Co teraz czytacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 710 ]

77

Odp: Co teraz czytacie?

http://ecsmedia.pl/c/egzekutor-b-iext3406847.jpg
Bardzo ciekawa rzecz dla tych, którzy lubią mniej oficjalną wersję historii

"...przyj naprzód, zrób wyłom w liniach wroga i po drodze niszcz wszystko, co się rusza, a oddziały, które idą za tobą, będą tylko sprzątać. Twoim celem jest dostać się za linie nieprzyjaciela  w końcu na tym polegała taktyka kawalerii  i zaatakować jego tyły..."

To zasady jednego z ostatnich 100% samców.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

Ja będę zabierać się za Chilijski nokturn - Roberto Bola?o smile

79

Ja właśnie rozpoczęłam "Singielka w wielkim mieście" Liz Tuccillo :-)

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."
Reklama

80

Aneta Jadowska "Złodziej dusz" - o policjantce i wiedźmie w jednym ciele.

Poprawne czytadło na zimowe wieczory.
Mnie nie zachwyciło, choć czytało się nieźle i szybko.
Dobre pióro, trochę humoru, ciekawi bohaterowie.
Choć fabuła dość zwarta i ciekawa, to końcowe fragmenty dotyczące rozwiązanie dwóch zagadkowych morderstw, dość naiwne.

Poprawne czytadło na zimowe wieczory.

15.08 - Olek

81

A ja się zabrałam za trylogię "Czarnego Maga" C.Trudi. Nie często się zdarza, żeby takie książki mnie wciągały, ale pierwsza część, "Gildia Magów", była niezła smile

Teraz czekam na kolejną część "Pustynnej Włóczni" Bretta smile

Reklama

82

'Mama kazała mi chorować''
''Zmierzch''
''Ćpun''

.
.
.

83

Kilka chwil temu zamknęłam książkę "Dziecko niczyje" - Michaela Seeda i odłożyłam ja na półkę jako "przeczytana".

Moja opinia?

Jest to autobiografia napisana przez bardzo sławnego w Anglii franciszkanina - spowiednika wielu sławnych osób.
Biografia bolesna, naznaczona cierpieniem i samotnością, poruszająca aż do żywego. Czytając ja, uświadomiłam sobie jak wielka wole życia ma w sobie człowiek i jak wiele szczęścia spotkałam w swoim dzieciństwie. Nie jest to książka łatwa, nie jest lekka i z pewnością nie jest przyjemna. Świat widziany oczami biednego, zaniedbanego, bitego i molestowanego przez ojca dziecka... polecam czytelnikom z mocnymi nerwami.

84

"piąta góra" p.coelho
"weronika postanawia umrzeć" P.coelho

85

Graham Masterton 
"Wyznawcy płomienia"  ,"Czternascie obliczy strachu"

86 Ostatnio edytowany przez Vold (2013-02-14 01:04:27)

xxAniaxx napisał/a:

"Myśli nowoczesnego Endeka" Ziemkiewicza. Próba rozprawienia się z III RP, Platformą i tymi co śmią twierdzić, że UE jest ok, Kaczyński to zło wcielone itp itp. Czytam i z ciekawości, i po to, żeby więcej dowiedzieć się o tej "drugiej" stronie (nie politycznej, a spoleczeństwa), której szczerze nie cierpie, a chciałabym dowiedzieć się o niej mimo wszystko więcej niż tylko w migawkach telewizyjnych...

UE jest super.

Obecnie:
"Powstanie '44" Davies (to już będzie chyba drugi raz).

Może ktoś opisać o co chodzi z tą fascynacją książkami Greya?

87

Hm... Mam małą przerwę po przeczytaniu 8 książek jedna po drugiej wink Ostatnia to była "po tamtej stronie ciebie i mnie" Jess Rothenberg... A teraz czeka na mnie "Niebo nad Indiami" Nicole C. Vosseler i "Anioły upadają pierwsze" Agaty Rączki wink
Pozdrawiam książkomaniaków wink

88

Obecnie czytam "Krok do szczęścia" A. Fincer-Ogonowskiej. Mimo że niedawno zaczęłam ją czytać, to mam już wrażenie, że trochę za idealistycznie jest napisana :] No ale ogólnie dość fajnie się ją czyta.

