Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Strony Poprzednia 1 2 3 4 1,490 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 56,594 ]

39

Odp: Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

To ja nie Pestka, ale chcę powiedzieć, że oglądałam Twoje obrazy i jestem po wrażeniem. Najbardziej podobaja mi się żaglówki i wiejska droga. Sama nieźle sobie radzę w rysowaniu portretów, martwej natury, ale mam problem z uzyskaniem głębii i perspektywy w obrazach. Może podsuniesz mi jakąś literaturę?
Chylę głowę przed artystką

(...) niewielu miej przyjaciół, niech będą prawdziwi.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Ciesze się że żaglowki znalazły uznanie .Od początku popełniłam kilka bledów i naprawianie tego zajelo mi sporo czasu.
W ksiegarniach można znależc sporo poradnikow dla początkujących. Można z nich skorzystac. Gdybym ja miala cos wybrac to najpraktyczniej byłoby pojśc do ksiegarni i dokładnie przejrzeć w której ksiazce znajdziesz interesujący cie problem. Ja mam troche starych ksiażek ale muszę ci powiedziec że też nie są zbyt dobre. Za dużo teorii ,albo za dużo ogolnikow. Dużo ogladaj obrazów innych malarzy,ale tych najlepszych. To bardzo pomaga w nauce malarstwa.

41

Witajcie. Też chylę głowę przed artystkami. Ja nie mam takiego talentu a szkoda. Kiedyś dużo haftowałam. Były to różne serwetki, serwety, obrusy. Następnie przerzuciłam się na obrazy haftem krzyżykowym. Następnym etapem było szydełko. I tu były różnego typu serwety. Jak były dzieci małe dużo robiłam na drutach. Mocną stroną  były kulinaria.Tworzyłam różne przepisy na potrawy i ciasta. Było to związane z moją pracą. Jak skończę moją edukację może kiedyś do tego powrócę.  Pozdrawiam

Reklama

42

chyba my wszystkie dziergałysmy sweterki.no bo gdzie mialysmy kupić?.

OOOOOOO! ciasta! ja jestem łasuchem. Odkryłam wspanialy blog z ciastami. Upiekłam z niego ciasto cytrynowe. Rewelacja. Niby babka ale nasączona syropem cytrynowym .Ale tworzyc przepisy to kompletnie nie umiem. Podobno dobrzy kucharze sami wymyślaja.

43 Ostatnio edytowany przez lida47 (2009-12-02 10:12:19)

witajcie dziewczyny,
chcę Wam powiedzieć, ze uśmiałam się dziś w pracy jak jedna pierwszoklasistka zwróciła się do drugiej: KOBIETO! -oczywiście w szkole podstawowej

Dzięki za malarskie porady. Malarzy (a raczej ich obrazy) obserwuję i moja pokora rosnie, co nie znaczy, że nie będę dalej malować.Karmina, pisałaś, że malowanie to Twój zawód. Możesz powiedziec o tym cos więcej.

Reklama

44

Lido -nie wiem co cie interesuje na temat zawodu. Może zadaj konkretne pytanie , postaram sie odpowiedzieć.

45

Pisałaś kiedyś, że uprawiasz wolny zawód. Zawsze było to moim marzeniem, choć nie wiem jak to wyglada w rzeczywistości . Ciekawa jestem jak wyglada twój dzień, czy masz jakieś konkretne zlecenia na prace i czy odczuwasz wenę twórczą lub jej brak itd

No i ciekawa jestem co słychać u naszych koleżanek 40+???

46 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:18:12)

Z przyjemnością dołączę do klubu kobiet 40+.
"Odkryłam" to forum już dosyć dawno - a teraz - po długiej przerwie znowu przyszłam w odwiedziny... a tu .... :  netkafejka moich rówieśnic !!! smile     Cieszę się bardzo. smile

Aloeska -( apropo wklejonego przez Ciebie maila od przyjaciółki) - ja mówię sobie, że jest jedna - ale za to zasadnicza  korzyść z nabytej dalekowzroczności : stojąc przed lustrem, nie widzę żadnej zmarszczki na mojej twarzy ! big_smile big_smile big_smile  Musiałabym założyć okulary "do czytania" smile

47

Witaj marilyn,im nas wiecej tym lepiej.

Lido ja tez myślę co słychać u naszych koleżanek 40+.  Może jutro sie bardziej zmobilizuja. Siedze przy komputerze w szlafroku i chyba teraz pójde sie ubrac. Zbieram sie żeby ci odpisac na poprzedni post , ale chcę sobie dac troche wiecej czasu. Chyba pozniej ,teraz ten szlafrok i piżama.Jednak
  muszę się ubrać.
Fajnie że żaglówki mają wzięcie. Jakkolwiek ja widzę dużo wad , to może znajdą nabywcę skoro sie podobają.

