Co teraz czytacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 18 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 650 ]

39

Odp: Co teraz czytacie?

W tym momencie czytam "Idiote" Dostojewskiego, ale oprócz, tego w międzyczasie, książkę, którą właśnie wydał mój znajomy! big_smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Jaga Baba07 napisał/a:
klarek napisał/a:

Chyba film nakręcono na jej podstawie.

Wydaje mi się, że nie, ponieważ to jest nowość i na dodatek debiut.
W kolejce teraz czekają- "Kamienica przy Kruczej" Marii Ulatowskiej i  "Trafny wybór" J. K. Rowling.

Zdecydowanie masz rację, ale zerknąłem na opisy i wydaje mi się, że trafi na listę do czytania smile Natomiast pojedynek magików skojarzył mi się z filmem "Prestiż"

41

klarek napisał/a:
Jaga Baba07 napisał/a:
klarek napisał/a:

Chyba film nakręcono na jej podstawie.

Wydaje mi się, że nie, ponieważ to jest nowość i na dodatek debiut.
W kolejce teraz czekają- "Kamienica przy Kruczej" Marii Ulatowskiej i  "Trafny wybór" J. K. Rowling.

Zdecydowanie masz rację, ale zerknąłem na opisy i wydaje mi się, że trafi na listę do czytania smile Natomiast pojedynek magików skojarzył mi się z filmem "Prestiż"

Dokładnie miałam takie same skojarzenia, jednakże jedyne co łączy tę książkę z filmem "Prestiż", to pojedynek i czasy, ale reszta jest zgoła odmienna.
Słucham polskiego radia i propozycje tej stacji dotyczące książek są naprawdę interesujące smile.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą
Reklama

42

klarek napisał/a:

Mnie również po głowie chodził "Prestiż" albo "Iluzjonista" wink

"Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz."
? Charles Bukowski "Kłopoty to męska specjalność"

43 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-12-07 23:14:45)

W sumie czytam sporo, więc nie zawszę wymienię każdy tytuł, który mam w rękach. Ostatnio jednak czytałam np "Śpiącą królewnę" Philipa Margolina (dobry kryminał, mogę polecić), "Głos serca" Jodi Picoult (tu niestety gorzej, ale ogólnie lubię książki tej autorki), "Pieśń Jedwabnego Szlaku" Mingmei Yip. Na następny ogień planuję "Sekretny język kwiatów" Vanessy Diffendbaugh, a potem zobaczę, bo wiele książek wybieram spontanicznie, ot coś co mnie zainteresuje.

No, ale fajny ten wątek, wiele wymienianych przez Was książek mnie zainteresowało.

Jaga Babo, ja też uwielbiam jak książka jest tak wciągająca, że ciężko się od niej oderwać (tak jak pisałaś na poprzedniej stronie).

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska
Reklama

44

Mam już za sobą książki Federico Mocci, P.Coelho. Teraz króluje mi K.Grochola Przegryźć dżdżownicę po raz drugi czy też trzeci bo bardzo mi się podoba tongue

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

45

ja czytam fajną OGRÓD LEOTY  fajna polecam.
  Czytalam te Grocholi i nie pamietam o czym
  Wszystkie jej czytalam bardzo lubie i filmy na jej powieściach kręcone też.

46

Aktualnie czytam zbiór opowiadań "Insekt" francuskiej pisarki Claire Castillon. Jak na razie bardzo mi się podoba smile

47

Znajoma czyta książkę Trafny wybór J.K. Rowling. Chyba też się skuszę. Na youtubie znane osoby bardzo ją chwalą smile

48 Ostatnio edytowany przez Animus (2012-12-22 01:48:55)

Jaga Baba07 napisał/a:

Aktualnie zamierzam czytać "Entomologię sądową" z racji tematu pracy magisterskiej, więc nie wiem, czy ktoś się zainteresuje tongue.

Brzmi interesująco smile

luc napisał/a:

Rocket Queen - opieram się na tym co Joanna Siedlecka napisała o "Malowanym ptaku" i w ogóle o Kosińskim w swojej książce "Czarny ptasior". Zdemistyfikowała jego przeżycia wojenne dokumentnie. Były też pogłoski, że "Czarny ptasior" przyczynił się do samobójczej śmierci Kosińskiego. Choć pewnie to nieprawda - musiał mieć spore problemy. Polecam tę książkę Siedleckiej bo jest rzetelnym reportażem.
Przy okazji polecam inne książki tej autorki: o Gombrowiczu, Herbercie, Witkacym.
Świetnie pióro i fachowe podejście do tematu.

O pisarstwie Jerzego Kosińskiego można znaleźć także nieco informacji w najnowszej książce Waldemara Łysiaka "Karawana literatury" (właśnie skończyłem).

Łysiak cytuje wiele recenzji i - jak zwykle - dokumentuje wielostronnie swoje analizy. W sprawie Kosińskiego nie powołuje na świadka Normana Finkelsteina, który w "Przedsiębiorstwie holokaust" rozprawia się bezwzględnie z fikcyjną fabułą "Malowane ptaka". U Finkelsteina można poznać zupełnie inne spojrzenie na kwestię powojennej historii holokaustu.

