różne rodzaje fobii i lęków - spis - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2010-06-14 16:37:46

Izulka24
Netbabeczka

Re: różne rodzaje fobii i lęków - spis

A ja sie boje pajakow os bakow szerszeni chrabaszczy i wszystkiego co lata i moze mnie uzadlic ugryzc albo jeszcze cos... No procz much i komarow

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana !!!!

#40 2010-06-14 19:28:14

coco59
Przyjaciółka Forum

Może to smieszne,tak strasznie boje sie wichury...kiedys mieszkałam w starym domu to siedziałam w bufecie,by zagłuszyc to dudnienie wiatru,i mam lek przed kosciołem ,własciwie tłumem ludzi,dostaje takiego krecka w głowie,że musze wyjsc z koscioła...
Na powietrze...
Natomiast moj sasiad ma lek przed weżami ,ostatnio mi prawie zamdlał ,zobaczył weżyka...i sie dusił....ale ja go poskromiłam....

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

#41 2010-06-15 00:42:04

Ole
Wkręcam się coraz bardziej

Dziewczyny z tego co wiem to fobie są wynikiem zupełnie innych lęków. Możemy bać się pająków  a w rzeczywistości chodzi np. o strach przed utratą pracy, a fobia jest jedynie wynikiem tego strachu. Jedyny sposób na to to analiza własnej osoby, ewentualnie hipnoza etc. i wyeliminowanie problemu. smile Jeśli chcecie podjąć walkę to polecam  publikacje Karen Horney na temat lęku neurotycznego. Bardzo fajne źródło wiedzy. smile

"...Tęgi chłop co lekko w ręku łamie sztaby, względem baby jest tak jak dziecko, całkiem słaby...."

#42 2010-06-25 10:04:04

Sasza
Przyjaciółka Forum

A mnie aż śmieszy "fobofobia"big_smile Lęk przed lękiem:D Tylko ludzie mogli wymyślić coś takiego... heheh
Ja odkryłam, przy okazji robienia prawa jazdy, że mam gefyrofobię, ale tylko wtedy, gdy to ja prowadzę samochód, dziwne prawda?

Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone...

#43 2010-07-06 17:36:04

martha191
Niewinne początki

Czy ktoś wie, jak nazywa się lęk przed stratą bliskiej osoby, ale stratą przede wszystkim w wypadku samochodowym?Mam coś takiego, że jeśli ktoś mi bardzo bliski jest gdzieś daleko i załóżmy nie odbiera od razu telefonu, czy nie daj Boże nie odzywa się jakiś czas, to moją pierwszą myślą jest, że zginął w wypadku, ktoś go pobił/zabił/porwał? Od razu mam hiperwentylacje-nie moge oddychać, atak histerii, wymioty itp...

#44 2010-07-08 21:50:52

reflection
Powoli się zadomawiam

Polecam Wam książkę ,,Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów", Tim Lihoreau.
Spis chyba wszystkich możliwych fobii opisanych humorem i dużym dystansem wink Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie smile

#45 2010-07-09 23:24:42

niesia28
Zaglądam tu coraz częściej

Ja sie boje szczurów i myszy , jakbym zobaczyla gdzies szczura to jestem w stanie tak uciekac i wszystko rzucic, ze az by sie kurzylo. Nawet wieczorem boje sie z mieszkania wyjsc na klatke bo moze siedzi gdzie przyczajony i czeka by wpasc. A do piwnicy w zyciu nie wejde i ze smieciami tez nie pojde bo one czesto moga byc w smieciach. Takze mam z głowy pewne czynnosci. Po prostu na sama mysl dostaje dreszczy. I wieczorem tez raczej nie wychodze szczególnie teraz w lato bo najwiecej ich jest koło bloków przyczajonych.

#46 2010-07-15 20:11:53

lost
Wróżka Bajuszka

klaustrofobia- nie cierpię małych pomieszczeń dusze sie w nich ,nie wspominając o małych samochodach nie wytrzymam w nich dłuższego czasy ;P
ksenofobia -Od dłuższego czasu boje się ludzi ,masakra jakas ide i jak ktos idzie z naprzeciwka to aż nogi mi sie uginają ,to straszne i dziwne.
Majeutofobia- ciązy się boje ponieważ nie jestem gotowa na dziecko i nie wyobrażam sobie być w ciązy .

ogólnie fajny temat i strasznie dużo tych fobi ,troche się ździwiłam ;p

Be my friend,hold me,I am small,warm me up,and breathe me.