89

Ja czytam książkę opartą na faktach autentycznych pt.:" Pasierbica" - Donna Ford, a ostatnio skończyłam czytać "Okrutne oskarżenie "- Fern Michaels. Obydwie serdecznie polecam smile

Pozdrawiam smile

90

Jestem po lekturze kilku książek z różnych dziedzin:

Radko Pytlik "Nasz przyjaciel Haszek"  - są to krótkie teksty z anegdotami z życia Jarosława Haszka, śmieszne i bardzo pouczające

Nelson Hultberg, Hans Hoppe, Murray ROtbard, Joseph Salerno "Jak zrujnować gospodarkę, czyli Keynes wiecznie żywy" - to eseje o ekonomii, bogato ilustrowane życiorysem Johna Maynarda Keynesa.

Loic Wacquant "Więzienia nędzy" - tendencyjny esej o systemach penitencjarnych, przyjętych w krajach Ameryki i Europy w XX wieku

Obecnie jestem w trakcie czytania trzech książek:

"Ponad demarkacją" - materiały z konferencji na temat "Czy nauce potrzebna jest metafizyka?"

Michał Heller "Moralność myślenia" - o tym, że dobro i zło zaczyna się od myśli

Michał Heller "Filozofia kosmologii" - jedna z ostatnio wydanych książek tego Autora; jest to pierwszy tom, w ujęciu quasi-historycznym, o rozwoju kosmologii, obejmująca okres od pierwszej kosmologicznej pracy Einsteina (1917) do odkrycia promieniowania tła Gamowa (1965).

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

91

W końcu zaczęłam czytać "Wiedźmina".

92

Właśnie skończyłam "Czarownice z Salem Falls" autorstwa Jodi Picoult - niesamowita książka :-)

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."

93

Witam  wszystkich czytających
Bardzo lubię czytać książki w tradycyjnej formie i zamierzam na stałe zagościć z Wami[/b]

Aktualnie skończyłam czytać I-szy tom sagi Kariera Emmy Hart autorka Barbara Taylor Bradford
W oczekiwaniu na kolejne tomy czytam tej samej  autorki Kobiety jego życia.
Tytuł może trochę zmylić czytelnika - ale  ta książka nie jest żadnym ckliwym romansem.
Punktem zwrotnym w życiu bohatera - człowieka bardzo bogatego, jest dzień w którym został postrzelony przez włamywacza
i trafia do szpitala. Otarł się o śmierć i powraca do wspomnień od najmłodszych lat.
Pochodzi z bardzo bogatej rodziny niemieckiego żyda - bankiera, a po "nocy kryształowej" rodzina stara się opuścić Berlin.
4-letniego Maximiliana wywozi matka wraz z nianią do Paryża, aby później uciec do Londynu.
Bardzo ciekawe koleje losu rodzin żydowskich w okresie II-ej wojny i późniejsze powojenne.

Bardzo ciekawe pozycje proponujecie.
Na razie wybrałam Dziecko Niczyje - z rekomendacji Bubusia - książkę mam już w domu ale musi poczekać kilka dni w kolejce do przeczytania, ponieważ nie lubię czytać kilku pozycji na raz.

Bujanie w obłokach zostawiam za sobą
    od lat idę twardą, wyboistą drogą.

fragment wiersza ŻYWORÓDKI pt. ŻAŁUJĘ.

94

Kolor purpury - Alice Walker
Obejrzałam film i wydawało mi się, że jest znakomity, ale nawet w połowie nie oddaje subtelnego wdzięku i magii książki. Wspaniała. Uwaga, pisana specyficznym językiem, jakim mogłaby pisać nieuczona kobieta ze wsi, najeżonym błędami jakie tylko, więc początkowe strony mogą być ciężkie, ale fabuła to wynagradza. Na zmianę się wzruszałam i śmiałam w głos (dosłownie, ludzie w autobusie mieli dobre miny).

Psychoza 4.48 - Sarah Kane
Sarah Kane to nieżyjąca już brytyjska dramaturg, która cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową. Psychoza 4:48 daje dość wyjątkową możliwość introspekcji umysłu takiej osoby. Wstrząsające i wybitne.

Nowa Atlantyda - Ursula K. Le Guin
Uwielbiam tę autorkę za Ziemiomorze i Ekumenę, ale to to straszne nudy. Nie polecam.

