Czy Twoja miłość do dziecka aby na pewno jest bezwarunkowa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy Twoja miłość do dziecka aby na pewno jest bezwarunkowa?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 44 z 44 ]

39

Odp: Czy Twoja miłość do dziecka aby na pewno jest bezwarunkowa?
gojka102 napisał/a:

... gdyby moje dziecko zabiło kogoś umyślnie (z wyjątkiem obrony własnej) lub katowało, chyba przestałabym ją kochać.Zwyczajnie nie potrafiłabym kochać potwora...

Jestem facetem i dla mnie takie sprawy są proste. Kocham moje dziecko nadal ale staram się dociec dlaczego to zrobiło, nie usprawiedliwiam go. Staram się pomóc przed i w czasie odbywania kary.

Idź do->Rozmowa o samotności z happy endem
Idź do->Szukam koleżanki z wyobraźnią z okolic W-wy
Jeśli uważasz, że to co piszę to dla mnie prawdy absolutne, to znaczy, że absolutnie mnie nie rozumiesz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

CatLady napisał/a:
Leśny_owoc napisał/a:

No właśnie dla dziecka bezwarunkowa miłość = zero karcenia. No cóż ja również dostawałam ochrzan za złe oceny, ale nie odbierałam tego jako brak miłości tongue.

Mi nie chodzi o karcenie lub ochrzan.  Mi chodzi o słowa typu "uczennica zasrana", o sprawdzanie dzienniczka zaraz po kłótni, jakby po to, by mieć dodatkowy argument, powód, pretekst. Ale to skrajny przypadek. Z takich regularnych sytuacji: wieczne niezadowolenie. 4 z matmy? A dlaczego nie 5? 5 z angielskiego albo plastyki? A dlaczego nie z matmy? co innego ochrzan, a co innego stała krytyka. W pewnym momencie przestałam mamie w ogóle mówić o ocenach, nawet o tych dobrych.

Można dziecko tak skarcić, że ono nie poczuje się jak głupek.

Zawsze też byłam inaczej traktowana niż mój brat. Brat to syn mamusi, ja córeczka taty.

No widzisz o tym nie wspomniałaś i w takim wypadku rzeczywiście rodzice dali plamę. Generalnie powinno się unikać przypisywania sobie "ulubionych" pociech. To tworzy rozłamy emocjonalne pomiędzy rodzeństwem w dzieciństwie.

CatLady napisał/a:
Leśny_owoc napisał/a:

Po prostu są zasady, a dorośli mają tyle na głowie. Właśnie mi się wydaje, że rodzic który kompletnie nie chce konfliktować pewnych spraw z dzieckiem jest tym rodzicem co chce mieć spokój. Wychodzi z założenia nie robię dziecku "przykrości" to nie będę musiał tego przeżywać. Tak rodzić, który czasami nakrzyczy na dziecko również to przeżywa wewnętrznie. Generalnie bardzo trudno jest wychowywać dziecko: każde ma swój charakter/usposobienie, z jednej strony życie jest ciężkie i nadmierne "popuszczanie" w wynikach jest złe (w przyszłości dziecko nie będzie potrafiło poradzić sobie z porażkami; przecież zawsze chodziło o to, aby coś w ogóle robiło, a nie jakie miało rezultaty), a z drugiej strony nadmierne wymogi potrafią w dziecku zabić ambicje, bo nie jest się geniuszem od urodzenia smile. Umiar.
Z drugiej strony również istnieją rodzice co dosłownie uważają dziecko za własność i od momentu urodzenia jest ubezwłasnowolnione. Albo musi spełniać chore standardy, albo niespełnione aspiracje rodziców - temu mówię stanowczo nie.

Mój tata potrafił poruszyć ze mną problemy bez podminowywania mojej pewności siebie i godności. Da się. Rodzicem, do którego szłam z problemami był zawsze mój tata.

Gorzki śmiech mnie ogarnia jak słyszę o tej świętej bezwarunkowej miłości macierzyńskiej.

