Czego żałujecie w swoim życiu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czego żałujecie w swoim życiu?

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 77 ]

39

Odp: Czego żałujecie w swoim życiu?

Mówi się, iż  najbardziej żałuje się tych rzeczy zaniechanych, o błędach popełnianych przy podejmowaniu życiowych decyzji szybko się zapomina. Tak mi się wydaje że to zawsze tak jest że po pewnym czasie człowiek zaczyna się zastanawiać, że może nie zbyt często i mocno się kochało, nie dość głośno balowało itp. Ale czy to jest żal, nie wydaje mi się. W życiu jest czas na wszystko smile

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Zawsze będę żałowac swoich blędów które popełniłam a życiu co doprowadziło mnie do takiego stanu beznadzieji że w tej chwili dziwię się sama sobie że jeszcze chodzę po tej ziemi.Klopoty to moja specjalność.Zawsze chciałam każdemu pomóc i nie angażowac innych w swoje problemy.To się nawarstwiało aż przszedł kres i nie potrafię już sama sobie pomóc.Dlatego jest ta beznadzieja.

41

Żałuję że nie słuchałam mądrych rad.
Żałuję ślubu.
Żałuję że pokochałam (dzięki Bogu to już za mną)
Żałuję że...nie panuję nad swoimi emocjami.

Ludzie dzielą się na: tych chorych psychicznie i tych jeszcze nie zbadanych.
Reklama

42

ja żałuję dwóch rzeczy w swoim życiu, że straciłam swoje przyjaciółki przez własną głupotę, ponieważ nie potrafiłam, nie chciałam zawalczyć chodź stało się to z mojej winy wtedy niestety tak nie uważałam...

najbardziej żałuje, że nie potrafię uczyć się na błędach i wyciągać odpowiednich wnisków na przyszło i muszę coś stracić, żeby dostrzec to co robiłam źle... również z mojej winy rozpadł sie mój związek o który walczę
przyjaźń straciłam a nie chce popełnić tego samego błędu z miłością

"Jedno już wiem jestem silna, jedno już wiem wytrzymam to ... i tylko czasem tracę coś"

43

Dziewczyny, warto pamiętać, że na samym końcu i tak nie będziemy żałować tego, co zrobiłyśmy, tylko tego, czego nie zrobiłyśmy. To bardzo mądre słowa moim zdaniem i staram się tego trzymać.

A ty co? Z tobą coś nie tak?
Czy Ci przyjacielu wyobraźni brak?
W taki dzień możesz w niebie być,
tańczyć z nią na plaży do utraty sił!
Reklama

44

majakka83 napisał/a:

Dziewczyny, warto pamiętać, że na samym końcu i tak nie będziemy żałować tego, co zrobiłyśmy, tylko tego, czego nie zrobiłyśmy.

Jak dla mnie to na jedno wychodzi, a przynajmniej nie ma zastosowania do każdej naszej decyzji.
Np. żałuję, że poszłam do technikum zamiast do liceum, to jednocześnie żałuję, tego co alternatywnie mogłam zrobić, a nie zrobiłam.
Generalnie żałuje się takich zachowań, które nie przyniosły zamierzonego skutku i naszych oczekiwań.

...nie da się uratować całego świata sad,
dlatego muszę sobie tłumaczyć, że takie jest życie smile,
bo bym rady nie dała, żeby wytrzymać to wszystko...
- cytat z wypowiedzi MIGI z wątku "Azyl dla marudzących inaczej".

45

żałuję, że bardzo źle, okropnie i wstrętnie zachowywałam się w tym buntowniczym okresie!
żal mi samej siebie, że tak bardzo ufam wszystkim ludziom.
żałuję, mogę powiedzieć, 1/3 swojego dotychczasowego życia.. sad

46

Żałuje, że inni ludzie zawsze byli  dla mnie ważniejsi ode mnie samej.
Żałuję, że ufałam bezgranicznie ludziom, sądząc, że wszyscy są dobrzy.
Żałuję, że nie  uczę się na błędach sad

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie!!!

47

Witam
Żałuje ,że bezgranicznie ufałam.
Żałuje ,że bezgranicznie kochałam.
Żałuje ,że zapomniałam o sobie.
Żałuje ,że zapomniałam o swojej mamie.
Żałuje ,że nie chciałam żyć dla siebie.

Zaw­sze trze­ba wie­dzieć, kiedy kończy się ja­kiś etap w życiu. Jeśli upar­cie chce­my w nim trwać dłużej niż to ko­nie­czne, tra­cimy ra­dość i sens te­go, co przed nami.