Killashandra (trylogia) - Anne McCaffrey
Taka sobie soft space operetka, raczej dla babek. Można przeczytać

Oskar i Pani Róża - Éric-Emmanuel Schmitt
Nasłuchałam się jak ta książka zmieniła ludziom życie i się skusiłam. Faktycznie, z pamięci łatwo nie wylatuje, bo jest o umierającym dziecku, wzrusza, bo dziecko jest nadzwyczaj dzielne i dojrzałe, ma też wspaniałą, mądrą przyjaciółkę, ale zycia mi nie zmieniła. Niemniej warto przeczytać, trwa to godzinkę.

Papieżyca Joanna - Donna Woolfolk Cross
Odradzam wersję audio! Lektorka czyta jakby dubbingowała teletubisie, a nie czytała poważną bądź co bądź książkę. Niemniej sama książka bardzo ciekawa, autorka świetnie wplotła swoją fantazję w solidne, historyczne podstawy.

Poza sezonem (tom 1) i Potomstwo (tom 3) - Jack Ketchum
Każda z tych książek z osobna byłaby świetnym... thrillerem? horrorem? Opowiada o żyjącym współcześnie "plemieniu" zdziczałych kanibali, jest cholernie brutalna, a trzyma w napięciu tak, że życzę Wam, żebyście ich nie czytali w domku jednorodzinnym w pobliżu lasu, nocą, kiedy gałąź może stuknąć w okno. Ale mają jedną potężną wadę - są IDENTYCZNE. Serio. Moja rada: skuście sie na jedną z nich a drugą sobie odpuście.

Przeklinam cię, ciało - Wanda Lachowicz
Pamiętnik nastoletniej anorektyczki. Temat anoreksji potraktowany świetnie, bez zbytnich ubarwień, upiększeń ale i dramatyzowania, niemniej boli mnie, że inne problemy (relacje seksualne, narkotyki, alkoholizm) zostały potraktowane w porywach po macoszemu.

To z ostatniego tygodnia, a skoro temat jest, co TERAZ czytacie, to teraz czytam "Gawędziarza" Llosy i "W ciemność" McCarthy'ego. Jedno i drugie zapowiada się smakowicie.

95

Vian i ty tak wszystkie na raz?? smile
Ja czytam 'Trzecia strona medalu" M. Keyes, zabawna, lekka i przyjemna.

Vian napisał/a:

Kolor purpury - Alice Walker
Obejrzałam film i wydawało mi się, że jest znakomity, ale nawet w połowie nie oddaje subtelnego wdzięku i magii książki. Wspaniała. Uwaga, pisana specyficznym językiem, jakim mogłaby pisać nieuczona kobieta ze wsi, najeżonym błędami jakie tylko, więc początkowe strony mogą być ciężkie, ale fabuła to wynagradza. Na zmianę się wzruszałam i śmiałam w głos (dosłownie, ludzie w autobusie mieli dobre miny).

Psychoza 4.48 - Sarah Kane
Sarah Kane to nieżyjąca już brytyjska dramaturg, która cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową. Psychoza 4:48 daje dość wyjątkową możliwość introspekcji umysłu takiej osoby. Wstrząsające i wybitne.

Nowa Atlantyda - Ursula K. Le Guin
Uwielbiam tę autorkę za Ziemiomorze i Ekumenę, ale to to straszne nudy. Nie polecam.

Killashandra (trylogia) - Anne McCaffrey
Taka sobie soft space operetka, raczej dla babek. Można przeczytać

Oskar i Pani Róża - Éric-Emmanuel Schmitt
Nasłuchałam się jak ta książka zmieniła ludziom życie i się skusiłam. Faktycznie, z pamięci łatwo nie wylatuje, bo jest o umierającym dziecku, wzrusza, bo dziecko jest nadzwyczaj dzielne i dojrzałe, ma też wspaniałą, mądrą przyjaciółkę, ale zycia mi nie zmieniła. Niemniej warto przeczytać, trwa to godzinkę.

Papieżyca Joanna - Donna Woolfolk Cross
Odradzam wersję audio! Lektorka czyta jakby dubbingowała teletubisie, a nie czytała poważną bądź co bądź książkę. Niemniej sama książka bardzo ciekawa, autorka świetnie wplotła swoją fantazję w solidne, historyczne podstawy.

