JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

1

Temat: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

WITAM, /nareszcie po dłuższym braku dostępu do internetu ...ufff smile/

Jestem w trakcie pisanie pracy magisterskiej i chciałam już zacząć jakąś pracę, chociażby dorywczą. Wiem, że bez dyplomu mogę mieć trudność z dostaniem czegoś konkretnego.

I z całym tym poszukiwaniem .... kołacze mi się w głowie jedno pytanie ... jak wykorystać wszystkie możliwe sposoby na jej znalezienie ??
A dokładnie chodzi mi o źródła. O pracy po znajomości mogę zapomnieć, zalogowałam się na 4 portalach pracy i myślę też o wystawieniu ogłoszenia. Wyszukuję oferty, których kryteria spałniam pod względem umiejętności i dyspozycyjności (bo jednak czasem na uczelni pojawić się muszę) i aplikuję. Myślałam, że mogłabym dorobić tymczasowo w sklepie, ale tam nie jestem traktowana poważnie, gdy chcę złożyć cv i muszę młodo wyglądać ponieważ ostatnio młodsza dziewczyna powiedziała, że szukają poważniejszych osób z doświdczeniem, a po moim wyjaśnieniu, że kończę już studia i jestem dyspozycyjna to studentek też nie ;/
Martwi mnie też co będzie po studiach ... bo wiele jest tych ogłoszeń o z wymaganym 2-3 letnim doświadczeniem w zawodzie lub ogólnie, których jako studentka i to w dodatku dzienna nie posiadam. W dodatku gdzie je mam zdobyć, staże są krótkie a czasem nawet nieplatne i to takie błędne koło.

Proszę o porady jak szukać, bo w tej kwesti też wielkiego doświadczenia chyba nie posiadam sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

polecam zapisania sie do urzędu pracy tzw na bezrobocie wink no i szukać po gazetach pytać gdziekolwiek, na pewno ktoś Cie zatrudni wink choćby dorywczo wink powodzenia wink

3

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

taki portal jobrapido smile

4

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

W Urzedzie pracy są ogłoszenia, ale z racji tego iż są one bardzo dostępne i zazyczaj kazdy bezrobotny ukierunkowuje się na UP to na jedno ogłoszenie jest bardzo dużo chętnych---- ale srobować nigdy nie wadzi.:)

Najlepiej prasa i internet:)

5

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

lilly jeśli zależy Ci na płatnej pracy pozwalającej pogodzić ją ze studiami to proponuję na początek poszukać czegoś na umowę zlecenie - call center, hostessy, praca w hipermarketach (kasa, wykładanie towaru). Możesz odwiedzić, którąś z Agencji Pracy Tymczasowej w Twoim mieście gdyż one dysponują takimi ofertami. W sklepach w galeriach handlowych też często poszukują osób na jakieś części etatu tylko wówczas musisz liczyć się z tym, że pracę będziesz musiała stawiać na pierwszym miejscu, gdyż mało który z tych pracodawców będzie Ci dawał czas wolny pod kątem zajęć na uczelni.

Jeślli  natomiast zależy Ci na pracy biurowej to musisz się jednak skupić na jakiejś, najczęściej bezpłatnej, praktyce bądź poszukać oferty stażu.

Co do źródeł - internet, gazety, biura karier, targi pracy, urzędy pracy, OHP, znajomi wszystkie z nich możesz wykorzystać.

