Rwa kulszowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Rwa kulszowa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 ]

1

Temat: Rwa kulszowa

Od trzech miesiecy boli mnie od posladka po stope.Bol rwaco-piekacy.Lykam paracetamol i ibuprofen. Lekarstwa przepisane przez lekarza nie pomogly .Musze chodzic ,stac ,pod zadnym pozorem nie moge siedziec ani spac na miekkim.Jestem zapisana na fizykoterapie.Czytalam ze rwa kulszowa mija po ok.miesiacu a,,ta moja,, ciagle mnie sie trzyma.Zastanawiam sie czy to rzeczywiscie rwa czy cos  innego.Jak jej sie pozbyc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rwa kulszowa

Z opisu wynika, że to na pewno rwa... a żeby ją pokonać nalezy usunąć przyczyne jej powstania... Sama fizykoterapia nie pomoże.

3

Odp: Rwa kulszowa

Witam w tym temacie akurat ja mogę coś podpowiedzieć.

Po pierwsze uśmiałam się jakie leki dał ci lekarz na to schorzenie. Masz stan ostry i teraz powinnaś dostać coś  silniejszego ale od neurologa.
Przyczyną rwy kulszowej jest zazwyczaj ucisk na korzenie nerwowe w wyniku dyskopati.

Neurolog powinien skierować cie na rezonans magnetyczny by zobaczyć w jakim stanie jest kręgosłup i gdzie ewentualnie  powstaje ucisk.
Nie odwlekaj wizyty u neurologa bo ogólny lekarz tu nie wiele pomoże.

Druga sprawa, jeśli nie masz dyskopatii a tylko rwa kulszowa jest od przeziębienia nerwu kulszowego to po tym leczeniu teraźniejszym gdyby tabletki działały to rehabilitacja mogła by ci ulżyć.

Jednak jesli to dyskopatia bądź przepuklina jądra miażdżystego to pomoże na to tylko operacja.
Niestety innego sposobu nie ma. Owszem silne leki pomagają na krótkie okresy ale jeśli nie masz innych chorób to lekarz doradzi operację.

Trzecia sprawa. Choruję na rwe od 4 lat, okresy kiedy było lepiej zdarzają się rożnie, nawet 8 miesięcy mnie nie bolało. A te 3 lata ból jest ciągle, w rożnym stopniu nasilenia ale jest.
Nauczyłam się nie podnosić niczego jedna ręką bo pogarsza to ból, nauczyłam się spać w fotelu gdy sa ataki.

Leżałam na oddziałach rehabilitacyjnych z rożnym skutkiem, nigdy ból całkiem nie zniknął. Znam kobiety które żyją z rwą kilkanaście lat. Podziwiam je za wytrzymałość.
Wypróbowałam rożne blokady niestety na długo one nie działają.

Nie jestem lekarzem , więc doradzam ci jak najszybsze udanie się do Nurologa on da ci leki, np zastrzyki które pomogą we wczesnym stadium rwy.
Może będziesz mieć fart i rwa uśpi się po nich na jakiś czas.

Życze zdrowia i wytrzymałości.

4

Odp: Rwa kulszowa

"...Jednak jesli to dyskopatia bądź przepuklina jądra miażdżystego to pomoże na to tylko operacja. Niestety innego sposobu nie ma...." - to niestety nie jest prawd. Da się to wyleczyc rehabilitacją pod warunkiem, że zostanie to wcześnie zdiagnozowane i da sie z tym cos jeszcze zrobić!! Teraz prędko do neurologa!!

5

Odp: Rwa kulszowa

cześć ja mam to samo, na początku bolał mnie pośladek i ból promieniował do nogi poszłam więc do lekarza i przepisał mi najpierw xefo rapid nie pomógł później miałam olfen też tak średnio a na końcu apo napro po tych wszystkich lekach ból w pośladku ustąpił i w nodze też ale od czasu do czasu kuje mnie w dole pleców, dostałam też zastrzyki witaminowe i czekam na rehabilitacje. Dobrze radze najpierw poproś lekarza o rtg kręgosłupa a potem jak coś wykaże to faktycznie rezonans. Póki co to poproś o coś mocniejszego bo takie leki to na ból głowy mogą być ewentualnie, smaruj bolący odcinek maściami rozgrzewającymi albo przyklejaj plastry są na prawdę skuteczne, oprócz tego polecam masaż pleców, sama się wybiorę bo wiem że to skuteczne i może pomóc. A i bądź cierpliwa rwa kulszowa może trwać znacznie dłużej niż miesiąc, sama to przechodzę. Powodzenia

