pierwszej firmie własnie tak podchodziłem. Chciałem aby było miło i jak to ktoś mówi "po ludzku". Po półtorej roku zbankrutowałem i zostałem z długami.
W drugiej firmie oczekuję realizacji zleceń i nie zamierzam nad każdym nie wiadomo jak długo się pochylać. Wiesz dlaczego? Bo w firmie liczy się rachunek ekonomiczny, bo ludzie przychodzący do pracy zarabiają na swoje rodziny i na siebie, oraz muszą zarobić na firmę i na mnie. To chyba logiczne.
Taka argumentacja już mnie nie rusza. Szczególnie że jak zbankrutowałem to ci pracownicy nie pamiętali o tym, że w większości firma padła, bo chciałem im wierzyć, że nie naciskałem itp. itd.
Otwórz działalność, przyjmij ludzi, zorganizuj zlecenie obarczone karą za spóźnienie i wrócimy do rozmowy.

47

Jest tyle metod motywacji, że naprawdę jest w czym wybierać. Motywacja może być przede wszystkim pozytywna - poprzez nagradzanie lub negatywna - poprzez krytykę, ale ta druga z czasem przynosi odwrotny skutek, ponieważ pracownik po pewnym czasie zaczyna wszystko olewać bo jeśli cokolwiek zrobi i to i tak źle.
Rozumiem, że chodzi o pozytywną motywację. Jeśli chodzi o samą pracę wykonywaną przez pracownika, to nic tak nie motywuje jak samodzielność. Powierz pracownikowi zadanie, nie mów jak ma to wykonać niech sam podejmuje decyzje, zaufaj mu a potem pochwal. Poczuje się ważny, doceniany i potrzebny. Poczucie własnej wartości i tego że jest ważny dla firmy jest największym motywatorem, nawet jeśli niewielkie ma zarobki. Oczywiście kasa też jest ważna ale nie aż tak. Inna rzecz to sama firma - jeśli dba o pracownków: kursy, szkolenia, nagrody, prezenty z okazji zakończenia roku czy świąt, bilety na basen itd. - to wszystko ma wpływ na podejście do swojej firmy i utożsamianie się z nią - a co za tym idzie, dbanie o jej interesy jak o swoje.

48

KGB napisał/a:

Chciałabym poznać wasze zdanie na temat tego co powienien zrobić szef, żeby zmotywować swoich pracowników? Jakie metody według was są skuteczne a co nie działa?

Co was motywuje albo jak wy motywujecie swoich pracowników?

co nas motywuje? gdy szef mówi że na Twoje stanowisko jest 100 chętnych:))

49

Mało inwazyjna firma i mało inwazyjny management.
To dobry początek.
Najgorsze firmy to takie które robią pranie mózgu pracownikowi a potem on sam operuje tymi sloganami.

Ech tyle lat razem ,pora wreszcie się rozstać i powiedzieć sobie idź w cholerę,  to będzie bolesne. Pora rzucić palenie.

50

kwadrad napisał/a:

To dobry początek.
Najgorsze firmy to takie które robią pranie mózgu pracownikowi a potem on sam operuje tymi sloganami.

Dokładnie. Bardzo często bywa tak, że ludzie są dosłownie odmóżdżani i nie wiedzą już co się dzieje. Później jak takie roboty funkcjonują bez żadnej swobody działania. Nic dziwnego, że efekty albo stoją w miejscu albo powoli znikają. Tak to wygląda bardzo często

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

51

CzerwonaHerbata napisał/a:
kwadrad napisał/a:

To dobry początek.

Dokładnie. Bardzo często bywa tak, że ludzie są dosłownie odmóżdżani i nie wiedzą już co się dzieje. Później jak takie roboty funkcjonują bez żadnej swobody działania. Nic dziwnego, że efekty albo stoją w miejscu albo powoli znikają. Tak to wygląda bardzo często

Pytanie, dlaczego pracownik operuje tymi sloganami? W przypadku kiedy musi czy w przypadku kiedy po prostu  sam uznaje, że są one pomocne w określonym sposobie komunikacji...