Joanna Siedlecka kojarzy mi się tylko z książką "Wypominki", dlatego z wielkim zainteresowaniem znajduję tu inne jej prace.

Obecnie czytam Umberto Eco "O literaturze", bo poszedłem za ciosem, po Łysiaku.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

49

Animus to polecam jeszcze jedną książkę Siedleckiej (oprócz wcześniej wymienionych) - "Obława. Losy pisarzy represjonowanych".

50 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-12-22 22:00:07)

Obecnie czytam "Karaluchy" Joe Nesbo. To druga część cyklu, pierwszą już czytałam i na razie mi się podoba smile Bardzo interesująca postać głównego bohatera- policjanta, ciekawa fabuła, dobry styl (ma w sobie to co lubię) smile Jeszcze jest 7 części, na pewno przeczytam.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

51

Skończyłam czytać serię "Papla" Meg Cabot - historia o dziewczynie, która mówi za dużo z czego wynika wiele niespodzianek w jej życiu.

A teraz kończę czytać "Zabójstwo numer XXL" również Meg Cabot - bardzo przyjemnie się czyta :-)

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."

52

Przeczytałam "Z mocy bezprawia" Wojciecha Sumlińskiego. Dramat, jaki sprawiły mu służby PRL, "niezależne sądy i prokuratura" wciąż trwa sad

teraz czytam książkę "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł", która jest zbiorem wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli masakrę w Gdyni w roku 1970.

53

Ja czytam serię ,,Plotkara" na podstawie której nakręcono serial telewizyjny smile Jestem przy 2 części.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

54

Teraz akurat czytam forum netkobiety.pl ;-)
A w wolnych chwilach Norman Davies - Zaginione Królestwa.
Znacie: Eric-Emmanuel Schmitt - Historie miłosne?

Wszechświat, to moje największe marzenie...czyli jednak są rzeczy niemożliwe.

55

Dzisiaj w nocy skończyłam czytać książkę J. K. Rowling- "Trafny wybór" i to był trafny wybór smile.
Niech ci, którzy nie lubią "Harry Pottera" nie sugerują się, że autorka "jedzie" na opinii.
Książka jest świetna, napisana z humorem w iście angielskim stylu.
Pokrótce napiszę o fabule- niespodziewanie umiera radny małego miasteczka. Jedni cieszą się z jego śmierci, drudzy rozpaczają. Jednak jego śmierć oznacza wakat w radzie miasta. Walka o miejsce w radzie ukazuje rzeczywistość małego miasteczka, w którym każdy każdego zna- plotki, zatargi, ukryte żale i urazy chowane nieraz po kilkadziesiąt lat. A wszystko to okraszone humorem z nutką ironii.
Polecam!

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

56

"Teczka Hitlera" - materiały utajnione przez Stalina

57

H. Hesse - Narcyz i Złotousty

58

Wczoraj zakończone Emily Giffin "Coś pożyczonego", a dzisiaj rozpoczynam tej samej autorki "Coś niebieskiego" :-)

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."

59

"Tylko ja sama" Romy Ligockiej.
O kobiecie,która próbuje rozliczyć się z przeszłością ojca,z tego,że była świadkiem Holokaustu i niemożliwością ułożenia sobie życia.

Wszyscyśmy płazy w gwiazd kałuży.

60

http://merlin.pl/Psy-Stalina_Nikita-Pietrow,images_big,1,978-83-7427-824-9.jpg

"...przyj naprzód, zrób wyłom w liniach wroga i po drodze niszcz wszystko, co się rusza, a oddziały, które idą za tobą, będą tylko sprzątać. Twoim celem jest dostać się za linie nieprzyjaciela  w końcu na tym polegała taktyka kawalerii  i zaatakować jego tyły..."

To zasady jednego z ostatnich 100% samców.

61

Christopher Paolini - Cykl Dziedzictwo ("Eragon", "Najstarszy", "Brisingr", "Dziedzictwo" tom I i II) i czekam jeszcze aż moja 49 letnia mama skończy czytać całą sagę Stephanie Meyer big_smile

"? Dlaczego mam zatem słuchać serca?
? Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie." - P. Coelho "Alchemik"

62

Aktualnie ,,Bastion" Stephena Kinga:) a niedawno skończyłam ,,Szklany klosz" Sylvi Plath:) bardzo polecam zarówno pierwszą jak i drugą książkę:)

Zapraszam do pogaduszek na GG smile 50137922

63

"Kamienica przy Kruczej" pochłonęła mój czas nie bezpodstawnie, ponieważ to świetna powieść Marii Ulatowskiej.
Opowiada o losach mieszkańców kamienicy przy Kruczej 46. Fabuła rozpoczyna się dwa lata przed wybuchem II wojny światowej.
Polecam z czystym sumieniem.

