Bardzo uciążliwe wzdęcia! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 106 z 106 ]

66

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Jelita są super ważne i dodatkowo mogą być przyczyną wielu niedogodnych objawów,,,Wiem coś o tym moja walka trwała 5 lat,,,masakra .Objawy takie popularne w obecnych czasach wzdęcia  ,zaparcia , ból brzucha w sytuacjach stresowych niestety z upływem czasu to się nasilało.Trafiłam na fatalnego lekarza  , który traktował mnie jako zło konieczne i wydzierał tylko kase -bardzo nieprzyjemny.Potem nastąpił zwrot świetna pani gastroentrolog szybko mi pomogła teraz jestem na debridacie .Podstawowa zasada dzień bez Colona plus to dzień stracony:) ograniczenie do minimum napojów gazowanych , cukrów(to jest ciężkie wiem:) , uważać na surowe warzywa , unikać kapusty , grochu , fasoli brukselki cebulu , pora .Ogólne tego wszystkiego co rozciąga jelita i gazy maja gdzie fruwać. Jelito drażliwe to teraz choroba cywilizacyjna ale wszyscy maja prawo do polepszenie jakości życia..ja miałam wrażenie , ze mi brzuch rozerwie czasami w pracy a pierdnąć sobie nie było jak:) Obserwujcie brzuszki co im szkodzi- metoda prób i błedów i duuużo błonnika,,,My czasami tak myślimy , że to co mamy poniżej pępka to takie wstydliwe,,,,no chyba , że jest powodem uciech:) pozdrawiam:)

Zobacz podobne tematy :

67

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
bluepearl napisał/a:

A jakie te granulki w smaku? Szukam czegoś na ten sam problem, a na kminek jestem uczulona..

Mają cytrynowy smak,  są smaczne, więc nie powinno nikogo odrzucać, szybko się rozpuszczają w buzi.

68

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Ja się obawiałam cytrynowego smaku ale faktycznie są bardzo delikatne, przyjemne i można w każdej chwili dyskretnie zażyć.

69

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

A cena jakaś rozsądna? Przekonałyście mnie do tych granulek. smile

70

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Też mam z tym problem. Tylko najgorsze jest to, że mam tak od miesiąca. Zawsze rano miałam płaski zjadłam coś to już wiecie jaki efekt, kilka godzin i znowu płaski był. A teraz nawet rano mam wzdęcia ale nie są jakieś duże są większe jak coś zjem lub wypiję. Co mam robić bo mnie to denerwuje hmm

71

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
bluepearl napisał/a:

A cena jakaś rozsądna? Przekonałyście mnie do tych granulek. smile

Espumisan generalnie jest w bardzo przystępnej cenie. Nie pamiętam ile dokładnie dawałam u siebie za granulki ale zapewniam Cię, że masz się czego bać smile

72

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Ja podczas  miesiączki czasami mam takie wzdęcia, że oddałabym ostatni grosz byle przestał mnie brzuch boleć. Miałam już różne espumisany bo i dla córeczki na kolki i dla siebie, ale ja chyba wolę jednak w tabletkach. Jak dla mnie najwygodniejszy i szybciej działa.

73

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
Dariax napisał/a:

Też mam z tym problem. Tylko najgorsze jest to, że mam tak od miesiąca. Zawsze rano miałam płaski zjadłam coś to już wiecie jaki efekt, kilka godzin i znowu płaski był. A teraz nawet rano mam wzdęcia ale nie są jakieś duże są większe jak coś zjem lub wypiję. Co mam robić bo mnie to denerwuje hmm

Spróbuj pić codzienni przed snem szklankę wody z proszkiem zasadowym. Powinno szybko pomóc. Mi pomogło już po kilku razach.

74

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

No wiesz każdy by chciał mieć płaski brzuch tongue A co to jest ten proszek zasadowy?? Ja bym chyba nie brała czegoś czego nie znam, ani nawet o tym nie słyszałam.

75

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Udajcie się do lekarza, wzdęcia mogą być wynikiem obecności pasożytów, a pasożyty to nie tylko robaki, ale i grzyby czy pierwotniaki.

Dodam też że moja mama miała ten problem latami, niedawno okazało się że ma helikoptery (h. pylori)

76

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
mama2011 napisał/a:

No wiesz każdy by chciał mieć płaski brzuch tongue A co to jest ten proszek zasadowy?? Ja bym chyba nie brała czegoś czego nie znam, ani nawet o tym nie słyszałam.