6

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI,
ŹRÓDŁA, SPOSOBY TAK JAK MYŚLAŁAM ... WIĘC PRZEGLĄDAM, SZUKAM I WYSYŁAM ... A NÓŻ COŚ SIĘ ZNAJDZIE:)

POZDRAWIAM

7

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Ja szukałam na stronie internetowej gazety wyborczej no i w samej Gazecie. Na poczatek wzięłam byle co (w zawodzie) i za marne pieniadze, byle by zdobyc doswiadczenie, po 3 m-cach znalazłam lepszą, po kolejnych 6 m-cach lepszą, po kolejnych 6 w końcu znalazlam taką, która mi odpowiada. Wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc i szukac;-) Pozdrawiam

8

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Miałam zupełnie odwrotnie, pracowałam już od I roku studiów, nigdy nie byłam hostessą ani nie imałam się tymczasowej pracy. Myślę, że warto podejść do sprawy z dużą dozą odwagi i - o ile jest to możliwe prawnie - starać się o pracę przynajmniej pokrewną do Twojego zdobywanego wykształcenia.
Jakie studia kończysz?
Bardzo wielu pracodawców poważnie podchodzi do studentów ostatniego roku studiów, naprawdę warto w nich inwestować. Poza tym istnieje szeroka gama bezpłatnych kursów w dużych miastach, które podnoszą i rozszerzają kwalifikacje. Podkreślaj w liście motywacyjnym, że bardzo szybko się uczysz, a w związku z byciem na studiach wiedza, którą posiadasz jest jeszcze świeża i aktualna. Obróć swoje "słabości" (wiek, brak doświadczenia) w atuty - powiedz, że jesteś kreatywna i nieszablonowo podchodzisz do problemów oraz potrafisz się odnaleźć w nowej sytuacji.

Oczywiście, możesz iść po najprostszej linii oporu i podjąć się pracy w supermarkecie, ale nie bardzo rozumiem, w jaki sposób McDonald's miałby być atutem w CV i jak miałby ułatwić Ci otrzymanie pracy w Twojej branży? Gdybym szukała specjalisty np. ds logistyki, KFC w jego CV wyglądałoby o wiele gorzej niż choćby stażysta w małej, podupadającej firmie wink

9

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

yvette owszem jest sporo racji w tym co piszesz, jeśli ma się cierpliwość wówczas znajdzie się pracodawcę, który nas zatrudni w tej dzidzinie, która nam odpowiada. Jednak trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze dla naszego pracodawcy nasze studia i chęć ich ukończenia będzie tak samo ważne jak dla nas. Zatem może się okazać, że coś za coś.
Stąd propozycja, że można zdobyć doświadczenie w interesującej nas dziedzinie podczas praktyk lub stażu. Praca dorywczas jest alternatywą dla tych, którzy chcą coś robić, ale albo na razie nie mogą nic znaleźć i wciąż poszukują a np. pieniądze są im potrzebne.

Co do podkeślania w liście swoich cech - bierze się to pod uwagę, jeśli nie ma sztywnych wymagań wobec kandydatów.

Co się zaś tyczy chodzenia po "namniejszej linii oporu" jak to ujęłaś. Nie jest to wcale takie nic nieznaczące doświadczenie jak Ci się wydaje, lecz bardzo często prawdziwa szkoła życia. I dla przyszłego pracodawcy również wiedza o Twoich potencjalnych cechach charakteru, ale nie tych domniemanych lecz realnych. Zatem nie bagatelizuj, umniejszaj doświadczenia kogoś kto pracował dorywczo.

10

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

CZesc
znalazlam dzis taki portal infopraca
mozna tam za darmo pozostawic swoje cv i oni przekierowuja pracodawcow do Ciebie
moze  pomoże
pozdrawiam

11

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

aroni jeśli chodzi o infopracę - pracodawca nie ma tam możliwości by przeglądać Twojego CV. W całym zamyśle tego portalu chodzi o to, by zamieścić tam własne CV po to by ułatwiało Ci to aplikowanie na konkretne oferty. Nie wysyłasz wówczas maila tylko się zgłaszasz na konkretną ofertę a Twoje CV automatycznie się dołącza.

Inne portale z ofertami pracy również mają opcję pozostawienia swojego CV. Musicie jednak pamiętać o tym, że o ile dla Was jest to bezpłatna usługa to pracodawca za dostęp do bazy CV musi sporo zapłacić. Co z tego wynika niewiele firm taki dostęp wykupuje. Lepiej zatem samemu szukać ofert niż czekać, aż pracodawca sam się do Was odezwie.