#47 2010-07-17 09:28:35

Shabby
Słodka Czarodziejka

Częściowo :

* kancerofobia - lęk przed zachorowaniem na raka => Babcia/Dziadek odeszli z tego świata po walce z rakiem
* maniafobia - lęk przed zachorowaniem na chorobę psychiczną => Przeraża mnie mysl, że mogłabym być "szalona", boję się ludzi ciężko chorych psychicznie
* nekrofobia - lęk przed umarłymi => połączony z nyktofobią, boję się chodzić po ciemku po własnym domu, mam myśł, że mogę zobaczyć kogoś, kto umarł w tym mroku ...
* nyktofobia - lęk przed ciemnością => w/w

Mam dziwne dreszcze, kiedy panuje totalna ciemność ... czuję się niesamowicie źle w ciemnościach.

Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy by nie powiedzieli.
Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.
Ktoś - kto mówi, że miłość nie przynosi strachu, nigdy nie był zakochany.
Żyje się tylko raz ... umiera wiele razy.

#48 2010-07-28 11:02:51

nikotris20
Niewinne początki

aidsfobia
algofobia
arachibutyrofobia
bakteriofobia
kancerofobia
maniafobia
nozofobia
tanatofobia
wenerofobia
monofonia
akrofobia
arachnofobia

To są wszystkie moje fobie. Strasznie utrudniają życie sad

#49 2010-07-28 14:09:54

moni1990
Wróżka Bajuszka

Ja również mam różne lęki, np może to wydać się śmieszne ale panicznie boję się czerwonych mrówek i szczypawek, strasznie nie trawie bólu po ich ugryzieniu, jak widzę mrówkę albo szczypawkę na sobie to zaczynam piszczeć i za wszelką cenę staram się zrzucić to coś z siebie hmm hmm ostatnio jak zrywałam porzeczki weszłam w stado mrówek i tak piszczałam że wystraszyłam mojego pieska aż uciekł tongue a mój narzeczony pękał ze śmiechu hmm  a po za tym to inne lęki są następujące:

kancerofobia- lęk przez zachorowaniem na raka
maniafobia- lęk przed chorobą psychiczną, panicznie boję się że mogłabym zwariować i tego jakbym się zachowywała gdybym sfiksowała, i że mogliby mnie zamknąć w zakładzie psychiatrycznym hmm
nozofobia- lęk przed chorobami (przerażają mnie choroby których nie da się wyleczyć)
tanatofobia- lęk przed śmiercią ( okropnie się boje chwili umierania i tego jak będę to znosić, jakie to uczucie, i śmierć w mękach hmm )
gamofobia- lęk przed małżeństwem ( boję się własnego ślubu, wiem że czeka mnie on w przyszłości i ta myśl mnie przeraża, kocham narzeczonego i chce go za męża ale boje się tej całej uroczystości, ceremonii)
monofobia- lęk przed samotnością
ochlofobia- lęk przed tłokiem (nie raz miałam taką sytuację że prawie zemdlałam w tłoku, okropnie się czuje w zatłoczonych miejscach, nie mam wtedy czym oddychać )
akrofobia- lęk przed wysokością ( to jest najgorsze co może być! unikam przeróżnych wysokości, nawet tych kilku metrowych, do 6metrów nad ziemią mogę wejść ale nie więcej hmm )
awiofobia- lęk przed lataniem samolotem ( to jest związane z lękiem wysokości, nigdy w życiu nie wsiądę do samolotu bo przeraża mnie myśl że miałabym znajdować się kilometr lub więcej nad ziemią )
klaustrofobia- lęk przed przebywaniem w zamkniętych ciasnych pomieszczeniach
demonofobia- lęk przed demonami, duchami.
I to by było na tyle smile

#50 2010-07-28 14:20:06

moni1990
Wróżka Bajuszka

kurdęęę chyba pobiłam rekord w tych lękach big_smile hehe

#51 2010-07-28 17:40:53

Abra
Woman In Red

A to moje dziwactwa,może nie wszystkie powodują u mnie atak paniki ale po prostu obawiam się tych rzeczy i czuje przed nimi niepokój.

