Mięśniak macicy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2011-02-28 19:31:14

sylwiaos
Niewinne początki

Re: Mięśniak macicy

Witaj
Nie planuje narodzin dziecka a skąd to pytanie ???

#40 2011-02-28 20:13:52

orszulik
Przyjaciółka Forum

sylwiaos napisał:

Witaj
Nie planuje narodzin dziecka a skąd to pytanie ???

Ja mam mięśniaki od kilku lat z tego co lekarz mówił to w ciąży mogą się dużo powiększyć.
U mnie tak nie było jednak lepiej się ich pozbyć aby pózniej mieć spokojną głowę.

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

#41 2011-03-02 23:07:16

agama
Na razie czysta sympatia

Mięśniaki nawet po usunięciu mogą się znowu pojawić. Kiedyś miałam spore i długotrwałe krwawienia i miałam już termin operacji, ale postanowiłam zmienić sposób odżywiania: wykluczyłam ze swojego jadłospisu: gluten, słodycze, mleko, przetworzone produkty, a wprowadziłam więcej warzyw siemię lniane i zioła oczyszczające narządy płciowo-moczowe. Trwało to trochę, ale podziałało. Jak robiłam ostatnio usg to dowiedziałam się, że po mięśniakach są tylko maleńkie ślady, lekarz był bardzo zdziwiony, że zanikły.

#42 2011-03-03 00:46:03

orszulik
Przyjaciółka Forum

Agama a jakie to były zioła?

#43 2011-03-03 08:18:37

agama
Na razie czysta sympatia

Orszulik, to mieszanka ziół: 3 łyżki kwiatu wrzosu, po 1 łyżce ziele mącznicy, liść melisy, ziele fiołka trójbarwnego, kwiat jasnoty białej. Ja nieraz dodawałam jeszcze siemię lniane. Parzy się na noc w litrowym termosie i pije następnego dnia między posiłkami, 6 tygodni pijemy zioła, 3 tygodnie przerwy. Można się przyzwyczaić. Tylko trzeba zmienić sposób odżywiania. Wyczytałam o tym na innym forum. Warto, bo efekty są.

#44 2011-03-04 01:07:34

orszulik
Przyjaciółka Forum

Agama bardzo dziękuję za informacje, mam nadzieje że dostane te zioła, które wymieniłaś.
Troche jeszcze o tej metodzie poczytam, chociaz z odżywianiem to prawie się tak odżywiam.
Pozdrawiam smile

#45 2011-03-04 10:25:51

sylwiaos
Niewinne początki

Jestem już  w domu po zabiegu i jest świetnie rana sie goi bez zastrzeżeń a uważam ze dobrze zrobiłam miesniaki były i rosły  a  teraz ich nie ma. W głębi serca każda kobieta w moim wieku nie chce usuwać macicy i nie dlatego że chce jeszcze mieć potomstwo. Pracuje w szpitalu i wiem dobrze jakie sa tego skutki więc jesli sie uda utrzymać mamcie to myślę ze jest to najlepszym rozwiązaniem.Piszę to dla tych którzy sa skazani na zabieg usuwania mięśniaków pomimo zastosowanych metod :-)
Mam syna 16 lat i jestem szczęśliwa to chyba dobrze...
Pozdrawiam

#46 2011-03-04 10:46:55

agama
Na razie czysta sympatia

Sylwiaos, masz rację, że nieraz mimo dbania o siebie, trzeba podjąć właśnie taką decyzję.
Masz to już poza sobą. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

#47 2011-03-04 10:54:44

agama
Na razie czysta sympatia

orszulik napisał:

... mam nadzieje że dostane te zioła, które wymieniłaś.

Orszulik, te zioła dostaniesz w każdym sklepie zielarskim, jak i można kupić przez internet. Jeśli chcesz poczytać na ten temat to mogę Ci polecić ciekawą stronkę, ale na tym forum chyba nie można?