Jeśli macie ciekawe doświadczenie to zawsze możecie założyć sobie konto na portalu społecznościowym - jest to bardziej rozpowszechniony, wśród pracodawców, sposób na to by docierać ze swoją ofertą do wybranych osób.

12

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

ja znalazlam przez pracostrada, rozne sa mozliwosci

13 Ostatnio edytowany przez Lena (2012-06-05 07:51:45)

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Ja w zeszłym roku zamieszczałam ogłoszenia rekrutacyjne do swojej firmy na infopraca.pl za darmo do 60 dni i mieliśmy dostęp do CV bez żadnych opłat.
Teraz z racji tego, że nie mam zbyt dużo czasu na śledzenie co się dzieje na rynku pracy to założyłam sobie konto na takim serwisie alerter i mogę w czasie rzeczywistym śledzić zmiany na stronach www wg interesujących nas parametrów. Nie muszę codziennie zaglądać na stronki z ofertami.

14

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

To tez zależy co chcemy robić jeśli chcesz być niania możesz wejść na stronę niania.pl i tam możesz bezpłatnie dodać swoja ofertę.Ofert pracy możesz sama przeglądać lub się będą do Ciebie zgłaszać, Im większe miasto tym jest tam więcej ofert pracy.

15

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

a pracy zagranica to na jakich szukacie portalach?w jakichs gazetach tez?

16

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

w czasie studiow nie mialam problemow ze znalezieniem sobie pracy. Po zdobyciu tytulu mgr inz. wszystko sie zmienilo. Stara prace stracilam wraz z utrata statusu studenta...a czegos w zawodzie szukam juz..3 miesiac. Jak na 100 wyslanych CV dostanie sie jedna odpowiedz, to jest dobrze. W bardziej "ambitnej " pracy powiedza ci ze nie masz doswiadczenia, w innej , ze twoje wyksztalcenie jest za wysokie.Trace juz chec na szukanie czegokolwiek sad

17

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

roseann nie poddawaj się!!! najgorzej stracić motywację.  Nie jest teraz łatwo na rynku pracy, niestety samo wysyłanie cv dziś już nie wystarcza.Ze statystyk wynika, że w 70% przypadków zatrudniane są osoby wewnętrznie lub z "polecenia".
Po pierwsze: czy Twoim celem zawodowym jest praca tylko i wyłącznie w kierunku ukończonych studiów czy bierzesz pod uwagę również inne ewentualności ?

Jeśli jeszcze nie masz, zachęcam Cie do stworzenia profilu zawodowego na serwisach społecznościowych ( goldenline, profeo) tam najczęściej zaglądają pracodawcy i headhunterzy.  Możesz też sama wyszukiwać headhunetrów i przesyłać im cv. Dodatkowgo proponuję zainteresować się networkingiem.

Mam pytanie: jak często chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne? czy problem tkwi w tym, że nie jesteś zapraszana?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące cv, lm, rozmów kwalif. to służę pomocą.

18

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

No wlasnie nawet nie jestem zapraszana na takie rozmowy. W czasie studiow nie mialam takich problemow, bardzo czesto otrzymywalam telefony w odpowiedzi na wysylane cv. Teraz...zastanawiam sie czy ktos wogole dostaje to co wysylam! W pierwszym miesiacu poszukiwania pracy bylam optymistka i szukalam czegos po swoim kierunku, czegos co mnie interesuje. Szybko jednak to sie zmienilo, szukam czegokolwiek. Plan na najblizsze dni: urzad pracy.

