najukochansze bajki z dzieciństwa... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » najukochansze bajki z dzieciństwa...

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 70 z 70 ]

39

Odp: najukochansze bajki z dzieciństwa...

U mnie tych bajek było naprawdę sporo wink Wywoływały zawsze u mnie różne emocje wink
Standardowo zawsze płakałam na "Zakochanym Kundlu". W sumie nie wiem czemu, ale dla mnie to była dosyć smutna bajka. Ryczałam też podczas oglądania "Sary - Małej Księzniczki", głównie ze względu na to, że była taka biedna i nie miała mamy. Dalej: "Miś Uszatek" (do dziś pamiętam słowa piosenek smile), "Tom and Jerry" (miałam na kasecie VHS i była wałkowana nieraz. Dla mnie najlepszy uspokajacz), "Muminki" (kiedyś, kiedy byłam chora, mama kupiła mi książkę o Muminkach. Radocha była, że nie macie pojęcia smile), "Smerfy" (ach, ten Gargamel i Klakier big_smile), "Gumisie" (zawsze męczyłam mamę o sok z gumi-jagód big_smile), "Zaczarowany ołówek" (chciałam taki mieć), "Kubuś Puchatek", "Pinokio", " Calineczka", "Mała Syrenka", "Miś Yogi", "Scooby-Doo" (chodziłam po domu i krzyczałam słynne: Scooby doooby doooo big_smile), "Reksio", "Flinstonowie", "Simpsonowie", "Buli i przyjaciele" (chciałam mieszkać w takim małym igloo tongue), "Przygody Kota Filemona", "101 dalmatyńczyków", "Jetsonowie".
To tyle z tych, które pamiętam. Generalnie lubiłam te bajeczki Hannah Barbera i Walta Disney'a. A do kompletu zestawem obowiązkowym były baśnie Andersena smile Miałam wielką księgę z Jego baśniami, ale też tata wypożyczał mi często kasety VHS.

Ech, fajne to były czasy... szkoda, że już nie wrócą smile

Daj spokój wspomnieniom. Daj się ponieść marzeniom...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Smerfy,sasiedzi,reksio,przygod kilka wrobla cwirka,mis uszatek

1)Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni! 2)Z idiota nie ma co dyskutowac,najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona zdobytym tam doswiadczeniem!

41

Lubiłam smurfy,muminku,gumisie,kacze opowiesci,Krecika,Bolka i Lolka i oczywiscie Reksia wink

Reklama

42

W dzieciństwie uwielbiałam Misia Koralgora i Kucyki Pony smile.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

43

Muminki, Gumisie, Smurfy, Tom and Jerry i z serii Walt Disney przedstawia.

I cieszę się, że nie muszę oglądać dobranocek, które teraz puszczają.

Reklama

44

Kiedys bajki byly niesamowite, mam mlodsza siostre i staram sie pokazac jej to co ogladalam w dziecinstwie.
Ulubione bajki
- mis koralgol
- mis uszatek
- pszczolka maja
- smerfy
- muminki
- gumisie
- krecik
...oj i wiele innych wink

45

Oj tak, do dziś pamiętam bajki mojego dzieciństwa;) Gumisie, Smerfy, Miś Uszatek, Czarodziejka z Księżyca, Kucyki Pony, ta stara wersja;) Stare bajki Disneya, Król Lew, 101 Dalmatyńczyków, Zakochany Kundel;) To były świetna bajki, teraz takich ze świecą szukać, chociaż można znaleźć jeszcze coś dobrego, ja dziecku puszczam najczęściej z internetu, ze strony bajkowa.tv jego ulubione to Miś Uszatek, Franklin i Sąsiedzi. Mam nadzieję, że też w przyszłości będzie wspominać dobrze swoje bajki;)

46

Kubuś Puchatek tongue do dzisiaj lubię sobie czasami oglądnąć ;D

47

Najukochańsza ? Wciąż i niezmiennie "Kiwaczek" smile  Cudowne ucieleśnienie dobroci, niewinności i wielkiego serca. Lata lecą, a ja ciągle wzruszam się na tych samych fragmentach. Na zawsze w mojej pamięci pozostanie też chyba film "Biały Bim, Czarne Ucho" ponieważ podczas jego seansu o mało nie pękło moje dziecięce serce. W każdym razie  pamiętam, że ze względu na swój szloch, miałam poważne problemy ze złapaniem tchu  wink No i chyba "Czarnoksiężnik z Oz" z Judy Garland jako Dorotką. Film urzeka przepiękną scenografią, charakteryzacją, ciekawymi postaciami i w moim odczuciu zupełnie się nie starzeje, chociaż powstał w 1939 roku. Testuje ten film na różnych dzieciach i wciąż się podoba... smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

48

"Bolek i Lolek", ale tylko te krótkie, dziesięciominutowe, "nieme" przygody obu braci.
Nawet teraz (dziecinnieję na starość?), z przyjemnością oglądam najstarsze odcinki.
Z rozrzewnieniem wspominam także "Gąskę Balbinkę", ten telewizyjny "komiks" dla dzieci oraz "Gucia i Cezara" w tym samym stylu rysowanych przez Bohdana Butenkę. smile

facet po przejściach

49

Mała syrenka jutro powtórka z dzieciństwa smile Zamierzam obejrzeć z dzieciaczkami o 12.10 na pulsie 2.

50

Beauty and the beast <3

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.

