Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

Temat: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam!!!
Zyłam i pracowałam w Anglii prawie 4 lata,tam tez urodziłam dziecko..............wróciłam do Polski,mam trudny etap w życiu teraz i myslę o powrocie do Anglii,z  tym że sama z dzieckiem...............mam tam mnóstwo przyjaciół,tez troszkę rodziny,ale jestem przerażona,czy dam sobie tam rade  z dzieckiem???
Myślę ze tak,ale licze na jakies rady i ciepłe słowo wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

dasz sobie radę, wiem że jest tam system benefitów, słyszałam ze samotnym matkom przysługuje mieszkanie i pieniążki (całkiem niezłe), postaram się dowiedzieć więcej i napisać jeszcze

3

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
kama-koma napisał/a:

dasz sobie radę, wiem że jest tam system benefitów, słyszałam ze samotnym matkom przysługuje mieszkanie i pieniążki (całkiem niezłe), postaram się dowiedzieć więcej i napisać jeszcze

Witam.
Ja również wybieram się na Wyspy z dzieckiem ,i również  mam wiele obaw z tym związanych np.jak poradzi sobie ono w szkole? czy się zaaklimatyzuje ? czy nauczyciele będą mu pomagać? itp. i najważniejsze czy w ogóle damy sobie tam rade. Co prawda nie jadę w ciemno , jadę do rodziny i od razu będę miała tam pracę ale obawy jednak pozostają. Najbardziej martwię się o finanse , co prawda w Polsce mam prace ale zarabiam najniższą krajową i samej jest mi strasznie ciężko. Słyszałam że w Anglii pomoc społeczna działa sprawniej. Chciałabym się poradzić, mam samotnie wychowujących swoje pociechy w uk , na co mam być przygotowana jeśli chodzi o szkolę ?, jakie dokumenty muszę skompletować przed wyjazdem?, jakie jest nastawienie nauczycieli do dzieci obcokrajowców? i jakie świadczenia przysługują samotnej mamie?

4

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Nie wiem, jakie swiadczenia przysługują samotnej matce, podobno całkiem niezle, jezeli jednak chodzi o szkołę, nie powinnas miec zadnych obaw. Moje dziecko mając 3 latka i nie znając żadnego słowa po angielsku bardzo szybko zaklimatyzowało się w przedszkolu. Była jedynym polskim dzieckiem w grupie, wiec drżałam ze strachu, jak sie z nimi dogada. Jednak moje obawy zupełnie nie miały podstaw. Nauczycielki na rózne mozliwe sposoby próbowały porozumiec się z dzieckiem. Potrafiły po polsku zapytac "chcesz siusiu?". Poswięcały jej duzo czasu, uwagi. Teraz moja córka po zaledwie poł roku liczy lepiej niz angielskie dzieci i kleci całe zdania. Wszystko tez zależy, w jakim wieku jest Twoja pociecha, ale nie martw się, dziecko się zaklimatyzuje bardzos szybko wink
Zapisując ją do przedszkola (tudziez niedawno składając aplikację do szkoły) potrzebujesz jedynie wypełnic formularz, jaki dostaniesz w wybranej przez siebie placówce. Ja nie potrzebowałam ani aktu urodzenia, ani paszportu przy zapisywaniu córki do przedszkola. Jednak te dokumenty będa Ci potrzebne, chociazby przy załatwianiu Child Benefit. Możesz ubiegac sie o mieszkanie z Councilu, ale nie znam szczegółów. Tutaj nawet wychowując dziecko samotnie jestes w stanie je utzrymac, nie musisz się więc az tak martwic o finanse, jezeli jak piszesz, masz załatwioną pracę i jedziesz do rodziny, wszystko powinno sie ułozyc pomyslnie wink

5

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Nastawienie nauczycieli do dzieci obcokrajowców ?

Niedawno zastanawiałam sie jak by sobie w Polsce poradzili z chińskim dzieckiem nie mówiącym po polsku.  Był program około świąt w polskiej telewizji, jak polskie placówki traktują Romów. Żeby przez nieznajomość języka polskiego umieścić ucznia w klasie specjalnej?

Moja córcia, fakt że w Irlandii, ale ma w czasie zajęć darmowe zajęcia z angielskiego. Siedzi sobie z boczku z panią i rozmawia.

Nie martw sie o córcię. Na początku fakt będzie jej ciężej, bo nikt jej nie będzie rozumiał, ale szybko sie osłucha i pokocha szkołę czy przedszkole. Powodzenia. Trzymam kciuki &&

6

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Dziękuje za słowa otuchy:*. Jadę z nastawieniem że będzie dobrze , że w końcu mi się jakoś zacznie w życiu układać, ale co będzie czas pokarze. Miłego dzionka kochane , sądzę że będę tutaj częstym gościem wink

7

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Wśród znajomych wiele rodzin wyjechało z dziećmi w różnym wieku. Od 2 do 13 lat i każde szybko się aklimatyzuje. Angielskie szkoły są pod tym kątem rewelacyjne. Dodatkowy nauczyciel do dziecka, bądź nauczyciel dwujęzyczny, dodatkowe zajęcia organizowane przez szkołę, całodobowe przedszkola.

Na prawdę nie masz się co stresować, a przynajmniej nie z powodu dziecka. A i z samego socjalu dasz radę się utrzymać.

8

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

No to super jestem już o wiele spokojniejsza. 10 lutego lecę dowiedzieć się bezpośrednio jakie dokumenty będą niezbędne do zapisania syna do szkoły , zobaczę przy tym gdzie ta szkoła się znajduje , czy daleko od naszego miejsca zamieszkania. Słyszałam, że w Anglii obowiązkiem rodzica jest odprowadzanie i zabieranie dziecka ze szkoły. Czy to prawda ? Kiedy mówię o tym synowi to się krzywi , bo jak to mama takiego kawalera ma go do szkoły odprowadzać smile Syn ma 10 lat .