48

A ja najbardziej żałuję powrotu po 5 latach rozłaki do chłopaka 11 lat temu, po 1,5 roku byliśmy małżeństwem a dziś przeżywam zawód, mąż już drigi raz mnie opuścił ( powód twierdzi że go ograniczam i że mamy niezgodne charaktery). 5 lat temu obydwoje podjęlismy decyzję o adopcji, dziś cierpię potrójnie za dzieci za siebie i za moich rodziców mam umierającą mamę, której nie potrafię już pomóc. Zostałam sama z tym wszystkim dla mojego kochanego meża liczy się tylko kasa i wspólny majatek. Nie wiem jak oddychać co robić. 3 lata temu też sie wyprowadził z tego samego powodu po roku wrocił, a ja dzis juz nie chce blagac go o powrot choc czuje sie samotna i opuszczona , jestem sama z tą wielką tragedią.

49

Załuję,bo zbyt póżno dowiedziałam się że życie to nie bajka.
Bo tylko w bajce kopciuszek zostaje królową - i mało tego -żyje długo i szczęśliwie.W życiu nie wolno być kopciuszkiem ...

A tak naprawdę żałuję że nie krzyczałam wtedy gdy krzyczeć powinnam,że nie potrafiłam stanąć po swojej stronie.Nie potrafiłam się bronić.Ważne było dla mnie  było co inni o mnie mówią i myślą.
Żałuję że nie byłam wierna sobie...

50

Już jako nastolatka zauważyłam, że żałuję tylko tego, czego nie zrobiłam. Nigdy nie żałowałam nawet najgłupszej decyzji, nawet o najbardziej opłakanych skutkach. Te błędy trafiały do przegródki z napisem "doświadczenie życiowe" i nigdy nie były przedmiotem żalu. Np żałowałam, że nie zaczepiłam jakiegoś chłopaka, natomiast jeśli zaczepiłam i chłopak popatrzył jak na idiotkę - odchodziłam zadowolona, bo sytuacja była jasna i wszystko zostało zrobione smile

Teraz żałuję jedynie traconego bez sensu czasu. Więc żałuję każdego poranka, kiedy za późno wstanę z łóżka smile Cała reszta rzeczy nadających się do żałowania nadal trafia do tej samej szufladki "doświadczenie"...

51

Nie żałuję niczego w swoim życiu.

Nie żałuję ani jednej trudnej chwili.
Nie żałuję ani jednego trudnego wydarzenia, których w życiu miałam sporo.
Nie żałuję późnego wstawania z łóżka.
Nie żałuję swoich głupich wyborów.
Nie żałuję ani swojej pracowitości, ani swojego lenistwa.
Nie żałuję tego, że praca nad sobą była tak bolesną.
Nie żałuję tego, że miałam złudzenia.
Nie żałuję tego, że prysnęły złudzenia.
Nie żałuję tego, że ufałam i ufam ludziom.

Wszystkie to (i wiele innych rzeczy) ukształtowało mnie, dało siłę i mądrość.
Dzięki temu wszystkiemu jestem, jaka jestem.
Dzięki temu lubię siebie.
Dzięki temu wiem, że praca nad sobą skończy się dopiero w chwili śmierci (a może i nie).
Dzięki temu spokojnie patrzę w lustro.
Dzięki temu cieszę się, że żyję.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

52

A ja , mimo to, że życie dalo mi nieźle w kość, niczego nie żałuję.

53

Podpisuje sie pod wypowiedzia Wielokropka.

54

a ja chyba najbardziej żałuję tego,że od 2ch lat nie odzywam się z bratem..wiem,że już nigdy się nie pogodzimy..
brak mi odwagi aby zrobić pierwszy krok..i wiem,że go nie zrobię...

żałuje ,że są w moim zyciu dwie osoby,które bardzo mocno mnie skrzywdziły  i nie potrafię im tego wybaczyć..

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.

55

A ja żałuję, że nie mam tyle siły ile bym chciała mieć...

Nie ma dwóch takich samych historii......

56

A ja żałuję że nie zbliżyłam się do taty jak żył, że byłam tak daleko od brata a teraz już go nie ma. 
   żałuję że wróciłam to już 6 lat, od tamtej pory życie to nie bajka. 
   żałuję że nie walczyłam o swoja wielką miłość wiele lat temu.
   żałuję że nie potrafię odejść że nie zrobiłam tego wcześniej i tkwię w tym od 15 lat i straconego przez to czasu, sił. 
   że nie jestem odważna.