52

Zrobiono troche badan nad motywacja pracownikow.  Wyniki sa troche zaskakujace, bo okazuje sie ze wynagrodzenie pieniezne dziala glownie wsrod pracownikow fizycznych.  Wsrod pracownikow intelektualnych wynagrodzenie pieniezne podwyzsza ich motywacje tylko do momentu kiedy ich podstawowe potrzeby sa zaspokojone (zarabiaja wystarczajaco duzo aby zyc godnie i bez stresu z powodu braku finansow).  Powyzej tego progu zaczynaja dominowac inne czynninki:

- spelnienie zawodowe - rozwijanie kariery, osiaganie nowych poziomow "wtajemniczenia", prestiz zawodowy
- docenianie pracy pracownika przez pracodawce i wspolpracownikow
- potrzeba wkladu pracownika - robienie czegos co ma znaczenie
- kreatywnosc - dawanie pracwonikowi pola do tworzenia

Z wyjątkiem dzieci, każdy ma takie życie na jakie zasługuje.

53

KaktusTX napisał/a:

Zrobiono troche badan nad motywacja pracownikow.  Wyniki sa troche zaskakujace, bo okazuje sie ze wynagrodzenie pieniezne dziala glownie wsrod pracownikow fizycznych.  Wsrod pracownikow intelektualnych wynagrodzenie pieniezne podwyzsza ich motywacje tylko do momentu kiedy ich podstawowe potrzeby sa zaspokojone (zarabiaja wystarczajaco duzo aby zyc godnie i bez stresu z powodu braku finansow).  Powyzej tego progu zaczynaja dominowac inne czynninki:

- spelnienie zawodowe - rozwijanie kariery, osiaganie nowych poziomow "wtajemniczenia", prestiz zawodowy
- docenianie pracy pracownika przez pracodawce i wspolpracownikow
- potrzeba wkladu pracownika - robienie czegos co ma znaczenie
- kreatywnosc - dawanie pracwonikowi pola do tworzenia

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Jest bardzo posty sposób na sprawdzenie tych czynników. Wystarczy zacząć pracować w zawodzie, który sprawia nam przyjemność. Jeśli tylko jesteśmy w stanie żyć na jakimś danym poziomie(nie mówmy tu o zarabianiu milionów) to czujemy satysfakcje o wiele większą niż jakbyśmy mieli pracować gdzieś gdzie mamy ochotę się przysłowiowo "zabić" wink oczywiście różni ludzie mają inne potrzeby. Po prostu jeśli już rzeczywiście dzieje się tak, że robimy coś, co kochamy to o wiele bardziej nam zależy na tym by móc się rozwijać i, by sparafrazować poprzednika: "robić coś co ma znaczenie" - pozdrawiam smile

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

54

Łatwiejsze wydaje się zmotywować pracownika nastawionego na rozwój, natomiast co zrobić z kimś kto uważa się za doskonałego w każdym aspekcie ? a niekoniecznie jego umiejętności idą w parze z efektywnością ? albo bardziej skomplikowane : ktoś ma dobre efekty pracy natomiast nie wykorzystuje całego swojego potencjału ?

55

KGB napisał/a:

Łatwiejsze wydaje się zmotywować pracownika nastawionego na rozwój, natomiast co zrobić z kimś kto uważa się za doskonałego w każdym aspekcie ? a niekoniecznie jego umiejętności idą w parze z efektywnością ? albo bardziej skomplikowane : ktoś ma dobre efekty pracy natomiast nie wykorzystuje całego swojego potencjału ?

Do kazdego przypadku trzeba podejsc indywidualnie.  Lider zespolu ponosi odpowiedzialnosc za scalanie zespolu i jego rozwoj.  To lider musi szczerze rozmawiac z czlonkami zespolu ktorzy kuleja w taki czy inny sposob i musi probowac dotrzec do sedna problemu.

Z wyjątkiem dzieci, każdy ma takie życie na jakie zasługuje.

56

A patrząc mniej jednostkowo, a bardziej pod kątem motywacji całego zespołu - co sądzicie o firmowych wyjazdach? Np. integracyjnych? Może się zdarzyć, że to jest to, czego dany team potrzebuje, żeby lepiej pracować.

57

Blue_bird napisał/a:

A patrząc mniej jednostkowo, a bardziej pod kątem motywacji całego zespołu - co sądzicie o firmowych wyjazdach? Np. integracyjnych?

