Starsza kobieta z mlodszym mezczyzna w zwiazku? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2011-09-15 10:09:38

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Re: Starsza kobieta z mlodszym mezczyzna w zwiazku?

jedna Pani szukala podobnego watku dzisiaj, zapraszamy:)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

#40 2011-09-15 12:36:13

nina1234
Przyjaciółka Forum

Witam moja ciocia jest starsza od wujka o 10 lat ,była wdową z trójką dzieci kiedy się poznali.Są bardzo udanym małżeństwem ,choć minęło już około 20 lat ,dokładnie nie wiem.Najważniejszy nie jest wiek tylko charakter i dojrzałość ,często ludzie młodsi są bardziej dojrzali poprzez przejścia ,które mają za sobą.Najważniejsza jest szczerość w związku i umiejętność rozmawiania.Jeżeli chodzi o wygląd to nie jedne kobiety po trzydziestce wyglądają lepiej niż niektóre młode dziewczyny ,a ich doświadczenie jest bardzo przydatne ,wiedzą czego chcą, są świadome tego co mogą dać i dostać .Ja sama widzę po sobie ,że dopiero po 30 poznałam swoje ciało odkryłam swoją sexualność .Na pewno pojawią się kiedyś problemy ,ale w związkach gdzie nie ma różnicy wieku też one są.Jeżeli ty jesteś gotowy na taki związek i ta kobieta też to można spróbować ,bo pewności nie ma nigdy czy się uda .Bullinka ,myślę że nikt nie będzie Cię potępiał ,jesteś dzielna, że walczysz ,ja też mam nowotwór i przeszłam to piekło i dla tego uważam ,że należy się cieszyć życiem tylko zgodnie z własnymi zasadami.Jeżeli nikogo nie okłamujemy i nie krzywdzimy to należy cieszyć się z tego co mamy i co nam daje los.Pozdrawiam.

Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą.

#41 2011-09-15 13:08:27

Sadie
Przyjaciółka Forum

Tez sie tak luzno wypowiem...
Sama nie mam doswiadczen tgo typu. Nie chwilka mam. Kiedys partnera mialam 6 lat starszego ale akurat 6 lat roznicy to dla mnie malo.
Moj maz ma Najlepszego Kumpla- NK big_smile Kolega ten uznaje tylko starsze panie. To znaczy starsze niz on nie stare. Majac 24-25 lat spotykal sie z 47 letnia kobieta. Zwiazek rozpadl sie bo on zapragnal dzieci (swoich) i tu juz za chinskiego boga nic nie dalo sie zrobic. Potem spotykal sie z inna pania. 43 wiosny miala on juz 26. Tez dzieci sie nie mogli doczekac. Wybral sobie w koncu kobiete. Ona 38 lat on 27 (jak mozna zauwazyc skakal z kwiatka na kwiat) big_smile Maja dwojke dzieci.
W Anglii tego typu zwiazki nie budza powszechnego zdziwienia czy ogolnej reakcji. Spoleczenstwo zdaje sie nie zwracac uwagi. Dla mnie osobiscie roznica wieku do 10 lat nie jest problemem. Powyzej juz bym sie czula niepewnie. Ja 31 on np 45... juz rozne myslenie wynikajace z wiekszego bagazu doswiadczen. Ja 40 on 54. Ja swietuje 40 a on juz za kilka lat w Anglii odbieral by dokument umozliwiajacy seniorom darmowe korzystanie z transportu publicznego. Ja 50 on 64... Nie umialabym.
Roznica miedzy tymi sytuacjami, starsza ona mlodszy on, mlodsza ona starszy on, jest taka ze jesli chodzi o kwestie dzieci to mezczyzna moze je miec w kazdym wieku. 40-latek jest wciaz w stanie splodzic dziecko. 40-latka moze miec juz problemy. Jesli obie strony sa swiadome roznic i ewentualnych problemow i sa gotowe stawic im czola to nie mam nic przeciwko. Ale w swoim zyciu nie chcialabym sie borykac z duza roznica wieku. Nie chce dorzucac sobie do pieca.
W jednej z poprzednich wypowiedzi zauwazylam stwierdzenie "nie chce byc starsza siostra dla swojego faceta". Swiete slowa! Moge miec mlodszych kolegow zeby w ich towarzystwie dac upust Wiecznemu Dziecku we mnie, powariowac, powyglupiac sie. Nic w tym zlego. Moge miec duzo starszych kolegow (i w wiekszosci przypadkow mam) zeby ewentualnie skorzystac z ich rad i doswiadczenia oraz spedzic czas w milym i juz spokojnym towarzystwie. Ale partnera wybieralam zawsze w zakresie 2-3 lata. Plus/minus. Chce zauwazyc ze to tylko moje preferencje ktorych nie chce narzucac nikomu.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

#42 2011-09-15 13:39:52

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Sadie napisał:

W jednej z poprzednich wypowiedzi zauwazylam stwierdzenie "nie chce byc starsza siostra dla swojego faceta". Swiete slowa!

