domowe sposoby na pryszcze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » domowe sposoby na pryszcze

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 122 ]

39

Odp: domowe sposoby na pryszcze

Mój sposób na trądzik to :
1. maseczka z aspiryny
2. maseczka drożdżowa
3. maseczka z zielonej glinki
4. maseczka z jabłka
5. maseczka z zielonego ogórka
6. preparaty pharmaceris
7. preparaty prebiotine
8. odpowiednia dieta. smile

POLECAM smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Amol;p To pierwsza propozycja. A druga, na najlepsza - Penaten !!! Tak to ten krem dla dzieci. Kosmetyczka mi powiedziała, że każda maść cynkowa dostępna na polskim rynku wysiada przy tym kremie jeśli chodzi o zawartość cynku !!! I serio - wysusza delikatnie, a błyskawicznie szybciej ! Przynajmniej u mnie !

41

Ja polecam wszystkim fluid leczniczy dr Schrammek blemish balm, ktory jest rewelacyj. NAprawde polecam, efekty sa nieziemskie. Działa rewelacyjnie na trądzik, roznego rodzaju przebarwienia, choroby skory. warto sprobowac smile

Edycja, powód: spam
Moderatorka sueno6

Reklama

42

Domowe sposoby nie zawsze pomagają !
Jeżeli już chcesz naprawde pomóc swojej twarzy powinnaś na to wydać pare zł
Polecam ( 3 w 1 : zel myjący, peeling i maseczka firmy avon ) naprawde działa !
Efekty są piorunujące ! Pomagają także inne preparaty tej firmy

43

Witam . Ja też mam problem z trądzikiem;( mam zaczerwienioną twarz i plamy na buzi a to od trądziku;( czy jest może jakiś fluid który dobrze to zakryje tak żeby nie było widać a zarazem aby skóra oddychała. I żeby ten fluid nie topniał. Mi krostki czasami wychodzą ale mam bardziej problem z tymi plamami i zaczerwieniona buzią.

Pomocyy

Reklama

44

Przemywać można sokiem z cytryny tylko trzeba uważać na oczy !

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

45

Ja mam jeden sprawdzony sposób...
Mam już... 30 lat a moje ,,upiększacze,, od ok. 16-17 roku życia;( W tamtym roku było pierwsze lato kiedy to rozebrałam się na plaży a nie chowałam w krzakach ponieważ moje ,upiększacze, mam na twarzy, ramionach, plecach i klatce piersiowej... - dużo tego - wiem... Zażyłam tabletki przepisane przez moją ginekolog... OC-35...! Jest to także antykoncepcja ale niestety jeśli to przez hormony mamy ,pryszcze, to nic innego nie pomoże w takim stopniu jak tabletki hormonalne;) Po drugim listku i małej dawce słońca będzie już z 75% poprawy;) Sprawdźcie same, naprawdę polecam;)
Pozdrawiam;)

46

maść propolisowa! kiedy mnie wysypie tak dość mocno to co jakiś czas, co godzinę np smaruję każdy maścią propolisową! wysusza super syfki, ale nie skórę! jest bardzo "przyjazna" smile tylko trochę droga. zwróćcie uwagę na ilość propolisu w maści. polecam!

"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą"
"You come to love not by finding the perfect person, but by seeing an imperfect person perfectly"

47

Do czytałam tu na forum że, pomaga pasta cynkowa. Mówię sobie tak jak sprawdzę to się tu wypowiem czy faktycznie pomaga i dużo racji miał ktoś z Was że, pomaga - dziękuję. Buzia zrobiła mi się jaśniejsza i ładniejsza noszę to cały dzień na twarzy tą pastę,ale nie każdego dnia bo wysusza skórę ale jest na prawdę dobra i godna polecenia a koszt nie wielki.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

48

ja nie wiem, czy polecac nie polecać, ale jak mam krostkę, to kropelki dwie Amolu, na noc maść wyszusająca i... dwa dni i nie ma.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

49

roza napisał/a:

Nie jest to domowy sposób ale mi bardzo szybko pomógł. Miałam dość duże problemy z cerą, chodziłam do kilku dermatologów aż pewna Pani kosmetyczka podczas regulacji brwi zaproponowała mi wizytę u ginekologa i tabletki hormonalne (antykoncepcyjne). Ku mojemu zdziwieniu pomogło, ale będę musiała znów się przejść bo po 2latach znów mam problemy...
Ale polecam ginekologa!