Poza sezonem (tom 1) i Potomstwo (tom 3) - Jack Ketchum
Każda z tych książek z osobna byłaby świetnym... thrillerem? horrorem? Opowiada o żyjącym współcześnie "plemieniu" zdziczałych kanibali, jest cholernie brutalna, a trzyma w napięciu tak, że życzę Wam, żebyście ich nie czytali w domku jednorodzinnym w pobliżu lasu, nocą, kiedy gałąź może stuknąć w okno. Ale mają jedną potężną wadę - są IDENTYCZNE. Serio. Moja rada: skuście sie na jedną z nich a drugą sobie odpuście.

Przeklinam cię, ciało - Wanda Lachowicz
Pamiętnik nastoletniej anorektyczki. Temat anoreksji potraktowany świetnie, bez zbytnich ubarwień, upiększeń ale i dramatyzowania, niemniej boli mnie, że inne problemy (relacje seksualne, narkotyki, alkoholizm) zostały potraktowane w porywach po macoszemu.

To z ostatniego tygodnia, a skoro temat jest, co TERAZ czytacie, to teraz czytam "Gawędziarza" Llosy i "W ciemność" McCarthy'ego. Jedno i drugie zapowiada się smakowicie.

96

Ja już drugi raz czytam ,,Lalkę'' Prusa tongue , ale to z przymusu. Nie jest najgorsza, ale wolałabym czytać inne rzeczy wink. Niedawno przeczytałam bardzo ciekawą książkę ,,Rozmowy z Bogiem'' Walscha. Są trzy części, ale ja z braku czasu przeczytałam na razie tylko pierwszą.

Każdy umie cierpieć - to ludziom przychodzi najłatwiej, najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęście.

97

bibv napisał/a:

Jak napisałam - książki z tego tygodnia, w którym pisałam post.
Mogę napisać, że teraz czytam "Czy Bóg istnieje" Leszka Kołakowskiego i 3 tom tej trylogii Anne McCaffrey, ale skoro tu chodzi też o to, żeby napisać parę słów o danej książce, to najpierw trzeba ją przeczytać, nie? ;-)

98

Czytam "Echo winy" Charlotte Link. Już od początku zapowiada się ciekawie.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

99 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-05-07 18:09:52)

Skończyłam "Echo winy" Ch. Link i wciągnęła bez reszty  Ciekawe postaci, fabuła, niezmiernie interesująca, bardzo fajnie połączony wątek kryminalny z psychologicznym, skłania do refleksji i bardzo dobrze się czyta. A zakończenie nawet mnie zaskoczyło. Na początku można mieć wrażenie chaosu, bo różne wątki, ja tak miewam, ale potem tak ładnie się to zazębia.
Wiem, że ostatnio też pisałam o tej książki, ale teraz skończyłam i można więcej napisać smile

Wisława Szymborska

100

To przyznam niezły wynik! Wiem, że to nie chodzi o ilość tylko o pasję, historię itp. ale zawyżasz znacznie średnią krajową wink.

Vian napisał/a:
bibv napisał/a:

Jak napisałam - książki z tego tygodnia, w którym pisałam post.
Mogę napisać, że teraz czytam "Czy Bóg istnieje" Leszka Kołakowskiego i 3 tom tej trylogii Anne McCaffrey, ale skoro tu chodzi też o to, żeby napisać parę słów o danej książce, to najpierw trzeba ją przeczytać, nie? ;-)

101

bibv napisał/a:

To przyznam niezły wynik! Wiem, że to nie chodzi o ilość tylko o pasję, historię itp. ale zawyżasz znacznie średnią krajową wink.

Hehe, staram się, jak mogę big_smile
Tzn ja czytam średnio jakieś 300-400 stron dziennie, więc zależnie od grubości książek to może być pół książki albo nawet 3-4 książki.

Aktualnie czytam
Serce to samotny myśliwy - Carson McCullers
Ruchomy zamek Hauru - Diana Wynne Jones (na podstawie tego Miyazaki nakręcił swój film)

102 Ostatnio edytowany przez karilien (2013-05-10 15:18:40)

Bardzo lubię czytać, choć czytam nieregularnie, wszystko zależy od tego, czy ciekawa ksiązką wpadnie mi w ręce. Ostatnio zachwyciła mnie ksiązką Szczepana Twardocha - Morfina, naprawdę dobra powieść.