LeeBee nie chciałabym utrzymywać się z samego socjalu , mam nadzieje że nie będę musiała, ale rzeczywiście jeśli z pracą będzie krucho to mogę liczyć na pomoc państwa -fajna sprawa.Przykre, że w naszym kraju nie możemy czuć się bezpieczni pod tym względem.

9

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

a te benefity dla samotnej matki sa od razu po przyjezdzie czy musi pracowac w anglii  przez rok?

10

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
dilajla napisał/a:

a te benefity dla samotnej matki sa od razu po przyjezdzie czy musi pracowac w anglii  przez rok?

Z tego co słyszałam , warunkiem do otrzymania benefitów jest posiadanie pracy. Jest tak , czy ktoś wprowadził mnie w błąd?

11

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam,
Mieszkam w Londynie 12 lat. Jestem zaskoczona informacjami jakie posiadacie, jak tutaj jest wspaniale. NIKT pieniedzy tutaj za darmo nie dostaje. Moja corka miala 9-lat. gdy poszla tutaj do szkoly. Sa rozne szkoly w Anglii. Panstwowe, katolickie i prywatne. Poziom nauczania bardzo rozny, pomoc w szkole bardzo rozna. Nie wiem gdzie Ty bedziesz mieszkac, musisz pamietac ze w niektorych czesciach UK jest rasizm. Nie lubia polakow. W Londynie pewnie tego tak nie widac bo jest mnostwo ludzi z roznych krajow. Sa szkoly, ktore maja bardzo zla reputacje (narkotyki, gangi). Trzeba wiedziec gdzie wyslac dziecko aby nie wpadlo w nieodpowiednie towarzystwo. Na prywatna szkole napewno Cie stac nie bedzie. Postaraj sie wyslac dziecko do szkoly katolickiej, tam jednak bardzo trudno o miejsce. Trzeba spelnic szereg warunkow aby dziecko sie dostalo, sa specjalne formularze za ktore otrzymuje sie punkty i na ich podstawie przyznaje sie miejsce, potrzebne Ci z Polski bedzie zaswiadczenie ze dziecko bylo chrzczone. W panstwowych szkolach tez jest roznie sa szkoly do ktorych polskie dzieci nie maja szans sie dostac, a sa szkoly gdzie przewazaja dzieci z krajow Somalia, Pakistan etc. biedota, ludzie o zupelnie innej kulturze. Dlatego poziom nauczania jest bardzo niski, prosze sobie wyobrazic 25 dzieci mowiace roznymi jezykami. Sa nauczyciele uczacy j.angielskiego ale to nie jest tak ze siedzi nauczyciel przy dziecku caly czas. Corce nie bylo latwo chociaz znala z polski angielski. Duzo dzieci ma depresje (chodzi o dzieci ktore maja problemy z zaklimatyzowaniem sie).
to jest bardzo trudne wszystko! Mieszka sie na poczatku w wynajetym pokoju, czasami nie wiadomo z kim. Do lazienki pare osob. Nie bede sie juz o tym rozpisywac. Z pomoca socjalna to nie jest tak latwo. Ludzie z Polski czekaja teraz bardzo dlugo na przyznanie pomocy. Rzad angielski zapowiedzial ze bedzie chcial zlikwidowac pomoc dla obcokrajowcow. Bardzo duze ciecia co roku sa. No i Anglia moze wyjsc z UE, bo o tym czesto sie mowi. Ja nie pobieram zadnych zasilkow tylko na corke mam 80F miesiecznie, ale to placa wszystkim ktorzy zarabiaja ponizej 80tys, funtow rocznie. Ta kwota jest na bilet na metro do szkoly. Nigdy wiecej nie wybralabym Anglii na miejsce do zycia. Pomimo tego ze mam dobra prace, na niewiele mnie stac.Teraz nie mam wyjscia, corka musi sie wyksztalcic a ja doczekac emerytury,
Zycze Ci powodzenia

12

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam,
Mieszkam w Londynie 12 lat. Jestem zaskoczona informacjami jakie posiadacie, jak tutaj jest wspaniale. NIKT pieniedzy tutaj za darmo nie dostaje. Moja corka miala 9-lat. gdy poszla tutaj do szkoly. Sa rozne szkoly w Anglii. Panstwowe, katolickie i prywatne. Poziom nauczania bardzo rozny, pomoc w szkole bardzo rozna. Nie wiem gdzie Ty bedziesz mieszkac, musisz pamietac ze w niektorych czesciach UK jest rasizm. Nie lubia polakow. W Londynie pewnie tego tak nie widac bo jest mnostwo ludzi z roznych krajow. Sa szkoly, ktore maja bardzo zla reputacje (narkotyki, gangi). Trzeba wiedziec gdzie wyslac dziecko aby nie wpadlo w nieodpowiednie towarzystwo. Na prywatna szkole napewno Cie stac nie bedzie. Postaraj sie wyslac dziecko do szkoly katolickiej, tam jednak bardzo trudno o miejsce. Trzeba spelnic szereg warunkow aby dziecko sie dostalo, sa specjalne formularze za ktore otrzymuje sie punkty i na ich podstawie przyznaje sie miejsce, potrzebne Ci z Polski bedzie zaswiadczenie ze dziecko bylo chrzczone. W panstwowych szkolach tez jest roznie sa szkoly do ktorych polskie dzieci nie maja szans sie dostac, a sa szkoly gdzie przewazaja dzieci z krajow Somalia, Pakistan etc. biedota, ludzie o zupelnie innej kulturze. Dlatego poziom nauczania jest bardzo niski, prosze sobie wyobrazic 25 dzieci mowiace roznymi jezykami. Sa nauczyciele uczacy j.angielskiego ale to nie jest tak ze siedzi nauczyciel przy dziecku caly czas. Corce nie bylo latwo chociaz znala z polski angielski. Duzo dzieci ma depresje (chodzi o dzieci ktore maja problemy z zaklimatyzowaniem sie).
to jest bardzo trudne wszystko! Mieszka sie na poczatku w wynajetym pokoju, czasami nie wiadomo z kim. Do lazienki pare osob. Nie bede sie juz o tym rozpisywac. Z pomoca socjalna to nie jest tak latwo. Ludzie z Polski czekaja teraz bardzo dlugo na przyznanie pomocy. Rzad angielski zapowiedzial ze bedzie chcial zlikwidowac pomoc dla obcokrajowcow. Bardzo duze ciecia co roku sa. No i Anglia moze wyjsc z UE, bo o tym czesto sie mowi. Ja nie pobieram zadnych zasilkow tylko na corke mam 80F miesiecznie, ale to placa wszystkim ktorzy zarabiaja ponizej 80tys, funtow rocznie. Ta kwota jest na bilet na metro do szkoly. Nigdy wiecej nie wybralabym Anglii na miejsce do zycia. Pomimo tego ze mam dobra prace, na niewiele mnie stac.Teraz nie mam wyjscia, corka musi sie wyksztalcic a ja doczekac emerytury,
Zycze Ci powodzenia