Jeśli wiara czyni cuda muszę wierzyć że się uda.!

57

Żałuje że byłam zbyt słaba by powiedzieć NIE

"Tak niedoskonała, że aż idealna..'' cała Ja smile

58

niczego w życiu nie żałuję, ale niedługo będe, to będzie moja największa porażka w życiu, jeśli się podniosę, to chyba z dala od tego miejsca. Wszystko opiszę, bo to mój pierwszy post.

Chcialam uratowac caly swiat ,zapomonajac o sobie, ze mam charakter, osobowosc i jestem kobieta .
No ale wtedy nie bylo waszego Forum i Wielokropka .
Zaluje ,zaluje bardzo, bo czasami slysze slowa -jestes glupia i naiwna .

60

Żałuję, że jestem zbyt słaba i jak ktoś mnie atakuje, skulam się ze strachu a nie potrafię się obronić.
Gdyby nie to, to wiele rzeczy w życiu mogłabym zakończyć w odpowiednim momencie.

Żałuję, że zbyt mało siebie kocham i gdy ktoś mnie krzywdzi, nie potrafię być zła,  nie potrafię znienawidzić, raczej wybielam agresora, że na pewno nie chciał.

Żałuję, że jestem zbyt litościwa, że mam zbyt miękkie serce.

Nie żałuję, że wierzę w lepsze jutro.

smile

61

Mika09 napisał/a:

A ja żaluję, że wcześniej nie zrobiłam nic z przemocą panującą w moim domu. Może gdybym wcześniej zareagowala, nie bala się tak ojca, to nie przezywałybysmy z mama tego piekła az 17 lat.
Żałuje, że nie podjęłam kilku decyzji, lub podjęłam decyzje zbyt pochopnie, nieprzemyślanie.
Jeszcze cos by sie znalazlo pewnie, ale teraz te pamietam:)

Ale to nie Ty powinnaś była reagować, tylko twoja mama. Strasznie mi smutno jak czytam te posty dziewczyn, które żałują, że nie broniły matki przed agresją ojca, bo to matki powinny ich bronić. To matki wybrały życie z osobami, które używają przemocy i tak samo skrzywdziły dzieci jak ojcowie.

A czego żałuję? Czasem niektórych decyzji w życiu żałuję, ale jak sobie wszystko przemyślę, to nawet najgorsze błędy miały jakiś sens i przyniosły coś dobrego.

62

Zaluje lat straconych z moim ex...

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

63

Ja żałuje tylko tego, czego nie zrobiłam.
To co zrobiłam jest cennym doświadczeniem, a więc nie ma czego żałować.

Akcja: "karmimy psiaki"

64

żałuję, że daje się wciągać w gierki z żonatymi mężczyznami....

65

Loona84 napisał/a:
Aga30 napisał/a:

Ja żałuję, że z powodu niskiej samooceny nie wykorzystuję całego swojego potencjału i marnuję szansy.

Tak jak i ja.

Ja również

66

że daje za często przewagę emocjom, daję się ponieść chociaż często są złym doradcą.
gdyby nie one wiem, że teraz byłoby zupełnie inaczej...

67

żałuję złych decyzji.
że dwa lata temu zrezygnowałam z mojej fajnej pracy, przyjaciół, życia w wielkim mieście i przeniosłam się na wieś, do mężczyzny, który - jak sądziłam - mnie kocha. mam wrażenie, że przegrałam życie i nic nie osiągnęłam. nie mam teraz pracy, przyjaciół i nawet marzyć już mi się nie chce. facet jest ze mną z wygody, nie z uczucia, a ja utknęłam. nie wrócę do poprzedniego życia, ani do poprzedniej pracy. przegrałam i użalam się nad sobą. i to jest chyba najbardziej żałosne.

....

68

Ja żałuje każdej podjętej decyzji odkąd pamiętam czyli od ukończenia chyba 5 roku życia, dzięki temu(albo raczej przez to) jestem teraz tym kim jestem.

69

Paradoks napisał/a:

Ja żałuje każdej podjętej decyzji odkąd pamiętam czyli od ukończenia chyba 5 roku życia, dzięki temu(albo raczej przez to) jestem teraz tym kim jestem.