#48 2011-03-04 20:07:25

orszulik
Przyjaciółka Forum

właśnie dzięki Wam to wogóle sobie przypomiałam o tych mięśniakach
a wszystko przez to że stwierdzono ich obecność przy drugiej ciąży , przy trzeciej nikt nawet nie wspomniał że są,
więc teraz chyba musze zobaczyć co i jak a w ziółka się zaopatrzę

#49 2011-03-05 15:11:32

agulka1984
Niewinne początki

Witam.Stwierdzono u mnie mięśniaka macicy,który ma 4 cm.Byłam u ginekologa,ale ten nic z tym nie zrobił tylko stwierdził,że mam za rok przyjść na kontrole.Nie wiem czy nie powinnam iść na konsultacje do innego ginekologa.Bo mam silne bóle,które promieniują do nerek.I czasami krwawię.Jeszcze przy okazji badania moczu stwierdzili krew w moczu i stan zapalny.Więc proszę o rade czy nie powinnam iść jeszcze do innego ginekologa.Agnieszka

#50 2011-03-07 10:11:45

paulinkaa24
Niewinne początki

witam smile jestem po operacji dużego mięśniaka. czekam na wyniki badań i się boję. bolekarz po wycięciu powiedział że ten mięśniak był  martwiczy czy jakoś tak. co to znaczy??

#51 2011-04-14 12:02:29

paulinkaa24
Niewinne początki

dziewczyny ja wam opowiem moją historię:)

poszłam do lekarza przypadkiem, nastraszył mnie nieźle mówiąc że mam dużego guza, że nie widzi dokładnie co to jest, mam 24lata a on mi coś mówił o usuwaniu jajników itp, zalecił badanie ca-125 i kazał się zgłosić do szpitala na szczegółowe badanie.tak mnie nastraszył  że zmieniłam lekarza i pojechałam do Poznania.
tam okazało się że jest mięśniak wielkości 6cm na 5,5cm. Poszłam na operacje a po operacji okazało się że miałam oprócz tego mięśniaka który okazał się martwiczy, jeszcze 2 mięśniaki  mniejsze i torbiel 7cm na jajniku lewym. Troszke jajnika musieli mi wyciąć.

badanie na histopatologiczne okazały się oki. czyli wszystko dobrze:)

już 15 godz. po operacji chodziłam samodzielnie(i pierwsze moje kroki były na papierosa:D), dziś nie jest miesiąc jak jestem po operacji:) czuję się świetnie, tylko dźwigać nie mogę(chociaż się zapominam)smile

dziewczyny wiem że się boicie, bo ja sama wpadałam w nerwice:/ ale nie jest tak najgorzej:)

Ostatnio edytowany przez paulinkaa24 (2011-04-14 12:04:27)

#52 2011-04-14 15:47:33

ewancja
Niewinne początki

Witam, oto moja historia:) Trudno zdecydować się na operację, ale w końcu dostałam skierowanie i nie było odwołania. Ale piszę równiez po to , by pocieszyć te dziewczyny , które boją sie utrary macicy przez mię

#53 2011-04-14 15:54:12

ewancja
Niewinne początki

...mięśniaki. Miałam jednego dużego zdiagnozowanego i kilka mniejszych, oraz torbiel na jajniku. Dziś jestem 10 dzień po operacji. Usunięto mi 13 mięśniaków i torbiel - i nadal jestem posiadaczką macicy I całych jajników! Także myślę , że To jak wygląda przypadek tak toczy się operacja, no i oczywiście ogromną rolę stanowią umiejętności operującego! Pozdrawiam i głowa do góry:)

#54 2011-04-16 13:14:44

paulinkaa24
Niewinne początki

ewancja napisał:

...mięśniaki. Miałam jednego dużego zdiagnozowanego i kilka mniejszych, oraz torbiel na jajniku. Dziś jestem 10 dzień po operacji. Usunięto mi 13 mięśniaków i torbiel - i nadal jestem posiadaczką macicy I całych jajników! Także myślę , że To jak wygląda przypadek tak toczy się operacja, no i oczywiście ogromną rolę stanowią umiejętności operującego! Pozdrawiam i głowa do góry:)

13?? no to kochana pobiłaś rekord:)
to jest tak że my po  operacji piszemy że nie było tak źle, że  itp. a przed operacją to ja też byłam sparaliżowana strachem:/

teraz wiem że nie było warto się tak martwić, ale przed operacją nic do mnie nie docierało

#55 2011-04-17 12:41:42

cabanka
Przyjaciółka Forum

Witam. Ja mam 2 małe mięśniaki. Lekarz każe obserwować- za pół roku następne USG. Zainteresowała mnie ta dieta powodująca ich zmniejszanie. Z tego co ostatnio czytałam to nadmiar surowych owoców i warzyw wręcz powoduje spustoszenia w naszych organizmach. TYLKO gotowane nie. ------Zgłupiałam-----

Za myślą...podąża energia !