6

Odp: Rwa kulszowa

słuchaj, rehabilitacja powinna pomóc jesli tylko znajdziesz odpowiedniego specjaliste, polecam gabinety dominika zaglanicznego w gdansku, jesli jestes z okolic wiecej informacji w prywatnej wiadomości

7 Ostatnio edytowany przez sandra9011 (2011-03-25 10:16:01)

Odp: Rwa kulszowa

Hej.
Dołączam się do postu.
Ja mam rwę kulszową od września 2010r. Nie pomogły leki: Ketonal,Olfen,Kataflan,CoxTrial.Fizykoterapię(prądy,lasery) też mam za sobą,nic nie pomogły.Ogrzewałam bolące miejsce różnymi plastrami,termoforami i nic...RTG też miałam robione,ale żadnych zmian nie było,a przynajmniej lekarz ich nie zauważył.
Ból raz jest silniejszy raz słabszy.Czasem wcale nie daje po sobie znać a czasem nie daje żyć.
W tamtym tygodniu byłam u neurologa i dostałam skierowanie na Rezonans.Cudem udało mi załapać na wolne miejsce na drugi dzień.
No i teraz czekam na wyniki.Mam nadzieję,że to da się leczyć zachowawczo.

P.S.
Dużo osób polecało mi wizytę u kręgarza.
Podobno pomaga baaardzo.Taki masaż nawet bardzo bolący nastawia kręgi i przestaje boleć.
Ale musi to być osoba o bardzo wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu.

8

Odp: Rwa kulszowa

Jestem fizjoterapeutką i zajmuję się rwą, więc mogę się wypowiedzieć w tej kwestii.
Przede wszystkim trzeba zdiagnozwoać od czego masz rwę: od stanu zapalnego lub zmian zwyrodnieniowych w aparacie więzadłowo-kostnym i krążkach międzykręgowych (dyskopatia).

W zależności od stopnia zaawansowania i szybkości działania, leczenie może potrwać kilka miesięcy a nawet kilka lat. Jest to dolegliwość nawracająca.


Podstawą leczenia rwy jest rehabilitacja, przynosi w odróżnieniu od stosowania leków lepsze i dłużej utrzymujące się efekty. Bardzo ważnym elementem jest też odpoczynek, należy jednak nie przesadzać z nim ponieważ nasze mięśnie w rezultacie mogą się za bardzo rozleniwić.

Konieczne jest też stosowanie ćwiczeń korekcyjnych, które można swobodnie wykonywać w domu, po odpowiednim instruktarzu fizjoterapeuty. Mają one rewelacyjne efekty w połączeniu z fizykoterapią i masażem. Warto jest też skorzystać z basenu (pływanie, jacuzzi).

Jeśli chodzi o leczenie fizyjkoterapią stosujemy:
-elektroterapię
-galwanizację 
-promieniowanie IR
-krioterapię
-magnetoterapię
-laser
-ultradźwięki


Są to zabiegi które mają za zadanie zlikwidować ból i załagodzić stan zapalny.

Bardzo ważną rolę odgrywa też specjalistyczny masaż, stosunkowo szybko można zaobserwować poprawę.

Ważne, żeby masaż był wykonywany przez osobę z uprawnieniami do masaży leczniczych, ponieważ różni się on znacznie od standardowego masażu klasycznego (jest to masaż z uciskami, opracowuje się nogę ze zwróceniem uwagi na stopę, pośladki i plecy) , osoba bez doświadczenia i odpowiedniego przygotowania nie pomoże (zrelaksuje ale nie przyniesie pożądanego efektu).


Oprócz wyżej wymienionych pomocne są ciepłe lub gorące kąpiele, polewania,  okłady i kompresy (tylko nie stosujemy ich razem z maściami i plastrami).

Maści godne polecenia- ketonal i diclac.