48

Witam,
Karmino, czekam na więcej jak bedziesz miała wenę na pisanie (może być nawet w szlafroku). Myślę, że zaglówki znajdą nabywcę. I małe pytanie -gdzie wystawiasz swoje obrazy do sprzedaży? 

Marylin, cieszę się że dołączyłaś. Ostatnio czterdziestki sa bardzo zapracowane i milczą, dlatego lepiej jak jest nas więcej, wtedy jest szansa, że któraś znajdzie chwile na kontakt. Też nie jestem babcią i o moim synu myślę podobnie. A koty mam dwa! Pozdrawiam

49 Ostatnio edytowany przez beatkam63 (2009-03-06 18:30:50)

Cześć dziewczyny. Spełniam warunek wieku i podobacie mi się w waszych  postach. Mam 3 synów. 2 jest już na swoim,pozostał mi jeszcze 16-latek. Jestem sama tzn. bez faceta ale nie cierpię z tego powodu, przynajmniej nie stale. Imponują mi wasze zainteresowania i pasje. Ja jestem bardzo zwyczajna.Ale mam czarną kotkę trochę dziką , którą b.lubię niestety bez wzajemności. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

50 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:18:44)

Dziękuję za przywitanie smile

51

bardzo miło że ktoś nowy dolączyl. Beatkam,cieszymy sie , naprawde,jak jest więcej osób to nie ma przerw w pisaniu postow.
Czarne koty sa własnie takie,nigdy nie dają sie do końca oswoić ,zawsze trochę dzikie. Miałam czarnych kotów chyba trzy, troche stracilam rachubę. Naprawde ,jakby nie bardzo lubiły ludzi. Kiedy musialam uspic ostatniego, nie mam już kota.  Jeżeli kiedyś jakiegoś przygarne to na pewno nie bedzie to czarny kot.

Na razie uciekam ,musze jeszcze umyc głowe , nakręcić wałki.
Dlaczego nie moge chodzić rozczochrana?

52

Pamiętasz ...?

Lata 80-te, to niepojęte, że:

Byliśmy święcie przekonani, że George Michael jest hetero

Staliśmy w kolejce przed budką telefoniczną za każdym razem, gdy chcieliśmy zadzwonić do domu

Trwała uważana była za modną fryzurę - zarówno wsród dziewczyn jak i facetów

Gwiazda Dirty Dancing Patrick Swayze był symbolem seksu

Kawałek materiału z Lycry o nazwie "Body" z zapięciem w kroku (nie do opanowania zwłaszcza w połączeniu z alkoholem) był nieodłączną częścią naszej garderoby

Poduszki na ramiona, im większe, tym lepsze, dawały nam naturalną sylwetkę

Maskara nie mogła być czarna, tylko w tym samym kolorze, co tęczówka- niebieska, zielona lub brązowa

Nie wolno było skakać po podłodze w trakcie słuchania muzyki - rysowały się płyty

Chodziły plotki, że Michael i Janet Jackson to jedna i ta sama osoba

Getry i koszula były oczywistym zestawieniem

Nasze najpiekniejsze obrazy przedstawiały pary całujące się przy zachodzie słońca, płaczących klaunów i galopujące jednorożce

Aerobik uprawiało się w stringach założonych na kostium do ćwiczeń

Rok 2009, wiesz, że żyjesz w roku 2009 gdy:

1. Przez pomyłkę wcisnąłeś kod pin na kuchence mikrofalowej

2. Od kilku lat nie rozłożyłeś pasjansa używając prawdziwych kart

3. Masz 15 numerów telefonów do rodziny składającej się z 3 osób

4. Wysyłasz maila do kogoś, kto siedzi obok Ciebie

5. Powodem dla którego straciłeś kontakt ze starymi przyjaciółmi jest fakt, że nie masz ich adresu mailowego

6. Pracujesz od 4 lat przy tym samym biurku ale dla trzech różnych firm

7. Twój szef nie daje sobie rady z Twoją pracą

8. Twoja kolacja składa się z surowej ryby, którą jesz pałeczkami

10. Dzwonisz, żeby dowiedzieć się, czy rodzina jest w domu, podczas gdy Ty wjeżdzasz do garażu

11. Wszystkie reklamy w tv mają na dole pasek z adresem internetowym

12. Wpadasz w panikę, gdy uświadamiasz sobie, że wyszedłeś z domu bez komórki (której nie miałeś przez pierwsze 20 lat swojego życia) i musisz wrócić, żeby ją zabrać

13. Pierwszą rzeczą, jaką robisz rano po wstaniu z łóżka, to wejście "online" zanim przyniesiesz sobie kubek kawy z ekspresu

14. Kładziesz głowę na bok, żeby się uśmiechnąć : )

15. Czytasz to, kiwasz głową i się uśmiechasz

16. Gorzej, już wiesz do kogo prześlesz tego maila

17. Byłeś zbyt zajęty, żeby zauważyć, że na tej liście brakuje nr 9

18. Przewinąłeś do góry, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście go tam nie ma

19. A teraz siedzisz i uśmiechasz się sam do siebie !

53

Cóz wspomnienia i rzeczywistość, jedno i drugie prawdziwe.