13

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

To prawda, że nie tak łatwo dostać pomoc socjalną. Nie ma czegoś takiego, że się należy. Do wielu benefitów trzeba spełniać sporo wymogów. jest taka dość ciekawa strona benefity.org.uk - tam można uzyskać sporo informacji.

Co do aklimatyzacji dziecka w nowym środowisku - im jest ono młodsze tym łatwiej to przychodzi. Starsze dziecko może mieć żal, że musi zostawić przyjaciół, ulubione miejsca...

Co do Londynu... no jeśli ktoś lubi tak ogromne aglomeracje... lub nie ma innego wyjścia... Mnie osobiście przerażają takie miasta a i koszty są o wiele większe niż w małych miejscowościach. Przede wszystkim wynajem lokum jest bardzo drogi - jeśli znajdziesz coś taniego to wywalisz kupę kasy na dojazdy...

Tak jak napisała bozka15 - macie troszkę mylne pojęcie o tej krainie miodem i mlekiem płynącej. Owszem, zgadzam się z tym, że angielski socjal jest o 1000 razy lepszy niż polski no ale nie ma nic za darmo.

14

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witajcie...
Mieszkam w UK od ponad roku. Mieszkam w niewielkim miasteczku i jestem bardzo zadowolona. Moje dzieci również. Najstarszy rozpoczął naukę w secondary i juz po pierwszym dniu chciał tam wracać smile. Młodsze miało jedno dziecko z polskim,a najmłodsze - bez języka.... a w klasie sami anglicy.... ja bardziej to przeżywałam, jak sobie poradzi - a oni... już nie możemy się doczekać jutra smile. Ale to prawda.... różnie dzieci reagują. Małe miasteczka są jednak lepsze, moim zdaniem.
bozka15 a nie myslałaś o zmianie? Przenieść się gdzieś do mniejszego miasta? W ostatnim czasie wiele osób tu do nas przyjeżdża właśnie z Londynu, bo koszty utrzymania są tam duże. I są zadowoleni. Nie tracą na dojazdy, bo wszędzie blisko smile

15

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam. Mieszkam w Angli od 1,5 roku. razem z mężem i 2 dzieci. Niestety nasze drogi muszą się rozejść. Chce odejśc od męża, tyrana który znęca się nad nami psychicznie a czasami fizycznie.  Nigdy tu nie pracowałam, benefity pobiera mąż na siebie, mieszkanie wynajmuje od fimry w której pracuje. Zdecydowałam się odejść bo nie pozwole krzywdzić moich dzieci. Czy ktoś mi może pomóc w informacji na co moge liczyć jako chyba matka samotna z 2 dzieci , bez pracy, bez mieszkani... Nie wiem od czego zacząć. Czekam na formy na CHB CHTC. musze odebrać mu zasiłki. Nie wiem co będzie jak się o tym dowie. Jest zdolny do wszystkiego. Pomózcie jedsli ktoś wie na co moge liczyć.

16

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Jeżeli uzywa w stosunku do was (a szczegolnie w stosunku do dzieci!) Przemocy fizycznej i psychicznej, awanturuje się, zastrasza, naduzywa alkoholu - koniecznie zglos to na policje. A jeszcze lepiej zadzwon po policje z domu kieddy bedzie nastepny raz szalal. Zglaszasz się wtedy na policje jako ofiara przemocy domowej a tam dostajesz podstawowe instrukcje gdzie masz szukac pomocy dalej.

W przypadku jeżeli policjaa uzna, ze maz. Stanowi zagrozenie dla was automatycznie ma zakaz zblizania się do was do wyjasnienia sprawy. Nie ma prawa też wyrzucic cie z mieszkania.

Drugaa kwestia to znalezienie pracy i przedszkola dla dzieci. Oczywiscie wszystkie swiadczenia masz prawo przepisac na siebie i starac się o alimenty - pewnie sostaniesz wszystkie informacje w City Advice

Pppamietaj, ze w UK ofiary przemocy domowej sa traktowane zupelnie inaczej niż w PL smile wwiec nie poddawaj się i nie boj.

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Ja zajmuje sie zalatwieniem benefitow dla polakow (pracuje w charity) i ktos napisal samotnehj matce naleazy sie mieszkanie.