#56 2011-04-26 21:09:27

jokata2005
Niewinne początki

Po wizycie u lekarza dowiedziałam się, że mam mięśniaka 3,5 cm.objawy to długa miesiączka i ból w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić!!!!!!

#57 2011-04-26 21:56:29

koma5
Zbanowany

jokata2005 napisał:

Po wizycie u lekarza dowiedziałam się, że mam mięśniaka 3,5 cm.objawy to długa miesiączka i ból w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić!!!!!!

A lekarz co powiedział??

Na pewno zaczniesz leczenie farmakologiczne, no i koniecznie kontroluj krew - takie mięśniaki krwotoczne mogą powodować anemizację.

#58 2011-07-06 22:37:12

oamp
Zaglądam tu coraz częściej

Ja też wyleczyłam sobie mięśniaki i torbiele odpowiednią dietą. To jest możliwe i jak widzę coraz więcej osób jest tego świadome.

#59 2011-07-12 23:21:18

anka45
Niewinne początki

Zasada jest taka że trzeba powalczyć o zachowanie macicy. Skutki usunięcia są drastyczne i dopiero po operacji zaczynają się różne poważne problemy ze zdrowiem, a operacja jest nieodwracalna

#60 2011-07-12 23:26:30

anka45
Niewinne początki

Nawet jak kobieta nie planuje już rodzić to powinna zrobić wszystko co możliwe żeby macicy nie usuwać. To narząd potrzebny do końca życia i spełnia wiele funkcji przez całe życie. Nie słuchajcie tych pseudo-lekarzy którzy wmawiają kobietom że macica nie jest już potrzebna po menopauzie albo jeśli kobieta nie będzie już rodzić. To jest grubymi nićmi szyta bzdura

#61 2011-07-13 10:23:04

afadro
Dobry Duszek Forum

Jak tylko sie da uratować macicę to lekarze powinni o to walczyc , a nieraz po prostu ida na łatwizne i najlepiej wyciąć całą macicę.Jednak czasami nie da uratowaac macicy, a zostać z mięśniakami i różnymi świństwami, to tez nieodpowiedzialne bo po pierwsze ani dieta ani ziołami się tego nie zaleczy, a po drugie ciagłe bóle i stany zapalne wcale nie są dobre dla organizmu.

#62 2011-07-13 10:55:48

anka45
Niewinne początki

Nie jest wskazane usuwać macicę z byle powodu, to znaczy jeśli mięśniak jest jeszcze nie wielki i nie ma zbyt obfitych okresów.
Konsekwencje operacji usunięcia są i dają się we znaki potem przez cale życie.

#63 2011-07-13 11:02:25

anka45
Niewinne początki

Afadro, ...ale po operacji i w chirurgicznej "menopauzie" , bez okresów, przy spadku hormonów i mało wydolnych jajnikach stany zapalne są także i to jeszcze trudniejsze do zaleczenia, bo mało hormonów, suchość waginy, uwiąd tkanek genitalnych, zapalenia dróg moczowych i dopiero wtedy są "jazdy". Zdecydowanie wszystkie argumenty medyczne przemawiają za ratowaniem macicy