19

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

jest taka strona cv raport, która raportuje ile i kiedy twoje cv było otwierane i czytane.  Nie wszystkie jednak aplikacje działają w tym systemie. Musisz sobie potestować samodzielnie. Jeśli nie jesteś zapraszana na rozmowy warto przeanalizować cv i lm . Dodatkowo tak jak wspomniałam, trochę własnej inicjatywy. Dziś musisz zaistnieć na rynku, samo doświadczenie i studia wyższe nie wystarczają. Trzeba się umieć wypromować a później sprzedać. We wcześniejszym poście napisałam ci kilka pomysłów: serwisy, kontakt headhunetrami, networking....

20

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
roseann napisał/a:

w czasie studiow nie mialam problemow ze znalezieniem sobie pracy. Po zdobyciu tytulu mgr inz. wszystko sie zmienilo. Stara prace stracilam wraz z utrata statusu studenta...a czegos w zawodzie szukam juz..3 miesiac. Jak na 100 wyslanych CV dostanie sie jedna odpowiedz, to jest dobrze. W bardziej "ambitnej " pracy powiedza ci ze nie masz doswiadczenia, w innej , ze twoje wyksztalcenie jest za wysokie.Trace juz chec na szukanie czegokolwiek sad

Przeszłam przez to samo i to w dużo dłuższym czasie. Rada jest jedna: nie ma, co się poddawać. Ja w końcu znalazłam. Co prawda, zaczęłam od pracy w sklepie odzieżowym, ale dziś robię to, co lubię. Stąd też wiem, że warto szukać do skutku. Innej możliwości nie ma. Nigdy nie wiadomo, kiedy się szczęście do nas uśmiechnie.

21

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

smutna123 jeśli możesz to napisz proszę czy udało ci się osiągnąć cel tylko i wyłącznie drogą wysyłanych cv i szczęścia, czy może zrobiłaś coś co jeszcze bardziej zwiększyło twoje szanse? często też jest tak, że dążąc do upragnionego celu i zaczynając od czegoś co zupełnie nie jest związane z naszym kierunkiem zawodowym,  pozwala nam np. spotkać kogoś kto w najbliższym czasie pomoże nam postawić krok do przodu.  Miałyście takie doświadczenia?

22 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2013-01-08 09:11:43)

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
KGB napisał/a:

smutna123 jeśli możesz to napisz proszę czy udało ci się osiągnąć cel tylko i wyłącznie drogą wysyłanych cv i szczęścia, czy może zrobiłaś coś co jeszcze bardziej zwiększyło twoje szanse? często też jest tak, że dążąc do upragnionego celu i zaczynając od czegoś co zupełnie nie jest związane z naszym kierunkiem zawodowym,  pozwala nam np. spotkać kogoś kto w najbliższym czasie pomoże nam postawić krok do przodu.  Miałyście takie doświadczenia?

Obecną pracę znalazłam w tradycyjny sposób- wysłałam CV i LM na konkretne stanowisko. Jeśli chodzi o los i szczęście to i owszem. W UP spotkałam kadrową z firmy, gdzie odbyłam kilkumiesięczną praktykę i okazało się, że szukają kogoś na zastępstwo do sekretariatu. Tak oto się zaczepiłam na kilka miesięcy. Wcześniej udało mi się na kilka miesięcy zaczepić w dużej międzynarodowej korporacji. W trakcie studiów pracowałam wszędzie, gdzie się tylko dało (studiowałam dziennie i nie mogłam znaleźć nic w zawodzie, bo coś kosztem czegoś). Trafiłam tutaj, gdy była w totalnym dołku. Bez pracy i bez perspektyw na staż i dalsze życie. Odbiłam się jednak z dna. Znalazłam w końcu coś co lubię i zostanę tutaj na pewno na dłużej (dostałam nie tak dawno kolejną umowę o pracę). Dobrze mi tutaj, choć różnie bywa. Często się stresuje, bo chcę aby wszystko było idealnie. Liczę na to, że wraz doświadczeniem przyjdzie większy spokój. Tobie życzę wymarzonej pracy. Daj znać o postępach. Pozdrawiam;)

23

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Gdybym musiała teraz szukać teraz pracy to zaczęłabym od przejrzenia największych serwisów z ofertami pracy w stylu:
praca kropka wp kropka pl, praca kropka gazeta kropka pl, pracuj kropka pl, i może jakieś lokalne serwisy w moim przypadku trojmiasto kropka pl
I codziennie od góry do dołu słałabym CV wszędzie tam, gdzie mogę się nadawać.