HAHAHA ludzie skad Wy te wiadomosci bierzecie ? Po pierwsze teraz sa nowe zasady dla obcokrajowcow. Nie wiem ile czasu wyjechalas, ale jesli dluzej niz rok to Ci benefirtow nikt nie da na przyjezdzie. Trzeba min 3 miesiace przepracowac i wtedy jak jestes bezrobotna to mozesz dostac zasilek dla bezrobotnych. A Ty przeciez chcesz pracowac, wiec tak naprawde na zaden zasilek oprocz tych 80? mozesz sie nie zalapac. A jak chcesz mieszkanie to kolejki sa po kilka lat w Londynie. Nie wiem jak  w innych miastach.

Mam nadzieje, ze anglia wyjdzie z unii i spokoj bedzie.

18

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
smutny_prosiaczek napisał/a:

Ja zajmuje sie zalatwieniem benefitow dla polakow (pracuje w charity) i ktos napisal samotnehj matce naleazy sie mieszkanie.

HAHAHA ludzie skad Wy te wiadomosci bierzecie ? Po pierwsze teraz sa nowe zasady dla obcokrajowcow. Nie wiem ile czasu wyjechalas, ale jesli dluzej niz rok to Ci benefirtow nikt nie da na przyjezdzie. Trzeba min 3 miesiace przepracowac i wtedy jak jestes bezrobotna to mozesz dostac zasilek dla bezrobotnych. A Ty przeciez chcesz pracowac, wiec tak naprawde na zaden zasilek oprocz tych 80? mozesz sie nie zalapac. A jak chcesz mieszkanie to kolejki sa po kilka lat w Londynie. Nie wiem jak  w innych miastach.

Mam nadzieje, ze anglia wyjdzie z unii i spokoj bedzie.

Niestety jest to prawda,trzeba przepracowac minimum 3mies aby zaczac starac sie o jakiekolwiek benefity.Bardzo dobra strona na temat benefitow,warto poczytac benefity.org.uk ,dostepna w jezyku polskim.
Co chodzi o mieszkanie,od czerwca 2013 roku weszla nowa ustawa o przyznawaniu counsilowskich mieszkan,Musisz mieszkac minimum 5 lat w Anglii aby moc starac sie o trafienie na liste oczekujacych!Niewazne czy jestes matka samotna z 1 lub 2 dzieci.
Moja siostra,matka samotna z 2 dzieci w wieku szkolnym, przyjechala do Anglii w lipcu 2013roku,na poczatku mieszkala ze mna,pracowala dorywczo.Uzbierala sobie na wynajecie mieszkania, musiala zaplacic za czynsz za miesiac z gory+depozyt,po miesiacu dopiero otrzymala housing benefit.Trafila na liste oczekujacych na mieszkanie tylko dzieki temu,ze dostala wypowiedzenie od landlorki.W tej chili otrzymuje tylko child benefit,od wrzesnia wciaz czeka na odpowiedz w sprawie working tax credit oraz child tax credit.Tak wiec poczatki sa zawsze bardzo ciezkie  zwlaszcza dla samotnych matek!!!!

19

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
smutny_prosiaczek napisał/a:

Ja zajmuje sie zalatwieniem benefitow dla polakow (pracuje w charity) i ktos napisal samotnehj matce naleazy sie mieszkanie.

HAHAHA ludzie skad Wy te wiadomosci bierzecie ? Po pierwsze teraz sa nowe zasady dla obcokrajowcow. Nie wiem ile czasu wyjechalas, ale jesli dluzej niz rok to Ci benefirtow nikt nie da na przyjezdzie. Trzeba min 3 miesiace przepracowac i wtedy jak jestes bezrobotna to mozesz dostac zasilek dla bezrobotnych. A Ty przeciez chcesz pracowac, wiec tak naprawde na zaden zasilek oprocz tych 80? mozesz sie nie zalapac. A jak chcesz mieszkanie to kolejki sa po kilka lat w Londynie. Nie wiem jak  w innych miastach.

Mam nadzieje, ze anglia wyjdzie z unii i spokoj bedzie.

Po bandzie. Szkoda że nie wyszła z Unii, zanim ty się tu nie pojawiłaś/-eś.
Niekoniecznie człowiek człowiekowi wilkiem, ale Polak Polakowi na obczyźnie- na pewno.
Mieszkam 10 lat w UK, nigdy nikomu nie odmówiłam pomocy. Chodzę, tłumaczę załatwiam i wiesz, od nikogo grosza nie wzięłam!!

Ludzie szukają lepszego miejsca na ziemi dla siebie i swoich dzieci. Przerażają mnie stwierdzenia typu " mam nadzieję że Anglia wyjdzie z Unii i będzie spokój"

20

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
NieZnamSiebie napisał/a:

Ludzie szukają lepszego miejsca na ziemi dla siebie i swoich dzieci. Przerażają mnie stwierdzenia typu " mam nadzieję że Anglia wyjdzie z Unii i będzie spokój"

Imigranci w UK nie tylko polscy są największymi eurosceptykami nie wiadomo dlaczego. Nawet kiedyś mówili o tym w mediach wink

21 Ostatnio edytowany przez zmijka (2015-04-09 20:32:49)

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam jestem samotna matka i ma 3 letniego synka. Zastanawiam sie od niedawna nad wyjazdem z nim za granice do Anglii. Mieszka tam mój chłopak ( nie jest on ojcem dziecka), ktory tam pracjue juz kilka lat. I niewiem jakie bym musial wziasc ze soba papiery aby zaczasc tam pracowac i wychowywac dziecko. I niewiem czy dam sobie tam rade mozeci mi cos doradzic.

