Książki - wypożyczamy czy kupujemy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 114 z 137 ]

77

Odp: Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Englerta tez bym posluchala.

.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

78 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-07-19 21:05:29)

Bardzo proszę:

Jest całość dostępna na YT.

Nic tu nie ma ;P

79

Również nie jestem wielką fanką audiobooków, ale czasem okazują się bardzo dobrym umileniem czasu. Dlatego lubię ich słuchać podczas zmywania, sprzątania czy partyjek kości na Kurniku wink

Reklama

80

Wypożyczam.

Jeśli akurat mam pieniądze to kupuję a właściwie kupujemy bo razem z żoną jesteśmy książkoholikami wink Jak brakuje kasy to pożyczamy albo w bibliotece albo od rodziny czy znajomych

Reklama

82

Kocham książki i nie wyobrażam sobie bez nich życia. W domu od zawsze główne miejsce zajmowały i zajmują półki z książkami. Mnóstwo oddałam do bibliotek, bo dawno już by podłoga nie wytrzymała, ale i tak wciąż jest pełno, bo... jak tylko mogę, to kupuję: zarówno stare, jak i nowe.
Z biblioteki korzystam obecnie znacznie rzadziej niż kiedyś, ale wypożyczać też mi się zdarza.

83

Kupuję rzadko, raczej jak jest promocja albo baardzo mi zależy na własnym egzemplarzu. Zazwyczaj pożyczam.

84

E-booki smile

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

85

Czuję niechęć do gromadzenia różnych przedmiotów (w tym książek) i przywiązywania się do nich, dlatego wolę wypożyczać.

86

Głownie wypożyczam, chociaż niedawno kupiłam parę ebooków. Papierowych książek już nie kupuję ze względu na brak miejsca, wyjątek to albumy albo przewodniki. Prawdę mówiąc nie przypuszczałam, że się kiedyś przekonam do ebooków, ale jednak jest to oszczędność miejsca i brak problemu, że książka nie mieści się do torebki.

87

Ostatnio przeczytałam 6 książek przez miesiąc, więc raczej zbankrutowałaby kupując je. Zdecydowanie jestem za wypożyczaniem.

88 Ostatnio edytowany przez Excop (2014-12-17 10:30:58)

sueno6 napisał/a:

Witam!

Jak w temacie - w jaki sposób najczęściej zdobywacie książki - wypożyczacie z biblioteki czy kupujecie? A może pożyczacie od znajomych?
Jaki sposób jest dla Was najlepszy i najwygodniejszy?
Nasuwa mi się także kolejne pytanie - czy zdarzyło Wam się wypożyczyć tą samą książkę po raz kolejny?

Od dzieciństwa, wyprawa do biblioteki, to mój spoób na obcowanie z książką.
Kupuję sporadycznie, gdy chcę mieć w swoich zbiorach tę, a nie inną pozycję. Nie jest to jednak literatura piękna, lecz wydawnictwa z zakresu moich zainteresowań okresem II wojny światowej.
Rodzina i znajomi wiedzą, że prezentem dla mnie może być tylko książka. Innych nie chcę.
Wielokrotnie wypożyczałem te same książki.
Może jeszcze nie na tej zasadzie, jak Stach Japycz w "Ranczu", gdy autoironicznie oświadczył żonie, która dziwiła się jego powrotom do wielokrotnie już czytanego "Potopu".
Odpowiedział jej: "Jestem już w takim wieku, że nim skończę czytać, zapominam, co było na poczatku. Chcę więc sobie przypomnieć". smile
Po raz trzeci czytam Hansa Helmuta Kirsta, całą dostępną mi jego twórczość beletrystyczną.
Trzy razy wypożyczałem "Sagę o jarlu Broniszu" Grabskiego (o dążeniach Chrobrego do utrwalenia obecności Polski nad Bałtykiem).
A ile razy wypożyczałem kiedyś Nienackiego, Szklarskiego, czy Niziurskiego, nie zliczę. smile

Pozdrawiam.

facet po przejściach

89

Ostatnio zdecydowanie więcej kupuje niż wypożyczam.

One day you will be mine...

90

Ja kupuję przez internet książki moich ulubionych autorów a inne książki wypożyczam z biblioteki.

91

Wypożyczam, ale też kupuję.
Mam dwie nowiutkie książki, których jeszcze nie przeczytałam, więc wypożyczanie ich bardziej mi służy, bo goni mnie termin, więc mobilizuję się i szybciej czytam. big_smile Ostatnio chwalę sobie też audiobooki.

Nad światem nie może być dwóch niebios.

92

Ja głównie kupuję - lubię je posiadać, po przeczytaniu odłożyć na półkę - jednak co własne to własne. Potem z kolei chętnie pożyczam znajomym wink

93

Zależy jakie książki smile

94

Ja książki od zawsze kupuję. Czytam tylko książki, które na prawdę mnie interesują i lubie mieć je zawsze pod ręką, dlatego w gre wchodzi tylko i wyłącznie kupno smile

a

95

Wypożyczam z biblioteki. Moja jest dobrze wyposażona i stale są jakieś nowości. Czasem kupuję. Ostatnio wyhaczyłam kilka fajnych pozycji w lokalnej Biedronce - m.in. Małego księcia, zbiór Czwarta po północy Kinga i Ziarno prawdy Miłoszewskiego. Odwiedzam też centra taniej książki - u mnie w mieście jest ich przynajmniej 3. Rzadko kupuje w księgarniach typu Empik.
Przewodniki i książki podróżnicze kupuje przez internet bo lubię je mieć. Poza tym często po nich kreślę i robię notatki na marginesach.