A czy wiesz, ze mozna tez matkowac rowiesnikowi albo nawet ciut starszemu partnerowi? Miec duzego "starego chlopca" w domu, przy ktorm starzejesz sie i Ty w tempie rekordowym? A dla odmiany mlodszy partner moze stanowic nie tylko swietne oparcie w bardzo trudnych sytuacjach zyciowych i to on bedzie filarem w zwiazku, Big Brotherem czy jak to zwal, wynikajace z jego charakteru nie wieku i bedzie przy tym najlepsza kuracja odmladzajaca dla swojej partnerki;). Zauwazylas czasem jak wygladaja starsze partnerki mlodszych mezczyzn?smile Odmlodzone, odchudzone, zadbane, usmiechniete, ubrane mniej po babcnemu, pelne zycia i energii. Czesto nawet te roznice wieku, do jakiejs tam granicy rzecz jasna, sa trudno zauwazalne. A mlodsi partnerzy tez czerpia z tego radosc, bo radosny zwiazek sluzy obojgu.

Co do dzieci, jest jeszcze taka mozliwosc, ze pani je juz ma i nie chce wiecej, pan albo ma z wczesniej albo nie ma ale mu te obecne partnerki wystarcza (przynajmniej omija go etap pieluch;) i wszyscy sa happy.

#43 2011-09-16 00:26:48

truskaweczka19
100% Netkobieta

Mussuka napisał:

Sadie napisał:

W jednej z poprzednich wypowiedzi zauwazylam stwierdzenie "nie chce byc starsza siostra dla swojego faceta". Swiete slowa!

A czy wiesz, ze mozna tez matkowac rowiesnikowi albo nawet ciut starszemu partnerowi? Miec duzego "starego chlopca" w domu, przy ktorm starzejesz sie i Ty w tempie rekordowym? A dla odmiany mlodszy partner moze stanowic nie tylko swietne oparcie w bardzo trudnych sytuacjach zyciowych i to on bedzie filarem w zwiazku, Big Brotherem czy jak to zwal, wynikajace z jego charakteru nie wieku i bedzie przy tym najlepsza kuracja odmladzajaca dla swojej partnerki;). Zauwazylas czasem jak wygladaja starsze partnerki mlodszych mezczyzn?smile Odmlodzone, odchudzone, zadbane, usmiechniete, ubrane mniej po babcnemu, pelne zycia i energii. Czesto nawet te roznice wieku, do jakiejs tam granicy rzecz jasna, sa trudno zauwazalne. A mlodsi partnerzy tez czerpia z tego radosc, bo radosny zwiazek sluzy obojgu.

Co do dzieci, jest jeszcze taka mozliwosc, ze pani je juz ma i nie chce wiecej, pan albo ma z wczesniej albo nie ma ale mu te obecne partnerki wystarcza (przynajmniej omija go etap pieluch;) i wszyscy sa happy.

Też racja wink.

Związki, gdy kobieta jest starsza -on młodszy też się udają. Związki, gdzie jest na odwrót, lecz duża różnica wieku także. Nie ma większej reguły, choć wiadomo - moga być bardziej widoczne różnice światopoglądowe itp.

Niektóre kobiety np wybierają młodszych na kochanków, by poczuć się młodziej, a Ci panowie pewnie dlatego, że fajnie dla nich spróbować seksu z starszą i doświadczoną kobieta, która wprowadza go w arkany seksu big_smile.

Ja jak pisałam nie byłam w związku z dużo starszym facetem, bo interesowali mnie tacy raczej max 5 lat starsi, ale no po prostu tak obserwuję i uważam.

A kobieta przy młodszym mężczyznie często kwitnie, to prawda. Często ma dodatkową motywację, by dbać o to, by wyglądać młodo smile. No i oczywiście, że ta różnica wieku często może być niezauważalna, niektóre kobitki dostały "w pakiecie" dobre geny, no i dołożyc do tego dbałość o siebie i już często różnicy między nią a facetem nie widać albo jest nieznaczna i ktoś może pomyśleć, że równolatkowie wink.
A starszy wiadomo, że nie zawsze znaczy dojrzalszy i przede wszystkim trzeba dobrze poznać człowieka, by wiedzieć jaki jest. Niektórzy panowie starsi, a niestety, wciąż duże dzieci, piotrusie pany, którym nieznane jest słowo stabilizacja, dlatego nie warto szczególnie sugerować się wiekiem przy poznawaniu drugiej osoby, bo to naprawdę nie jest dobry wyznacznik i wiele osób się na tym przejchało.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#44 2011-09-16 01:07:44

Sadie
Przyjaciółka Forum

Mussuka napisał:

Sadie napisał:

Facet w kazdym wieku moze potrzebowac "matkowania" czy czegos w tym rodzaju. Czy to starszy czy to mlodszy od kobiety. Tak samo jak czasem kobieta potrzebuje "ojcowania". Na to nie ma reguly wiec nie widze zwiazku. I co z tego ze starsze partnerki mlodszych facetow sa zadbane? Tak samo kobiety bedace w zwiazkach z rownolatkami jak i starszymi. A i zawsze znajdzie sie taka kobieta 20-30 lat  co ma partnera w tym samym badz podobnym wieku a ubiera sie jak 50-latka. Na to tez nie ma reguly. Co do dzieci to pewnie, jesli ktos akceptuje dzieci z poprzedniego zwiazku partnera/partnerki to wspaniale. Ale zawsze moze sie okazac ze ten mlodszy mezczyzna zapragnie wlasnego dziecka i co jesli kobieta juz nie moze ich miec? Chocby nawet chciala? Masz racje radosny zwiazek sluzy obojgu. Niezaleznie od roznicy wieku partnerow smile Wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb czlowieka. Nie zaprzeczam temu ze pary z duza roznica wieku moga byc szczesliwe. Mowie tylko ze to nie moja droga i ja swiadomie bym sie na to nie decydowala. Ale to tylko moje przemyslenia, nikogo nie zmuszam to posiadania podobnych.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

#45 2011-09-17 18:51:04

daylight
Niewinne początki

Hmm.. w sumie jako osoba również w temacie zainteresowana, chciałbym podzielić sie swoja historia. Otóż bedac 21 latkiem, popełniłem straszliwy błąd i poczułem coś więcej do mojej 31 letniej koleżanki. Wszystko fajnie, rozmawiamy ze sobą na bardzo różnorodne tematy, moge spokojnie jej sie wyżalić, posłuchać co ona ma do powiedzenia. Jest samotna, doświadczona nieszczęśliwą miłością kobietą. Niestety, jak to zwykle bywa, przez powszechnie panujace konwenanse i stereotypy twierdzi, ze dzieli nas przepaść wiekowa. Pewnie ma racje, ale mimo wszystko chcialbym chociaz spróbować. Umówiliśmy się pare razy na niezobowiązujące spotkanie, było bardzo sympatycznie, ale.. no właśnie. Powiedziałem jej nawet, że jeśli chodzi o mnie - chetnie bym spróbował, ale wątpie żeby to coś pomogło. Mamy ze sobą stały dobry kontakt, ale ogranicza się on do sfery przyjaźni. Stwierdziła, że nie chce mnie ranić. Szkoda, bo byłbym w stanie dać jej gwiazdke z nieba, gdyby tylko dała mi szanse. No ale takie życie, prawda? smile Musze więc się z tym pogodzić i żyć dalej, bo rozkochać jej mi się raczej nie uda! Pozdrawiam wszystkich i życze dużo szczęścia w miłości!

#46 2011-09-24 19:49:10

AGUSIAS321
Niewinne początki

Witam.
Jestem w związku z mężczyzną młodszym 9lat... Przeżywam najszczęśliwsze chwile w swoim życiu!!!! Nie ma znaczenia różnica wieku.. Oczywiście na początku miałam obawy,ale to już przedawnione smile Naprawdę, jeśli się kogoś Kocha, to nie ma na co czekać! Warto spróbować!!

Miłość jest piękna, więc dlaczego mamy z Niej rezygnować??

Pozdrawiam wszystkich smile

#47 2011-09-24 20:20:40

amarek
Net-facet

AGUSIAS321 napisał:

Witam.
Jestem w związku z mężczyzną młodszym 9lat... Przeżywam najszczęśliwsze chwile w swoim życiu!!!! Nie ma znaczenia różnica wieku.. Oczywiście na początku miałam obawy,ale to już przedawnione smile Naprawdę, jeśli się kogoś Kocha, to nie ma na co czekać! Warto spróbować!!

Życzę szczęścia! Mam nadzieję że tak będzie zawsze. Stereotypy są po to żeby nie zwracać na nie uwagi.
Pozdrawiam.

#48 2011-09-26 12:06:05

Mussuka
Przyjaciółka Forum

AGUSIAS321 napisał:

Witam.

Super! Takich "pum" nam tu potrzeba:) Obawy sa zawsze w takiej sytuacji ale jesli z czasem znikaja albo nie sa juz tak dolegliwe to nalezy tylko cieszyc sie kazda wspolna chwila:) Mnie tez sie wreszcie to dalo osiagnac:) Gratulacje i powodzenia!

#49 2011-09-26 16:57:11

ankas
Niewinne początki

Cześć,
ja osobiście uważam, że różnice 10-15 lat nie są jeszcze groźne. Nie wyobrażalne natomiast dla mnie są związki z różnicą wieku 30 lat, albo i więcej.....