#64 2011-07-15 20:12:41

oamp

Ja naprawdę wyleczyłam sobie mięśniaki macicy i torbiele dietą warzywną czyli jedząc surowe i gotowane warzywa, to nieprawda że surowe warzywa robią spustoszenie w naszych organizmach one odtruwają nasz organizm, jedzmy ich jak najwięcej. To chemia robi spustoszenie Ja na operację zgodziłabym się tylko w przypadku zagrożenia życia. Próbujcie, czytajcie  zawalczcie o siebie, choć tu nie liczyłabym na lekarzy bo niewielu jest takich którzy mówią o wpływie tego co jemy na nasze zdrowie. A przecież jedzenie może być naszym lekarstwem. Jest tak wiele metod oczyszczania organizmu z toksyn które są istotą naszych problemów. Przecież chodzi o zlikwidowanie przyczyny a mięśniaki akurat shodzą bardzo łatwo, trudniejsze to miażdżyca czy cukrzyca czyli też choroby cywilizacyjne, ale warto zawalczyć o siebie i zmienić nawyki żywieniowe.

#65 2011-07-15 20:32:33

wiolka55
Na razie czysta sympatia

witam ja mialam miesniaka ktory byl wiekszy od macicy.w styczniu mialam operacje wycieli miesnika reszte zostawili czuje sie dobrze ale wiem ze to sie powtarza wiec musze sie kontrolowac.objawilo to sie u mnie calomiesiecznym krwawieniem .potem miesiac po operacji mialam dziwne zdarzenie,podczas sexu zalalam sie krwia i to porzadnie.poszlam do ginekologa zrobil usg i nic nie bylo.powiedzial ze zrobil sie prawdopodobnie zrost ktory poprostu pekl podczas stosunku.w kazdym badz razie kontroluje sie juz czesto ale nie narzekam

#66 2011-08-10 15:42:01

ania225
Niewinne początki

Witam wszystkie Panie!
Piszę w imieniu mamy.Bardzo się martwi.Chciałam zasięgnąc porady.
Od jakiś 3 lat mama ma problemy ginekologiczne.Zaczęło się od okropnych zawrotów głowy,które nie pozwalały nawet na przejście krótkiego dystansu.To były okropne chwile.Nie wspomnę już o innych dolegliwościach.W ostateczności okazało się ze wchodzi już w menopauzę.Pojawiły się też bardzo obfite,bardzo bolesne i długie miesiączki!Dopiero całkiem niedawno dowiedziała się, że ma mięsniaka (nie takiego jak Panie tu miały)ale jest to mięśniak o wielkości ok.2 cm.Pan ginekolog do którego chodziła nie sprawdził się. Dostała od niego skierowanie do szpitala na usunięcie,jednak tam dowiedziała się ze powinna się zastanowic.Bo Pan doktor przepisywał jej złe lekarstwa,które pono miały go ususzyc.Dodatkowym problemem jest depresja mamy, z której już wyszła,a po lekarstwach antykoncepcyjnych ktore wczesniej dostawała przez 3 miesiace stan depresji powraca.Na dodatek miesiaczki bez zmian,bardzo obfite!Nadmierna potliwośc to kolejny kłopotliwy problem.
Drogie Panie co zrobic w tej sytuacji.Mama boi sie ze jak jej wytną mięsniaka z macicą to bedzie się czuc jeszcze gorzej bo pamieta jak kiedyś jej mamie usuwali miesniaka i przechodziła okropne chwile.Duszności!Raz się ubierała raz rozbierała,normalnie straszne rzeczy sie z nia działy jak nie dostawała okresu;( Nie wiem co jej doradzic.Bardzo mnie martwi teraz jej stan,bo nawet sie nie da pracowac.Jeszcze hormony po których się przytyło.

#67 2011-08-15 02:10:17

kruk4
Niewinne początki

Witam moja siostra ma 26l, ostatnio stwierdzono u niej endometrioze i cztery guzy na macicy oraz torbiel czekoladowa na jajniku,przezylismy szok. Dodam tylko ze od 9l cierpi strasznie podczas okresu przez 3 dni.dochodzilo sporadycznie do atakow tezyczkowych podczas okresu, ladowala w szpitalu na izbie przyjec robiono usg wszystko zawsze ok. Byla u neurolog endokr. gastr. kardjologa nic nie wykryli przez ostatnie 2l.  Kiedy poszla w maju do ginek i opowiedziala wszystko doktorka nie zrobila jej usg  byla na nfz. Dopiero prywatnie u ginekologa siostra przezyla szok bo wyszlo co wyszlo. Jedzie 16.08.2011 do Krakowa na konsultacje.  Jestem bratem martwie sie jak jej pomoc po za finansami. to sa bardzo intymne sprawy. Moje pytanie jesli konieczna bedzie operacja, w Krakowie na ktory szpital moge liczyc i jakie sa procedury w ustaleniu terminu.