96

Książki raczej wypożyczam wink.

97

Kiedyś wypożyczałam, obecnie nie mam takiej możliwości więc kupuję;) Ewentualnie ebook, choć zdecydowanie wolę wersje papierową.

98

Zawsze wypożyczałam, prawdziwe książki to te papierowe i nic nie zastąpi tego wrażenia, coraz częściej jednak sięgam po e-booki z braku czasu, zwykle kupuję na BookMaster.pl ale często też dostaję od znajomych.

99

Czytamy ebooki:-) w dobie bardzo drogiej książki niestety zostaje ta opcja, która nijak ma się do prawdziwej książki, do szelestu kartek... Ale niestety, ekonomia wygrywa:-((( I mają pretensje, że ściągamy książki gdzieś tam z netu... zróbcie książki tańsze, to wtedy na pewno będziemy kupować w księgarniach ponownie!

100

Ja najczęściej wypożyczam, a z przyjaciólkami mamy tak, że na urodziny kupujemy sobie książki. Także 3-4 sztuki w roku wpadną do domowej biblioteczki smile

"Czyż to nie miłość sprawia, że pada deszcz?
Woda zmienia się w chmurę i z radością uderza
o ziemię, by nawilżyć wszystkie nasiona..."

101

Ja kupuje ksiazki, jakos nie lubie wypozyczac. Jak mam swoje ksiazki to w kazdej chwili moge podejsc do mojej biblioteczki i wybrac ksiazke ktora mam ochote przeczytac i zdarza mi sie po raz drugi przeczytac jakas ciekawa ksiazke:))

102

Wypożyczam i kupuję! smile

103

Cóż, nie stać mnie, by wszystko kupować, więc staram się wypożyczać. Byłam strasznie za papierowymi książkami, ale jak spróbowałam ereadera to się od niego nie odklejam jak nie muszę. Mogę siedzieć godzinami w księgarniach, ale niestety jeszcze nie zbiłam majątku dość, by pozwolić sobie na częste zakupy. Ale tez nie jestem osobą wracającą do książek, więc też nie ma jakiegoś ogromnego sensu, by wszystkie kupować.

Deal with it.

104

Tylko kupuję. Nie potrafię się z nimi rozstać po przeżyciu tylu emocji.

wypożyczam,czasem kupię smile

Jedyne co w życiu musisz to umrzeć
Reszta zależy od Ciebie.

106

Często wypożyczam, jak kupuję, to przez internet, najczęściej na inbook.pl - niskie ceny i dostawa za 4 zł do kiosku ruchu, który jest pod moim blokiem wink Ale jednak lubię biblioteki, nigdy nie wiadomo na co się trafi (przynajmniej ja tak mam) wink

107

Kupuję coraz mniej i coraz bardziej wybiórczo, bo zaczyna mi brakować przestrzeni (mam 5 wielkich regałów wypchanych pod sufit). Nawet zaczęłam się pozbywać do antykwariatów książek, które nie są mi szczególnie bliskie i do których wiem, że raczej już nie zajrzę.
Z wypożyczaniem natomiast mam ten problem, że zapominam oddawać, a może nie tyle zapominam, co wyprawa do biblioteki w tym celu jawi mi się jak wyprawa na biegun - piekielnie trudne przedsięwzięcie:P tak więc wypożyczam jedynie książki, które na bieżąco są mi potrzebne do pracy, a parę razy w miesiącu coś do zbioru stałego dochodzi z księgarni.

108

wypożyczam z bibliotek, a także wymieniam sie

109

Zwykle jednak biblioteka. Znaczy, często kupuję książki, ale takie starocie z antykwariatów i stoisk z tanią książką. Nowe książki kupuję bardzo rzadko, bo drogie to niemożebnie.

110

Większość wypożyczam, czasami tylko kupuję.

111 Ostatnio edytowany przez slodkatruskawka (2016-08-31 23:24:35)

kupuję smile

112

Można wypożyczać, a gdy książka okaże się się świetna - kupić, żeby mieć ją w swojej kolekcji. smile

113

kupiona książka to rzadki prezent dla siebie ukochanej, jakbym kupowała każdą książkę, którą chcę, to bym nie miała pieniędzy na jedzenie big_smile

114

wypożyczam, bo nie chcę robić z domu biblioteki. Kupuję tylko te najbardziej ulubione z ulubionych. Najwięcej mam, wiadomo, science fiction, bo to moj ulubiony gatunek i do wielu autorów wracam wielokrotnie, jak do Lema, Asimova, P.K Dicka czy Bradbury'ego...

Posty [ 77 do 114 z 137 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książki - wypożyczamy czy kupujemy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016