9

Odp: Rwa kulszowa

Serdecznie dziekuj za wszystkie porady.Musze naniesc pewne informacje dot.mojej rwy.Otoz,juz od dawna wiem ze mam zwyrodnienie kregow szyjnych oraz dyskopatie.Lekarz przepisal mi lekarstwa ale stwierdzil ze beda problemy z watroba wiec nie wykupowalam poniewaz nic mi nie bolala -co pol roku chodzilam na fizykoterapie.Ale niestety sytuacja zmusila mnie do wyjazdu za granice i po dwoch latach pracy bez fizykoterapii kregoslup wysiadke zrobil.Zglosilam sie do lekarza pierwszego kontaktu-w Londynie-i Pan Lekarz po mojej podpowiedzi ze to napewno rwa kulszowa przepisal paracetamol i ibuprofen.Po drugiej wizycie ,kiedy powiedzialam ze nadal boli te same lekarstwa.Wiec pojechalam do Polski do mojej LEKARKI i przepisala mi DicloDuo.Przyjmuje jedna tabletke na dobe.Nareszcie nie boli,nareszcie moge spac cala noc.Jestem zapisana na fizykoterapie w Londynie.Mialo byc 7 tyg.a juz dwa miesiace i cichutko.Chetnie bym wrocila do swojego miasta na podreperowanie zdrowia,ale niestety... nie ma pracy nie mam zadnych mozliwosci zarobkowych.Nie bede psioczyla na moja Ojczyzne w ktorej nawet swiatelka w tunelu nie zobacze,Nie psiocze na lecznictwo w Londynie.bede lykala leki i dorabiala do czynszu,a jak za dwa lata wroce to juz emerytura i z gorki.

10

Odp: Rwa kulszowa

Masaże są cudowna sprawą, tylko trzeba znaleźć dobrego fachowca-i zaznaczam nie kręgarza! tylko masażystę. Dwa razy w roku iść na serie paru masaży i kręgosłup nie będzie doskwierał.
Mogę Ci jeszcze polecić tabletki przeciwbólowe traumeel s na tego typu sprawy są super, dodatkowo nie niszczą żołądka ani wątroby.

11

Odp: Rwa kulszowa

czekam na masaze.Nie zdecydowalabym sie na kregarza.Czy  lekarstwo ktore zaproponowalas -traumeel to od bolu kregoslupa czy tez dobrze wplynie na bole zwiazane z rwa kulszowa.Pomimo ze przyjmuje leki od czasu do czasu mam piekacy bol w nodze.

12

Odp: Rwa kulszowa

Tu wskazania do stosowania tabletek traumeels:

Urazy (sportowe i powypadkowe), takie jak: skręcenia, zwichnięcia, krwiaki, złamania. Lek może być również stosowany w przypadkach pourazowych lub pooperacyjnych obrzęków i wysięków oraz w procesach zapalnych i zwyrodnieniowych dotyczących różnych organów i tkanek, w tym wątroby oraz narządów ruchu. Korzystne efekty stosowania Traumeel S obserwowano w przypadkach astmy oskrzelowej, zapalenia wyrostka rylcowatego, zapalenia kaletek maziowych, zapalenia okołostawowego stawu ramienno-łopatkowego, stanów zwyrodnieniowych stawu biodrowego, kolanowego i małych stawów, chorób tkanek przyzębia, parodontozy, ropni kieszonek dziąsłowych.

Natomiast odnośnie uczęszczania na masaże, to proponowałabym na początku częstsze sesje aniżeli kilka razy do roku smile

13

Odp: Rwa kulszowa

Ja mam problemy  z kręgosłupem szyjnym i mi pomogła akupunktura oraz masaże. Także i maść Traumeels jest dobra. Ja boli to posmaruje nią zawsze przez kilka dni. W moim przypadku pomaga też specjalnie wyprofilowana poduszka do spania.