kancerofobia - lęk przed zachorowaniem na raka,
majeutofobia - lęk przed ciążą,
maniafobia - lęk przed chorobą psychiczną,
nozofobia - lęk przed chorobami,
tanatofobia - lęk przed śmiercią,
tokofobia - lęk przed porodem-chociaż już rodziłam wink
hematofobia - lęk przed widokiem krwi,
fobofobia - lęk przed lękiem,
nautofobia - lęk przed podróżą statkiem,
neofobia - lęk przed zmianami,
nyktofobia - lęk przed ciemnością,
batrachofobia - lęk przed żabami a raczej ropuchami
ofidofobia - lęk przed wężami,

Jeszcze jeden mam lęk-przed złym samopoczuciem,nie mam tu na myśli choroby ale np.ból brzucha,zawroty.Nie znalazłam jednak konkretnej nazwy.

Ostatnio edytowany przez Abra (2010-07-28 17:41:49)

#52 2010-07-28 18:52:11

alutka88
Mój jest ten kawałek podłogi

Ja cierpię na fonofobię. Spieprzam nawet przed balonami wink.Dodałabym także do listy skutecznie utrudniającą życie dysmorfofobię, czyli lęk przed brzydotą, poważne zaburzenie na tle nerwowym.

Ostatnio edytowany przez alutka88 (2010-07-28 18:52:46)

"Miej serce i patrzyj sercem".

#53 2010-08-23 00:03:52

JanisWild
Słodka Czarodziejka

Ja naliczyłam u siebie 12 fobii ^^ Cóż można i tak jakoś nauczyłam się z tym żyć smile

tanatofobia - lęk przed śmiercią,
nekrofobia - lęk przed umarłymi
eisoptrofobia - lęk przed lustrem, odbiciem w lustrze,   - to mnie irytuje, bo lubię się przeglądać ale panicznie boję się luster -.-
akrofobia - lęk przed wysokością 
awiofobia - lęk przed lataniem samolotem,
klaustrofobia - lęk przed przebywaniem w zamkniętych, ciasnych pomieszczeniach,
arachnofobia - lęk przed pająkami,
apiofobia - lęk przed pszczołami, - kiedy byłam dzieckiem pogryzły mnie pszczoły od tego czasu się ich panicznie boję...
etnomofobia - lęk przed owadami,
helmintofobia - lęk przed robakami, - gdybyście słyszały mój wrzask jak zoabcze jakiegokolwiek robala na sobie wink
pedikulofobia - lęk przed wszami,
demonofobia - lęk przed duchami, demonami,

"Przeminęły te dni w których dziewczyna gotowała jak własna matka. Teraz pije jak własny ojciec."

#54 2011-05-27 06:00:24

fammefatale
Przyjaciółka Forum

Troche tego jest tongue
Ja to kiedys balam sie panicznie kotow big_smile Na szczescie mi przeszlo..

Ostatnio edytowany przez fammefatale (2011-05-27 06:02:03)

♪-my only love

#55 2011-06-05 21:57:18

dyama
Niewinne początki

Ojjjj sporo tego:) naliczylam ze mam 15 ;o ale najbardziej doskwiera mi antropofobia - lęk przed ludźmi
sad

#56 2011-07-06 09:50:12

emiko
Woman In Red

Najgorsza jest u mnie arachnofobia sad  Do tego mogę dodać:
nekrofobia
etnomofobia
helmintofobia
demonofobia

Ja boję się np. że bliskiej mi osobie stanie się coś złego. Zachoruje, będzie miała wypadek lub umrze. Albo gdy słyszę karetkę to boję się że jedzie do kogoś kogo znam sad Ale nie wiem jaka to jest fobia. Bo przed chorobą to to nie jest:/

#57 2011-07-06 17:52:35

JoannaW

A ja od wczesnego dzieciństwa mam fobie na tle ptaków.Jak podlatuje do mnie coś co ma pióra po prostu mnie zatyka nie mogę oddychać,a serce przyspiesza tak że mam wrażenie że zaraz wyskoczy mi z klatki piersiowej.Próbowałam oswoić tą fobie ale się nie dało niestety.