Już kiedyś to czytałam, ale znów się uśmiecham.

Nie ma powrotu do przeszłości, pozostaje nam być sobą, zawsze sobą.

i dodatek do tej zapomnianej komórki -jak mąż zapomnii (co zdarza się coraz częściej) przekierowuję rozmowy na tę, której nie zapomniał.

Tym bardziej: trzymajmy się rzem!

54

wspomnienia i rzeczywistośc. Patrick Swayze był super.

Z tej listy tylko jego wspominam czule.
Reszta do kitu.
Co bedziemy wspominac czule po kilkunastu latach?
Na drugiej liscie nie ma człowieka
Może ktoś taki jak Patrick?
Znajdżcie jakiegoś ślicznego faceta

55

Nareszcie mam czas żeby trochę wiecej napisac. Lido  ,codziennie musze kilka godzin spedzić przy malowaniu. To jest dosyc zmudne bo płótno zapełnia się stopniowo. W ciągu wielu czasami dni.

w zasadzie mam zamówienia ale na razie odmawiam bo przygotowuje obrazy na wystawe.
Musze ich mieć pewną ilośc.
Z tą weną twórczą to sama nie wiem, jakoś ja nie mam zrywów. ale mój kolega twierdzi że czasami ją ma ,albo wysyła dramatyczne SMS-y że wena go opuściła.

56

Patrzę sobie kto jeszcze dzisiaj mial cos do powiedzenia. Piszcie kobietki ,piszcie.

Miałam dzisiaj bezsenna noc. zasnelam o 6 nad ranem.
Nie odespalam bo musiałam wstać
Mój mózg nie pracuje

Pójde chyba wczesnie spać.

57

Bezsenne noce ma się z różnych powodów, po niektórych można mieć wenę twórczą...
Kiedy i gdzie planujesz wystawę?

Ja też miałam trudną noc w ramach programu ""łączenia kotów", nocowałam nie u siebie i też spać mi się chce. Ale trzymam sie dzielnie i biorę się do sprawdzania sprawdzianów

Hej tam 40+, co z Wami. Karmina śpi, a reszta?
Nie pracujcie tyle, odezwijcie się czasem!.

58

hej witam .......ja dzis po spacerku i zakupach hihihi ale dzis z dzieciakami dalismy czadu .wszak dzis Dzien kobiet ...a nas w domku trzy ..poszłysmy do sklepu z butami ..i kazda po parze butów kupiła  i maż płacił..a potem pizza

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...:)

59

...a niektórzy uważają, że Dzień Kobiet nie potrzebny!

60

Witajcie.
Ja też dzień kobiet świętowałam uroczyście. Bo jest to okazja by spotkać się w większym gronie. Wczoraj byłam współorganizatorem takiego spotkania. Było wiele atrakcji, między innymi konkurs na ciasto domowego wypieku. Dzisiaj z kolei zostałam zaproszona na takie spotkanie. Również było sympatycznie. Teraz zamierzam odpoczywać bo jutro do pracy. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

61 Ostatnio edytowany przez karmina50 (2009-03-08 19:28:18)

Ja tez odbyłam spacerek,nad morzem .chociaż pogoda mglista i szara .
Zamieszczam fotoreportaż na moim blogu. przypominam adres  malarka.pinger.pl

lido ,na razie jestem na etapie kompletowania prac. muszę jeszcze troche pomalowac. Na razie mam ich za mało.

dzień kobiet potrzebny .oczywiście.

62

A u mnie spokojnie,

noc trudna (łączenie trzech kotów), dzień -obiadek dla dwóch rodzin, no i spacerek... do kościoła.

Karmina, jak Ci zazdroszczę tego morza! Ostatnio byłam tam w maju, i to z gromadką dzieci, bo na zielonej szkole.

63

Karmina też zazdroszcze Ci morza, nie pamiętam kiedy ostatnio tam byłam. Zaraz przechodzę na Twój blog.

64 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:19:18)

smile Cześć dziewczyny ! Witam po weekendzie.