14

Odp: Rwa kulszowa

No traumeelsem, aby leczenie było efektywne trzeba smarować często i to przez kilka dni. A ciekawi mnie, gdzie miałaś wykonywaną tą akupunkturę smile Coraz więcej mówi się o jej zbawiennym działaniu na różne dolegliwości. Też chciałabym spróbować big_smile

15

Odp: Rwa kulszowa

hej ja jestem po rehabilitacji akurat wypadła mi tak że bólu nie było. Niestety od czasu do czasu nadal czuję ból w plecach lub w nodze. Staram się już tym tak nie przejmować. U kręgarza też byłam fajna sprawa ale dla odważnych:) mi akurat nie pomógł ale jeżeli znacie kogoś dobrego to czemu nie:) teraz wybiorę się chyba na masaż no i basen obowiązkowo.

16

Odp: Rwa kulszowa

hej....w moim przypadku za pierwszym razem pomógł diclofenac....mialam spokoj 3 lata...a teraz znowu...lekarz przepisal mi tylko lek na depresje zwany Amitriptyline....i czekam na fizjoterapie....najbardziej boli gdy rano z wyrka wstaje.... mam pytanie.....??????????czy moge uczęszczać dalej na aerobik? czy to nie pogarsza??????????????....jak jestem w ciągłym ruchu to nie czuje bolu....dziwne? na joge i basen tez chodze....ale to troche nudne....malo wyczerpujące....

17

Odp: Rwa kulszowa
matyld79 napisał/a:

najbardziej boli gdy rano z wyrka wstaje (...) jak jestem w ciągłym ruchu to nie czuje bolu....dziwne?

Są to normalne, typowe objawy przy chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.

18

Odp: Rwa kulszowa

Też mam rwę kulszową ,od 6 lat,i co 2 lata mnie chwyta okropny ból prawego uda,po paru tygodniach przechodzi on pod kolano,a na samym końcu na stopę.Zanim wykryli u mnie rwę,miałam USG robione,nic nie wykazało,chirurg podejrzewał krwiaka,brałam mocne tabletki,maści nic mi nie pomagały.Pewnego razu wciąż mnie głowa bolała,więc poszłam do neurologa,zaczęła stukać mi młotkiem po rękach itd itd,i nagle zjechała na kolana,na lewym kolanie miałam ten odruch kopnięcia gdy mnie uderzyła,ale na prawym już nie,więc od razu mi powiedziała,że to rwa:) niestety żadne leki mi nie pomagają,stać nie mogę bo ból jest nie do zniesienia,pieszczę,boli,ciągnie tak dziwnie,i muszę usiąść,a o spaniu wolę nie wspomnieć:):)

19

Odp: Rwa kulszowa

witajcie, moja rwa znowu powróciła, niestety przez moją głupotę bo dźwigałam wózek:( no i cóż pierwsze 3 tygodnie bólu mam za sobą, byłam oczywiście u lekarza dostałam nowy lek który nie pomógł, teraz mam skierowanie do neurologa na 6 lipca idę państwowo więc nie wiem czy coś to da, obawiam się że do tej choroby trzeba będzie się przyzwyczaić. Jeśli znacie jeszcze jakieś metody bądź macie jakieś porady, doświadczenia to piszczcie, nie wiem jak się tego cholerstwa pozbyć;(

20

Odp: Rwa kulszowa

Na rwę kulszową najlepsza jest chiropraktyka. Tylko uwaga ? trzeba znaleźć dobrego chiropraktyka, nie zwykłego kręgarza, tylko osobę z wykształceniem medycznym i uprawnieniami. Kręgarz bez odpowiednich kwalifikacji może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Często przez odpowiednie nastawienie kręgów można pozbyć się bólu i uniknąc operacji. Polecam Kręg Clinic w Poznaniu, to najlepsza klinika do leczenia rwy kulszowej, wiem bo męczyłam się tym dwa lata i dopiero wizyty tam przyniosły mi wyleczenie. Ale trzeba pamiętać, żeby samemu ćwiczyć też w domu, wtedy to przynosi najlepsze efekty.