Każdy ma prawo sie mylić, ważne aby gdy stwierdzi swoja pomyłke chciał ja naprawić i sie do niej przyznać

#58 2011-07-06 19:20:04

terera
Przyjaciółka Forum

A ja mam fobie ale zadna z wymienionych moze ktos mi pomoze jak to mozna nazwac lub jak sie z tego wyleczyc.Mam lek przed suchymi dlonmi i stopami!!!Zawsze musze miec krem mocno nawilzajacy,smaruje dlonie kilkadziesiat razy dziennie.Stopy takze nawet w nocy jak sie budze musze je wysmarowac i przy okazji dlonie tez.spie z kremem pod poduszka.Nie mam patrzenia na czyjes suche dlonie a stopy z suchymi pietami za musze wysmarowac swoje jak o tym mysle.To jest okropne,moze ktos z was tak miewa?!

Najważniejsza jest rodzina.

#59 2011-07-06 22:02:52

Kobietka89
Przyjaciółka Forum

musofobia

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

#60 2011-07-06 22:18:53

alinnna3

Witam prosze o pomoc bo już nie daje rady psychicznie ,załamałam sie kompletnie ,mam dośc takiego życia ,cały czas szukam pracy nie moge nic znalezc nic niema a mam też tylko wykształcenie srednie,niemam pieniedzy na nic ,na swoje wydatki ,teraz to juz stracilam sens zycia ,niewiem czy praca by mi pomogla jak sie tak czuje,nie czuje ,że żyje np.pojde gdzies do centrum i wogole nie czuje ze tam bylam ,czy jestescie w stanie to zrozumiec?teraz robie prawo jazdy ,niewierze w siebie ,ze zdam wogle niewiem czy dobrze zrobilam idąc sie zapisac,mam malo wiary w siebie nic mi sie nie uklada.mam 20lat a nic takiego w tym zyciu nie zrobilam .prosze poradzcie mi cos, co to moze byc jak ja nic nie czuje?dodam jeszcze ,ze wczoraj miałam tak straszny lęk myslalam ze zwariuje niemoglam zapanowac mama dala mi lek na uspokojenie boze to bylo straszne ,taki lęk ,że wpadne w chorobe psychiczną;(poradzcie mi cos nie czuje ze istnieje tak jakbym nie by ła sobą chcialam sie dzisiaj do psychiatry zapisac ,ale wszyscy na urlopach.

#61 2011-07-09 19:15:55

Gladys
Przyjaciółka Forum

to chyba nie ma tu wymienionego mojego lęku...otóż boje się wymiotować i wszystkiego co z tym związane ,najgorsze co może być...mam to od dzieciństwa...nie zniosę widoku i hałasu jak ktoś wymiotuje,albo zobaczę na ulicy jakąś plamę;/

#62 2011-07-27 02:15:38

Rachel
Niewinne początki

witam , od wczesnego dzieciństwa mam nyktofobie sad

#63 2011-07-27 02:18:35

Rachel
Niewinne początki

nigdy nie zostane sama w jakims ciemnym pomieszczeniu sama, nie wyjde w nocy na ulice , ciemnosc mnie przytłacza.  Cierpie tez na agorafobie i demonofobie ;/

#64 2011-07-27 03:06:42

Rachel
Niewinne początki

żadne z fobi nie jest naciągane , sama mam fobie; agorafobie, demonofobie i nyktofobie i wiem jak to jest . Jak ktoś w zyciu nie przeszedł za wiele i nie doświadczył pewnego lekku czy obawy przed czyms szczególnie to niech sie nie odzywa bo sie ośmiesza . Pokazuje że nie zna życia i chyba musi jeszcze wiele przejść żeby sie nauczyć , że nie wszystko w życiu jest takie łatwe do pokonania . I chciałabym jeszcze nawiązać sie do postu : London69 :

Niektóre są trochę przesadne. Szkoda, że jeszcze nie ma czegoś takiego jak lęk przed korzystaniem z WC  skoro jest lęk przed staniem i chodzeniem...