51

Określenie "bajki" jest uwłaczające i deprecjonujące. Ale rozumiem, że chodzi o filmy animowane? Bo jeśli tak, to moim ulubionym był i nadal jest disneyowski "Herkules".

52

Smerfy,Brygada RR,Gumisie,Jetsonowie;)

53

ja stawiam na Gumisie - zawsze czekało się na niedzielną wieczorynkę. Teraz można je oglądać od poniedziałku do piątku o 19 na puls2. Przedtem też lecą niezłe bajk choć trochę nowsze - Pingwiny z Madagaskaru

54

Ciężko wybrać jeden tytuł, ale w czołówce na pewno znajdą się Smerfy, Muminki i Gumisie.  Lubiłam też Flinstonów.

55

Ukochane były na pewno Smerfy, Gumisie i pszczółka Maja, a z takich bajek, które były dla mnie WOW, to "Tajemnicze złote miasta". smile

56

Bolek i Lolek, Maja, Zaczarowany ołówek.

gg 48623644

57

Oj, mnóstwo tego, w ogóle kocham wszelkie baśnie różnych ludów, bardzo fińskie i wschodnie, przepadam za Babą Jagą która w sumie w moździerzu pierwotnie latała (na wschodzie) apropos Baby Jagi to jest film pod takim tytułem właśnie "Baba Jaga", ale to raczej nie dla dzieci, bo to horror, widziałam zwiastun i pójdę na to.

58

Xwoman napisał/a:

Oj, mnóstwo tego, w ogóle kocham wszelkie baśnie różnych ludów, bardzo fińskie i wschodnie, przepadam za Babą Jagą która w sumie w moździerzu pierwotnie latała (na wschodzie) apropos Baby Jagi to jest film pod takim tytułem właśnie "Baba Jaga", ale to raczej nie dla dzieci, bo to horror, widziałam zwiastun i pójdę na to.

Horrory to bajki dla duzych, chociaż mnie nigdy czarne charaktery bardzo nie pociągały, to mam koleżankę, która uwilebiała bawić się np. w kopciusza i być macochą. Ja uwiebiałam Smerfy i wybieram się na te nowe z młodą wink

Miłość wywraca życie do góry nogami...

59

Xwoman napisał/a:

o, czyli postanowili nakręcić w końcu film o jednej z najstraszniejszych postaci naszego dzieciństwa? To może być świetny film!

4 pory roku: wiosna, lato, lato, wiosna! smile

60

Muminki w wersji kukiełkowej, He man (tak to się pisze?), Troskliwe Misie, Daimos, Sailor Moon, MacGyver Drużyna A- dopiero teraz wiem, że to były bajki xD

Co do Baby Jagi to się zastanawiam, bo słyszę po trailerze, że brytyjskie, więc wydaje się, że może być dobre. Ale zachodzę w głowę, jaka tam będzie fabuła... Ktoś, coś?

"Carry on my wayward son
There'll be peace when you are done
Lay your weary head to rest
Don't you cry no more.."

61

Z największym sentymentem wspominam "Pszczółkę Maję" i "Kubusia Puchatka", ale bardzo lubiłam też "Reksia", "Bolka i Lolka" oraz "Krecika". Oprócz tego chyba wszystkie kreskówki Disneya i nieśmiertelnych "Flinstonów" ("Między nami jaskiniowcami") smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

62

Ja sporo oglądałam bajek pokroju Krecika big_smile

63

Agnie_szka napisał/a:

Muminki w wersji kukiełkowej, He man (tak to się pisze?), Troskliwe Misie, Daimos, Sailor Moon, MacGyver Drużyna A- dopiero teraz wiem, że to były bajki xD

Co do Baby Jagi to się zastanawiam, bo słyszę po trailerze, że brytyjskie, więc wydaje się, że może być dobre. Ale zachodzę w głowę, jaka tam będzie fabuła... Ktoś, coś?

Nie ma co gdybać, czy spojlerowac, trzeba się po prostu na to wybrać, zobacz sobie zwiastun, to juz załapiesz o czym jest.

64

Byłam, obejrzałam, załapałam xD

"Carry on my wayward son
There'll be peace when you are done
Lay your weary head to rest
Don't you cry no more.."

65

Król Lew <3

66

Przypomniał mi się jeszcze "Zaczarowany ołówek". Jak ja marzyłam, aby mieć taki własny! big_smile

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

67

Ja uwielbiam oglądać ze swoją siostrzenicą Sezon na misia. Super bajka ! Nie to co codziennie w tv leci hmm W Boże Ciało ma lecieć druga część na Pulsie o 20 smile Też na pewno będziemy oglądać

68

Prawie wszystko z Cartoon Network - ale szczególnie Samuraj Jack i Pora na przygodę.

Fajne bajki - do pooglądania samodzielnie i z jakimś małym szkrabem. wink

Roszpunko, popatrz w to lustro. Wiesz, co widzę? Widzę tu silną, niezależną, wprost prześliczną dziewczynę... O, patrz! Ty też tu jesteś!

69

ja zawsze lubiłam oglądać zwariowane melodie co kilkanaście lat temu leciały na TVN smile

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

70

Ciężko wybrać jedną bajkę. na pewno filmy Disneya  a do tego Kubuś Puchatek i smerfy.

Posty [ 39 do 70 z 70 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » najukochansze bajki z dzieciństwa...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016