21 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-11-11 18:51:23)

Odp: Rwa kulszowa

mnie rwa trzymała z dwa miesiące a tez chociłam na fizjoterapie. dopiero jak zmieniłam punkt gdzie zabiegi pobierałam to jeden miły starszy Pan polecił mi usunięte przez moderatora bo jego znajomy sobie kupił i że podobno był zdrowy po 3 tygodniach, mowił ze też planuje sobie kupić w najblizszym czasie no i kupilam i rzeczywiscie, pomogło. Nie chcę tu nic reklamować, tylko chcę się podzielić tym, co mi pomogło

22

Odp: Rwa kulszowa

Tez chodzilam do Kręg-Clinic z rwą pól roku temu i od tego czasu spokój (odpukać, żeby nie zapeszyć). Jeśli ktoś ma problemy warto sie tam wybrać, ja trafiłam tam na dobrych specjalistów. Widziałam ze przyjeżdżają tam tez osoby z innych miast, wiec chyba musza być skuteczni.

Odp: Rwa kulszowa

Witam Przedstawiam artukuł fizjoterapeuty który mi pomóg przy ostrym stanie RWY KULSZOWEJ.

Ja wygooglowałem jak widać z dobrym skutkiem, bo teraz polecam fizjoklinikę w Warszawie

Stan Ostry - Rwa Kulszowa
 
- występują silne dolegliwości bólowe, pacjent nie może chodzić, konieczne jest leżenie i leczenie farmakologiczne;

- pierwszą czynnością powinno być położenie się do łóżka ( bardziej wskazane jest położenie się na twardym podłożu)
- nogi powinny być zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod katem 90 stopni (jest to tzw. pozycja odbarczająca )
- należy ograniczyć do minimum ruchy tułowia (kręgosłup powinien być unieruchomiony np. przez gorset lędźwiowy)
- jeżeli ból jest bardzo silny, wówczas do momentu przybycia neurologa podąć lek przeciwbólowy (np. Pyralgina)

Masz bóle kręgosłupa, możesz stosować maści lub żele bez recepty:
- o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i rozkurczającym mięśnie (zawierające np. diklofenak lub inne substancje), np. Fastum, Mobilat, Dicloratio żel; Naproxen, Veno-żel, Veral-żel, Voltaren, Olfen.

- Maści, żele i kremy na krótko złagodzą ból, ale na pewno nie zastąpią wizyty u specjalisty, a w późniejszym okresie leczenia specjalistycznego..

Nie nadużywaj środków działających tylko przeciwbólowo, gdyż mogą uszkodzić żołądek, wątrobę i nerki. Uśmierzają ból, ale nie leczą choroby!!!

Stosuj leki przeciwzapalne.
Nie odkładaj leczenia i zabiegów na później, gdyż choroba może stać się przewlekła, a zesztywnienia i przykurcze utrwalą się.

Leczenie dolegliwości korzeniowych kręgosłupa trwa bardzo długo i ciągnie się miesiącami. Dlatego też uzbrój się w cierpliwość podczas leczenia i nie zaniedbuj terapii.

Ulgę w dolegliwościach mogą ci przynieść zimne lub ciepłe kompresy.
Zimne, nawet z kawałkami lodu, przykładamy w pierwszym, ostrym okresie stanu zapalnego. Chłód powoduje skurczanie się naczyń krwionośnych, łagodzi obrzęki, dzięki czemu mniej odczuwamy ból.
Ciepłe kompresy (okłady nasączone gorącą wodą, termofor, butelka z gorącą wodą) najlepiej stosować po ustąpieniu ostrego stanu zapalnego. Ciepło działa rozkurczająco i rozluźniająco. Skuteczniejsze są mokre okłady, dlatego też można owinąć termofor mokrą ściereczką.

Bolące miejsca można rozgrzać za pomocą poduszki elektrycznej lub masażu danej okolicy ciała (szczególnie jeżeli zabieg jest połączony z wcieraniem maści rozgrzewającej lub przeciwzapalnej).

24

Odp: Rwa kulszowa

Dolegliwości bólowe przy rwie kulszowej można znacznie ograniczyć stosując elektrostymulację przeciwbólową. Na plecy przykleja się elektrody podłączone do aparatu TENS.

25

Odp: Rwa kulszowa

Wiesz co Ci może pomóc... specjalna poduszka ortopedyczna lędźwiowa... moja siostra ma taką i odczuwa różnicę.

26

Odp: Rwa kulszowa

Ja mam taką poduszkę i faktycznie na początku pomagała, ale teraz chyba się organizm przyzwyczaił i nic...