W polskich szkołach dzieci często nie korzystają z WC, może to początek fobii?

pokazałaś tym postem swoje dziecinne zachowanie , a zarazem byłaś bezczelna ...   
zastanów sie bo ranisz innych, którzy moga mieć taka fobie , a zapewniam Cie , że taka istnieje .
Może to właśnie ty powinnaś pójść na konsultacje z psychologiem, który objasnił by ci te tematy .

#65 2011-07-27 07:42:57

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Ja cierpię na fobię której nie ma w wyżej wymienionych a mianowicie boję się przestępców, gwałcicieli i jakiś szaleńców którzy mogliby godzinami mnie torturować w jakiś wymyślny, okrutny sposób.
Przez to boję się sama być w domu-nadsłuchuję każdego szmeru, skrzypnięcia podłogi...W nocy NIGDY nie zostałabym sama w jakimkolwiek domu-prędzej bym umarła. Do piwnicy nie zejdę sama. Staram się w jakimkolwiek pomieszczeniu nigdy nie stać tyłem do drzwi-boję się,że ktoś mnie kiedyś zaskoczy...
Co ciekawe nie boję się śmierci tylko właśnie jakiś zboczeńców i tego jak mogliby mnie skrzywdzić...

Ta fobia jest upokarzająca, bardzo utrudnia życie. Nie umiem z tym walczyć za bardzo mnie to paraliżuje.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

#66 2011-07-27 13:40:24

xpathx
Słodka Czarodziejka

to ja skromnie, ale

- kancerofobia - od zawsze, a teraz po śmierci mamy to już masakra
- tanatofobia - najsilniejszy lęk. myślalam że będę bała się tez kontaktu z umierającym, ale okazało się że to było przeżycie z pogranicza metafizyki. nie balam się i trudno nawet powiedzieć co ja wówczas doświadczyłam. ... nadal boję się śmierci bliskich i oczywiście wlasnej ... boję się też że życie w dniu śmierci okaze sie egzystencjalnym bezsensem
-  tokofobia - bałam się odkąd pamiętam, teraz mam wrażenie że nic nie przebije w/w dlatego lęk złagodniał (inna spr że mam wrażenie że juz mnie to niedotyczy)
-  monofobia - od zawsze ... ze mną

Ostatnio edytowany przez xpathx (2011-07-27 13:41:47)

Myśli, których się nie zdradza, ciążą nam, zagnieżdżają się, paraliżują nas, nie dopuszczają nowych i w końcu zaczynają gnić.
Staniesz się składem starych śmierdzących myśli, jeśli ich nie wypowiesz

#67 2011-08-13 20:50:55

stokrotka151080
O krok od uzależnienia

Nie wiedziałam,że lęk przed ciążą też ma swoje określenie.A jest lęk prze myciem głowy?Jak jestem sama w domu nie myję jej-tak mnie paraliżuje fakt spłukiwania włosów,że oszaleć idzie.

#68 2011-08-13 22:01:34

LadyInBlack
Przyjaciółka Forum

Oczami wyobrazni widzę tych ludzi którzy mają te niektóre fobie, i może to głupie, ale chce mi sę śmiać:)

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

#69 2011-08-13 22:10:42

stokrotka151080
O krok od uzależnienia

Szczerze to czasem też chce mi się śmiać,że człowiek może się bać takich głupot,ale jak widać umysł jest zagadką i płata nam figle w postaci lęków,nawet tych nieuzasadnionych.Sama jak pomyślę o tym jak to można bać się myc głowę,ale po zastanowieniu i rozmowie z psychiatrą wiem,że nie chodzi o samo mycie tylko brak kontroli w tym momencie co wokół sę dzieje.Mimo,ze ta czynność trwa niemalże chwilę przeżywam stres przed każdą kąpielą.