Bardzo wazne jest zrobienie sensownego CV. Niech to będzie PDF, niech będzie w środku zdjęcie (w koszuli, eleganckie, sensownie wyglądające).
Napiszmy o naszym doświadczeniu zwięźle, nie bójmy się się wypisać swoich umiejętności (szczególnie gdy sekcja z doświadczeniem kuleje).
Warto też napisać list motywacyjny w którym określimy kilka zdań o sobie. JEdnym słowem coś, co w gąszczu innych CV się wyróżni.
I śląc taki SPAM ze swoim CV w końcu coś się musi trafić smile

@moderacja: przepraszam za podanie linków. Wiem, że regulamin tego zabrania, ale to trochę wyjątkowa sytuacja. Proszę nie traktujcie tego jako spam, bo nic nie reklamuję.

24

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
Kociopałajka napisał/a:

Gdybym musiała teraz szukać teraz pracy to zaczęłabym od przejrzenia największych serwisów z ofertami pracy w stylu:
praca kropka wp kropka pl, praca kropka gazeta kropka pl, pracuj kropka pl, i może jakieś lokalne serwisy w moim przypadku trojmiasto kropka pl
I codziennie od góry do dołu słałabym CV wszędzie tam, gdzie mogę się nadawać.

Bardzo wazne jest zrobienie sensownego CV. Niech to będzie PDF, niech będzie w środku zdjęcie (w koszuli, eleganckie, sensownie wyglądające).
Napiszmy o naszym doświadczeniu zwięźle, nie bójmy się się wypisać swoich umiejętności (szczególnie gdy sekcja z doświadczeniem kuleje).
Warto też napisać list motywacyjny w którym określimy kilka zdań o sobie. JEdnym słowem coś, co w gąszczu innych CV się wyróżni.
I śląc taki SPAM ze swoim CV w końcu coś się musi trafić smile

@moderacja: przepraszam za podanie linków. Wiem, że regulamin tego zabrania, ale to trochę wyjątkowa sytuacja. Proszę nie traktujcie tego jako spam, bo nic nie reklamuję.

Dlaczego pdf? smile Nie mówię, że źle, ale ja spotykam się z tym, że często oczekują formatu doc.

25

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

pdf ponieważ mamy pewność, że jesli rekruter otworzy to nic mu się nie rozjedzie:) teraz co komputer to inny word, więc albo się poprzestawia wszystko albo co gorsza ktoś kto nie ma np. nowego worda nie otworzy pliku.

Kwestia pisania samego cv to już odrębny temat zresztą szeroki jak rzeka.... niby to wszystko takie proste a jednak wciąż spotykam się z tym, że ludzie wpasowują się w schematy ( o zgrozo! wzory z internetu tzw. gotowce). Ale o tym będzie inny temat.

Czy uważacie, że dobrą formą jest sposób podpowiedziany przez Kociopałajka, czyli wsyłanie z góry na dół przyniesie oczekiwane efekty?

Ja patrzę na  to trochę  okiem "specjalisty", jestem zwolennikiem ściśle określonych celów - bo to akuart mi osobiście pozwala odnosić sukcesy. Ciekawa jednak jestem spostrzeżeń innych niż moje, ponieważ albo ja nauczę się czegoś nowego, albo będę mogła komuś pomóc jeśli jego dotychczasowe doświadczenia nie przyniosły oczekiwanego efektu.
Będe wdzięczna za każdą opinie.