27

Odp: Rwa kulszowa

Z tego co widzę, Kręg-Clinic ma dobre opinie lecz jest tylko w Poznaniu?
Co do rwy odpowiedni specjaliści z pewnością pomogą. Moja siostra dostała tabletki, które ku jej uciesze pomogły. Lekarz powiedział, że jeżeli ból będzie się nasilał i trwał długo to konieczna jest operacja;/ Na szczęście ją to obeszło. Wydaje się, że są gorsze schorzenia a jednak rwa kulszowa to też nie przelewki.

28

Odp: Rwa kulszowa

U mnie póki co obywa się bez kliniki i operacji. Rwa kulszowa pojawiła się u mnie po pierwszej ciąży, no i co jakiś czas daje o sobie znać. Pomagają mi żele czy kremy rozgrzewające. Łagodzą ból, można w miarę normalnie funkcjonować. Najlepsze są takie z ibuprofenem i salicylanem metylu, bo działają nie tylko przeciwbólowo, ale tez przeciwzapalnie. Jeśli chodzi o ceny to taki np. dip hot kosztuje 12-14 zł, dobrze się wchłania, nie potrzeba go dużo, więc na dość długo wystarcza.

29

Odp: Rwa kulszowa

hej wink nie łamcie sie jest jedna odp na to pyanie czy da rady wyleczyc rwe kulszowa ... kazdy lekaz ma swoja opine a tak bnaprawde zaden lek ani cwiczenie nie pomogło na tyle zeby calkowicie wyleczyc ta dolegliwosc mam 22 lata chruje na to gowno juz 2 lata ,, nie wiem skat mi sie to wzielo czy przeziebilam czy cos podnisłam nie wiem ..:( bardzo sie dziwie ... ale co mam zrobic zalamac sie ... cigle sie modle do Boga oto zeby nagle przyszedl ten dzien ze wstane bez bolu ... pragne pracowac normalnie .. pragne cieszyc sie zyciem .. cwicze caly czs zre tabletki .. ii co dalej jest cos ze boli .. i cogle slysze ze to trzeba zrobi czy to a tak naprawde nic w 100 procentach niie przchodzi ... pamietajcie Bog jest nie omylny .. a my jestesmy tylko ludzmi ... i sama juz doszłam do wnosku ze trzeba sie z tym nauczyc zyc sad( niestey .. zawsze cos jest na przeszkodzie albo kasa albo cos .. trzeba poprostu zapytac sie lekazy prowadzacych czy wogule da sie to wyleczyc .. sad((

30

Odp: Rwa kulszowa

hej .. witam was ... a moze ciagle ludzie mysla o rwie ... ale moze nalezy wyciagac wnioski zdyskopati .. tylko jak ja eliminowac ..

31 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-01-10 07:53:23)

Odp: Rwa kulszowa

ja już jestem po rehabilitacji i dwu miesięcznym zwolnieniu, a nadal nie mogę spokojnie wstać z łóżka, mam cały czas przy sobie doretę, ale ona jest bardzo silna i źle się po niej czuję. kupiłam sobie chłodzące plastry, i i opokan , który mam zawsze w torebce. przy rwie wydaje się mnóstwo kasy na leki trochę oszczędzam kupując leki w internecie ostatni w reklama

32

Odp: Rwa kulszowa

Od dłuższego czasu mam takie bóle jakie wy tu opisujecie. Byłam u lekarza i stwierdzono, że to rwa kulszowa. Mam 16 lat i chciałabym wiedzieć czy można to wyleczyć, ponieważ muszę nosić cieżką torbę do szkoły i pracuję też w weekendy jako sprzątaczka i kelnerka, także cały czas muszę nosić coś ciężkiego i schylać się. Pomocy!