Naprawdę w wieku 5 lat samodzielnie podejmowałeś decyzje, które miały wpływ na Twoje życie?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

70

Olinka napisał/a:
Paradoks napisał/a:

Naprawdę w wieku 5 lat samodzielnie podejmowałeś decyzje, które miały wpływ na Twoje życie?

Tak, decyzja którą podjąłem wtedy (jakoś 5-6 lat miałem) chyba najbardziej sie odbiła na mojej psychice;P
Postanowiłem o czymś nie powiedzieć nikomu, dopiero 20lat później powiedziałem o tym

71

Ja najbardziej żałuję tego że oddałam calą siebie, całe serce dla jednej osoby.
Że poświęcam cały swój czas dla ukochanego, gdzie w prezencie od niego nie dostaje nic..
Zupełnie nic.
Czasem również żałuje wielu słów, które mogłam powiedzieć inaczej, łagodniej, lub wogóle ich nie powiedzieć.
Może to głupie, ale również żałuje że nie zrobiłam sobie więcej tatuaży. Mam tylko jeden, napis. "Amor vincit omnia".
I żałuje ze nie zrobiłam sobie paru małych w miejscach nie widocznych..bo teraz niestety mój chłopak nie pochwala tej decyzji, wręcz mówi że nie bedzoe z kims kto ma tatuaze. Że jeden to i tak dużo. Ale że nie był wtedy ze mna to nie zwraca tak uwagi na ten fakt.
Żałuję również że nie poszłam na kurs kucharza który był tylko w weekendy.. Ale poprostu wiedziałam że noe bedzie tego czasu dla mojego K..
Och no i żałuję że nie pojechałam na koncert mój wymarzony od 10lat wink

`..Szczerość to podstawa żeby przejść przez życie
     Nie ważne jak liczną masz ekipę liczy się zaufanie...`

72

somewhere123 napisał/a:

Ja najbardziej żałuję tego że oddałam calą siebie, całe serce dla jednej osoby.
Że poświęcam cały swój czas dla ukochanego, gdzie w prezencie od niego nie dostaje nic..
Zupełnie nic.
Czasem również żałuje wielu słów, które mogłam powiedzieć inaczej, łagodniej, lub wogóle ich nie powiedzieć.
Może to głupie, ale również żałuje że nie zrobiłam sobie więcej tatuaży. Mam tylko jeden, napis. "Amor vincit omnia".
I żałuje ze nie zrobiłam sobie paru małych w miejscach nie widocznych..bo teraz niestety mój chłopak nie pochwala tej decyzji, wręcz mówi że nie bedzoe z kims kto ma tatuaze. Że jeden to i tak dużo. Ale że nie był wtedy ze mna to nie zwraca tak uwagi na ten fakt.
Żałuję również że nie poszłam na kurs kucharza który był tylko w weekendy.. Ale poprostu wiedziałam że noe bedzie tego czasu dla mojego K..
Och no i żałuję że nie pojechałam na koncert mój wymarzony od 10lat wink

Nie uważasz że zbytnio układasz życie pod faceta?

73

No troszkę tak..

`..Szczerość to podstawa żeby przejść przez życie
     Nie ważne jak liczną masz ekipę liczy się zaufanie...`

74

Chyba tego, że się urodziłem.

A z rzeczy, na które miałem trochę więcej wpływu, to tego, że czasami zachowywałem się nieracjonalnie, przez co mózg przechodził ze stanu "ch**owo, ale stabilnie" do stanu "strasznie ch**owo".

75

Najbardziej żałuję w swoim życiu popełnionych błędów, różnych głupich wybryków.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

76

Paradoks napisał/a:

Tak, decyzja którą podjąłem wtedy (jakoś 5-6 lat miałem) chyba najbardziej sie odbiła na mojej psychice;P
Postanowiłem o czymś nie powiedzieć nikomu, dopiero 20lat później powiedziałem o tym

Mogę się tylko domyślać o co chodzi, ale jednocześnie uważam, że trudno obwiniać się o decyzje podejmowane wtedy, gdy świadomość tego, co się dzieje jest nikła. Dziecko zupełnie inaczej niż dorosły postrzega rzeczywistość, często nie rozumie co się wokół niego dzieje, a przede wszystkim nie wie jak powinno reagować w sposób właściwy.

somewhere123 napisał/a:

No troszkę tak..

Troszkę??? Jak czytam, co napisałaś, to aż mnie mrozi. Przecież ten mężczyzna ma nad Tobą władzę niemal absolutną.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

Posty [ 39 do 76 z 77 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czego żałujecie w swoim życiu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016