22

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam jestem samotna matka i ma 3 letniego synka. Zastanawiam sie od niedawna nad wyjazdem z nim za granice do Anglii. Mieszka tam mój chłopak ( nie jest on ojcem dziecka), ktory tam pracjue juz kilka lat. I niewiem jakie bym musial wziasc ze soba papiery aby zaczasc tam pracowac i wychowywac dziecko. I niewiem czy dam sobie tam rade mozeci mi cos doradzic.

23

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Witam jestem samotna matka i ma 3 letniego synka. Zastanawiam sie od niedawna nad wyjazdem z nim za granice do Anglii. Mieszka tam mój chłopak ( nie jest on ojcem dziecka), ktory tam pracjue juz kilka lat. I niewiem jakie bym musial wziasc ze soba papiery aby zaczasc tam pracowac i wychowywac dziecko. I niewiem czy dam sobie tam rade mozeci mi cos doradzic.

Dokumenty- oryginaly oraz przetlumaczone-akty urodzenia, ksiazeczke zdrowia dziecka (tego chyba nie trzeba tlumaczyc), jesli masz dyplomy ukonczenia jakis kursow/szkoly/studiow etc.

Jedziesz do swojego chlopaka i na poczatku bedziesz musiala byc na jego utrzymaniu. Rozumiem ze bedziecie mieszkac wszyscy razem. W tej sytuacji to twoj chlopak informuje odpowiednie urzedy ze wprowadzila sie do niego partnerka z dzieckiem. Poniewaz twoj chlopak pracuje juz kilka lat to bedzie pewnie mial prawo do jakis benefitow (ale to zalezy od tego ile zarabia). Tobie sie nic nie nalezy bo nie pracowalas w UK.  Dziecko i tak masz male wiec bedziesz sie nim opiekowac do czasu az pojdzie do przedszkola. Chyba ze znajdziesz prace to wtedy zostaje Ci wynajecie opiekunki ale to niestety nie jest takie tanie.

Gdzie bedziesz mieszkac w Anglii?

Czy ojciec dziecka wie ze chcesz wyjechac z dzieckiem do UK?

24 Ostatnio edytowany przez zmijka (2015-04-10 13:30:16)

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

W akcie urodzenia nie jest wpisany bo rostalam sie z nim jak bylam w 3 miesiacu ciazy i nie interesuje sie dzieckiem .Wiec on niema zadnych praw. Moj chlopak mieszka w Darford . Mam zrobiony kurs Kasjer- Sprzedawca i pol roczny starz w sklepie .

25

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

W akcie urodzenia nie jest wpisany bo rostalam sie z nim jak bylam w 3 miesiacu ciazy i nie interesuje sie dzieckiem .Wiec on niema zadnych praw. Moj chlopak mieszka w Darford . Mam zrobiony kurs Kasjer- Sprzedawca i pol roczny starz w sklepie .

Darford? A nie przypadkiem Dartford w Kent?

Czyli w akcie urodzenia w rubryce ojciec nie ma nic?

Na jakim poziomie znasz angielski?

26 Ostatnio edytowany przez zmijka (2015-04-10 14:34:04)

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Teraz nie wpisuje sie ojciec niznany tylko dowolne imie i nazwisko matki. A jeżeli chodzi o J. Angielski to dogadam sie ponad 10 lat sie go uczylam . Mowiles ze chlopak moze brac ten Benefit ale on nie jest jego biologicznym ojcem wiec jak to mozliwe? Tak mialo byd Dartford he t zgubilam
.

27

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Teraz nie wpisuje sie ojciec niznany tylko dowolne imie i nazwisko matki. A jeżeli chodzi o J. Angielski to dogadam sie ponad 10 lat sie go uczylam . Mowiles ze chlopak moze brac ten Benefit ale on nie jest jego biologicznym ojcem wiec jak to mozliwe? Tak mialo byd Dartford he t zgubilam
.

Czyli dziecko nie ma ojca a ty masz pelne prawa do opieki nad dzieckiem. To w sumie ulatwia sprawe smile

Twoj chlopak nie musi byc ojcem dziecka a ty nie musisz byc jego zona. Tutaj dwie osoby (niezaleznie jakiej plci) i mieszkajace razem, wchowujace dziecko razem i ogolnie prowadzace gospodarstwo domowe sa po prostu partnerami i to wystarczy. Po prostu chlopak informuje odpowiednie urzedy ze teraz z nim beda mieszkaly jeszcze 2 osoby i tyle i ze jestes jego partnerka. Przedstawia odpowiednie dokumenty, sklada podanie i czeka na decyzje. Czesto sie zdarza ze ludzie dostaja decyzje odmowne i wtedy koniecznie trzeba sie odwolywac. Z tego co slyszalam to ludzie niestety na decyzje czekaja miesiacami.
Ty nie masz zadnych praw do benefitow, chyba dopiero gdy znajdziesz prace to po 3 miesiacach mozesz zlozyc podania. Nie wiem dokladnie ale mozesz sprawdzic na stronach rzadowych jakie prawa masz.

Jak mowisz po angielsku to bedziesz miala latwiej smile

Powodzenia.

28

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Aha czyli ze jak on zlozy takie papiery i dostanie to będzie przychodziło na niego . A jak ja będę chciala isc do pracy to bede musial szukac opiekunki ? A niema żłobków dla 3 latków?
I dopiero po 3 miesiacam pracy bym mogla skladac papiery na dziecko.

29

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

A nim tam wyjade to czy musze odrazu rezygnowac z rodzinnego na synka + dodatku dla samotnej matki. bo niewiem kedy znajde prace i od jakiego wieku tam zaczyna sie posylac dzieci do szkoly

30

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Aha czyli ze jak on zlozy takie papiery i dostanie to będzie przychodziło na niego .