Wiec i ja sie podziele...brałam tabletki harmonet i fakt cera byla inna dopoki je zazywalam. Natomiast po ich odstawieniu wszystko wrocilo. No coz moim bledem jest to, ze nie potrafie pohamowac sie od slodyczy sad:(:( i to mnie gubi. Stosowalam do mycia twarzy Garnier 3in1 ale to tez nic nie dalo. Obecnie jestem na etapie Sudocremu i widze roznice. Na dzien punktowo smaruje wypryski wlasnie Sudocremem a na noc nawilzam kremem Nivea Soft. Przebywam teraz za granica, ale zaraz po przyjezdzie do Polski ide do dermatologa. Najwiekszy problem mam z broda i czolem sad:(:(

50

witam dziewczyny. (facet) Pisze z taka nietypowa sprawa. Wy jestescie ogarniete dlatego do was pisze tu. Czy od masturbacji mozna miec pryszcze?

51

trądzik to niełatwa sprawa, ale może warto by było spróbować jakichś naturalnych kosmetyków?ja swego czasu odkryłam firmę dr beta, wśród olejków eterycznych sa też całe linie kosmetyczne. tu właśnie poleciłabym serie do cery trądzikowej, tradycyjnie żel do mycia twarzy i tonik z olejkiem z drzewa herbacianego. Ale dodatkowo można się pokusić o kompresy i parówki z wykorzystaniem olejku Betamix.

52

Nieocenione w leczeniu trądziku są zioła. Aby oczyścić cerę, 3 razy w tygodniu rób ziołowe parówki, które rozpulchnią skórę i otworzą pory. Do wrzącej wody wrzuć garść rumianku, kwiatu lipy lub szałwii. Pochyl twarz nad miksturą (w odległości 15 cm) i przykryj głowę ręcznikiem. Wytrzymaj tak około 10 minut.

53

Domowe i naturalne sposoby na leczenie trądziku są jednak najlepsze. ja polecam np. olejek z drzewa herbacianego. u mnie się poprawiło po kilkumiesięcznej kuracji

54

W kwestii trądziku to był już bardzo podobny temat,więc można sobie poczytać
http://www.netkobiety.pl/t28067.html  domowe sposoby dają całkiem przyzwoite rezultaty, ale na dłuższą metę przyda się też specjalistyczna kuracja.

55

No cóż, muszę się zgodzić. Domowe sposoby mogą zadziałać ale często też zaszkodzić. Jeśli problem jest wielki, to polecam epiduo smile

56

klaudia84 napisał/a:

Ja z kolei mogę jeszcze polecić maskę z drożdży, która bardzo dobrze radzi sobie z trądzikiem. Chodzi mi tutaj o taką naturalną maskę drożdżową - pół kostki zalewa się 2 łyżkami ciepłego mleka i wykłada na twarz. Wszystkie maski drożdżowe, które kupowałam były delikatnie mówiąc nic nie warte - albo mnie uczulały, albo podrażniały, albo po prostu były nieskuteczne.
Jako kremu do twarzy używam tego z firmy Loreal, który ogranicza występowanie zaskórników, a do mycia twarzy już od wielu, wielu miesięcy stosuje żel Cerabit - po prostu nie ma wg. mnie lepszego, gdyż przy mojej tłustej skórze ogranicza on wydzielanie sebum na naprawdę długi okres czasu smile

jak długo trzymałaś na twarzy tą maseczkę?

57

Ja sobie zrobiłam tonik z cytryny i miodu, używam też soku z aloesu ( akurat lisci bezposrednio- miąższem smaruje syfki ) i dziala.....