Założenie samo w sobie jest bardzo dobre pod warunkiem, że to nie działa na zasadzie dobrowolnego przymusu. Nie każdy bowiem lubi, chce i może poświęcić na wyjazd swój wolny weekend, a niestety zwykle to właśnie w wekeendy odbywają się tego rodzaju spotkania, z kolei wyłamywanie się często nie jest mile widziane. Wówczas odbywa się to trochę na zasadzie uszczęśliwiania na siłę i moim zdaniem nie sprawdza się.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

58

Oczywiście przyjmujemy, że pracownicy zarabiają więcej niż minimalną krajową, bo wtedy najlepszy wyjazd nie zmotywuje jak wrócimy z niego do szarej rzeczywistości. Można wprowadzić do firmy elastyczne godziny pracy ( pracownik może wybrać, na którą godzinę chce przyjść, oczywiście jeśli firma otwarta jest powyżej 8 godzin) Można wprowadzić szkolenia motywacyjne (U nas to działa i sprawdza się świetnie). Z tego, co wiem większe firmy stosują wiele różnych metod (np. w google pracownicy mogą poświęcić 20% czasu pracy na własne projekty, a w Ebay mają specjalny pokój do medytacji i odpoczynku).

59 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-11-10 13:26:38)

nic tak nie motywuje pracownika, jak pieniadze, tak bylo, jest i bedzie. W wiekszosci ludzie pracuja, zeby zarabiac konkretne pieniadze a nie bawic sie w prace czy traktowac ja jak hobby, albo posob na nude.  Dlatego zawsze mnie dziwi, ze niektorych pracodawcow dziwi a nawet oburza, ze potencjalni pracownicy  juz na wstepie sa zywo zainteresowani zarobkami.  Tak jakby uwazali, ze  placa to efekt uboczny pracy i o takim szczegole to mozna wspomniec na samym koncu wink Choc znajac zycie, pewnie sa tacy, co przezyja miesiac na samym uscisku dloni szefa big_smile

60

adiaphora napisał/a:

nic tak nie motywuje pracownika, jak pieniadze, tak bylo, jest i bedzie. W wiekszosci ludzie pracuja, zeby zarabiac konkretne pieniadze a nie bawic sie w prace czy traktowac ja jak hobby, albo posob na nude.  Dlatego zawsze mnie dziwi, ze niektorych pracodawcow dziwi a nawet oburza, ze potencjalni pracownicy  juz na wstepie sa zywo zainteresowani zarobkami.  Tak jakby uwazali, ze  placa to efekt uboczny pracy i o takim szczegole to mozna wspomniec na samym koncu wink Choc znajac zycie, pewnie sa tacy, co przezyja miesiac na samym uscisku dloni szefa big_smile

Prawda! W długiej perspektywie motywują pieniądze, ale też i realna możliwość awansu. Tylko właśnie jedno i drugie musi być realnie osiągalne, a nie mityczne.
Znajoma rozpoczęła teraz prace w Cinema City - ona akurat szukała pracy bardzo elastycznej - nie na pół etatu, ale w mniej typowych godzinach, plus lubi kino więc uznała, ze to coś dla niej.  Mnie to dziwiło, ale jak się widzimy, to nie narzeka na pracę, ogląda filmy, ma fajną paczkę w pracy - zazdroszczę jej. big_smile

Coraz częściej czytam, że  nowe pokolenia pracowników są nastawione przede wszystkim na takie rzeczy, jak atmosfera, bonusy poza pensją - zaczynam to rozumieć coraz bardziej.

61

Mnie zawsze jakoś na początku zależy na pieniądzach, owszem, ale w perspektywie czasu, kiedy teraz pracuję w jednej w warszawskich korpo, coraz bardziej zastanawiam się, czy ten stres, chora atmosfera warta jest tych pieniędzy?
Mój dawny współlokator z czasów studenckich,zaczynał właśnie od pracy dorywczej i pracę w Cinema City traktował tak samo. Z biegiem czasu okazało się, że z szeregowego pracownika awansował na supervisora. Nie narzeka, ceni sobie i ludzi, i atmosferę miejsca...

U mnie z motywacją do pracy coraz ciężej, bo walka o premie intensywna, a pracy i kłopotów coraz więcej. Mamy u siebie też Multisporta, ale wiadomo, po ciężkim dniu nie ma się siły nawet na bieżnię.