Tak, na niego.

zmijka napisał/a:

A jak ja będę chciala isc do pracy to bede musial szukac opiekunki ?

Raczej dziecka samego w domu nie zostawisz na 8 godzin.

zmijka napisał/a:

A niema żłobków dla 3 latków?

Sa rozne rodzaje opieki (zlobki/przedszkola) : platne i przewaznie czynne od 6 rano do 8 wieczorem. Panstwowe przedszkole na poczatku przyjmuje dzieci na jakies 3 godziny a potem na 6 godzin (od 9 do 15). Sa tez opiekunki ktore zajma sie dzieckiem - mozesz sobie poszukac w necie opiekunek w swojej okolicy i porownac ceny. Czasami trzeba czekac na miejsce w zlobku/przedszkolu/szkole od tygodnia do kilku miesiecy.

zmijka napisał/a:

I dopiero po 3 miesiacam pracy bym mogla skladac papiery na dziecko.

Jesli pojdziesz do pracy to po 3 miesiacach mozesz skladac podania o benefity. Dostaniesz je chyba tylko na 6 miesiecy (sprawdz na stronach rzadowych). Poniewaz jedziesz do swojego chlopaka ktory jakis juz czas tutaj pracuje i bedziesz jego partnerka to on moze zlozyc podania na wasza 3 bo bedziecie tworzyc rodzine.

zmijka napisał/a:

A nim tam wyjade to czy musze odrazu rezygnowac z rodzinnego na synka + dodatku dla samotnej matki. bo niewiem kedy znajde prace i

Nie wiem jakie jest prawo w PL. Spytaj sie w urzedzie w PL. Wg mnie powinnas zrezygnowac bo jedziesz do swojego chlopaka i nie bedziesz juz samotna matka, do tego bedziesz mieszkac w innym kraju wiec nie wiem dlaczego podatnicy maja Cie utrzymywac?

zmijka napisał/a:

od jakiego wieku tam zaczyna sie posylac dzieci do szkoly

3/4 lata to zlobek, 4/5 latki ida do tzw. reception (to chyba polska zerowka), 5-11- Primary School (podstawowka)

31

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Wielkie dzieki za pomoc i informacje pomogles mi bardzo smile

32

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Wielkie dzieki za pomoc i informacje pomogles mi bardzo smile

Prosze bardzo zmijka, polecam sie na przyszlosc smile Przy okazji- jestem kobieta smile Powodzenia w UK.

33

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Czesc jeszcze jedno mam pytanko a czy ja moge skladac papiery jako samotna matka papiery na ten Benefikt. Skoro samo wychowuje??

34

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Czesc jeszcze jedno mam pytanko a czy ja moge skladac papiery jako samotna matka papiery na ten Benefikt. Skoro samo wychowuje??

Jesli bedziesz mieszkala sama tyko z dzieckiem bez partnera to skladasz ty. Jak znajdziesz prace to po 3 miesiacach mozesz skladac podanie, bedziesz troche czekac a potem dostaniesz chyba na 6 miesiecy (jak mowilam sprawdz na stronach rzadowych).

Jesli bedziesz mieszkala ze swoim chlopakiem i swoim dzieckiem to nie bedziesz samotna matka. Twoj chlopak jest twoim partnerem, mieszkacie razem i wspolnie placicie rachunki i utrzymujecie i wychowywujecie dziecko. Oczywiscie mozesz w takiej sytuacji zlozyc podanie (po 3 miesiacach o czym pisalam wyzej) ze jestes samotna matka ale bedzie to zwyklym klamstwem, oszustwem i wyludzeniem benefitow za co mozesz zostac ukarana (min. finansowo).

Dlaczego osoby ktore wyjezdzaja z Polski najczesciej zadaja pierwsze pytania o benefity a nie np gdzie moge znalezc prace, jak jest z praca, czy moge jeszcze w PL podwyzszyc swoje kwalifikacje by dostac lepsza prace w UK?

35

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Przepraszam mialm wlasnie sie spytac jak jest ze znalezieniem pracy w uk czy mozna zaczac szukac juz w polsce przed wyjazdem i znalesc miesce w zlobku?

36

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Przepraszam mialm wlasnie sie spytac jak jest ze znalezieniem pracy w uk czy mozna zaczac szukac juz w polsce przed wyjazdem i znalesc miesce w zlobku?

Przepraszam ze dopiero teraz ale pracowalam i nie bylo mnie w domu i bylam odcieta od internetu.

Mozesz podjechac do Bluewater (to takie wielkie centrum handlowe) i popytac sie o prace jako sprzedawca, mozesz poszukac przez internet, mozesz zapisac sie do agencji pracy, mozesz szukac przez job centre. Znasz angielski to nie bedziesz miala problemu. Potem mozesz szukac roznych szkolen, kursow etc i sie doksztalcac. Czasami sa darmowe, czasami platne ale fajne jest to ze jest duzy wybor. Po jakims czasie bedziesz mogla zmienic prace. Wiem ze duzo Polakow pracuje w tych okolicach w roznych fabrykach, hurtowniach, pakowalniach etc.

Co do zlobka to sprawdz jak jest w Dartford, wejdz na strone Dartford Borough Council i poszukaj zakladki albo linka z Education/School/Learning i dalej pewnie beda informacje na temat przedszkoli, szkol etc, moze nawet bedziesz mogla zlozyc podanie online.

Najtrudniejsze bedzie utrzymanie pracy i zorganizowanie opieki nad dzieckiem. Z czysto logistyczno-finansowego powodu. Powiedzmy ze idziesz do pracy na 8 godzin do sklepu i zaczynasz o 9 rano. Dodaj do tego dojazd do pracy. Dziecko idzie do przedszkola na 9 i konczy o 12 albo o 15. Mozesz oczywiscie zalatwic zlobek ktory jest czynny od 7 rano do 19 ale jest drogi wiec wieksza czesc swoich zarobkow bedziesz wydawac na zlobek albo przedszkole.