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

58

Od kiedy robię sobie MASECZKĘ ASPIRYNOWĄ mam idealną cerę. Na pryszcze i wypryski działa świetnie - jak jest w przypadku problemów trądzikowych niestety nie wiem. Maseczkę robię z polopiryny s - jednorazowy koszt to dla mnie ok.1 zł a efekt lepszy niż po kwasie migdałowym smile

59

gosia_91 napisał/a:

Od kiedy robię sobie MASECZKĘ ASPIRYNOWĄ mam idealną cerę. Na pryszcze i wypryski działa świetnie - jak jest w przypadku problemów trądzikowych niestety nie wiem. Maseczkę robię z polopiryny s - jednorazowy koszt to dla mnie ok.1 zł a efekt lepszy niż po kwasie migdałowym smile

Mogłabys podac przepis takowej maseczki? Jak często jej używasz, to również mnie interesuje wink

60

Ja Ogólnie problemów z cerą nie miałam nigdy, aż w koncu mnie dopadły tongue
Bylo to z 2 lata temu. Najpierw meksyk na czole, pozniej caly nos w pryszczach sad
Męczyłam się z 3 miesiace, próbując wielu rzeczy,dbałam o higiene, nie dotykałam twarzy rękoma,
pudru też rzadko używałam.I któregoś dnia w Kauflandzie kupilam maseczkę : http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30512

Nie wiem czemu tam jest tyle negatywnych opinii,mi bardzo pomogła. Robiłam ją na wieczór, może z 3-4 razy i po problemie.
Mój brat mial wieksze problemy z cera, jemu rowniez pomogla.
Nie jest droga,mozesz sprobowac.

61

Maseczka jest bardzo prosta do wykonania. Nie mogą jej stosować osoby uczulone na kwas acetylosalicylowy.
skład : 4 - 5 tabletki aspiryny ( możesz użyć tańszej polopiryny s - ma ona 300 mg kwasu acetylosalicylowego, oryginalna aspiryna firmy Bayer ma 500 mg ), kilka kropel wody, łyżka jogurtu naturalnego ( wiem, że niektórzy używają śmietany).
wykonanie: z reguły daję 4 tabletki do miseczki i dodaję kilka kropel zwykłej wody ( może być mineralna, nie może być gorąca) i rozbijam tabletki łyżeczką - nie da się rozpuścić aspiryny do końca, więc pozostaną grudeczki. W tym momencie dodaję łyżeczkę jogurtu naturalnego i całość mieszam łyżeczką, palcem lub pędzlem ( mam taki jeden, który służy mi do nakładania maseczek).
Całość nakładam pędzlem na twarz i szyję, trzymam ok. 15 minut - w tym czasie maseczka wysycha i może zacząć się kruszyć. Maseczkę zmywam pod bieżącą letnią wodą ( okrężnymi ruchami, dzięki grudkom mam peeling), osuszam twarz i nakładam krem ( w moim przypadku bambino ).
Niestety maseczka może uczulić - niektórzy czują nieprzyjemne ściągnięcie skóry, może pojawić się zaczerwienienie. Mam AZS a mimo to nie odczuwam dyskomfortu - oczywiście to sprawa indywidualna i jeśli kogoś coś zaniepokoi to lepiej od razu zmyć. Nie stosować na zranioną lub opaloną skórę. Po użyciu maseczki i wyjściu na słońce zalecam stosować krem z filtrem ( skóra jest bardziej wrażliwa ).
W moim przypadku maseczka dała wieeeelkie efekty - mam gładką skórę bez wyprysków, zero zaskórników i wągrów ( miałam takie czarne kropeczki na nosie ), skóra jest rozświetlona. Nigdy nie miałam wielu pryszczy ale i tak jestem zadowolona z efektu. Maseczkę poleca się stosować ok. 1-2 razy w tygodniu. Ja używam raz w tygodniu od 1,5 miesiąca i jestem zadowolona.
Chyba już wyczerpałam całkowicie temat tej maseczki. Warto spróbować.
pozdrawiam serdecznie

paulla777 napisał/a:
gosia_91 napisał/a:

Mogłabys podac przepis takowej maseczki? Jak często jej używasz, to również mnie interesuje wink

62

może płyn Afrodyta Adonis pomoże?

siema!

63

Gosia- dziękuje za przepis ;*
Rownież nie mam wiekszych problemow z trądzikiem, ale te male krostki, zaskórniki, które tak widać pod swiatlo, własnie ich bym chciala się pozbyć, więc na pewno sprobuję, może i mnie pomoże.