#50 2011-09-26 23:02:41

Revelka
Powoli się zadomawiam

Pozwolicie ze i ja sie wypowiem. Mój mąż był ode mnie starszy o 9 lat, na początku było świetnie, ja 23 lata on 32 po prostu rewelacja, sfera sexualna boska bez porównania z moim równieśnikiem. Ale z biegiem czasu to co było takie świetne czyli to co wydawało mi sie odpowiedzialnością okazało się być jedynie namiastką chęci bycia odpowiedzialnym. Powiedziałam do widzenia, w przyszlym roku obchodzilibyśmy 10cio lecie związku małżeńskiego smile Jak to dobrze, że to czas przeszły hahaa

Teraz mój mężczyzna jest młodszy ode mnie o 5 lat, dogadujemy się rewelacyjnie, sex jest niesamowity, on ma ogromny zapał do tworzenia naszego związku. Dba o mnie i bardzo się stara.

Uważam, że różnice wiekowe nie mają żadnego znaczenia, to wszystko zależy od człowieka, od indywidualnego przypadku. Nie przejmujmy się tym co mówią inni. Jesteśmy z tymi, których kochamy i którzy są dla nas najlepsi. A opinie moherowych babek wpuśćmy jednym uchem a wypuśćmy drugim.

No i kochajmy się bo życie piękne jest ale czasami zbyt krótkie....

#51 2011-10-01 22:37:48

annika80
Netbabeczka

Powiało optymizmem... to cudne uczucie czytać te Wasze posty... czuję jak ładuję sie pozytywna energią dzięki WAM :* 
Za mną kolejny miesiąc bycia z mężczyzną z moich snów, z moim Szczęściem :*
I choć JESZCZE ukrywamy sie przed światem, bo nikt nie wie, to jednak juz ludzie wiedzą i plotkują na nasz temat. A my ... usmiechamy sie do siebie, smiejemy... Najwidoczniej tak fajni, że jestesmy tematem plotek.

10 lat starsza od Niego... niby duzo, ale jak jestem z Nim nie czuje tego.
Szkoda tylko, że inni mają tak duzo złego do powiedzenia na Nasz temat... przede wszystkim mój... ale uczuć sie nie warzy, nie lokuje tam gdzie lepiej, lecz tam gdzie prowadzi serce...
Jak to przetrwacc zwłaszcza w małej wiejskiej gromadzie wink
kto wie, może na taczkach mnie wywiozą... haha

ale w myslach mam jeden obraz... jak inni na nas patrza kiedy jestesmy razem i nie moga sie nadziwic jak bardzo sie kochamy, jak jestesmy szcześliwi ... a My... kwitniemy wraz z naszą miłościa...

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.

#52 2011-10-03 09:21:07

Mussuka
Przyjaciółka Forum

annika80 napisał:

ale w myslach mam jeden obraz... jak inni na nas patrza kiedy jestesmy razem i nie moga sie nadziwic jak bardzo sie kochamy, jak jestesmy szcześliwi ... a My... kwitniemy wraz z naszą miłościa...

patrza, bo dziwia sie i zazdroszcza. Popatrz ile dookola nieudanych zwiazkow, tych gdzie roznicy wieku nie ma albo miesci sie w granicach przyzwoitosci wyznaczonych przez Kowalskich. A tu co? Nie dosc, ze szczesliwi, zakochani, nieskloceni to jeszcze..o zgrozo! ona starsza od niego. Mezalians o pomste do nieba wolajacy! I jak tu nie zazdroscic maja Ci, co na codzien kloca sie o byle co, nie moga juz zniesc swojego widoku nawzajem, od partnera slysza tylko "moja stara" albo "moj facet, stary, chlop"..jak Ci kobieto nie zazdroscic, jak Ty kwitniesz podczas gdy oni wiedna?smile)

Nie wiem co Ci radzic, bys przestala stresowac sie tym jak Was widza czy oceniaja. Ja mam niebywale szczescie mieszkac w kraju, gdzie inni nie wlaza z butami do sypialni a nawet do przedpokoju innym. Co nie znaczy, ze nas nie widza. Ale co z tego..moze i na poczatku cos tam sobie pod nosem mruczeli, dziwili sie, przepowiadali rychly koniec. Oni swoje a my swoje i tak po jakims czasie przestali se dziwic patrzec, zastanawiac..koniec wielkiej sensacji a nasz zwiazek jak kwitl tak kwitnie:) Co dziwic moze, to to, ze nasza nietypowa para czesciej widywana jest gdzies razem i usmiechnieta niz pary rownolatkow mieszkajacych obok nas. Wyglada na to, ze czerpiemy wiecej radosci z zycia i wspolnych chwil niz Ci doskonale wiekowo dobrani i niz my sami mielismy z naszymi poprzednimi partnerami (tez rowiesnikami). A przeciez o to chyba w milosci chodzi, zeby cieszyc sie z bycia razem, innej opcji nie widze.