Pierwsze co bedziesz musiala jednak zrobic po przyjezdzie to numer NIN, ale pewnie chlopak ci wytlumaczy jak i gdzie wyrobic.

37 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-05-03 11:26:40)

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Matko! Żmijka! Ocknij się! Masz internet - masz, bo tu piszesz - informacje, o które pytasz są dostępne w necie na stronach informacyjnych - nie zachowuj się jak inwalida tylko korzystaj ze swojego mózgu, bo teraz jesteś na prostej drodze by wpakować się w wyjazd i za pół roku płakać rzewnymi łzami, bo ci nie wyszło.


Jak ty chcesz poradzić sobie za granica, skoro nie umiesz najprostszych informacji wyszukać SAMA?
"Papiery na ten Benefikt" - Ty nawet poprawnie tego napisać nie umiesz - nie wydaje ci się, że skoro myślisz o wyjeździe, to chociaż powinnaś wiedzieć o czym piszesz?

A z tego, co czytam, masz tam jeszcze chłopaka - to on co? Drugi inwalida, że nie umie się dowiedzieć jakie warunki musicie spełniać? Jakie masz możliwości?

Jak ty sobie chcesz tam poradzić skoro wykładasz się kiedy przychodzi znaleźć podstawowe informacje?

Interesuje cię życie na zasiłku w UK? Rozczaruję cię... jest tak samo kiepsko jak w PL.

A będąc brutalnie szczerą napisze, że gdybyś miała szanse na znalezienie pracy w UK przez internet to nie miałabyś problemu ze znalezieniem informacji na pytania, które tu zadajesz.

Tak że przemyśl swój wyjazd trzy razy, bo na razie to błądzisz jak dziecko we mgle...

38

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Bardzo dobrze że o wszystko się pyta co i jak...na stronach internetowych fakt jest wiele informacji, ale chyba dobrze zapytać ludzi którzy tam mieszkaja i wiedzą co i jak? wiec nie wiem w czym problem ;/
sama chciałabym wyjechać to zachowałabym się jak inwalida jak to ujełaś, bo nie wiedziałabym od czego zacząć ...
uważam że zbedne są takie komentarze i ciśniecie ;/ ale walka musi być niee...co tam wiecej polaków w Angli to lipa dla innych mhmm bo ktoś szuka różnych rozwiazań aby tam jakoś zacząć żyć...i wszystkich możliwych sposobów radzenia z poczatkiem..w obcym kraju, nie znajac praktycznie nikogo ;/ z dzieckiem.. Napisała że chce iść do pracy. Po to są różne pomoce aby z nich korzystać, dają możliwość to czemu z tego maja nie korzystać polacy czy inni obcokrajowce

39

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
zmijka napisał/a:

Przepraszam mialm wlasnie sie spytac jak jest ze znalezieniem pracy w uk czy mozna zaczac szukac juz w polsce przed wyjazdem i znalesc miesce w zlobku?

wiesz nie wiem czy jest taka możliwość, raczej wątpię chyba, że ktoś ci załatwi na miejscu bo, żeby np. dostać pracę z agencji to trzeba być osobiście i złożyć papiery i pewnie trzeba też trochę czasu zanim będziesz zarabiać pieniądze....kolejna sprawa, że praca przez agencje nie da ci więcej dochodu jak najniższa krajowa i nie ma co liczyć na awans, lepiej szukać osobiście i bezpośrednio u pracodawcy,
żłobek za to wydaje mi się, że możesz załatwić przez internet, ja zapisując córkę do szkoły składałam papiery przez internet na stronie urzędu, jest tam wniosek do wypełnienia, wpisujesz 3 interesujące cię placówki podkreślając na której najbardziej Ci zależy  i dlaczego, w tej ankiecie trzeba wpisać też adres więc nie wiem czy masz już taki....ale z drugiej strony nie wiem czy one są opłacalne, prawdę mówiąc nawet nie wiem czy tutaj są żłobki bo zawsze słyszałam, że rodzice takich małych dzieci zostawiają je z nianią, która może być dofinansowana przez urząd w szczególności jeżeli jesteś samotną matką, a takie nianie bez  papierów kosztują 3 funty za godzinę
na benefity też trochę będziesz musiała poczekać, nie jest to takie proste, wiem, że można załatwić to samemu ale chyba lepiej jest zlecić to jakiejś księgowej,
ciężko będzie ci samej na początku ale jak jesteś zdeterminowana to na pewno dasz radę,
życzę powodzenia

40

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
Iceni napisał/a:

Matko! Żmijka! Ocknij się! Masz internet - masz, bo tu piszesz - informacje, o które pytasz są dostępne w necie na stronach informacyjnych - nie zachowuj się jak inwalida tylko korzystaj ze swojego mózgu, bo teraz jesteś na prostej drodze by wpakować się w wyjazd i za pół roku płakać rzewnymi łzami, bo ci nie wyszło.


Jak ty chcesz poradzić sobie za granica, skoro nie umiesz najprostszych informacji wyszukać SAMA?
"Papiery na ten Benefikt" - Ty nawet poprawnie tego napisać nie umiesz - nie wydaje ci się, że skoro myślisz o wyjeździe, to chociaż powinnaś wiedzieć o czym piszesz?

A z tego, co czytam, masz tam jeszcze chłopaka - to on co? Drugi inwalida, że nie umie się dowiedzieć jakie warunki musicie spełniać? Jakie masz możliwości?