64

Nie ma sprawy smile Niestety nie każdemu służy ale warto spróbować. Koniecznie napisz czy coś Ci dała smile

paulla777 napisał/a:

Gosia- dziękuje za przepis ;*
Rownież nie mam wiekszych problemow z trądzikiem, ale te male krostki, zaskórniki, które tak widać pod swiatlo, własnie ich bym chciala się pozbyć, więc na pewno sprobuję, może i mnie pomoże.

65

Pewnie napiszę wink
Jak już pisałam, mi bardzo pomógł aloes. Kiedy skończyła  się roślinka, na noc smarowałam buzię kremem z Alterry z wyciagiem z aloesu ( fakt, że jest on na dzień,ale u mnie nie robi to różnicy ). Jest bardzo dobry, dzięki niemu nie mam wyprysków, które zawsze były i buzia rano jest gładka, jedrna wink Równiez polecam wink

66

Polecam tonik Afronis, żel peeling i maseczka w 1 z Garnier (Najlepiej potrzymać to trochę na twarzy. Wszystkie zmiany skórne po regularnym stosowaniu nikną), żel oczyszczający MULTI-ACTIVE z Garnier i krem skóra normalna i mieszana z Garnier (Jest to krem nawilżający. Jest po nim miękka skóra.)
Mam nadzieję, że pomogłam. smile

67

A coś domowego to: zagotować wodę, dolać ją do zwykłych płatków. Jeżeli chcecie tylko przemywać twarz tą "papką" to dolewacie więcej wody, a jeżeli nałożyć na twarz jako maseczkę to dolewacie mniej wody.
Pozdrawiam. smile

68

słyszałam o jakiejś maseczce z drożdży. znacie przepis?

69

Maseczka z drożdży- drożdże i troche mleka badz ciepłej wody, tyle Azeby uzyskać odpowiednią papke, ktora bedziesz mogla nałożyć na twarz. Po 15minutach zmyc ciepła woda.

Natomiast ja ostatnio odkryłam swietnie oczyszczajacą małe krostki, pryszczki i zaskorniki maseczke z białka i miodu.
Jedno białko, mała łyżeczka miodu- dobrze wymieszać, następnie dodać tyle mąki, aby powstała z tego papka możliwa do nałożenia.
Mi pomaga ta mikstura, a Procz oczyszczania swietnie ja ujedrnia i ożywia:)

70

Sądzę, że powinnaś spróbować z dietą i zobaczysz czy dieta a trądzik w Twoim przypadku mają coś wspólnego a naprawdę warto. Mimo, że to banalne, ale odradzam dotykania twarzy rękoma... no bo np. dotykasz klamki, krzesła, myszki, klawiatury, drzwi, coś podniesiesz a tu to i tamto i pełno bakterii przenosisz na twarz. Ja zastosowałam metodę z ręcznikiem, czyli do wycierania twarzy używam zawsze tylko i wyłącznie czystego, świeżego ręcznika. Możesz spróbować benzacne, maść cynkową, mydło siarkowe, sudocrem.

71

arphen napisał/a:

Sądzę, że powinnaś spróbować z dietą i zobaczysz czy dieta a trądzik w Twoim przypadku mają coś wspólnego a naprawdę warto.

Dokladnie!!!
U mnie ma- od kiedy Odstawilam cukier, a słodziłam kiedys po trzy łyżeczki, ograniczyłam do minimum sól i pieprz, to jest ogromna poprawa...

72

paulla777 napisał/a:
arphen napisał/a:

Sądzę, że powinnaś spróbować z dietą i zobaczysz czy dieta a trądzik w Twoim przypadku mają coś wspólnego a naprawdę warto.

Dokladnie!!!
U mnie ma- od kiedy Odstawilam cukier, a słodziłam kiedys po trzy łyżeczki, ograniczyłam do minimum sól i pieprz, to jest ogromna poprawa...

Ja nawet jak zjadłam z dwie,trzy kostki czekolady to potem było widać efekty na mojej twarzy..tak więc ograniczam słodycze jak tylko mogę..i widzę znaczną poprawę smile

73

arphen napisał/a:
paulla777 napisał/a:
arphen napisał/a:

Dokladnie!!!

Ja nawet jak zjadłam z dwie,trzy kostki czekolady to potem było widać efekty na mojej twarzy..tak więc ograniczam słodycze jak tylko mogę..i widzę znaczną poprawę smile

Czekolady tez sie staram unikać, bo wystarczy kilka kostek, a na drugi dzien patrzac w lustro widze kilka dodatkowych krostek!