#53 2011-11-14 18:17:04

antonio91
Niewinne początki

Witam poznam starszą kobietę która podzieli się ze mną doświadczeniami życiowymi. Mam 20 lat i jestem ze śląska pozdrawiam. antonio919191- adres na gmail,com

#54 2011-12-21 10:10:54

maxi72
Niewinne początki

"Wy wszyscy jesteście wulgaryzm"
takie podsumowanie a teraz rozwiniecie:
1 Jest takie cos jak obyczaje, zasady i moralnośc. To trzyma nas w ryzach i tworzy swiat taki jaki mamy do okoła. Nie bekamy przy stole, nie sikamy w parku, nie uprawiamy seksu na placu zabaw i nie utrzymujemy zwiazku z panami mlodszymi o 10+. (wyjatki sa we wszystkich przypadkach)
2. Opis sytacji:
Ona po rozwodzie wiek 40 lat. Dzieci 20 i 22 lata.
On kawaler wiek 25 lat.
Róznica wieku 15 lat.
Uwazacie ze jak sie kochaja to jest COOL? niech zakladaja rodzine? 22 letnia corka pani bedzie mowila do jej meza OJCZE? bo tak mowic powinna! A syn tej pani bedzie z tatkiem chodzi na piwo! i laski wyrywac?
Mieszanie pokolen juz samo w sobie jest chore.
3. Macie corke w wieku 17 lat. Sami jestescie w wieku 36 lat (wczesnie zaczynaliscie)
Cóka przyprowadza do domu swojego nowego partnera w wieku +15 czyli 32 lata? Prawie w wieku swojego ojca.
Kto z was zaakceptyje taki zwiazek bez mrugniecia okiem - reka do gory!

Nie mowcie ze ludzie gadaja, zeby sie nie przejmowac, ze jak milosc jest to jest ok.
Takie zwiazki sa po prostu CHORE. Nie maja prawa bycia ze wzgledow społecznych moralnych jak i fizycznych.
(wyjatki sa - jak wszedzie , ale reguła zostaje)
Negatywne emocje można wyrazić cenzuralnie,nie kropkując czy "gwiazdkując" wulgaryzmy. Radzę zapoznać się z regulaminem, bo takich zachowań nie będziemy tolerować na forum.
moderatorka apoteoza

#55 2011-12-21 13:06:56

maugosha
Przyjaciółka Forum

doswiatczenia nie mam ale tak sie zastanawiam ...

Jak bylam mloda i piekna to marzylam o facecie ( mlodszyn strszym  czy rowiesnikiem - wsio ryba)  w ktorym sie zakocham  z ktorym stworze rodzine typ standart : dom maz i dzieci  i t d  nawet jak to obracalam w mysli wzniosle i romantyczne  wink

Teraz kiedy juz tylko jestem piekna to fajnie by bylo spotkac faceta (mlodszego , rowiesnika starszego  wsio ryba wink big_smile ) z ktorym spedze romantyczne chwile z ktorym bede przezywac przygody  i podroze  i t d ...  rodzina i dzieci mi jakos wisi  - chce  przezyc cos innego big_smile

Dbalosc kobiety o swoj wyglad nie ma tez nic wspolnego z wiekiem jej partnera czy z jej wlasnym wiekiem ... to zalezy od osobowosci kobiety

Nie wiem  co mysli facet  - w roznych etapach swojego zycia  - ale wiem ze potrzeby zmieniaja sie  z wiekiem smile i trzeba  sobie z tego zdawac  sprawe  smile 
Wiec jesli kobieta juz jest poza "rozrodczym " wiekiem   to moze warto pomyslec ze moze zwiazek ( zeby nie wiem jak w danej chwili udany  i cudny)z facetam duzo mlodszym , moze  ( nie musi) sie rozpasc jak facetowi zmieni sie potrzeba..... jeszcze pol biedy jak kobieta nie dobila czterdziestki, bo wtedy moze sie  ewentualnie do stosowac  ewentulanie do "zminnych potrzeb" partnera  wink- im wiecej lat  tym mniejsze mozliwosci na zmiany u kobiety ... Chodz kto ma gwarancje ze zwiazek ze starszym czy rowiesnikiem przetrwa "zmiane potrzeb"  przychodzaca w roznych okresach naszego zycia roll - chodz "elastycznosc" do pewnych zmian - kobiety maleje sie z wiekiem  bardziej niz  u faceta...
Zgadzam sie z Sadie

Sadie napisał:

Niezaleznie od roznicy wieku partnerow smile Wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb czlowieka. Nie zaprzeczam temu ze pary z duza roznica wieku moga byc szczesliwe.

i zeby nie  bylo  ze jestm przeciw takim zwiazka -  mnie  ganc pomada kto z kim spi smile
ja tylko jeszcze raz zacytuje Sadie bo napisala to co ja chcialam napisac wink

Mowie tylko ze to nie moja droga i ja swiadomie bym sie na to nie decydowala

nie  zdecydowalabym sie jakbym szukala partnera do grobowej  deski wink na romanse  i  przygody  - moze   - nie wiem - jako ze nie spotkalam takowego spekulowac  na ten  tamat mi ciezko ...