33

Odp: Rwa kulszowa

polecam fizjoterapeutów z Constance Care Centrum Rehabilitacji w Kierszku k. Konstancina-Jeziorny. znają się na swojej pracy, profesjonaliści w każdym calu.
z czystym sumieniem mogę ich polecić  tel: +48 22 111 00 57
pracują m.in. metodą Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax która jest dedykowana do ostrych stanów bólowych
Teresa

34

Odp: Rwa kulszowa

Przy takich mocnych bólach polecam zabiegi elektrostymulacji. Miałam przyjemność brać udział w kampanii reklamowej takich sprzętów, gdzie podłączaliśmy urządzenie na 30-45 minut osobom, które miały właśnie rwę kulszową. Praktycznie każdy uczestnik bezpłatnego zabiegu odczuł znaczną ulgę, kilka osobom ból minął zupełnie na jakiś czas tylko po jednym zabiegu. Oczywiście dla lepszych efektów robi się serię 10-20 zabiegów. Podłącza się 4 elektrody krzyżowo wokół bólu na plecach i 2 elektrody wzdłuż nogi, tam gdzie ból się rozchodzi. Do takich zabiegów wystarczy tańszy sprzęt IM-06, który ma możliwość podłączenia 6 elektrod - elektrostymulatory.eu

35

Odp: Rwa kulszowa

Na rwę kulszową mojego męża kupiłam na próbę Biszofit Połtawski od firmy Avista, gdyż na internecie wyczytałem że istnieju dużo podróbek tego wyrobu. Biszofit stosowaliśmy jako okłady przez 2 tygodnie. Po 2 tygodniach ból mojego mężą się zmniejszył. Gorąco wszystkim polecam

36 Ostatnio edytowany przez AnetttCz (2016-10-17 17:32:55)

Odp: Rwa kulszowa

Ja najwięcej dobrego słyszałam o matodzie Mc Kenziego w leczeniu rwy. Mój syn chorował więc trochę interesowałam się tym tematem i widze że ćwiczenia potrafią przynieść ulgę " jak ręką odjoł". My jeździliśmy do Fizjomedu ( jestem z Krakowa), fizjoterapeuci specjalizują się tam w tej metodzie. Dobrze poczytać sobie na temat ćwiczeń ale wiadomo że trzeba je wykonywać pod okiem specjalisty. Ja z własnego doświadczenia polecam fizjomed.

37

Odp: Rwa kulszowa

Polecam zakupić koszulki lecznicze od marki Woolmed wykonane z bawełny na przodzie oraz wełny merino  na plecach. Doskonale grzeje i masuję kręgosłup oraz zakończenia nerwowe. A przede wszystkim trzyma atak korzonków z daleka oczywiście przy regularnym noszeniu np w czasie zimy lub zmiennych warunkach pogodowych.

38

Odp: Rwa kulszowa
matfran0495 napisał/a:

Polecam zakupić koszulki lecznicze od marki Woolmed wykonane z bawełny na przodzie oraz wełny merino  na plecach. Doskonale grzeje i masuję kręgosłup oraz zakończenia nerwowe. A przede wszystkim trzyma atak korzonków z daleka oczywiście przy regularnym noszeniu np w czasie zimy lub zmiennych warunkach pogodowych.

A gdzie mozna kupic te koszulki?

39

Odp: Rwa kulszowa

Czytam to z lekka zazdroscia. Mnie na rezonansie wyszlo ze trzy dyski w kregoslupie szyjnym wpadly do kanalu kregowego.. Opis zmian zajmuje cala strone A4. Bo sa inne zmiany.W ledzwiowym tez trzy, tyle ze na zewnatrz. Opis tez cala strona A4.
Jedyne leczenie to panodil i ibuprofen. Chcieli mi dawac morfine  (contalgin) ale odmowilam.
Od tych lekow wysiadla watroba - mam wysokie transferazy. Skwitowane - bo jesz za duzo srodkow p. bolowych. Ale sami mi je przepisuja.
Wysiadl zoladek i chyba dwunastnica - ale zadnych badan. Mam migotanie przedsionkow, tez chyba spowodowane tymi lekami i stresem/bolem.  Zero dalszych badan, ekg bylo zrobione przypadkowo.
Neurolog nie raczyla zbadac, powiedziala ze nogi i rece dretwieja bo mam cukrzyce. Dziwna ta cukrzyca, mam niskie cukry, a hemoglobina glikozowana na dolnej granicy. I ze mam nadcisnienie. Pewnie ze mam, za kazda wizyta wyzsze - z nerwow. Mierzone teraz w szpitalu mam bardzo niskie.

Posty [ 39 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Rwa kulszowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024