4 pory roku: wiosna, lato, lato, wiosna! smile

62

Mnie oczywiście motywują pieniądze, premie itp. Teraz na święta mamy
dostać bony i premie. Dzieci pracowników nie są pomijane, dostają paczkę słodyczy i misia. To co mnie jeszcze motywuje to pakiet medyczny, juz nie pamiętam kiedy byłam państwowo u lekarza.

lucyfear napisał/a:

Mój dawny współlokator z czasów studenckich,zaczynał właśnie od pracy dorywczej i pracę w Cinema City traktował tak samo. Z biegiem czasu okazało się, że z szeregowego pracownika awansował na supervisora. Nie narzeka, ceni sobie i ludzi, i atmosferę miejsca....

Moja przyjaciółka tez tak zaczęła, na szybko potrzebowała kasy, zaczęła od sprzątania a teraz jest kierownikiem smile

63

Moim zdaniem pieniądze są ważne, ale nie wytrzymam długo w pracy jak jest kiepski klimat, dużo obowiązków a mało bonusów i zero satysfakcji z tego co się robi. Ważne, żeby wybrać pracę pod kątem tego co się lubi, umie i chce, ale z pewnym rozsądkiem. Ja lubię kontakt z ludźmi w pracy i super mi było w kinie, natomiast kontakt z ludźmi w call center mnie zabijał od środka. I co z tego, że tam płacili więcej, skoro chciałam pozabijać ludzi wracając do domu tramwajem, bo byłam naładowana po całym dniu negatywnymi emocjami?

64

Jully napisał/a:

Moim zdaniem pieniądze są ważne, ale nie wytrzymam długo w pracy jak jest kiepski klimat, dużo obowiązków a mało bonusów i zero satysfakcji z tego co się robi. Ważne, żeby wybrać pracę pod kątem tego co się lubi, umie i chce, ale z pewnym rozsądkiem. Ja lubię kontakt z ludźmi w pracy i super mi było w kinie, natomiast kontakt z ludźmi w call center mnie zabijał od środka. I co z tego, że tam płacili więcej, skoro chciałam pozabijać ludzi wracając do domu tramwajem, bo byłam naładowana po całym dniu negatywnymi emocjami?

Zgadzam się w zupełności, nic tak nie zabija pracownika jak paskudna atmosfera w pracy, mobbing czy coś równie wyniszczającego. Zarobki tego nie wynagrodzą. Ale też z drugiej strony śmiech mnie ogarnia jak czytam ogłoszenia w stylu: u nas będziesz miał świeżą kawę, solidny komputer, przyjemna atmosferę i możliwość wpisania praktyk do cv wink no to troszkę wiecie? A w kinie też pracowałam na studiach i bardzo miło wspominam smile

65

Fajna atmosfera- wtedy potrafię nawet za małe pieniądze pracować. Pracowałam na recepcji w hotelu i płacili bardzo dobrze, ale atmosfera była taka nerwowa, że wytrzymałam 3 miesiące... I odchorowałam to potem...;( Pracowałam w warzywniaku, robota była ciężka fizycznie i długa, ale płacili całkiem znośnie, z tym, że znowu szefowa taka, że się żyć odechciewało... Pracowałam w kinie, kasa mogłaby być lepsza ;P ale zespół fajny, grafik to cudo  przy poprzednich robotach no i więcej luzu. Nie powiem, że jak słyszę, że kumpel dostaje na święta bon od pracodawcy 6 stówek, to mi nie jest lekko... żal... Ale potem sobie przypominam, że nie widziałam go od roku właśnie dlatego, że ZAWSZE jest w pracy...

"Carry on my wayward son
There'll be peace when you are done
Lay your weary head to rest
Don't you cry no more.."

66

Matkoooo, ależ mi uświadomiliście jak jestem demotywowana w pracy sad ... .
Ja bym chciała chociaż raz na jakiś czas usłyszeć: miło, że pani pomogła, dziękuję, że znalazła pani rozwiązanie tej sprawy, dziękuję za zaangażowanie, gratuluję dobrze wykonanej pracy itp. Takie pochwały szybciej dostanę od inspektora zus/pip, ale od własnego szefa ni chuchu, ale pretensje za drobną pomyłkę/przeoczenie- owszem i to z satysfakcją hmm .
Choćby tak mała premia świąteczna raz do roku, jeśli nie premia m-czna... o braku podwyżki (bo zawsze jest kryzys) od 7 lat nawet nie wspomnę.