26

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Jeśli komuś jest obojętne w jakiej branży będzie pracował to czemu nie. Sama długo byłam bezrobotna, ale są branże w których nawet wtedy nie szukałam pracy. Działo się tak ze względu na moje predyspozycję.
Na pewno dużym błędem jest tworzenie uniwersalnego CV i wysyłanie go wszędzie. Uważam, że zwiększamy swoje szanse tworząc indywidualne CV i LM pod określone stanowisko.

27

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
KGB napisał/a:

Czy uważacie, że dobrą formą jest sposób podpowiedziany przez Kociopałajka, czyli wsyłanie z góry na dół przyniesie oczekiwane efekty?

Nie do końca miałam na myśli wszystkie oferty z góry na dół smile
To nie tak, że polecam wysyłanie na wszystkie aktualne oferty jakie tylko znajdę, czyli sprzedawca, hydraulik, górnik, kierowca, ochroniarz.. jak leci nie.
Zawsze jest jakaś dziedzina, na której się znamy. I tak na przykład można wybrać w swoim regionie oferty powiedzmy z zakresu HR jeżeli znamy się na tym i mamy w tym doświadczenie, albo na przykład przewertować wszystkie z działu medycyny jeśli jesteśmy lekarzami itp.

Ostatni raz pracę zmieniałam niespełna dwa lata temu.
Wyglądało to tak, że wybrałam moją dziedzinę (informatyka), moje województwo (pomorskie) i leciałam w tym dziale po wszystkich ofertach, gdzie widziałam że spełniam większość wymogów i rodzaj pracy jest choćby względnie do przyjęcia.
I wszędzie tam wysłałam CV i dopisałam jeszcze list motywacyjny. List był napisany tak dość ogólnie, jednak w 3 miejscach pojawiała się zawsze nazwa firmy do której aplikuję.
Trochę roboty z tym było, ale przynajmniej sprawiało wrażenie realnego zainteresowania firmą.

I tak jak ktoś wyżej wspomniał o PDF - dokładnie się zgadzam. W zależności od edytora jaki ktoś ma (Word, Open Office, Libre Office itp) dokument może różnie wyglądać.
A nie chciałabym, żeby moje dopieszczone CV które wygląda u mnie ładnie i schudnie u potencjalnego pracodawcy się całe 'rozjechało'

28

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
Kociopałajka napisał/a:

Nie do końca miałam na myśli wszystkie oferty z góry na dół smile
To nie tak, że polecam wysyłanie na wszystkie aktualne oferty jakie tylko znajdę, czyli sprzedawca, hydraulik, górnik, kierowca, ochroniarz.. jak leci nie.
Zawsze jest jakaś dziedzina, na której się znamy. I tak na przykład można wybrać w swoim regionie oferty powiedzmy z zakresu HR jeżeli znamy się na tym i mamy w tym doświadczenie, albo na przykład przewertować wszystkie z działu medycyny jeśli jesteśmy lekarzami itp.

Według mnie to bardzo dobra metoda, ale czy wystarczająca w dzisiejszych czasach?
Co jeszcze można zrobić aby zaistnieć na rynku pracy?
- headhunterzy,
- portale,
- znajomości,

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Nie ma lekko, szukanie pracy to też ciężka praca, dlatego pomóżmy poszukującym i zmieniającym.... co kilka głów to nie jedna.
Jestem wdzięczna za każdą sugestię.

29

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Plus spacerek po firmach, który nie jeden w życiu miałam. Cyklicznie co 2 tygodnie chodziłam, a nóż się coś trafi. Nigdy nie wiadomo. Różnie też bywało. Czasem traktowano mnie jak intruza.

