Książki - wypożyczamy czy kupujemy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 131 do 174 z 174 ]

131

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Bardzo lubię kupować w tzw. tanich książkach (końcówki serii, niewypały), ale też wypożyczać, takie w zwykłych księgarniach kupuję tylko na prezenty.

Zobacz podobne tematy :

132

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

ja mam ta słabość, ze nie umiem sobie odpuścić promocji i czasem nie nadążam czytać tego co kupuje. Ale staram się tez nie szaleć np. z tanimi książkami takich  autorów,  których książek jest dużo w bibliotece np. jak Coben.

133

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Fajnie, że tyle ludzi czyta książki smile
Warto wypożyczać z biblioteki, zwłaszcza jak chodzi o małe biblioteki osiedlowe, czy w małych miasteczkach, bo jeśli ruch jest mały, to bywa, że taką bibliotekę zamykają... U mnie w mieście o mały włos by zamknęli właśnie. Ludzie jak sie o tym dowiedzieli, to dopiero sie rzucili do ratowania czytelnictwa wink Tak że jeśli komuś miła jakaś kameralna biblioteka w pobliżu, to radzę jednak nie zapominać o niej smile Teraz się do wszystkiego podchodzi biznesowo i jak biblioteka nie wyrabia jakiejś tam normy, to nie zna dnia ani godziny... A tu jeszcze konkurencja w postaci księgarni, pożyczania sobie wzajem po koleżeńsku, internetu i e-booków... Więc biblioteki lekko nie mają.

134

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja  mam bibliotekę dosłownie pod nosem, wiec zaglądam często. Jeśli bardzo mi się coś spodoba, to wtedy szukam w księgarni.

135

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Wolę wypożyczać.

136

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Wypożyczam.
Nie stać mnie na nowe.
Poza tym mam małe mieszkanie i nie miałabym gdzie ich trzymać.

137

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

a jeśli chodzi o kupowanie książek, to polecam rożnego rodzaju bazarki i  pchle targi. Nie raz  można znaleźć książki w pięknym wydaniu.

138

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja teraz raczej wypożyczam, nie mam po prostu miejsca w mieszkaniu na to, by mieć więcej książek. Może jak się uda większe lokum znaleźć.

139

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Kiedyś wypożyczałam, ale odkąd mam mieszkanko, zaczęłam gromadzić książki smile zawsze jak kogoś odwiedzam, to pierwsze co robię, to lecę oglądać jego książki tongue Więc przykładam wagę do tego, żeby i u mnie biblioteczka mówiła jak najwięcej o mnie. Obecnie kupuję najczęściej przez Internet, najczęściej w Ministerstwie Książki, bo jest duży wybór i nigdy nie się nie zawiodłam.

140

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja częściej kupuje, ale nie za "pełną" cenę, czekam na okazyjne ceny i odwiedzam antykwariaty smile

141

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Jeśli kupuję, to tylko przez internet. Wcześniej w merlinie kupowałam, teraz nie mam zasady, bardziej gdzie najtaniej. Coraz częściej przez tą politykę trafiam do Ministerstwa Książki - mają zniżki ok.70%
Polecam

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Wypożyczam,średnio jedną na tydzień.Kupuję,parę sztuk na rok,ale po przeczytaniu oddaję do biblioteki.Jest u nas taki stolik gdzie można oddać swoją książkę.
Coś w rodzaju-Podaj dalej big_smile

143

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

a ja w ostatnim czasie kupuję, zaczęłam kompletować książki Chmielewskiej, najczęściej kupuje w antykwariatach. Jednak teraz jest fajna akcja "pogotowie czytelnicze", ksiązki można kupić  nawet o 50% taniej akcja trwa od 9 do 28 marca

144

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Książki kupuje, na ogół używane, na różnych grupach, na allegro, ostatnio również na Ministerstwo Książki (księgarnia internetowa) oraz sporo dostaje, nie lubię wydawać dużo kasy na książki smile

145 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2018-03-15 16:35:56)

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Zależy od rodzaju książki.

Jakieś powieści czy kryminały wypożyczam z miejskiej biblioteki, bo istnieje mała szansa, że sięgnę po nie drugi raz po przeczytaniu. Natomiast książki kucharskie, poradniki, zbiory opowiadań grozy (moja pasja) jak i książki akademickie kupuję. Nie zawsze nowe, często z drugiej ręki. Dzięki temu mam je zawsze pod ręką smile

Jeżeli chodzi o powieści, to robię tylko jeden wyjątek: uwielbiam wszystko napisane przez Małgorzatę Musierowicz i mam cały komplet jej dzieł na półce.

146

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?
Beyondblackie napisał/a:

(...)uwielbiam wszystko napisane przez Małgorzatę Musierowicz i mam cały komplet jej dzieł na półce.

Ja właśnie zamówiłam części jeżycjady, których mi brakowało. Moja ulubiona część to Pulpecja. Wiesz, że już się ukazała kolejna część- ciotka zgryzotka?

147

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?
Nirvanka87 napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

(...)uwielbiam wszystko napisane przez Małgorzatę Musierowicz i mam cały komplet jej dzieł na półce.

Ja właśnie zamówiłam części jeżycjady, których mi brakowało. Moja ulubiona część to Pulpecja. Wiesz, że już się ukazała kolejna część- ciotka zgryzotka?

Nie wiedziałam! Dzięki za informację smile

Tak na marginesie, policzyłam swoje książki kulinarne- mam 135. Powtarzam, 135. Musiałam w nowej kuchni mieć specjalne półki by im zapewnić mieszkanko.