O proszku zasadowym możesz dowiedzieć się więcej z google. Poczytaj również o równowadze kwasowo zasadowej, oczyszczaniu organizmu i oczyszczaniu jelit bo warto. Tak naprawdę są to podstawowe rzeczy jeśli chodzi o nasz organizm o których rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę.

77 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2015-03-14 16:08:18)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Uporczywe wzdęcia to często pierwszy objaw nowotworu jelita grubego. Polecam sprawdzić inne objawy tego nowotworu, jeśli ktoś ma wyżej opisany problem: [niedozwolony link]

78

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Ja proponuje wybrać się do prywatnego specjalisty gastrologa, też mam problem i mogłabym to samo pisać co większość z Was, nie chce się ziołami leczyć, sprawdzać czy będą działać czy nie. Planuje się zapisać do gastro. tylko szukam jakiegoś z polecenia. Może ktoś może polecić takiego magika z warszawy?

79

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Witam.Od dłuższego czasu korzystam z oferty całej gamy suplementów diety firmy A-Z Madica.Firmę odkryłem dzięki grze przeglądarkowej pod nazwą A-Z Tape Manager Biegaczy,w której prezentowane są suplementy diety tejże firmy.Wśród nich jest suplement o nazwie Colon C,który bardzo mi pomógł w podobnych problemach jelitowych opisywanych w temacie.Pozdrawiam Waldek Wook.

80

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Dobre na wzdęcia jest picie wody z cytryną, regularnie co rano.

81

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

postanowilam napisac bo może komus pomoge, mialam okropne wzdecia i nicmi nie pomagalo, próbowałam tysiaca metod i żaden lekarz na to niewpadl ale mialam lambie w jelitach! A dowiedziałam się o tym przypadkowo bedac zinnym problemem w centrum terapii naturalnych Lalimedzie pod Lublinem, także jakby ktos miał problemy i nic nie pomaga to polecam sporbowac  a może akurat sprawa będzie dotyczyla pasożytów

82

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Lekarz nigdy nie zaszkodzi, ale spróbuj najpierw innych sposobów:-) W celu eliminacji wzdęć należy pamiętać o częstym popijaniu wody mineralnej niegazowanej, włączeniu do diety przypraw, takich jak kminek, imbir. Należy regularnie spożywać 4?5 niewielkich objętościowo posiłków, powoli i dokładnie przeżuwając. Wszystkie posiłki powinny być lekkostrawne. Polecaną techniką kulinarną jest gotowanie i gotowanie na parze.

83 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2015-07-14 11:14:03)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

najlepiej samemu obserwowac swoj organizm i znalezc taka diete ktora albo wyeliminuje albo maxymalnie zlagodzi taka dolegliowsc jak wzdecia..Jest duzo naturalnuch produktow o ktorych wyzej mowa i moga one naprawde pomoc, nie jestem fanka lekow i szprycowania sie chemia, ale wiem ze swojej strony ze na wzdecia moze pomoc zazywanie probiotyku - przynajmniej mi bardzo pomogl przy nieregularnym zalatwianiu sie..

84

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

a próbowała któraś z Was zażywać suplement o nazwie laximama - fajny środek w formie kisielu. Bardzo łagodny - gdyż skierowany do kobiet w ciąży. Ważne jest to aby nie przekroczyć zalecanej dawki - 3 dawek dziennie. Poza tym ten środek minimalizuje wchłanianie cholesterolu i glukozy

85

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Mi wystarczała już jedna dawka i bardzo pomagał i do tej pory tak jest bo od czasu do czasu sobie używam, a jestem już daawnoo po porodzie i zaczynam myśleć o kolejnej ciąży. Mi bardzo zaspokajał ochotę na słodkości to mi się bardzo podobało.

86 Ostatnio edytowany przez Lulu83 (2015-09-01 06:58:02)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Ja borykalam się też długo jak później okazało się ze mialam bakterie helikobakter pyroli w żołądku co leczy się tylko 2 antybiotykami przez 14 dni. W aptekach są testy dostępne na ślinę koszt niewielki jak okaże się że bakterie do ogólnego lekarza trzeba się udać i po krzyku.