Ech... dobrze, ze chociaż u męża w pracy jest motywacja wink .
Raz na rok impreza integracyjna, premie świąteczne+paczki, premie m-czne, podwyżki regularne... czasem niewielkie ale są, pochwały do akt.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

67

Dlatego właśnie uwżam, że zawody związane z motywowaniem pracowników. Coachingiem, trenowaniem będą miały coraz większe wzięcie.

68

W dotychczasowych miejscach w których pracowałam to niestety ale Motywacja była na bardzo niskim poziomie. Brak możliwości awansu, brak premii, brak benefitów czy szkoleń czyli na zasadzie 'Rób swoje przecież pensja to wystarczający motywator (swoją drogą słaba pensja)". Nie wiem z czego to wynika czy z tego powodu że pracodawca nie chce wydawać pieniędzy czy że po prostu uważa taką sytuację za coś normalnego. Natomiast jeżeli chodzi o najlepszy motywator to są to oczywiście pieniądze. Ogólnie uważam że taka motywacja to bardzo ważny element i naprawdę potrafi dodać skrzydeł. Ostatnio czytałam że jednym z największych problemów polskiego rynku pracy jest tzw. 'Niezaangażowany pracownik". No trudno się dziwić.

69

Pati_pati - tylko częściowo się z Tobą zgodzę smile
Każdy z nas jest inny, a co za tym idzie - każdy z nas jest innym pracownikiem i każdego motywuje coś innego.
Sfera finansowa jest oczywiście bardzo ważna, wszak właśnie dla pieniędzy pracujemy, jednak nie dla każdego jest najważniejsza.
Dla jednego najlepszą motywacją będzie właśnie okazała premia, ale dla innego z kolei to możliwość otrzymania bonusu w postaci dodatkowych wolnych dni będzie ważniejsza.
Jeszcze inny pracownik będzie w siódmym niebie, kiedy dostanie możliwość dokształcenia się, ukończenia kursu na którym mu zależy, a który opłaci w ramach motywacji pracodawca.
Następny z kolei poczuje się ogromnie zmotywowany przesunięciem na inne, interesujące go stanowisko, otrzymaniem nowego projektu.

Dobry lider, dobry szef - jako przywódca swojej grupy pracowników, musi potrafić czytać ludzi, musi być na tyle mądrym przełożonym, żeby odczytać jaki sposób motywacyjny będzie najlepszy dla jego pracowników.
Ale podkreślam - dobry smile a wcale nie jest łatwo o takich niestety.
Najczęściej zdarza się właśnie podejście typu - przecież ci za to płacę, o co jeszcze chodzi. Ciesz się, że masz tę pracę, bo za bramą to dziesięciu chętnych na twoje miejsce czeka.
Wtedy nasza chęć rozwoju i jakakolwiek motywacja bezlitośnie opada w dół.
Aż do smętnego poziomu wód gruntowych.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

70

Tenss napisał/a:

Dlatego właśnie uwżam, że zawody związane z motywowaniem pracowników. Coachingiem, trenowaniem będą miały coraz większe wzięcie.

Żeby brać kasę za to, co naprawdę dobry pracodawca sam wie? big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

71 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-04-28 14:21:02)

Niektórzy pracodawcy nadal zapominają o tym, że trudno jest utrzymać na dłużej pracownika, którego jedyną motywacją do pracy jest strach. Dobry szef powinien mądrze zarządzać zespołem. Warto wykorzystać nowoczesne formy wspierania rozwoju i starać się podążać za nowościami. Ciekawym rozwiązaniem jest grywalizacja ([spam]) służąca do lepszego motywowania pracy np. handlowców. Gra ma za zadanie podnieść satysfakcję z wykonywanych zadań co w konsekwencji wpływa na rozwój zawodowy. Udział w tym systemie jest dobrowolny, dlatego nie będzie to zło konieczne budzące jedynie niechęć, tak jak ma to miejsce w przypadku przymusowych szkoleń czy wyjazdów integracyjnych.

Posty [ 39 do 71 z 71 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016