148

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?
ala_ma napisał/a:

Ja teraz raczej wypożyczam, nie mam po prostu miejsca w mieszkaniu na to, by mieć więcej książek. Może jak się uda większe lokum znaleźć.

też metoda. Kupić wieksze lokum, zeby je zagracic wink

149

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Najpierw kupuję na wyprzedażach, a następnie wymieniam się na grupach na FB

150

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Kupuję klasykę i te książki, które są przepięknie wydane. Beletrystyke wypożyczam wink Najczęściej kupuję książki do nauki języków albo jakieś podręczniki wink I książki kucharskie!

151

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

ja wolę kupować

152

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Wypożyczam wszystko. Kupuję poradniki, książki kucharskie, białe kruki i książki dla dzieci. Zawsze można pójść "Piętro Wyżej" do sąsiadki i pożyczyć na dłużej wink Przydałby się taki Minister Książki, który by wskazywał top 20 na każdy miesiąc, co wy na to?

153

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja kupuję najczęściej z drugiej ręki, czasem nowe jak się rzuci w oczy coś ciekawego, często też wymieniamy się z koleżankami czy pożyczamy sobie ksiązki. Niestety wadą mieszkania jest to że brakuje miejsca na to wszystko i ksiązki trafiają do pudełek, a potem piwnicy, często też sama coś wystawiam na sprzedaż i tak to już się kręci.

154

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

ja wypożyczam. Jak kupowałam to przeczytałam a książka lądowała na segmencie.

155

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja mam kilka takich, z którymi trudno mi się rozstać. Te mam kupione i często do nich zaglądam, resztę wypożyczam. Jednak mam marzenie, że kiedyś, gdy bedę miała w końcu swój wymarzony dom smile, to zrobię w nim pokój - bibliotekę i wtedy będę szczęśliwą właścicielką wszystkich książek, ktore lubię i już raczej nie bedę wypożyczać, tylko kupować. Kiedyś tam... smile

156

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Kupuje wink
Kiedyś wypożyczałam teraz wole kupić czasem zamieniam się z koleżankami
Często dostaje książki w prezencie.
Na internecie można kupić używane książki które są mega tanie.

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Jestem z tych co kupują. Nie znoszę wypożyczać książek, "nie czuję" ich, i jeszcze ta presja czasu wink
Często czytam kilka książek na raz, od mojego nastroju zależy, po którą w danym dniu sięgnę. Czasem jedną z nich odkładam na kilka miesięcy, by do niej dojrzeć, a niektóre pochłaniam z szybkością światła.
Lubie swoje książki, w każdej co innego jest zakładką, zdarza się, że wracam do niektórych po latach.

158

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Książki kupuję.

159

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Częściej wypożyczam.

160

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Kupiłem "Potop", audiobook.
Rozczarował mnie. Interpretacja monotonna i brak miejsca na wyobraźnię.
Zdecydowanie, papierowe, choć nie ekologiczne, wydanie preferuję. smile

161

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Czasami kupuję, czasami wypożyczam smile Zależy. Jak mi się bardzo podoba dana książka, to kupuję smile

162

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Tylko kupuję. Lubię oglądać jak moja biblioteka sie powiększa i mogę zawsze wrócić do jakiejs pozycji.

163

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Bardzo lubię kupować, chociaż z biblioteki też często korzystam smile Zwłaszcza, gdy chcę przeczytać coś starszego.

164

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Przeważnie wypożyczam chociaż czasami zdarza mi się coś kupić ,;) Czytam bardzo dużo więc trudno by mi było wszystko kupować .A Książka do której wracam to ...Mały Ksiażę ..

165

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Mam ten etap, ze już nie mam gdzie trzymać książek niestety. Ostatnio używałem aplikacji do e-booków w telefonie, ale oczy bolą. A sprzedać ciężko, chociaz kilka już polecialo. Pokój biblioteka to będzie mus kiedyś.

166

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja już skończyłam wypożyczać, bo jestem strasznie zapominalska i zwracałam je po terminie. Więc bardziej mi się opłaca kupować, przynajmniej mam te książki dla siebie big_smile Z rodzicami się wymieniam zawsze.

167

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Ja wypożyczam z powodów finansowych (książki są drogie) oraz mieszkaniowych (nie mam gdzie ich trzymać).

168

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

ja kupuje albo pożyczam od znajomych, do biblioteki nigdy mi nie po drodze tongue

169

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Strrasznie nie lubię wypożyczać z biblioteki, problem z tym mam taki, że często zapominam oddawać w terminie. Więc raczej kupuję i to w dużych ilościach, ale na wyprzedażach.

170

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

https://www.youtube.com/watch?v=YM4oTH_IIDU

;]

171

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Zdecydowanie biblioteka - głównie dlatego, że czytam szybko i dużo. Gdybym miała wszystkie fajne książki kupować, raz, że bym zbanrutowała, a dwa, że zamiast mebli miałabym ksiązki smile kupuję tylko tytuły, które chcę mieć na swojej półce wink

172

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

smile i kupuję, i wypożyczam, lubię przegladać te, które są 'na wolnym wybiegu' wystawione big_smile, audiobooki - też lubię smile

173

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?
random.further napisał/a:

smile i kupuję, i wypożyczam, lubię przegladać te, które są 'na wolnym wybiegu' wystawione big_smile, audiobooki - też lubię smile

Ja nigdy na nic fajnego nie trafiłam na wolnym wybiegu sad ale zawsze zaglądam w nadziei, że będzie tam coś ciekawego, a nie tylko stare podręczniki wink

174

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

kiedyś wypożyczałam, teraz kupuję smile chcę aby moja biblioteczka prezentowała się godnie!

Posty [ 131 do 174 z 174 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024