30

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

no właśnie, dobrze że poruszyłaś tą kwestię. Z praktyki wiem, że to mało skuteczne, ale może ktoś ma inne spostrzeżenia i właśnie  w taki sposób dostał pracę?
Rekruterzy mają posegregowną pocztę lub też specjalne programy rekrutacyjne, które ułatwiają im pracę więc czy wydaje mi się, że ciężko się przebić z papierową formą.
Chyba, że np. ktoś aplikuje do mniejszych sklepów itd. to zawsze jest szansa, że akurat trafi na szefa smile

31

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Jeśli o mnie chodzi to taka forma dostarczenia CV jest u mnie mile widziana. W poprzedniej firmie, w której pracowałam- również tak było. Jeśli jest na to czas to od razu można kilka zdań z taką osobom zamienić.
Zdarzyło mi się, że kilka osób dzwoniło po dobie (mniej więcej) od wysłanego CV w celu uzyskania informacji na temat rekrutacji. Jednego Pana do dziś pamiętam, bo dzwonił kilka razy i został pracownikiem firmy. Jeśli chodzi o mnie to próbowałam tego sposób, ale niestety nie każdy jest taki jak ja. Czułam, że przeszkadzam.

32

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

No tak, masz rację  to zależy od osoby, niektóre się szybko zniechęcają jeśli zostaną źle przyjęte. Najważniejsza jest motywacja i determinacja w dążeniu do celu.

Słuchajcie a targi pracy? co o tym sposobie poszukiwania sądzicie? jakieś doświadczenia?

33

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??
KGB napisał/a:
Kociopałajka napisał/a:

Nie do końca miałam na myśli wszystkie oferty z góry na dół smile
To nie tak, że polecam wysyłanie na wszystkie aktualne oferty jakie tylko znajdę, czyli sprzedawca, hydraulik, górnik, kierowca, ochroniarz.. jak leci nie.
Zawsze jest jakaś dziedzina, na której się znamy. I tak na przykład można wybrać w swoim regionie oferty powiedzmy z zakresu HR jeżeli znamy się na tym i mamy w tym doświadczenie, albo na przykład przewertować wszystkie z działu medycyny jeśli jesteśmy lekarzami itp.

Według mnie to bardzo dobra metoda, ale czy wystarczająca w dzisiejszych czasach?
Co jeszcze można zrobić aby zaistnieć na rynku pracy?
- headhunterzy,
- portale,
- znajomości,

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Nie ma lekko, szukanie pracy to też ciężka praca, dlatego pomóżmy poszukującym i zmieniającym.... co kilka głów to nie jedna.
Jestem wdzięczna za każdą sugestię.

To prawda. Ja akurat wśród znajomych, to nie bardzo, ale jak pewnie wiemy to jedna z lepszych metod..

34

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Śledzac losy róznych znajomych, wydaje mi sie że warto czasami przemeczyc sie na bezpłatnym stazu i miec szanse na prace w ciekawej firmie z perspektywami.

35 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-01-15 12:40:12)

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

latte zgadza się, jeżeli mamy taką możliwość ( materialną ) to jak najbardziej. Czasami musimy dać krok do tyłu aby móc później zrobić dwa kroki do przodu. Najważniejsze jest to aby wiedzieć co chce się osiągnąć. Warto zacząć szukanie pracy od postawienia sobie celu zawodowego.
W krajach skandynawskich projektowania kariery uczy się już w szkołach średnich, u nas to wciąż mało popularne, co powoduje, że często błądzimy, że tracimy czas. Jednym z przerażających błędów jest: szukam pracy byle jakiej. Nie ma pracy " byle jakiej" , to nie jest tak, że nadajemy się do wszystkiego ..... szukając pracy wiemy, że znamy się na tym i na tamtym i im bardziej będziemy tego świadomi tym lepiej wyeksponujemy to w życiorysie.

36

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

można też próbować przez agencje pracy, czasem potrafią znaleźć coś naprawdę fajnego smile

37

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Ja właśnie poszukuję pracy, wysłałam może z 10 CV bez listu mot., mieszkam w małym mieście do 50tyś. Ani jednej odpowiedzi. 3 lata temu tez szukałam, bardziej intensywnie, różnie m.i. jeździłam z koleżanką do firm w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale tam nie wpuszczają do sekretariatu, zostawiałam CV panu ochroniarzowi - wiedząc, że to słaby sposób. I wiecie co... znalazłam pracę dzięki koledze, po prostu zwolniło się miejsce - OTO rzeczywistość małego miasta.