Ostatnio edytowany przez kruk4 (2011-08-15 02:27:51)

#68 2011-08-19 20:55:24

oamp

Jeśli te guzy to mięśniaki to proszę niech siostra spróbuje oczyszczania organizmu z toksyn. Ja wyleczyłam sobie torbiele, mięśniaki i endometrium dietą oczyszczającą warzywno-owocową p. Ewy Dąbrowskiej, która korzystnie wpływa też na cały organizm. Trzeba tylko trochę samozaparcia, poczytać w internecie. Zresztą chętnie też udzielę wskazówek.

#69 2011-09-07 21:08:37

laura88
Niewinne początki

Witajcie,
Ja rowniez walcze z miesniakiem w swojej macicy od nowego roku. Tez mialam skierowanie na usuniecie macicy itp, ale nie poddałam sie i poki co nie poddaje sie.
Do agama i  oamp - prosze o kontakt.
Pozdrawiam smile

#70 2011-09-19 15:48:08

truskawka69
Niewinne początki

Ech szkoda gadac!! Tez mam to swinstwo,juz raz mialam zabieg , wycieli mi miesniaki,potem byl spokoj,teraz ma 2 w macicy,dodam,ze ma 42 lat.W sierpniu poronilam w trzecim miesiacu,ale nie przez nie.Tak przynajmniej lekarz mi powiedzial.Ale tez powiedzial,ze juz nie moge probowac byc w ciazy,bo usuna wszystko.
Zalamac sie idzie...

#71 2011-09-20 11:28:18

truskawka69
Niewinne początki

Nikt juz tu nie zaglada??

#72 2011-09-20 13:35:38

vera001
Niewinne początki

Witam.Ja również mam dwa mięśniaki jeden 5 cm drugi mniejszy, oprócz tego dużą nadżerkę  długo nie leczoną i na badaniu usg lekarz powiedział, że mam endometrium 16mm .Cytologia wyszła mi 4 gr. Tydzień temu miałam pobierany wycinek. Umieram ze strachu.Może ktoś mi powie czy miał takie problemy.Proszę powiedzcie co mnie może czekać.

#73 2011-09-20 13:36:41

vera001
Niewinne początki

Witam.Ja również mam dwa mięśniaki jeden 5 cm drugi mniejszy, oprócz tego dużą nadżerkę  długo nie leczoną i na badaniu usg lekarz powiedział, że mam endometrium 16mm .Cytologia wyszła mi 4 gr. Tydzień temu miałam pobierany wycinek. Umieram ze strachu.Może ktoś mi powie czy miał takie problemy.Proszę powiedzcie co mnie może czekać.

#74 2011-09-20 13:37:54

vera001
Niewinne początki

#75 2011-09-20 14:44:40

truskawka69
Niewinne początki

Ja nie umiem Ci odpowiedziec,chyba musisz to wszystko z lekarzem omowic!
4g.to powazna sprawa .Nie zwlekaj

#76 2011-09-20 15:16:49

laura88
Niewinne początki

Witajcie dziewczyny smile
Endometrium kazda kobieta ma Vera, bo to blona wysciełająca macice, ale moze Ty masz endometrioze?
Ja tez sie tego boję i nie mam pojecia jak to sprawdzic, czy konieczny jest zabieg diagnostyczny w szpitalu ? czy moze lekarz powiedziec przy samym USG?

Ja mam napisane tak przy badaniu USG cytuje;

"Centralnie i w scianie tylnej obszar heterogenny 48 x 60 mm - miesniak.
Endometrium 10,6 mm gruboscinormoechogeniczne."
Ktos sie zna? Czy są jakies sposoby na sprawdzenie tej endometriozy inaczej niz zabieg?

Ostatnio edytowany przez laura88 (2011-09-20 15:18:42)

Ostatnie tematy :

Stopka forum