Jak ty sobie chcesz tam poradzić skoro wykładasz się kiedy przychodzi znaleźć podstawowe informacje?

Interesuje cię życie na zasiłku w UK? Rozczaruję cię... jest tak samo kiepsko jak w PL.

A będąc brutalnie szczerą napisze, że gdybyś miała szanse na znalezienie pracy w UK przez internet to nie miałabyś problemu ze znalezieniem informacji na pytania, które tu zadajesz.

Tak że przemyśl swój wyjazd trzy razy, bo na razie to błądzisz jak dziecko we mgle...

ta złośliwość nie jest potrzebna

41

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

witam dziewczyny:)
jestem mamą 4 latki, chce wraz z córka znalezc nowe zycie i postanowilysmy postawic na londyn.
z racji, nigdy nie byłyśmy w Anglii(ale język znam dość dobrze) potrzebujemy przede wszystkim rad- gdzie najlepiej z dzieckiem zamieszkac(posiadam 3 miesięczny wkład finansowy), czy sa jakies instytucje pomagajace mamom znalezc mieszkanie, chce pracowac, wiec musze dac core do przedszkola, czy niani(czas też jest ważny- il eise czeka na przedszkole?)? czy panstwo mi dofinansuje przedszkole? raczej nie bedzie mnie stac by z jednej pesji oplacic 1000 funtow za przedszkole(czytałam, że to normalne ceny) i 700 za mieszkanie + utrzymac siebie i córkę, wiec to dosc wazne. jesli nie dostane dofinansowania do przedszkola, to pewnie bede potrzebowała pomocy w dofinansowaniu mieszkania, czy to jest możliwe? co trzeba zlozyc wtedy i gdzie. podpowiedzcie proszę jak najlepiej. wiem, że będzie ciężko, ale nie boję się tego:)
z góry dziękuję pięknie:)

42

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Hej Zuzu od 8 lat mieszkam w UK 5 lat w Londynie teraz na północy, niestety zahaczyłam o etap samotnej matki tutaj więc mogę Ci udzielić kilka rad.
1. Odradzam LONDYN ja wiem wiem piękne miasto stolica ludzie zycie płynie pełną parą lecz ekscytacja umyka szybko jak rachunki zaczynają przerażać, single może i jeszcze jakoś tam fukcjonują...
2.Nie ma specjalnych instytucji które szukają mamom mieszkania, sa agencje mieszkaniowe ale z tym moze być cięzko mimo Twoich oszczędności bo agencja sprawdza Twoją wyplacalność a ta bedzie żadna w momencie jeżeli dopiero przyjechałaś.
3. Przedszkole akurat tu nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca do wyboru do koloru oczywiście ceny dokladnie jak napisałaś około 1000f, i tak oczywiście Państwo Ci je dofinansuje i to w dużej częsci jako samotnej matce ale(zawsze jest ale) tylko wtedy jeżeli pracujesz tu się sytuacja komplikuje bo aby Ci dofinansowali przedszkole musisz zacząc pracę aby zacząć pracę musisz mieć co zrobić z dzieckiem i koło się zamyka.
4. Dofinansowanie do mieszkania oczywiście też Ci się bedzie należało ale na to także się czeka musisz zacząć pracę załatwić w Revenue CHILD BENEFIT na co czeka się hmmm nawet do 6 miesięcy ten dokument i benefit jednocześnie jest podstawą do otrzymywania czego kolwiek bez tego nie ruszysz z miejsca.

43

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Witam wszystkich. Czy sa tu jakies mamy szukajace wspolnego mieszkania z inna polska mama? Moja coreczka ma 4 lata. Urodzila sie w uk, ale po rozstaniu z jej ojcem nie moglam znalezc dla nas mieszkania (niewystarczajace zarobki) wiec wrocilam do Polski. Tesknie jednak za Londynem i mimo wynikow ostatniego referendum jestem zdecydowana na powrot. Ze znalezniem pracy nie ma az takiego problemu jak miekszania. Jedynym sensownym rozwiazaniem wydaje sie wspolny wynajem i pomoc z opieka nad dzieckiem. Piszcie!

44

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

czesc,

nie wiem od czego zaczac....swiat mi sie wali...maz kazal mi sie wyniesc bo ma dosc moich humorow....duzo ostatnio przeszlam,nabylam sie nerwicy i stanow depresyjnych,rycze co roz,nie mam nikogo,zeby pogadac....czy moze wiecie gdzie bym mogla sie podziac z dzieckiem,mieszkamy w UK?

45

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni
aga.cha napisał/a:

Witam wszystkich. Czy sa tu jakies mamy szukajace wspolnego mieszkania z inna polska mama? Moja coreczka ma 4 lata. Urodzila sie w uk, ale po rozstaniu z jej ojcem nie moglam znalezc dla nas mieszkania (niewystarczajace zarobki) wiec wrocilam do Polski. Tesknie jednak za Londynem i mimo wynikow ostatniego referendum jestem zdecydowana na powrot. Ze znalezniem pracy nie ma az takiego problemu jak miekszania. Jedynym sensownym rozwiazaniem wydaje sie wspolny wynajem i pomoc z opieka nad dzieckiem. Piszcie!

Hej
jak sobie radzisz teraz,mysle zeby wyjechac do pracy .Narazie mieszkam w Polsce mam corke 4 lata.

46

Odp: Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

My babeczki mamy to do Siebie że choćby nie wiadomo jak było Nam ciężko to damy radę. Wmawiają nam że jesteśmy słabą płcią ale to my potrafimy walczyć do samego końca. Uważam ze jak się uprzemy to nie ma dla nas rzeczy niemożliwych smile Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia.... smile

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Samotna matka z dzieckiem w Anglii,prosze o wsparcie,rady,doświadczeni

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024