38

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Cześć. Od 1,5 roku szukam pracy i nic. Chodzę na rozmowy kwalifikacyjne i ciągle słyszę "odezwiemy się do Pani". Jestem z województwa mazowieckiego i tutaj kiepsko z rynkiem pracy. Pracowałam ostatnio w call center ale to nie dla mnie praca męczyłam się w niej bardzo a z płacą też kiepsko bo nawet na dojazdy nie zarabiałam więc byłam ciągle na minusie. Nie wiem może powinnam zmienić i szukać pracy w innym województwie? Mam średnie wykształcenie ale szybko się uczę wszystkiego. Kwestia tylko mi pokazać a za parę minut mam to w jednym palcu. Pozdrawiam

39

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Polecam skorzystać z oferty przyuczelnianego Biura Karier. We Wrocławiu Biura takie funkcjonują przy każdym Uniwersytecie smile np. na Uniwersytecie Ekonomicznym dwa-trzy razy w roku ogłaszany jest nabór na płatne staże - niestety jako nowy user nie mogę tutaj wklejać aktywnych linków, wpisz więc proszę w google "Kuźnia Kadr Wrocław", link z "kuznia4" w nazwie jest aktualny.

Bardzo fajna sprawa, przez trzy miesiące jesteś stażystką zgłoszoną z ramienia uczelni, wypłacane jest Ci wynagrodzenie (za moich czasów było to około 1000zł), u pracodawcy trzeba wyrobić na miesiąc określoną ilość godzin (ok. 6 dziennie), prowadzony jest dzienniczek, organizowane szkolenia, mentoring. Dla najlepszych po skończeniu stażu oferowana jest praca. Tak naprawdę więc okres tych 3 miesięcy można uznać za okres szkoleniowy - z tym że z wynarodzeniem:)

Z tej oferty mogą skorzystać studenci po 3-cim roku studiów a także absolwenci, należy się zgłosić w terminie do 6 miesięcy po obronieniu się.

Natomiast jeśli nie odpowiada Ci staż, to Biuro Karier nadal ma coś w swojej ofercie - tablicę z ogłoszeniami o pracę u zweryfikowanych pracodawców.

40

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

pracuj.pl infopraca.pl

znajdzcie sobie takie stanowiska jakie chcialbyscie miec... poczytajcie jakie sa wymagania i pracujcie nad soba by idealnie je spelnic

41 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-11-29 17:56:57)

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Sporo ofert jest tez na stronie spam. Moja kuzynka przez nich znalazła ofertę pracy w biurze. To po prostu trzeba szukac z dnia na dzien sie ogloszenia pojawiaja. Trochę też być bardziej aktywnym. Można pochodzić po firmach. Zostawić CV. Może to też coś dać.

42

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Ja od 3 miesięcy pracuje w Nobilon. Polecam spróbować, mają placówki w wielu miastach. Co do pracy to nie jest cięzka. Płacą na czas całkiem dobrze to dzięki systemowi prowizyjnemu. Pracuje trzeci miesiąc i jak na razie nie mam na co sie skarżyć zwłaszcza ze wcześniej przez rok nie mogłam znaleźć pracy

43

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Ja swoją pracę w zakładzie fryzjerskim w Warszawie znalazłam na gumtree, mąż pracę w drukarni w Wiązownej znalazł po przeczytaniu komentarzy o zakladzie na różnych serwisach i zadzwonieniu tam bezpośrednio big_smile Sposobów jest wiele. PS Żadne z nas na pracę nie narzeka, więc warto było wink

44

Odp: JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Jestem zdania, że warto najpierw zaczepić się "gdziekolwiek" w branży, żeby zdobyć doświadczenie.

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » JAK I GDZIE SZUKAĆ PRACY ??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024