103

Ja obecnie czytam ,,Duże dziewczynki nie płaczą" F. Clementis: powieść o cierpiącej na znaczną nadwagę Marinie, która zgłasza się do testowania cudownej, odchudzającej bez wysiłku pigułki. O problemach dziewczyn zmagających się z nadwagą i nie tylko.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

104

Ostatnio czytałam np "Obietnicę mroku" Chattama, teraz czytam "Recenzję" Koontza, a przeczytałam też "Pomóc Jani" Michaela Schofielda, serdecznie polecam tę książkę. Oparta jest na prawdziwej historii dziewczynki chorej na schizofrenię, pisana z perspektywy ojca. Nawet nie wiedziałam, że tak małe dziecko może zachorować na schizofrenię. Czytając doświadczyłam wiele emocji, bardzo poruszająca i warta przeczytania oraz refleksji książka.

Wisława Szymborska

105

Ja własnie przeczytałam "Piątą falę pożądania" Nowickiej i powiem wam ze jestem zachwycona. Książka przenosi w świat najskrytszych fantazji, pozwala oderwać się od szarej rzeczywistosci a te odważniejsze mogą wzorować się na bohaterkach, których historie wywołują rumieniec big_smile

106

Aktualnie czytam "Inni" Jamesa Herberta.

107

Czy mężczyźni są światu potrzebni? Janusza Leona Wiśniewskiego. Książka z naukowym podejściem do tematu, ale także z humorem. O relacjach międzyludzkich, pożądaniu, zdradach.. i tytułowych mężczyznach wmieszanych w to wszystko big_smile

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

108

Czytam teraz pierwszą część książki "Krok do szczęścia" A. Fincer-Ogonowskiej, tj. "Alibi na szczęście". Tę akurat książkę dobrze mi się czyta. Z głównych postaci tej książki najbardziej "polubiłam" panią Irenkę - jej mądrości życiowe i optymizm smile

109

N. Sparks "Noce w Rodanthe" dla relaksu,
S. Nahotko "Systemy amortyzowania majątku trwałego w przedsiębiorstwie" z obowiązku.

110

A ja czytam książkę "Zimna góra" - Charles Frazier.
Pani bibliotekarka przyniosła mi stos książek na moją prośbę: coś kobiecego, coś obyczajowego, może być z dramatem w tle.
No i spośród wielu, m.in."Klub niewiernych żon" big_smile .... wybrałam tę, bo moją uwagę przykuła informacja, że rzecz dzieje się w czasach wojny secesyjnej, co mnie akurat interesuje.

111

Cześć, chciałbym wam koniecznie polecić książkę ?Seksualne przygody współczesnych Polaków?. Pozycję tę napisała kobieta od lat będąca seksuologiem co już mówi nam o tym jak wiele przypadków mogła opisać w swojej książce. Ile osób zastanawiało się jak działa seksuolog, jakich informacji może nam udzielić, a może nasze zainteresowanie skupia się na tym jak seks uprawiają inne pary lub ludzie? Książka opisuje także nimfomanki, poligamię oraz wiele innych fantazji seksualnych. Moim zdaniem jest na prawdę lepszą skarbonką wiedzy o seksie I sposobach jego uprawiania niż jakakolwiek kamasutra!!!. Polecam każdemu, kto chciałby się dowiedzieć jak rozwinąć swoje życie seksualne lub przełamać swoje zahamowania w łóżku. Pamiętajcie ?Seksualne przygody współczesnych Polaków? autor: Wioleta Ostrowska

112

Ja teraz czytam " Nocna zmiana" Stephena Kinga smile
Polecam także Jego książkę " Komórka".

Marcelina 14.10.2014r.-3770g 53cm

22.04.2015-8135g 67,5cm.

113

Witam smile

A ja troszkę temu;p przeczytałam Autobiografię Joanny Chmielewskiej.
Obecnie przymierzam się do jej kolejnych książek,kryminałów itd.
Sięgając wstecz  przeczytałam mnóstwo książek , teraz troszkę jest to
ograniczone : praca itp.

114 Ostatnio edytowany przez just.love.me (2013-05-27 21:45:13)

Czytam Proś, a będzie Ci dane Hicksów, o prawie przyciągania, motywująca do zmiany swojego życia, mówiąca o tym, że to my tworzymy własną rzeczywistość i nie dzieje się w naszym życiu nic na co się nie godzimy,  warto przeczytać wink

Każdy umie cierpieć - to ludziom przychodzi najłatwiej, najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęście.

Posty [ 77 do 114 z 710 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 19 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016