Może dlatego, bo jej rzeczywiście nie doświadczyłaś ze strony rodziców. Bądź po prostu nie możesz się w tym sprawdzić. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja tam bezwarunkowo kocham swoje dzieci - akceptuję ich wady i próbuję pomóc je przezwyciężyć/zaakceptować, a zalety rozwijać.  Komunikacja to podstawa oraz obserwacja jakiego typu osobowość/charakter posiada nasza pociecha. No, ale rodzice jak każdy inny homosapiens jest tylko człowiekiem nie ma ideałów wink.

41

ja mam problem taki, że odkąd urodził sie mój syn, to jakoś mąż mnie przestał pociągać. sad

Reklama

42

Moje musi mieć piątki i szóstki, inaczej go nie kocham tongue Pewnie że tak.

43

Jesteśmy tylko ludźmi i ani my ani nasze uczucia nie zawsze są doskonałe.

Reklama

44 Ostatnio edytowany przez Excop (2017-12-06 22:59:30)

Olinka napisał/a:

Mówi się, że dziecko kocha się bezwarunkowo, dokładnie takie, jakim ono jest, ale czy aby na pewno i czy wszyscy z nas? Czy mimo wszystko wielu rodziców nie ma w stosunku do swojego dziecka, często już w dniu przyjścia na świat, pewnych, określonych oczekiwań, czy w imię miłości nie jest mu wysoko zawieszana poprzeczka, której nie przeskoczenie wywołuje pewnego rodzaju zawód lub wręcz rozczarowanie? Dlatego może warto w tym miejscu zadać sobie pytanie czy pozwalamy dziecku do końca być sobą, szanujemy jego indywidualność, decyzje i wybory, akceptujemy przyjaciół i zainteresowania? Czy przypadkiem nie oczekujemy, że będzie takie, jak nasze o nim wyobrażenie?

Odwołuję się do inauguracji, więc ją cytuję.
Myślę, że w tych pytaniach, Olinko, zawarłaś też większość odpowiedzi. smile
W najbliższą sobotę będę uczestnikiem zawarcia drugiego małżeństwa przez moją córkę.
Gdy miała oboje rodziców, wszystko wydawało się proste.
Potem, posypało się. I z moich oczekiwań wobec niej nic nie zostało. Bo czego oczekiwać, gdy nie wiadomo, co zrobić, by cokolwiek z dzieciństwa pozytywnie kojarzone było ze mną później przez nią, gdy dorośnie?
  Matki zabrakło, a ojciec gościem przez lata w chałupie był?
Tyle, że uczuć ojcowskich nic nie jest zdolne zabić lub osłabić. Również seria kłopotów z tytułu tego, czy innego zdarzenia, gdy na włosku moje prawo do  wychowywania tych dwojga było w którymś momencie.
Biorę winę na siebie. I tyle. Mogłem poprosić o pomoc, ale "czasu nie miałem,", gdy najbardziej była potrzebna i były możliwości wtedy, by ją zorganizować.
Ale, jak by to wyglądało? Taki twardziel, z głową nie od parady!?
Choć syn udaje, że ma nieco inne zdanie, prawdą jest, że rozpieściłem córkę niemożebnie, a jego pozostawiłem samemu sobie na jakiś czas.
Obie babcie i ostatni z dziadków dołożyli swego czasu swoje.

Wobec syna poczucie winy pozostało do tej pory, bo choć dużo starszy, to wciąż był dzieckiem, potrzebującym ciepła i uwagi.

Nic to jednak nie zmieni. Oboje, to moje dzieci.
Jedno starsze, drugie młodsze. I taka tylko w nich różnica.
Zresztą, mają jeszcze czas, by po swojemu ułożyć sobie życie na kolejne dziesiątki lat. Tylko ten bagaż z dzieciństwa...
W sumie nie wiem, po co tak się odkryłem.
Kiedyś już wspomniałem o moim życiu, które na jakiś czas, w okolicach wieku chrystusowego  "skończyło się" dla mnie na kilka lat. I o te kilka lat mi chodzi właśnie, w związku z tematem wątku, Olinko.
Natomiast to, że ktoś może mnie rozpoznać przez to i wcześniejsze wpisy, w głębokim poważaniu mam od dłuższego już czasu.
Dobranoc...

facet po przejściach

Posty [ 39 do 44 z 44 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy Twoja miłość do dziecka aby na pewno jest bezwarunkowa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016