#70 2011-08-19 22:02:05

safka33
Niewinne początki

Witam,
od dziecka mam klaustrofobię, ale ostatnio doświadczyłam kilkakrotnie lęku który można ogólnie określić jakąś jej odmianą, ale staram się ten lęk jakoś nazwać (pewnie jest na to nazwa tylko ja jej nie znam). 
Może mi pomożecie? Wygląda to tak.
Wybierałam się na wesele, wcześniej chciałam zmierzyć sukienkę. Założyłam ją, wcześniej mierzyłam ją w sklepie i pasowała, tym razem też. Starałam się ją zdjąć, ale zaciął się zamek... no i się zaczęło. Nagle sukienka zrobiła się za ciasna, zaczęłam się w niej dusić, serce waliło mi jak oszalałe.... efekt.... sukienkę prawie na sobie porwałam żeby się z niej uwolnić. II sytuacja... rozwalone kolano, lekarz mówi: gips .... niby wszystko jasne i proste, gips to gips. Na szczęście nie taki klasyczny, ciężki tylko lekki. Jego założenie jakoś przeżyłam, ale jak tylko dojechałam do domu, usiadłam i ........totalna, straszliwa panika. Nawet nie wiem jak to nazwać, określić... po prostu koszmar. Zaczęłam się dusić, tracić oddech, tętno chyba ze 200 na minutę  ... no i ta absurdalna panika. Nie wiem, tak jakby od zdjęcia tego gipsu zależało moje życie. Koszmarnie przerażona i zalana łzami zaczęłam "obrabiać" ten nieszczęsny gips nożyczkami, jakimś nożem kuchennym. Efekt.... oczywiście go rozwaliłam. Ale jak tylko się go pozbyłam cała ta panika, strach zniknęły.
No i teraz pojawia się moje pytanie. Czy klaustrofobia czyli mój lęk małymi, zamkniętymi pomieszczeniami i to co opisałam powyżej, również postrzegane jako swego rodzaju ograniczenie ale przestrzeni własnego ciała to jest to samo czy jest to inny rodzaj fobii, której nazwy nie potrafię określić?
Będę wdzięczna za pomoc.

#71 2011-08-28 17:45:27

Explicite
Dobry Duszek Forum

Safka33

Wydaje mi się ze nie chodzi o zdefiniowanie tego lęku,bo to należy do lekarza,czyli specjalisty,ale o zrozumienie jego-jakie ma podłoże.Szukasz tutaj definicji.Powiem tak,to lęk w połączeniu z nerwicą.
Byłaś u psychitary?Próbowałaś cokolwiek z tym zrobiż,mam na myśli leczenie?

#72 2012-05-07 19:55:07

karinape
Niewinne początki

a lęk przed ludźmi o bardzo jasnych oczach ?

#73 2012-08-03 13:38:04

mylive
Powoli się zadomawiam

Witam,
ja chyba cierpię na etnomofobię - lęk przed owadami, ale tymi latającymi, najbardziej osami... jak mam sobie z tym poradzić? kiedy obok mnie pojawia się osa dostaję szału: robi mi się strasznie gorąco, czuje jak oblewa mnie pot, robi mi się słabo i kreci mi się w głowie, czuję jak serce mi się zatrzymuje, zaczynam wtedy krzyczeć.. kiedy byłam mała wpadłam  w gniazdo os, miałam wtedy wiele ukąszeń, nawet zliczyć się nie dało, może to od tego momentu? może to przez to?
ale to nie tylko osy, kiedy słyszę muchę również odczuwam lęk..
nie potrafię się tego oduczyć i jest mi głupio kiedy jestem np. w towarzystwie znajomych i podleci do mnie osa. Nie chce robić sobie wstydu i nie krzyczeć, wtedy nie mogę normalnie oddychać, oddycham szybciej, jak bym się topiła... wtedy to dopiero wstyd, jak każdy się zaczyna przejmować: co mi się stało...

czy można sobie jakoś wmówić, aby nie bać się owadów?

#74 2012-08-30 10:47:40

Terra93
Niewinne początki

maniafobia - lęk przed chorobą psychiczną
Mieć fobię na punkcie nie posiadania fobii...
Owszem, naciągane. I w dodatku śmieszne =,=

#75 2012-08-30 11:36:16

Gladys
Przyjaciółka Forum

Ja mam okropny lęk związany z wymiotowaniem big_smile okrutna fobia ,ale mam ją od dzieciństwa .

#76 2012-10-19 16:09:46

Emra
Niewinne początki

Witam,
Osobiście mam paniczny lęk przed słońcem(w tym opalaniem) i aparatami(jak ktoś mierzy we mnie aparatem do robienia zdjęć) tylko nie mam pojecia jak mogą się one nazwyać... ktoś pomoże?

Stopka forum