Duży procent ludzi ma tą bakterie nieleczona prowadzi do nadzerki żołądka i jelit.

87

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
Stynek napisał/a:

a próbowała któraś z Was zażywać suplement o nazwie laximama - fajny środek w formie kisielu. Bardzo łagodny - gdyż skierowany do kobiet w ciąży. Ważne jest to aby nie przekroczyć zalecanej dawki - 3 dawek dziennie. Poza tym ten środek minimalizuje wchłanianie cholesterolu i glukozy

Stosowałam makrogol, ale to na zaparcia, wzdęcia jednak zostały i mają się świetnie, mam przepuklinę kresy białej, zakładam że to dlatego sad osłabione mięśnie brzucha itp..)

88

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Makrogol czyli dicopeg junior???
Wygodne stosowanie, saszetki do rozpuszczania w wodzie i łagodne działanie, bez żadnych gwałtownych reakcji.
Stosowałam u syna a potem u siebie, w czasie drugiej ciąży od czasu do czasu mi się zdarzały zaparcia, nie miałam apetytu i okropne mdłości.

89

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

My całą rodziną bierzemy esputicon. Pierwszy raz go kupiłam jak nasz młodszy synek miał kolki. Okazał się bardzo skuteczny i teraz nawet jak ja czy maż mamy problemy z brzuchem to bierzemy. Ogromny plus za to że wystarczy malcowi podać tylko raz na dobę.

90

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Po ciężkostrawnych potrawach zawsze mam problemy z brzuchem. Znacznie lepiej jest kiedy biorę ulgasim, nie mam już ciągle wzdętego, wielkiego brzucha i tego uczucia pełności. Siostra mi poleciła bo miała podobny problem. Tabletki są dostępne w aptekach i nie potrzeba recepty. Działają szybko.

91

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Drogie panie, polecam ulgix max 240, espumisan jest za słaby. Z tego co pamiętam w całości jest usuwany z organizmu. Więc można z przerwami brać w odstępach po 1 co 2 godziny.

Oczywiście nie pijemy nic gazowanego, mniejsze posiłki a częstsze nie spożywane w pośpiechu. Kminek również dobrze działa polecam mielony do potraw. A i nie stresować się życzę smile

92 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-11 21:39:28)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Warto zwrócić uwagę na to co się je. Zdrowa dieta powinna wyeliminować zaparcia. Ja np zaczełam kupowac produkty, które maja dobry skład. Pomaga mi w tym aplikacja  SPAM.  Tworze z nią listy zakupów i sprawdzam w jakim w jakim sklepie jest dostępny produkt i jaka jest jego cena. Produktów w bazie jest mnóstwo i codziennie dodawane są nowe.  Uwieobiam ze  SPAM robić zakupy!

93

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

po pierwsze - lekarz wink
po drugie - herbatki ziołowe smile

94 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-28 15:53:15)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
sakura napisał/a:

Witam. Mam problem ze wzdęciami, które są bardzo uciążliwe i pojawiają się bez względu na to co i ile zjem. Towarzyszą im również bóle brzucha po bokach i oczywiście wzrost brzuch (jak u kobiety ciężarnej). najgorsze właśnie jest to, że nie ważne czy posiłek będzie mały czy duży zawsze się pojawiają. Wystarczy, że np coś wypije i zaraz rośnie brzuch. A i jeszcze jedno, czy stres może jakoś wpływać na to? Co można na to poradzić? Czy powinnam pójść do lekarza? Jeśli tak to do jakiego? Z góry dziękuję za odpowiedź smile Pozdrawiam smile

No cóż, przyczyny dowiesz się u lekarza, ale mi na wzdęcia pomógł środek o nazwie spam smile

95 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-14 18:59:57)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

u mnie okazało się, że mam celiakie i musiałam całkowicie wyeliminować z diety rzeczy z glutenem, bo jak je jadłam miałam wrażenie, ze zostawiam za sobą ogromną chmurę gazową.. teraz jak mam zamiar gdzies jeść na mieście, gdzie nie zawsze jest menu bezglutenowe mam ze sobą spam - bardzo dobry preparat na wzdęcia, nawet lekarze go zalecają przed usg.. w każdym razie działa skutecznie, już nie mam wrażenia, że otaczam się tym czym nie powinnam. i od czasu do czasu nawet gluten mi nie straszny.