74

Przeczytałem te Wasze wypowiedzi i mam do Was pytanie.
Powiedzcie mi co jest lepsze - szare mydło czy mydło siarkowe? Co da lepszy efekt?

A na te tabletki Vixiacinium też się zdecyduję. Byłem dzisiaj w aptece i 60 sztuk kosztuje nieco ponad 30 zł. Więc wydatek niewielki. Dodam, że dziś kupiłem pastę cynkową i spiritus salicylowy.

W sumie powinienem napisać to na początku, ale nie mam trądziku, choć czasem mi wyskoczy "coś tu, coś tam" i to zawsze w podobnych miejscach a nie chciałbym żeby nie dochodziło do takich sutyacji. Więc próbuję szukać jakiejś nowej skuteczniejszej alternatywy smile

Pozdrawiam

75

Nie przeczytałam wszystkich odpowiedzi na ten temat, mam nadzieję, że nigdzie wcześniej nie padło to, co ja napiszę... Może nie jest to sposób na pozbycie się pryszczy, w każdym razie zmniejsza zaczerwienienie, a po nałożeniu podkładu w ogóle nic nie widać smile Wystarczy rozpuścić tabletkę aspiryny w niewielkiej ilości wody i nanieść na niechcianego gościa smile Troszkę potrzymać, jakieś 5,6 minut, no i zmyć smile

76

krzywdewka napisał/a:

Nie przeczytałam wszystkich odpowiedzi na ten temat, mam nadzieję, że nigdzie wcześniej nie padło to, co ja napiszę... Może nie jest to sposób na pozbycie się pryszczy, w każdym razie zmniejsza zaczerwienienie, a po nałożeniu podkładu w ogóle nic nie widać smile Wystarczy rozpuścić tabletkę aspiryny w niewielkiej ilości wody i nanieść na niechcianego gościa smile Troszkę potrzymać, jakieś 5,6 minut, no i zmyć smile

Heh. No ja raczej podkładu nie nałoże z wiadomych przyczyn smile Nie chodzi mi też, że jak kupie sobie to mydło to pozbędę się całkowicie problemu. Tak jak pisałem, nie mam całej twarzy w trądziku ale od czasu do czasu coś tam wyskoczy a ja na wygląd jestem bardzo uczulony. Momentalnie spada mi samoocena i jak ktoś obok przechodzi to odwracam lub chowam głowę gdzie się tylko da.

Chciałbym żeby w jakimś stopniu pomogło mi to zapobiegać. Oczywiście stosuję inne środki ale nie wystarczają. Moja cera nawet siedząc przed kompem i nic nie robiąc samoczynnie mi się przetłuszcza a ajk wiadomo jest to główny powód powstawania nowych "wyprysków". Jeżeli tak jak piszesz złagodziłoby to zaczerwienienia i w pewnym stopniu zapobiegało powstawaniu nowych (chociaż mogą być nawet delikatne zamiast duże i obszerne) to byłbym bardzo zadowolony.
Może inaczej - pracuję w firmie która zatrudnia około 3000 osób, z tego 95% to same kobiety, a ztych 95% około 60% to dziewczyny w przedziale wiekowym 18-30 lat. Więc rozumiecie co przeżywam gdy coś mi się konkretnego "zbuduje na twarzy" prawda? Dla mnie to jest trauma i wielki stres, dlatego szukam różnych alternatyw.
A właśnie dla zrozumienia sytuacji gdy taki pasożyt się pojawia to najczęściej pod dolną wargą, bardzo rzadko na policzku - ew. taki samotnik. Przeważnie twarz myję żelem pod prysznic a dwa razy w tygodniu robię sobię peeling.
Dlatego moje pytanie do Was drogie Kobiety - co polecacie, mydło szare czy siarkowe. Czytałem rózne opinie na necie ale chciałbym poznać Wasze opinie. Czytałem też że mydlo siarkowe strasznie śmierdzi... Hmmm... Jak dla mnie może i nawet śmierdzieć tylko żebym widział efekty.
Pozdrawiam Was i czekam na Wasze opinie

Posty [ 39 do 76 z 122 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » domowe sposoby na pryszcze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016