Ostatnio edytowany przez maugosha (2011-12-21 13:09:51)

#56 2011-12-21 19:52:12

rozowa_mandarynka
Dobry Duszek Forum

mojego chlopaka przyjaciel ma rowniez 23 lata a ona... gruubo ponad 40. sa ze soba od ok roku. razem ze soba mieszkaja. niestety sa posmiewiskiem dla wszystkich wokol, gdyz jej syn jest od niego (-ojczyma?) starszy. ten przyjaciel czesto sie wstydzi, mimo ze w zwiazku nie ma problemow, nie kloca sie. jednak przyznaje, ze nie chce na zawsze z nia byc, poniewaz chce miec dzieci

#57 2011-12-21 20:23:45

Marzena1
Przyjaciółka Forum

można powiedziec ze jestem w podobnej sytuacji, aczkolwiek odwrotnie smile mój narzeczony jest o 10 lat starszy ode mnie. I muszę powiedziec żeby nie było wątpliwości uzupełniamy się nawzajem ;D ja go kocham i odwrotnie . .
WIEC MĘŻCZYZNO ;D
WNIOSEK MAM JEDEN; W MIŁOŚCI NIE MA OGRANICZEŃ .  ja też nie mogłam w rówieśnikach znaleść swojej drugiej połowy dla mnie były to po prostu dzieci . . I nie chce nikogo obrażać, ale byli nie dojrzali emocjonalnie .
A teraz z moim narzeczonym chcemy powiększyć rodzinke i staramy się o dzidzię smile
Życzę wytrwałości w poszukiwaniach Marzenka :*

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

#58 2011-12-22 08:25:28

maxi72
Niewinne początki

Mezczyzna starszy o 10 lat to jest jeszcze ok.
Ty masz 30 on 40 jak najbardziej mozecie myslec o rodzinie.
Biorac jeszcze pod uwage ze mezczyzna dojrzewa nieco pozniej niz kobieta to jest to raczej naturalne, zgodne z nasza fizycznościa.

Ale my tu mowimy o zwiazkach nieco innych.
Ona ma 40 ON 25 i to juz nie jest ok.
Chlopak na starcie napewno pomysli o zalozeniu rodziny za rok lub 2. Ona plany rodzinne ma za soba.
I chocby dlatego taki zwiazek jest niedobry.

Do moderatora:
"Wy wszyscy jestescie wulgaryzm"
Jak cudzysłów wskazuje jest to cytat, dokładnie z filmu wiec jak mozna napisac nie kropkujac zeby nie uzyc wylgaryzmu?

#59 2012-02-12 15:36:59

annika80
Netbabeczka

to ja ... I dalej ze swoim Szczęściem smile

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.

#60 2012-02-12 17:19:26

ona87
Netbabeczka

Cześć,
napiszę tutaj, chcę szczerej opinii, ponieważ mam dylemat?
Otóż ja w tym roku skończę 25 lat a chce się ze mną spotykać chłopak 5 lata młodszy. Wiem, że 5 lata to nie jakaś wielka różnica ale w tym wieku jest to sporo, po 30stce nawet bym się nie zastanawiała.

I chciałam poznać wasze zdanie, czy to nie strata czasu, przecież on może się znudzić? Nie wiem sama co o tym myśleć... jeśli mam stracic rok bez sensu to wole być sama...

Ostatnio edytowany przez ona87 (2012-02-12 17:22:02)

#61 2012-02-12 19:00:45

ona87
Netbabeczka

ona87 napisał:

Cześć,
napiszę tutaj, chcę szczerej opinii, ponieważ mam dylemat?
Otóż ja w tym roku skończę 25 lat a chce się ze mną spotykać chłopak 5 lata młodszy. Wiem, że 5 lata to nie jakaś wielka różnica ale w tym wieku jest to sporo, po 30stce nawet bym się nie zastanawiała.

I chciałam poznać wasze zdanie, czy to nie strata czasu, przecież on może się znudzić? Nie wiem sama co o tym myśleć... jeśli mam stracic rok bez sensu to wole być sama...

szkoda, ze nikt nie odpisal smile

#62 2012-02-12 23:30:51

truskaweczka19
100% Netkobieta

Ona87, ciężko tak jednoznacznie doradzić. To Ty powinnaś wiedzieć czy chcesz się z nim spotykać. Taki związek może się udać, ale to zależy czego pragniecie. Jeżeli np Ty powoli pragniesz się ustatkowac, on jest taki bardziej na luzie i nie myśli o tym, to pewnie nie dogadacie się. Generalnie, wiadomo, ciężko u 20 latka oczekiwać, by myślał aż tak dojrzale. Mówię, wszystko zalezy od Waszych priorytetów, myślę, że warto dać szansę i zobaczyć jak będzie na spotkaniach, w końcu to 5 lat, spróbować zawsze można.