96

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

dobrze że tak piszecie, bo też mam taki problem ze wzdęciami.

97

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

to tak nie do końca jest, że u lekarza dowiesz sie przeczyny swoich wzdęć, bo to jest strasznie cieżko zdiagnozować. U mnie nie wyszło nic, żadna alergia pokarmowa, żadna celiakia, nietolerancja laktozy czy glutenu.. a wzdęcia są czy zjem zdrowo czy tłusto i żle, po prostu są. Jak miałam robione usg lekarz zalecił mi się przed tym badaniem odgazować przepisujać mi ulgasim i nistety.. to jest jedyne co mi pomaga. nie wiem już co mam robić..

98

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Jak dla mnie to po prostu trzeba zmienić sobie dietę. Czegoś się nie toleruje i później są tego skutki.

99

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!
sylwialach75 napisał/a:

to tak nie do końca jest, że u lekarza dowiesz sie przeczyny swoich wzdęć, bo to jest strasznie cieżko zdiagnozować. U mnie nie wyszło nic, żadna alergia pokarmowa, żadna celiakia, nietolerancja laktozy czy glutenu.. a wzdęcia są czy zjem zdrowo czy tłusto i żle, po prostu są. Jak miałam robione usg lekarz zalecił mi się przed tym badaniem odgazować przepisujać mi ulgasim i nistety.. to jest jedyne co mi pomaga. nie wiem już co mam robić..

Zmiana diety jest na pewno wskazana, ale np. jak ktoś zdrowo je, a zdarzy mu się przejedzenie to trzeba działać. Te tabletki, o których piszesz mi właśnie pomogły ostatnio w takiej sytuacji, że ogólnie jem zdrowo, ale na weselu zjadłam za dużo i za tłusto, więc musiałam poradzić sobie na szybko ze wzdęciami.

100

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Bo dietę powinno się skonsultować z dietetykiem.
Dietetyk ułoży tak, żeby wszystkich składników odżywczych i produktów było odpowiednio mało bądź odpowiednio dużo i wtedy można pozbyć się ogromnej ilości problemów.

101

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Nadwrażliwość jelit. Są produkty, które wywołują taką reakcję. Ale jest to indywidualne.
Trzeba jeść i obserwować po czym tak mamy smile
I kolejno eliminować.....

102

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Eliminować i dodawać do diety to co poprawia stan naszego brzuszka smile To nie jest trudne, a serio pomaga big_smile

103 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-09-30 18:27:11)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

jak na szybką pomoc to zalecam spam, uratował mnie od klątwy faraona w Egipcie.. nie polecam sobie tam folgować z jedzeniem, bardzo nie polecam!

104 Ostatnio edytowany przez emphatic25 (2019-09-30 19:19:15)

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Również czasami mam problemy z jelitami i żołądkiem, zrobiłem sobie własny mix ziół który działa uspokajająco na jelita i żołądek, dodatkowo poprawia trawienie, eliminuje wzdęcia i muszę przyznać że działa.

Korzeń Kozłka 50g
Koszyczek Rumianku 25g
Kwiat Lawendy 50g
Liść Melisy 50g
Liść mięty pieprzowej 50g

Wszystko wsypujemy do dużego pojemnika, dokładnie mieszamy i 1 łyżkę stołową takich ziół parzymy pod przykryciem przez 15 min, później przecedzić i wypić, 2 razy dziennie można sobie takie zioła przyrządzać. Nie wiem jak to możliwe ale działa na mnie to lepiej niż Iberogast. A za cały zestaw ziół z wysyłką zapłaciłem 27 złotych.

105

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

ja mam straszne problemy tez ze wzdęciami, jeszcze na dodatek kiedy jestem bardzo zestresowana to puszczam strasznie śmierdzące gazy, co mnie bardzo krępuje, bardzo. Byłam już u lekarza i miałam badania, okazało się że wszystko jest ze mną w porzadku, ale wzdęcia nadal są cokolwiek bym nie zjadła. Jedynie ulgasim mi pomaga, czasami jakiś sok z kapsuty kiszonej, ale to rzadko bardzo

106

Odp: Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Ja już się do tego przyzwyczaiłam smile Tak już niestety mam i co bym nie zmieniła w diecie to i tak jest tak samo.

Posty [ 66 do 106 z 106 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bardzo uciążliwe wzdęcia!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024