64

aktualnie 'Nowe Oblicze Greya'

polecam "saga o ludziach lodu' Margrit Sandemo

ze standardów to mogę polecić 'My dzieci z dworca Zoo' i 'pamiętnik narkomanki'

65

Wczoraj zabrałam chłopakowi "Ciekawe czasy" Pratchett'a. Nigdy wcześniej nie sięgałam po książki tego autora, bo nie sądziłam, że tematyka fantasy czy SF może mnie zainteresować. Wciągnęła mnie jednak strasznie i już ją prawie pochłonęłam, mimo że powinnam uczyć się do sesji;)

66

Ja specjalnie nie czytałam książek w czasie sesji, bo pewnym było, że nawet jeżeli normalnie by mi nie przypadły do gustu, to w tym przypadku nie będę mogła się od nich oderwać;) A Pratchetta czyta się bardzo przyjemnie.:)

67

Fajna lekka lektura: Marcin Bruczkowski - Bezsenność w Tokio. Japonia sprzed 20 lat widziana oczami Polaka - bardzo wiele można dowiedzieć się o tym kraju z tej książki. Czytałam ja w ramach przygotowań do własnej wyprawy do Tokio smile

68

Tybetańska mniszka. Chcę wyśpiewać wolność
Autor: Ani Choying Drolma

Autobiografia sławnej mniszki z Nepalu: artystki, śpiewającej tybetańskie mantry i pomagającej zniewolonym rodaczkom. Założyła szkołę dla mniszek. Piękny głos i niezwykły przypadek sprawiły, że została artystką. We wzruszającej książce autorka opowiada o trudnym dzieciństwie, życiu w buddyjskim klasztorze i o światowej karierze.

Polecam osobom interesującym się historiami nietuzinkowych kobiet.

69

Oliver Bowden - Assassin's Creed - Tajmna Krucjata Nieznana historia mistrza asasynów - Altaira

"Niccolo Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie - historię Altaira, jednego z najznamienitszych asasynów bractwa.

Altair podejmuje się doniosłej misji i wyrusza w podróż do Ziemi Świętej. By dowieść swojego poświęcenia, zmierzy się z dziewięcioma śmiertelnymi wrogami, pośród których znajdzie się sam przywódca templariuszy, Robert de Sable. Podczas niezwykłej wyprawy Altair odkryje prawdziwe znaczenie Creda Asasynów...."

Oczywiście na podstawie gry...

Polecam

?Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć.? A.S.

70

Ja muszę wreszcie kupić "Kronika ptaka nakręcacza" Haruki Murakami. Podobno rewelacyjna, tylko nie mogę jej za bardzo nigdzie dostać :c

71

Pamc napisał/a:

Ja muszę wreszcie kupić "Kronika ptaka nakręcacza" Haruki Murakami. Podobno rewelacyjna, tylko nie mogę jej za bardzo nigdzie dostać :c

spróbuj na allegro

Jak ja nienawidzę życia!

72 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-02-06 12:25:25)

Wczoraj rozpoczęłam swoją przygodę z Williamem Landay'em i jego powieścią "W obronie syna". Cóż mogę powiedzieć po 100 pierwszych stronach?

Interesujące, bogate słownictwo, autor w doskonały sposób buduje napięcie, jednak już wiem,że nie lubię głównego bohatera. Andy będąc prokuratorem traci zdrowy rozsądek w usprawiedliwianiu swego 14 letniego syna, który oskarżony jest o zabójstwo kolegi. Jak się rozwinie akcja, mogę tylko domniemywać, z recenzji wiem, że cała sytuacja odbije się zarówno na pozycji prokuratora jak i na małżeństwie, które poddawane jest niezwykle ciężkiej próbie i ze czeka mnie zakończenie, którego się nie spodziewam wink

73

Właśnie skończyłem dziś rano:

Bandera - terrorysta z Galicji, książka Wiesława Romanowskiego

Wydawca: Demart, rok wydania 2012, s. 222, cykl: biografie przeklęte

Świetnie napisana, dużo cytatów, które dokumentują fakty biograficzne i stawiane tezy. Czyta się jak powieść. Autor zaimponował mi nie tylko wiedzą, bo to - w końcu - normalne w przypadku autora biografii, ale przede wszystkim stylem narracji i sposobem prezentacji zebranego materiału faktograficznego. Miałem okazję być na spotkaniu z Autorem i zamienić kilka zdań, które zmotywowały mnie do lektury.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

74

A czy coś polecacie z kryminałów oraz coś polskich autorów?

mi osobiście dobrze czytało się książki Chmielewskiej- Lesio, drugi wątek, krokodyl z kraju karoliny, wszystko czerwone.

75

Animus zaciekawiła mnie Twoja ksiązka Bandera - terrorysta z Galicji, książka Wiesława Romanowskiego,
czy mógłbyś polecić jeszcze jakieś biografie do przeczytania?

76

Ja sobie tej zimy konsekwentnie poprawiam humor zabawnymi książkami. smile W tej chwili czytam kolejny tom przygód Adriana Mole'a, a dokładnie: Szalone lata Adriana Mole'a.

Posty [ 39 do 76 z 650 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 18 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Co teraz czytacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016