Wisława Szymborska

#63 2012-02-13 15:30:14

ona87
Netbabeczka

Truskaweczka19 ty masz 20 lat, powiedz jakie twoi rówieśnicy mają priorytety. Czy chłopak 20 czy 21 lat może chcieć stałego związku? w ogóle jestem bardzo zaskoczona, że tyle młodszy, przystojny, wysoki facet chce się ze mną spotykać.yikes

#64 2012-02-13 21:10:14

mata hari
Szamanka

ona87, nie znam Ciebie ani tego chłopaka. Mogę Ci tylko napisać co ja uważam, a ja nie związałabym się z 20-latkiem - różne priorytety. Mi już życie studenckie wychodzi uszami i myślę pomału o stabilizacji, usamodzielnieniu się. Jeszcze dobrze pamiętam czym żyliśmy ze znajomymi 5 lat temu - imprezy, zabawa, wyszumienie się, teraz mi już wystarczy.

blogoslawiony ten, ktory potrafi smiac sie sam z siebie, albowiem bedzie mial ubaw do konca zycia wink

#65 2012-02-13 21:25:15

ona87
Netbabeczka

mata hari napisał:

ona87, nie znam Ciebie ani tego chłopaka. Mogę Ci tylko napisać co ja uważam, a ja nie związałabym się z 20-latkiem - różne priorytety. Mi już życie studenckie wychodzi uszami i myślę pomału o stabilizacji, usamodzielnieniu się. Jeszcze dobrze pamiętam czym żyliśmy ze znajomymi 5 lat temu - imprezy, zabawa, wyszumienie się, teraz mi już wystarczy.

Ja mam dokładnie takie podejście jak TY. Też powoli chce stabilizacji a nie zabawy w związek. I tez wiem jak myslałam 5 lat temu. Bardzo ostrożnie do tego podchodzę.

#66 2012-02-13 21:25:55

truskaweczka19
100% Netkobieta

ona87 napisał:

Truskaweczka19 ty masz 20 lat, powiedz jakie twoi rówieśnicy mają priorytety. Czy chłopak 20 czy 21 lat może chcieć stałego związku? w ogóle jestem bardzo zaskoczona, że tyle młodszy, przystojny, wysoki facet chce się ze mną spotykać.yikes

Moi rówieśnicy, Ci których znam niestety jeszcze raczej mają inne priorytety. Dlatego wiem, że ja nie brałabym się za mojego rówieśnika- musiałby naprawdę być wyjątkiem big_smile. Właśnie dlatego, że sama myślę dojrzale i ja z moim facetem dążymy do wspólnej przyszłości- takiego kogoś chciałam smile.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-02-13 21:27:06)

Wisława Szymborska

#67 2012-02-13 21:37:13

Martyna777
Przyjaciółka Forum

Ja mam wrażenie, że są panowie tacy którzy liczą na wygodę, bo z 20 trzeba chodzić do kina, za rączą a 30 tce od razu wskoczysz do łóżka, często nie mieszka z rodzicami, więc jest gdzie, nie liczy że jej postawisz drinka, więc takie coś jest niesamowicie wygodne.

Jednak czy dla takie 30tki to wygodne? Ona chciała by wyjści do teatru czy na kolację, a chłopiec może tego nie doceniać wink

Mam wrażenie, że chłopcy piszący 20 są niedojrzałe, chcą przekazać "ja chcę seksu a Ty mi mówisz, że chcesz iść na spacer"
Jak sam autor podkreśla nie chce dzieci, zaręczyn, czy można mówić iż jest poważny?? Wg mnie nie, bo właśnie chce zabawy, zaszaleć, a z 30 łatwiej bo nie musi się pytać rodziców o zgodę.
Zupełnie inna sytuacja jest kiedy on ma lat 30 a ona 40. Tu nie ma kosmicznej różnicy potrzeb czy światopoglądu wink

#68 2012-02-14 09:13:03

mata hari
Szamanka

Martyna777, haha no fakt 30-latka ma mieszkanie i jest samodzielna i nie musi sie nikogo pytac czy moze wrocic 5 min pozniej. ALE: zapomnialas o drobnej roznicy - kobieta wraz z wiekiem poznaje swoja wartosc i nie bedzie pozwalac, zeby byle koles wskakiwal jej do lozka, tylko dlatego, ze mieszka sama i nie musi kombinowac noclegu! Poza tym, z czasem rosna wymagania. I nie chodzi o to, ze 20-latka chodzi do kina, a 30-latka do teatru.

blogoslawiony ten, ktory potrafi smiac sie sam z siebie, albowiem bedzie mial ubaw do konca zycia wink

#69 2012-02-14 09:22:14

Mussuka
Przyjaciółka Forum

mata hari napisał:

Martyna777, haha no fakt 30-latka ma mieszkanie i jest samodzielna i nie musi sie nikogo pytac czy moze wrocic 5 min pozniej. ALE: zapomnialas o drobnej roznicy - kobieta wraz z wiekiem poznaje swoja wartosc i nie bedzie pozwalac, zeby byle koles wskakiwal jej do lozka, tylko dlatego, ze mieszka sama i nie musi kombinowac noclegu! Poza tym, z czasem rosna wymagania. I nie chodzi o to, ze 20-latka chodzi do kina, a 30-latka do teatru.