65 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:19:51)

smile

66

Aleksander Domogarow-  Bohun
Nowy James Bond--jak sie nazywa ten aktor?
Zawsze ,zawsze ,zawsze-   ROBERT REDFORD

67

Andy Garcia - chyba tak się to pisze. Lubię takie mocno południowe typy męskiej urody. A morza też zazdroszczę. Mieszkam koło Legnicy. Płasko jak na talerzu i szaro. Tęsknię za krajobrazem z kolorami. Przed wojną Niemcy uciekali stąd po paru latach mieszkania bo mikroklimat ponoć zabójczy.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

68

A ja uwielbiam Antoniego Hopkinsa i Briana Browna oraz filmy z nimi.
Chociaż wymieniani przez Was aktorzy  też należą do tych, których ogladam z przyjemnością. Zwłaszca Streep. No może oprócz nowego Bonda, nie podoba mi się ani jako Bond, ani jako facet.
Nie przepadam też za humorem typu Majewski, choć jego samego szanuję i podziwiam. Nie cierpię za to Wojewódzkiego i Dody.
A jeśli chodzi o filmy to kocham horrory, choć jestem bardzo delikatną osobą. A Wy?

69 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:20:20)

No nie, dziewczyny - od wczorajszego popołudnia żadnego posta w naszej kafejce ??? Musimy się poprawić smile

70 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:20:41)

Cofnęłam strony wątku by popatrzeć, kiedy ostatnio pisała założycielka kafejki. Już chyba minął tydzień - co u Ciebie Aloesko ?:)

71

Marilyn,ale ja nie mieszkam w tej miejscowości gdzie robiłam zdjecia. Do morza muszę dojechać samochodem ok 10 km.
Tam gdzie mieszkam tez żadna rewelacja, mała miejscowośc  przy trasie na Szczecin  . w moim mieście zaczyna sie droga na półwysep helski. ale my z mężem zawsze w niedziele gdzies wyjeżdżamy ,najczęściej nad morze.
Ten obraz,, żaglówki w porcie,, to miasto Puck nad zatoką Pucką. Dokładnie tak wygląda, niczego nie zmieniałam . zresztą obraz ,,droga nad morzem ,,  to tez prawdziwy pejzaż nadmorski.
Wakacje jako dziecko spedzałam zawsze w okolicach Sandomierza i kocham tamten krajobraz.

Najbardziej lubie pooglądac w telewizji melodramaty ,coś o uczuciach. Np.,, Zaklinacz koni,,z Robertem Redfordem.
Musze się wyłączyć  ,mąz zaglada co robię /ciekawski/ .a po za tym praca leży odłogiem.
trzymajcie sie.

72 Ostatnio edytowany przez lida47 (2009-12-02 10:16:13)

Lśnienie to film, od kórego wszystko się zaczęło! Ależ ma klimat. A na Buttonie ostatnio też ryczałam. No i teraz na bieżąco Misteczko Twin Piks -nagrywamy, by zobaczyć dwa razy.
(wybaczcie jak źle piszę, ale nie uczyłam się angielskiego i chyba nie mam pamięci wzrokowej).

10 km do morza, pomarzyć można, ja muszę prawie całą Polskę przejechać!

A kto ma urodziny w marcu? Przyznać się!

73

Ja mam .03 marca.

74

To już chyba zbyt późno, by składać zyczenia! Ale naprawdę dobrze Ci zyczę! I pisz jak najczęściej!

75

Pozdrawiam was ciepło i serdecznie. wie, ,że tu rzadko wpadam, ale to tylko dlatego ,że nie mam jeszcze stałego podłączenia do komputerka. Ale pracuję nad tym smile Także to kwestia tylko i wyłącznie czasu i cąły czas o was pamiętam. Fajnie ,że piszecie i ,że jesteście. Miło się czytało Wasze posty !

Marilyn - byliśmy w Zakopanem. Mieszka tutaj jeszcze ojciec męża ( mąż jest z Zakopanego właśnie ) i jak przyjezdzmy mamy całą górę domu zawsze dla siebie bo dziadek ma duży dom i zajmuje tylko jeden pokój na dole. Jeszcze dwa lata temu wynajmował letnikom, ale teraz juz mu sie nie chce. I dobrze smile Ile można pracować smile Uwielbiam gry, mąż też zresztą - a jak u was wolicie morze czy góry ? Gdzie najchętniej spędzacie czas ?

W życiu ważne są tylko chwile ...

76 Ostatnio edytowany przez Marilyn (2009-12-01 14:21:31)

Witam dziewczyny smile Cześć aloeska smile
No ja się zabiję !!! - jedna ma morze o "rzut kamieniem", druga teściunia w Zakopcu.. No szlag mnie trafi wink

Posty [ 39 do 76 z 56,594 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 1,490 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Netkafejka 40+ ... czyli dla dziewczyn po czterdziestce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016