Bardzo madre slowa. Odnosze tez wrazenie, ze tych chetnych do skakania z byle pierwszym lepszym pan jest znacznie wiecej w przedziale wiekowym 15-25 lat niz tych po dacie "best before". Moze i dlatego niektorzy mlodzi ale dojrzali mezczyzni, wsrod nich, starszych kobiet, szukaja odpowiedniej partnerki. Nie materaca na jedna noc.

Ostatnio edytowany przez Mussuka (2012-02-14 09:23:19)

#70 2012-02-14 12:21:29

oleczka38
Niewinne początki

witam pd 4lat jestem w związku z młodszym partnerem o 12lat.I jestem szczęsliwa od samego początku bylismy  ze sobą szczerzy wie że ma  małe sz anse na ciąże a jednak mnie kocha.Początek był trudny dużo znajomych się od nas pdwrociło ale było warto.Bałam się tego związku i jeszcze czasem dopada mmie lęk co będzie za pare lat.A moj  partner się smieje że gdy zajdzie potrzeba to bedzie woził m ie na wozku i dalej kochał

#71 2012-02-14 12:25:18

Mussuka
Przyjaciółka Forum

oleczka38 napisał:

witam pd 4lat jestem w związku z młodszym partnerem o 12lat.I jestem szczęsliwa od samego początku bylismy  ze sobą szczerzy wie że ma  małe sz anse na ciąże a jednak mnie kocha.Początek był trudny dużo znajomych się od nas pdwrociło ale było warto.Bałam się tego związku i jeszcze czasem dopada mmie lęk co będzie za pare lat.A moj  partner się smieje że gdy zajdzie potrzeba to bedzie woził m ie na wozku i dalej kochał

Moj o 11 lat mlodszy:) reszta Twojego postu to copy paste z wyjatkiem tych znajomych - wszyscy nas akceptowali od poczatku:) Nos i biust w gore;)

#72 2012-02-14 12:33:08

Martyna777
Przyjaciółka Forum

mata hari napisał:

Oczywiście masz rację, ale z perspektywy 20 latka, liczy się to, że ona ma wolą chatę i wie już coś o seksie. Dla wielu chłopców 30 to taka z "sex and the city" bo skąd taki 20 latek ma mieć inną wiedzę? wink

Co do wymagań to sama widzę różnię, jakie miałam 5 lat temu, a jakie mam teraz wink

#73 2012-02-14 14:33:58

aggy
Netbabeczka

Nie ma na to jednej rady. Sa udane zwiazki z duza roznica wieku w obie strony. Dziewczyny Ci tu dobrze radza. Nie mozna generalizowac. Ja bylam przez chwile w "zwiazku" z chlopakiem 25 a sama mam 30 lat. To byl chyba najgorszy zwiazek jaki w zyciu mialam. Chlopak nie dosc ze byl mamisynkiem to jeszcze pasozytem jak sie okazalo. Na szczescie szybko sie wydostalam z tego. Teraz jestem zona faceta o 10 lat starszego ode mnie. I jest cudownie. Uwielbiam jego opiekunczosc i pewnosc siebie i przede wszystkim zdecydowanie w sexie. Brakuje mi jednak odrobiny wiecej partnerstwa. Inna sprawa ze tak bylo od poczatku wiec nie ma co rozpaczac. Wiedzialy galy co braly.......

Wieczne Miasto BG

#74 2012-02-14 17:19:06

ona87
Netbabeczka

aggy,
każdy z moich byłych choć trochę był ode mnie starszy i było mi z tym dobrze. Pierwszy był starszy o rok drugi o 4 lata. Różnica nie kolosalna ale ten drugi był zdecydowanie dojrzały. I jakoś ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do młodszego i to nie rok tylko 5 lat. Może też zależy na kogo się trafi? Pasożytem można być i w wieku 30 lat. Chociaż nie ukrywam, że wolałabym tak jak w Twoim przypadku, 10 lat starszego niż 5 lat młodszego. smile

#75 2012-02-15 12:40:38

zofffia
Niewinne początki

Moja kobieta (to jej forum i login wink ) jest ode mnie starsza o 8 lat i nigdy nie mieliśmy z tym problemu. Może na początku ona nie czuła się super konfortowo, ale teraz jest wszystko o.k. Co więcej dojrzała kobieta nie boi się eksperymentów big_smile nie tylko kupuje z Kris Line fajne komplety bielizny, to jeszcze ostatnio odwiedziła specjalnego "dolnego" fryzjera big_smile jeśli wiecie o czym mówię wink Poza tym zwyczajnie super z niej babka. Uderzaj do starszych kobiet. Waaarto ;D

#76 2012-02-15 13:14:32

Wilczyca89
Przyjaciółka Forum

Co więcej dojrzała kobieta nie boi się eksperymentów big_smile nie tylko kupuje z Kris Line fajne komplety bielizny, to jeszcze ostatnio odwiedziła specjalnego "dolnego" fryzjera big_smile jeśli wiecie o czym mówię

Jak dla mnie ten post jest raczej argumentem za tym, aby kobiety jednak nie wiazaly sie z mlodszymi facetami.

Stopka forum